Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (53)Тематичний інтернет-навігатор (59)Автореферати дисертацій (6473)Реферативна база даних (43521)Книжкові видання та компакт-диски (5184)Журнали та продовжувані видання (296)
Пошуковий запит: (<.>K=МОРСЬК$<.>+<.>K=СЕРЕДОВИЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 393
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Beauplan, Guillaume Le Vasseur de.
Description d'Ukranie, qui sont plusieurs provinces du Royaume de Pologne. Contenues depuis les confins de la Moscovie, insques aux limites de la Transilvanie. Ensemble leurs moeurs, façons de viures, et de faire la Guerre [Electronic resource] / G. Le Vasseur de Beauplan. - Rouen : [s. n.], 1660. - 130 p.
Переклад назви: Опис України, кількох провінцій Королівства Польського, що тягнуться від кордонів Московії до границь Трансільванії, разом з їхніми звичаями, способом життя і ведення воєн

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга французького військового інженера Гійома Левассера де Боплана «Опис України» — цінне історичне джерело для вивчення побуту запорозького козацтва і селянства, а також інших станів середньовічного суспільства України. В ній відображені географічне середовище, природа України, її кліматичні умови, наведені дані з історії заселення Середньої Наддніпрянщини, змальована яскрава картина життя українського народу першої половини XVII ст.



Кл.слова:
українознавство -- етнографія -- демографія

   Тип видання:   хрестоматія   
2.


Думи кобзарські [Електронний ресурс]. - Чернігів : [б. в.], 1897. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Думи і кобзарське мистецтво, які досягли найвищого розквіту в козацьку епоху, і сьогодні становлять значний інтерес як для науковців, так і для шанувальників музичної і словесної традиційної культури. Намагання зберегти їх - чи то через аудіо записи з раритетних архівних матеріалів, чи то через писемні джерела, є цілком природним явищем. Козаччина, козацькі думи, кобзарське мистецтво - органічна частина національного менталітету. І в яких формах - духовних і мистецьких - вони б не проявлялися, цілком очевидно, що це свідчення нетлінної віри в ту історичну дійсність, яка, хоч і не повториться, але залишиться національною гордістю для майбутніх поколінь. Хоча сьогодні й немає вже того соціально-культурного середовища, яке плекало епічну традицію, проте діяльність поодиноких ентузіастів переконливо доводить потребу збереження української епічної традиції.



Кл.слова:
фольклор -- народна творчість -- епос

   Тип видання:   художня література   
3.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія

   Тип видання:   словник   
4.

Горбач, Oлекca.
Російсько-український словник військової термінології [Електронний ресурс] / Oлекca Горбач ; Український вільний університет. - К. : [б. в.], 1928. - 120 с.. - (Українські граматики ; вип. 10)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З пропозиції Державного Видавництва України Технічний відділ ІУНМ прийняв на редагування технічні та застосовані терміни словника військової термінології, якого упорядкували С. та О. Якубські. Для переведення цієї роботи відділ обрав комісію в складі: члена відділу Д. В. Панкевича, філолога відділу Ю. Г. Кондрачука та автора словника С. В. Якубського. Ця комісія розпочала свою роботу 1 лютого 1927 року її закінчила 15 травня 1927 року, відбувши 44 засідання. Технічні та застосовані терміни військового словника комісія перевірила та погодила з термінами, що їх ухвалили різні секції відділу, і ці терміни в словникові позначено зіркого, а решту термінів загальномовного характеру комісія не редагувала, і їх подано в словникові на підставі наукових матеріялів за відповідальністю авторів словника С. та О. Якубських. Зважаючи на те, що українська технічна термінологія, а військова особливо, малодосліджена, терміни, що їх зредагував Технічний відділ, треба вважати за проекти військової української термінології, яка згодом буде досліджена та вдосконалена. Тому президія Технічного відділу прохае читачів подавати на адресу відділу (Київ, бульвар Шевченка, 14, Технічний відділ ІУНМ) свої поради та зауваження до зредагованого матеріялу. Всі поради та зауваження Технічний відділ прийме з подякою та й використає їх у дальшому виданні фаховою військово-морського словника.



Кл.слова:
професіоналізми -- військова лексика

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
5.


Временное положение по окраске боевых кораблей, вспомогательных судов, пловучих средств и предметов вооружения и оборудования специальных береговых сооружений Морских Сил РККА. Нормы расхода окрасочных материалов для кораблей Морских Сил РККА [Електронний ресурс] : сборник норм №17. - Ленинград : Управление Морских Сил РККА, 1936. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Крайне интересные документы для людей увлекающихся историей флота и ценное пособие для судомоделистов.



Кл.слова:
бойовий корабель -- флот -- військово-морські сили

   Тип видання:   альбом   
6.


Силуэты самолетов Польши и Румынии [Електронний ресурс]. - М. : Воениздат, 1939. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В альбоме „Силуэты самолетов Польши и Румынии" помещены снимки и силуэты самолетов, которые состоят на вооружении в частях сухопутной и морской авиации, а также основные самолеты гражданской авиации, находящиеся в эксплоатации на воздушных линиях. В альбоме помещены также некоторые опытные самолеты, не принятые еще на вооружение.



Кл.слова:
сухопутна авіація -- морська авіація -- цивільна авіація

   Тип видання:   наукове видання   
7.
 


Перля, Зигмунд Наумович.
Удар под водой [Електронний ресурс] / З. Н. Перля. - М. : Воениздат, 1945. - 154 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вместе с ростом боевой роли мины и торпеды вырос и интерес нашего юношества к этому оружию. Многие ребята еще в детском, среднем и старшем возрасте выбирают военно-морское дело как свою будущую военную специальность. Развить в них зародившийся интерес, побудить их к более пытливому и серьезному ознакомлению с техникой и тактикой минного оружия, послужить трамплином для первого «прыжка» к их будущей военной специальности - такова цель выпуска книги «Удар под водой»...



Кл.слова:
військова техніка -- армія -- морський флот -- зброя

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Перля, Зигмунд Наумович.
Линейный корабль [Електронний ресурс] / З. Перля. - М. : Военное Издательство Министерства Вооруженных Сил Союза ССР, 1948. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой интереснейшей книге рассказывается о возникновении, развитии и боевой деятельности самых крупных военных кораблей. В популярной форме даются некоторые сведения об устройстве современного линейного корабля и способах управления его механизмами и вооружением. Обилие чётких и доходчивых иллюстраций дополняет текст. Книга рассчитана на воспитанников нахимовских, военно-морских подготовительных училищ и школ юнг, а также на широкие круги читателей.



Кл.слова:
морський флот -- військова техніка -- армія

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Молявицкий, А. И.
Краткая история развития подводных лодок и живучести корабля [Електронний ресурс] / А. И. Молявицкий. - Ленинград : Высшее Военно-Морское Инженерное ордена Ленина Училище им. Ф.Э. Дзержинского, 1950. - 90 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемое учебное пособие излагает краткую историю развития подводных лодок и их живучести от создания первой в мире подводной лодки, построенное для военных целей, до наших дней. Оно не претендует на полноту рассмотрения данного вопроса и затрагивает только основные моменты в развитии подводных лодок и элементов их живучести.



Кл.слова:
друга світова війна -- морський транспорт

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Бродский, К. А.
Веслоногие рачки [Електронний ресурс] / К. А. Бродский. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1950. - 440 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвещена морским рачкам, их розвитие и жизнь в морских водам мира



Кл.слова:
копеподологія -- мікробіологія -- морська фауна

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Александрова, М. Н.
Модель линейного корабля [Електронний ресурс] / М. Н. Александрова. - М. : ДОСААФ, 1950. - 29 с.. - (Библиотека юного конструктора)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Что представляет собой современный линейный корабль? Это самый большой из военных кораблей. Его длина достигает четверти километра, ширина десятки метров, водоизмещение около 60 000 т. Чтобы двигать такую сильно бронированную морскую крепость со скоростью 35 узлов (более 64 км/час), которую имеют современные линкоры, необходима мощность его главных механизмов около 180 000 л. с, т. е. равная мощности крупной гидроэлектростанции, питающей энергией большой промышленный центр.



Кл.слова:
суднобудування -- морський флот -- військова техніка -- своїми руками -- хобі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.
 


Бжеський, Роман.
Переяславська умова в плянах Б. Хмельницького і “переяславська легенда” [Електронний ресурс] / Роман Бжеський. - Торонто : Гомін України, 1954. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вміщено виголошену в 1954 р. у Детройті доповідь добре знаного в середовищі української діаспори історика, присвячену місцю Переяславської угоди в планах гетьмана Богдана Хмельницького.



Кл.слова:
визвольна війна -- хмельниччина -- дипломатія -- російський протекторат

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Донцов, Д.
Московська отрута [Електронний ресурс] / Д. Донцов. - Торонто : Спілка визволення України ; Монтреаль, 1955. - 151 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Майже 40-літня окупація України большевицькою Московщиною, до краю спантеличила політичну думку українську, і над Дніпром, і н Галичині, і на еміграції. Отрута московської пропаганди просякла я усі партійні середовища, від радикально-соціялістичних і "реіюлюційно-дсмократичннх" аж ло націоналістичних. Дійшло до того, що деякі претенденти на "визволителів України" на еміграції, кинули анатему на ідеологію взагалі. Оголосили її, як і світогляд, який небудь взагалі, за річ безпотрібну, ба, навіть шкідливу для визвольно-революційної боротьби. Прихильним оком споглядаючи на кокетуючі з большевюмом соціалізм і т. зв. демократію, ці "визволителі" емігрантські особливо ярилися на все, що стояло впоперек дороги комунізму: на націоналізм, на релігію, на "фашизм", "шовінізм" і т.п.



Кл.слова:
самоідентифікація -- націоналізм -- російський шовінізм

   Тип видання:   атлас   
Категорія: Біологічні науки   
14.
 



Атлас беспозвоночных дальневосточных морей СССР [Електронний ресурс] / уклад. И. И. Акимушкин. - М. : Издательство Академии Наук СССР, 1955. - 250 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий "Атлас", на 66 таблицах которого изображено около 700 видов, совершенно естественно, не дает исчерпывающего представления о всем разнообразии и богатстве дальневосточной фауны беспозвоночных, насчитывающей свыше 5000 видов. В нем изображены и кратко описаны лишь основные, руководящие формы, характерные для различных глубин, грунтов и т.д. Основное назначение "Атласа" - быстро ориентироваться в массовых видах. Для точного определения названия животных необходимо пользоваться издаваемыми Зоологическим институтом АН СССР "Определителями по фауне". В составлении Атласа принял участие большой коллектив специалистов-зоологов, работающих уже в течение многих лет над изучением фауны дальневосточных морей.



Кл.слова:
зоологічна номенклатура -- безхребетні -- морська фауна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
15.

Хлудова, О. Ф.
Волны над нами [Електронний ресурс] / О. Ф. Хлудова. - М. : Гос. изд-во географической литературы, 1960. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лениво набегают на гальку пологие волны. В прозрачной морской воде скользят силуэты рыб, медуз, колеблются нити водорослей. А на самом берегу стоит группа странных загорелых людей: у них большие лягушачьи лапы, стеклянные маски на лицах. Что они собираются делать? Но вот странные люди без всплеска уходят под воду. Среди них и автор — художник-зоолог Ольга Флорентьевна Хлудова, — энтузиаст подводного спорта и большой любитель природы. Она сама иллюстрировала книгу «портретами» своих «персонажей». Цель автора — ознакомить читателя с подводным миром прибрежных зон Черного и Азовского морей, с его самыми обыкновенными обитателями, которых может встретить любой ныряльщик. Перед глазами любознательного читателя открывается многообразная и интересная жизнь таинственного подводного мира — еще одного замечательного природного уголка нашей родины. Вся книжка проникнута большой любовью к животным, к природе и написана увлекательно, с живым и теплым юмором.



Кл.слова:
підводний світ -- морська істота -- риба

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
16.

Иванов, А. В.
Фауна СССР. Погонофы [Електронний ресурс] / А. В. Иванов. - М. ; Ленинград : Наука, 1960. - 271 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
морська безхребетна тварина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
17.

Хлудова, Ольга Ф..
За голубым порогом [Електронний ресурс] / О. Ф. Хлудова. - М. : Географгиз, 1963. - 232 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Моря Дальнего Востока, в частности Японское море, по богатству и разнообразию населяющего их животного и растительного мира являются интереснейшими водоемами. Множество морских животных, необычных по своему внешнему виду и повадкам, встречалось автору и его товарищам по подводным исследованиям во время экскурсий у берегов Приморья. Большие глубины населяют еще более причудливые существа, которые попадаются иногда в сети рыболовецких бригад. Обо всем этом и рассказывается в книге О. Ф. Хлудовой, удачно сочетающей в одном лице наблюдательного натуралиста, художника, фотографа и спортсмена, владеющего техникой подводного плавания. Это вторая книга О. Ф. Хлудовой о подводных исследованиях. Первая под названием «Волны над нами», выпущенная Географгизом в 1960 году, была посвящена подводному миру Черного и Азовского морей.



Кл.слова:
підводний світ -- морська істота -- риба

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 


Винар, Богдан.
Матеріяли до історії економічних дослідів на еміґрації (1919-1964) [Електронний ресурс] / Богдан Винар ; Українське Історичне Товариство. - Munchen : [б. в.], 1965. - 115 p

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міжвоєнна українська політична еміграція в Європі – складне суспільне явище. Вона майже два десятиліття була носієм політичних, соціально-економічних, ідеологічних та культурно-освітніх засад, вироблених напередодні і під час Української революції 1917-1921 рр. Перебуваючи в іншому політичному, економічному, етнічному, релігійному, мовному середовищах, маючи матеріальні нестатки, еміграція намагалася самоорганізуватися. Створення емігрантами різноманітних громадських, економічних, культурно-освітніх та фахових організацій слугувало засобом збереження національної ідентичності й адаптації до нових умов життя поза межами Батьківщини.



Кл.слова:
економічні дослідження -- українська діаспора

   Тип видання:   довідник   
19.

Жуков, А. А.
Машиностроительные материалы [Електронний ресурс] : карманный справочник / А. А. Жуков, Л. П. Лужников, С. Я. Дынкина. - М. : Машиностроение, 1967. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В справочнике приведены основные характеристики стандартизованных, а также некоторых новых машиностроительных материалов, их состав, физико-механические свойства, а в необходимых случаях стойкость в агрессивных средах, технологические и эксплуатационные свойства, области применения. Даны общие принципы выбора основных материалам и ссылки на более полные источники информации. Справочник предназначен для конструкторов, технологов и мастеров машиностроительных заводов и ремонтных предприятий. Он может быть полезен также студентам, высших и средних технических учебных заведений.



Кл.слова:
агресивне середовище -- технологічна властивість -- машинобудування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
20.


Атлас беспозвоночных Каспийского моря [Електронний ресурс] / ред. Я. А. Бирштейна. - М. : Пищевая промышленность, 1968. - 420 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящий определитель включены по возможности все достоверно известные виды свободноживущих беспозвоночных животных из Каспийского моря. Пресноводные виды, обитающие во впадающих в Каспий реках и в совершенно опресненных участках моря, здесь не рассматриваются. Предлагаемый определитель рассчитан на работников, интересующихся каспийской фауной с разных точек зрения, - на исследователей бентоса и планктона, питания рыб, обрастаний судов и гидротехнических сооружений, на геологов, нуждающихся в сравнении ископаемых организмов с современными, и на студентов-зоологов и гидробиологов.



Кл.слова:
безхребетні -- морська фауна -- зоологічна номенклатура
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського