Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (106)Реферативна база даних (704)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=БАГАТСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
1.
 


Квасниця, Ірина Ю..
Історико-природничі нариси з краєзнавства [Електронний ресурс] : львівська область / І. Ю. Квасниця, І. О. Глічов, І. І. Федик. - Л. : Укрсервіс, 1994. - 243 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому історично-природничому нарисі з краєзнавства розповідається про чарівну природу Львівщини, її багатства, про населення краю, його історію, економіку. Книга ілюстрована, текст доповнюється картосхемами. Нарис розрахований на учнів середніх шкіл, ліцеїв, гімназій, коледжів, професійно-технічних училищ, технікумів, на учителів географії, історії, біології, краєзнавців, а також на широке коло читачів, які цікавляться природою, історією рідного краю.



Кл.слова:
етнографія -- демографія -- Галичина

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Шевельов, Ю.
Історична фонологія української мови [Електронний ресурс] / Ю. Шевельов. - Х. : Акта, 2002. - 1063 с.. - (Класика української науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поява «Історичної фонології української мови» Юрія Шевельова в українському перекладі --- то велике свято мовознавства на Україні. Англійською мовою ця праця вийшла друком ще 1979 р.; і хоча адресатом її були всі славісти, та зі зрозумілих причин вона призначалася насамперед читачеві українському --- а той упродовж багатьох років не мав до неї доступу. Слід підкреслити, що «Історична фонологія української мови» Ю. Шевельова вирізняється з поміж аналогічних досліджень розмаїтістю розглянутої в ній тематики, широтою погляду на пояснювані мовні явища, багатством використаного історичного та діалектного матеріалу, деталізованим викладом фактів. Усе це доповнюється оглядом попередніх інтерпретацій, завдяки чому для багатьох явищ витворюються своєрідні міні монографії. Утім, «Історична фонологія української мови» не є сукупністю монографій; або, беручи точніше, вона є чимось більшим, ніж просто сукупність монографій. У книзі застосовано монографічний, синтетичний спосіб потрактування досліджуваної проблеми в усій її цілості. Автор послідовно описує доісторичний розвиток української фонологічної системи, її еволюцію від "протоукраїнського" до "давньоукраїнського" періоду, відтак --- системні зміни, що зумовили перехід до наступних етапів: "ранньосередньоукраїнського", "середньоукраїнського", "пізньосередньоукраїнського" та "новітнього". З тонким розумінням подано культурно історичне тло мовних процесів, для кожної виокремленої епохи докладно описано джерельну базу. Дуже корисною є наведена бібліографія найважливіших праць до кожного розділу. У книзі показано розвиток звукових явищ в окремих діалектах і розвиток діалектної фонологічної системи з ареального погляду. Отже, вона також містить у собі --- в повному сенсі слова --- історичну діалектологію української мови в ділянці фонології: це стосується як розгляду окремих явищ, так і підсумкової синтези, запропонованої в прикінцевому розділі.



Кл.слова:
фонетика -- фонологія

   Тип видання:   художня література   
3.

Сенкевич, Генрик.
Без догмата [Електронний ресурс] : роман : пер. з пол. / Г. Сенкевич. - Київ : Дніпро, 1986. - 384 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 57)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман видатного польського письменника Генрика Сенкевича (1846-1916) написаний у формі щоденника молодої людини з аристократичної сім’ї. Герой роману багатий, одержав чудову освіту, відрізняється неабияким розумом, але внутрішня спустошеність стоїть на заваді застосуванню його здібностей. Ювелірна витонченість психологічного аналізу, переконливо представлений процес засудження героєм власних хиб і хворобливого стану цілої суспільної верстви, багатство образної системи і мовностильових засобів,- всі ці моменти зумовили успіх роману як у Польщі, так і поза її межами.



Кл.слова:
польська література -- роман

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Стэнли, Томас.
Ваш сосед – миллионер [Електронний ресурс] / Томас Дж. Стэнли, Уильям Д. ДАНКО. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - 556 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Двадцать лет назад мы занялись исследованием того, как люди становятся богатыми. Мы объехали почти всю Америку и сначала опрашивали тех, кто проживает в так называемых престижных районах. Со временем обнаружилась одна странная вещь: многие из тех, кто живет в дорогих домах и имеет роскошные автомобили, вовсе не так богаты. Затем открылось нечто еще более странное: многие очень богатые люди вовсе не проживают в престижных районах. Это маленькое открытие перевернуло нашу жизнь. Один из авторов, Том Стэлли, в итоге, оставил преподавание в университете и стал автором трех книг по маркетингу, ориентированному на богатых людей в Америке, и консультантом в ряде корпораций, производящих товары и услуги для богатых. Кроме того, он проводил исследования среди богатых людей для семи из десяти ведущих американских корпораций по оказанию финансовых услуг. Авторы совместно провели сотни встреч и семинаров, рассказывая слушателям о том, как найти богатую клиентуру. Почему столь многие так интересуются нашей работой? Потому, что мы обнаружили, кто богат на самом деле, а кто – нет. И в первую очередь, как богатеют простые люди. Что главное в наших выводах? Вот что: большинство людей имеют совершенно неверное представление о богатстве в Америке. Богатство и доход – разные вещи. Если вы много зарабатываете и при этом тратите все, что получаете, – вы не богатеете, а просто широко живете. Богатство – это то, что вы накапливаете, а не тратите. Как становятся богатыми? Об этом большинство людей тоже имеют совершенно неверные представления. Состояния редко создаются благодаря удаче, наследству, ученым степеням и даже интеллекту. Гораздо чаще богатство – результат всей жизни, проведенной в тяжелом труде, упорстве, планировании и, прежде всего, самодисциплине.



Кл.слова:
багатство

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Панасюк, Броніслав Якович.
Вибрані твори [Електронний ресурс] : монографія. Том 7 / Б. Я. Панасюк. - Київ : Аграрна наука, 2013. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.65 Мб


У пропонованому виданні міститься ряд філософських, літературних, науково-теоретичних і практичних розробок автора, які стосуються української нації, народу та його соціально-виробничої сфери, зокрема деяких галузей економіки. В аналітичних узагальненнях та дискусіях з видатними письменниками, державними управлінцями і вченими автор висловлює власне бачення історичного минулого, сучасного і майбутнього української нації, її держави. У поезії, наукових розробках та статтях висвітлено філософсько-наукові проблеми взаємодії людини і природи, кліматичних змін, життєдіяльності людини та необхідність дотримання ідеології рівноваги природи й людини, обґрунтовується розвиток аграрної сфери в сучасний період і на перспективу. Оприлюднено найважливіші результати наукових досліджень, спрямованих до владних структур, що знайшли застосування в державному управлінні. Подано авторські афоризми, думки і вислови з окремими поясненнями, які стосуються сутності історії української нації, народу, а також соціальної, культурної і виробничої сфер суспільства. Особливу увагу приділено збереженню землі – основного багатства української аграрної держави. Викладено короткі відомості про перших українських учених економістів-аграрників, засновників наукових установ з аграрної економіки НААН, а також початковий етап підготовки економістів як нового сегменту в освіті та науці нашої держави.

Розраховано на письменників, учених, працівників державного управління, студентів, освітян.



Кл.слова:
економічне прогнозування -- публіцистика -- Аграрна сфера

   Тип видання:   художня література   
6.
 


Бальзак, Оноре де.
Гобсек [Електронний ресурс] : пер. з фр. / О. де Бальзак. - К. : Веселка, 1998. - 153 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Оноре де Бальзак (1799-1850) називав себе «секретарем французького суспільства». «Гобсек» належить до ключових творів «Людської комедії». Головний герой – людина надзвичайно жадібна та цинічна. Навіть по відношенню до себе. Все його багатство ще більше підкреслює ці риси.



Кл.слова:
класична література -- західна література -- роман -- реалізм

   Тип видання:   словник   
7.

Хобзей, Наталя.
Гуцульська міфологія [Електронний ресурс] : етнолінгвістичний словник / Н. Хобзей ; Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України. - Л. : [б. в.], 2002. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник гуцульської міфологічної лексики представляє не тільки мовний образ гуцульських говірок, але й особливості світосприймання і багатство духовного світу їхніх носіїв. Видання адресоване спеціалістам-філологам, культурологам, широкому колу читачів, яких цікавить українська мова та традиційна духовна культура українців.



Кл.слова:
світогляд -- космогонія -- демонологія

   Тип видання:   життєпис   
8.
 


Сосновський, Михайло.
Дмитро Донцов [Електронний ресурс] : політичний портрет : з історії розвитку ідеології українського націоналізму / М. Сосновський ; Наукове Товариство ім. Т. Шевченка. - Нью Йорк : [б. в.] ; Торонто, 1974. - (Бібліотека українознавства ; т. 33)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга «Дмитро Донцов — політичний портрет» це спроба накреслити політичну філософію та ідеологію Дмитра Донцова в загальному контексті розвитку української політичної думки. Теорії Дмитра Донцова та його ідеологія були, з одного бо­ку, продуктом української тогочасної дійсності, а з другого, — його діяльність та творчість помітно заважили на формуванні цієї дійсності, зокрема в 20-х і 30-х роках. Це відзеркалено в пропонованій книзі, де розкрито тісний зв'язок між Донцовим та оточенням від часу, коли він появився на українській політичній арені в 1905 році. Автор ставив собі за завдання показати, як оточення формувало Дмитра Донцова та як Донцов формував оточення й на цьому тлі критично розглянути всю сукупність ідейного багатства публіцистичної творчості Донцова, його ідеологію «чинного націоналізму» і концепцію політичної та соціальної організації нації, а також застосовану ним методологію.



Кл.слова:
націоналізм -- нація

   Тип видання:   монографія   
9.
 


Хилл, Н.
Думай и богатей [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Н. Хилл ; ред. В. В. Машков, В. А. Сучек, Р. А. Кондрацкая. - Мінськ : Попурри, 2007. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Если Вы хотите узнать, как преодолеть все преграды и обрести успех, прочитайте эту замечательную книгу. Многие годы она была бестселлером в США и выдержала там 42 издания. Но и до сих пор книга Наполеона Хилла потрясает жизненной энергией. В ней Вы найдете четкий план того, как преуспеть в жизни. А это пригодится Вам в любом деле.



Кл.слова:
тренінг -- багатство

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Мележик, О. В.
Заповідна справа [Електронний ресурс] : для студентів напряму підготовки "6.040106 – екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування" / О. В. Мележик ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра екології. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 221 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В останнє десятиріччя ХХ століття розвиток природоохоронних ідей досяг свого певного логічного завершення на цьому етапі. З одного боку, в 1992 р. в Ріо-де-Жанейро була прийнята Конвенція про біорізноманіття, яке є як основою еволюції і функціонування систем біосфери, так і сталого абезпечення потреб населення Землі. Певною мірою вона перебрала на себе частину функцій Боннської, Бернської та Рамсарської конвенцій, оскільки проголосила збереження не окремих ланок природи, а головних рівнів організації її біоти. З іншого боку, в цьому ж році Рада Європи прийняла концепцію Європейської екомережі (European Ecological Network) як ідею всеєвропейської системи охорони природної спадщини європейської спільноти. Безперечно, це найбільш фундаментальні ідеї останніх десятиліть в справі збереження довкілля. Це своєрідна реакція на наслідки, викликані хаотичним і в своїй основі споживацьким розвитком суспільства, що призвів до розвитку дигресивних процесів в природі, які вже набули і продовжують набувати глобального значення. Вони об`єктивно вимагають, по-перше, створення єдиної, цілісної системи збереження, відтворення і покращання національних природних багатств на теренах всього континенту і, по-друге, поєднаної дії зусиль на національному і міжнародному рівнях. Звідси випливає, що європейська екомережа є виявом процесу інтеграції європейської політики збереження природи, так само, як і інтеграції національних систем її охорони, а також вирішення екологічних проблем розвитку сільського господарства, лісівництва, транспорту, промисловості, туризму тощо, які безпосередньо впливають на стан і збереження природної спадщини на шляху міжнародної співпраці, спрямована на збереження цілісного природного каркасу Європи і є спробою об`єднати в єдину європейську мережу її найбільш цінні природні території. Розуміючи це, велика група фахівців за підтримкою Представництва ООН в Україні, спираючись на міжнародний досвід, здійснила першу спробу з`ясувати основні обриси, принципи, теоретичні та практичні положення майбутньої національної мережі України. Саме вони і викладені в цій книзі. Робота проводилася на основі системного аналізу і значного за обсягом матеріалу, нагромадженого в різних галузях дослідження рослинного і тваринного світу. Безперечно, поза аналізом залишилося ще більше проблем, зокрема, заходи її практичного втілення в життя і інтеграції з національними мережами сусідніх держав.



Кл.слова:
біосфера -- екомережі -- охорона довкілля

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
11.


Земельний кодекс України [Електронний ресурс]. - К. : [б. в.], 2001. - 82 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
національне багатство -- геодезія -- кадастр -- землеобробка

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
12.


Земельный кодекс Российской Федерации [Електронний ресурс] : текст с изменениями и дополнениями на 10 мая 2009 года. - М. : Эксмо, 2009. - 128 с.. - (Российское законодательство)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее издание содержит текст Земельного кодекса РФ с изменениями и дополнениями на 10 мая 2009 года. Если есть изменения, вступающие в силу позднее, то вместе с редакцией нормы, действующей на эту дату, приводится норма в новой редакции и указывается дата, с которой она вступает в силу.



Кл.слова:
закон -- земля -- національне багатство

   Тип видання:   нормативно-правовий акт   
13.


Земельный кодекс Российской Федерации [Електронний ресурс] : текст с изменениями и дополнениями на 1 февраля 2009 года. - М. : Эксмо, 2009. - 144 с.. - (Карманный справочник юриста)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее издание содержит текст Земельного кодекса РФ с изменениями и дополнениями на 1 февраля 2009 года. Если есть изменения, вступающие в силу позднее, то вместе с редакцией нормы, действующей на эту дату, приводится норма в новой редакции и указывается дата, с которой она вступает в силу.



Кл.слова:
закон -- земля -- національне багатство

   Тип видання:   довідник   
14.


Каталоги Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського [Електронний ресурс] : довідник / Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського ; уклад. Ю. Л. Фіх, Т. В. Добко. - Київ : [б. в.], 2017. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.49 Мб


Довідник характеризує систему каталогів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ). Подано інформацію про карткові, друковані, електронні, цифрові імідж-каталоги і картотеки НБУВ. Вміщено інформацію про книжкові багатства НБУВ, про склад бібліотечних фондів, представлених рідкісними виданнями і колекціями. Видання сприятиме популяризації довідково-бібліографічних ресурсів, ефективності бібліографічного пошуку та використанню фондів НБУВ. Для широкого кола користувачів.



Кл.слова:
бібліографічні ресурси -- довідковий апарат -- каталогізація -- імідж-каталоги

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Котляр, М. Ф.
Київський літопис XII століття [Електронний ресурс] : історичне дослідження / М. Ф. Котляр. - К. : Ін-т історії України НАНУ, 2009. - 316 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Складова частина Південноруського ізвода кінця XIII - початку XIV ст., що звичайно публікується за Іпатіївським списком XV ст. Київський літописний ізвод не має собі рівних в давньоруськом письменстві за різноманітністю і багатством історичної інформації й надзвичайно високими літературно-художніми властивостями Досі в науці немає єдності поглядів щодо структури і джерел цієї видатної пам'ятки давньоруської літератури XII ст. Автор висуває і розвиває думку, що Київський літопис складається в основному з великих і малих воїнських повістей, з'єднаних суто літописними статтями. Він пропонує розроблену ним структуру пам'ятки, вказує її джерела, розкриває її можливості в дослідженнях з давньоруської історії. Праця розрахована на науковців - істориків і філологів, - викладачів вузів, студентів і на широкий загал любителів минувшини.



Кл.слова:
Київ -- Русь

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Дмитрієнко, М.
Короткий нарис міської геральдики Поділля [Електронний ресурс] / М. Дмитрієнко, Ю. Савчук ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1994. - 106 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Старовинні міські герби є незвичайними літописцями історії Ці безпристрасні свідки багатьох історичних перипетій належать до тих історичних пам'яток, в яких графічно, за допомогою особливої знакової системи відображено реальні явища та події, що мали місце в певному регіоні, зафіксовано все визначальне, що відбувалося довкола і стосувалося землі, на якій стояло те чи інше місто. З гербових емблем довідуємося про географію й природні багатства краю, головні господарські заняття і культуру населення, його боротьбу проти поневолювачів упродовж століть, звитягу і стійкість наших предків, про економічне становище та адміністративний статус міста. Саме через це бажання ознайомитись із старовинними міськими гербами є своєрідним проявом любові до минулого свого міста, краю, Батьківщини, яка свідчить про невмирущість культури народу.



Кл.слова:
геральдика -- герб міста -- емблематика

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Покровська, Н. В.
Макроекономіка [Електронний ресурс] / Н. В. Покровська ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Економіки і Менеджменту. - К. : [б. в.], 2011. - 49 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Економічну теорію традиційно поділяють на: макро- та мікроекономіку. Макроекономіка виявляє властивості економіки як єдиного цілого, економічного життя в широкому плані. Мікроекономіка ж дає уявлення про рух індивідуальних цін та інших показників цього рівня. Вони тісно взаємодіють. Макроекономіка як наука вивчає агрегатні, тобто сукупні економічні величини. Макроекономічні явища відбивають успіхи або невдачі будь-якої країни. Держава може впливати на господарські показники через економічну політику – податки, видатки, зміну монетарної політики. Економічна теорія вчить людей “ловити рибу” (давши рибу – нагодуєш на день, навчиш ловити – нагодуєш на все життя). Економічна наука досліджує, як суспільство вибирає найкращі способи використання обмежених ресурсів, аби виробляти різноманітні товари та розподіляти їх серед різних груп населення. Вона є дослідження багатства й одночасно складовою дослідження людини.



Кл.слова:
економіка -- ресурси -- торгівля -- товарообіг

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Сокол, А.
Моя країна - Україна [Електронний ресурс] / А. Сокол, О. Конечна. - Донецьк : ТОВ Глорія Трейд, 2010. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Моя країна - Україна" запрошує юних читачів у подорож по рідній країні, в доступній формі знайомить з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу. Мета книги - прищепити юним читачам почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, гордості за рідну землю. Ці почуття і сформовані під їх впливом риси характеру - чесність, мужність, благородство, відданість - актуальні в усі часи, а надто в такий непростий період розвитку, який переживає Україна сьогодні.



Кл.слова:
незалежна держава -- історія -- національна символіка

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Талеб, Н. Н.
Одураченные случайностью [Електронний ресурс] : скрытая роль Шанса на Рынках и в Жизни / Н. Н. Талеб. - М. : Интернет-трейдинг, 2002. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Русская рулетка и лидеры бизнеса, классическая история и финансовые спекуляции, поэзия и математика, Шерлок Холмс и научные войны - все есть в этом очаровательном проникновении автора в нашу жизнь, в то, как мы соприкасаемся и взаимодействуем с госпожой Удачей. Если сосед достиг успеха на фондовой бирже, то он - гений или везунчик? Если мы ошибочно принимаем удачу за мастерство, то неизбежно превращаемся в "одураченных случайностью",- предостерегает математик и менеджер по страхованию рисков Нассим Талеб. Эта книга помогает справляться с глубоко укоренившейся тенденцией недооценивать случайность. Она о здравом смысле, математически стройная, но при этом развлекательная и информативная. Предназначена для широкого круга читателей. Студенты и финансисты, водители такси и адвокаты, стоматологи и философы - все должны прочитать эту книгу для осознания нового понимания жизни.



Кл.слова:
розум -- багатство -- випадок

   Тип видання:   словник   
20.
 


Береза, Т.
Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів [Електронний ресурс] / Т. Береза. - Львів : БаК, 2011. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Практичний англо-український словник фразеологічних синонімів" показує фразеологічне багатство англійської та української мов, є практичним виданням. Тому він може задовольнити широкі потреби цільової аудиторії. Словник допоможе носіям англійської і української мов глибше зрозуміти та засвоїти паралельні фразеологічні структури, яких немає в інших словниках. Містить близько 19 000 фразеологічних одиниць. Головними гаслами є крилаті вислови, відомі імена літературних героїв, назви популярних книжок та кінострічок, а також вислови, що вживаються у мовленні. Словник розрахований для професіоналів та широкого кола читачів, не байдужих до мови.



Кл.слова:
лексикологія -- переклад -- фразеологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського