Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (8)Автореферати дисертацій (360)Реферативна база даних (1738)Книжкові видання та компакт-диски (517)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>K=ХУДОЖНІЙ$<.>+<.>K=ШИЗОАНАЛІЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Іваничук, Роман.
Орда [Електронний ресурс] / Роман Іваничук. - К. : Український центр духовної культури, 1994. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У центрі непересічного історичного роману відомого українського письменника — психологічний художній аналіз трагічних подій XVIII ст., пов’язаних з руйнуванням славної козацької столиці — Батурина.



Кл.слова:
історичний роман

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.


Історія Харківського університету (1804-2006) [Електронний ресурс] : у 3 ч.: Сист. бібліогр. покажч. / уклад.: М. Г. Швалб, В. Д. Прокопова. - Х. : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2007. - 770 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний фундаментальний бібліографічний покажчик відображає історію найстарішого вищого навчального закладу України за 200 років його існування. Покажчик складається з трьох частин та висвітлює історію університету відповідно за 1804- 1917, 1917-1980, 1980-2006 рр. Бібліографічний покажчик буде корисний усім, хто цікавиться історією Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, розвитком науки в Харківському університеті й в Україні, історією вищої освіти, становленням та розвитком журналістики і художньої літератури в Україні. Покажчик приверне увагу і тих, хто хоче довідатися про створення і подальше існування таких відомих закладів міста Харкова, як астрономічна обсерваторія, ботанічний сад, зоопарк, художній музей, музей природи та ін. Читач, який вивчає історію інших харківських вузів, зокрема Харківського медичного університету та Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, знайде у покажчику багатий матеріал про їх історичне коріння.



Кл.слова:
педагогіка -- освіта -- історія педагогіки -- вищий навчальний заклад

   Тип видання:   науково-популярне видання      життєпис   
3.

Бадью, Ален.
Делез. Шум бытия [Електронний ресурс] / Ален Бадью. - М. : Логос-альтера, 2004. - 2004 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга известнейшего из ныне живущих французских философов Алена Бадью стала одним из первых критических исследований философии Ж.Делеза после его трагической смерти. Публикуется на русском языке впервые. Издание рассчитано на подготовленных читателей, интересующихся проблемами современной философии.



Кл.слова:
французька філософія -- різома -- шизоаналіз

   Тип видання:   художня література   
4.

Брехт, Бертольт.
Копійчаний роман. Матінка Кураж та її діти. Кавказьке крейдяне коло [Електронний ресурс] / Бертольт Брехт. - Київ : Дніпро, 1973. - 530 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 15)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Кавказьке крейдяне коло» розказує про глибоку порочність і нелюдяність капіталістичного суспільного устрою і про необхідність замінити його таким, що сприяв би розвиткові, розквітові людяного в людині. Тут — про принципи, про гуманізм і справедливість такого устрою, ім’я якому соціалізм. Сюжет «Матінки Кураж» — це, власне кажучи, Тридцятилітня війна, окремі її епізоди, здебільшого розділені відстанню у кілька років. Однак та чи інша історична подія — лише у натяк чи, в кращому разі, ідеологічний контекст, серед якого виявляють себе статисти цього «всесвітнього спектаклю»: Кураж та її найближче оточення. Таким чином, фабульні ходи в творах Брехта — це не копіювання дійсності й навіть не її опосередковане відображення, а скорше її моделювання. Це немовби приклади, аргументи у великій і важливій ідеологічній суперечці. «Копійчаний роман» загалом можна розглядати як своєрідний розгорнутий коментар до «Копійчаної опери». Безперечно, знайомство з романом значно полегшує режисерам роботу над постановкою п’єси. Але для читача «Копійчаний роман» — не коментар до п’єси, а самостійний художній твір. У чомусь він навіть цінніший за п’єсу — ну хоча б у тому, що повністю завершений і не потребує постановки чи будь-якого іншого «втілення». Але він і не заперечення «епічного театру». Це застосування загальної брехтівської естетики до літератури.



Кл.слова:
політична сатира -- драматургія -- німецька література

   Тип видання:   монографія   
5.
 


Вірченко, Тетяна.
Художній конфлікт в українській драматургії 1990–2010-х років: дискурс, еволюція, типологія [Електронний ресурс] / Тетяна Вірченко ; Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. - Кривий Ріг : Видавничий дім, 2012. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.89 Мб


Монографію присвячено вивченню типології художнього конфлікту, його еволюції в українській драматургії 1990–2010 років. Концепція художнього конфлікту побудована на застосуванні моделюючого підходу не тільки при розмежуванні життєвого і художнього конфліктів, а й при домінуванні остан- нього. Окремо увагу відведено обґрунтуванню літературного періоду кінця XX – початку XXI століття й утвердженню в науковому дискурсі понять «дев’яностики» і «двотисячники» на позначення репрезентантів двох підперіодів 1990–1999 і 2000–2010 рр. Крім цього увазі запропоновано покажчик імен авторів і назв творів. Адресовано літературознавцям, викладачам вишів, студентам філологіч- них спеціальностей і всім тим, хто цікавиться проблемами сучасної драматургії.



Кл.слова:
українська драматургія -- дев’яностики -- двотисячники

   Тип видання:   альбом   
6.


Василь Шевченко. Життя та творчість [Електронний ресурс] : фотоальбом / уклад. М. Шевченко. - Київ : Новий друк, 2019. - 195 с.

  Текст у форматі PDF 189.79 Мб


Альбом знайомить з творчістю та життєвим шляхом київського живописця 50-90–их років минулого століття Шевченка Василя Маркеловича. Отримавши освіту у Республіканській художній школі України та Київському державному художньому інституті у найкращих митців – педагогів Трохименка К.Д., Фоміна О.І., Шовкуненка О.О., Єлєви К.Д., Яблонської Т.Н. він продовжив і розвинув глибинні традиції українського образотворчого мистецтва. Творчий доробок Шевченка В.М. пов’язаний в основному з натюрмортним, портретним та пейзажним жанрами, що й втілено в структурі альбому. Переважна більшість робіт зберігається в приватних колекціях близьких та рідних художника, його учнів та колег.



Кл.слова:
Український живопис -- Портрет -- Натюрморт

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Величко, С. В.
Літопис [Електронний ресурс] : в 2 т. / С. В. Величко ; ред. О. В. Мишанич. - К. : Дніпро, 1991

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 564 с.

Т. 2. - 642 с.


Літопис козацького канцеляриста Самійла Васильовича Величка - найбільший за обсягом історичний твір свого часу, надрукований у Києві 1848-1864 рр. Унікальність цього наймонументальнішого твору історико-мемуарної прози ХXІІ-ХVІII ст. полягає в тому, що це не тільки літопис (так умовно назвали його перші видавці), а й історичний, публіцистичний і художній твір. Разом з Літописом Самовидця, Літописом Григорія Грабянки, "Історією Русів" Величків твір входить у корпус козацької історіографії, авторами якої є літописці-вчені, вихованці Києво-Могилянської академії, представники знаменитого "стану військових канцеляристів", який, за оцінкою М.Грушевського, прийшов "на зміну духовних представників київської схоластики першої половини XVIII ст. та загальноросійських ухилів її епігонів другої половини: він підготував національне українське відродження XIX століття"



Кл.слова:
історія України -- козаччина

   Тип видання:   словник   
8.

Гринчишин, Дмитрий Григорьевич.
Словник паронімів української мови [Електронний ресурс] / Д. Г. Гринчишин, О. А. Сербенська. - К. : Радянська школа, 1986. - 222 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є досвідом в українській лексикографії опису паронімів - близьких за звучанням, але різним за значенням слів, головним чином тих, що найчастіше використовуються у шкільних підручниках, у науково-популярних книжках, публіцистиці, засобах масової інформації, художній літературі, побутовому мовленні.



Кл.слова:
омонім -- лексичне значення

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Дельоз, Ж.
Капіталізм і шизофренія: Анти-Едіп [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Ж. Дельоз, Ф. Гваттарі. - К. : Карме-сінто, 1996. - 384 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Анти-Эдип» — первая книга из дилогии авторов «Капитализм и шизофрения» — ключевая работа не только для самого Ж. Делёза, последнего великого философа, но и для всей философии второй половины XX — начала нынешнего века. Это последнее философское сочинение, которое можно поставить в один ряд с «Метафизикой» Аристотеля, «Государством» Платона, «Суммой теологии» Ф. Аквинского, «Рассуждениями о методе» Р. Декарта, «Критикой чистого разума» И. Канта, «Феноменологией духа» Г. В. Ф. Гегеля, «Так говорил Заратустра» Ф. Ницше, «Бытием и временем» М. Хайдеггера.



Кл.слова:
шизоаналіз -- психологія -- політика -- філософія -- машини бажання -- тіло без органів

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Дробашенко, С.
Экран и жизнь [Електронний ресурс] / С. Дробашенко. - М. : Искусство, 1962. - 246 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Исторические события Октябрьской революции, бои на фронтах гражданской войны, успехи социалистического строительства в молодой Советской стране — все это было запечатлено в правдивых кадрах, снятых операторами-хроникерами задолго до появления первых художественных фильмов. Через хронику в киноискусство вошел новый герой жизни — человек труда, строитель социализма. В ней впервые средствами кино был создан незабываемый образ революционной эпохи.



Кл.слова:
мистецтво -- радянське мистецтво -- кінематограф -- художній фільм

   Тип видання:   каталог   
11.
 



Друга всеукраїнська художня виставка УСРР [Електронний ресурс] : каталог / уклад. К. П. Бульдін. - К. ; О. : НАРКОМОС УСРР, 1929. - 45 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання являється плановим продовженням накресленого НКО 5-ти річного плану освітньої та культурно-виховної мистецької роботи серед трудящих мас. В ньому знаходяться роботи, які були представлені на ІІ Всеукраїнській Художній виставці Наркомосу УСРР.



Кл.слова:
українське мистецтво -- живопис

   Тип видання:   монографія   
12.

Захарчук-Чугай, Р. В.
Українська народна вишивка: західні області УРСР [Електронний ресурс] / Р. В. Захарчук-Чугай. - К. : Наукова Думка, 1988. - 194 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше в історичному аспекті розглядається народна вишивка як своєрідне художнє явище і як один із поширених видів народної творчості, в якому знайшла свое відображення художня культура українського народу. Комплексно досліджується мистецтво вишивки в усіх різновидах, її соціальне значення і місце в художній традиції українців. Дається аналіз техніки виконання, художніх особливостей різнопланових видів вишивки, здійснена класифікація змісту і форми орнаментальних мотивів і композиційних схем. Для мистецтвознавців, істориків мистецтва, етнографів, народних майстрів вишивки.



Кл.слова:
культура -- мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   монографія   
13.

Захарчук-Чугай, Р.
Українська народна вишивка. Західні області УРСР [Електронний ресурс] / Р. Захарчук-Чугай. - К. : Наукова думка, 1988. - 191 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії вперше в історичному аспекті розглядається народна вишивка як своєрідне художнє явище і як один із поширених видів народної творчості, в якому знайшла свое відображення художня культура українського народу. Комплексно досліджується мистецтво вишивки в усіх різновидах, її соціальне значення і місце в художній традиції українців. Дається аналіз техніки виконання, художніх особливостей різнопланових видів вишивки, здійснена класифікація змісту і форми орнаментальних мотивів і композиційних схем. Для мистецтвознавців, істориків мистецтва, етнографів, народних майстрів вишивки.



Кл.слова:
народна творчість -- художня культура -- рукоділля

   Тип видання:   підручник   
14.

Ковбасенко, Ю. І.
Зарубіжна література [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : академічний рівень, профільний рівень / Ю. І. Ковбасенко. - К. : Грамота, 2010. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник повністю відповідає програмі із зарубіжної літератури для профільних 10 класів (академічний рівень, профільний рівень). У ньому розглянуто провідні тенденції розвитку літературного процесу ХІХ ст. (епохи реалізму та раннього модернізму), а також життєвий та творчий шлях і ідейно-художні особливості творів Стендаля, О. де Бальзака, Ч. Діккенса, Ф. Достоєвського, Л. Толстого, М. Некрасова, В. Вітмена, Ш. Бодлера, П. Верлена, А. Рембо, Е. Золя та О. Уайльда. Наявність обов’язкового та додаткового літературознавчого й культурологічного матеріалу допоможе учням ефективно підготуватися до різноманітних форм поточного та підсумкового моніторингу (у т. ч. ЗНО).



Кл.слова:
культура -- художній твір

   Тип видання:   монографія   
15.

Котляр, Ю. В.
Висунська і Баштанська республіки (до 90-ї річниці проголошення) [Електронний ресурс] : монографія / Ю. В. Котляр ; Чорноморський державний університет імені Петра Могили. - Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2010. - 92 с.. - (Історична бібліотека ЧДУ ; кн. 3)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі архівних документів та спогадів учасників повстанського руху досліджуються формування державного типу на Миколаївщині – Висунська і Баштанська республіки. Виділено духовно-ментальні основи республіканського устрою, проаналізовано роль селянської вольниці в боротьбі з денікінщиною та радянською тоталітарною системою, показано як висвітлені «селянські республіки» в художній літературі та мистецтві. Для викладачів, науковців, краєзнавців, студентів, усіх, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
громадянська війна -- селянські республіки -- самоврядування -- історія Миколаївщини

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Лагутенко, О.
Графіки [Електронний ресурс] : нариси з історії української графіки ХХ століття / О. Лагутенко. - К. : Грані-Т, 2007. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Без ідеологічних застережень і політичних кордонів, власне, як художній феномен, що реалізував себе й здобув визнання у різних країнах, у широкому просторі нових художніх стилів й напрямів. Багатий ілюстративний матеріал видання та аналітичне дослідження творів виявляють загальноєвропейські тенденції і національні особливості розвитку української графіки зазначеної доби.



Кл.слова:
картина -- малюнок -- гравюра

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Лагутенко, О.
Українська графіка першої третини XX століття [Електронний ресурс] / О. Лагутенко. - К. : Грані-Т, 2006. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Багатий ілюстраційний матеріал видання та аналітичне дослідження творів виявляють загальноєвропейські тенденції і національні особливості розвитку української графіки означеної доби. Видання, в якому вперше за часи сучасного українського мистецтвознавства подано історію української графіки без ідеологічних застережень і політичних кордонів, власне як художній феномен, що реалізував себе й здобув визнання у різних країнах, у широкому просторі нових художніх стилів й напрямів.



Кл.слова:
українська графіка -- модернізм -- символізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Лознянський, Борис.
Лузна-Лозна. Село на Поділлі [Електронний ресурс] = Вибрані твори : історико-науковий та художній нарис. Том 11 / Б. Лознянський. - Вінниця : ТОВ "Твори", 2018. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 60.00 Мб


У пропонованому виданні автор ґрунтовного дослідження історії села намагався через різноманітні джерела інформації з минулого і сьогодення подати хоча б наближену до істини історію села в суголосі з життєдіяльністю багатьох селян Лузни-Лозни, історією Вінничини, Поділля та України. Розглядається життя селян Лозни в різні епохи колонізації: Татарської (1240-1362 рр.); Литовської (1362-1569 рр.); Польської (1569-1775 рр.); Московської (1654 (1775-Поділля)-1991 рр.). Ці епохи рабської залежності від чужинців генетично вплинули як на селян Лузни-Лозни, жителів Поділля так і всієї України. Подається сучасний невтішний стан Лозни, обґрунтовуються його причини та вносяться пропозиції щодо майбутнього. Основна ідея твору – відновити історію села, показати вузлові моменти нашої важкої історії та відзначити, що історія кожного поселення є проекція історії краю і нашої країни – древньої Русі, згадати селян давнього і сучасного періоду, хоча б окремі особливості їхнього життя.




   Тип видання:   монографія   
19.

Лосев, А.
Проблема символа и реалистическое искусство [Електронний ресурс] / А. Лосев. - [Б. м. : б. в.]. - 722 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга выдающегося философа и филолога А. Ф. Лосева посвящена анализу всей проблемы символа и художественного образа, символа и метафоры, символа и натуралистической копии, символа и мифа. А. Ф. Лосев дает теорию социально-исторической символики, иллюстрируя ее примерами, взятыми из художественной литературы.



Кл.слова:
художній образ -- символіка

   Тип видання:   хрестоматія   
20.

Лукаш, Микола.
Від Боккаччо до Аполлінера [Електронний ресурс] : переклади / М. Лукаш. - К. : Дніпро, 1990. - 512 с.. - (Майстри поетичного перекладу)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проблема цілісного осмислення творчої спадщини Миколи Лукаша відчувається як насущна необхідність і обов’язкова умова повноцінного існування сучасної української культури. «В історії українського художнього перекладу Миколі Лукашеві належить місце особливе, виняткове. Вимовиш оці слова — перекладач, художній переклад,— і мимоволі на думку спадає Микола Лукаш, так, ніби в його імені самі ці терміни персоніфікувалися. Перекладач такого діапазону — рідкісне явище не лише в українській, а і в будь-якій іншій літературі»,— так висловився старший його товариш, найближчий побратим по пару Григорій Кочур.



Кл.слова:
європейська поезія -- перекладознавство
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського