Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Автореферати дисертацій (210)Реферативна база даних (988)Книжкові видання та компакт-диски (326)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕЛЯНСЬК$<.>+<.>K=ЗАГІН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Офіцинський, Р.
Українсько-польські стосунки у дистрикті Галичина [Електронний ресурс] / Р. Офіцинський, Л. Хаврак. - Ужгород : Ужгородський нац. ун-т, 2002. - 89 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому дослідженні висвітлено діяльність у 1941–1944 рр. на галицьких теренах основних українських і польських політичних сил (ОУН, УЦК, Делегатура уряду) та військових організацій (УНС, УПА, АК, селянські батальйони), показано хід українсько-польських перемовин під впливом німецького і радянського факторів. На тлі історії дивізії “Галичина” розглядаються найбільш дискусійні питання, котрі й нині мають поважний резонанс.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- Друга світова війна

   Тип видання:   монографія   
2.

Матейко, Катерина Іванівна.
Український народний одяг [Електронний ресурс] / К. І. Матейко ; Академія наук Української РСР, Музей етнографії та художнього промислу. - К. : Наукова думка, 1977. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії досліджується одяг як типовий показник матеріальної культури в його історичному розвиткові в період феодалізму й капіталізму. Якщо в період феодальної роздробленості крім селянського розглядається ще й одяг інших соціальних груп населення, то в період капіталізму обмежуємося лише дослідженнями селянського одягу, що зберіг своєрідності традиційного крою, його утилітарні й естетичні функції і менше зазнав впливу фабричного виробництва і міського крою. За принципом основного призначення, залежно від того, яка частина тіла прикривається, автором виділяються такі складові частини жіночого й чоловічого одягу: сорочки, поясний, нагрудний, верхній одяг, пояси, головні убори, взуття, прикраси, доповнення.



Кл.слова:
одяг -- етнографія

   Тип видання:   монографія   
3.
 


Ганжа, О. І.
Українське селянство в період становлення тоталітарного режиму (1917-1927 рр.) [Електронний ресурс] / О. І. Ганжа. - К. : Інститут історії України, 2000. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії на широкому колі архівних та друкованих джерел досліджується історія українського селянства в період становлення та утвердження тоталітарного режиму в Радянському Союзі. Особлива увага приділена проблемам, які раніше залишалися поза увагою дослідників — протистоянню селянства та режиму, виробленню політики радянської влади з головних питань селянського життя. Для істориків, викладачів і студентів вузів, усіх тих, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
НЕП -- сільська рада

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Україна в Центрально-Східній Європі [Електронний ресурс] / відп. ред. Смолій В.А.. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 9-10. - 2010. - 380 с.

Вип. 11. - 2011. - 342 с.


У наукових розвідках, вміщених на сторінках пропонованого читацькому загалу видання, розглядаються маловивчені питання вітчизняної історії з найдавніших часів до кінця XVIII ст., які висвітлюються в контексті взаємовпливів європейського та османсько-кримського цивілізаційних процесів. Зацікавлений читач знайде у них відповіді на ціле коло проблем, що досліджуються вперше або по новому оцінюються з позицій сучасної історичної науки. Для науковців, викладачів, усіх, хто цікавиться історією України, Малої Азії та Центрально-Східної Європи.



Кл.слова:
історіографія -- Українська революція -- козаччина -- Селянська війна

   Тип видання:   монографія   
5.

Набока, С. В.
Становлення та діяльність інституту мирових посередників на Правобережній Україні (1861–1914 рр.) [Електронний ресурс] / С. В. Набока. - К. : ПП «КП УкрСІЧ», 2013. - 258 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлено особливості організації та діяльності інституту мирових посередників при проведенні селянської реформи 1861 року на Правобережній Україні. З’ясовано основні чинники розширення сфери діяльності мирового інституту та особливості його функціонування у Південно-західному краї аж до початку XX століття. Встановлено, що мирові установи зазнали трансформації від широкої самостійності до її обмеження, а згодом відбулося їх перетворення на невід’ємну частину адміністративного апарату. Визначено роль мирових посередників у розробці та впровадженні ініціативних проектів в аграрній сфері на Правобережжі. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, всіх зацікавлених історією Правобережної України другої половини ХІХ – початку ХХ ст.



Кл.слова:
історія України -- селянська реформа -- судоустрій -- адміністративний апарат

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Справа «Української філії Трудової селянської партії» [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів / упоряд.: Т. Ф. Григор’єва, В. І. Очеретянко. - К. : [б. в.], 2010. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник документів та матеріалів висвітлює одну з драматичних сторінок більшовицької модернізації сільського господарства УСРР у 1930–1931 рр. У книзі вперше публікується комплекс документів про механізм фальсифікації органами ДПУ УСРР за вказівкою вищого партійно-державного керівництва СРСР справи «Української філії Трудової селянської партії», розкриваються методи придушення інтелектуального опору української інтелігенції. Книга розрахована на науковців, викладачів, вчителів та студентів, а також всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
сільське господарство -- більшовицька модернізація -- фальсифікація -- українська інтелігенція

   Тип видання:   монографія   
7.

Шандра, В.
Совісні суди в Україні (остання чверть ХVIII—середина XIX ст.) [Електронний ресурс] / В. Шандра. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 266 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з’ясовується роль і місце совісних судів в українському суспільстві кінця ХVІІІ—першої половини ХІХ ст. Засновуючи їх у кожному губернському центрі під час реформування місцевого управління, Катерина ІІ намагалася зіпертися на європейські взірці, поклавши в основу діяльності цих інституцій головні ідеї та принципи Просвітництва—гуманізм, священне право приватної власності, повагу до людини з її слабкостями й вадами. На відміну від інших судів совісний виконував не лише каральну функцію, а й намагався примиряти конфліктуючі сторони згідно з умовами, які ті самі пропонували. Караючи, совісні суди виховували в порушників почуття відповідальності за скоєні злочини, залучаючи до осуду громадськість, родину, церкву. Визначено станову виборність як основний критерій формування суддівського корпусу, коли дворянська корпорація та міщанська й селянська громади обирали суддями високоморальних, відповідальних та авторитетних місцевих діячів, яким довірялося здійснювати судові повноваження, описано умови служби цих посадовців. На основі архівних матеріалів висвітлено судові практики совісних судів, які розглядали земельно-майнові суперечки, сімейні сварки, злочини малолітніх, душевно-хворих, а також справи про чаклунство та забобони. Визначено, що саме з компетенції совісних судів було найбільш запитуваним і чому.



Кл.слова:
суспільство -- закони

   Тип видання:   монографія   
8.
 


Грабовецький, В. В.
Селянський рух на Прикарпатті в другій половині XVII - першій половині XVIII ст. [Електронний ресурс] / В. В. Грабовецький. - К. : Видавництво Академії наук Української РСР, 1962. - 212 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії на великому архівному матеріалі висвітлюється антифеодальна боротьба селян Прикарпаття в другій половині XVII — першій половині XVIII ст., зокрема така своєрідна форма, як опришківство, яке в XVII—XVIII ст. досягло найбільшого розвитку. Показано великий вплив визвольної війни українського народу 1648—1654 рр. на піднесення селянських рухів на західноукраїнських землях. В книзі спростовуються антинаукові твердження дворянських і буржуазних істориків про відсутність антагонізмів і класової боротьби в галицькому селі. Книга розрахована на спеціалістів-істориків, студентів історичних факультетів, викладачів історії, а також широкі кола читачів.



Кл.слова:
історія України -- Прикарпаття -- революційний рух -- опришківство

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Гончар, Михайло Васильович.
Селянський повстанський рух на півдні України: 1918–1921 роки [Електронний ресурс] / Михайло Васильович Гончар. - [Б. м.] : [б. в.], 2007. - 41 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
політичний рух -- повстанці

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 



Селянський одяг на Поділлю [Електронний ресурс] / ред. Є. Й. Сіцінський. - Кам’янець на Поділлю : [б. в.], 1927. - 21 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить автолітографії В. Шавріна, що ілюструють селянське вбрання на Поділлі на межі XIX та XX століть.



Кл.слова:
етнографія -- декоративно-ужиткове мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Шаталіна, Євгенія Платонівна.
Селянські виселки під час колективізації в Україні (1928-1932 рр.) [Електронний ресурс] / Є. П. Шаталіна ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 1997. - 68 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зроблено спробу висвітлити одну із малодосліджених сторінок депортації селянства в межах України під час колективізації. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, учнів та всіх, хто цікавиться і досліджує проблеми колективізованого села.



Кл.слова:
депортація -- конфіскація майна -- комуністичний терор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Кравець, Микола.
Селянство Східної Галичини і Північної Буковини у другій половині XIX ст. [Електронний ресурс] / М. Кравець. - Л. : Львівського університету, 1964. - 242 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На великому документальному матеріалі показано аграрну еволюцію у Східній Галичині і на Північній Буковині у другій половині XIX ст. Вперше в радянській історичній науці дано- розгорнуту характеристику соціально-економічного і політичного становища найчисленнішої соціальної верстви західноукраїнського суспільства — селянства, його боротьби за ліси і пасовиська, показане формування робітничо-селянського союзу. Розглянуто політичний рух навколо селянського питання. Монографія розрахована на викладачів і студентів історичних факультетів, наукових працівників, може також являти інтерес для масового читача.



Кл.слова:
Галичина -- Буковина -- селянство -- аграрна діяльність

      
13.


Селекційні, генетичні та біотехнологічні методи удосконалення і збереження генофонду порід сільськогосподарських тварин [Електронний ресурс] : монографія / М. В. Гладій [и др.]. ; Інститут розведення і генетики тварин імені М.В. Зубця НААН. - Полтава : ТОВ "Фірма "Техсервіс", 2018. - 791 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 28.01 Мб


У монографії викладено результати досліджень вітчизняних і зарубіжних вчених з питань генетичного поліпшення стад, виведення, селекційного поліпшення і збереження генофонду порід сільськогосподарських тварин, закономірностей онтогенетичного розвитку і резистентності худоби за останні десятиліття. Наведено результати практичної реалізації та перспективи подальшого впровадження наукових розробок. Висвітлено шляхи та методи використання наукових розробок у царині молекулярної та цитогенетики, біотехнології відтворення у тваринництві. Рекомендовано для науковців, викладачів і студентів навчальних закладів аграрного профілю, керівників і спеціалістів аграрних підприємств, фермерів і власників особистих селянських господарств.



Кл.слова:
збереження генофонду -- жива маса -- генетична експертиза -- генотип

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Кауфман, А. А.
Русская община в процессе ее зарождения и роста [Електронний ресурс] / А. А. Кауфман. - М. : Типография Т-ва И.Д. Сытина, 1908. - 455 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сочинение А.А. Кауфмана «Русская община» посвящено изучению истории возникновения и развития крестьянской общины на Руси. Данная историческая проблема принадлежит к области аграрной истории. Кауфман применяет новую методику в исследовании общины. Так как письменные источники по данному вопросу были весьма скудны, он обратился к «живой истории» развитья современных общин у крестьян глухих северных районов, и у народов России, живущих общинным строем. Этот метод, который исследователь называет «методом переживаний», позволял воочию наблюдать процесс сложения общины у современных народов, живущих традиционным способом, и переносить модель процесса на далекое прошлое. Автор исследовал крестьянские общины Сибири, а также проанализировал данные сплошных статистических исследований землепользования и хозяйства киргиз, сделанных под руководством Ф.А.Щербины. В настоящей работе А.А.Кауфман ставит целью проследить процесс сложения общины, как он наблюдается у крестьянского и инородческого населения как той же Сибири, так европейской России и Кавказа. Исследование было выполнено на основе чрезвычайно богатого материала, собранного в течение двадцати лет систематических экспедиций (районами изучения стали Сибирь, киргизские степи, Закавказье, вологодский север и другие регионы).



Кл.слова:
селянська община -- аграрна історія

   Тип видання:   монографія   
15.

Заяць, Віктор Мефодійович.
Розвиток ринку сільськогосподарських земель [Електронний ресурс] : монографія / В. М. Заяць ; Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки». - Київ : [б. в.], 2011. - 390 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.52 Мб


Обґрунтовано методологічні основи розвитку ринку землі як форми доступу сільськогосподарських виробників до земельних ресурсів, суспільно-економічного механізму її переходу до більш продуктивного використання. Удосконалено методологічні та методичні підходи ринкової оцінки стосовно ділянок, використовуваних у сільськогосподарському виробництві. Здійснено аналіз сучасних інституційних та економічних умов формування та функціонування ринку сільськогосподарських угідь в Україні, інтересів основних груп його учасників (сільськогосподарських підприємств та особистих селянських господарств). Розроблено методологію формування інституційних та економічних механізмів регулювання ринку земель. Розрахована на науковців, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, оцінювачів та інших фахівців ринкової інфраструктури, зацікавлених у розвитку ринку сільськогосподарських земель.



Кл.слова:
ринок землі -- оцінка землі -- державне регулювання ринку

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Гриценко, Аделіна Павлівна.
Політичні сили у боротьбі за владу в Україні (кінець 1917 р. - початок 1919 р.) [Електронний ресурс] / А. П. Гриценко ; Академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1993. - 101 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Після перемоги Лютневої революції і повалення самодержавства в Україні з нестримною силою розгорнулася національно-визвольна боротьба, яка, незважаючи на утиски царизму, не припинялася протягом довгих століть неволі й імперських спроб взагалі викреслити з історії українську націю, а Україну перетворити на Малоросію не лише за назвою, а й по суті. Перемога в країні демократичної революції на початку 1917 р. висунула на порядок денний питання про самовизначення України і відродження її державності. Цей процес розвивався в умовах надзвичайно гострого протистояння різних політичних сил і партій. І якщо в Росії боротьба точилася між Тимчасовим урядом і табором Рад робітничих, солдатських і селянських депутатів, то в Україні вже з початку березня 1917 р. почав формуватися, по суті, національний парламент — Центральна Рада. Після перемоги в Петрограді більшовицького жовтневого повстання і повалення Тимчасового уряду і аж до утворення наприкінці квітня 1918 р. гетьманської Української держави питання про те, кому ж належатиме влада в Україні, вирішувалося в боротьбі Центральної Ради та її уряду проти радянського уряду України — Народного Секретаріату, підтримуваного Радянською Росією.



Кл.слова:
Україна -- політична історія

   Тип видання:   художня література   
17.

Наумович, І. Г.
Онуфрій Грушкевич [Електронний ресурс] / І. Г. Наумович. - 3-е вид.. - Л. : Ставропигійський ин-т, 1902. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історичні повісті – найживіші уроки із минулого багатостраждального народу, кращий спосіб пробудження патріотичного духу. В них Іван Григорович настановляв народ до доброчинного життя, навчав всьому доброму і корисному. Повісті дали можливість працювати йому з більш широкою аудиторією. Майже у всіх творах головним героєм є священик, котрий живе одним життям із селянами, є його захисником. Устами пастиря автор прищеплював народу благородство, тверезість, бережливість й ін. Він зображав сцени довірливого ставлення селян до своїх священиків, своїми працями спонукав людей до праці на землі, що є першопричиною матеріального блага населення. І.Наумович пи- сав своєрідним народним стилем, висвітлював справжнє селянське життя: «Він зображав наших галицьких Іванів такими, які вони, насправді, були».



Кл.слова:
українська література -- Російська імперія

   Тип видання:   підручник   
18.


Нестор Махно. Крестьянское движение на Украине. 1918-1921 [Електронний ресурс] / под ред.: В. Данилова, Т. Шанина. - М. : РОССПЭН, 2006. - 1000 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В сборнике помещены документы, посвященные одной из самых драматических страниц в истории Гражданской войны: махновщине - крестьянскому движению на юге Украины в 1918-1921гг. Публикуемые документы впервые комплексно и всесторонне характеризуют его причины, масштабы и особенности, а также роль Н.И. Махно, как руководителя крестьянского повстанчества. Сборник снабжен введением, примечаниями, именным и географическим указателями и иллюстративным материалом.



Кл.слова:
селянський рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Мамчур, Іван.
Нас доля світами водила [Електронний ресурс] : сторінки пережитого / Іван Мамчур. - Л. : Афіша, 2009. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книжки народився 17 травня 1925 p. y селянській родині Марти і Михайла Мамчурів. Освіту отримав спочатку в початковій школі в рідному селі, а згодом в польській школі у Брюховичах. У 1939 р. поступив у Державну Академічну з українською мовою навчання гімназію, але війна перекреслила усі плани юнака. За часів німецької окупації вчився в гімназії, звідки в 1944 р. в юнацький вишкіл у Мальті, а потім вступив у ряди дивізії “Галичина", де пройшов підстаршинський вишкіл. Там ця подія співпала із закінченням війни. 3 приятелем Юліяном Волянським подалися в Україну, до Львова. Затриманий чекістами, був засуджений на тривале ув’язнення в Медвеж’єгорських та Кенгірських таборах ГУЛАГу. Вийшов на волю 27 жовтня 1954 р. Навчався у вечірньому Будівельному технікумі, який закінчив з відзнакою в 1957 р. Далі навчався у Московському Інженерно-будівельному інституті. На Україну повернувся в 1960 p. i працював у Будівельному тресті Івано-Франківська під різними назвами аж до виходу на пенсію у 1991 р. 3 настанням Незалежності України став членом Товариства Політв’язнів, членом Галицького Братства колишніх вояків 1-ої дивізії Української наці-ональної Армії. До вимріяного Львова переїхав у 1998 р. Бере активну участь у громадянській роботі з відновлення пам’яток історії та культури рідного краю.



Кл.слова:
історичні події -- окупація -- ГУЛАГ

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Юрченко, П. Г.
Народное жилище Украины [Електронний ресурс] / П. Г. Юрченко. - М. : Академия архитектуры СССР, 1941. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця є спробою систематизації матеріалів на тему народного житла України. Автор поставив перед собою мету подати в стислій формі загальну характеристику житла і викласти прийоми організації плану, конструктивні прийоми і прийоми художньої обробки елементів споруди. В даній праці розглядається тільки селянське житло ХІХ і ХХ ст., увага зосереджена лише на основних та типових прийомах архітектури українського народного житла.



Кл.слова:
архітектура -- будівництво
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського