Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (320)Книжкові видання та компакт-диски (171)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.661.210.40$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дєньга О.В. 
Адаптогенні профілактика та лікування основних стоматологічних захворювань у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.В. Дєньга ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено питання використання адаптогенних препаратів рослинного походження, квазіадаптогенних фізичних факторів впливу нетеплової інтенсивності та їх сполучень під час лікування основних стоматологічних захворювань у дітей. Обгрунтовано адаптаційну концепцію, яка базується на сполученні специфічної терапії з приведенням захисно-пристосувальних реакцій в організмі дитини до нормального фізіологічного стану, що характеризується високою неспецифічною резистентністю. Виявлено та досліджено у дітей ряд нових захисно-пристосувальних реакцій та закономірностей, корелюючих зі стоматологічною патологією та зв'язаних з ротовою рідиною, пульпою зубів, тканинами пародонта, твердими тканинами зубів, зарядовим станом клітин букального епітелію. Розроблено та впроваджено в практику дитячої стоматології 9 нових безпечних неінвазивних, електрофізичних, радіотехнічних, спектроколориметричних експрес-методів кількісної діагностики та досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мардашко 
Вплив аномалій зубощелепної системи на розвиток патології шлунково- кишкового тракту у дитячому віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Оксана Олексіївна Мардашко ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 + Р733.413.2-37
Шифр НБУВ: РА311849

Рубрики:

      
3.

Михайлова Т. В. 
Вплив екологічних і соціально-гігієнічних факторів на захворюваність карієсом зубів у дітей та обгрунтування методів профілактики в різних клімато-географічних районах Криму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т. В. Михайлова ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено виражені регіональні відмінності показників захворюваності на карієс зубів у 12-річних дітей Криму. Визначено основні карієсогенні фактори ризику - фізико-хімічні показники питної води та геохімічний склад грунту. Виявлено вплив геохімічних умов місцевості на мікроелементний склад твердих тканин зуба. Розроблено алгоритм карієспрофілактичних заходів у дітей різних клімато-географічних районів Криму з урахуванням одержаних даних про вплив чинників навколишнього середовища та місцевих чинників порожнини рота на показники захворюваності на карієс зубів. Доведено ефективність лікувально-профілактичного комплексу у дітей за зміною показників інтенсивності карієсу зубів, приросту інтенсивності та редукції карієсу через один і два роки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-1
Шифр НБУВ: РА375321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Коротич Н.М. 
Гомеостаз порожнини рота та його корекція у дітей з диспластичним сколіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Коротич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

За результатами досліджень доведено високу розповсюдженість карієсу, хронічного катарального гінгівіту, зубощелепних аномалій у дітей з диспластичним сколіозом. Установлено взаємозалежність між віком дитини, тяжкістю сколіозу, розповсюдженістю основних стоматологічних хвороб. З'ясовано, що перебіг карієсу та гінгівіту супроводжується зниженням кислотостійкості емалі, мінералізувального потенціалу ротової рідини, зниженням умісту в ній кальцію, магнію, підвищенням рівня загального білка та екскреції оксипроліну. Виявлено достовірне зменшення відсоткової кількості кальцію, зростання вмісту калію, фосфору, сірки загалом в емалі на різних ділянках зуба незалежно від глибини й анатомічної ділянки, що сприяло формуванню карієслабільної емалі. Визначено значну інтенсифікацію процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні зниження активності антиоксидантних ферментів. Відзначено, що з застосуванням лікувально-профілактичного комплексу ("Біотрит-С", "Кальцит", "ЕКСО") забезпечили через 2 роки зменшення приросту інтенсивності карієсу на 43,75 % та поширеності запальних явищ у тканинах пародонта, про що свідчить зниження через рік індексу ПМА на 39,06 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533 + Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА340036

Рубрики:

      
5.

Денисова О.Г. 
Електрофоретична активність клітин букального епітелію при різних ступенях активності карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Г. Денисова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі результатів проведених клініко-лабораторних досліджень доведено, що електрофоретична активність клітин букального епітелію (ЕФАКБЕ) в дітей, що не мають карієсу зубів, не залежить від статі та тісно пов'язана з показниками місцевого імунітету порожнини рота. У разі карієсу зубів у дітей показник (ЕФАКБЕ) залежить від ступеня активності каріозного процесу: з ростом активності карієсу зубів у дітей спостерігається зниження даного показника. За цих умов зв'язок ЕФАКБЕ з показниками місцевого імунітету відображає вікову характеристику становлення останнього. Це дає можливість використовувати засіб визначення ЕФАКБЕ як експрес-метод опосередкованої оцінки стану місцевого імунітету порожнини рота. Розроблено схему консервативного лікування та профілактики карієсу зубів з використанням препаратів нуклеїнату натрію, метилурацилу, левзеї, елеутерококу, імуналу, натріуму флуоратуму, флюр-е-дей, застосування якої дозволяє зменшити ускладнення карієсу зубів у дітей, зменшити приріст карієсу та збільшити редукцію приросту карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА314880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Устименко Ю. Ю. 
Етіопатогенетичне обгрунтування способу лікування карієсу у дітей молодшого шкільного віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Ю. Ю. Устименко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 16 с. — укp.

Вивчено вплив pH ротової рідини на імуносупресивні властивості етіологічних агентів карієсу у дітей, а також на вміст та активність гуморальних і клітинних факторів імунітету ротової рідини. Показано, що з збільшенням рН ротової рідини імуносупресивні властивості етіологічних агентів карієсу збільшуються, а вміст та активність імунних гуморальних і клітинних факторів ротової рідини зменшуються. Досліджено вміст фтору та кальцію у неуражених та уражених карієсом зонах зубної емалі. Встановлено, що в ураженій карієсом емалі вміст фтору та кальцію суттєво нижчий, ніж у неураженій зоні. Вивчено ефективність використання комбінації препаратів лісо-бакт, вітафтор і кальцію глюконат у разі лікування початкової форми карієсу у дітей 5 - 12-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА379987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Якубова І.І. 
Ефективність профілактики карієсу зубів у дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.І. Якубова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено результати вивчення поширеності серед дітей шкільного віку захворювання карієсу. Наведено результати клінічного обстеження, лабораторних і біохімічних досліджень змішаної слини обстежених дітей. Запропоновано та впроваджено програму гігієнічного виховання дітей і оцінено її найближчий, проміжний і віддалені результати. Опрацьовано комплекс профілактичних заходів, який передбачає застосування кальцію, герметизацію фісур перших молярів і премолярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА318843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бєлік О.І. 
Застосування добезилату кальцію в комплексному лікуванні та профілактиці хронічного катарального гінгівіту і карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Бєлік ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано, підтверджено за експериментальних умов та у клініці доцільність застосування добезилата кальцію для лікування хронічного катарального гінгівіту та карієсу зубів у дітей. Встановлено, що застосування препарату нормалізує гомеостаз ротової рідини та поліпшує мікроциркуляцію тканин пародонта. Доведено вплив добезилата кальцію на процеси мінералізації емалі зубів, що підтверджено збільшенням концентрації її гідроксиапатиту та нормалізацією активності ферментів (лужної та кислої фосфотаз) у ротовій рідині, наслідком яких є зменшення інтенсивності та приросту карієсу зубів у дітей. За місцевого застосування добезилата кальцію у комплексному лікуванні хронічного катарального гінгівіту встановлено оптимізацію зарядового стану клітин букального епітелію, що свідчить про підвищення неспецифічної резистентності порожнини рота. Розроблено схему застосування добезилата кальцію для лікування хронічного катарального гінгівіту та проведення карієспрофілактичних заходів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-52 + Р733.661.210.40-52
Шифр НБУВ: РА330640

Рубрики:

      
9.

Гавриленко М.А. 
Застосування синбіотиків у комплексі профілактичних засобів у дошкільнят з карієсом зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.А. Гавриленко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано проведення профілактики та лікування карієсу зубів у дітей віком 3-х - 6-ти років, ускладненого дисбіозом порожнини рота, за використання фторовмісних препаратів і препаратів-синбіотиків. За результатами обстежень даних дітей м.Запоріжжя установлено, що з віком поширеність та інтенсивність карієсу зубів збільшується у 2 раза, за цього індекс ВОЗ НІК збільшився на 22,0 %, до 60 % каріозних порожнин локалізується на карієсімунних апроксимальних поверхнях. Проведено експериментальні дослідження, вивчено ефективність дії певних складових запропонованого комплексу, а також за умов їх сполученого використання. За клінічних умов дитячої стоматології за сумісного застосування фторовмісних препаратів і синбіотиків за 2 роки спостережень редукція карієсу становила 63,6 %, стабільно нормалізувалися пародонтальні та гігієнічні індекси, рівень обсіменіння порожнини рота та ступінь дисбактеріозу, біохімічні параметри ротової рідини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355379

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Каськова Л.Ф. 
Карієс зубів та його профілактика в дітей із родин ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Л.Ф. Каськова ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Виявлено значну розповсюдженість та інтенсивність карієсу та його ускладнень у дітей, що народилися від батьків - ліквідаторів наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС, у порівнянні з дітьми, батьки яких не знаходилися у контамінованих щодо радіації регіонах. Доведено, що значне ураження карієсом у цих дітей спостерігається на тлі поганого стану гігієни, зниження карієсорезистентності емалі, зменшення вмісту кальцію в ротовій рідині, погіршання мінералізувальних властивостей ротової рідини, зниження її pH. Вивчено біохімічні показники ротової рідини дітей з родин ЛНА на ЧАЕС. Виявлено посилення процесів ліпопероксидації та зниження антиоксидантного захисту ротової рідини в дітей з групи радіаційного ризику з карієсом та інтактними зубами у порівнянні з контрольною групою. Вивчено гормональний статус дітей за показниками кортизолу та гормонів щитоподібної залози. Виявлено активацію гормону надниркових залоз - кортизолу. Встановлено зміни імунологічних показників ротової рідини та крові в дітей, які народилися від батьків-ліквідаторів, що несприятливо впливає на перебіг каріозного процесу в цих дітей. Запропоновано для профілактики карієсу, з метою підвищення резистентності твердих тканин зубів у дітей з груп радіаційного ризику застосувати природний адаптоген - препарат синьо-зеленої водорості спіруліни у комплексі з екзогенним застосуванням зависі глюконату кальцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА324536

Рубрики:

      
11.

Шепеля А. В. 
Карієс тимчасових зубів та його профілактика у дітей молодшого віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. В. Шепеля ; ВДНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2011. — 19 с. — укp.

Уперше вивчено показники карієсу тимчасових зубів у дітей 1 - 3-х років і вплив на них сукупності анте- та постнатальних факторів. Виявлено, що у дітей 2 - 3-х років життя на стан гігієни порожнини рота впливає регулярність чистки зубів і її кратність (1 чи 2 рази на день). Визначено такі постнатальні фактори, що забезпечують найбільшу стійкість тимчасових зубів до розвитку карієсу у дітей молодшого віку, як вигодовування за вимогою дитини, відсутність захворювань на першому році життя, пізній початок (після 1-го року) прорізування зубів, регулярна дворазова чистка зубів. Розроблено та впроваджено схеми проведення профілактичних заходів з метою зниження захворюваності на карієс у дітей від 6 місяців до 3,5 року у віковому аспекті. Доведено позитивний вплив запропонованих схем профілактики карієсу у дітей у різні вікові періоди на стан гігієни порожнини рота, кислотостійкість емалі тимчасових зубів за показником TEPI. Зазначено, що найкращі показники спостерігалися в групі дітей, де профілактичні заходи проводилися з першого року життя. Вивчено позитивний вплив раннього призначення профілактичних заходів на показники кальцію, фосфору, pH ротової рідини та її мінералізуючі здатності. Запропоновано лікувально-профілактичний комплекс для запобігання каріозному процесу у дітей перших років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА380925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Колесніченко О.В. 
Клініка, лікування та профілактика карієсу зубів у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Колесніченко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2006. — 15 с. — укp.

Вивчено ураженість зубів карієсом та ефективність комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей, народжених матерями, хворими на цукровий діабет. Виявлено, що в дітей цього контингенту розповсюдженість й інтенсивність карієсу зубів значно вища, а показники ротової рідини, що характеризують її фізичні, морфологічні властивості, структурно-функціональна резистентність є нижчими від аналогічних у контрольній групі. Доведено, що первинна та вторинна мінералізація зубів у таких дітей відбувається з порушеннями. Застосування комплексу лікувально-профілактичних заходів у дітей, народжених матерями, хворими на зазначену патологію, забезпечує редукцію карієсу молочних зубів - 28,29 %, постійних зубів - у 30,71 %, зниження приросту карієсу молочних і постійних зубів, покращення структурно-функціональної резистентності емалі, нормалізацію фізичних, морфологічних параметрів ротової рідини. Використання для лікування гострого початкового карієсу запропонованого пристрою та засобу значною мірою підвищують його ефективність у дітей основної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА345208

Рубрики:

      
13.

Назарук Р.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування лікувально-профілактичних заходів при ураженні твердих тканин зубів важкими металами: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.М. Назарук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу карієсу зубів у дітей, які проживають на територіях з підвищеним рівнем важких металів у довкіллі, розроблено комплекс засобів лікування та профілактики даної патології. На підставі результатів обстеження 613-ти школярів встановлено, що характерними рисами каріозного процесу у дітей, які проживають в екологічно несприятливих районах, є високий рівень його поширеності та інтенсивності, більша питома вага зубів з ускладненим перебігом захворювання, а також значна кількість видалених постійних зубів. Досліджено елементний склад зразків волосся у обстежуваних дітей і виявлено достовірно вищий рівень важких металів та дисбаланс есенційних елементів у школярів з населених пунктів умовно забрудненої зони. Розроблено й апробовано новий метод профілактики карієсу зубів, що передбачає: корекцію харчування, застосування "Ентеросгеля", "Мульти-табсу Школяр", герметизацію фісур, дотримання гігієнти та полоскання ротової порожнини еліксиром "Colgate Total Plax".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р11(4УКР)442.866 +
Шифр НБУВ: РА355284

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Бабушкіна Н. С. 
Клініко-експериментальне обгрунтування методу профілактики карієсу зубів у дітей, що мешкають в геохімічній зоні з антропогенним навантаженням: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. С. Бабушкіна ; Ін-т стоматології акад. мед. наук України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості епідеміології карієсу у дітей, які проживають за умов несприятливої екологічної обстановки, що характеризується негативним впливом високої твердості та лужності питноі води, високого забруднення повітря сірчистим ангідридом і зваженими речовинами, впливом субтоксичних доз сполук брому. Розроблено лікувально-профілактичний комплекс для профілактики карієсу за умов впливу несприятливих екзогенних чинників, що складається з санації порожнини рота. Карієспрофілактичну ефективність даного комплексу підтверджено за умов лабораторного експерименту, що моделює вплив субтоксичних доз брому на тлі високого надходження в організм кальцію, і контрольованого клінічного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА373643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Руда І.В. 
Клініко-епідеміологічні та антропогенетичні аспекти карієсу зубів у практично здорових міських підлітків України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Руда ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок особливостей стану зубів, ротової рідини, мікрофлори порожнин рота, антропометричних, соматотипологічних і дерматографічних показників з розвитком карієсу зубів у практично здорових міських підлітків Подільського регіону України. Вивчено показники стоматологічного статусу, фізико-біохімічні властивості ротової рідини, мікрофлору порожнини рота й особливості антропометричних і соматотипологічних показників даних осіб. Розроблено дискримінантні моделі їх схильності до різних рівнів інтенсивності карієсу зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 +
Шифр НБУВ: РА343443

Рубрики:

      
16.

Сороченко Г. В. 
Клініко-лабораторна оцінка ефективності лікувально-профілактичних зубних паст у профілактиці карієсу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. В. Сороченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності профілактики карієсу постійних зубів у дітей шляхом клініко-лабораторного обгрунтування вибору протикаріозних лікувально-профілактичних зубних паст для індивідуальної гігієни порожнини рота в період вторинної мінералізації постійних зубів за початкових форм карієсу. З використанням методів вторинної іонної мас-спектрометрії та рентгенфотоелектронної спектроскопії вивчено хімічний склад здорової та штучно демінералізованої емалі постійних зубів, а також зміни, які відбуваються під впливом фторвмісних зубних паст з різними носіями та концентрацією фтору. Проведено клінічний аналіз ефективності та визначено критерії вибору фторвмісних зубних паст для первинної профілактики карієсу у дітей у випадку вогнищевої демінералізації емалі постійних зубів у період вторинної мінералізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р124.42
Шифр НБУВ: РА380931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Саккас Хараламбос 
Клініко-морфологічне об|рунтування протравлювання емалі постійних зубів у дітей та оцінка його ефективності: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Хараламбос Саккас ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Розроблено та вивчено профілактичну ефективність різних методик герметизації фісур і лікування фісурного карієсу постійних зубів у дітей композиційними матеріалами з різними адгезивними системами. Одержано дані про морфологічні особливості протравлювання емалі постійних зубів у дітей, які знаходяться на різних етапах розвитку кореня. Вивчено ступінь проникнення даних адгезивних систем в емаль фісур. Доведено, що карієспрофілактична ефективність герметика Fissurit FX залежить від методики герметизації. Найвищий показник ефективності одержано за використання адгезивної системи Optibond FL. Встановлено високу клінічну ефективність реставраційного лікування фісурного карієсу у дітей композиційними матеріалами незалежно від використаної адгезивної системи (Optibond FL, Optibond Solo, Prompt-L-Pop) та стадії формування кореня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА376997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Вовченко Л.О. 
Клінічна характеристика карієсу зубів у дітей з хронічними тонзилітами, після тонзилектомії та його профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Вовченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Уперше проведено порівняльний аналіз розповсюдженості та інтенсивності карієсу постійних зубів залежно від патології піднебінних мигдаликів (ПМ) (компенсована та декомпенсована форми хронічного тонзиліту (ХТ)) та після тонзилектомії. Виявлено, що інтенсивність карієсу постійних зубів у дітей збільшується залежно від тяжкості клінічного перебігу ХТ. Зазначено, що найвищі показники інтенсивності карієсу встановлено в групі дітей, яким було видалено мигдалики. Установлено, що інтенсивність цього ураження залежить від кількісного та якісного вмісту імуноглобуліну A /SIgA та mIgA/ та кількісного вмісту імуноглобуліну G і патологічного стану ПМ. Зазначено, що за високих показників інтенсивності карієсу (декомпенсована форма та діти після тозилектомії) спостерігалось достовірне зменшення кількісних показників секреторної форми імуноглобуліну A. Виявлено достовірне збільшення рівня імуноглобуліну G у ротовій рідині, яке корелює з інтенсивністю карієсу постійних зубів і патологією ПМ. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який включає санацію порожнини рота, герметизацію неуражених фісур постійних зубів герметиками, покриття гладких поверхонь постійних зубів фторидовмісним лаком "Fluor - protector" (VOCO), призначення біологічно-активної домішки "Біокальцевіт" (Україна). Уперше обгрунтовано вибір засобів індивідуальної гігієни порожнини рота залежно від інтенсивності карієсу постійних зубів і патології ПМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-37 + Р733.685.265.401.16 +
Шифр НБУВ: РА325603

Рубрики:

      
19.

Шаповалова Г.І. 
Комплексна профілактика захворювань твердих тканин зубів у дітей, які підпали під дію радіації в зв'язку з аварією на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.І. Шаповалова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що перебіг карієсу зубів у дітей, які постійно проживають за умов дії малих доз радіації, характеризується високим рівнем інтенсивності та поширеності захворювання. Виявлені ознаки корелюють із рівнем радіоактивного забруднення території проживання. Особливості хімічного складу емалі зубів у дітей показали достовірне підвищення вмісту хлору та зниження вмісту магнію, кремнію, що обумовлює формування у даних дітей карієслабкої емалі. Розроблено та клінічно апробовано метод профілактики карієсу зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА310090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Курдиш Л. Ф. 
Лікування, профілактика та прогнозування множинного карієсу зубів у підлітків: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. Ф. Курдиш ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено високу поширеність множинного карієсу зубів у підлітків. На підставі аналізу клінічних, біохімічних, лабораторних, функціональних, психологічних і морфологічних досліджень розроблено лікувально-профілактичні заходи, що включали корекцію змін адаптаційного, психовегетативного стану та структурно-функціональної зрілості кісткової тканини у підлітків. На підставі статистичного аналізу виділено 11 місцевих і 10 загальних факторів ризику розвитку множинного карієсу зубів у підлітків і визначено прогностичну вагомість кожного з них. На цій основі розроблено метод комплексної первинної профілактики множинного карієсу зубів у підлітків з їх урахуванням і встановлено його високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА379126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського