Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (906)Реферативна база даних (6255)Книжкові видання та компакт-диски (725)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИПРОМІНЮВАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
1.

Лепендин, Л. Ф.
Акустика [Електронний ресурс] / Л. Ф. Лепендин. - М. : Высшая школа, 1978. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В учебном пособии изложены основные вопросы курса акустики, включенные в программу для студентов высших технических учебных заведения. Пособие состоит из двух частей. В первой исследована теория колебаний механических систем с сосредоточенными и распределенными параметрами; колебания с одной и двумя степенями свободы; методы электромеханических аналогий. Рассмотрены также упругие волны в газах и жидкостях, законы отражения и преломления плоских волн через границу раздела двух сред, а также законы прохождения и отражения звука от границ и плоских пластин. Вторая часть книги посвящена теории рассеяния. Изложены вопросы волноводного распространения звука, основы акустики помещений. Книга снабжена приложениями, имеющими вспомогательное значение.



Кл.слова:
коливання -- теорія випромінювання -- звукова хвиля

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Астрономія   
2.

Станко, В. И.
Астрология и ЯМР [Електронний ресурс] / В. И. Станко, Г. П. Марков. - М. : Знание, 1991. - 64 с.. - (Новое в жизни, науке, технике. Серия "Физика")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрено влияние электромагнитного излучения планет на процессы в биосфере, в основе которого лежат механизмы магнитных резонансов химических элементов. Обсуждаются возможности резонансного подхода к объяснению космического влияния на разных уровнях организации вещества: от ядерного до психического. В свете рассмотренной модели подтверждаются многие астрологические гипотезы. Книга рассчитана на широкий круг читателей.



Кл.слова:
електромагнітне випромінювання -- біосфера

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.


Безпека життєдіяльності [Електронний ресурс] : навч. посібник / за ред. В. Г. Цапка. - 3-є вид., стер.. - К. : Знання, 2004. - 397 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перевага навчального посібніка в тому, що головна увага авторів зосереджується на людині: людина розглядається як об'єкт, що потребує захисту в умовах навколишнього середовища. Аналізуються особливості організму людини, вплив на нього природного середовища (кліматичних умов, атмосферного повітря, гідросфери, електромагнітного випромінювання та ін. ). Особлива увага приділяється небезпекам, які є наслідком науково-технічної, соціальної, політичної діяльності людини, урбанізації. Наводить практичні поради щодо захисту населення, надання першої медичної допомоги у разі аварії на транспорті, пожежі, землетрусі, хімічного чи радіаційного забруднення тощо. Аналізуються система управління і правові аспекти безпеки життєдіяльності людини і суспільства. Розраховано на студентів вищих навчальних закладів, керівників державних установ, підприємств і організацій, широке коло читачів.



Кл.слова:
навколишнє середовище -- захист населення -- людина

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
4.
 


Прищепенко, А. Б.
Взрывы и волны. Взрывные источники электромагнитного излучения радиочастотного диапазона [Електронний ресурс] / А. Б. Прищепенко. - М. : Бином, 2008. - 208 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии изложены теоретические и экспериментальные основы преобразования химической энергии, содержащейся во взрывчатых веществах, в электромагнитную. Рассмотрены основные идеи нового класса взрывных источников мощного радиочастотного электромагнитного излучения, эффекты поражающего воздействия этого излучения на цели, а также основы тактического применения электромагнитных боеприпасов. Книга написана живым языком, богато иллюстрирована. Для студентов и слушателей военных академий, обучающихся по специальности «Средства поражения и боеприпасы», а также для широкого круга читателей, интересующихся современными разработками в области военной техники. Книга описывает принципы и принципиальное устройство взрывных генераторов радиочастот, т. н. ЭМИ-боеприпасов. Очень интересна с точки зрения общего образования и понимания что такое ЭМИ-оружие. Даже если "выкинуть" кучу математики, информации достаточно для понимая предмета.



Кл.слова:
електромагнітне випромінювання -- вибухові речовини -- теорія горіння

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Латенко, С. Б.
Гігієна [Електронний ресурс] : конспект лекцій для студентів спеціальностей «Фізична реабілітація» та «Здоров’я людини» / С. Б. Латенко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут соціальних технологій. Кафедра реабілітації. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 82 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Гігієна (від грец. gygienos - здоровий) - галузь медицини, що розробляє і впроваджує методи запобігання захворюванням, вивчає вплив різних чинників зовнішнього середовища на здоров'я людини, її працездатність та тривалість життя. Гігієнічна наука тісно пов'язана з такими науками, як біологія, фізіологія, біохімія, токсикологія, фізика. Але їй як профілактичній медицині найбільш близькі епідеміологія та екологія. Епідеміологія - наука, що вивчає причини виникнення та об'єктивні закономірності поширення інфекційних хвороб і розробляє методи боротьби з ними. Екологія вивчає закономірності взаємовідносин організмів із середовищем, у якому вони живуть. Великі російські фізіологи І. М. Сєченов та І. П. Павлов довели, що між організмом та навколишнім середовищем існує рівновага, що зумовлена, насамперед, однаковим хімічним складом організму і середовища, а також обміном речовин та енергії між ними. Отож, організм без зовнішнього середовища існувати не може. Для людини зовнішнє середовище - це не тільки природа, а й суспільство, з його засобами виробництва і виробничими відносинами, тому на здоров'я впливають також соціальні умови - спосіб життя. Якщо порушується рівновага єдності організму та навколишнього середовища і несприятливі чинники перебільшують адаптаційні можливості організму, то це може призвести до захворювання. Вплив зовнішнього середовища на організм здійснюється через фізичні, хімічні і біологічні чинники, а також соціально-побутові умови. До фізичних чинників належить температура, вологість та рух повітря, атмосферний тиск, освітлення, сонячна радіація та іонізуюче випромінювання, шум, вібрації тощо. Майже всі вони необхідні для життєдіяльності організму, але за певних рівнів інтенсивності можуть завдавати шкоди здоров'ю.



Кл.слова:
чистота -- наука -- медицина

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Клайнкнехт, К.
Детекторы корпускулярных излучений [Електронний ресурс] / К. Клайнкнехт. - М. : Мир, 1990. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основу книги положены лекции, которые автор, профессор Дортмундского университета (ФРГ), читает студентам с 1974 г. Описаны наиболее современные методы детектирования излучений, а также новые, еще развивающиеся (микроканальные умножители, время -проекционные камеры, стриповые детекторы).



Кл.слова:
детектування -- випромінювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Циганенко, В. О.
Крізь роки... І спадщина енергетики [Електронний ресурс] / В. О. Циганенко. - Київ : Кий, 2015. - 336 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 26.82 Мб


Книжка Володимира Циганенка складається зі статей, написаних у різні роки й надрукованих у періодиці. Використано значну частину дизайн-проектів автора та історичні матеріали розвитку енергетики, по яким були виконані стенди експозиції музею Київенерго. Читач для себе відкриє широке поле знань із історії у галузі енергетики, які автор дохідливо викладає у своїх статтях, розмірковуючи над минулим, яке потрібно цінувати та творчо використовувати у майбутньому. Розрахована на широкий загал ветеранів енергетиків та читачів, які цікавляться історією розвитку енергетики. Може бути корисною для фахівців, істориків, творчих інженерів-винахідників.



Кл.слова:
теплоенергетика -- графен -- гравітаційні хвилі -- інфрачервоне випромінювання

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
8.
 


Путилов, К. А.
Курс физики [Електронний ресурс] : в 3 т. / К. А. Путилов. - 11-е изд.. - М. : Гос. изд-во физ.-мат. лит., 1963

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Механика, акустика, молекулярная физика, термодинамика. - 1963. - 560 с.

Т. 2 : Учение об электричестве. - 1963. - 583 с.

Т. 3 : Оптика, атомная физика, ядерная физика. - 1963. - 639 с.


Данный трёхтомный курс физики предназначается в качестве учебного пособия для высших учебных заведений с расширенной программой физики.



Кл.слова:
механіка -- рух -- маса -- сила -- термодинаміка -- випромінювання -- електрика

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Фізика   
9.


Методичні вказівки щодо самостійної підготовки з фізики (розділи “Елементи атомної і ядерної фізики та фізики твердого тіла”) [Електронний ресурс] / уклад. В. Г. Зайцев ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2001. - 46 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Самостійна робота над навчальним матеріалом є основною формою підготовки студентів. Для якісного забезпечення цієї роботи процес вивчення курсу фізики в університеті складається з таких етапів: проведення лекцій; самостійної роботи над підручниками та навчальними посібниками; виконання контрольних завдань; проведення лабораторних робіт та практичних занять; складання заліків та іспитів. Важливе місце серед них займає самостійне виконання студентами контрольних завдань, оскільки розв’язання задач є перевіркою ступеня засвоєння теорії курсу, а рецензії на завдання допомагають доробити та правильно засвоїти різні розділи курсу. В даному посібнику наводяться методичні вказівки щодо самостійної підготовки студентів при вивчені розділу “ Елементи атомної і ядерної фізики та фізики твердого тіла “. Вивчення цього розділу слід починати з елементів квантової механіки і розглянути такі питання, як корпускулярно-хвильовий дуалізм матерії, гіпотезу де Бройля, уяснити, що рух будь-якої частинки згідно з цією гіпотезою завжди супроводжується хвильовим процесом. Виходячи з співвідношень невизначеностей Гейзенберга, визначити межі застосування класичної механіки та зрозуміти, що з цих співвідношень витікає необхідність описування стану мікрочастинок за допомогою хвильової функції, звернувши увагу на її статичний зміст. Доцільно розглянути застосування рівняння Шредінгера до стаціонарних станів ( прямокутна потенціальна яма нескінченної глибини ), слід знати правила квантування енергії, орбітального моменту імпульсу в атомі водню та вияснити зміст трьох квантових чисел. При вивченні теми “ Періодична система елементів” необхідно звернути увагу на фізичний зміст спінового числа та принцип заборони Паулі, на основі якого розглянути розподіл електронів у атомі за станами. При вивченні елементів фізики атомного ядра та елементарних частинок необхідно добре уявляти склад атомного ядра та його характеристики: масу, лінійні розміри, момент імпульсу, магнітний момент ядра, дефект маси ядра, енергію та питому енергію зв’язку ядра. Розглядаючи склад ядра та взаємодію нуклонів у ядрі, потрібно знати властивості ядерних сил та звернути увагу на їх обмінну природу. В процесі вивчення радіоактивного розпаду ядер важливо зрозуміти дискретний характер енергетичного спектру - частинок та - випромінювання, що свідчить про квантування енергії ядер; зрозуміти закономірності - розпаду, пов’язаного з законами збереження енергії і моменту імпульсу. Вивчаючи тему “ Ядерні реакції “, важливо зрозуміти, що у всіх ядерних реакціях виконуються закони збереження: енергії, імпульсу, моменту 4 імпульсу, електричного заряду, маси (масового числа). Особливу увагу слід приділяти реакціям синтезу легких та поділенню важких ядер, питанням ядерної енергетики та проблемам керування термоядерними реакціями. При вивченні теми “ Елементи фізики твердого тіла “ основну увагу необхідно приділяти елементам теорії кристалічної решітки, елементам зонної теорії твердих тіл, напівпровідникам, провідникам ( металам). Розглядаючи ці питання, важливо зрозуміти характер теплового руху в твердих тілах, теорію теплоємності Дебая, розподіл електронів за енергіями при Т = 0 та Т 0 , мати якісну уяву про надпровідність, вияснити різницю між металами, діелектриками та напівпровідниками, розглянути власну та домішкову провідність напівпровідників та вольт-амперну характеристику p – n - переходу.



Кл.слова:
атомна фізика -- ядерна фізика

      
Категорія: Астрономія   
10.

Кондратенко, Петро. Національний авіаційний університет.
Модель створення та еволюції Всесвіту з мінімальною початковою ентропією [Електронний ресурс] : фундаментальні взаємодії у Всесвіті / Петро Кондратенко ; Національний авіаційний університет. - [Б. м.] : LAP Lambert Academic Publishing, 2017. - 140 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.00 Мб


У книзі з використанням Закону подібності і Закону єдності запропонована модель створення і еволюції Всесвіту, в якій виконуються фізичні закони. З моделі випливає, що наш Всесвіт є частиною Супер-Всесвіту, окремим шаром в розшарованому просторі, причому між сусідніми шарами існує інформаційний зв'язок через одну делокалізовану точку. У кожному просторі народжуються відповідні частки. Еволюція чотиривимірного Світу завершується створенням Брани п’ятивимірного Світу. На підставі нової моделі розглянуті схеми слабкої і сильної взаємодій в двох суміжних просторах: двовимірному і тривимірному просторі. Ці схеми дозволяють описати відомі експериментальні результати. Запропоновано механізм народження речовини у Всесвіті за рахунок енергії Скалярного Поля та приведені ядерні реакції, що зумовили створення всіх відомих на даний момент стабільних і нестабільних атомних ядер. Ці процеси відповідальні за випромінювання зірок. У книзі розглянуті властивості Скалярного Поля. Дано опис структури важких (Z ≥ 4) ядер, а також ієрархії бозонів взаємодії. Розглянуто механізм народження зоряної і планетної системи.



Кл.слова:
Модель народження і еволюції Всесвіту -- розшарований простір -- Скалярне Поле

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Ферми, Э.
Научные труды [Електронний ресурс] : в 2 т. / Э. Ферми ; под общ. ред. Б. Понтекорво. - М. : Наука, 1971-1972. - (Классики науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1921 - 1938 Италия. - 1971. - 818 с.

Т. 2 : 1939 - 1954 США. - 1972. - 712 с.


В настоящее собрание научных трудов Э. Ферми вошли практически все журнальные статьи оригинального характера. В нескольких случаях, когда помимо серии статей по той или иной проблеме имелась обобщающая статья, помещалась только эта статья, иногда в сопровождении наиболее важных первых работ по этому вопросу. Если по данной проблеме имелось несколько статей разного объема, то, как правило, выбиралась наиболее полная. Таким образом, можно сказать, что в настоящее издание, кроме книг и некоторых популярных статей, вошли все работы Ферми, представляющие интерес для различных кругов читателей, — от физиков, астрофизиков и математиков до студентов физико-математических факультетов, учителей физики и математики, инженеров, историков науки.



Кл.слова:
випромінювання -- радіоактивність

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Куценко, В. С.
Опорний конспект з дисципліни "Ведення сільського господарства і охорона земель („Агроекологія”)" [Електронний ресурс] / В. С. Куценко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра екології. - К. : [б. в.], 2010. - 32 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі вивчення курсу студент повинен знати про: агроекосистеми, агрофітоценози, їх властивості, кругообіг речовин і потоки енергії, функціональну роль ґрунту, антропогенне забруднення ґрунту, води, повітря, евтрофікацію водних джерел, екологічні проблеми хімізації, зрошення та осушення земель сільськогосподарського призначення, вплив іонізуючого випромінювання на рослини, тварини, агроценози, екологічні проблеми в зонах тваринницьких комплексів, проблеми механізації, системи альтернативного землеробства та їх перспективи в Україні, особливості вирощування екологічно чистої продукції та безвідходні технології її переробки.



Кл.слова:
агроекосистеми -- агрофітоценози

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Богомолов, М. Ф.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптоелектронні пристрої" [Електронний ресурс] / М. Ф. Богомолов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Світло - у широкому розумінні цього слова, електромагнітні хвилі, мінімальні довжини яких вимірюються одиницями нанометрів а максимальні - долі міліметра. До оптичного випромінювання входить видиме світло, інфрачервоне випромінювання і ультрафіолетове випромінювання. Фізичні властивості лазерного випромінювання і методи його дослідження характеризуються значною мірою загальності. Саме в діапазоні спектру лазерного випромінювання проявляються і хвильові і корпускулярні властивості світла. Хвильові властивості обумовлюються дифракцією, інтерференцією та поляризацією. Тим часом деякі властивості не можна зрозуміти не ввівши уявлення про світло як про потік частинок - фотонів. Відношення швидкості світла в середовищі та у вакуумі називають абсолютним показником заломлення у цьому середовищі. Взагалі для різних довжин хвиль показник заломлення різний, звідки виникає явище дисперсії.



Кл.слова:
оптимизація -- одномірні задачі -- обладнання

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
14.

Блохіна, О. В.
Опорний конспект лекцій з радіобіології [Електронний ресурс] / О. В. Блохіна ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2011. - 25 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


РБ – фундаментальна наука,яка вивчає загальні закономірності біологічної відповіді на вплив іонізуючого випромінювання (ІВ), або радіації, на різних рівнях організації живого організму будь-якого виду.Особливість вивчення РБ пов”язана з радіобіологічним парадоксом,тобто при малій поглиненій енергії значна вираженність біологічних реакцій.Крім того,при вивченні радіаційних біоефектів застосовуються здебільшого експериментальні методи дослідження дії ІВ на тваринах,і часто виникають труднощі при екстраполяції результатів на людей.



Кл.слова:
випромінювання -- біологія -- радіація

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
15.

Матвеев, Алексей Николаевич.
Оптика [Електронний ресурс] : учеб. пособие для студ. физ. спец. вузов / А. Н. Матвеев. - М. : Высшая школа, 1985. - 351 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Изложение материала ведется в рамках электромагнитной теории с использованием преобразования Фурье как для монохроматического, так и для немонохроматического и хаотичного излучений. Наряду с традиционными в книге освещены вопросы, получившие особенно значительное развитие в последние 15—20 лет: Фурье-оптика, Фурье-анализ случайных сигналов, матричные методы в геометрической оптике, голография, лазеры, нелинейные явления и др. Книга представляет собой четвертый том курса общей физики для университетов и вузов. Предыдущие тома — «Механика и теория относительности», «Молекулярная физика», «Электричество и магнетизм» — вышли соответственно в 1976, 1981 и 1983 гг.



Кл.слова:
електромагнітна хвиля -- хаотичне випромінювання

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.
 


Овчаренко, О. П.
Основи радіаційної медицини [Електронний ресурс] : навч. посібник / О. П. Овчаренко, А. П. Лазар, Р. П. Матюшко. - О. : Одес. держ. мед. ун-т, 2002. - 208 с.. - (Серія "Бібліотека студента-медика")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено короткий нарис історії радіаційної медицини та внеску українських вчених до її розвитку, загальні відомості про радіацію. Розглянуто основні форми контакту людини з джерелами радіації, аспекти біологічного впливу іонізуючого випромінювання. Велика увага приділена променевій хворобі, генетичним та ембріологічним ефектам іонізуючої радіації, реакції зростаючого організму на вплив іонізуючої радіації, генетичній ефективності різних видів іонізуючих випромінювань, віддаленим ефектам опромінення, рівням ризику за різних умов променевого впливу, метаболізму та біологічній дії радіоактивних речовин, а також диспансеризації осіб, які зазнали впливу іонізуючої радіації. Для студентів, інтернів медичних вузів.



Кл.слова:
променева хвороба -- іонізуюча радіація

   Тип видання:   підручник   
17.

Щепина, Н. С.
Основы светотехники [Електронний ресурс] : учебник для техникумов / Н. С. Щепина. - М. : Энергоатомиздат, 1985. - 344 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассматриваются системы величин и единицы оптического излучения. Описываются основные закономерности теплового излучения и люминесценции. Даны оптические и светотехнические характеристики материалов и излучений в материальных средах. Излагаются основы геометрическом оптики, теоретической фотометрии и общие законы преобразования оптического излучения. Приведены основные сведения о цвете и цветовые расчеты. Предназначен для учащихся техникумов по специальности «Электроосветительные приборы и установки».



Кл.слова:
світлове випромінювання -- оптика

   Тип видання:   довідник   
18.

Аксененко, Михаил Данилович.
Приемники оптического излучения [Електронний ресурс] : справочник / М. Д. Аксененко, М. Л. Бараночников. - М. : Радио и связь, 1987. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Систематизированы справочные данные по отечественным приемникам оптического излучения. Приведены классификация приемников оптическою излучения, краткое изложение физических принципов их действия, определения основных параметров и характеристик, технические данные: параметры, конструктивные размеры, относительные спектральные характеристики чувствительности, условия эксплуатации и др. Для инженерно-технических работников, занятых проектированием и эксплуатацией радиоэлектронной аппаратуры.



Кл.слова:
приймач -- оптичне випромінювання

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Фізика   
19.

Мурашко, І. М.
Рентгенівські промені [Електронний ресурс] : промені Івана Пулюя / І. М. Мурашко. - К. : [б. в.], 2000. - 56 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Излагаются физическая природа, свойства рентгеновского излучения, методы медицинской диагностики и анализа с использованием рентгеновских лучей. Рассмотрено действие малых доз рентгеновского излучения на организм, а также лучевые нагрузки на медицинский персонал при рентгенодиагностических исследованиях. В основу положены лекции, прочитанные автором на протяжении нескольких лет студентам Киевского медицинского института им. акад. А.А. Богомольца, с 1995 г. - Национального медицинского университета. В связи с сокращением лекционного курса и перенесением ряда тем и разделов курса физики на самостоятельное усвоение, материал книги рекомендуется как пособие для самостоятельной работы при изучении тем "Рентгеновское излучение. Взаимодействие ионизирующего излучения с веществом". Учебное пособие рассчитано для преподавателей физики, студентов и, в частности, студентов медицинских ВУЗов.



Кл.слова:
випромінювання

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Фаренбрух, А.
Солнечные элементы [Електронний ресурс] : теория и эксперимент : пер. с англ. / А. Фаренбрух, Р. Бьюб. - М. : Энергоатомиздат, 1987. - 280 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены основные физические процессы, происходящие в полупроводниковых солнечных элементах при преобразовании солнечного излучения в электроэнергию. Представлены соотношения, позволяющие оптимизировать конструкцию и параметры солнечных элементов из кремния и арсенида галлия. Дан анализ особенностей различных моделей солнечных элементов. Приведены результаты экспериментальных исследований по разработке солнечных элементов с высоким КПД преобразования энергии. Для научных работников в области физики полупроводников и преобразования энергии, а также для аспирантов и студентов.



Кл.слова:
сонячне випромінювання -- електроенергія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського