Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (255)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРІНЧЕНКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Грінченко Г.Г. 
Американський окупаційний режим в Німеччині у 1945 - 1946 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.Г. Грінченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано цілісну картину розробки та реалізації урядом США принципів повоєнного управління в Німеччині, заснування та організаційного розвитку військової адміністрації, форм і методів здійснення нею окупаційної політики. Значну увагу приділено вивченню механізму управління окупаційною адміністрацією підконтрольними німецькими територіями. Досліджено вплив демократичних традицій США на становлення нових німецьких органів влади. Проаналізовано спробу США об'єднати єдину міжсоюзницьку стратегію з метою реалізації власних політичних та економічних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)64-5 + Т3(7США)63-608
Шифр НБУВ: РА312895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Грінченко Є.М. 
Аналіз механізмів внутрішньоклітинного переносу сигналу естрадіолу в корі надниркових залоз за умов патології та норми: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Є.М. Грінченко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*737.132*725.381.5 +
Шифр НБУВ: РА368964

Рубрики:

      
3.

Грінченко Ю.Л. 
Вплив інституційного фактору на структуру та ефективність економічної політики ЄС: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.Л. Грінченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасні інституційні теорії інтеграції, що дозволило обгрунтувати теоретичну базу дослідження трансформації економічного управління в Європейському Союзі (ЄС). Досліджено структуру економічної політики ЄС за умов формування економічного та валютного союзу та визначено інструменти антикризової політики національних держав. Висвітлено еволюцію її інституційної структури та встановлено, що основними напрямками регулятивної стратегії ЄС є розширення використання принципу субсидіарності та регулятивної конкуренції. Обгрунтовано оптимальний тип управління в ЄС - мережевий, на основі багаторівневого уряду, запропоновано методи його функціонування. Розглянуто реформування сучасної системи економічного управління та виявлено шляхи щодо його трансформації за умов економічного та валютного союзу. Визначено, що за умов ЄС найефективнішою є модель дискреційної інституціоналізованої координації макроекономічної політики. Розроблено методи дослідження економічної ефективності систем координації макроекономічної політики. Наведено сценарій розвитку інституційної структури ЄС та його економічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 +
Шифр НБУВ: РА324684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Грінченко Є.М. 
Геометричне моделювання розв'язків рівняння Дуффінга при розробці механічних систем із проклацуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Є.М. Грінченко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2007. — 18 с. — укp.

Запропоновано новий спосіб розв'язання задачі геометричного моделювання та унаочнення у часі розв'язків рівняння Дуффінга як математичного апарату дослідження процесу проклацування конструкцій типу ферми Мезеса. Розроблено метод розрахунку механічних систем з перескоками на прикладі конструкцій типу ферми Мезеса. Удосконалено спосіб побудови на площині розв'язків рівняння Дуффінга суміщених з полем ізоклін, методи дослідження розв'язків рівняння Дуффінга залежно від початкових умов і в околі точки нестійкої рівноваги та визначення періодичних орбіт аттрактора Дуффінга. Розроблено різновиди анімації зображень формоутворення аттрактора Дуффінга. Запропоновано методику моделювання механічних систем з проклацуванням, що дозволить вивчати цілий клас механізмів коливальної дії шляхом візуалізації фазових портретів диференціального рівняння Дуффінга. Здійснено апробацію практичних розробок під час проектування системи захисту від вібрацій в механізмах поліграфічних машин та для віброізоляції кабіни керування. Теоретичні розробки впроваджено у навчальний процес Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024.3 + К448.54 + В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА351971

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Грінченко В.Ф. 
Еволюційно-формаційна модель розвитку Волинського мегаблоку в докембрії: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.01 / В.Ф. Грінченко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 39 с. — укp.

Доведено, що типоморфні властивості породоутворюючих та акцесорних мінералів еволюціонують під впливом більш пізніх накладених процесів. Це дозволяє намітити послідовність проявлення минулих геологічних подій, що досить важливо при відтворенні історії геологічного розвитку великих регіонів. Зроблені теоретичні узагальнення і розроблена еволюційно-формаційна модель геологічного розвитку Волинського мегаблоку в докембрії. Згідно запропонованої моделі в межах північно-західної частини Українського щита проявились чотири мегаетапа розвитку земної кори континентального типу: архейський прогеосинклінальний, протерозойський головний геосинклінальний, орогенний, платформенний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР3)3 + Д432(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)43

Рубрики:

      
6.

Грінченко Д.М. 
Імуностимуляція курчат екстрактом лімфоїдним птахів-реконвалесцентів при щепленні проти ньюкаслської хвороби: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Д.М. Грінченко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення й одержано новий імуностимулювальний екстракт лімфоїдний птахів-реконвалесцентів (ЕЛПР), який є фізіологічним імуностимулятором. Детально описано та відображено схеми застосування ЕЛПР. Вивчено імуностимулювальні властивості ЕЛПР. Установлено підвищення імунного статусу птахів і посилення імунної відповіді у разі вакцинації проти ньюкаслської хвороби. Визначено оптимальне дозування, а також оптимальні терміни застосування ЕЛПР стосовно часу вакцинації проти зазначеної хвороби. Проведено порівняльне вивчення різних способів його застосування за умов ентерального, внутрішньом'язового та інтраперитонального використання. Перевагу надано ентеральному методу введення. Проведено науково-виробниче випробування препарату лімфоїдної тканини, з'ясовано його вплив на захворюваність, збереження та продуктивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361.8-8 +
Шифр НБУВ: РА350153

Рубрики:

      
7.

Грінченко Б. В. 
Обгрунтування застосування фітоадаптогенів на курорті Трускавець для корегування нейро-ендокринно-імунних порушень у осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Б. В. Грінченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 29 с. — укp.

Вперше в модельному експерименті показано, що основні патогенні чинники чорнобильської катастрофи викликають у щурів дисбаланс захисно-пристосувальних механізмів за рахунок пригнічення та дисфункції різних складових імунітету, азотного та ліпідного обмінів, ендокринних залоз. Встановлено, що вживання щурами на тлі дії патогенних чинників чорнобильської катастрофи фітоадаптогенів значно зменшує патологічні зміни в мієло-лімфоїдній тканині, діяльності кори наднирників, стані ліпідного й азотистого метаболізму, та покращує гідроксилювання ксенобіотиків. Доведено подібність змін захисно-пристосувальних систем у ліквідаторів аварії та мешканців радіаційно забруднених територій. Створено кластери станів захисно-пристосувальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-549 + Р252.325 + Р361
Шифр НБУВ: РА372898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Грінченко Г. Г. 
Українські остарбайтери в системі примусової праці Третього райху: проблеми історичної пам'яті: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / Г. Г. Грінченко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процеси формування, поширення та сприйняття різних версій пам'яті про примусових робітників Третього райху на прикладах повоєнного західнонімецького, радянського та сучасного українського суспільств. На підставі аналізу різноманітних джерел виокремлено основні етапи відтворення історичної пам'яті про примусову працю в нацистській Німеччині часів Другої світової війни в науковому та публічному дискурсах ФРН. Виявлено особливості й охарактеризовано динаміку наукової, публіцистичної та художньої презентації образів примусових робітників у межах офіційної радянської історичної пам'яті про Велику Вітчизняну війну. Проаналізовано особливості введення проблеми примусової праці та відповідних компенсаційних виплат у публічне поле пострадянської України та визначено головні тенденції наукового осмислення феномену примусової праці в сучасній українській історіографії. Висвітлено особливості джерел усної історії в контексті вивчення проблем історичної пам'яті, обгрунтовано методику аналізу усних історій колишніх українських остарбайтерів як головного джерела дослідження індивідуальної пам'яті про примусову працю часів Другої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 + Т3(4НІМ)63-685
Шифр НБУВ: РА380605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Грінченко Т. Д. 
Формування мистецького досвіду майбутнього вчителя музики в процесі фахової підготовки: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Т. Д. Грінченко ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано зміст і структуру поняття "мистецький досвід майбутнього вчителя музики", визначено педагогічні умови, що забезпечують ефективність його формування у фаховій підготовці студентів. Розроблено критерії та визначено рівні сформованості мистецького досвіду студентів музично-педагогічних ВНЗ. Експериментально апробовано методику формування мистецького досвіду у фаховій підготовці майбутнього вчителя музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)31-3
Шифр НБУВ: РА384595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ткаченко О. О. 
Магнітне поле високовольтних кабельних ліній при двосторонньому заземленні екранів кабелів / О. О. Ткаченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню методів вирішення задачі фізикоматематичного моделювання і розрахунку магнітного поля (МП) високовольтних трифазних кабельних ліній (КЛ), виконаних з одножильних кабелів, при двосторонньому заземленні їх екранів. Для високовольтної трифазної КЛ запропоновано фізико-математичну модель, що дозволяє виконувати розрахунок МП КЛ і струмів в екранах за будь-якої схеми прокладання кабелів. Отримано вирази для коефіцієнта екранування МП КЛ при прокладанні кабелів «у площині» і «у трикутник» та, з використанням перетворення Кларк, наближений компактний вираз при прокладанні кабелів «у площині», похибка якого не перевищує 5%. Теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено можливість 2-4-кратного підвищення коефіцієнта екранування МП КЛ при двосторонньому заземленні екранів кабелів шляхом охоплення кабелів КЛ феромагнітними осердями. Отримано вирази для розрахунку коефіцієнта екранування в залежності від параметрів феромагнітних осердь, параметрів кабелів і схеми їх прокладання.Виконано верифікацію запропонованої фізико-математичної моделі та розрахункових співвідношень шляхом чисельного моделювання та на основі експерименту.Розроблено методику розрахунку МП КЛ та діючих значень струмів в екранах при двосторонньому заземленні власних екранів кабелів.^UThe thesis is devoted to improving of methods for solving the problem of analytical modeling and calculation of a high-voltage three-phase cable line consisting of single-core cables with two-point bonded cable shields. The produced analytical model allows to calculate the electric currents induced in shields of cables and to determine the magnetic field distribution for the arbitrary arrangement of cables. The exact expression for the shielding factor of magnetic field of trefoil cable line with two-point bonded shields is obtained. Also in thesis received a simplistic expression for shielding factor of the magnetic field of the flat cable line with two-point bonded shields by the Clark transformation. Its error is within 5%. The possibility of a 2-4-fold increase of shielding factor of magnetic field by installing ferromagnetic cores on cables is justifiedtheoretically and experimentally. The expressions for calculating the shielding factor in this case are obtained. They depend on the parameters of ferromagnetic cores, parameters of cables and arrangement of cables.The verification of the proposed analytical model and calculated ratios by numerical simulation and experimentally is performed.A methodology for calculating the magnetic field of the cable line and the root-meansquare amplitude of shield currents with two-point bonded cable shields are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Грінченко Р. В. 
Система управління адаптацією підприємства до змін / Р. В. Грінченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження присвячено вирішенню важливої наукової проблеми – формуванню системи управління адаптацією підприємства до змін. Досліджено та систематизовано теоретичні підходи до класифікації змін у діяльності підприємств, теоретичне обґрунтування розвитку підходів до управління підприємствами, диференціація та визначення понять адаптації діяльності підприємств до змін і системи управління адаптацією підприємства до змін. Розроблено теоретико-методологічний підхід до формування системи управління адаптацією підприємств до змін. Запропоновано концепцію моделі та інструментальної бази системи управління адаптацією підприємства до змін. Сформовано теоретико-методологічний підхід до створення комплексної системи оцінювання передумов формування системи управління адаптацією підприємства до змін. Простежено загальноекономічні тенденції розвитку економіки України, досліджено та систематизовано специфічні особливості функціонування, взаємозв'язки між підприємствами агропромислової сфери, тенденції впливу чинників. Апробовано методологічний підхід і практичний інструментарій формування системи управління адаптацією до змін сучасних агропромислових підприємств.^UThe dissertation is devoted to solving an important scientific problem –– formation of the management system of adaptation of the enterprise to changes. Theoretical approaches to the classification of changes in the activities of enterprises are studied and systematized, which allowed to highlight the necessity to take into account the foreseeable and unpredictable possibilities of changes in the enterprise, focusing on external and internal factors of the enterprise environment, under which influence changes occur. The definitions of the concept of "adaptation of enterprises" and "management system of adaptation of the enterprise to changes" are offered. A theoretical and methodological approach to the formation of a management system for adaptation of enterprises to change, based on the formation and implementation of basic elements and components of the four main components (organizational, economic, legal, technological and social) using methods and techniques of a mixed approach (of management, functional and process). The concept of the tool base of modeling of the management system of adaptation of the enterprise to changes which has a number of advantages at practical use by the enterprises is offered: it is based on the vision, mission and the basic tasks of development that formed by the enterprise; takes into account the factors of cyclicality, which are a reflection of existing trends in the economy of the world and the country and directly affect the development of the enterprise; provides opportunities to conduct a comprehensive assessment of the external and internal environment of the enterprise, to calculate and predict the psychological and qualification level of staff and the level of perception of changes by these staff; relies on the theoretical foundations of the process approach in the development of management mechanisms for individual components based on business process management; is developed according to the main functions of management, which provides opportunities to take into account the sequence of management of enterprises on the main components of the management system of adaptation of enterprises to change; takes into account the necessity of systematization and management of supporting processes: infrastructure and information; be sure to take into account the need for feedback, adjustment of the developed measures of the management system for adaptation to changes as a result of monitoring and control over the consequences of its implementation. The tool is based on the model of enterprise adaptation of change of a management system is developed, that is based on the choice of variants on the main four components of the enterprise adaptation management mechanism, taking into account the results of evaluation of the integrated indicator of enterprise change adaptation system. The author's vision of templates of choice of methodological approaches to formation of management systems of adaptation to changes of the enterprise taking into account a cyclic condition of economy and the analysis of external, internal environment and level of an estimation of perception by personnel of changes is developed. The theoretical and methodological approach for creating a comprehensive system for assessing the prerequisites for forming a management system for adaptation to change, which takes into account the impact of external and internal factors of the enterprise, the level of staff perception of change for each component of the management system. The general economic tendencies of development of economy of Ukraine are used with mathematical tools that gave the chance to predict directions of influence development of cyclic factors on preconditions of formation of management system of adaptation of the enterprises to changes. The specific features of functioning and interrelations between agro-industrial enterprises are investigated and systematized, which allowed to allocate theoretical bases of functioning of agro-industrial enterprises, legislative restrictions and prospects of development of interrelations taking into account tendencies to diversification of activity in agro-industrial sphere in Ukraine. The tendencies of influence of factors on the functioning of agro-industrial enterprises are systematized due to integrated assessment of preconditions of formation of management system of adaptation of enterprise to changes taking into account influence of factors. Organizational and applied models and schemes are developed and tested in practice for forming a management system for adaptation of agro-industrial enterprises to change, taking into account the specifics of the enterprise in this area, provide enterprises with flexibility to respond changes in the environment by choosing the most appropriate approaches. The methodological approach and practical tools of the formation of a management system for adaptation to change in modern agro-industrial enterprises is tested.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Грінченко О. Д. 
Матеріалознавчі основи підвищення довговічності лопаток парових турбін / О. Д. Грінченко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження - процес зміцнення вхідної кромки лопаток парових турбін зі сталі 15Х11МФ-Ш комбінованим способом: загартуванням струмами високої частоти та електроіскровим легуванням однойменною сталлю 15Х11МФ-Ш. Метою дисертаційної роботи є підвищення довговічності лопаток парових турбін зі сталі 15Х11МФ-Ш за рахунок впровадження комплексного зміцнення вхідних кромок лопаток для захисту від ерозійно-корозійного руйнування на основі управління параметрами структури і функціональних властивостей. Предмет дослідження - закономірності формування структури і властивостей поверхневих зміцнених шарів лопаток парових турбін. Методи дослідження: для досягнення поставленої мети і вирішення зазначених задач було використано систему загальнонаукових методів і прийомів. Оцінювання властивостей матеріалів виконували з використанням стандартних методів механічних досліджень (мікротвердомер ПМТ-3, Nano Indenter G200), металографічного (оптичні мікроскопи ММО-1600, МІМ-8), рентгеноструктурного (дифрактометр PHILIPS PW3710), мікрорентгеноспектрального аналізу (електронний скануючий мікроскоп PHILIPS XL 30 ESEM), методів електронної мікроскопії (електронний мікроскоп JSM 7001F), визначенням корозійної стійкості (Voltalab 40), визначення ерозійної стійкості методом ультразвукового диспергування (Hielscher УИП-1000). Лабораторні випробовування виконано з використанням методик, що відповідають державним стандартам України та стандартам ISO. Промислові випробування робочих лопаток зі зміцненими вхідними кромками за запропонованим способом проводилися спільно з АТ «Турбоатом» на АЕС «Пакш» в Республіці Угорщина. Наукова новизна одержаних результатів: вперше встановлено, що поєднання методів поверхневого зміцнення - загартування струмами високої частоти та електроіскрове легування сталлю 15Х11МФ-Ш, дозволило підвищити твердість кромки лопатки зі сталі 15Х11МФ-Ш в 2,2-3,0 рази до 5500-7000 МПа та підвищити опір ерозійно-корозійному руйнуванню за рахунок формування в поверхневому шарі структури легованого мартенситу, залишкового аустеніту та складних карбідів Cr3C2 та Cr7C3; вперше встановлено, що використання корозійностійкої сталі 15Х11МФ-Ш, яка ідентична основному матеріалу лопатки, для зміцнення методом електроіскрового легування вхідної кромки робочої лопатки парової турбіни дозволило підвищити стійкість до ерозійного руйнування на 72% за рахунок збільшення концентрації хрому до 44%; удосконалено та апробовано метод порівняльної оцінки ефективності зміцнюючих технологій підвищення довговічності робочих лопаток парових турбін; отримав подальший розвиток метод оцінки корозійної стійкості захисних зміцнених шарів, вперше отримано залежності параметрів корозії від структурно-фазового стану зміцнених шарів лопаток зі сталі 15Х11МФ-Ш. Практичне значення одержаних результатів: розроблено технологію підвищення довговічності лопаток парових турбін за рахунок застосування комбінованого способу зміцнення шляхом поєднання у одному технологічному процесі загартування струмами високої частоти та електроіскрове легування; розроблено методику зміцнення вхідної кромки лопатки останнього ступеня низького тиску ротора парової турбіни. Теоретичні та практичні розробки, запропоновані в дисертації, використовуються у навчальному процесі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету при викладанні дисциплін, при виконанні випускних кваліфікаційних робіт магістрів.^UThe object of research - the process of strengthening the inlet edge of the blades of steam turbines made of steel 15H11MF-W in a combined way: hardening with high frequency currents and electrospark alloying of the same name 15X11MF-W. The aim of the dissertation is to increase the durability of steam turbine blades made of steel 15H11MF-W by introducing a comprehensive strengthening of the inlet edges of the blades to protect against erosion and corrosion damage based on the control of structure parameters and functional properties. The subject of research is the regularities of formation of the structure and properties of surface reinforced layers of steam turbine blades. Research methods: to achieve this goal and solve these problems, a system of general scientific methods and techniques was used. Evaluation of the properties of materials was performed using standard methods of mechanical research (microhardness tester PMT-3, Nano Indenter G200), metallographic (optical microscopes MMO-1600, MIM-8), X-ray diffractometer (PHILIPS PW3710 diffractometer), micro X-ray spectroscopic analysis X 30 ESEM), methods of electron microscopy (electron microscope JSM 7001F), determination of corrosion resistance (Voltalab 40), determination of erosion resistance by ultrasonic dispersion (Hielscher UIP-1000). Laboratory tests were performed using methods that meet the state standards of Ukraine and ISO standards. Industrial tests of work blades with reinforced inlet edges according to the proposed method were carried out jointly with JSC "Turboatom" at the NPP "Paks" in the Republic of Hungary. Scientific novelty of the obtained results: for the first time it was established that the combination of surface hardening methods - hardening by high frequency currents and electrospark alloying of steel 15Х11МФ-Ш, allowed to increase the hardness of the blade edge of steel 15Х11МФ-Ш 2.2-3.0 times to 5500-7000 MPa and increase the resistance to erosion-corrosion destruction due to the formation in the surface layer of the structure of doped martensite, residual austenite and complex carbides Cr3C2 and Cr7C3; for the first time it was found that the use of corrosion-resistant steel 15H11MF-W, which is identical to the main material of the blade, to strengthen the method of electrospark doping of the inlet edge of the working blade of the steam turbine allowed to increase erosion resistance by 72% by increasing chromium concentration to 44%; the method of comparative evaluation of efficiency of strengthening technologies of increase of durability of working blades of steam turbines is improved and tested; the method of estimation of corrosion resistance of protective strengthened layers was further developed, dependences of corrosion parameters on a structural-phase condition of the strengthened layers of blades from steel 15Х11МФ-Ш were received for the first time. The practical significance of the obtained results: the technology of increasing the durability of steam turbine blades due to the use of a combined method of hardening by combining in one technological process of hardening with high frequency currents and electrospark alloying; a technique for strengthening the inlet edge of the blade of the last stage of low pressure of the steam turbine rotor has been developed. Theoretical and practical developments proposed in the dissertation are used in the educational process of Kharkiv National Automobile and Road University in the teaching of disciplines, in the performance of master's theses.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Грінченко Ю. Л. 
Забезпечення стратегічного розвитку авіаційної галузі України в умовах відкритої економіки / Ю. Л. Грінченко. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі запропоновано теоретико-методологічний підхід до онтології загальної сфери дискурсу «розвиток авіаційної галузі» в умовах «відкритого неба» та відкритої економіки. Розроблено концепцію інституційного регулювання високотехнологічних галузей із формуванням їх макроекономічного потенціалу. Сформовано методологію реалізації процедури превентивного оцінювання розвитку авіаційної галузі з визначенням якісних та кількісних показників для її основних економічних агентів (аеропортів, авіаційних перевізників і сервісно-виробничих підприємств). Розроблено системну модель розвитку авіаційної галузі України, яка заснована на процесі управління змінами в рамках контуру управління, враховує сучасні тренди впливу четвертої промислової революції (Industry 4.0) та екстерналій відкритої економіки. Визначено концептуальні засади розробки сценаріїв стратегічного розвитку авіаційної галузі шляхом побудови багатоваріантної галузевої екосистеми. Розроблено науково-практичний підхід до управління фінансово-економічною безпекою авіаційної галузі в умовах форс-мажорних обставин, зокрема впливу пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19). Сформовано організаційне забезпечення реалізації державного управління екосистемою авіаційної галузі на основі структурного об'єднання для створення клієнтської цінності.^UThe study proves that the main dominants of ensuring the strategic development of the aviation industry are measures to form staffed strategic groups, expand intersectoral cooperation and regulate transfer prices between economic agents in the context of an open economy. Theoretical and methodological basis of aviation industry ecosystem development, which is considered as network community which members combine the resources on mutually beneficial principles for the purpose of joint achievement of innovative results. This provides full realization of the state innovative policy on regulation of activity of economic agents of aviation industry and structure of its ecosystem, which includes insurers, financial and credit, leasing enterprises, hotels and restaurants, social networks. The proposed concept of the ecosystem of the aviation industry contains five levels: theoretical and methodological, model, methodological, instrumental and practical. The developed set of goals of the aviation industry allows outlining the priorities of its implementation in the activities of air carriers, airports and aircraft companies in the relevant areas.Conceptual provisions and principles of preventive monitoring of the economic agents of the industry were formulated: achievement of the purpose; investment attractiveness and growth; conditional comparability of the financial condition of economic agents in the industry; expertise and professionalism; interpretation of monitoring results in accordance with the economic development cycle; security priority; disclosure of information; formation of a value chain in the aviation industry on the terms of consistency and purposefulness of the relationship between the criteria of the system of indicators. An integrated system of preventive monitoring based on consumer value has been formed, which establishes key parameters for improving the activities of industry agents. In preventive monitoring, it is proposed to use quality indicators that measure the consumer value in relation to the activities of agents, along with financial indicators and the probability of bankruptcy and matrix forecasting to assess the prospects for sustainable development of the aviation industry.It is argued that the formation of centers of costs and revenues of the aviation industry is a tool for optimizing the cost due to the effects of scale, diversification and concentration. In the context of the types of operating and non-operating, fixed and variable costs of the industry deepened understanding of the potential to reduce the cost component without taking into account the potential to increase the revenue side. The expediency of using specific indicators for evaluating the effectiveness of industry agents, in particular RASM and CASM, in the context of creating cost centers for the aviation industry is substantiated. The formulated conceptual approaches to the creation of responsibility centers will help combine centralized management with the maximum initiative of structural units to compare revenues and resources used, increase the accuracy and level of detail of data, which will allow effective management decisions to ensure strategic development of the aviation industry.Measures to manage the financial and economic security of the aviation industry in conditions of force majeure are proposed: support for leasing mechanisms for financing the industry by both state and commercial leasing companies; development of aviation insurance by raising liability limits and creating pools of insurers; development of defence programs in the aviation industry based on integrated risk management standards.The system model of the aviation industry has been developed. It is based on the system technology of intervention and current trends of the fourth industrial revolution (Industry 4.0), the externalities of the open economy. The essence of the process of change management and sectoral development is determined, where the local maximum is identified with the global one, which allows the transition from evolutionary development of the field of industry systems to functional-inversion, as well as the formation of planned results of the changed state. It is proved that change management in the aviation industry should be implemented through the institutional, structural and contextual influence of the state at the individual, group, intergroup and organizational levels of industry development. Proposals for strategic change management in the aviation industry of Ukraine were provided.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського