Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (31)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (1258)Реферативна база даних (9118)Книжкові видання та компакт-диски (1711)Журнали та продовжувані видання (92)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОРЯДОК$<.>+<.>K=СЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 414
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
1.

Шаль, М.
Исторический обзор происхождения и развития геометрических методов [Електронний ресурс] : пер. с фр. / М. Шаль . - Москва : издательство М. Каткова, 1883

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : История геометрии. - 1883. - 311 с.

Т. 2 : Примечания. - 1883. - 433 с.


Еще до ЕВКЛИДА многие греческие геометры писали об элементах геометрии. ПРОКЛ, который оставил нам имена их, особенно отличает следующих: ГИППОКРАТА ХИОССКОГО; ЛЕОНА, сочинение которого было полнее и полезнее предыдущего; ФЕДИЯ МАГНЕЗИЙСКОГО, замечательного по тому порядку, в котором он расположил свое сочпнение; ГЕРМОТИМА КОЛОФОНСКОГО, который усовершенствовал открытия ЕВДОКСА и ФЕТЕСА и присоединил к элементам многие собственные исследования. Вскоре после этого явился ЕВКЛИД, который, по словам ПРОКЛА, «собрал элементы, привел в надлежащий порядок многое открытое ЕВДОКСОМ, дополнил начатое ФЕТЕСОМ и доказал строго всё, что до него было доказано еще неудовлетворительно».



Кл.слова:
математика -- геометрія -- історія -- історія математики

   Тип видання:   словник   
2.


Малорусько-німецький словар [Електронний ресурс] : в 2 т. / уклад. Є. Желеховський. - Л. : Товариство ім. Шевченка, 1886

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : (А-О). - 1886. - 608 с.

Т. 2 : (П-Я). - 1886. - 528 с.


«Малорусько-німецький словар» Євгена Ієронімовича Желехівського, завершений у публікації Софроном Недільським, містить понад 64000 слів. До появи українсько-російського словника Б. Грінченка він був найповнішим джерелом української лексики. Укладений переважно на західноукраїнському матеріалі, словник відіграв важливу роль у поширенні нової української мови в Галичині та витіснення з ужитку язичія. У словнику застосовано желехівку, західноукраїнський фонетичний правопис, зумовлений діалектними рисами місцевих говірок. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з української мови, наукових працівників, викладачів, студентів, перекладачів.



Кл.слова:
німецька мова -- переклад

   Тип видання:   художня література   
3.

Франко, І.
З вершин і низин [Електронний ресурс] : збірник поетичних творів 1873-1893. В додатку "Зівяле листє" й "Великі роковини" / І. Франко. - К. ; Ляйпциг : Українська накладня, 1900. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка «З вершин і низин» — це складна мистецька будова з віршів, писаних у різний час і з різного приводу. Франко у «Передньому слові» пише: «Укладаючи матеріал для сеї книжки, я покинув думку про хронологічний порядок, зовсім не пригожий в книжці так різномастого змісту, котрій, проте, хотілось мені придати яку–таку артистичну суцільність». Збірка складається з семи великих розділів, які умовно розподіляємо тут на дві нерівні частини. У перших трьох розділах — «De profundis», «Профілі і маски» та «Сонети» — зібрано ліричні твори, в чотирьох останніх — «Галицькі образки», «Із жидівських мелодій», «Панські жарти» та «Легенди» — твори епічні.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   словник   
4.

Доманіцький, В. М.
Словарик. Пояснення чужих та не дуже зрозумілих слів [Електронний ресурс] / В. М. Доманіцький. - К. : Друкарня С.А. Борисова, 1906. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший український словник чужомовних слів, що його склав видатний український літературознавець, історик, фольклорист, публіцист, громадсько-політичний діяч Василь Миколайович Доманицький (за тогочасними правописними нормами — Доманіцький). Нині ця книга є цікавою не тільки з погляду тлумачення етранжизмів, але і як багате джерело архаїзмів та віджилих значень чужомовних слів.



Кл.слова:
літературознавство -- чужомовне слово

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Гезель, Сильвио.
Естественный экономический порядок [Електронний ресурс] : пер. с нем. / С. Гезель. - [Б. м.] : [б. в.], 1916. - 233 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлен классический труд Сильвио Гезеля, предложившего в начале XX в. альтернативу тогдашней, основанной на золоте, и сегодняшней, не основанной ни на чём, денежной системе. "Под обсуждаемым в этой книге экономическим порядком мы имеем в виду, что он является естественным в том смысле, что идеально "заточен" под природу человека. Но это не тот порядок, который спонтанно возникает наподобие натурального производства продукта. Таковой порядок, разумеется, НЕ существует, ибо порядок, который МЫ делаем САМИ, есть всего лишь акты нашей доброй воли, воли, которую мы осознанно стремимся воплотить в жизнь".



Кл.слова:
економіка -- макроекономіка -- економічне вчення -- капіталізм

   Тип видання:   підручник   
6.

Тимченко, Є. К.
Українська граматика [Електронний ресурс] / Є. К. Тимченко. - 2-е вид.. - К. : Друк. Ун-ту св. Володимира Акціонер. т-ва друк. і вид. діла Н. Т. Корчак-Новицького, 1917. - 168 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Українська граматика» Є. Тимченка (1866-1948) тричі перевидавалася за життя автора. Книга містила ряд вступних зауважень, де йшлося про предмет граматики і її поділ на частини, про звуки й літери, українську азбуку, категорії слів (частини мови), серед яких, між іншим, виділялися речівники (ймення річеве - іменник), прикметники, числівники, займенники, часівники (дієслова), прислівники, злучники (сполучники), прийменники, вигуки, про будову слів, наголос. Далі було викладено фонетику, морфологію з докладним цілісним оглядом словотворення і словозміни, а в кінці розглянуто правопис. На свій час граматика Є. Тимченка була найповнішим систематичним викладом української граматики, особливо словотвору та фонетики. Щоправда, своїх сучасників вона дивувала тим, що була видана західноукраїнським правописом - «желехівкою», хоч у другому виданні автор вніс у правопис деякі зміни, зокрема, перестав вживати літеру ї після м'яких приголосних.



Кл.слова:
фонетика -- морфологія

   Тип видання:   словник   
7.

Канівець, М.
Російсько-український словник [Електронний ресурс] / М. Канівець. - К. : Книгарня Л. Ідзіковського, 1918. - 32 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник цей містить в собі понад 3000 слів і виразів. Всі слова й вирази мають на собі наголоси (ударенія), означені жирним шрифтом. Ті літери, що стоять в дужках (скобках), а також і ті, що стоять над словом означають, що слово вимовляється двояко.



Кл.слова:
українська мова -- переклад

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Zamenhof, L. L.
Інтернаціональний язик есперанто. Internatio lingvo. Граматика, формація до творення слів і 50 лєкцій [Електронний ресурс] / L. L. Zamenhof. - New York : Видання "Голосу правди", 1921. - 92 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
міжнародна мова -- штучна мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Берг, Л. С.
Наука [Електронний ресурс] : ее смысл, содержание и классификация / Л. С. Берг. - Петербург : Время, 1922. - 140 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цель этой книжки показать, во-первых, что нет наук высших и наук низших, как думают некоторые, а что все науки занимаются приведением в порядок вещей, а потому все одинаково заслуживают уважения; во-вторых, что науке нельзя предъявлять практических требований, что „польза" от нее лежит совсем в другом; и, наконец, в третьих, что наука не претендует на обладание абсолютной истиной и потому ей свойственна терпимость и гуманность. Наука внутренне свободна, относится с уважением к чужой свободе и требует такого же отношения и к себе. Работа эта первоначально была напечатана в „Известиях Географического Института", т. 2. Здесь она является в переработанном и дополненном виде.



Кл.слова:
філософія науки -- філософські дисципліни

   Тип видання:   словник   
10.


Російсько-український словник правничої мови (понад 67. 000 слів) [Електронний ресурс] / ред. А. Ю. Кримський ; Українська академія наук. - Київ : [б. в.], 1926. - 322 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На засіданнях 22-24 березня 1919 р. визнано було, що треба дати не вузьку спеціяльну збірку термінів, а такий російсько-український правничий словник, до якого увійшли-б відповідні властивостям українського права й мови-по змозі всі найпотрібніші для біжучої щоденної праці правника-практика слова, терміни та вирази; а тому такий словник повинен містити в собі не самі-но суто-правничі терміни з паростів права кримінального, цивільного, фінансового й слова так званого вищого розуміння, та по змозі всі ті слова та вирази, які потрібні правникові в його щоденній праці при складанні різного роду правничих актів, при виголошенні промов на суді, при судовому та адміністраційному діловодстві, листуванні й т. и., нехай би читач правничого словника таким чином мав змогу завдовольнити цю свою потребу, не звертаючися ще й до инших, „нетермінологічних“ російсько-українських словників.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   словник   
11.

Голоскевич, Г.
Правописний словник [Електронний ресурс] : за нормами Українського правопису Всеукраїнської Академії Наук / Г. Голоскевич. - Х. : [б. в.], 1929. - 628 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Український правописний словник погоджений з повним правописом, що виробила Державна Правописна Комісія і затвердив Народній Комісар Освіти (6.ІХ.1928 р.). До цього словника ввійшов словник-показник (біля п’яти тисячі слів), що я уклав, з доручення пленуму Правописної Комісії, до «Українського Правопису». Проти попередніх видань мого правописного словника (перше видання 1914 р., Петроград, шосте – 1926 р., Київ. ДВУ) це видання набагато поширене й перероблене; в йому подано близько 40-а тисяч слів; коло відмінюваних слів зазначено важкі щодо правопису форми, в сумнівних випадках показано при словах керування, до реєстру слів заведено поширеніші як українські, так і чужомовні власні ймення, прізвища, географічні назви.



Кл.слова:
слово -- правопис

   Тип видання:   словник   
12.


Історичний словник українського язика [Електронний ресурс] : у 3 т. / уклад. Е. Тимченко, Е. Волошин, К. Лазаревська, Т. Петренко. - Х.-К. : Державне вид-во України, 1930-1932

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. А - Ж : Зошит 1 : А-Г. - 1930. - 548 с.

Т. 1. А - Ж : Зошит 2 : Г-Ж. - 1932. - 422 с.


Незавершений Історичний словник української мови Є. Тимченка охопив понад 10000 слів книжної української мови з XIV по XVIII ст. Словник побудований на матеріалі бл. 400 пам’яток староукраїнської писемності. Для філологів широкого профілю, мовознавців, палеографів, фахівців з історії української мови, викладачів, студентів та ін.



Кл.слова:
українська мова -- лінгвістика -- тлумачення

   Тип видання:   словник   
13.

Огієнко, І.
Словник місцевих слів, у літературній мові не вживаних [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - Л. : Друкарня ОО. Василіян у Жовкві, 1934. - 155 с.. - (Рідне писання)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання в свій час мало на меті стабілізувати українську літературну мову та звести її до єдиного зразку. Містить перелік літературних слів та їх невірних відповідників.



Кл.слова:
говірка

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Транспорт   
14.

Виноградов, Н. Н.
Конструкция и расчет самолета на прочность [Електронний ресурс] : учебник / Н. Н. Виноградов ; под ред. В. П. Ветчинкина. - М. ; Ленинград : ОНТИ. Глав. ред. авиационной лит., 1935. - 566 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга предназначается в качестве учебника для студентов авиационных техникумов и построена по утвержденной Научно-методическим центром ГУАП программе читаемого курса. Порядок изложения книги соответствует последовательности прохождения курса. Теоретическая часть курса каждой главы дополняется примерами расчетов по курсовым и дипломным заданиям. Кроме того автор приводит весовые и основные аэродинамические данные по самолетам: АТ-1, У-2, Р-5, К-7, Иградо 3Б/М с целью дать возможность производить поверочные расчеты самолета. В конце книги в приложениях сосредоточены те материалы, которые необходимы студенту в качестве пособия при решении задач, курсовом и дипломном проектировании, а также краткие сведения о свойствах и технологии обработки некоторых авиаматериалов.



Кл.слова:
літак -- авіаційне техніка

   Тип видання:   словник   
15.

Ilnytzkyj-Zankowytsch, Johann.
Deutsches und ukrainisches fliegerworterbuch [Electronic resource] : ungefiihr 20 000 Stichworter іn beiden Теіlеn / J. Ilnytzkyj-Zankowytsch. - Berlin : Verlag Bernard & Graefe, 1939. - 528 S.
Переклад назви: Німецько-український летунський словник: близько 20000 слів в обидвох частинах

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Das vorliegende Deutsch-ukrainische und Ukrainischdeutsche Fliegerorterbuch ist das erste аиі diesem Gebiet. Ев erganzt die wertyolle Reihe y()Jl ukrainischen terminologischen Worterbiichern (wie z. В. chemisches, mathematisches, astronomisches, geologisches, technisches, iuristisches, politisches и. а.), die nach dem Weltkriege 1914-1918 durch die Ukrainische Akademie der vVissenschaften in КУііУ herausgegeben ,yurden. Der deutsche ТеіІ des Wer'kes stiitzt sich auf zahlreiche deutsche Fliegerliteratur, der ukrainische аиІ das "Russisch- ukrainische Militarworterbucll" уоп 8. и. О. Jakubski) (Ukrainischer 8taatsyerlag 1928) sowie аиІ das "Deutsche und ukrainische Militarworterbuch" уоп Ilnytzkyj-Zankowytsch) (Berlin, Bernard & Graefe, 1939).



Кл.слова:
авіаційна термінологія -- німецька мова

   Тип видання:   словник   
16.

Ilnytzkyj-Zankowytsch, Johann.
Deutsches und ukrainisches fliegerworterbuch [Electronic resource] : ungefiihr 40 000 Stichworter іn beiden Теіlеn / J. Ilnytzkyj-Zankowytsch. - Berlin : Verlag Bernard & Graefe, 1939. - 219 S.
Переклад назви: Німецько-український військовий словник: близько 40000 слів в обидвох частинах

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Das vorliegende Deutsch-ukrainische und Ukrainischdeutsche Fliegerorterbuch ist das erste аиі diesem Gebiet. Ев erganzt die wertyolle Reihe y()Jl ukrainischen terminologischen Worterbiichern (wie z. В. chemisches, mathematisches, astronomisches, geologisches, technisches, iuristisches, politisches и. а.), die nach dem Weltkriege 1914-1918 durch die Ukrainische Akademie der vVissenschaften in КУііУ herausgegeben ,yurden. Der deutsche ТеіІ des Wer'kes stiitzt sich auf zahlreiche deutsche Fliegerliteratur, der ukrainische аиІ das "Russisch- ukrainische Militarworterbucll" уоп 8. и. О. Jakubski) (Ukrainischer 8taatsyerlag 1928) sowie аиІ das "Deutsche und ukrainische Militarworterbuch" уоп Ilnytzkyj-Zankowytsch) (Berlin, Bernard & Graefe, 1939).



Кл.слова:
переклад -- німецька мова

   Тип видання:   підручник   
17.

Тихонов, М. Д.
Бомбометание [Електронний ресурс] : учебник для школ и училищ воен. возд. сил РККА / М. Д. Тихонов, Г. И. Игнациус, И. Е. Смольянинов. - М. : Гос. воениздат Наркомата обороны Союза ССР, 1939. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга является учебником для слушателей школ и училищ военных воздушных сил РККА. Учебник содержит вопросы теории бомбометания, описание простейшей материальной части бомбардировочного вооружения и боеприпасов, краткие сведения по теории и практике бомбардирования, порядок выполнения учебных полетов на бомбометание и правила использования тренажера Батчлера при подготовке к полетам. Теоретические положения даны в упрощенном виде, разъяснены на примерах и широко иллюстрированы.



Кл.слова:
бомбардування -- вибуховий пристрій

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Транспорт   
18.

Вуд, К.
Проектирование самолетов [Електронний ресурс] : пер. с англ. / К. Вуд. - М. : Оборонгиз, 1940. - 471 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга содержит необходимые сведения по проектированию самолета и расчетам прочности отдельных его элементов. В книге разобран порядок проектирования и приведены примеры проектирования двух гражданских самолетов, приведены условия для различных расчетных случаев, описаны основные материалы и технологические процессы, применяемые в самолетостроении, и методы расчетов и конструирования отдельных деталей. В приложениях даются справочные материалы, необходимые для предварительных расчетов. Книга предназначена в качестве учебного пособия, поэтому в конце каждой главы даны задачи для самостоятельной работы студентов. Однако книга представляет интерес и для конструкторов.



Кл.слова:
літак -- авіація

   Тип видання:   підручник   
19.

Синявський, О.
Норми української літературної мови [Електронний ресурс] / О. Синявський. - Л. : Друкарня української Академії Наук, 1941. - 368 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, в якій регламентується написання слів української мови: наводяться всі правила з прикладами та поясненнями.



Кл.слова:
українська мова -- орфографія

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Транспорт   
20.

Бабай, Г. А.
Радиотехнические средства самолетовождения [Електронний ресурс] : физические основы, устройство, применение / Г. А. Бабай, А. Г. Павский. - М. : Воен. изд-во мин. обороны, 1956. - 279 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге в доступной форме дается описание основных радиотехнических средств, используемых в настоящее время для вождения многоместных самолетов. Излагаются физические основы измерения направлений и расстояний с помощью радио, принципы действия, устройство и тактико-технические возможности некоторых радиотехнических систем и автономных средств, рассматриваются правила и порядок работы с радиотехнической аппаратурой в полете при решении различных задач самолетовождения.



Кл.слова:
авіація -- радіоапаратура -- літак
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського