Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (268)Книжкові видання та компакт-диски (172)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Варивончик Д.В. 
Виробнича канцерогенна небезпека в Україні та обгрунтування профілактики професійного раку: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / Д.В. Варивончик ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Досліджено динаміку та тенденції онкологічної захворюваності населення України у порівнянні з країнами європейського регіону. Визначено демографічні, соціально-економічні, гігієнічні фактори, які впливають на рівень цієї захворюваності. Розроблено прогноз щодо її динаміки на фоні зростання внутрішнього валового продукту (ВВП) у країні. Визначено епідеміологічні закономірності та гігієнічні фактори, які формують захворюваність населення на "професійний рак". Досліджено особливості клінічного перебігу цієї патології. З'ясовано формування канценрогенної небезпеки в основних галузях народного господарства України. Визначено гігієнічні фактори, які зумовлюють ризики виникнення онкологічної патології серед працюючих за канцерогенно-небезпечних умов, вивчено фактори, які модифікують канцерогенез. Обгрунтовано підходи до використання біологічних маркерів (молекулярно-генетичних та імунологічних) для оцінювання популяційного й індивідуального ризиків виникнення онкологічної патології серед працюючих за канцерогенно-небезпечних умов. Оцінено ефективність і адекватність до міжнародних вимог і стандартів існуючої в Україні системи профілактики "професійного раку". Визначено основні недоліки та розроблено напрямки щодо вдосконалення первинної, вторинної та третинної профілактики цієї патології. Створено інтегративну систему профілактики "професійного раку" на державному та локальному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.425.6 +
Шифр НБУВ: РА351634

Рубрики:

      
2.

Краєва Л.О. 
Вплив забруднення атмосферного повітря промислового міста на захворюваність гострою ЛОР-патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Л.О. Краєва ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено вплив забруднення атмосферного повітря на захворюваність населення гострою ЛОР-патологією, у тому числі інфекційної природи, рівень імунітету (на прикладі імунітету до дифтерії), а також на зміну вірулентності коринебактерій (in vivo et in vitro). Встановлено залежність кількості хворих з гострими ЛОР-патологічними станами та рівня імунітету до дифтерії від ступеня небезпечності забруднення атмосферного повітря у місцях мешкання. Розраховано критичні рівні для окремих чинників та сумарного показника забруднення атмосферного повітря у разі гострої ЛОР-патології. Визначено гемолітичні, гемаглютинуючі, адгезивні та нейрамінідазні властивості представників коринебактерій, стафілококів і стрептококів, які змінювалися у штамів коринебактерій під дією 4-х чинників забрудненого атмосферного повітря міста. Доведено зміну чутливості до антибіотиків серед коринебактерій під впливом 4-х чинників забрудненого атмосферного повітря, а також у разі мікробних асоціацій з іншими мікроорганізмами. Виявлено можливість коринебактерій викликати не лише ЛОР-патологію, але й інші захворювання. З метою отримання й обробки результатів дослідження було використано геоінформаційні технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р124.426.8
Шифр НБУВ: РА320956 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Куляс В.М. 
Генетичні маркери, гормональні та імунологічні критерії ризику розвитку хронічного пилового бронхіту у гірників: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / В.М. Куляс ; Ін-т медицини праці АМН України. — Донецьк, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено генетичні маркери, гормональні й імунні зрушення, що виникають в організмі гірників під впливом негативних чинників виробничого середовища. Розроблено прогностичні критерії розвитку хронічного пилового бронхіту (ХПБ). Удосконалено систему профілактики цього захворювання. Проведено аналіз санітарно-гігієнічних умов праці гірників за впливу негативних чинників виробничого середовища. Проаналізовано зазначені умови праці гірників найбільш типових вугільних шахт Донбасу, що збільшують ризик розвитку ХПБ. Визначено особливості фенотипового розподілу генетичних маркерів, характер формування реакції гормонального й імунного статусу в осіб різноспрямованого типу рефлекторних реакцій бронхів у період адаптації до роботи за умов підвищеної запиленості стажованих гірників без ознак пилової патології та хворих на ХПБ. Уперше визначено інформативні біомаркери ризику ХПБ та на їх підставі обгрунтовано і рекомендовано схему профілактичних і реабілітаційних заходів для осіб, які увійшли до групи ризику розвитку ХПБ, а також гірників, хворих на ХПБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.122.011-43 +
Шифр НБУВ: РА342286

      
4.

Ігнатенко Г.А. 
Дегенеративно-запальні захворювання суглобів у шахтарів (розповсюдженість, особливості перебігу, діагностика, питання патогенезу, лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / Г.А. Ігнатенко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.191-43

      
5.

Сайківська Л. Ф. 
Інформаційна технологія оцінки функціонального стану оператора зорового профілю: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.09 / Л. Ф. Сайківська ; НАН України, М-во освіти і науки, молоді та спорту України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше сформовано інформаційну модель функціонального стану оператора зорового профілю, яка об'єднує стан зорової системи та психофізіологічний стан, визначено комплекс інформативних показників функціонального стану в ході вирішення зорових завдань. Вперше розроблено метод визначення функціонального стану цього оператора в процесі зорової діяльності з різними видами візуального навантаження. Вперше запропоновано узагальнені показники стомлення (S) та втоми центральної нервної системи (I), а також комплекс критеріїв для оцінювання функціонального стану оператора зорового профілю. Наведено алгоритм класифікації візуально діючих факторів за ступенем впливу на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р124.426.7
Шифр НБУВ: РА380145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
7.

Сороченко Г. В. 
Клініко-лабораторна оцінка ефективності лікувально-профілактичних зубних паст у профілактиці карієсу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. В. Сороченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності профілактики карієсу постійних зубів у дітей шляхом клініко-лабораторного обгрунтування вибору протикаріозних лікувально-профілактичних зубних паст для індивідуальної гігієни порожнини рота в період вторинної мінералізації постійних зубів за початкових форм карієсу. З використанням методів вторинної іонної мас-спектрометрії та рентгенфотоелектронної спектроскопії вивчено хімічний склад здорової та штучно демінералізованої емалі постійних зубів, а також зміни, які відбуваються під впливом фторвмісних зубних паст з різними носіями та концентрацією фтору. Проведено клінічний аналіз ефективності та визначено критерії вибору фторвмісних зубних паст для первинної профілактики карієсу у дітей у випадку вогнищевої демінералізації емалі постійних зубів у період вторинної мінералізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р124.42
Шифр НБУВ: РА380931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Груздева А.О. 
Клініко-морфологічна характеристика та лікування уражень слизової оболонки рота у робітників залізорудної промисловості: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / А.О. Груздева ; Укр. мед. стоматологічна акад.. — Полтава, 2002. — 16 с. — укp.

На підставі клінічних, цитологічних, функціональних, морфологічних методів дослідження виявлено характер патологічних змін слизової оболонки рота у робітників залізорудного виробництва. Встановлено прямо пропорційну залежність ураження слизової оболонки від професійного стажу. За допомогою гістологічного та електронно-мікроскопічного досліджень вивчено морфологічні зміни у слизовій шахтарів Криворізького залізорудного басейну. Запропоновано лікувальний комплекс, що складається із гідротерапії розчином морської солі та аплікацій настоєм чистотілу. Розроблено програму реабілітації. Визначено інформативність комплексу тестів (індекс розповсюдженості, індекс кератинізації, цитологічне дослідження, капіляроскопія) як критеріїв, що зумовлюють ступінь виразу порушень кератинізації та ефективність терапії лейкоплакії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.6 +
Шифр НБУВ: РА321941

Рубрики:

      
9.

Путінцева І.В. 
Клініко-патогенетичні особливості та лікування множинних пептичних виразок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.В. Путінцева ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено розповсюдженість, клінічні прояви, патогенез множинних пептичних виразок: особливості гелікобактерної контамінації та кислотоутворення шлунка, функції надсегментарного та сегментарного відділів вегетативної нервової системи, клітинний і гуморальний імунітет, пероксидацію ліпідів, активність ендогенної антиоксидантної системи, мікрогемоциркуляцію, сурфактантну активність сироватки крові та шлункового соку. Клінічно та патогенетично обгрунтовано доцільність використання в комплексному лікуванні хворих індуктора ендогенного інтерфероноутворення циклоферону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-1 + Р124.424.132.04-4
Шифр НБУВ: РА313511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Горша О. В. 
Комплексна система оцінки та корекції фізичними методами дизрегуляторних станів у водіїв автотранспорту: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.33 / О. В. Горша ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 27 с. — укp.

Наведено вирішення наукової проблеми медичної реабілітації, фізіотерапії та курортології, що виявляється в оцінці патогенетичних механізмів дизрегуляції первинно функціонального та первинно органічного генезу та розробці фізичних методів їх корекції, використання яких підвищує ефективність медичної реабілітації та профілактики таких станів. Комплексний вплив несприятливих чинників професійного середовища на водіїв автотранспорту призводить до прогредієнтного розвитку дизрегуляторних станів первинно функціонального генезу, характер яких залежить від тривалості їх професійного стажу. Залежно від вегетативних, гyмоpaльнo-гopмoнaльнo-мeтaбoлiчниx розладів, порушення механізмів адаптації визначено критерії для діагностики етапів дизрегуляції. Показано, що досліджені гуморально-гормонально-метаболічні системи регуляції є незалежними чинниками розвитку дизрегуляторних станів первинно функціонального та первинно органічного генезу. Розроблено патогенетичний підхід до диференційованого призначення реабілітаційних методик, з урахуванням етапів розвитку дизрегуляторних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.523 + Р124.42
Шифр НБУВ: РА384140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
11.

Строченко Є.О. 
Обгрунтування методів профілактики карієсу зубів та захворювань пародонта в працівників Іллічівського морського торговельного порту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Є.О. Строченко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності профілактики та лікування карієсу зубів і захворювань пародонта у працівників Іллічівського морського торговельного порту (ІМТП) на підставі оцінювання їх стоматологічного статусу та розробки лікувально-профілактичного комплексу, який містить зубний еліксир "Лізодент" і біологічно-активну домішку "Остеовіт". Вивчено рівень гігієни ротової порожнини, стан твердих тканин зубів і тканин пародонта, ступінь дисбіозу ротової порожнини, основні біохімічні параметри ротової рідини та структурно-функціональний стан кісткової тканини у працівників ІМТП. Виявлено негативний вплив шкідливих умов праці на стоматологічний статус робітників. Обгрунтовано та впроваджено лікувально-профілактичний комплекс для профілактики та лікування карієсу зубів і тканин пародонта у працівників ІМТП, оцінено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р661.210.11-5 + Р124.426.6
Шифр НБУВ: РА372455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Михайленко І.О. 
Обгрунтування методу профілактики захворювань пародонта у працівників аміачного виробництва: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.О. Михайленко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено поширеність, структуру, особливості клінічного перебігу захворювань пародонта у працівників аміачного виробництва та розроблено метод профілактики захворювань. Вивчено клінічні, імунологічні та біохімічні показники, що характеризують стан тканин пародонта, у 1 354-х працівників у даного виробництва віком від 20-ти до 55-ти років. Установлено, що тривала дія шкідливих речовин (аміаку та карбаміду) на тканини порожнини рота впливає на поширеність і ступінь тяжкості захворювань пародонта, визначає особливості клінічного перебігу хронічного катарального гінгівіту (ХКГ) та генералізованого пародонтиту (ГП). Виявлено прямо пропорційну залежність ураження пародонта від віку хворих, професійного стажу роботи на шкідливому підприємстві, наявності супутньої патології внутрішніх органів. Обгрунтовано включення до комплексу лікувально-профілактичних заходів у працівників аміачного виробництва з захворюваннями пародонта фітоадаптогенів - таблетованого засобу лецитин-2 і зубного еліксиру цикорій, що дозволило значно покращити стан тканин пародонта, підвищити рівень антимікробного захисту ротової рідини, активізувати загальну реактивність організму. Доведено високу терапевтичну ефективність проведених профілактичних заходів у даних працівників, хворих на ХКГ і ГП різного ступеня, що підтверджено позитивною динамікою клініко-лабораторних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.6 + Р124.511.2-4 +
Шифр НБУВ: РА363350

Рубрики:

      
13.

Мамедов А.М. 
Особливості відновлювальної терапії хворих гіпертонічною хворобою - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Мамедов ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням удосконалення методів відновлювальної терапії хворих на гіпертонічну хворобу- учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вивчено адаптивний вплив нормобаричної гіпоксії тіотріазоліну в комплексному лікуванні 184 хворих на гіпертонічну хворобу першої і другої стадії на стан центральної і периферичної гемодинаміки, вегетативної нервової системи, показників функції зовнішнього дихання і периферичної крові. Основні результати дослідження можуть бути використані при розробці індивідуальних комплексних програм відновлювальної терапії цієї категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.100.30-4

Рубрики:

      
14.

Бандрівська Н. Н. 
Особливості клінічного перебігу, лікування та профілактика захворювань пародонта у працівників цементного виробництва: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Н. Н. Бандрівська ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено мікробний пейзаж пародонтальних кишень та назубного каменю у хворих основної групи, який містить широкий діапазон патогенної мікрофлори та дріжджових грибків. З'ясовано, що гістологічне дослідження біоптатів ясен уможливило ідентифікацію особливостей морфології та запальної реакції на всіх рівнях структурної організації ясен. Встановлено посилення вільнорадикального окиснення у ротовій рідині осіб за інтактного пародонта. Розглянуто основні показники гіпоксії в організмі працівників цементного виробництва (ЦВ) у співвіднесенні із запально-дисторофічними змінами зубоутримувальних тканин. Вперше для орієнтації у перебігу явищ остеонорозу застосовано морфометричний індекс і вивчено його динаміку у хворих працівників ЦВ, залежно від віку, стажу роботи, зіставлень із важкістю захворювання пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.6 + Р661.210.12
Шифр НБУВ: РА369734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Пупін Т.І. 
Особливості патогенезу, клініки, лікування і профілактики захворювань пародонта, що розвиваються в умовах виробничого контакту з пестицидами: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Т.І. Пупін ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи підвищення ефективності комплексного лікування захворювань пародонта працівників теплиць. Зауважено, що контакт з пестицидами призводить до частішого розвитку у них загальносоматичних захворювань. За результатами морфологічних досліджень встановлено, що в механізмах безпосереднього розвитку захворювань пародонта за дії пестицидів істотне значення має порушення у тканинах пародонта енергетичного обміну, гемомікроциркуляції, розвиток тканинної та циркуляторної гіпоксії, імунні порушення. Патогенетично обгрунтовано та розроблено лікувально-профілактичні схеми з використанням тіотриазоліну. Доведено клініко-лабораторну ефективність їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12 + Р124.426.6 +
Шифр НБУВ: РА366693

Рубрики:

      
16.

Орєхова О. В. 
Оцінка ризику виникнення захворювань серцево-судинної системи у працівників гарячих цехів сучасного металургійного виробництва та шляхи його зменшення: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. В. Орєхова ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено ступінь взаємозв'язку між темпами старіння робітників і стажем роботи. Визначено вплив факторів виробничого середовища на темпи старіння робітників основних професій. Вперше встановлено й оцінено ризик виникнення серцево-судинних захворювань у працівників гарячих цехів сучасного металургійного виробництва. Обгрунтовано припустимі терміни роботи за впливу нагрівального мікроклімату в гарячих металургійних цехах з метою зниження ризику виникнення найбільш поширених захворювань серцево-судинної системи. Вперше використано комплексний підхід щодо обгрунтування системи профілактичних заходів для покращання умов праці та зниження рівня серцево-судинної захворюваності у металургів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.505-43 + Р124.424.1
Шифр НБУВ: РА372200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кривобок Г.К. 
Патогенетичні механізми, особливості перебігу вибухової шахтної травми і методи профілактики її ускладнень (експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Г.К. Кривобок ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей патогенезу вибухової шахтної травми і розробці питань надання невідкладної медичної допомоги постраждалим в умовах утруднення само- і взаємодопомоги. Встановлено, що суттєві порушення гемодинаміки на системному, органному і мікроциркуляційному рівнях та стійкості гематоенцефалічного бар'єра відбуваються ще в преморбідному періоді внаслідок дії складних виробничих умов, що зумовлює важкість перебігу вибухової шахтної травми вже в перші хвилини її розвитку. Показано, що термінова активація стрес-лімітуючої ГАМК-ергічної системи являється ефективним методом корекції ранніх розладів при вибуховій шахтній травмі. Доводиться, що найбільш надійним заходом екстреного введення в організм стрес-протективних препаратів являється, розроблений в ході даного дослідження, автоматичний ін'єктор, призначений для носіння на тілі в виробничих умовах і чутливий до дії пошкоджуючих факторів шахтного вибуху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.58-48

Рубрики:

      
18.

Рубан А.М. 
Професійно-обумовлена катаракта у ліквідаторів аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / А.М. Рубан ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості розвитку професійно-обумовленої катаракти в осіб, що брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. За результатами дослідження виявлено вірогідне збільшення кількості помутнінь кришталика у ліквідаторів (89,9 %), у порівнянні з контрольною групою (45,6 %). В основній групі частоту катаракт у чоловіків виявлено вірогідно частіше (47 %) у порівнянні з жінками (35 %). У ліквідаторів віком до 40 років частота катаракт збільшується заумов підвищення дози зовнішнього опромінювання. За допомогою Шеймпфлуг - аналітичної системи об'єктивно доведено, що у групі осіб віком старше 40 років на загальне середнє світлорозсіяння кришталика вік впливає більше, ніж доза опромінення. У пацієнтів віком до 40 років відмічено позитивний вірогідний кореляційний зв'язок між дозою зовнішнього опромінення та середнім світлорозсіянням для задніх субкапсулярних шарів кришталика. Середньорічний темп зростання нових випадків катаракт серед обстежених лікідаторів 19,7 %, з яких середньорічне зростання кількості катаракт 2 - 4 стадії становило 2,15 %. Доза зовнішнього опромінення, вік ліквідаторів та наявність захворювань шлунково-кишкового тракту є найбільш суттєвими факторами ризику прогресування катаракти. Розроблено заходи профілактики професійно обумовленої катаракти у ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7-4
Шифр НБУВ: РА313225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Черкесов В.В. 
Раптова серцева смерть гірників вугільних шахт Донбасу (розповсюдженість, патогенез, прогноз, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.В. Черкесов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення впливу професійно-виробничих й загальнопопуляційних факторів на розвиток раптової смерті у гірників. Розвинуто новий напрямок в кардіології, оснований на концепції системного аналізу факторів ризику у промисловій кардіології. Встановлені місце і роль професійно-виробничих факторів вугільних шахт Донбасу у патогенезі розвитку раптової серцевої смерті у гірників. Розроблені критерії її індивідуального й групового прогнозування. Запропонована й впроваджена удосконалена система медико-соціальної профілактики раптової серцевої смерті у гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.101-43

Рубрики:

      
20.

Антонов Є.В. 
Стан системної гемодинаміки при сполученій дії на організм компонентів шахтного вибуху і електричного струму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Є.В. Антонов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено експериментальну модель для вивчення сукупної дії на організм компонентів шахтного вибуху й несмертельної величини електричного струму за умов впливу виробничого середовища шахти. Вперше доведено, що у разі дії різних компонентів шахтного вибуху й електричного струму, механізми компенсації дефіциту серцевого викиду суттєво відрізняються. Встановлено їх залежність від послідовності впливу уражаючих факторів шахтного вибуху й електричного струму. Виявлено вплив попередньої дії комплексу факторів шахтного виробничого середовища на реакцію системної гемодинаміки у разі сукупної дії компонентів вибуху в шахті та електричного струму на організм щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.58 + Р124.431.2 +
Шифр НБУВ: РА357081

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського