Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Автореферати дисертацій (170)Реферативна база даних (1605)Книжкові видання та компакт-диски (515)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=НАЦИСТСЬК$<.>+<.>K=ТЕРОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 148
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Кравчинський, С. М.
Підземна Росия [Електронний ресурс] / С. М. Кравчинський. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1901. - 245 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі відображена терористична діяльність російських народовольців у 1870-80-х рр. Змальовані портрети Якова Стефановича, Дмитра Лизогуба, Віри Засуліч, Софії Перовської та інших діячів революційного руху.



Кл.слова:
тероризм -- революція

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія:    
2.

Солоневич, И. Л.
Россия в концлагере [Електронний ресурс] / И. Л. Солоневич. - София : Голос России, 1938. - 516 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Одна из первых книг о советских лагерях. Легендарная фигура советской эмиграции, И.Л. Солоневич рассказывает о своей жизни в СССР и о своём бегстве вместе с братом и сыном из Беломорского лагеря в Финляндию в 1934 году. Текст книги даётся по первому изданию в орфографии оригинала, с иллюстрациями.



Кл.слова:
репресії -- терор -- геноцид

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
3.

Варшавский, В. С.
Незамеченное поколение [Електронний ресурс] / В. С. Варшавский. - Нью-Йорк : Изд. имени Чехова, 1953. - 381 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Летопись и анализ судеб, политической и культурной жизни поколения первой волны русской эмиграции (1917-1922).



Кл.слова:
еміграція -- терор -- громадянська війна -- деградація суспільства -- стагнація

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Мак, Ольга.
З часів єжовщини [Електронний ресурс] : спогади / Ольга Мак. - Мюнхен : Українське видавництво, 1954. - 308 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
репресії -- терор -- судовий процес

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Микулин, Андрій.
Концентраційні табори в Совєтському Союзі [Електронний ресурс] / А. Микулин. - [Б. м.] : Видання Закордонних Частин Організації Українських Націоналістів, 1958. - 132 с.. - (Бібліотека українського підпільника. Серія друга ; ч. 2)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Вони бояться правди — хай світ почує правду!» — такий епіграф написав український автор Василь Савченко на своїй книжці «Безимлаг», виданій в Авґсбурзі 1948 року. «Вони» — це ті, в кого руки залиті кров'ю мільйонів невинних жертв українського й інших неросійських народів СССР; це ті, що на одній шостій частині світу запровадили таке рабство, якого не бачив світ за часів середньовіччя. Це — большевики, московські імперіялісти, колонізатори. Не зважаючи на те, що російська імперія існує вже більше чотирьох сторіч, а сучасна комуністично-російська система — майже 40 років, світ і до цього часу мало поінформований про жахіття в тюрмі народів — СССР. Навіть тоді, коли протягом 1955–1956 рр. на Захід повернулася численна кількість кол. вояків німецької армії, що потрапили під час другої світової війни до російського полону і, як живі свідки нелюдських знущань у совєтських концтаборах, свідчили про масове народовбивство, арешти і заслання в СССР, — світ далі майже не звернув на те уваги. Знову ж, коли українська еміґрація на Заході, маючи численні свідчення й оригінальні документи від запроторених до совєтських концтаборів українців (напр., з Мордовських концтаборів), закликає вільний західній світ вжити супроти носіїв російського імперіялізму та його допоміжних сил моральних і матеріяльних санкцій, — вільний світ не то що вперто мовчить, але й ще поступово вплутується в коло московської коекзистенції, вишукує шляхи мирних контактів та співпрацює з народовбивцями, а цим самим посередньо сприяє системі невільництва і концтаборів у СССР. Видаючи книжку «Концентраційні табори в Совєтському Союзі», ми хочемо відкрити бодай частину заслони, де як свій, так і чужий читач зрозуміє суть жахливої політики, що її практикує червона Москва на неросійських народах.



Кл.слова:
комуністичний терор -- трудова експлуатація -- злочини проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Художня література   
6.

Петров, Віктор.
Українські культурні діячі УРСР 1920 - 1940. Жертви більшовицького терору [Електронний ресурс] / Віктор Петров. - Нью-Йорк : Пролог, 1959. - 80 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
розстріляне відродження -- культурофобія

   Тип видання:   підручник   
7.

Заборов, М. А.
Папство и крестовые походы [Електронний ресурс] / М. А. Заборов. - М. : Изд-во АН СССР, 1960. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Излагается история крестовых походов XI-XIII вв. в страны Ближнего Востока. Доступно и убедительно автор показывает подлинные захватнические цели крестоносцев и ту роль, которую сыграла в кровавых крестовых походах католическая церковь и ее руководители - римские папы. Рассказывается о недолговечных государствах, созданных крестоносцами, об огромном вреде, причиненном во время «священных» войн населению и культуре не только мусульманских стран Востока, но и таких христианских государств, как Византия. В заключение говорится о том, как силы реакции пытались использовать впоследствии лозунг «крестовых походов» в интересах правящих классов для удушения революционного движения народных масс, а также о попытках Ватикана организовать «крестовый поход» против СССР и других социалистических стран



Кл.слова:
хрестовий похід -- Папа Римський -- католицизм -- неофіт -- терор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
8.
 


Грекулов, Ефим Фёдорович.
Православная инквизиция в России [Електронний ресурс] / Е. Ф. Грекулов ; Академия наук СССР. - М. : Наука, 1964. - [379] с.. - (Научно-популярная серия)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга советского историка Грекулова "Православная инквизиция" весьма распространена в Интернете и служит наглядным пособием для демонстрации атеистами жестокости и мракобесия православных христиан. Конечно, надо признать, что многие факты действительно имели место быть. И не стоит надевать розовые очки, стараясь во всем обелить нашу церковь. Из Евангелия мы знаем, что даже преданные апостолы отрекались от Христа. И поэтому не стоит отнекиваться от того, что и рядовые члены церкви или священнослужители могли грешить. Тем более, когда факты как говорится налицо.



Кл.слова:
полювання на відьом -- клерикальний терор -- злочини церкви -- атеїзм

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Ребет, Лев.
Світла і тіні ОУН [Електронний ресурс] / Л. Ребет. - Мюнхен : Український самостійник, 1964. - 131 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З приводу 25-ліття від постання ОУН проф. д-р Лев Ребет написав 1954 року публіцистично-критичний нарис п. н. «Світла і тіні ОУН», що друкувалися «підвалами» в тижневику «Український самостійник» у чч. 247 (10. 10. 1954) до 277 (8. 5. 1955). Лев Ребет тоді виконував обов'язки одного з уповноважених проводом ОУН на українських землях, з дорученням «тимчасово перебрати керівництво Закордонних частин ОУН і реорганізувати їх згідно з позиціями проводу ОУН в Україні», і займав становище головного редактора газети «Український самостійник». Хоча Лев Ребет писав свою працю, так би мовити, у вільні хвилини поза безліччу всіляких інших занять та обов'язків, і під тиском кожнотижневого «продовження» в газеті, однак ця праця дає надиво повну та плястичну картину розвитку ОУН на західньоукраїнських землях до другої світової війни, змальовуючи її пізніші кризові ситуації, її боротьбу — невдачі та досягнення, її ідейно-програмову завершеність у 1943 р. на III Надзвичайному великому зборі ОУН, отже під час зудару на наших землях двох імперіялістичних сил — Німеччини і Росії, а далі післявоєнний період на чужині аж до 1954 р. Перечитуючи цю працю, відчуваєш, що автор міг би багато більше розповісти та докладніше з'ясувати різні періоди боротьби ОУН, бож він від постання цієї організації 1929 року брав у ній активну участь і, займаючи важливі або й ключеві становища в організаційній структурі, він співвирішував її долю. Лев Ребет обмежився поданням конечних фактів, найістотніших елементів розвитку, щоб увипуклити загальні контури та політичний зміст дії ОУН. Аналізу проведено послідовно, з виразним прагненням до об'єктивности, і завдяки тому зарисовано синтезу всієї дії ОУН на протязі 25 років. Дуже виразно виступає факт, що ОУН завжди була політичною організацією, що провадила боротьбу проти окупантів з єдиною метою створення самостійної державности України; вона не була партією в звичайному розумінні того слова, зокрема екстремістською партією, що прагнула до зміни режиму; вона ніколи не стала фашистською чи нацистською. Тепер, у 35-ліття постання ОУН, праця Лева Ребета не втратила нічого зі своєї вартости чи актуальности. Навпаки, її цінність для дослідника нашої поточної історії тільки збільшилася, бо вона становить своєрідний документ часу. Вона має вартість і актуальнополітичне значення для кожного, хто не збайдужів до ідеалів, за які боролася ОУН. Під назвою ОУН існують та діють тепер у діаспорі три угруповання, — споріднені, коли мовиться про їхнє коріння, — відмінні, і навіть досить далекі одно від одного, коли йдеться про політичний зміст. Боротьба і досягнення ОУН пов'язується найчастіше з деякими особами, яким приписується непомірно великі заслуги. Так постали леґендарні культи осіб, становлячи, без сумніву, викривлення історичної правди і цим завдано, треба сподіватися, тільки мимовільної кривди всім тим, хто віддали свої сили або й утратили життя під прапором ОУН у боротьбі з ворогом. У праці Ребета натомість дуже виразно сказано, що ОУН була сильна не так заслугами окремих осіб, як скорше вкладом праці та жертвами тисяч відданих ідеї боротьби за державну незалежність. Висування нібито великости окремих осіб ледве чи корисно вплинуло на дальшу долю ОУН. Не маємо сумніву, що в Україні ОУН — це не конче проминулий безслідно етап боротьби за самостійність. Живі свідки цієї боротьби ОУН та й самі учасники її, спогади про збройні очайдушні змагання проти двох імперіялістичних загарбників під час другої світової війни, як і тривання цієї боротьби проти російських більшовиків ще кілька років після війни, а також ідейні позиції ОУН, зокрема ті, що їх схвалено на III Надзвичайному великому зборі 1943 р., відбутому саме в час зудару двох взаємноворожих тоталітаристських сил, з їх підкресленим прагненням до свободи, самовизначення і народоправства — живуть і далі в Україні серед старшого покоління і передаються молодим. Обезчещування ОУН і лайка на її адресу з боку власть імущих у СССР, що тривають по той бік залізної завіси безперестанку, тільки підтверджують, що ідейний зміст ОУН і далі становить істотний чинник сили. Бо з привидами більшовицькі реалісти ніколи не воюють. І з того погляду варто, щоб книжка Л. Ребета дійшла до читача в Україні, щоб він дізнався правди, всієї правди, хоч і не без тіней, але по суті світлої та здорової правди. «Світла і тіні ОУН» — це останнє слово Лева Ребета щодо історії і з'ясування суті ОУН. Скритовбивник Богдан Сташинський, на доручення КГБ, припинив творче та працьовите життя автора цієї книги.



Кл.слова:
націоналізм -- партія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Некрич, А.
Наказанные народы [Електронний ресурс] / А. Некрич. - New York : Хроника Пресс, 1978. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга советского эмигранта о насильственном изгнании крымских татар, чеченцев и калмыков.



Кл.слова:
комуністичний терор -- вигнання -- депортації

   Тип видання:   наукове видання   
11.
 


Гришко, Василь І..
Український Голокост [Електронний ресурс] / Василь І. Гришко. - Нью-Йорк : ДОБРУС-СУЖЕРО, 1978. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку "Український голокост" було написано й видано з нагоди 45-річчя радянського злочину народовбивства голодом, застосованого супроти українського народу в 1932-1933 рр. Видання книжки здійснено зусиллями й засобами Демократичного Об'єднання Репресованих Українців із Совєтського Союзу (ДОБРУС) у Сполучених Штатах Америки та Союзу Українців , Жертв Російського Комуністичного Терору (СУЖЕРО) в Канаді.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид

   Тип видання:   довідник   
12.
 


Росси, Жак.
Справочник по ГУЛагу [Електронний ресурс] : исторический словарь советских пенитенциарных институций и терминов, связанных с принудительным трудом / Ж. Росси. - London : Overseas Publications, 1987. - 551 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Выдающийся французский политолог и лингвист, приехавший в СССР по путевке Коминтерна, Жак Росси провел в сталинских лагерях, тюрьмах и ссылках с 1937 по 1961 год. Его «Справочник по ГУЛАГу», труд всей жизни, — воплощение тягостного народного опыта этих роковых десятилетий. «Справочник» Росси — исчерпывающей полноты толковый словарь советских лагерно-тюремных терминов. В нем по алфавитному порядку приведены не только слова и выражения, но и географические названия, имеющие отношение к ГУЛАГу. Все, о чем писали А. Солженицын, В. Шаламов и другие, сконцентрировано, спрессовано в «Справочнике». Метод Ж. Росси беспристрастно знакомит нас с жаргоном блатных и надзирателей, политзаключенных и официальных лиц, правительственных документов. Превосходно подобранные примеры использования ненормативной лексики ставят книгу в один ряд с работами Даля и Бодуэна де Куртенэ. Однако, читая «Справочник», мы с ужасом постигаем, что лагерный жаргон зачастую лежит в основе нашей повседневной речи, он прочно въелся в стихию родного языка и мышления. И труд Росси стал, таким образом, ключом к нашей современной истории. «Справочник» рассчитан на широкие круги культурных читателей, а также на специалистов — филологов, психологов, историков.



Кл.слова:
комуністичний терор -- примусова праця -- ув'язнення -- пенітенційна система

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Рабинович, Александр.
Большевики приходят к власти. Революция 1917 года в Петрограде [Електронний ресурс] : пер. с англ. / А. Рабинович ; общ. ред. Г. З. Иоффе. - М. : Прогресс, 1989. - 434 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга известного американского историка и политолога, профессора Индианского университета Александра Робиновича принадлежит к немногим зарубежным исследованиям, которые дают в основном объективную характеристику Октябрьской революции в России. Книга насыщена большим фактическим материалом. В ней много точных, живых описаний хода революции, политических деятелей различных лагерей, участвовавших в острейшей борьбе в 1917 году. Вот почему ее с интересом прочтут не только специалисты, но и все, кто интересуется отечественной историей.



Кл.слова:
історія СРСР -- червоний терор -- більшовик

   Тип видання:   життєпис   
14.
 


Савинков, Б. В.
Воспоминания террориста [Електронний ресурс] / Б. В. Савинков. - М. : Новости, 1990. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Борис Викторович Савинков (1879-1924) — яркая и неоднозначная фигура русской истории. Дворянин, сын варшавского судьи и известной писательницы, он с юности посвятил себя революционной работе, стал одним из руководителей Боевой организации эсеров, готовил и принимал участие в убийстве министра внутренних дел В.К.Плеве, великого князя Сергея Александровича, а также во многих других террористических актах. Выданный полиции Азефом, накануне казни бежал из тюрьмы и несколько лет скрывался в эмиграции. После Февральской революции вошел в состав Временного правительства в качестве управляющего военным и морским министерствомпри министре А.Ф.Керенском, был военным генерал-губернатором Петрограда. После Октябрьской революции, став ярым противником советской власти, вступил с ней в открытую борьбу. Схваченный ВЧК, погиб в ее застенках. «Воспоминания террориста» — яркий, эмоциональный рассказ Савинкова о том времени, когда он был руководителем Боевой организации, действия которой наводили ужас на царскую охранку.



Кл.слова:
історія -- Російська імперія -- тероризм -- революція

   Тип видання:   монографія   
15.

Белаш, А. В.
Дороги Нестора Махно [Електронний ресурс] : историческое повествование / А. В. Белаш, В. Ф. Белаш. - К. : РВЦ "Проза", 1993. - 632 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Воспоминании соратника Н. И. Махно, его заместителя и начальника штаба В. Ф. Белаша, свидетельства очевидцев и участников махновщины раскрывают одну из трагических страниц гражданской войны в Украине. Впервые на основе многочисленных оригинальных документов в книге воссоздается образ одного из первых кавалеров ордена Боевого Красного Знамени Нестора Махно — организатора Повстанческой Армии (махновцев), поиски им путей и методов борьбы во имя свободы народов Украины. Показаны действия махновцев с марта 1917 г. по август 1921 г. Нестора Махно не могли понять ни Ленин. пи Троцкий, ни Деникин... Его поймет история. Для историков, широкого круга читателей. Рекомендуется для библиотечных коллекторов. Книга издается в авторском варианте.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- анархія -- революція -- терор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Пристайко, Володимир.
Справа «Спілки визволення України» [Електронний ресурс] : невідомі документи і факти / Володимир Пристайко, Юрій Шаповал. - К. : Інтел, 1995. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-документальне видання присвячено справі "Спілки визволення України", судовий процес в якій відбувся навесні 1930 р. і став одним з перших інспірованих політичних процесів доби сталінізму. З якою метою було організовано цю справу? Чому підсудні, до яких належало чимало відомих українських інтелектуалів, визнавали безпідставні обвинувачення на свою адресу? Як складалися у подальшому їхні долі, а також долі "режисерів" з ГПУ, котрі керували процесом? На ці та інші запитання дають відповіді автори видання, котрим вдалося віднайти невідомі раніше архівні документи.



Кл.слова:
сфабриковані справи -- політичний терор -- інспіровані процеси

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
17.

Дешнер, К.
Криминальная история христианства [Електронний ресурс] : в 4 кн. / К. Дешнер. - М. : ТЕРРА, 1996

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 1996. - 464 с.


Эта книга является всесторонним исследованием многовековой деятельности христианской церкви. В книге ней исследована многовековая дейтельность христианской церкви, приведены интересные, малоизвестные факты и становлении и развитии христианства, о борьбе с ересью, о том, какими методама распространялась, а иногда и насаждалась эта религия в разных странах. Данное исследование издано в Германии в 4-х томах, в РФ удалось издать лишь первые два тома. Под давлением извне издательство исключило последующие тома из своей издательской программы.



Кл.слова:
хрестовий похід -- місіонерство -- інквізиція -- терор -- тортури

   Тип видання:   наукове видання   
18.
 


Будницкий, О. В.
Женщины-террористки России. Бескорыстные убийцы [Електронний ресурс] / О. В. Будницкий. - Ростов-на-Дону : Феникс, 1996. - 245 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемой вниманию читателей книге впервые собраны вместе воспоминания женщин, которых одни считали преступницами, а другие святыми — террористок, членов партии эсеров; в книге рассказывается о деятельности Боевой организации эсеров, одной из самых эффективных террористических организаций в истории — треть ее составляли женщины. В воспоминаниях повествуется о покушениях на министра внутренних дел В. К. Плеве, петербургского градоначальника В. Ф. Лауница и многих других; даются психологические портреты знаменитых террористов и террористок — М. Спиридоновой, Б. Савинкова, Г. Гершуни, А. Измаилович, А. Биценко и др.; рассказывается о беспрецедентном побеге 13 женщин-политкаторжанок из Московской женской каторжной тюрьмы и многом другом.



Кл.слова:
історія -- революція -- есер -- цар -- сучасна історія -- терор

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Гейфман, А.
Революционный террор в России, 1894— 1917 [Електронний ресурс] : пер. с англ. / А. Гейфман. - М. : Крон-Пресс, 1997. - 448 с.. - (Экспресс)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Анна Гейфман изучает размах терроризма в России в период с 1894 по 1917 год. За это время жертвами революционных террористов стали примерно 17 000 человек. Уделяя особое внимание бурным годам первой русской революции (1905—1907), Гейфман исследует значение внезапной эскалации политического насилия после двух десятилетий относительного затишья. На основании новых изысканий автор убедительно показывает, что в революции 1905 года и вообще в политической истории России начала века главенствующую роль играли убийства, покушения, взрывы, политические грабежи, вооруженные нападения, вымогательства и шантаж. Автор описывает террористов нового типа, которые отличались от своих предшественников тем, что были сторонниками систематического неразборчивого насилия и составили авангард современного мирового терроризма.



Кл.слова:
Росія -- революція -- тероризм

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Шаталіна, Євгенія Платонівна.
Селянські виселки під час колективізації в Україні (1928-1932 рр.) [Електронний ресурс] / Є. П. Шаталіна ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 1997. - 68 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зроблено спробу висвітлити одну із малодосліджених сторінок депортації селянства в межах України під час колективізації. Розраховано на науковців, викладачів, студентів, учнів та всіх, хто цікавиться і досліджує проблеми колективізованого села.



Кл.слова:
депортація -- конфіскація майна -- комуністичний терор
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського