Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (320)Книжкові видання та компакт-диски (171)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.661.210.40$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крупник Н.М. 
Обгрунтування профілактики карієсу зубів у дітей, які проживають у регіоні сірчаного виробництва: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Крупник ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Узагальнюються результати даних про ураженість зубів карієсом та особливості його перебігу у дітей, які проживають у регіоні сірчаного виробництва. Наводяться результати біохімічного, морфологічного та імунологічного дослідження змішаної слини обстежених дітей. Встановлено, що екологічна ситуація у регіоні досліджень суттєво впливає на розвиток карієсу зубів у дітей. Запропоновано та впроваджено комплекс профілактичних заходів для дітей, які проживають у сірконосній геопровінції, який включає біогенні стимулятори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5

Рубрики:

      
2.

Назарян Р.С. 
Розробка та обгрунтування застосування вітчизняного фторвміщуючого герметика "Денталекс-11Ф" (лабораторно-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.С. Назарян ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі профілактики фісурного карієсу зубів. Розроблено новий вітчизняний фторвміщуючий герметик "Денталекс-11Ф" з посиленими міцними характеристиками. Встановлені високі ретенційні властивості зазначеного складу. Після застосування герметика "Денталекс-11Ф" зменшується адсорбція мікроорганізмів на поверхні оброблених зубів. У клініці оцінена ефективність використання герметика "Денталекс-11Ф" щодо збереження та редукції фісурного карієсу. Розроблено новий спосіб профілактики фісурного карієсу та доведено його високу карієспрофілактичну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-52

Рубрики:

      
3.

Шаповалова Г.І. 
Комплексна профілактика захворювань твердих тканин зубів у дітей, які підпали під дію радіації в зв'язку з аварією на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.І. Шаповалова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що перебіг карієсу зубів у дітей, які постійно проживають за умов дії малих доз радіації, характеризується високим рівнем інтенсивності та поширеності захворювання. Виявлені ознаки корелюють із рівнем радіоактивного забруднення території проживання. Особливості хімічного складу емалі зубів у дітей показали достовірне підвищення вмісту хлору та зниження вмісту магнію, кремнію, що обумовлює формування у даних дітей карієслабкої емалі. Розроблено та клінічно апробовано метод профілактики карієсу зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА310090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Коновалов М.Ф. 
Профілактика карієсу зубів у школярів зі сколіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.Ф. Коновалов ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості патогенезу карієсу зубів у школярів зі сколіозом у зв'язку з функціонуванням системи регуляції кислотно-лужного гомеостазу ротової рідини у дітей. Встановлено наявність у ротовій рідині школярів зі сколіозом метаболічного алкалозу та вторинного метаболічного ацидозу за показником pH. Показано високу поширеність та інтенсивність карієсу постійних зубів у школярів зі сколіозом, зниження кислотної резистентності емалі постійних зубів і ремінералізуючого потенціалу ротової рідини. Застосування карієспрофілактичного мінерального концентрату "Віта" - засобу інтегральної корекції метаболічного ацидозу й алкалозу - та вітаміна C у складі зубної пасти місцево, всередину та комбінованим способом нормалізує кислотно-лужну рівновагу в ротовій рідині, показники pH і в'язкості та за 2 роки спостережень дає високий, до 80 %, карієспрофілактичний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 + Р733.458.250.533
Шифр НБУВ: РА312084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кравець Т.П. 
Підвищення показника редукції карієсу зубів у підлітків препаратами природної дії МІГІ-К та ехінацеї пурпурової: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.П. Кравець ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2000. — 17 с. — укp.

Запропоновано препарати природної дії - мідійний гідролізат МІГІ-К, льодяники ехінацеї пурпурової та льодяники ехінацеї пурпурової разом з вітамінно-мінеральним комплексом "Дуовіт", які призначаються один раз на рік упродовж одного місяця. Встановлено, що препарат МІГІ-К має антимікробні властивості. У клініці обгрунтовано високу ефективність препаратів природної дії у досягненні стабілізації карієсу та підвищення показника редукції протягом 1 - 2,5 років. Доведено, що дані препарати нормалізують показники місцевої неспецифічної резистентності, а також підвищують кислотостійкість емалі зубів. Розроблено схеми та обгрунтовано доцільність їх застосування у підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА309580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мардашко 
Вплив аномалій зубощелепної системи на розвиток патології шлунково- кишкового тракту у дитячому віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Оксана Олексіївна Мардашко ; Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 + Р733.413.2-37
Шифр НБУВ: РА311849

Рубрики:

      
7.

Дєньга О.В. 
Адаптогенні профілактика та лікування основних стоматологічних захворювань у дітей: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / О.В. Дєньга ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено питання використання адаптогенних препаратів рослинного походження, квазіадаптогенних фізичних факторів впливу нетеплової інтенсивності та їх сполучень під час лікування основних стоматологічних захворювань у дітей. Обгрунтовано адаптаційну концепцію, яка базується на сполученні специфічної терапії з приведенням захисно-пристосувальних реакцій в організмі дитини до нормального фізіологічного стану, що характеризується високою неспецифічною резистентністю. Виявлено та досліджено у дітей ряд нових захисно-пристосувальних реакцій та закономірностей, корелюючих зі стоматологічною патологією та зв'язаних з ротовою рідиною, пульпою зубів, тканинами пародонта, твердими тканинами зубів, зарядовим станом клітин букального епітелію. Розроблено та впроваджено в практику дитячої стоматології 9 нових безпечних неінвазивних, електрофізичних, радіотехнічних, спектроколориметричних експрес-методів кількісної діагностики та досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА312894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Денисова О.Г. 
Електрофоретична активність клітин букального епітелію при різних ступенях активності карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.Г. Денисова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі результатів проведених клініко-лабораторних досліджень доведено, що електрофоретична активність клітин букального епітелію (ЕФАКБЕ) в дітей, що не мають карієсу зубів, не залежить від статі та тісно пов'язана з показниками місцевого імунітету порожнини рота. У разі карієсу зубів у дітей показник (ЕФАКБЕ) залежить від ступеня активності каріозного процесу: з ростом активності карієсу зубів у дітей спостерігається зниження даного показника. За цих умов зв'язок ЕФАКБЕ з показниками місцевого імунітету відображає вікову характеристику становлення останнього. Це дає можливість використовувати засіб визначення ЕФАКБЕ як експрес-метод опосередкованої оцінки стану місцевого імунітету порожнини рота. Розроблено схему консервативного лікування та профілактики карієсу зубів з використанням препаратів нуклеїнату натрію, метилурацилу, левзеї, елеутерококу, імуналу, натріуму флуоратуму, флюр-е-дей, застосування якої дозволяє зменшити ускладнення карієсу зубів у дітей, зменшити приріст карієсу та збільшити редукцію приросту карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА314880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ель Муттакі Ф.З. 
Профілактика карієсу зубів у дітей з використанням різних екзогенних засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Ф.З. Ель Муттакі ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено тенденцію підвищення ураженості постійних зубів карієсом за останні 10 років у дітей віком 6 - 14 років. Вперше розроблено й апробовано комбінований метод екзогенної профілактики карієсу постійних зубів у дітей, що включає герметизацію фісур у поєднанні з застосуванням фторидвмісного лаку. З'ясовано, що метод забезпечує високий рівень карієспрофілактичної ефективності. Вперше вивчено порівняльну карієспрофілактичну ефективність різних груп герметиків (ненаповненого з фторидом, низьконаповненого без фторида та високонаповнених з фторидом, з адгезивом і без нього). Найбільш високу редукцію фісурного карієсу постійних зубів у дітей виявлено за умов використання високонаповнених фторидвмісних герметиків. Показано, що після застосування комбінованого методу екзогенної профілактики вірогідно підвищується ферментативна активність лужної фосфатази, що свідчить про посилення процесів мінералізації емалі зуба. Доведено, що у разі застосування фторидвмісного лаку без герметизації фісур високонаповненим фторидвмісним герметиком визначається більш низький рівень карієспрофілактичної ефективності у порівнянні з комбінованим методом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА318150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Демчина Г.Р. 
Прогнозування карієсрезистентності емалі на основі одонтогліфіки перших нижніх постійних молярів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.Р. Демчина ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено новий напрямок у прогнозуванні резистентності емалі до карієсу, який грунтується на морфологічних особливостях жувальних поверхонь молярів - одонтогліфіці. Вивчено одонтогліфічні візерунки 452-х перших нижніх постійних молярів дітей Прикарпаття та виявлено найпоширеніші типи. Встановлено, що карієсрезистентність на морфологічному рівні визначається характером візерунків міжгорбкових та горбкових борозен, висотою горбків та кривизною жувальної поверхні молярів. Доведено генетичну детермінацію одонтогліфіки та топографії фісурного карієсу. Визначено перевагу генетичних чинників у виникненні карієсу в дівчат у порівнянні з хлопцями. Сформовано групи резистентності до карієсу на підставі одонтогліфіки перших нижніх постійних молярів. Проаналізовано динаміку мінералізації фісур та ямок молярів з різним одонтогліфічними візерунками. Впроваджено в клініку тест одонтогліфіки - доступний візуальний клінічний критерій визначення резистентності молярів до карієсу відразу після прорізування, з використанням якого опрацьовано схему прийняття клінічних рішень щодо показань та об'єму герметизації фісур, що зумовлює ранню раціональну та індивідуальну місцеву профілактику фісурного карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3
Шифр НБУВ: РА319160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Скульська С.В. 
Розробка і обгрунтування принципів та методів профілактики карієсу зубів у дітей, що часто хворіють: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Скульська ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено, що у дітей, які часто хворіють, на фоні зниженого імунного статусу спостерігається порушення мінерального обміну в порожнині рота, що супроводжується перевагою процесів демінералізації, і призводить до зниження структурно-функціональної резистентності емалі, та підвищення інтенсивності каріозного процесу. Запропоновано новий метод профілактики карієсу в дітей, що часто хворіють, який включає комплекс заходів: ендогенне вживання полімінерально-вітамінного препарату й адаптогену рослинного походження, використання для догляду за порожниною рота зубних паст направленої лікувально-профілактичної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА318383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Якубова І.І. 
Ефективність профілактики карієсу зубів у дітей шкільного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.І. Якубова ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено результати вивчення поширеності серед дітей шкільного віку захворювання карієсу. Наведено результати клінічного обстеження, лабораторних і біохімічних досліджень змішаної слини обстежених дітей. Запропоновано та впроваджено програму гігієнічного виховання дітей і оцінено її найближчий, проміжний і віддалені результати. Опрацьовано комплекс профілактичних заходів, який передбачає застосування кальцію, герметизацію фісур перших молярів і премолярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА318843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Іванов В.С. 
Поетапна профілактика карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.С. Іванов ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено лабораторно-клінічне обгрунтування багатоетапної профілактики карієсу зубів у дітей, що забезпечує нормалізацію функціональних реакцій в порожнині рота та створення необхідних фаз стану твердих тканин зубів, для ефективного впливу на них на наступних етапах кальцій- та фторвмісних препаратів. Показано, що в дітей віком 7-ми та 12-ти років комплексне місцеве та пероральне застосування у певній послідовності адаптогенів і кальцій- та фторвмісних препаратів дає змогу реалізувати запропоновану поетапну профілактику. Установлено, що карієспрофілактичний ефект щодо приросту карієсу склав 70,18 % у 7-річних і 60,87 % - у 12-річних дітей, водночас нормалізувались біохімічні, імунологічні параметри ротової рідини, гомеорезісу, реактивності пульпи зубів, зарядового стану клітин букального епітелію, у спектрах відображення світла твердими тканинами зубів домінували спектри гідроксиапатиту та фторапатиту. Розроблено індексну карту епідеміологічних обстежень, що дає змогу одержувати вичерпну інформацію стосовно стоматологічного статусу дитини, виявити необхідність проведення багатоетапної профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА326019

Рубрики:

      
14.

Вовченко Л.О. 
Клінічна характеристика карієсу зубів у дітей з хронічними тонзилітами, після тонзилектомії та його профілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Л.О. Вовченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Уперше проведено порівняльний аналіз розповсюдженості та інтенсивності карієсу постійних зубів залежно від патології піднебінних мигдаликів (ПМ) (компенсована та декомпенсована форми хронічного тонзиліту (ХТ)) та після тонзилектомії. Виявлено, що інтенсивність карієсу постійних зубів у дітей збільшується залежно від тяжкості клінічного перебігу ХТ. Зазначено, що найвищі показники інтенсивності карієсу встановлено в групі дітей, яким було видалено мигдалики. Установлено, що інтенсивність цього ураження залежить від кількісного та якісного вмісту імуноглобуліну A /SIgA та mIgA/ та кількісного вмісту імуноглобуліну G і патологічного стану ПМ. Зазначено, що за високих показників інтенсивності карієсу (декомпенсована форма та діти після тозилектомії) спостерігалось достовірне зменшення кількісних показників секреторної форми імуноглобуліну A. Виявлено достовірне збільшення рівня імуноглобуліну G у ротовій рідині, яке корелює з інтенсивністю карієсу постійних зубів і патологією ПМ. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, який включає санацію порожнини рота, герметизацію неуражених фісур постійних зубів герметиками, покриття гладких поверхонь постійних зубів фторидовмісним лаком "Fluor - protector" (VOCO), призначення біологічно-активної домішки "Біокальцевіт" (Україна). Уперше обгрунтовано вибір засобів індивідуальної гігієни порожнини рота залежно від інтенсивності карієсу постійних зубів і патології ПМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-37 + Р733.685.265.401.16 +
Шифр НБУВ: РА325603

Рубрики:

      
15.

Каськова Л.Ф. 
Карієс зубів та його профілактика в дітей із родин ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / Л.Ф. Каськова ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 30 с.: рис. — укp.

Виявлено значну розповсюдженість та інтенсивність карієсу та його ускладнень у дітей, що народилися від батьків - ліквідаторів наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС, у порівнянні з дітьми, батьки яких не знаходилися у контамінованих щодо радіації регіонах. Доведено, що значне ураження карієсом у цих дітей спостерігається на тлі поганого стану гігієни, зниження карієсорезистентності емалі, зменшення вмісту кальцію в ротовій рідині, погіршання мінералізувальних властивостей ротової рідини, зниження її pH. Вивчено біохімічні показники ротової рідини дітей з родин ЛНА на ЧАЕС. Виявлено посилення процесів ліпопероксидації та зниження антиоксидантного захисту ротової рідини в дітей з групи радіаційного ризику з карієсом та інтактними зубами у порівнянні з контрольною групою. Вивчено гормональний статус дітей за показниками кортизолу та гормонів щитоподібної залози. Виявлено активацію гормону надниркових залоз - кортизолу. Встановлено зміни імунологічних показників ротової рідини та крові в дітей, які народилися від батьків-ліквідаторів, що несприятливо впливає на перебіг каріозного процесу в цих дітей. Запропоновано для профілактики карієсу, з метою підвищення резистентності твердих тканин зубів у дітей з груп радіаційного ризику застосувати природний адаптоген - препарат синьо-зеленої водорості спіруліни у комплексі з екзогенним застосуванням зависі глюконату кальцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА324536

Рубрики:

      
16.

Безвушко Е.В. 
Реабілітація дітей з флюорозом зубів, які проживають в умовах комбінованого впливу підвищеного вмісту фтору і важких металів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Е.В. Безвушко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексну оцінку стоматологічного статусу дітей, які проживають у геохімічному регіоні сумарного впливу підвищеного вмісту фтору та важких металів. Доведено вплив багатофакторного забруднення довкілля на стан твердих тканин зубів і пародонта, динаміку розповсюдженості флюорозу зубів. Установлено вірогідну різницю частоти стоматологічних захворювань, зміни біохімічних параметрів та мінералізувальної здатності ротової рідини в дітей, які проживають на територіях різного ступеня забруднення. Доведено, що флюороз зубів на фоні комбінованого надходження до організму дітей фтору та важких металів супроводжується вираженими змінами мінерального та ферментного обмінів у ротовій рідині. Виявлено залежність мікрокристалізації, мінералізувального потенціалу, біохімічних параметрів ротової рідини та щільності кісткової тканини нижньої щелепи від віку дітей та ступеня флюорозу. У забрудненому регіоні встановлено збільшення кількості дітей з дисгармонійним фізичним розвитком, виявлені відхилення більше виражені за важких ступенів флюорозу. Показано перевищення вмісту свинцю та заліза, а також зниження рівня цинку у волоссі дітей з флюорозом зубів, які мешкають на забруднених територіях. Апробовано комплекс реабілітаційних заходів, який сприяє зменшенню негативного впливу довкілля на організм дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-55 +
Шифр НБУВ: РА329917

Рубрики:

      
17.

Бєлік О.І. 
Застосування добезилату кальцію в комплексному лікуванні та профілактиці хронічного катарального гінгівіту і карієсу зубів у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Бєлік ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2004. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано, підтверджено за експериментальних умов та у клініці доцільність застосування добезилата кальцію для лікування хронічного катарального гінгівіту та карієсу зубів у дітей. Встановлено, що застосування препарату нормалізує гомеостаз ротової рідини та поліпшує мікроциркуляцію тканин пародонта. Доведено вплив добезилата кальцію на процеси мінералізації емалі зубів, що підтверджено збільшенням концентрації її гідроксиапатиту та нормалізацією активності ферментів (лужної та кислої фосфотаз) у ротовій рідині, наслідком яких є зменшення інтенсивності та приросту карієсу зубів у дітей. За місцевого застосування добезилата кальцію у комплексному лікуванні хронічного катарального гінгівіту встановлено оптимізацію зарядового стану клітин букального епітелію, що свідчить про підвищення неспецифічної резистентності порожнини рота. Розроблено схему застосування добезилата кальцію для лікування хронічного катарального гінгівіту та проведення карієспрофілактичних заходів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-52 + Р733.661.210.40-52
Шифр НБУВ: РА330640

Рубрики:

      
18.

Коротич Н.М. 
Гомеостаз порожнини рота та його корекція у дітей з диспластичним сколіозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.М. Коротич ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2005. — 18 с. — укp.

За результатами досліджень доведено високу розповсюдженість карієсу, хронічного катарального гінгівіту, зубощелепних аномалій у дітей з диспластичним сколіозом. Установлено взаємозалежність між віком дитини, тяжкістю сколіозу, розповсюдженістю основних стоматологічних хвороб. З'ясовано, що перебіг карієсу та гінгівіту супроводжується зниженням кислотостійкості емалі, мінералізувального потенціалу ротової рідини, зниженням умісту в ній кальцію, магнію, підвищенням рівня загального білка та екскреції оксипроліну. Виявлено достовірне зменшення відсоткової кількості кальцію, зростання вмісту калію, фосфору, сірки загалом в емалі на різних ділянках зуба незалежно від глибини й анатомічної ділянки, що сприяло формуванню карієслабільної емалі. Визначено значну інтенсифікацію процесів перекисного окиснення ліпідів на фоні зниження активності антиоксидантних ферментів. Відзначено, що з застосуванням лікувально-профілактичного комплексу ("Біотрит-С", "Кальцит", "ЕКСО") забезпечили через 2 роки зменшення приросту інтенсивності карієсу на 43,75 % та поширеності запальних явищ у тканинах пародонта, про що свідчить зниження через рік індексу ПМА на 39,06 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.250.533 + Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА340036

Рубрики:

      
19.

Чухрай Н.Л. 
Обгрунтування профілактики карієсу зубів у дітей з гемобластозами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Н.Л. Чухрай ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 15 с. — укp.

Виявлено, що у дітей з гемобластозами показники розповсюдженості та інтенсивності карієсу зубів, гігієнічного стану ротової порожнини, а також показники, що характеризують її фізичні, морфологічні та імунологічні властивості, є нижчими від аналогічних у контрольній групі. Розроблено комплекс лікувально-профілактичних заходів, застосування якого дітям з гемобластозами забезпечує редукцію карієсу для молочних зубів у 67,06 % випадків, для постійних зубів - у 66,38 %; зменшення частоти появи карієсу зубів; покращання показників індексу гігієни, кислотостійкості емалі; нормалізацію фізичних, морфологічних та імунологічних параметрів ротової рідини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-52 +
Шифр НБУВ: РА335375

Рубрики:

      
20.

Руда І.В. 
Клініко-епідеміологічні та антропогенетичні аспекти карієсу зубів у практично здорових міських підлітків України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.В. Руда ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок особливостей стану зубів, ротової рідини, мікрофлори порожнин рота, антропометричних, соматотипологічних і дерматографічних показників з розвитком карієсу зубів у практично здорових міських підлітків Подільського регіону України. Вивчено показники стоматологічного статусу, фізико-біохімічні властивості ротової рідини, мікрофлору порожнини рота й особливості антропометричних і соматотипологічних показників даних осіб. Розроблено дискримінантні моделі їх схильності до різних рівнів інтенсивності карієсу зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3 +
Шифр НБУВ: РА343443

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського