Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (1373)Реферативна база даних (10458)Книжкові видання та компакт-диски (1429)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ХВИЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 104
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія

   Тип видання:   життєпис   
2.

Хоткевич, Гнат.
Григорій Савич Сковорода (український філософ). Короткий його життєпис і вибрані місця з творів та листів: з нагоди 125-літньої річниці з дня смерті [Електронний ресурс] / Гнат Хоткевич ; Культурно-історична бібліотека під ред. Д. І. Багалія. - [Б. м.] : Вид-во "Союз" Харківського Кредитового Союзу Кооперативів, 1920. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


І от ся книжечка маленька з описом життя Сковороди і з витягами з його творів нехай послужить тій справі, до котрої кликав Сковорода. Давайте хоч на кришечку, хоч на той час, поки будемо читати сю книжку, згадаємо, що не тільки є клопіт і злоба повсякденного істнування, а є й щось вище, щось таке, що робить нас кращими, викликає тиху внутрішню радість у найозлобленійшому серці, благостною искрою освітлює пригаслі очі, а на уста замісць смердючої поганої лайки викликає слово добро й співчуття до брата мого. Нехай хоч на сі піп-години поки будемо перегортати сі листки — дух Григорія Савича пролетить над нами, щоб стрепенулося серце і роскрилося хоч трошки назустріч прекрасному. Забудьмо ж, забудьмо на хвилину злобу й неситість, забудьмо торг і продажу і все що низводить нас геть з безодні тьми душевної! Одну маленьку частину дня віддаймо тому, що Сковорода називав Богом, і чгіму кождий з нас знає ще інше імья. І може тоді лекше станє дихатися на світі й краще ушанується памьять нашого фільософа.



Кл.слова:
український філософ

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Ємець, В.
Кобза та кобзарі [Електронний ресурс] / В. Ємець. - Берлін : Украинское слово, 1923. -

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка розповідає про походження й побутування українського національного інструменту — кобзи, про життя відомих кобзарів старих часів, про кобзаряькі братства та їх діяльність, а також про відродження й удосконалення кобзи. В кінці додається список літератури про кобзарські думи й кобзарів. Книжка рассказывает про происхождение и современность украинского национального инструмента - кобзы, про жизнь известных кобзарей старых времен, про кобзарскте братства и их деятельность, а так же про возрождение и усовершенствование кобзы. В конце приложен список литературы про кобзарские думы и кобзарей. Здавалося, що зі збільшенням рядів української національно свідомої інтелігенції становище сліпих кобзарів покращав, здавалося, що вона так люблячи кобзарів прийде Тм на поміч, бодай в найтящі хвилі їхнього життя, але, на великий жаль, за винятком окремих осіб загал інтелігенції був до того байдужний, принаймні так було в недалекім минулім. Найкраще се підтверджує отсей невеликий уривок про одного талановитого, не так давно померлого, молодого кобзаря.



Кл.слова:
Російська імперія -- сучасна історія -- українська література

   Тип видання:   художня література   
4.

Йогансен, Майк.
17 хвилин [Електронний ресурс] / Майк Йогансен. - Х. : Книгоспілка, 1925. - 40 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
оповідання

   Тип видання:   зб. статей   
5.

Затонський, В.
Національна проблема на Україні [Електронний ресурс] / В. Затонський. - Х. : Державне вид-во України, 1927. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника ввійшли декілька статей українського комуністичного діяча Володимира Затонського, що стосуються політики українізації та критики поглядів М. Хвильового, О. Шумського і КПЗУ на розвиток України.



Кл.слова:
політика українізації -- критика поглядів -- національне питання

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
6.
 


Тимирязев, А. К.
Введение в теоретическую физику [Електронний ресурс] / А. К. Тимирязев. - М. : Гос. технико-теоретическое изд-во, 1933. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курс лекций введения в теоретическую физику. Главное внимание курса сосредоточено на выявлении теснейшей связи теории и её математической обработки с повседневной практикой того, кто работает в лаборатории, на заводе или в исследовательском институте.



Кл.слова:
електромагнітна хвиля -- теорія теплопровідності -- термодинаміка

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Чарнецький, С.
Нарис історії українського театру в Галичині [Електронний ресурс] / С. Чарнецький. - Л. : Фонд "Учітеся, Брате Мої", 1934. - 258 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед нами перший систематичний огляд незавидної долі нашого театру в Галичині. Автор здавна стежив за розвитком театрального мистецтва в нас і дав декілька окремих картин із поодиноких часів театральної праці. Та статті ті, порозкидані по різних журналах та часописах, писаних різними часами – стрінула звичайна доля таких робіт: їх забули, і сучасний читач (не – дослідник), що цікавиться історією нашої культури, стає зовсім безрадний. "Нарис" Чарнецького буде йому в пригоді: перед ним стануть, як на театральній сцені, всі ясні й сумні хвилини в житті нашого багатостраждального театру, воскреснуть його діячі – в їх повній посвяти праці для любого їм діла...



Кл.слова:
театр -- актор

   Тип видання:   хрестоматія   
8.


Українська народна пісня [Електронний ресурс] / уклад. А. Хвиля. - К. : Держлітвидав, 1935. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є збіркою народних пісень, присвячених класовій боротьбі (проти панської влади тощо). В даному контексті, ці пісні використані для підтримання революційного духу і прославлення комуністичного ладу. Окрім відомих народних пісень (таких як “Тече річка невеличка”, “Розпрягайте, хлопці, коні”) у збірці присутній україномовний “Інтернаціонал”, а окремий розділ присвячений поезії Тараса Григоровича Шевченка. Деякі з наведених “пролетарських” народних пісень здаються написаними на замовлення під виглядом фольклору (як часто робилося задля популяризації комуністичних ідей).



Кл.слова:
народна творчість -- фольклор -- музика

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Транспорт   
9.

Титов, Е. П.
Воздушная радионавигация [Електронний ресурс] / Е. П. Титов, Н. А. Носов. - М. : Воениздат, 1940. - 268 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга предназначается в качестве учебного пособия для военных училищ летчиков, летчиков-наблюдателей и штурманов ВВС Красной Армии. В книге главное внимание уделено изложению методов применения радиосредств в самолетовождении, а также даны общие понятия о радиосредствах и их эксплуатации.



Кл.слова:
радіо -- електромагнітна хвиля -- навігація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Ган, О.
Трагедія Миколи Хвильового [Електронний ресурс] / О. Ган. - Авгсбург : Прометей, 1947. - 77 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це одне з перших (і найдетальніших) досліджень творчості відомого українського письменника, уродженця міста Тростянця Миколи Хвильового (1893-1933) було написане в еміграції, у таборі для переміщених осіб (1947 рік) літературознавцем Павлом Йосиповичем Петренком (1903-1982), який підписався псевдонімом О. Ган.



Кл.слова:
проза -- літературознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Малов, Н. Н.
Радио на службе у человека [Електронний ресурс] / Н. Н. Малов. - М. ; Ленинград : Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1947. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
хвиля -- радіозв'язок -- радіолокація

   Тип видання:   художня література   
12.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Михайлов, В. В.
Рецептурный справочник радиолюбителя [Електронний ресурс] / В. В. Михайлов. - Ростов-на-Дону : Ростовское областное книгоиздательство, 1950. - 54 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Радио - величайшее изобретение русского ученого А.С.Попова - вошло в быт советских людей. За истекшие 25 лет существования советского радиовещания многие радиолюбители стали специалистами своего дела. Конструктор и лаборант, исследователь и новатор - вот кем стал советский радиолюбитель. Он неустанно работает над усовершенствованием радиоаппаратуры. В предлагаемом справочнике радиолюбитель и даже, специалист могут ознакомиться с технологией процесса обработки деталей (из металла, дерева, стекла и др.). Рекомендуемая автором рецептура в основном позаимствована из журналов: «Радиолюбитель», «Радио всем», «Радиофронт», «Радио». Часть рецептов приводится из собственной практики и опыта товарищей.



Кл.слова:
зв'язок -- хвилі -- радіоапаратура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
14.

Зенкович, В. П.
Морской берег [Електронний ресурс] / В. П. Зенкович. - М. : Гостехиздат, 1952. - 74 с.. - (Научно-популярная библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой брошюре рассказывается о науке, изучающей морские берега. Автор брошюры. Лауреат Сталинской премии, доктор географических наук В. П. Зенкович, являясь крупнейшим специалистом в этой отрасли, использует в брошюре результаты ряда своих исследований.



Кл.слова:
русло ріки -- порт -- хвиля

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Стретт, Дж. В.
Теория звука [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Дж. В. Стретт. - М. : Государственное издательство технико-теоретической литературы, 1955

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 504 с.

Т. 2. - 503 с.


Для людей, нуждающихся в углубленном изучении теории колeбаний и звука. «Теория звука» Рэлея остается одним из лучших классических руководств. В книге рассмотрено распространение звуковых волн в различных средах. Также приведены факты из теории слуха.



Кл.слова:
звукова хвиля -- теорія коливання

   Тип видання:   наукове видання   
16.
 


Наддніпрянець, В.
Українські націонал-комуністи. Їх роля у визвольній боротьбі України 1917-1956 рр. [Електронний ресурс] / В. Наддніпрянець. - Мюнхен : Політичний Відділ Української Національної Гвардії, 1956. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга висвітлює боротьбу українських націонал-комуністів (М. Хвильовий, О. Шумський, М. Скрипник) проти УНР під час Революції 1917-1921 рр. та їх діяльність за радянської влади між двома світовими війнами. Автор - прихильник Симона Петлюри.



Кл.слова:
націоналізм -- ХХ століття -- громадянська війна

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Аренберг, Александр Георгиевич.
Распространение дециметровых и сантиметровых волн [Електронний ресурс] / А. Г. Аренберг. - М. : Советское радио, 1957. - 144 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрены основные вопросы, связанные с распространением дециметровых и сантиметровых волн в различных условиях, а также приведены некоторые расчетные формулы и сведения практического характера. В книге по возможности освещены последний данные, полученные в этой области. Изложение ведется без применения слонжного математического аппарата. Книга предназначена главным образом для читателей, практические работающих в области техники дециметровых и сантиметровых волн. Однако можно предполагать, что она окажется полезной для студентов и преподавателей соответствующих учебных заведений.



Кл.слова:
електромагнітна хвиля -- радіолуна -- антена

   Тип видання:   методичний посібник   
18.
 



Радиоизмерения на миллиметровых волнах [Електронний ресурс] / Г. Д. Бурдун, Р. А. Вавилов, Л. Н. Брянский. - Х. : Издательство Харьковского Униерситета, 1958. - 123 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В данной книге описываюся методы и способы радиоизмерений с применением волн миллиметрового диапазона. Книга предназначена для специалистов в различных технических областях.



Кл.слова:
генератор -- індикатор -- довжина хвилі -- частота

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Зеров, М.
Corollarium [Електронний ресурс] / М. Зеров. - Мюнхен : Інститут Літератури, 1958. - 113 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спадщина Розстрiляного Вiдродження - то важлива i цiкава сторiнка нашоï культури. 1937-I938 роки стали чорними роками в iсторiï украïнськоï лiтератури. Розпрощались з життям талановитi, вiдданi своєму народовi люди. Замовкла поетична пiсня М. Хвильового, С. Плужника, М.Вороного, М.Зерова, iнших. Пiсня обiрвана, та звучатиме вона ще багато рокiв, даруючи насолоду, чаруючи серця читачiв. Микола Зеров - представник украïнського неокласицизму. Визначний перекладач, лiтературознавець, вiн мав високорозвинений естетичний смак, багату ерудицiю, тонкий розум i неабиякий поетичний хист. Вiн бачив культурно-iсторичну пiсню украïнського вiдродження у тому, щоб переймати i розвивати кращi зразки європейськоï культури.



Кл.слова:
публіцистика -- мемуаристика -- епістолярії

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Фізика   
20.

Морс, Ф. М.
Методы теоретической физики [Електронний ресурс] : в 2 т. / Ф. М. Морс, Г. Фешбах. - М. : Изд-во иностр. лит-ры, 1960

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 942 с.

Т. 1. - 1958. - 931 с.


Двухтомный курс Ф. Морса и Г. Фешбаха показывает в действии математические методы, наиболее успешно применяемые при изучении различных полей. В книге излагается ряд важнейших разделов современной математики в плане их применения к задачам физики и техники. Книга будет полезной студентам, аспирантам и научным работникам математических, физических и инженерных специальностей.



Кл.слова:
фізика -- механіка -- хвильова механіка -- дифузія -- вектор
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського