Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (11)Реферативна база даних (113)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=БРЕХУНЕНК$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Брехуненко, В.
Морські війни українських козаків [Електронний ресурс] / В. Брехуненко. - К. : [б. в.], 2007. - 80 с.. - (Перемоги української зброї)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі в науково-популярному стилі розповідається про одну з найславетніших сторінок українського військового мистецтва - морські війни українських козаків. Описано особливості мореплавання в Чорному та Азовському морях у козацькі часи, розвиток козацького флоту, військове мистецтво козаків, морські битви козаків з турецьким флотом, козацькі морські походи на турецькі міста-фортеці Стамбул, Очаків, Білгород, Кілію, Ізмаїл, Керч, Сіноп, Трапезунд та ін. Показана роль козацького флоту у російсько-турецьких війнах кінця XVII - початку XIX ст. Для всіх, хто цікавиться історією військового мистецтва, українського козацтва та минулим України загалом.



Кл.слова:
український народ -- козацький флот -- військове мистецтво -- морська битва

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.
 


Посохова, К. А.
Антибіотики (властивості, застосування, взаємодія) [Електронний ресурс] : навчальний посібник / К. А. Посохова, О. П. Вікторов. - Т. : ТДМУ, 2005. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику «Антибіотики (властивості, застосування, взаємодія)» наведено сучасні дані про механізми та спектри дії, особливості фармакокінетики, застосування, побічні ефекти основних груп антибіотиків. Подано інформацію про антибактеріальне лікування позалікарняної та нозокоміальної пневмоній, ускладнених інтраабдомінальних інфекцій, септичних станів, бактеріального ендокардиту та менінгіту. Включено відомості щодо профілактики інфекційних ускладнень у хірургічній практиці. Зміст представлених додатків охоплює найважливіші питання, які постають перед лікарем під час застосування антибіотиків. Особливу увагу приділено проблемі синергізму та антагонізму антибіотиків, їх взаємодії з іншими лікарськими засобами. Книга «Антибіотики» призначена для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, лікарів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
фармакокінетика -- антибактеріальне лікування -- антагонізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 



Гадяцька унія 1658 року [Електронний ресурс] / ред. П. Сохань, В. Брехуненко ; Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України. - К. : [б. в.], 2008. - 342 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить наукові праці сучасних вчених, присвячені різним аспектам Гадяцької унії 1658 року. Укладена між Гетьманщиною та Річчю Посполитою, ця унія, попри те, що так і залишилася на папері, була знаковим явищем ранньомодерної української історії, та й східноєвропейської також. Гадяч 1658 року був прямою альтернативою Переяславу 1654 року й пропонував зовсім іншу модель існування Гетьманщини та цілком інакший геополітичний порядок у Східній Європі, ніж це передбачала переяславсько-московська система. У збірнику з’ясовуються такі проблеми, як: тексти Гадяцького договору та його ґенеза, Гадяч 1658 у світоглядних імперативах українського козацтва та еліт Речі Посполитої, турецька альтернатива для України в часи Гадяча 1658, Гадяцька угода в українській інтелектуальній традиції, історіографічна спадщина в ділянці дослідження Гадяцької угоди. Для науковців, студентів, викладачів та всіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Гетьманщина -- Річ Посполита -- дипломатія -- геополітика -- ранньомодерна історія України

   Тип видання:   монографія   
4.

Брехуненко, Віктор.
Московська експансія і Переяславська Рада 1654 року [Електронний ресурс] / Віктор Брехуненко ; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. M. С. Грушевського, Наукове товариство ім. Шевченка в Америці. - К. : [б. в.], 2005. - 370 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються витоки московської концепції Переяславської Ради 1654 року. Зроблена спроба вписати генезу вказаної концепції в контекст експансіоністських стратегій Московії XIV – першої половини XVII, які у свою чергу розглядаються на тлі східноєвропейських аналогів. При цьому відфільтровується образ Московії в світобаченні українського козацтва в XVI – середині XVII ст., з’ясовуються особливості московської політики Богдана Хмельницького 1648–1653 років. Для науковців, викладачів вузів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
козацька дипломатія -- Переяславська Рада -- Московія -- експансіонізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Брехуненко, В.
Війни українських козаків з Росією до часів Богдана Хмельницького [Електронний ресурс] / В. Брехуненко. - К. : [б. в.], 2007. - 64 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга в науково-популярному викладі оповідає про одну із притлумлюваних сторінок української історії - війни українських козаків з Московією до часів Богдана Хмельницького. Подано хронологію збройних сутичок, розглядаються мотиви козацьких вторгнень у межі московських земель, відтінено внесок козацтва в переможні війни Речі Посполитої з Московською державою. Докладно описано знаменитий рейд гетьмана Петра Сагайдачного на Москву 1617 р. Для всіх, хто цікавиться історією українського козацтва та минулим України загалом.



Кл.слова:
Московія -- Річ Посполита -- козаччина
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського