Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (12)Автореферати дисертацій (100)Реферативна база даних (288)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (88)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Дубровіна, Л. А.
Кодикологія та кодикографія української рукописної книги [Електронний ресурс] / Л. А. Дубровіна ; Інститу рукописів Центральної наукової бібліотеки ім. В. І. Вернадського, Інститут Української аехеографії. - К. : [б. в.], 1992. - 264 с.. - (Проблеми едиційної та камеральної археографії: історія, теорія, методика ; вип. 13)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена визначенню теоретичних і методологічних підвалин науки про рукописну книгу — кодикології та її камеральної галузі — кодикографії. У ній вводиться поняття «рукописна книга» як комплексне історичне джерело, окреслюється об’єкт і предмет української кодикології та кодикографії, їх місце серед наук джерелознавчого та книгознавчого циклів. Автором пропонується археографічна, кодикологічна і документально-інформаційна моделі рукописних книг та методика їх кодикографування, а також розглядаються основні напрями вивчення української книжно-рукописної традиції та історії книжної культури в Україні. Видання розраховане на дослідників у галузі книгознавства, джерелознавства, археографії, кодикології, палеографії, а також фахівців з історії писемної та книжкової культури України.



Кл.слова:
палеографія -- епіграфіка -- книгознавство

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Галицько-Волинський літопис [Електронний ресурс] / відп. вип. Р. М. Федорів. - Л. : Червона калина, 1994. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книжки включено один із найкращих перекладів “Галицько-Волинського літопису" — знаменитої історико-літературної пам'ятки XIII ст., а також два інші, менш, відомі джерела з історії України — “Львівський літопис” та “Острозький літописець”. Книга проілюстрована графічними портретами державних діячів України XII—XVII століть.



Кл.слова:
літописна література -- медієвістика -- історичне джерелознавство

   Тип видання:   монографія   
3.

Боряк, Геннадій.
Національна архівна спадщина України та державний реєстр "Археографічна україніка". Архівні документальні ресурси та науково-інформаційні системи [Електронний ресурс] / Геннадій Боряк ; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського, Інститут рукописів ЦНБ ім. В. І. Вернадского, Головне архівне управління при Кабінеті міністрів України. - К. : [б. в.], 1995. - 348 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена теоретико-методологічним проблемам актуалізації великих масивів архівних документів, пов'язаних з історією, наукою та культурою нашої держави. Архівні фонди – документальні системи первинного рівня – розглядаються як складова загальнонаціональних інформаційних ресурсів України, аналізується історія фондоутворення, організаційно-облікові класифікації сукупного архівного фонду, зміст понять Державного та Національного архівного фонду, Єдиної системи науково-довідкового апарату архівів. Розглядаються проблеми створення документальних систем другого документального рівня та розвиток камеральних традицій в архівній системі, принципів каталогізації та підготовки науково-довідкових видань. Основна увага приділяється розвитку спеціальної історичної дисципліни – археографії та її камеральної галузі, вводиться нове поняття евристичної археографії. Розробка методів камерального аналізу архівної спадщини колективного рівня пов'язується з основним завданням сучасної археографії – створенням Археографічного реєстру національної спадщини України (АРУ). Розрахована на істориків, філософів, філологів, культурологів, а також на широке коло дослідників, які цікавляться вітчизняною історією.



Кл.слова:
архівознавство -- археографія -- архівні матеріали

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Оглоблин, Олександер.
Студії з історії України [Електронний ресурс] : статті і джерельні матеріяли / О. Оглоблин ; Українське історичне товариство, Українська вільна академія наук у США, Історична секція. - Нью-Йорк ; Київ ; Торонто : [б. в.], 1995. - 468 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому збірнику, крім наукової автобіографії Олександра Оглоблина, містимо понад 20 монографічних досліджень, статтей і архівних матеріялів історика, що друкувалися переважно в «Українському Історику» і виданнях У ВАН у роках 1963 до 1993. Матеріял уложений за тематичним принципом у шістьох розділах. Крім того друкуємо дослідження Любомира Винара «Наукова спадщина Олександра Петровича Оглоблина» і «Олександер Петрович Оглоблин, 1899–1992» – біографічний нарис, оснований на нових архівних матеріялах. Розділ сім – Оглоблинознавство. В кінці збірника подаємо вибрану бібліографію праць про історика, список його праць, що залишаються в рукопису і покажчик імен. Наш збірник – це скромна сплата довгу і щира подяка незабутньому Олександрові Петровичу за його тривалий вклад в українську науку, за виховання декількох поколінь українських істориків, які сьогодні продовжують кращі традиції української національної історіографії. Це сердечна подяка від УІТ і УВАН у США за його вклад в розбудову цих наукових установ, зокрема в їхню науково-видавничу і академічну діяльність.



Кл.слова:
історія України -- джерелознавство -- історіографія

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Дорошенко, Д. І.
Огляд української історіографії [Електронний ресурс] / Д. І. Дорошенко ; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського, Інститут східноєвропейських досліджень, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького, Східноєвропейський дослідний інститут ім. В. Липинського. - К. : Українознавство, 1996. - 290 с.. - (Державна школа: Історія. Політологія. Право)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фундаментальний твір Д. І. Дорошенка (1882-1951), написаний на початку 20-х і вперше надрукований у 1923 р. в Празі, являє собою узагальнююче дослідження з української історіографії. Охоплює час від XI до XX століття. Публікується репринтним способом за першодруком. "Огляд української історіографії" відкриває серію публікацій "Державна школа: Історія. Політологія. Право”. Для істориків, філософів, усіх, хто цікавиться розвитком вітчизняної історичної думки.



Кл.слова:
історична наука -- українознавство

   Тип видання:   монографія   
6.

Мицик, Юрій А..
Джерела з історії Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. [Електронний ресурс] / Юрій Мицик ; Дніпропетровське відділення Інституту української археографії та джерелознавства НАН України. - Д. : Дніпро, 1996. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню всього комплексу джерел з історії боротьби українського народу середини XVII ст. проти колоніального гніту Речі Посполитої. Велика увага приділена дослідженню універсалів, наказів і листів гетьмана України Богдана Хмельницького, історичних джерел, що стосуються його політичної біографії. Для наукових працівників, викладачів, студентів, краєзнавців.



Кл.слова:
Україна -- Річ Посполита -- визвольна війна

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Грушевський, Михайло Сергійович.
Щоденник (1888-1894 рр.) [Електронний ресурс] / М. С. Грушевський ; Національна академія наук України, Інститут археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського, Центральний державний історичний архів України, м. Львів. - К. : [б. в.], 1997. - 266 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щоденник М.С. Грушевського написаний у 1888-1894 рр., під час навчання видатного історика в Київському університеті й підготовки його до захисту магістерської дисертації. Розповідається про громадсько-політичну діяльність вченого в Старій Громаді, про український рух початку 90-х років XIX ст., його чільних діячів (В.Б.Антоновича, О.Я.Кониського, О.Барвінського та інших).



Кл.слова:
історія України -- громадсько-політична діяльність -- український рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Чернухін, Є. К.
Грецьке ніжинське братство [Електронний ресурс] : історіографія та джерела / Є. К. Чернухін ; Інститут історії України НАН України. - Київ : [б. в.], 1998. - 1998 с.. - (Історичні зошити)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У випуску розглянуті основні праці, що висвітлюють історію заснування та діяльність грецької громади в Ніжині другої половини XVII — кінця XIX ст. Проаналізована низка неопублікованих або маловідомих матеріалів вітчизняних та закордонних дослідників. Розглядається питання, збереження архівної спадщини ніжинських греків і вперше запропоновано опис частини справ з архіву грецького братства в Чернігові. Виходячи з сучасного стану проблеми і» наявно! джерельної бази, автор пропонує перспективи теми для подальших досліджень цього одного з найцікавіших феноменів української історії.



Кл.слова:
Сіверщина -- грецька громада -- джерелознавство

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Боряк, Геннадій.
"Нацистське золото" з України : у пошуках архівних свідчень [Електронний ресурс] / Геннадій Боряк, Марина Дубик, Наталя Маковська ; Український національний фонд "Взаєморозуміння і примирення", Головне архівне управління при кабінеті міністрів України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського Національної академії наук України. - К. : [б. в.], 1998-2000

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1. - 1998. - 140 с.

Вип. 2 : Матеріали до реєстру вилучених у населення коштовностей. - 2000. - 392 с.


Перший випуск знайомить читачів з першими кроками на шляху опрацювання джерел з проблеми “нацистського золота”, що зберігаються в архівах України, Росії, Німеччини. Визначаються перспективи пошуків документів для визначення й обгрунтування претензій України на частку нерозподілених нацистських активів, як держави, що найбільше постраждала під час Другої світової війни. Видання проілюстроване зразками архівних документів, вміщених у додатку. У другому випуску серійного видання Українського національного фонду “Взаєморозуміння і примирення” вперше публікуються поіменні списки громадян - заявників про втрати особистого майна, в яких зафіксовано золоті та срібні прикраси, інші ювелірні вироби й коштовності. Списки складено за матеріалами первинних актів місцевих комісій сприяння Надзвичайній державній комісії СРСР. Проаналізовано матеріали Пункту прийому трофеїв Головної каси Рейху, Команди української поліції у Львові.



Кл.слова:
нацизм -- архівні матеріали

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. С. І. Посохов ; Харківський національний університет ім. В. І. Каразіна. - Х. : НМЦ "СД", 2001. - 204 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Черговий збірник наукових праць містить статті молодих викладачів, аспірантів та студентів з проблем вітчизняної та всесвітньої історії, які здебільшого репрезентують тематику доповідей конференцій молодих учених. Для науковців, викладачів та студентів, усіх тих, хто цікавиться проблемами історії.



Кл.слова:
історіософія -- археологія -- джерелознавство -- етнографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Боргардт, Олександр.
Аналітична історія України [Електронний ресурс] / Олександр Боргардт. - [Б. м.] : [б. в.], 2001. - [820] с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі освітлено період історії України від її перших відомих нам початків, і далі до 1991 року. Книга Олександра Боргарда відзначається культурною гостротою суджень і науковим підходом до аналізованих історичниї подій. Чітка логіка викладу і аналізу матеріалу – основа цієї ґрунтовної розвідки, яка у певному сенсі є безпрецедентним явищем у огромі сучасної історіографічної літератури. Небайдужість і глибокий патріотизм – це ті дві риси, які безпомильно маркують творчість дослідника і привертають увагу до його книг людей часом діаметрально протилежних політичних та естетичних поглядів. «Аналітична історія» має стати настільною книгою кожного свідомого і небайдужого інтелігента в сучасній Україні. Зазначимо, що центр ваги цієї історико-публіцистичної праці лежить не стільки в тому аби відтворити минуле, а головне, щоб його проаналізувати. Щоби принаймі не наступати на ті ж самі граблі. Щодо цього, процитуємо радше самого автора: «Нас тут цікавлять саме історичні події, як наслідок певних причин. Будуть цікавити рушійні сили подій, та те, що могло би бути якби змінилися певні причини. Тобто нас цікавитимуть не так самі сторичні події як такі, а радше те, звідки вони виникають, та до чого та в який спосіб призводять. Оце ми й будемо вважати якоюсь мірою, не більше – аналітичною історією». Відповідно стиль викладу обраний не стільки академічний, скільки публіцистичний, що має максимально поширити коло можливих читачів. Це, деякою мірою, не можна вважати новацією бо є продовженням досвіду П.Штепи, М.Мироненка, Є. Гуцала та багатьох інших.



Кл.слова:
історія України -- джерелознавство -- українська культура

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
12.

Мільчев, Володимир Іванович.
Болгарські переселенці на півдні України 1724-1800 рр. [Електронний ресурс] / Володимир Мільчев ; Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського НАН України - Запорізьке відділення, Запорізьке наукове товариство iм. Я. Новицького. - К. ; Запоріжжя : Тандем-У, 2001. - 198 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії проаналізовано історичні умови, в яких відбувалося переселення болгар на південь України протягом XVIII століття. Висвітлено військову, соціальну та економічну історію, напрямки етнічного розвитку та церковне життя окремих болгарських громад. Розглянуто еволюцію політики російського уряду по відношенню до болгарських переселенців. Рекомендується науковцям, аспірантам, студентам - всім тим, хто цікавиться історичним минулим.



Кл.слова:
болгарський народ -- болгарська діаспора -- переселення

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
Категорія:    
13.


Руська (Волинська) Метрика [Електронний ресурс] : регести документів Коронної канцелярії для українських земель (Волинське, Київське, Брацлавське, Чернігівське воєводства) 1569–1673 / уклад. Г. Боряк [та ін.] ; Державний комітет архівів України, Центральний державний історичний архів України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського, Генеральна дирекція державних архівів, Головний архів давніх актів, Інститут історії Польської академії наук, Федеральна архівна служба Росії, Російський державний архів давніх актів, Гарвардський університет, Український науковий інститут. - К. : [б. в.], 2002. - 984 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому виданні вперше представлено унікальне джерело з історії України – корпус регестів понад 3500 документів з 29 наявних на сьогодні книг так званої Руської, або Волинської метрики, тобто Руської серії Коронної метрики, куди записувалися офіційні копії вихідних документів польської Коронної канцелярії для українських земель – Волинського, Київського, Брацлавського і Чернігівського воєводств – у період з 1569 по 1673 рік. Книги, за винятком однієї, зберігаються в Російському державному архіві давніх актів (РГАДА) у Москві. Регест кожного документа містить три описові позиції: 1) оригінальний заголовок, що був наданий документові при його внесенні до книг серії; 2) заголовок цього ж документа з поактового реєстру Руської метрики, складеного у 1673 р. її тогочасним писарем Стефаном Казимиром Ганкевичем; 3) відповідний заголовок з пізнішого опису Яна Францішка Цивінського (бл. 1765–1775). Доповнюючи одна одну, описові статті дають у цілому достатньо повну уяву про зміст та адресатів документа. У передмові розглядається діловодна практика Коронної канцелярії, подається історичний, археографічний й кодикологічний аналіз серії книг та згаданих подокументних реєстрів. Іменний та географічний покажчики, верифіковані за текстами самих документів, містять додаткову інформацію і є самостійними науковими довідниками для істориків і генеалогів. Видання є наслідком реалізації масштабного міжнародного проекту, являючи собою перший етап виявлення, реєстрації, а в перспективі й публікації документів до історії українських земель, що відкладалися в інших книгах Коронної метрики.



Кл.слова:
юриспруденція -- історія права -- держава -- всесвітня історія

   Тип видання:   підручник   
14.

Калакура, Я. С.
Історичне джерелознавство [Електронний ресурс] : підручник / Я. С. Калакура, І. Н. Войцехівська, С. Ф. Павленко. - К. : Либідь, 2002. - 488 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлюються такі основні проблеми, як предмет, об’єкти та структура джерелознавства, його значення і завдання. Розкриваються поняття «історичне джерело», природа, класифікація, наукова критика джерел, шляхи, засоби і прийоми встановлення їх достовірності, сучасні методи здобуття максимальної джерельної інформації. Значну увагу приділено характеристиці основних груп джерел з історії України, даються методичні рекомендації щодо їхнього використання у науковій та педагогічній практиці Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
історичне джерело -- усне джерело -- лінгвістичне джерело

   Тип видання:   наукове видання   
15.
 



Універсали українських гетьманів від Івана Виговського до Івана Самойловича (1657-1687) [Електронний ресурс] / Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Наукове товариство імені Шевченка, Центральний державний історичний архів України, м. Київ ; упор. І. Бутич, В. Ринсевич, І. Тесленко. - К. ; Л. : НТШ, 2004. - 1086 с.. - (Пам'ятки історії України)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована увазі читачів збірка включає всі, які вдалося виявити в архівах України, Російської Федерації і Польщі, універсали, накази, угоди українських гетьманів, зокрема: Івана Виговського (1657-1659), Юрія Хмельницького (1660-1662, 1677-1681), Якима Сомка (1660-1663), Павла Тетері (1663-1665), Івана Брюховецького (1663-1668), Петра Дорошенка (1665-1676), Дем'яна Многогрішного (1668-1672), Михайла Ханенка (1670-1674), Івана Самойловича (1672-1687) та значну частину універсалів і наказів генеральної військової старшини і полковників (1649-1687), у яких йдеться про соціально-економічний розвиток і політичне становище у 2-й половині XVII ст. Науково-довідковий апарат: список архівних фондів публікацій, список скорочень, список застарілих і маловживаних слів, предметний, іменний і географічний покажчики, список ілюстрацій, перелік документів. Видання розраховане на науковців, викладачів і студентів, на всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України -- пам'яткознаство -- нормативні акти

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Вирський, Дмитро Станіславович.
«Дискурс про козаків» (характеристики українського козацтва в річпосполитській історіографії останньої третини XVI - середини XVII ст.) [Електронний ресурс] / Д. С. Вирський ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 2005. - 112 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання присвячене характеристикам українського козацтва, створеним істориками Речі Посполитої останньої третини XVI - середини XVII ст. (з часів першого безкоролів’я 1572-1575 pp. до Переяславської ради 1654 p.). Добірку склали фрагменти з праць Я.А.Красіньського, С.Оржельського, Р.Гейденстейна, Й.Бєльського, Б.Папроцького, С.Любеньського, Ш.Старовольського, П.Пясецького, А.М.Фредра. Уривки подаються мовою оригіналу та в українському перекладі (до оригінальних текстів додані і класичні польські та російські переклади - традиційно вживані в історіографії), їх також супроводжує коротка нота про автора та твір, з якого вони походять. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться джерелами з історії українського козацтва.



Кл.слова:
козаччина -- історіографія -- джерелознавство

   Тип видання:   монографія   
17.

Брехуненко, Віктор.
Московська експансія і Переяславська Рада 1654 року [Електронний ресурс] / Віктор Брехуненко ; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського, Наукове товариство ім. Шевченка в Америці. - К. : [б. в.], 2005. - 370 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються витоки московської концепції Переяславської Ради 1654 року. Зроблена спроба вписати генезу вказаної концепції в контекст експансіоністських стратегій Московії XIV – першої половини XVII, які у свою чергу розглядаються на тлі східноєвропейських аналогів. При цьому відфільтровується образ Московії в світобаченні українського козацтва в XVI – середині XVII ст., з’ясовуються особливості московської політики Богдана Хмельницького 1648–1653 років. Для науковців, викладачів вузів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
козацька дипломатія -- Переяславська Рада -- Московія -- експансіонізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 



Про генерала Тараса Чупринку (Романа Шухевича) [Електронний ресурс] / Я. Дашкевич [та ін.] ; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського. Львівське відділення. - Львів : [б. в.], 2006. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чому український народ не карає винних за вбивство його вождів, його провідників, його лідерів, його еліти, зрештою, не лише за це, але й за геноцид нації? У зв’язку з вивченням життя і діяльності такої виняткової постаті в історії України як генерал Роман Шухевич виникає низка питань, відповіді на які мають дати не лише науковці-історики, - також потрібно зрозуміти ставлення до цих проблем широкого кола і прихильників, і ворогів українського національно-визвольного руху та української незалежності.



Кл.слова:
український визвольний рух -- УПА -- військовий провід

   Тип видання:   наукове видання   
19.


Історія Національної академії наук України (1941–1945) [Електронний ресурс] : у 2 ч. / упор. Л. М. Яременко [та ін.] ; відп. ред. О. С. Оніщенко ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інститут архівознавства, Інститут археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського. - К. : [б. в.], 2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

Ч. 1 : Документи і матеріали. - 808 с.  Текст у форматі PDF 18.01 Мб

Ч. 2 : Додатки. - 576 с.  Текст у форматі PDF 9.44 Мб


Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, мемуарні джерела, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1941–1945 рр. Вперше пропонуються документи, які відображають діяльність наукових установ та окремих науковців на окупованих територіях України. Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



Кл.слова:
історія науки

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Мільчев, Володимир Іванович.
Запорожці на Військовому Кордоні Австрійської імперії 1785 – 1790 рр. [Електронний ресурс] : дослідження та матеріали / Володимир Мільчев ; Запорізьке наукове товариство iм. Я. Новицького, Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства iм. М.С. Грушевського, Запорізьке відділення, Східний інститут українознавства ім. Ковальських, Запорізька філія. - Запоріжжя : Тандем-У, 2007. - 172 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У дослідженні проаналізовано історичні умови, в яких відбулося переселення та перебування частини запорозького козацтва на теренах Військового Кордону Австрійської імперії. Висвітлено політичну, військову та соціальну історію цієї гілки колишніх січовиків. Розглянуто окремі аспекти політики турецького, російського та австрійського урядів по відношенню до запорожців упродовж перших десятиліть по зруйнуванню Січі. Рекомендується науковцям, аспірантам, студентам – всім, хто цікавиться історичним минулим.



Кл.слова:
запорізькі козаки -- Запорізька Січ
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського