Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (550)Тематичний інтернет-навігатор (318)Автореферати дисертацій (2628)Реферативна база даних (25137)Книжкові видання та компакт-диски (3631)Журнали та продовжувані видання (206)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕКТРОНН$<.>+<.>K=АРХІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 548
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Ґушул, Микола.
Рожнів і рожнівчани [Електронний ресурс] : історико-мемуарний нарис п’яти поколінь / Микола Ґушул. - К. ; Косів ; Рожнів : Світ Успіху, 2010. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 54.97 Мб


На базі архівних матеріалів, опублікованих і неопублікованих рукописів, спогадів людей різного віку і власних спогадів, через долю однієї родини простежується доля села Рожнова, Покуття й України від давніх часів до сьогодення. Автор навчався у Львові, живе в Києві і доторкається у своїх спогадах різних аспектів життя суспільства в часи, про які веде розповідь. Зосереджує свою увагу на найцікавішому, пише про вражаючі маштаби репресій радянських каральних органів, починаючи з 1939 року, про рожнівських вояків УПА та їхню боротьбу, про останнього рожнівського повстанця, який легалізувався (вийшов із підпілля) аж у 1964 році, про визначних людей Рожнова. Книжка закінчується оптмістично – розділом «Рожнівчани сміються». Видання розраховане на широке коло читачів.



Кл.слова:
краєзнавство -- Україна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Ґушул, Микола.
Рожнів і Покуття. Минуле й сучасне, духовне й матеріальне [Електронний ресурс] / Микола Ґушул. - К. : Світ Успіху, 2013. - 392 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 40.80 Мб

[Кольорова вкладка]  Текст у форматі PDF 53.50 Мб


На базі архівних матеріалів, опублікованих і неопублікованих рукописів, спогадів людей різного віку і власних спогадів, через долю однієї родини простежується доля села, Покуття і України. Автор описує різні сторони життя села і Покуття, приділяє увагу звичаям і обрядам (зокрема і весільному), особливостям покутських будівель і одягу, засобам господарювання. Книжка є спробою показати всі сторони життя покутського села, в тому числі минулі й сучасні, духовні й матеріальні здобутки покутян.



Кл.слова:
етнографія -- народна архітектура -- обрядовість

   Тип видання:   монографія   
3.
 


Юсова, Н.
Генезис концепції давньоруської народності в історичній науці СРСР (1930-ті - перша половина 1940-х рр.) [Електронний ресурс] / Н. Юсова. - Вінниця : Консоль, 2005. - 546 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню генезису концепції давньоруської народності в контексті розвитку історичної науки в СРСР упродовж 1930-х – першої половини 1940-х рр. Праця побудована на значному комплексі архівних матеріалів з архівосховищ України і Російської Федерації; а також історіографічних джерел. Простежуються наукові та ідеологічні витоки й передумови виникнення згаданої концепції, реконструйовані особливості процесу постання вчення про давньоруську народність. З’ясовано, які саме політико-ідеологічні чинники позначилися на розвитку концепції, та визначено ступінь їх впливу. Виокремлено і піддано аналізу персональний внесок її фундаторів, у тому числі й з українських вчених. Встановлено хронологічні віхи генезису концепції.



Кл.слова:
історіографія -- етногенез -- ідеологічна політика

   Тип видання:   монографія   
4.

Юсов, С.
Історик Володимир Голобуцький (1903–1993) [Електронний ресурс] : життя, наукова і педагогічна діяльність / С. Юсов. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі переважно архівних та усних джерел, а також опублікованих документів і матеріалів відтворено біографію відомого українського радянського історика, фахівця з проблематики козаччини та соціально-економічної історії України Володимира Голобуцького (1903–1993 рр.). Докладно висвітлено наукову і педагогічну діяльність вченого у внз та академічних установах СРСР, зокрема в Казанському університеті, Інституті історії АН УРСР (нині – Інституті історії України НАН України) і Київському інституті народного господарства; простежено формування його наукової школи; з’ясовано вплив соціокультурного оточення і факторів, екстремальних та нормативних повсякденних чинників на інтелектуальну біографію історика. На конкретному матеріалі (з життя В. Голобуцького) подальший розвиток отримала проблема формування механізмів радянської ідентичності; виявлено низку біографічних стратегій, до яких вдавалася особа з «класово-ворожим» соціальним походженням, аби вижити в умовах тоталітарних реалій та здобути відносно високе соціальне становище. Досліджено історію створення й стисло охарактеризовано основні монографії В. Голобуцького. Роботу завершує хронологічний покажчик опублікованих праць історика. Монографія розрахована передусім на науковців та викладачів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
історія -- життєпис

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Юркова, О. В.
Документи про створення і перші роки діяльності Інституту історії України АН УРСР, 1936-1941 [Електронний ресурс] / О. В. Юркова ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 2001. - 210 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Документи, представлені в даному дослідженні, розповідають про час створення та перші (довоєнні) роки функціонування Інституту історії України НАН України. Це маловивчений і найбільш трагічний період діяльності провідної науково-дослідної установи історичного профілю в Україні. В збірнику також наводяться короткі біографічні дані про перших наукових співробітників Інституту, подається бібліографія їхніх праць за 1936-1941 рр. Д ля істориків, архівістів, бібліографів, викладачів вузів, студентів.



Кл.слова:
наукова діяльність -- інфраструктура науки -- історіографія

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Юрасов, А. В.
Электронная коммерция [Електронний ресурс] : учеб. пособие / А. В. Юрасов. - М. : Дело, 2003. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебное пособие представляет курс электронной коммерции, в котором впервые предпринята попытка формирования законченного понятийно-категориального аппарата электронной коммерции. Книга написана на основании опыта автора по созданию IT-предприятий и управлению ими (в том числе электронным магазином) и изобилует практическими примерами. Учебник предназначен для студентов изучающих коммерцию, маркетинг, менеджмент, логистику, финансы, вычислительную технику, а также для профессионалов и практиков.



Кл.слова:
інтернет-магазин -- інтернет -- електронний платіж

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Экслер, Алекс.
The Bat! [Електронний ресурс] : энциклопедия / Алекс Экслер, Михаил Шахов. - М. : Новая планета, 2002. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The Bat! – это мощная и удобная почтовая программа. Она обладает дружественным интерфейсом и множеством совершенно уникальных функций, делающих вашу работу с почтой лёгкой и удобной. «Энциклопедия The Bat! 2.0» – это книга, в которой подробнейшим образом рассмотрены все аспекты работы с новой версией популярного почтового клиента. Написанная одним из лучших современных обозревателей, юмористом и автором многочисленных учебников Алексом Экслером, книга выгодно отличается от традиционной компьютерной литературы легкостью слога и простотой изложения. Информация для начинающих.



Кл.слова:
електронна пошта -- програмне забезпечення -- комп'ютерні технології

   Тип видання:   енциклопедія   
8.
 


Экслер, А.
The Bat! [Електронний ресурс] : энциклопедия : пер. с англ. / А. Экслер. - М. : Новая планета, 2002. - 409 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемая вашему вниманию книга посвящена подробному описанию работы с самой распространенной программой для работы с электронной почтой, которая называется The Bat!. Это программа создана молдавской фирмой RitLabs и активно используется в десятках стран. В России на The Bat! работает почти треть всех интернетовских пользователей - порядка миллиона человек. С помощью этой книги, написанной в легкой и увлекательной манере, а также снабженной многочисленными демонстрациями и примерами, вы сможете очень быстро освоить все тонкости работы с этой почтовой программой.



Кл.слова:
комп’ютерні технології -- програмне забезпечення -- електронний ресурс

   Тип видання:   монографія   
9.

Шпет, Г. Г.
Искусство как вид знания [Електронний ресурс] : избранные труды по философии культуры / Г. Г. Шпет. - М. : РОССПЭН, 2007. - 712 с.. - (Российские Пропилеи)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящим томом продолжается издание сочинений Г. Г. Шпета. В этом томе представлено принципиальная основа его философского творчества: проблема постижения социо-культурного бытия, уразумения смысла культуры. Труды Шпета даются в новых текстах и новой композиции, будучи заново подготовленными по рукописям, хранищимся в семейном архиве, РГБ, ЦГАЛИ.



Кл.слова:
архів -- культура

   Тип видання:   підручник   
10.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   монографія   
11.

Шитюк, М. М.
Єврейське населення Херсонської губернії в XIX - на початку XX століть [Електронний ресурс] / М. М. Шитюк, В. В. Щукін. - Миколаїв : Видавництво Ірини Гудим, 2008. - 222 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розкривається правове становище єврейського населення в південноукраїнському регіоні, їх соціально-економічний стан у складі міського населення впродовж XIX − поч. XX ст. Предметом особливої уваги авторів є специфіка життєдіяльності єврейських громад у межах Миколаївсько-Севастопольського військового губернаторства. Розглядаються різні аспекти розвитку єврейської сільськогосподарської колонізації в Новоросійському краї, як унікального явища в історії східноєвропейського єврейства. Дослідження здійснено на широкому колі архівних матеріалів, правових та нормативних актів, преси та публіцистики. Книга адресована дослідникам, студентам, всім, хто цікавиться вітчизняною історією та краєзнавством.



Кл.слова:
євреї -- смуга осілості -- національні меншини -- громадське життя

   Тип видання:   наукове видання   
12.


Широкополосные радиопередающие устройства [Електронний ресурс] / О. В. Алексеев [и др.]. - М. : Связь, 1978. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1 - 99

. - С. 100 - 201

. - С. 202 - 304


Излагаются принципы построения схем н расчет широкополосных усилительных и умножительных каскадов радиопередающих устройств на полупроводниковых приборах. Рассматриваются вопросы синтеза широкополосных неперестраиваемых межкаскадных и выходных цепей радиопередатчиков высоких и сверхвысоких частот, а также вопросы электронной перестройки и коммутации этих цепей. Подробно освещаются методы получения больших мощностей. Книга рассчитана на иижеиерио-технических работников, занимающихся разработкой современной радиоаппаратуры.



Кл.слова:
радіопередавач -- електронний прилад

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Шеремет , Л. М.
Електронні прилади [Електронний ресурс] : опорний коспект лекцій / Л. М. Шеремет ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Починаючи з минулого століття, були відкриті і продовжують відкриватися явища, природа яких обумовлена взаємодією вільних електронів з електромагнітним полем і речовиною. Електронними приладами називають прилади, в яких провідність здійснюється за допомогою електронів або іонів, які рухаються у вакуумі, газі або напівпровіднику. Для виконання функцій електроніки електронні прилади разом з пасивними елементами (резисторами, конденсаторами, дроселями, трансформаторами) та збиральними одиницями (роз'ємами, вимикачами, панелями та друкованими платами і т.д.) об'єднують певним чином в електронні схеми пристроїв.



Кл.слова:
електроніка -- електронне обладнання

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Шевчук, О. І.
Архітектура комп’ютерів [Електронний ресурс] / О. І. Шевчук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Комп'ютерних Технологій, Кафедра інформаційних технологій та програмування. - К. : [б. в.], 2008. - 136 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Архітектура комп'ютера поділяеться на такі пункти основні етапи розвитку комп'ютерів, механічні калькулятори, перший механічний комп'ютер, електронні комп'ютери, перехід до транзисторівта інтегральні схеми, зробленj для студентівза фахом Компёютерні технології.



Кл.слова:
комп'ютер -- схема

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
15.

Шевченко, Роман Юрійович.
Просторові дестинації сакральної аріхтектури м. Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко. - [Б. м. : б. в.]. - 147 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена історико-архітектурному комплексу м. Києва сакральної та релігійно-паломницької спеціалізації. Досліджується теориторіальна організація ан- самблів культвих споруд м. Києва від найдавніших часів до сьогодення. Застосовуються найсучасніші методики та технології: супуникові навігаційні системи, геоінформаційні системи та технології, електронно-картографічні бази даних. Матеріал дослідження за- безпечений історичними та сучасними світлинами, які були зроблені під час науково- краєзнавчих експедицій містом, як одного з найважливіших прийомів збору сучасної гео- проторової інформації. Результатом реалізації просторового дослідження дестинацій са- кральної аріхтектури – є навігаційні карти з розміщенням сучасної культової архітек- тури та інших релігійно-обрядових ланшафтів всіх релігійних вірувань, конфесій та па- рафій. Зміст роботи поєднує інженерно-картографічні, геоедезичні, фотограмметричні, архітектурно-будівельні питання, напрямки геоінформаційного моделювання та проекту- вання міського середовища. Монографія є апгрейдингом (ремейковим варіантом) кандидатської дисертації ав- тора - "Географо-картографічний моніторинг культових споруд м. Києва" із сучасними змінами та доповненнями та продовженням колективної монографії "Картографічна інтерп- ретація деяких особливостей м. Києва"

Розрахована на вчених-дослідників м. Києва (києвознавців), спеціалістів з пи- тань геоінформатики, геодезії, картографії та суміжних інженерно-технічних наук, сту- дентів спеціальностей "Туризм", "Геоінформаційні системи та технології", "Архітекту- ра", "Спеціальні історичні дисципліни" та всіх тих, кого цікавить історія, географія та картографування м. Києва.



Кл.слова:
дестинація сакральної архтітектури -- специфічні пам’ятоки культури -- культова споруда

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
16.

Шевченко, Роман Юрійович.
Києвознавство: просторова інтерпретація урболандшафту [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЕАПОУ, 2021. - 248 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню навколишнього природного середовища (довкілля), а також природних, антропогенних та соціокультурних екологічних публічних просторів м. Києва. Столиця України представляє собою цілий ряд малодосліджених кластерів її території: трансформація природного та антропогенного ландшафтів, особливості довкілля та природокористування у топоніміці міста, аудит історичних та сучасних картографічних матеріалів, як документальних літописів екологічної історії міста, екологія туристсько-рекреаційного та рекреаційно-екскурсійного природокористування природних зон, історія та географія екологічних катастроф та їх генезис. Відповідне дослідження об’єднане у розроблену комплексну парадигму вивчення довкілля та простору м. Києва – обсерваційний моніторинг. Для його реалізації та розв’язання відповідних наукових задач були успішно апробовані сучасні технології геодезії, картографії, фотограмметрії, геоінформаційних систем та технологій. Основою наукових досліджень є еколого-географічні та картографічні рекогностувальні експедиції, які були проведені протягом останніх двадцяти років. Був накопичений величезний за об’ємом фактологічний еколого-географічний матеріал (база даних). Це абриси експедицій, архів стародавніх та сучасних карт, матеріали аерокосмічної зйомки та дистанційного зондування м. Києва. Розроблений та застосований інструментарій технологій полігонного та камерального моніторингу м. Києва: укладена карта ландмарків – реперів еколого-географічних та природоохоронних обсервацій, обґрунтовані нові наукові дефініції: довкілля-простір м. Києва, екологічне києвознавство, інновінг-інструментарій обсерваційного моніторингу великого міста. Вивчені особливості проєктування еколого-туристичних стежок (на прикладі вул. Оболонська набережна). Досліджені маловідомі еколого-гідрографічні об’єкти: каскад озер Почайна, штучні еколого-гідрологічні об’єкти публічних просторів (фонтани та водограї). Окремо вивчені технології створення геоінтелектуальної системи прийняття екологічних рішень у м. Києва. Укладена серія статистичних еколого-моніторингових карт. Представлений широкий опис унікальних та ексклюзивних об’єктів природного та публічного просторів м. Києва із метою їх залучення в систему міського екологічного (зеленого) та урбаністичного (промислового) туризму, рекреації, релаксації, інтерпретації природної та культурної спадщини м. Києва засобами ГІС та ДЗЗ.

Монографія буде корисною дослідникам м. Києва: екологам-природоохоронцям, києвознавцям-географам, історикам, картографам, екскурсоводам та гідам-інтерпретаторам, а також спеціалістам у галузі геоінформаційного еколого-географічного картографування великих міст.



Кл.слова:
довкілля -- картографія -- екологічний моніторинг

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
17.

Шевченко, Роман Юрійович.
Картографія [Електронний ресурс] : електронний підручник / Р. Ю. Шевченко. - Київ : ЦНМВ "Кий", 2015. - 230 с.

  Текст у форматі PDF 8.70 Мб


Підручник "Картографія" розкриває основні актуальні напрямки сучасної картографічної науки, яка є інтегральною із астрономією, геодезією, географією, інформатикою, космонавтикою. Наведено визначення картографії, обґрунтовані математичні засади науки, інструментарне забезпечення знімальних робіт, проаналізовані картографічні ресурсу Інтернету, властивості GPS-технологій в туризмі, наведений широкий аналіз та порівняльна технологічна та функціональна характеристика туристичних навігаторів, значення карт у сфері суспільного обслуговування.

Тематика розділів підручника відповідає навчальній та робочій програмі дисципліни "Картографія" для здобувачів вищої освіти галузі знань "Сфера обслуговування", спеціальностей "Туризм/Туризмознавство" та "Менеджмент туристичного бізнесу" у КНТЕУ.



Кл.слова:
картографія -- орієнтування на місцевості -- навігація

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
18.

Шевченко, Роман Юрійович.
Геоінформаційні системи в екології [Електронний ресурс] : електронний підручник / Р. Ю. Шевченко ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : [б. в.], 2022. - 224 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В підручнику висвітлені основні геодезичні полігонні (польові) геопросторові дослідження із апробацією роботи інновінг Smart-інструментарію передкартографічних досліджень. Розглядаються теми алгоритмічного проєктування діджиталізованих полігонних картографо-геодезичних експедиційних пікетажних коридорів моніторингу довкілля-простору. Технологічно це реалізовно на прикладах математичних моделей роботи Android-програм високоточного супутникового Gadget-координатного визначення джерел забруднення з метою визначення топографічних змін ландшафтів забудованих (міських) та природних ландшафтів.

Розрахований на здобувачів другого та третього рівнів вищої освіти природничих, географічних, інформаційних та технічних галузей знань.



Кл.слова:
Геодезія -- картографічні моделій екологічної безпеки -- об'єкти природокористування

   Тип видання:   життєпис   
19.

Шатайло, О. Л.
Генерал Юрко Тютюнник [Електронний ресурс] / О. Л. Шатайло. - Л. : Світ, 2000. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У дослідженні вперше на основі документів з архівів Києва та Москви розповідається про життєвий та бойовий шлях одного з національних героїв, генерал-хорунжого Армії Української Народної Республіки Юрка Йосиповича Тютюнника, про те, що діялося в Україні під час становлення державності 1917-1920 pp. Використано архівні матеріали, мемуарну та наукову літературу.



Кл.слова:
видатна людина -- генерал

   Тип видання:   підручник   
20.

Шаповаленко, О. Г.
Основи електричних вимiрювань [Електронний ресурс] : підручник / О. Г. Шаповаленко, В. М. Бондар. - К. : Либідь, 2002. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основні відомості про вимірювання електричних і неелектричних величин, похибки вимірювань, міри електричних величин, будову вимірювальних механізмів аналогових електровимірювальних приладів, схеми ряду електронних приладів та потенціометрів. Розглянуто будову електричних приладів для вимірювання струму, напруги, потужності, енергії, зсуву фаз, опору, ємності, частоти та реєструвальних приладів. Приділено увагу магнітним вимірюванням, будові пристроїв для розширення границь вимірювань, перетворювачам неелектричних величин на електричні. Для учнів електроенергетичних спеціальностей професійно-технічних навчальних закладів. Може бути використаний також учнями коледжів.



Кл.слова:
похибка вимірювань -- електричний прилад -- магнітне вимірювання
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського