Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Автореферати дисертацій (1083)Реферативна база даних (7096)Книжкові видання та компакт-диски (998)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=НІКЕЛЬ$<.>+<.>K=КАДМІЄВА$<.>+<.>K=СИРОВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Knight, Roger G..
Commodities and colonialism [Electronic resource] : the story of big sugar in Indonesia, 1880-1942 / Roger G. Knight. - Leiden : Brill, 2013. - 304 p. - (Verhandelingen Van Het Koninklijk Instituut Voor Taal-, Land- En Volkenkunde)
Переклад назви: Товари та колоніалізм: історія цукрового видобутку в Індонезії, 1880-1942

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The book is a good read, and will be the text of reference for many years to come. It is impossible to think of a better guide through the intricacies of Java sugar than Knight.' Peter Boomgaard, KITLV, Leiden; University of Amsterdam; European University Institute, Florence



Кл.слова:
колоніальний визиск -- сировинна база -- харчова промисловість

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Іваненко, Ф. В.
Технологія виробництва і переробки продукції рослинництва [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Ф. В. Іваненко ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : [б. в.], 2008. - 600 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 14.15 Мб


Обґрунтовано необхідність глибокого вивчення технологій, що визначають напрям і ступінь прискорення науково-технічного прогресу у рослинництві. Основна мета посібника є підготовка економіста, менеджера до участі у вдосконаленні базових технологій вирощування сільськогосподарських культур і впровадженні принципово нових моделей технологічних процесів у рослинництві з урахуванням біологічних особливостей видів, агрокліматичних, енергетичних, екологічних та інших умов виробництва, а також набуття знань і навиків з питань стандартизації і сертифікації, оцінки технологій за показниками якості одержуваної сировини, сучасних методів зберігання, транспортування, первинної і поглибленої переробки продукції рослинництва.



Кл.слова:
землеробство -- сівозміна -- добрива -- харчові технології

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Іваненко, Ф. В.
Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Ф. В. Іваненко ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : [б. в.], 2010. - 252 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 9.18 Мб


Запропонований навчальний посібник дає можливість студенту отримати цілісну систему необхідних знань про технологію більшості виробничих процесів від одержання сировини до готової продукції рослинництва і тваринництва. Розкриваються головні питання технологічних і організаційних умов ефективної первинної переробки і зберігання сировини і продуктів переробки та оцінки її якості.



Кл.слова:
біотехнології -- молочарство -- рибництво -- м'ясопродукція

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.
 


Іванов, С. В.
Загальна хімічна технологія. Промислові хіміко-технологічні процеси [Електронний ресурс] / С. В. Іванов, П. С. Борсук, Н. М. Манчук. - К. : НАУ-друк, 2010. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено найважливіші хіміко-технологічні процеси в обсязі, передбаченому навчальною програмою дисципліни "Загальна хімічна технологія". Розглянуто основні промислові технології виробництв неорганічних і органічних речовин, хімічна переробка палива, технологія високомолеклярних сполук. Особливу увагу приділено енергетиці хімічної промисловості, питанням розвитку її сировинної бази, охорони навколишнього середовища.



Кл.слова:
хімія -- промисловість -- органічні речовини -- високомолекулярні сполуки

   Тип видання:   методичний посібник   
5.


Інструкція по хіміко-технологічному контролю лікеро-горілчаного виробництва [Електронний ресурс]. - К. : УкрНИИспиртбиопрод, 1999. - 458 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інструкція містить сучасні методи хіміко-технологічного контролю технологічних процесів лікеро-горілчаного виробництва, якості сировини, напівфабрикатів, допоміжних матеріалів, інгредієнтів і готових напоїв з метою підвищення якості продукції, її стійкості, зменшення виробничих втрат, раціонального використання сировини. За останні роки підвищені вимоги до якості продукції, розроблені нові і зняті з виробництва непопулярні у споживачів види напоїв, вдосконалені технологічні процеси. Для хіміко-технологічного контролю лікеро-горілчаного виробництва розроблені нові, більш прогресивні методи аналізу що відповідають сучасному рівню розвитку аналітичної техніки, вдосконалені існуючі методи контролю, в виробництві введені нові стандарти на правила приймання і методи аналізу В хіміко-технологічний контроль лікеро-горілчаного виробництва включені нові методи аналізу та показники, які раніше не визначалися. Інструкцію з хіміко-технологічного контролю лікеро-горілчаного виробництва підготовлено в Українському науково-дослідному інституті спирту і біотехнології продовольчих продуктів (УкрНДІспиртбіопрод). Хіміко-технологічний контроль лікеро-горілчаного виробництва - це визначення комплексу показників, які характеризують хімічний склад та фізико-хімічні властивості сировини та матеріалів, напівфабрикатів, готових напоїв та відходів лікеро-горілчаного виробництва, і встановлення відповідності отриманих результатів значенням, що приведені у відповідних нормативних документах. Хіміко-технологічний контроль відіграє важливу роль у виробничій діяльності заводу, так як дозволяє керувати технологічним процесом, забезпечити його стабільність, високий вихід та необхідну якість готової продукції. При оцінці якості сировини і готової продукції користуються такими поняттями, як якість, показник якості, базовий показник якості, рівень якості. Якість продукції - це сукупність тих властивостей, які обумовлюють її придатність до споживання за призначенням. При оцінці якості однієї і тієї ж продукції, але різного призначення, із всієї множини властивостей вибирають лише ті, які дозволяють досягти відповідної мети.



Кл.слова:
спирт -- алкоголь

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Гірнича справа   
6.

Берт, Р. О.
Технология гравитационного обогащения [Електронний ресурс] / Р. О. Берт. - М. : Недра, 1990. - 574 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Изложены теоретические основы гравитационного обогащения, а также методы проведения лабораторных исследований. Рассмотрены отдельные технологические процессы, схемы гравитационного обогащения и оборудование (классифицирующие аппараты, тяжелосредные сепараторы, отсадочные машины, шлюзы, винтовые сепараторы, концентрационные столы, аппараты для пневматического центробежного обогащения и переработки шламов). Значительное внимание уделено практике гравитационного обогащения углей, андалузита, графита, талька, железных и марганцевых руд, редкометалльных песков, золота, урана, оловянных руд и песков и другого сырья в различных странах мира. Для специалистов в области обогащения полезных ископаемых.



Кл.слова:
руда -- сировина -- дослідження

   Тип видання:   підручник   
7.

Бехта, П. А.
Виробництво шпону [Електронний ресурс] : підручник / П. А. Бехта. - К. : Основа, 2003. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються операції технологічного процесу виготовлення лущеного та струганого шпону-підготовка сировини, способи лущення і стругання, сортування і ремонт шпону. Описані види обладнання, потокові та автоматичні лінії. Призначений для студентів лісотехнічних вузів, а також може бути корисним для інженерно-технічних працівників деревообробної промисловості.



Кл.слова:
технологія виробництва -- деревина -- деревообробка

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Богатова, О. В.
Химия и физика молока [Електронний ресурс] : учебное пособие / О. В. Богатова, Н. Г. Догарева. - Оренбург : ГОУ ОГУ, 2004. - 137 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данное пособие содержит цикл лекций по дисциплине "Химия и физика молока", охватывающий основные разделы курса в соответствии с требованиями утвержденной программы. Учебное пособие предназначено для студентов, обучающихся по программам высшего профессионального образования по специальности 271100



Кл.слова:
сировина -- біологічний процес

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
9.


Відходи виробництва і споживання та їх вплив на грунти і природні води [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. М. Савицький [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2007. - 152 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.91 Мб


Викладено основні відомості про утворення, накопичення та зберігання відходів виробництва і споживання промислового і комунально-побутового походження, їх специфічні властивості, вплив на різні компоненти довкілля, функціонування екосистем, здоров’я населення. Наведено дані про динаміку обсягів утворення зазначених відходів за останні десятиріччя, висвітлено проблеми їх утилізації та використання як вторинної сировини, методи запобігання негативному впливу на земельні та водні ресурси. Розглянуто пріоритетні правові та нормативні документи, що регламентують діяльність загальнодержавних та інших спеціалізованих структур у сфері поводження з відходами.



Кл.слова:
рудничні води -- шахтні води -- стічні води -- охорона природи

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія:    
10.

Гончаренко, Н. В.
Екологічний аудит [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Н. В. Гончаренко. - Київ : Освіта України, 2014. - 492 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.29 Мб


Навчальний посібник присвячений теоретико-методологічним і практичним засадам екологічного аудиту. В ньому розкрито суть, види і порядок проведення екологічного аудиту, описано його інформаційне забезпечення. Особливу увагу приділено організаційно-методичним підходам до аудиту впливу на атмосферне повітря, водокористування і водовідведення, використання та охорони земельних, лісових і мінерально-сировинних ресурсів, поводження з відходами. В посібнику розкрито нормативно-правові та методичні аспекти аудиту системи екологічного керування згідно з ДСТУ ISO 19011:2012 «Настанови щодо здійснення аудитів систем управління». Посібник буде корисним аспірантам, молодим ученим, представникам бізнесу, державних органів влади і місцевого самоврядування, аудиторам-практикам.



Кл.слова:
екологічний аудит -- управління -- Інформаційне забезпечення -- методика

   Тип видання:   підручник   
11.
 


Гончаров, А. І.
Хімічна технологія [Електронний ресурс] : в 2 ч. / А. І. Гончаров, І. П. Середа. - К. : Вища школа, 1979-1980

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1979. - 288 с.

Ч. 2. - 1980. - 280 с.


В підручнику на основі нової програми розглядаються загальні питання та основні закономірності хімічної технології, наводиться коротка історія розвитку хімічної промисловості, розглядаються основи математичного моделювання хіміко-технологічних процесів, процеси і апарати в хімічних виробництвах тощо. Підручник призначений для студентів університетів, ним можуть користуватися студенти природничих факультетів педагогічних інститутів.



Кл.слова:
сировина -- хімізація -- реакція -- хімія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
12.

Дикий, І. Л.
Мікробіологія [Електронний ресурс] / І. Л. Дикий, І. Ю. Холупяк, Н. Ю. Шевельова. - Харків : Оригінал, 2006. - 432 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник для студентів вищих навчальних закладів. У підручнику узагальнено сучасні досягнення у галузі медичної, фармацевтичної, санітарної та хімічної фармакології. Представлено фундаментально-прикладні положення з морфології, фізіології прокаріотів, еукаріотів та вірусів; розглянуто методи культивування бактерій і вірусів, механізми взаємодії вірусів з клітиною. Висвітлено питання інфекції, хіміотерапії, імунітету, імунопатологічних станів, імунобіотехнології. Узагальнено матеріали з мікроекології, основ асептики й антисептики, мікробної контамінації лікарської сировини та препаратів. Викладено відомості про збудників інфекційних хвороб. Розрахований на студентів та викладачів фармацевтичних і медичних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
імунобіотехнології -- антисептики -- фармацевтика

   Тип видання:   методичний посібник   
13.


Загальна технологія харчових виробництв [Електронний ресурс] : опорний конспект лекцій / уклад. М. М. Калакура. - К. : [б. в.], 2003. - 89 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою курсу є забезпечення студентів знаннями у питаннях, пов’язаних із переробною та харчовою промисловістю України, технологією та технікою окремих її галузей. На основі цих знань студент зможе у майбутньому правильно обрати певну спеціалізацію або працювати на посадах, які потребують широкого діапазону знань харчових технологій. Успішна діяльність спеціалістів громадського харчування неможлива без всебічного вивчення технологій харчових виробництв. Враховуючи профіль підготовки фахівців, приділяється увага загальній характеристиці основних галузей харчових виробництв, окремим стадіям технологічного процесу харчових виробництв. Вивчаються принципові технологічні схеми та головні технологічні процеси окремих технологій, показником якості різних видів харчових продуктів. Під час вивчення дисципліни студент повинен навчитися характеризувати технологічні властивості основної сировини, технологічні процеси окремих технологій, вплив їх на якість готових виробів. Крім того, студент повинен вміти пояснити та науково обгрунтувати окремі технологічні процеси з позицій фізичної, колоїдної, органічної хімії, біохімії, мікробіології, фізики, інженерних дисциплін; давати оцінку технологічним процесам виробництва різних продуктів щодо раціональної переробки сировини, матеріаломісткості та енергоємності, екологічності. Опорний конспект лекцій з курсу “Загальна технологія харчових виробництв” може стати корисним при самостійній роботі, що передує лекціям і лабораторним заняттям та при підготовці до різних форм поточного, рубіжного, підсумкового та державного контролю знань майбутніх фахівців. Матеріали конспекту можуть бути використані під час вивчення курсу за будь-яким структурним варіантом навчальних програм. Це дозволить скоротити витрати часу на один і той же лекційний матеріал, змінити зміст лекційної роботи для більш складних проблем, питань, стати основою пролемного навчання.



Кл.слова:
харчова промисловість -- технологія виробництва

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Калакура, М. М.
Сучасні наукові напрями в харчуванні [Електронний ресурс] / М. М. Калакура, В. В. Ніколіна ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут. - К. : [б. в.], 2010. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Століття, що почалося, має стати часом значних змін в науці про харчування та харчових технологіях. Процес удосконалення технології виробництва харчових продуктів є безперервним, так як вітчизняна та світова наука постійно відкриває все нові і нові властивості основних компонентів їжі та корегує їх роль у життєзабезпеченні людського організму. На підставі знань про склад сировини і готової продукції розробляються науково обґрунтовані технології та асортимент продукції з урахуванням їх призначення. Велика роль науки у розвитку виробництва харчових продуктів визначається результатами науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, на основі яких створюються новітні технології. Метою курсу є забезпечення студентів знаннями у питаннях, пов’язаних із сучасними напрямками в харчуванні, принципами та засадами їх використання у харчуванні з метою збереження та покращення здоров’я населення України. Метою викладання дисципліни є отримання студентами теоретичних знань та навичок, які дадуть змогу їм орієнтуватися у великій кількості біологічно активних добавок, їх використанні у харчуванні, створені нової продукції, самостійно ставити та вирішувати наукові, виробничі завдання щодо її виробництва. Курс „Сучасні напрямки в харчуванні” базується на дисциплінах: „Технологія продукції громадського харчування”, „Основи наукових досліджень”, “Основи фізіології та гігієни харчування”, “Устаткування підприємств ресторанного господарства” тощо.



Кл.слова:
здорове харчування -- харчові домішки -- дієтологія

   Тип видання:   монографія   
15.


Клінкерні керамічні матеріали на основі природної і техногенної сировини України [Електронний ресурс] : монографія / О. Ю. Федоренко [и др.] ; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут». - Харків : ТОВ «Планета Прінт», 2018. - 185 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто особливості технологій клінкерних керамічних матеріалів, які ба-зуються на використанні вітчизняної сировинної бази. Наведено дані щодо техно-логічних властивостей різних видів мінеральної сировини і промислових відходів та особливостей їх використання в технології клінкерної кераміки. Висвітлено тех-нологічні аспекти отримання керамічних виробів і резерви енергоощадження при їх виробництві.

Монографія призначена для науковців і фахівців в галузі керамічного матеріалознавства, а також може бути корисною для студентів і аспірантів хіміко-технологічних і будівельних спеціальностей.




   Тип видання:   монографія   
16.

Клочко, В. І.
Озброєння та військова справа давнього населення України (5000-900 рр. до Р.Х.) [Електронний ресурс] / В.І. Клочко. - К. : АртЕк, 2006. - 337 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії розглядаються результати багаторічних досліджень озброєння давніх суспільств на території України, починаючи від доби неоліту – бронзи і до кіммерійського періоду. Приділено пильну увагу типології різноманітних видів озброєння, проаналізовано хронологічні аспекти їх розвитку на фоні культурно-історичних процесів того часу. Розглядаються питання виробництва предметів озброєння, включаючи технологію їх виготовлення, характер сировинних баз, фізичні властивості матеріалу. Досліджуються автохтонні та іноваційні впливи на появу та еволюцію нових винаходів. Пропонується характеристика бойових властивостей різнотипних і різночасових видів зброї. В цілому предмети озброєння розглядаються як історичне джерело, важливе для реконструктивного аналізу як окремих військово-історичних подій, так і цілих культурно-історичних та етнокультурних моделей. Видання призначене для фахівців з археології, історії, етнографії, а також для широкого кола читачів, які цікавляться історією нашої країни.



Кл.слова:
зброя

   Тип видання:   методичний посібник   
17.

Ковальов, В. М.
Навчальна практика з фармакогнозії [Електронний ресурс] : методичні рекомендації для студентів заочної та дистанційної форми навчання зі спеціальності “Фармація” / В. М. Ковальов, В. В. Бойнік, Л. В. Упир, С. І. Степанова. - Х. : Вид-во НФаУ, 2002. - 10 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підвищення попиту на лікарські засоби рослинного походження вимагає від спеціалістів практичних навичок з заготівлі, зберігання, переробки і стандартизації лікарської рослинної сировини. Навчальна практика є логічним продовженням теоретичного навчання та проводиться у ІХ семестрі терміном 6 днів. Практична підготовка студентів вищих навчальних закладів є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня.



Кл.слова:
медицина -- фармакологія -- лікарські рослини

   Тип видання:   підручник   
18.

Ковальов, В. М.
Фармакогнозія з основами біохімії рослин [Електронний ресурс] / В. М. Ковальов, О. І. Павлій, Т. І. Ісакова. - Х. : Прапор : Вид-во НФАУ, 2000. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший вітчизняний підручник з фармакогнозії складено відповідно до програми підготовки провізорів. Усі об’єкти сучасної фармакогнозії систематизовані на основі біосинтезу біологічно активних речовин. Розглянуто основні групи БАР, їх будова, класифікація, шляхи біосинтезу, поширення в рослинному світі, властивості, методи виділення і дослідження, зв’язок між хімічною будовою та фармакологічною активністю, біологічна дія лікарської рослинної сировини кожної групи. Вперше написаний розділ з біологічно активних харчових добавок, до складу яких входять субстанції рослинного походження. Розраховано на студентів фармацевтичних вузів і факультетів, провізорів, лікарів та валеологів.



Кл.слова:
фармакологія -- фармакогнозія -- лікарська рослина

   Тип видання:   підручник   
19.

Ковальов, В. М.
Фармокогнозія [Електронний ресурс] : з основою біохімії рослин : підручник для студентів вузів / В. М. Ковальов, О. М. Павлій, Т. І. Ісакова ; Міністерство охорони здоров'я України, Національна фармацевтична академія України. - Х. : Прапор, 2000. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший вітчизняний підручник з фармакогнозії складено відповідно до програми підготовки провізорів. Усі об’єкти сучасної фармакогнозії си- стематизовані на основі біосинтезу біологічно активних речовин. Розгляну- то основні групи БАР, їх будова, класифікація, шляхи біосинтезу, поши- рення в рослинному світі, властивості, методи виділення і дослідження, зв’язок між хімічною будовою та фармакологічною активністю, біологічна дія лікарської рослинної сировини кожної групи. Вперше написаний розділ з біологічно активних харчових добавок, до складу яких входять субстанції рослинного походження. Розраховано на студентів фармацевтичних вузів і факультетів, про- візорів, лікарів та валеологів.



Кл.слова:
активна речовина

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Козуб, Павел Анатольевич.
Переработка малогабаритных никель-кадмиевых аккумуляторов [Електронний ресурс] / П. А. Козуб, С. Н. Козуб. - Saarbrücken : Lambert Academic Publishing, 2015. - 152 с.. - (Исследования и технологии)

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 13.20 Мб


Технология переработки никель-кадмиевых аккумуляторов - один из примеров эффективности объединения теоретических и экспериментальных исследований для разработки малых технологий. В книге приведён полный цикл исследований, включающий анализ рынков сырья и возможных продуктов его переработки, изучение существующих технологий в этой области, проведение предварительных теоретических исследований и планирование экспериментальных работ, математическую обработку экспериментальных данных, создание математических моделей для расчёта материальных потоков и поиска оптимальных производственных режимов, оценку экономических характеристик производства. Для аспирантов книга может служить основой для построения правильной структуры научной работы в области химических технологий, для учёных - примером использования термодинамических расчётов для прогнозирования поведения сложных химических систем, планирования экспериментальных работ и математической обработки экспериментальных данных, для технологов - источником исходных данных для содания действующего производства.



Кл.слова:
нікель-кадмієва сировина -- вторинна переробка -- азотнокислі розчини -- термодинаміка
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського