Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (23)Автореферати дисертацій (192)Реферативна база даних (1243)Книжкові видання та компакт-диски (428)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕОГРАФІЧНІ$<.>+<.>K=ЕКСПЕДИЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
1.

Волович, В. Г.
Человек в экстремальных условиях природной среды [Електронний ресурс] / В. Г. Волович. - 2-е изд., испр. и доп.. - М. : Мысль, 1983. - 224 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Человек в экстремальных условиях природной среды" построена очень интересно и оригинально. После базового описания универсальных приемов выживания, приводятся разделы, посвященные методам выживания в конкретных географических зонах нашей планеты. Вы узнаете как выживать в Арктике, Антарктиде и условиях Крайнего севера; как выйти живым из непроходимой сибирской тайги; как пресечь безводную пустыню; как остаться в живых, оказавшись в автономном плавании посреди океана; как вести себя во влажных экваториальных джунглях. Книга крайне интересна, насыщена иллюстрациями и оригинальными советами по выживанию.



Кл.слова:
виживання -- географічні експедиції -- екстремальні умови

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Шелухин, С.
Україна - назва нашої землі з найдавніших часів [Електронний ресурс] / С. Шелухин. - Дрогобич : Бескид, 1992. - 249 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Грунтовне дослідження автора про значення та походження назви "Україна". Автор аналізує старі українські тексти, починаючи від Пересопницького Євангелія, козацькі пісні та думи, російські джерела, а також старі географічні карти.



Кл.слова:
український текст -- козацька пісня

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Семенюк, Анна.
Слідами голодоморів і репресій [Електронний ресурс] / Анна Семенюк. - Київ : Духовна вісь, 2008. - 54 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подано дослідження науково-меморіальної експедиції «Місцями Голодомору в Україні 33р.», подані архівні матеріали, свідчення очевидців. Праця учасників експедиції проливає світло на велику кривду, якої зазнало українське селянство, як Західної, так і Східної України. В брошурі висвітлено демографічну ситуацію в Україні з аналізом І прогнозом. Автор робить спробу викрити основні елементи демографічної кризи і її наслідки для держави і світу. Брошура розрахована на широке коло читачів і дослідників цієї тематики.



Кл.слова:
етноцид -- комуністичні репресії -- демографічна криза

   Тип видання:   монографія   
4.

Губерначук, С. С.
Прадавність української мови [Електронний ресурс] / С. С. Губерначук. - К. : Четверта хвиля, 2010. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлені напрацювання автора як фахового філолога за кілька десятків років досліджень найдавніших початків української мови. Читачі довідаються, як ще з раннього кам'яного віку, коли людина почала виголошувати первісні членоподільні звуки, а за ними і звуконаслідувальні мовні одиниці, витворювалися, віками удосконалювалися і передавалися від покоління до покоління потужні зародкові прамовні пласти, які з часом стали основою формування розвоєвої бази української мови: первовічні вигуки й частки, корені багатьох слів, пов'язаних із первісним збиральництвом- мисливством, початковими хліборобством, тваринництвом, будівництвом, металовиробництвом, як і тотемічними та сонцепоклонницькими віру- ваннями тощо. У доісторичних часах автор простежує і деякі морфологічні, словотвірні, синтаксичні та образно-поетичні особливості нашої рідної мови. Підтвердженням висновків автора є найдавніші жанри української словесності: народні замовляння та казки, обрядові пісні сонцепоклонниць- кого походження, корінні імена особові, географічні назви, а також ведійські, античні та давньоукраїнські писемні джерела.



Кл.слова:
українська мова -- українська філологія

   Тип видання:   словник   
5.

Голоскевич, Г.
Правописний словник [Електронний ресурс] : за нормами Українського правопису Всеукраїнської Академії Наук / Г. Голоскевич. - Х. : [б. в.], 1929. - 628 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Український правописний словник погоджений з повним правописом, що виробила Державна Правописна Комісія і затвердив Народній Комісар Освіти (6.ІХ.1928 р.). До цього словника ввійшов словник-показник (біля п’яти тисячі слів), що я уклав, з доручення пленуму Правописної Комісії, до «Українського Правопису». Проти попередніх видань мого правописного словника (перше видання 1914 р., Петроград, шосте – 1926 р., Київ. ДВУ) це видання набагато поширене й перероблене; в йому подано близько 40-а тисяч слів; коло відмінюваних слів зазначено важкі щодо правопису форми, в сумнівних випадках показано при словах керування, до реєстру слів заведено поширеніші як українські, так і чужомовні власні ймення, прізвища, географічні назви.



Кл.слова:
слово -- правопис

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Верменич, Ярослава Володимирівна.
Початки національної історичної науки: київські центри регіональних досліджень у 50-70-х рр. XIX ст. [Електронний ресурс] / Я. В. Верменич ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 1997. - 48 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі маловідомих джерел досліджується діяльність наукових товариств у Києві XIX ст. та становлення історико-регіональної школи в українознавстві. Автор даної публікації не ставить своєю метою аналіз змісту і спрямованості праць цього напряму. Її завдання скромніше - простежити процес становлення у Києві наукових товариств, які у великій мірі сприяли розвитку регіональних історичних досліджень. Йтиметься головним чином про діяльність двох наукових осередків: Комісії для опису губерній Київського учбового округу (1851-1864) та Південно-Західного відділу Російського географічного товариства (1873-1876).



Кл.слова:
історіософія -- народознавство -- історико-географічні дослідження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
7.
 


Лоти, Пьер.
Остров Рапа-Нуи [Електронний ресурс] / Пьер Лоти. - [Б. м.] : Salamandra P.V.V., 2014. - 70 с.. - (Polaris: путешествия, приключения, фантастика. ; вып. 26)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В январе 1872 года французский фрегат "Флора" бросил якорь у острова Пасхи. На борту был 22-летний гардемарин Жюль Вио - будущий знаменитый романист, путешественник и искатель приключений Пьер Лоти. В своем дневнике тех лет Лоти подробно записывал впечатления от загадочного острова, который он увидел через 10 лет после разорения, учиненного перуанскими работорговцами. Книга иллюстрирована рисунками,сделанными автором на острове Пасхи.



Кл.слова:
острів Пасхи -- мореплавство -- географічні відкриття

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Науки про Землю   
8.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Основи океанології [Електронний ресурс] : підручник / В. К. Хільчевський, С. С. Дубняк ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - 2-ге вид., доп. і перероб.. - Київ : ВПЦ "Київський унiверситет", 2008. - 255 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.56 Мб


У книзі викладено відомості про основні явища і процеси, що відбуваються у Світовому океані, охарактеризовано географічні закономірності їх проявів. Розглянуто історію досліджень і сучасні уявлення про походження Світового океану, морської води і її сольового складу, показано взаємовплив різних географічних оболонок: гідросфери, літосфери, атмосфери і біосфери у Світовому океані. Проаналізовано особливості використання біологічних і мінеральних ресурсів океану та гідроекологічні проблеми, які виникають при їх господарському освоєнні. Наведено океанографічну характеристику Чорного і Азовського морів, що омивають територію України. Розраховано на студентів географічних факультетів вищих закладів освіти.



Кл.слова:
Світовий океан -- циркуляція вод -- біологічна продуктивність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Сіцінський, Євтим.
Нариси з історії Поділля [Електронний ресурс] / Євтим Сіцінський ; Вінницька філія Всенародньої бібліотеки України при Українській академії наук. - Вінниця : [б. в.], 1927. - 75 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На початку праці наведений загальний огляд історії Поділля. Далі розглядається прадавня геологічна історія регіону, його фізико-географічні особливості, прадавні культури, що існували на цій території (трипільська, мідно-бронзова, залізна тощо). Описуються монументальні пам'ятки передісторичної матеріальної культури, як городища, могили та ін.



Кл.слова:
археологія -- географія -- етнографія -- Поділля

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Караваєв, В.
Мурашки України [Електронний ресурс] / В. Караваєв ; Всеукраїнська Академія Наук, Інститут зоології та біології. - К. : [б. в.], 1934-1936

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1934. - С. 1-162

Ч. 2. - 1936. - С. 163-316


В цій книзі написано які існують види мурах. Кожен вид детально досліджено й розписано будову голів їхніх самиць, самців та робочих, будову стебельців, ніг, чистівного апарату, переднього крила і т. д. Також розписані географічні поширення та місця де було вперше виявлено даний вид.



Кл.слова:
фауна -- зоологія -- ентомологія

   Тип видання:   навчальний посібник      життєпис   
11.

Гарасимчук, Василь.
Матеріали до історії козаччини ХVII віку. Василь Гарасимчук: життя і творчість (1880-1944) [Електронний ресурс] / В. Гарасимчук ; Академія наук України, Інститут української археографії. Львівське відділення. - Л. : [б. в.], 1994. - 275 с.. - (Львівські історичні праці. Джерела ; вип. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ГЕРАСИМЧУК (ГАРАСИМЧУК) Василь Іванович (10.01.1880, с. Ільковичі нині Сокальського р-ну Львів. обл. – 01.09.1944, м. Львів) – дослідник історії української козаччини, археограф. Учень М. С. Грушевського. Член НТШ (1903). 1900–04 – вчився на філософічному фак-ті Львів. ун-ту. 1904–05 – служив у австрійському війську. 1905–06 – працював в Археографічній експедиції НТШ у Кракові, Варшаві, Петербурзі над збиранням документів до історії Руїни 1657–1667. 1906–14 викладав в гімназіях Станіслава, Перемишля, львівській жіночій учительській семінарії, працював над підготовкою документів з історії козаччини (видані не були). Докт. дис. «Іван Виговський і Юрій Хмельницький» (1912). Під час Першої світової війни знаходився при війську. З 1919 на педагогічній роботі: спочатку професор Львів. укр. ун-ту, з 1920 – викладав в гімназії м. Стрия. 1925–30 співпрацює з Історичними установами М. С. Грушевського у ВУАН: з 1925 член Комісії для вивчення історії Західної України, з 1927 – дійсний член Археографічної комісії, з 1928 – дійсний член Науково-дослідної кафедри історії України у Києві. З 1929 – дійсний член Історичної секції ВУАН. 1927–29 працював в археографічній експедиції, повторно збирав і копіював загублені акти до 1651–1665 рр., готував їх до друку. Однак 1931 друк був припинений, збірка документів удруге загубилася. Її невелика частина була видрукувана 1994 р. під назвою «Матеріали до історії козаччини ХVII віку». На початку 1930-х переїхав до Львова, де викладав у гімназіях. 1940–1941 – с. н. с. Львів. відділу Ін-ту історії України АН УРСР, досліджував початки державності на західноукраїнських землях до Х ст., боротьбу українського народу проти експансії Польщі, Криму і Туреччини у 1660–1700 рр. й політичне життя в Західній Україні у 1850–1914 рр. Під час німецької окупації 1941–44 – співробітник укр. видавництва. Рукописи зберігаються у ЦДІА України у м. Львові.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- Визвольна війна -- Хмельниччина -- антишляхетська боротьба

   Тип видання:   життєпис   
Категорія: Науки про Землю   
12.
 


Нечаев, Сергей.
Марко Поло [Електронний ресурс] / С. Нечаев. - М. : Молодая Гвардия, 2013. - 288 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : Малая серия : серия биографий)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Сергея Нечаева рассказывает о жизни замечательного венецианского путешественника Марко Поло (1254-1324), а также о братьях Поло - отце и дяде, совершивших путешествие в Китай до него. В 1271 году братья Поло и Марко отправились странствовать уже втроем, а вернулись домой лишь в 1292 году. За это время Марко Поло сумел отлично зарекомендовать себя на службе у Хубилай-хана, хорошо изучил монгольские обычаи и Китай, собрал много сведений о Японии, Индии и Африке. Всю добытую информацию он изложил в "Книге чудес света", написанной с его слов Рустичелло из Пизы. Содержание ее показалось настолько удивительным его современникам, что долгое время рассказам Марко Поло мало кто верил. Тем не менее его книга многократно переписывалась и дополнялась. Биография путешественника, написанная Сергеем Нечаевым, - это результат детального анализа двух захватывающих приключений: восточных приключений самого Марко Поло и приключений, связанных с обстоятельствами появления и содержанием его книги.



Кл.слова:
географічні відкриття -- подорожі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.
 


Портнов, Андрій.
Між «Центральною Європою» та «Русским миром» [Електронний ресурс] : сучасна Україна у просторі міжнародних інтелектуальних дискусій / Андрій Портнов ; Національного інституту стратегічних досліджень. - К. : [б. в.], 2009. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання досліджує погляди закордонних вчених на місце України на географічній, ментальній, національній карті світу. Серед розділів: "Концепт Центральної Європи та Річ Посполита як прообраз європейської спільноти", "Російська україністика і привиди «Русского мира»", "Геноцид та етнічні чистки: українські сюжети міжнародних дискусій", "Як західні гуманітарії заговорили українською".



Кл.слова:
ціннісні орієнтації -- культурний простір -- геополітика -- Україна

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
14.

Шевченко, Роман Юрійович.
Києвознавство: просторова інтерпретація урболандшафту [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЕАПОУ, 2021. - 248 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню навколишнього природного середовища (довкілля), а також природних, антропогенних та соціокультурних екологічних публічних просторів м. Києва. Столиця України представляє собою цілий ряд малодосліджених кластерів її території: трансформація природного та антропогенного ландшафтів, особливості довкілля та природокористування у топоніміці міста, аудит історичних та сучасних картографічних матеріалів, як документальних літописів екологічної історії міста, екологія туристсько-рекреаційного та рекреаційно-екскурсійного природокористування природних зон, історія та географія екологічних катастроф та їх генезис. Відповідне дослідження об’єднане у розроблену комплексну парадигму вивчення довкілля та простору м. Києва – обсерваційний моніторинг. Для його реалізації та розв’язання відповідних наукових задач були успішно апробовані сучасні технології геодезії, картографії, фотограмметрії, геоінформаційних систем та технологій. Основою наукових досліджень є еколого-географічні та картографічні рекогностувальні експедиції, які були проведені протягом останніх двадцяти років. Був накопичений величезний за об’ємом фактологічний еколого-географічний матеріал (база даних). Це абриси експедицій, архів стародавніх та сучасних карт, матеріали аерокосмічної зйомки та дистанційного зондування м. Києва. Розроблений та застосований інструментарій технологій полігонного та камерального моніторингу м. Києва: укладена карта ландмарків – реперів еколого-географічних та природоохоронних обсервацій, обґрунтовані нові наукові дефініції: довкілля-простір м. Києва, екологічне києвознавство, інновінг-інструментарій обсерваційного моніторингу великого міста. Вивчені особливості проєктування еколого-туристичних стежок (на прикладі вул. Оболонська набережна). Досліджені маловідомі еколого-гідрографічні об’єкти: каскад озер Почайна, штучні еколого-гідрологічні об’єкти публічних просторів (фонтани та водограї). Окремо вивчені технології створення геоінтелектуальної системи прийняття екологічних рішень у м. Києва. Укладена серія статистичних еколого-моніторингових карт. Представлений широкий опис унікальних та ексклюзивних об’єктів природного та публічного просторів м. Києва із метою їх залучення в систему міського екологічного (зеленого) та урбаністичного (промислового) туризму, рекреації, релаксації, інтерпретації природної та культурної спадщини м. Києва засобами ГІС та ДЗЗ.

Монографія буде корисною дослідникам м. Києва: екологам-природоохоронцям, києвознавцям-географам, історикам, картографам, екскурсоводам та гідам-інтерпретаторам, а також спеціалістам у галузі геоінформаційного еколого-географічного картографування великих міст.



Кл.слова:
довкілля -- картографія -- екологічний моніторинг

   Тип видання:   словник   
15.

Жайворонок, В. В.
Знаки української етнокультури [Електронний ресурс] : словник-довідник / В. В. Жайворонок. - К. : Довіра, 2006. - 703 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник включає розміщену в абетковому порядку українську лексику, яка в народній мові має різноманітний етнокультурний підтекст. Вона витлумачується, коментується та ілюструється фольклорними контекстами, а також характерними цитатами з класичної художньої та літописної літератури, Біблії, "Слова о полку Ігоревім". Реєстр словника вміщує окремі власні назви (передусім історичні, церковні, міфологічні, антропонімічні та географічні найменування), з якими тісно переплетені історична доля та світогляд українського народу.



Кл.слова:
лексика -- український фольклор

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Кордуба, М. М.
Земля свідком минулого [Електронний ресурс] : географічні назви як історичне джерело / М. М. Кордуба. - Л. : Друкарня наук. тов. ім. Т.Г. Шевченко, 1924. - 14 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наукова публікація українського вченого Мирона Кордуба, що дає опис знання про топоніми та їх історичне значення у гуманітарних науках.



Кл.слова:
топоніміка -- ономастика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
17.

Шомбургк, Ганс.
Дикая Африка [Електронний ресурс] / Ганс Шомбургк. - М. : Армада-пресс, 1999. - 444 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги Ганс Шомбургк (1880-1967) совершил десять путешествий по Черному континенту и видел его и в конце девятнадцатого века и во второй половине двадцатого. Первое время он был, по собственному его признанию, одним из тех авантюристов, которые наполнили Южную Африку в период алмазной и золотой лихорадки. Скачки, карточная игра, мелкие авантюры в «Золотом городе» – Йоханнесбурге – перемежались в жизни молодого Шомбургка с охотой на слонов и других крупных животных, которыми изобиловали дебри. Постепенно бродягу и охотника привлекло интересное и рискованное ремесло ловца зверей. Позднее Шомбургк превратился в охотника с киноаппаратом, создателя фильмов о природе и людях Африки. Он стал исследователем, обогатившим науку знаниями о природе и животном мире этого материка.



Кл.слова:
Африка -- географічні дослідження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Лагунова, Т.
Давня Греція [Електронний ресурс] / Т. Лагунова. - Х. : Книжковий клуб, 2005. - 82 с.. - (Давні цивілізації)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Захоплююча подорож в загадкову Давню Грецію. Відкриття географічні та математичні, легенди про богів та героїв, військові походи, політика та економіка...



Кл.слова:
міф -- давній народ

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
19.


Географія [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Я. Б. Олійник [и др.]. - 5-е вид., перероб. і доп.. - К. : Знання, 1998. - 455 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить програму з географії для вступників на економічні, географічні та інші спеціальності вищих навчальних закладів, а також відповіді на кожне питання. Автори дають загальний географічний огляд земної кулі, детально розкривають зміст фізичної та економічної географії України. Значна увага приділяється висвітленню сучасної економічної і соціальної географії. Наводиться економіко-географічна характеристика 22 країн Європи, Азії, Америки, Африки і Австралії. Посібник схвалено Міністерством освіти і науки України. П'яте видання перероблене і доповнене. Розраховано на випускників шкіл, ліцеїв, гімназій, абітурієнтів, які складають вступний іспит з географії на економічні та географічні спеціальності вищих навчальних закладів, учителів, усіх, хто цікавиться географією.



Кл.слова:
освіта -- вищий навчальний заклад

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
20.
 


Самойленко, В. М.
Географічні інформаційні системи та технології [Електронний ресурс] / В. М. Самойленко. - Київ : Ніка-Центр, 2010. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник присвячено викладу базових теоретико-методичних аспектів і особливостей створення та функціонування географічних інформаційних систем (ГІС) як специфічного класу інформаційних систем і місця ГІС у компютеризованій географії та інших природничих науках. Розглянуто поняття про просторовий аналіз як основу сучасної географії та про геоінформаційні структури даних та їхні моделі. Наведено підходи до введення, збереження, вибірки, редагування та виводу географічно координованих даних, маніпуляції цими даними та їхнього просторового аналізу у растрових і векторних ГІС. Висвітлено питання класифікації та перекласифікації просторових об'єктів У ГІС, оперування зі статистичними поверхнями та просторовими розподілами точок, ліній і полігонів, накладання шарів і дизайну результатів аналізу ГІС. Викладено з прикладами всі прогресивні складники алгоритмічної схеми проектування ГІС. Розглянуто особливості сучасного програмного забезпечення ГІС. Додатково подано визначення певних основних понять і українських та англійських термінів картографії, геоінформатики та інформаційних технологій, необхідні для полегшення сприйняття змісту. Для студентів природничих факультетів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
просторовий аналіз -- геоінформатика -- картографія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського