Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Автореферати дисертацій (15)Реферативна база даних (353)Книжкові видання та компакт-диски (316)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМЕНТАРІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


Українські грамоти XV ст. [Електронний ресурс] / від. ред. М. М. Пещак. - К. : Наукова думка, 1965. - 163 с.. - (Пам'ятки української мови XV ст.)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому випуску зібрані українські грамоти XV ст., які раніше або зовсім не публікувалися, або були опубліковані у виданнях, що не призначалися для мовознавчих досліджень. Грамоти згруповані за їх територіальним походженням: окремо подані грамоти центральної України, Західного Полісся, Галичини, українські грамоти з території Молдавії, закарпатська грамота. Кожна грамота супроводжується палеографічним коментарієм. У передмові подається загальна мовна характеристика кожної групи пам’яток, розглядаються найхарактерніші риси їх письма. До випуску додані покажчики власних імен, географічних назв і словник малозрозумілих слів.



Кл.слова:
грамота

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Бевзо, О. А.
Львівський літопис і Острозький літописець [Електронний ресурс] : джерелознавче дослідження / О. А. Бевзо ; Академія наук УРСР, Інститут історії. - Вид. 2-е. - К. : Наукова думка, 1971. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі досліджуються два найраніші відомі історичній науці українські літописи, що дійшли до наших часів у рукописних оригіналах, як джерело для висвітлення внутрішнього життя, культури і побуту українського народу, його господарської діяльності, класової боротьби в XVI—першій половині XVII ст., а також політичного становища України напередодні визвольної війни 1648—1654 рр. До текстів літописів додано текстологічні примітки та докладні коментарі. Розрахована на істориків, літературознавців, мовознавців, викладачів, студентів історичних і філологічних факультетів та широкі кола читачів.



Кл.слова:
український літопис -- український народ

   Тип видання:   підручник   
3.

Кедрин, І.
Життя - події - люди [Електронний ресурс] : спомини і коментарі / І. Кедрин. - Ню Йорк : Червона калина, 1975. - 724 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мемуари українського політичного діяча Івана Кедрина розповідають про такі важливі події в історії України як Перша світова війна, Українська революція 1917-21 рр., політична діяльність українців у складі Польщі, боротьбу ОУН і УПА, працю національних організацій в еміграції



Кл.слова:
Перша світова війна -- Друга світова війна -- ОУН -- УПА

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Кедрин, І.
Життя - події - люди [Електронний ресурс] : спомини і коментарі / І. Кедрин. - Нью-Йорк : Червона калина, 1976. - 724 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мемуари українського політичного діяча Івана Кедрина розповідають про такі важливі події в історії України як Перша світова війна, Українська революція 1917-21 рр., політична діяльність українців у складі Польщі, боротьбу ОУН і УПА, працю національних організацій в еміграції.



Кл.слова:
революція -- Перша світова війна -- пацифікація -- ОУН

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Тідеманн, Г.
Бабин Яр: критичні питання та коментарі [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Г. Тідеманн. - Tübingen : Ernst Gauß , 1994

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Герберт Тідеманн використовує стандартні наукові методології для аналізу повідомлень, свідчень очевидців та інших джерел щодо так званої "трагедії Бабиного Яру". Автор висуває і досліджує версію, що "трагедію Бабиного Яру" вигадало НКВС/КДБ для сокриття власних злочинів проти українського народу. Автор також ставить і розглядає багато гострих питань відносно цієї події, зокрема щодо походження сумнівного плаката, яким нібито десятки тисяч жидів закликали 29 вересня 1941 р. зібратися з майном на розі невеличких вулиць. Він також не знаходить відповіді на питання чому ніхто ніколи не вимагав проведення в Бабиному Яру криміналістичних досліджень. Книга Герберта Тідеманна «Бабин Яр: Критичні питання та коментарі» разом із працею Удо Валенді «Бабин Яр — ущелина "з 33 771 убитими жидами"?» (Babi Jar — Die Schlucht „mit 33.771 ermordeten Juden“?) на сьогоднішній день є найбільш відомими і ретельними дослідженнями історії Бабиного Яру. На жаль, вітчизняні науковці-історики не прагнуть розібратися в тому що насправді відбулося в урочищі "Бабин Яр" за часів ІІ-ї світової війни та в епоху сталінських репресій.



Кл.слова:
Україна -- геноцид -- антисемітизм -- фашизм -- репресії

   Тип видання:   зб. статей   
6.

Ротач, П.
Іван Котляревський у листуванні [Електронний ресурс] / П. Ротач. - Опішне : Українське народознавство, 1994. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є найповнішою збіркою листів класика української літератури Івана Котляревського до різних осіб та установ і листів до нього від письменників, істориків, адміністративних і церковних діячів та родичів. Уміщено в ній також листи тих осіб, що цікавилися Котляревським після його смерті. Досі частина листування Івана Котляревського друкувалася лише в зібраннях творів письменника. Окремі листи були вміщені в періодичних виданнях різного часу. Читач знайде в книзі й цілком нові листи та докладні коментарі до них. Збірка листів стане в пригоді не лише дослідникам життя і творчості Івана Котляревського, а й викладачам, студентам та учням вищих і середніх навчальних закладів, всім, кому дороге наше красне письменство. Видання є першим у серії "Полтавська родина", що її започатковує відділ "Відродження духовности і національної культури" Полтавського обласного управління культури.



Кл.слова:
український письменник -- український поет -- листування

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Лизанчук, Василь.
Навічно кайдани кували [Електронний ресурс] : факти, документи, коментарі про русифікацію в Україні / В. Лизанчук ; Інститут народознавства НАН України. - Львів : [б. в.], 1995. - 416 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щоб розкрити руйнівну, антинаціональну суть русифікації в Україні, в книзі використано сотні документів. Автор простежує магістральну лінію лиходійної політики білих царів-батечок і червоних комісарів-генсеків, спрямовану на знищення української мови і культури, витравлення духовності і ментальності нації. Показує морально-психологічні наслідки московсько-більшовицького месіанізму "російщення", який деморалізував український народ, придушував його національно-державну самодостатність, самобутність, самоцінність, породжував почуття меншовартості. Для науковців, вчителів, студентів, школярів, усіх, хто цікавиться непересічною долею українців.



Кл.слова:
імперський шовінізм -- русифікація -- лінгвоцид -- українофобія

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Волинські грамоти XVI ст. [Електронний ресурс] / упоряд.: В. Б. Задорожний, А. М. Матвієнко. - К. : Наукова думка, 1995. - 245 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До видання увійшли грамоти володимирських актових книг XVI ст. — так звані кріпосні документи (духовні, дарчі, продажні, закладні та інші). Це важливі для вивчення історії мови пам'ятки ділової писемності того часу. До тексту додаються передмова, коментарі, словник застарілих слів, укладений на основі лексичного матеріалу грамот. Для науковців — мовознавців, етимологів, істориків, юристів, етнографів, учителів, студентів.



Кл.слова:
духовна -- дарча -- закладна

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Скоропадський, П.
Спогади [Електронний ресурс] : кінець 1917 - грудень 1918 / П. Скоропадський. - К. ; Філадельфія : [б. в.], 1995. - 492 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пеленський Я. Передмова: Спогади Гетьмана Павла Скоропадського (кінець 1917 - грудень 1918). Отт-Скоропадська О., Гай-Нижник П. Павло Скоропадський: коротка хроніка життя (1873-1945). Передрієнко В. Лінгвістичні засади опрацювання тексту. Скоропадский П. ВОСПОМИНАНИЯ: конец 1917 по декабрь 1918 года. Коментарі. ДОДАТКИ. Скоропадский П. Мое детство на Украине. Отт-Скоропадська О. Спогади мого дитинства. Кужім-Скоропадська Є. [Уривок зі Споминів]. ІЛЮСТРАЦІЇ Покажчик імен та географічних назв.



Кл.слова:
дитинство -- хроніка життя

   Тип видання:   словник   
10.

Ужченко, В. Д.
Фразеологічний словник української мови [Електронний ресурс] / В. Д. Ужченко, Д. В. Ужченко. - К. : Освіта, 1998. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник вміщує найуживанішу фразеологію сучасної української мови. У ньому розкривається значення фразеологізмів, що ілюструються цитатами, подається їхня граматична і стилістична характеристика, наводяться синонімічні та частково антонімічні вислови. Вперше досить широко подаються історичні, етимологічні та культурно-етичні коментарі. Для учнів, вчителів та широкого кола читачів.



Кл.слова:
фразеологія -- сталий вираз

   Тип видання:   художня література   
11.

Іздрик, Юрко.
Острів КРК та інші історії [Електронний ресурс] / Ю. Іздрик. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 1998. - 59 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До цієї книжки увійшли речі, написані кількома роками раніше, коли світ ще не виглядав таким приреченим, але, безперечно, вже був приречений. «Острів КРК», повість «про кохання як порятунок і свободу як прокляття», та кілька коротких новел — ото, властиво, і весь її вміст. Та ще авторські коментарі, котрі, можливо, крім самого автора, нікому не потрібні. Та ще передмова Юрія Андруховича, більше схожа на післямову до всього корпусу теперішнього українського письменства.



Кл.слова:
українська література -- сучасна література

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Шевелєва, Л. А.
Український правопис у таблицях [Електронний ресурс] : правила, винятки, приклади, коментарі / Л. А. Шевелєва ; за ред. А. О. Свашенко. - Х. : Світ дитинства, 2000. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До учбового посібника ввійшли основні правила української орфографії і пунктуації. Вони відібрані з урахуванням частоти помилок, що припускаю ться на письмі, і представлені в 54 таблицях. Перед таблицями подано короткий теоретичний вступ "Основи українського правопису". Окрумо виділені деякі слова, правопис яких зазнав змін згідно з новими правилами 1993 року. Додаток становить собою 18 таблиць відмінювання і дієвідмінювання.



Кл.слова:
лінгвістика -- українська мова -- граматика -- орфографія -- пунктуація

   Тип видання:   підручник   
13.

Кузнєцов, Ю. М.
Основи патентознавства та авторського права [Електронний ресурс] / Ю. М. Кузнєцов. - 3-е вид., перероб. і доп.. - К. : Смок : Гнозіс, 2001. - 206 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник написаний у вигляді лекцій з коментаріями, прикладами і додатками. В ньому викладені загальні питання винахідництва, раціоналізації, патентно-ліцензійної діяльності і ін. Відображені права і пільги авторів винаходів, корисних моделей, промислових зразків, товарних знаків, "ноу-хау", творів науки, літератури і мистецтва, првила складання, порядок подачі, і експертизи заявок на інтелектуальну власність.



Кл.слова:
патентування -- винахідництво

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Фіров, П. Т.
Історія ОУН-УПА [Електронний ресурс] : події, факти, документи, коментарі : лекції / П. Т. Фіров. - Севастополь : СевНТУ, 2002. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику висвітлюються сторінки історії боротьби ОУН-УПА з кінця 1920-х до середини 1950-х років. Пропоновані читачу лекції являють собою спробу осмислення складного періоду в історії України з позицій досягнень історичної науки наприкінці XX століття. Для студентів, викладачів, учнів, а також усіх, хто цікавиться проблемами історичного минулого України.



Кл.слова:
визвольна боротьба -- друга світова війна

   Тип видання:   підручник   
15.

Аквінський, Т.
Коментарі до Арістотелевої "Політики" [Електронний ресурс] / Т. Аквінський. - 2-е вид.. - К. : Основи, 2003. - 794 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга є зразком середньовічного коментування античних текстів. Автор не полемізує з Арістотелем, не висловлює власних міркувань щодо його положень, а лише докладно пояснює кожне Арістотелеве твердження, суворо дотримуючись принципів логічної побудови висловлювань. Твір цікавий як факт популяризації арістотелівської філософії, її домінування в епоху Середньовіччя, а також як матеріал для вивчення розвитку логіки та схоластичної філософії.



Кл.слова:
філософія -- філософія політики

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
16.

Ярема, А. Г.
Науково-практичний коментар до цивільного законодавства України [Електронний ресурс] : в 4 т. / А. Г. Ярема, В. Я. Карабань, В. В. Кривенко, В. Г. Ротань. - К. : АСК ; Севастополь : Інститут юридичних досліджень, 2004. - (Нормативні документи та коментарі)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 2004. - 864 с.


У другому томі цього видання наводиться коментар до законодавства України про інтелектуальну власність та до загальних положень зобов'язального права. Структура тому відповідає структурі Книги четвертої та розділів І і II Книги п'ятої (Зобов'язальне право) Цивільного кодексу України. В томі містяться посилання на 395 чинних нормативно-правових актів. Коментар дається на підставі судової практики, що склалася як до введення в дію Цивільного кодексу 2003 p.. так і після цього. Книга пропонується увазі суддів, адвокатів, юристів, що працюють на підприємствах, в організаціях, установах, інших осіб, які цікавляться проблемами застосування цивільного права України.



Кл.слова:
структура -- нормативно-правовий акт -- судова практика

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
17.


Кримінально-виконавчий кодекс України [Електронний ресурс] : науково-практичний коментар / за заг. ред. А. Х. Степанюка. - Х. : Одіссей, 2005. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-практичному коментарі роз'яснюються норми Кримінально-виконавчого кодексу України, даються доктринальні тлумачення та доповнення до них з широким використанням практичних рекомендацій, а також висвітлюється ряд питань, котрі виникають при практичному застосуванні вказаних норм. Видання розраховане на правозахисників, працівників органів і установ виконання покарань, прокуратури, суду, інших правоохоронних органів, студентів та слухачів вищих навчальних закладів, аспірантів, наукових співробітників, викладачів, а також всіх, хто цікавиться питаннями виконання покарань.



Кл.слова:
покарання -- правозахисник -- прокуратура

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
18.


Правові основи військового будівництва та військово-цивільних відносин [Електронний ресурс] : збірник законодавчих актів з питань національної безпеки і оборони. За станом на 1 лютого 2005 року / відпов. за вип. Д. С. Поліщук ; Верховна Рада України. Комітет з питань Національної безпеки та оборони, Женевський ценр демократичного контролю над Збройними Силами. - Київ : Парламентське видавництво, 2005. - 832 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета збірника - ознайомити читача з основними нормативно-правовими актами України (законами України, указами Президента України, постановами Верховної Ради України) з питань оборони, національної безпеки і військово-цивільних відносин. Уміщені в збірнику нормативно-правові акти і коментарі, що супроводжують кожний розділ, можуть бути корисними для народних депутатів України, працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, військовослужбовців, державних слуужбовців, науковців і практиків, студентів, іноземних громадян, які цікавляться напрямами та механізмами забезпечення національної безпеки і станом військово-цивільних відносин в Україні



Кл.слова:
військове будівництво -- військово-цивільні відносини -- національна безпека -- оборона

   Тип видання:   підручник   
19.
 


Іванов, Валерій Феліксович.
Журналістська етика [Електронний ресурс] / Валерій Іванов, Володимир Сердюк. - К. : Вища шк., 2006. - 231 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складається з 12 розділів, у яких розглянуто такі наріжні проблеми, як журналіст і суспільство, журналіст і джерела інформації, журналіст і влада, журналістика в період виборів. Автори переконливо застерігають молодих фахівців від змішування журналістики з політичними змаганнями, рекламою та бізнесом, від лобіювання певних поглядів і інтересів, наголошують на необхідності неупередженого і водночас прискіпливого ставлення до джерел інформації, відокремленні фактів від коментарів та оцінок, важливості точного, збалансованого і достовірного висвітлення подій і явищ, які хвилюють громадськість. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
медіа -- преса -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Грушевський, М. С.
Дитина у звичаях і віруваннях українського народу [Електронний ресурс] / М. Грушевський. - К. : Либідь, 2007. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця українського етнографа, громадського діяча, єпископа УАПЦ Марка Грушевського (1865 – 1938) є пребагатою збіркою матеріалу про дітей в українському селі (І. Франко). Подано і проілюстровано дослідження про дитячі іграшки й забави. Авторський текст доповнюють коментарі на полях відомих педагогів, психологів, медиків, письменників. Книжка зацікавить не лише фахівців – етнографів, фольклористів, педагогів, медиків, а й батьків, широке коло читачів.



Кл.слова:
фольклористика -- етнографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського