Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (294)Реферативна база даних (1959)Книжкові видання та компакт-диски (1319)Журнали та продовжувані видання (74)
Пошуковий запит: (<.>K=ФРАНЦУЗЬК$<.>+<.>K=КІНЕМАТОГРАФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 237
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Beauplan, Guillaume Le Vasseur de.
Description d'Ukranie, qui sont plusieurs provinces du Royaume de Pologne. Contenues depuis les confins de la Moscovie, insques aux limites de la Transilvanie. Ensemble leurs moeurs, façons de viures, et de faire la Guerre [Electronic resource] / G. Le Vasseur de Beauplan. - Rouen : [s. n.], 1660. - 130 p.
Переклад назви: Опис України, кількох провінцій Королівства Польського, що тягнуться від кордонів Московії до границь Трансільванії, разом з їхніми звичаями, способом життя і ведення воєн

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга французького військового інженера Гійома Левассера де Боплана «Опис України» — цінне історичне джерело для вивчення побуту запорозького козацтва і селянства, а також інших станів середньовічного суспільства України. В ній відображені географічне середовище, природа України, її кліматичні умови, наведені дані з історії заселення Середньої Наддніпрянщини, змальована яскрава картина життя українського народу першої половини XVII ст.



Кл.слова:
українознавство -- етнографія -- демографія

   Тип видання:   наукове видання   
2.

де Сент-Емур Ке
Анна Русинка, королева Франції і графиня Валю [Електронний ресурс] : пер. с фр. / де Сент-Емур Ке. - Л. : НТШ, 1909. - 31 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Життєпис Анни Ярославни, дочки Ярослава Мудрого, яка стала дружиною французького короля Генріха I і королевою Франції. Цей текст представляє дослідження французького історика де Сент-Емура (Saint-Aymour Caix de. Anne de Russie reine de France et comtesse de Valois), перекладений на українську мову Іваном Франком і видане в 1909 році у Львові українсько-російським видавничим співтовариством, Репринт 1991 року.



Кл.слова:
західна література -- Київська Русь -- королівська династія

   Тип видання:   художня література   
3.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія

   Тип видання:   альбом   
4.


Група пражської студії [Електронний ресурс]. - Прага : [б. в.], 1925. - 30 с.. - (Сучасне українське мистецтво)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є альбомом виставки мистецького об'єднання під назвою Пражська група. Відкриває видання вступна стаття українського історика мистецтва і театру Дмитра Антоновича. Стаття подана двома мовами (французькою та українською) і розповідає про тогочасний стан українського мистецтва, причини появи Пражської групи і, власне, про саму виставку, репродукції картин з якої містяться в альбомі.



Кл.слова:
українське мистецтво

   Тип видання:   зб. статей   
5.
 



Трипільська культура на Україні [Електронний ресурс] / за ред. В. Козловської. - К. : Друкарня Української академії наук, 1926. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший випуск цього збірника (другий і останній побачив світ у 1940 р.) є підсумком досліджень Трипільської комісії. Тим самим було відновлено вивчення трипільської культури, розпочате В. В. Хвойкою у 1896 р. Створення Всеукраїнського археологічного комітету дало можливість науково оцінити знахідки. До кожної статті подано докладне резюме французькою мовою. Чверть обсягу видання становлять ілюстрації до статей. Паралельні дослідження проводив О. О. Кандиба (Ольжич) в Галичині.



Кл.слова:
міфологія -- давня історія -- археологія

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Галущинський, М.
Українські народні бібліотеки і праця над поширенням книжки [Електронний ресурс] / М. Галущинський. - Л. : Просвіта, 1926. - 15 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця належить українському педагогу, публіцисту, культурно-освітньому та громадсько-політичному діячу Михайлу Михайловичу Галущинському, який на час виходу публікації очолював організацію “Просвіта” — перше товариство, котре поставило своїм завданням працю в напрямку позашкільного виховання українців у Галичині. Зокрема, у представленому матеріалі розглядається створення товариством з цією метою народних читалень та бібліотек. Праця викладена двома мовами — українською та французькою.



Кл.слова:
бібліотека -- читачі -- книги

   Тип видання:   бібліографія   
7.
 



Одеська періодична преса років революції та громадянської війни, 1917 – 1921 [Електронний ресурс] / за ред. Л. С. Рубінштейна. - О. : Одеська Центральна Наукова Бібліотека, 1929

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 3. - 1929. - 171 с.


Дане видання є збірником “Праць” Одеської Центральної Наукової Бібліотеки, що містить в собі каталог одеської преси років революції та громадянської війни. Вся періодика поділена за періодами: період тимчасового уряду та переходового часу, період радянської влади, австро-німецької окупації, французької інтервенції, період добровольців тощо. Також є поділ за мовами, представлені видання українською, російською, англійською, болгарською, грецькою, давньоєврейською, латинською, литовською та іншими мовами.



Кл.слова:
книгознавство -- бібліотекознавство -- каталог

   Тип видання:   життєпис   
8.

Щеголев, П.
Гракх-Бабеф [Електронний ресурс] / П. Щеголев. - М. : Журнально-газетное объединение, 1933. - 156 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 14)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящем издании представлен биографический роман о Гракхе-Бабёфе (имя взято в честь античных Гракхов; настоящее имя Франсуа Ноэль Бабёф (Babeuf)) (1760 — 1797), французском революционном коммунисте-утописте, руководителе движения «Во имя равенства» во время Директории. Гракх Бабёф (1760-1797) - французский революционный коммунист-утопист, руководитель движения "во имя равенства" во время Директории. Идеи Бабёфа и его сторонников (бабувистов) являются предшественниками научного коммунизма. На основании опыта революции Бабёф пришёл к выводу о невозможности немедленного осуществления "чистой демократии" и необходимости установления временной революционной диктатуры в период перехода от старого общества к коммунистическому.



Кл.слова:
французька революція -- Директорія -- утопізм

   Тип видання:   художня література   
9.

Журба, Г.
Зорі світ заповідають... [Електронний ресурс] / Г. Журба. - Л. : Українська бібліотека, 1933. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Галина Журба ― це літературний псевдонім письменниці, справнжє прізвище якої ― Домбровська Галина Маврикіївна (по чоловікові Нивинська), народилася 29 грудня 1888 року на хуторі Олександрія, поблизу села Соболівка в заможній сім’ї. Мати належала до ополяченого українського роду Копистенських. Вона не обмежувалася домом та домашніми обов’язками, хоч народила четверо дітей, була оточена поклонниками і товариським життям. Освіту здобула домашню. Мати хотіла, щоб діти знали польську і французьку мови, вміли грати на фортепіано, хоча і не цуралися української мови.



Кл.слова:
твір

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Статистика   
10.
 


Сціборський, Микола.
Україна в цифрах [Електронний ресурс] : (статистична студія території, населення й народнього господарства) / Микола Сціборський. - [Вінніпег] : Новий шлях, 1940. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Сціборський насамперед відомий як ідеолог українського націоналізму, провідник Легії українських націоналістів (1925 – 1929), один із фундаторів Української військової організації та Організації українських націоналістів. Він – автор багатьох публіцистичних праць, наприклад: “ОУН і селянство”, “Робітництво і ОУН”, “Націократія” (три видання), “Національна політика большевиків в Україні” (українською, англійською, французькою й німецькою мовами), “Демократія”, “Сталінізм” (три видання), “Україна і національна політика Совітів”, “Земельне питання”, “Україна в цифрах” (українське і німецьке видання). Валентин Мороз назвав “Націократію” Сціборського, “Націоналізм” Донцова і “Призначення України” Юрія Липи триєдиним символом, що сформував українське “вірую”. У 1941 році у складі похідної групи ОУН повернувся до рідного Житомира, щоб займатися державотворчими проектами в Україні під патронатом німецького командування. Трагічно загинув разом з Омеляном Сеником на рідній землі від кулі бандерівського найманця Кузія. Похорон Сціборського і Сеника, незважаючи на дощ, перетворився на масову маніфестацію, в якій взяли участь, за словами прихильників ОУН, до 3000 осіб.



Кл.слова:
статистика -- населення -- демографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Небелюк, Я.
Анна Ярославна: українська княжна на королівському престолі Франції в XI сторіччі [Електронний ресурс] / Я. Небелюк. - Paris ; Lion : Éditions S.C.I.P, 1952. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Українку, Анну Ярославну, королеву Франції, на глум історичній правді уважають французи московською княжною. Цю, болючу для українців і образливу для тіней нашої визначної землячки, неправду повторяють без скрупулів всі визначні французькі історики. Нею годують французьку шкільну дітвору всі підручники історії й таким чином закріплюють у французькому народі фальшиве переконання, що київська княжна Анна Ярославна була московкою. У свідомості французького народу, як і в підручниках історії, українська княжна називається не інакше, як «Ан де Рюссі»



Кл.слова:
давня історія -- всесвітня історія -- королівська династія -- Русь

   Тип видання:   словник   
12.


Словарь-минимум по французскому языку [Електронний ресурс] : пособие для учителей. - М. : Гос. учеб.-пед. изд-во, 1955. - 54 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данный словарь-минимум по французскому языку, состоящий из 2610 слов и выражений, должен обеспечить учащимся умение читать и понимать стилистически несложные тексты из научно-популярной, художественной и общественно-политической литературы; при этом учащимся придётся искать в общем словаре не более 15— 20% слов текста, остальные слова будут содержаться в выученном словаре-минимуме. Кроме того, прочное усвоение словаря-минимума даст возможность учащемуся овладеть основами устной и письменной речи в объёме требований программы.



Кл.слова:
французька мова -- переклад

   Тип видання:   зб. статей   
13.

Робеспьер, Максимилиан.
Революционная законность и правосудие [Електронний ресурс] : статьи и речи : пер. с фр. / Максимилиан Робеспьер. - М. : Гос. изд-во юридической литературы, 1959. - 275 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В издание включены важнейшие социально-политические произведения знаменитого деятеля Великой французской революции Максимилиана Робеспьера - статьи и речи эпохи революции.



Кл.слова:
французька революція -- конституція -- політична мораль

   Тип видання:   монографія   
14.

Лепроон, П.
Современные французские кинорежиссеры [Електронний ресурс] / П. Лепроон. - М. : Изд-во иностр. лит-ры, 1960. - 407 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой читателю книге, написанной французским киноведом П. Лепрооном, даны творческие портреты ряда современных французских кинорежиссеров, многие из которых хорошо известны советскому зрителю по поставленным ими картинам. Кто не знает, например, фильмов «Под крышами Парижа» и «Последний миллиардер» Рене Клера, «Битва на рельсах» Рене Клемана, «Фанфан-Тюльпан» и «Если парни всего мира» Кристиана-Жака, «Красное и черное» Клода Отан-Лара? Творчеству этих и других режиссеров и посвящена книга Лепроона. Работа Лепроона представляет определенный интерес как труд, содержащий большой фактический материал по истории киноискусства Франции и раскрывающий некоторые стилистические особенности творческого почерка французских кинорежиссеров. Рекомендуется специалистам-киноведам, преподавателям и студентам искусствоведческих вузов.



Кл.слова:
культура -- кінематограф -- мистецтво -- сучасне мистецтво -- режисура -- кіно

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.
 


Дробашенко, С.
Экран и жизнь [Електронний ресурс] / С. Дробашенко. - М. : Искусство, 1962. - 246 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Исторические события Октябрьской революции, бои на фронтах гражданской войны, успехи социалистического строительства в молодой Советской стране — все это было запечатлено в правдивых кадрах, снятых операторами-хроникерами задолго до появления первых художественных фильмов. Через хронику в киноискусство вошел новый герой жизни — человек труда, строитель социализма. В ней впервые средствами кино был создан незабываемый образ революционной эпохи.



Кл.слова:
мистецтво -- радянське мистецтво -- кінематограф -- художній фільм

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Далин, Виктор Моисеевич.
Гракх Бабёф накануне и во время Великой французской революции (1785-1794) [Електронний ресурс] / Виктор Моисеевич Далин ; отв. ред. С. Д. Сказкин ; Акад. наук СССР. - М. : Изд-во АН СССР, 1963. - 607 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрена жизнь и деятельность Гракха Бабёфа, который оказал значительное влияние на Великую французскую революцию.



Кл.слова:
історія Франції -- французький революціонер

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Дідро, Дені.
Парадокс про актора [Електронний ресурс] / Д. Дідро. - К. : Мистецтво, 1966. - 146 с.. - (Пам'ятки естетичної думки)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своєму трактаті відомий французький просвітник Дені Дідро намагається довести, що актор для того, щоб приголомшити глядачів, повинен бути абсолютно нечутливою людиною.



Кл.слова:
акторська майстерність -- драматургія -- театр -- вистава

   Тип видання:   художня література   
18.

Сартр, Жан-Поль.
Слова [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Жан-Поль Сартр. - М. : Прогресс, 1966. - 175 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В детстве Сартр насочинял себе немало ролей, одна из которых — писатель. В автобиографической повести «Слова» он вспоминает, что в библиотеке его «забавляли задумчивые дамы, скользившие от полке к полке в тщетных поисках автора, который насытил бы их голод; они и не могли его найти, ведь им был я — мальчик, путавшийся у них под ногами, а они не смотрели в мою сторону». Как ни странно, но эта выдумка оказалась пророческой.



Кл.слова:
французька література -- повість

   Тип видання:   підручник   
19.

Казакова, Жоржетта Александровна.
Учебник французского языка для ІІ курса институтов и факультетов иностранных языков [Електронний ресурс] / Ж. А. Казакова, И. Н. Попова. - М. : Высшая школа, 1967. - 403 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий учебник является логическим продолжением учебника для 1-го курса Поповой И. Н., Казаковой Ж. А., Кашинской Н. А. Учебник может быть использован на втором году обучения на факультетах иностранных языков, на филологических факультетах, а также на курсах иностранных языков. Учебник состоит из 12 уроков.



Кл.слова:
лінгвістика -- мовознавство -- французька мова

   Тип видання:   зб. статей   
20.
 



Лихо з розуму [Електронний ресурс] : портрети двадцяти "злочинців" / уклад. В. Чорновіл. - Париж : Перша українська друкарня у Франції, 1967. - 335 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Лихо з розуму (Портрети двадцяти „злочинців“)» — збірник, складений в 1967 році В'ячеславом Чорноволом. Її автор, на той час 29-річний журналіст, був одним з тих, хто виступив проти сваволі і безчинств КДБ. Він зібрав матеріали про Першу хвилю арештів серед української інтелігенції 1965—1966. Двадцять „злочинців“ - це двадцять заарештованих представників української інтелігенції, матеріали про яких і представлені у цій збірці. Чорновіл опублікував біографії в'язнів, зразки творів, за які вони, власне, і були засуджені, та листи із таборів, які відображають умови побуту та переживання тогочасних політичних в'язнів. Крім того, В.Чорновіл включив до збірника списки в'язнів Дубравлагу (Мордовські табори) — учасників боротьби за незалежність України 1942—1954, а також українців, засуджених за релігійні переконання. Українською мовою книжка вперше вийшла 1967 (саме це видання представлене у релізі), зажила міжнародної популярності (1968 вийшло англійське видання, 1974 — французьке) і зробила відомими багатьох українських інакодумців. За цю книжку Чорновіл ув'язнений 3.08.1967 р., а 1968 р. удостоєний міжнародної журналістської премії (Великобританія). 1996 за цю та інші праці, раніше інкриміновані як антирадянські, він удостоєний Державної премії ім. Т. Г. Шевченка в галузі публіцистики. 1991 збірник перевиданий у Львові. Увійшов до 10-томного зібрання його творів (т. 2, 2003 р.).



Кл.слова:
дисидентський рух -- інакодумство -- репресії
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського