Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (12)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Кучин Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кучин Ю. Л. 
Профілактика та лікування дихальної недостатності у хворих з контузією легень : Автореф. дис... канд. мед. наук / Ю. Л. Кучин; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання лікування постраждалих з тяжкою контузією легень за умов впровадження в клінічну практику респіраторної підтримки з урахуванням стадійності патоморфологічних змін у разі контузії, а саме: - рутинного застосування позитивного тиску в кінці видиху не раніше 3-ї доби від травми та використання штучної вентиляції легень в різних положеннях. Встановлено, що вентиляція в прональній позиції та сидячи зменшує внутрішньолегеневе шунтування та покращує оксигенацію артеріальної крові у випадку дихальної недостатності тяжкого ступеня. Доведено безпечність використання даних методів. З'ясовано, що застосування штучної вентиляції легень у положенні лежачи на животі та сидячи дозволило знизити частоту розвитку вентилятор-асоційованої пневмонії, скоротити строки респіраторної підтримки та зменшити терміни лікування постраждалих за умов відділень інтенсивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.8-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кучин Ю. Л. 
Анестезіологічне забезпечення оперативного втручання остеосинтезу ключиці у пацієнтів за поєднаних переломів ребер / Ю. Л. Кучин // Клініч. хірургія. - 2013. - № 12. - С. 58-60. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У 162 пацієнтів, оперованих з приводу ізольованої або поєднаної торакальної травми з множинними переломами ребер і ключиці, порівняно результати лікування залежно від застосованого анестезіологічного забезпечення. У 18 (11,1 %) пацієнтів виникла госпітальна пневмонія, у 64 (40,0 %) - здійснено респіраторну підтримку, у 84 (51,8 %) - бронхофіброскопія. Застосування регіонарної анестезії дозволило зменшити частоту респіраторних ускладнень, потребу у респіраторній підтримці та тривалість лікування хворих у відділенні інтенсивної терапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.40-588 + Р458.193-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кучин Ю. Л. 
Спінальна анестезія низькими дозами місцевого анестетика у хворих з політравмою / Ю. Л. Кучин // Лікар. справа. - 2014. - № 3/4. - С. 95-99. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Кучин Ю. Л. 
Спінальна анестезія при відтермінованих травматологічних втручаннях у пацієнтів з черепно-мозковою травмою / Ю. Л. Кучин // Хірургія України. - 2015. - № 1. - С. 58-61. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Кучин Ю. Л. 
Стресіндукована гіпералгезія в пацієнтів із поєднаною й множинною травмою / Ю. Л. Кучин // Травма. - 2015. - 16, № 1. - С. 33-36. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Кучин Ю. Л. 
Проблеми знеболювання травматологічних та ортопедичних хворих у післяопераційному періоді, яким проводиться тромбопрофілактика: безпечність одночасного призначення нестероїдних протизапальних лікарських засобів та низькомолекулярних гепаринів / Ю. Л. Кучин // Травма. - 2014. - 15, № 5. - С. 15-19. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінка безпечності одночасного призначення нестероїдних протизапальних лікарських засобів (НПЛЗ) (декскетопрофену) та низькомолекулярних гепаринів (НМГ) (беміпарину) у профілактичних дозах у травматологічних та ортопедичних хворих. У дослідження включалися пацієнти, яким було виконано травматологічне або ортопедичне оперативне втручання та які одержували декскетопрофен та/або беміпарин у профілактичних дозах. Основними критеріями оцінки були крововтрата під час та після операції та наявність великих або клінічно значимих кровотечі/кровоточивості. Вторинними результатами були: потреба у трансфузії препаратів крові, потреба в застосуванні препаратів, що впливають на гемостаз, та зміни лабораторних показників. Не було виявлено інтеракцій між НМГ та НПЛЗ, які б значимо впливали на показники коагуляції, що рутинно застосовуються в клінічній практиці. Одночасне застосування НМГ та НПЛЗ підвищує ризики малих кровотеч (OR 0,23, 95 % ДІ [0,12 - 0,45]), але не великих та клінічно значимих кровотеч (OR 3,46, 95 % ДІ [0,49 - 150,1]) у післяопераційному періоді. Також поєднання НМГ та НПЛЗ не збільшує кровоточивість післяопераційної рани, крововтрати по хірургічних дренажах та не збільшує кількості гемотрансфузій. Встановлено, що одночасне призначення НМГ у профілактичних дозах та НПЛЗ може застосовуватись у травматологічних та ортопедичних хворих у післяопераційному періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.84-1 + Р457.84-387

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кучин Ю. Л. 
Гіпералгезія при лікуванні пацієнтів у гострому періоді черепно-мозкової травми / Ю. Л. Кучин // Медицина неотлож. состояний. - 2015. - № 1. - С. 64-66. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Глумчер Ф. С. 
Комбінована спінальна анестезія при лапараскопічних абдомінальних оперативних втручаннях у пацієнта із супутньою бульозною емфіземою легень / Ф. С. Глумчер, О. П. Мельник, Ю. Л. Кучин, А. І. Мойсеєнко, О. А. Донець, С. О. Солярик, Т. Ю. Сенченко // Хірургія України. - 2015. - № 4. - С. 117-121. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Описано 2 клінічних випадки проведення лапароскопічних абдомінальних оперативних втручань за умов комбінованої анестезії (спінальна анестезія з підтриманням цільового рівня седації) в одного й того самого пацієнта із супутньою двосторонньою генералізованою бульозною емфіземою легень. Розглянуто можливі вентиляційні розлади та способи їх профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.305.2 + Р457.4-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кучин Ю. Л. 
Гіпералгезія при лікуванні пацієнтів у гострому періоді черепно-мозкової травми / Ю. Л. Кучин // Медицина неотлож. состояний. - 2015. - № 6. - С. 55-57. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Кучин Ю. Л. 
Вплив початку тромбопрофілактики на частоту геморагічних та тромботичних ускладнень у хворих із травмою / Ю. Л. Кучин, Ф. С. Глумчер, А. В. Сташкевич, С. О. Тарасенко // Травма. - 2013. - 14, № 2. - С. 53-58. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто питання тромбопрофілактики у хворих із травмою, наведені результати проспективного когортного дослідження з визначення ефективності та безпечності різних режимів тромбопрофілактики - з перед- або післяопераційним початком. Встановлено, що післяопераційний старт із використанням низькомолекулярних гепаринів (за інструкцією такий режим дозволено для беміпарину) так само ефективний та безпечний, як і передопераційний початок, але у травматичних хворих із підвищеними ризиками періопераційних геморагічних ускладнень слід надавати перевагу післяопераційному початку тромбопрофілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.220.35-7 + Р458.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Цехмістер Я. В. 
Практичний курс невідкладної допомоги як обов'язковий базис професійної компетентності лікарів хірургічних спеціальностей / Я. В. Цехмістер, Ю. Л. Кучин, О. Ю. Лисенко, Т. М. Галига // Клініч. хірургія. - 2016. - № 7. - С. 73-75. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено результати дослідження щодо визначення загального рівня знань та практичних навичок з надання невідкладної допомоги лікарів-інтернів хірургічних спеціальностей. Наведено інформацію щодо практичного курсу невідкладної допомоги, розробленого для лікарів-інтернів у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця. Обгрунтовано доцільність впровадження практичного курсу невідкладної допомоги для лікарів-інтернів хірургічних спеціальностей. Висвітлено особливості структури загальнопрофесійної компетентності лікаря хірургічної спеціальності. Наведено результати повторного анкетування респондентів після успішного опанування практичного курсу невідкладної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3-33 + Р35,3 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кучин Ю. Л. 
Мультимодальне знеболення пацієнтів з поєднаною травмою в ранньому посттравматичному періоді, під час операцій та у післяопераційному періоді : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.30 / Ю. Л. Кучин; Харків. мед. акад. післядиплом. освіти. - Харків, 2015. - 40 c. - укp.

Визначено частоту розвитку інтенсивного болю у пацієнтів з поєднаними пошкодженнями. Встановлено предиктори його розвитку. Показано, що повторні оперативні втручання та неадекватно лікований біль асоціюються зі зростанням больового синдрому в післяопераційному періоді внаслідок гіпералгезії. Доведено, що використання унілатеральної спінальної анестезії зменшує ризики гемодинамічних ускладнень, встановлено можливість використання при цьому гіпобаричного розчину бупівакаїну. Запропоновано новий спосіб люмбальної пункції в положенні лежачи на спині. Обгрунтовано переваги регіональної анестезії порівняно з загальною анастезією. Встановлено тісний зворотній кореляційний зв'язок інтраопераційної седації з ситуативною тривожністю. Обгрунтовано безпечність післяопераційного початку тромбопрофілактики у пацієнтів з поєднаною травмою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1 + Р451

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Цехмістер Я. В. 
Становлення післядипломної освіти в Національному медичному університеті імені О. О. Богомольця (110 років історії) / Я. В. Цехмістер, Ю. Л. Кучин, О. Ю. Лисенко, М. М. Горобець // Лікар. справа. - 2016. - № 3/4. - С. 156-160. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Описано історичний аспект становлення післядипломної підготовки лікарів у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця, зокрема наведено інформацію про запровадження повторювальних курсів для лікарів в Університеті св. Володимира, наведено орієнтовний план підготовки лікарів на заначених курсах, а також "Правила специальных и повторительных курсов для врачей при медицинском факультете Императорского Университета св. Владимира". Встановлено факт виникнення першого університетського осередку післядипломної освіти в Україні на медичному факультеті Університету св. Володимира в 1906 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р7 + Р11(4УКР) р31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Лесной И. И. 
Роль парентерального и энтерального клинического питания у больных онкологического профиля / И. И. Лесной, Е. А. Колесник, Ю. В. Мазанько, М. А. Катриченко, Ю. Л. Кучин // Клинич. онкология. - 2015. - № 1. - С. 16-23. - Библиогр.: 119 назв. - рус.

Рассмотрены вопросы клинического питания у больных онкологического профиля, в частности при периоперационной подготовке к различным хирургическим вмешательствам. Проанализирована проблема энтерального и парентерального питания с позиции современных научных исследований. Представлен обзор осложнений, связанных с недостаточным нутритивным статусом у онкологических больных. Приведены данные о методах улучшения клинических показателей при использовании иммунных парентеральных смесей, содержащих омега-3 жирные кислоты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-51 + Р351.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кучин Ю. Л. 
Предиктори інтенсивного післяопераційного болю у пацієнтів після лапароскопічної холецистектомії / Ю. Л. Кучин, К. Ю. Бєлка, В. П. Бабич // Клініч. хірургія. - 2017. - № 8. - С. 24-26. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Післяопераційний біль (ПОБ) часто є основною скаргою у пацієнтів після лапароскопічної холецистектомії (ЛХЕ), саме його наявність та інтенсивність нерідко визначають тривалість госпіталізації пацієнтів, якість їх життя після операції. Визначення предикторів інтенсивного ПОБ після ЛХЕ допоможе виявляти пацієнтів з високим ризиком його виникнення, вчасно формулювати алгоритм їх лікування, покращити його результати, зменшити ризик переходу болю у хронічний. Метою проспективного дослідження було визначення предикторів інтенсивного ПОБ у пацієнтів після ЛХЕ. У дослідження включені 100 пацієнтів, у 20 з них після ЛХЕ виник інтенсивний ПОБ. Предикторами інтенсивного ПОБ були: жіноча стать, молодий вік, наявність інтенсивного болю перед операцією, хронічного болю, передопераційної тривоги та/або депресії. При аналізі даних встановлено, що у пацієнтів, яким інтраопераційно призначали кетамін, частота інтенсивного ПОБ менша.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.52-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бабич В. П. 
Периопераційна аналгезія лапароскопічних холецистектомій у пацієнтів з цукровим діабетом / В. П. Бабич, К. Д. Мартищенко, Ю. Л. Кучин, К. Ю. Бєлка // Клініч. ендокринологія та ендокрин. хірургія. - 2018. - № 1. - С. 56-61. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Периопераційний біль після лапароскопічної холецистектомії (ЛХЕ) є мультифакторним та складним, включаючи декілька різних та клінічно окремих механізмів болю, а пацієнти з цукровим діабетом нерідко мають підвищені ризики сильного післяопераційного болю. Крім того, пацієнти з цукровим діабетом мають знижену відповідь на опіатні анальгетики за даними експериментальних та клінічних досліджень, та часто вимагають призначення великих доз опіатів з відповідним підвищенням опіат-асоційованих побічних ефектів. Мета огляду - аналіз даних доказової медицини щодо частоти й інтенсивності болю після ЛХЕ у пацієнтів з цукровим діабетом, його впливу на результати лікування пацієнтів, ефективність і безпечність застосування системних ад'ювантів і лідокаїну, кетаміну, дексмедетомідину. Лідокаїн, кетамін та дексмедетомідин є ефективними ад'ювантами, які покращують якість знеболення, зменшують споживання опіатів та частоту ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р457.465.520.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Релігія та медицина : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., присвяч. пам'яті свт. Луки (В. Ф. Войно-Ясенецького), 11-12 черв. 2019 р. / ред.: Ю. Л. Кучин, Р. Л. Скрипник, І. В. Васильєва, С. Л. Шевченко; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця, Громад. орг. "Укр. асоц. релігієзнавців", Центр розвитку особистості "Humanus" . - Київ : Автограф, 2019. - 377 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - рус.

Досліджено явища релігії та гомеопатії в історичному дискурсі. Розглянуто особливості деонтологічних вимірів релігії та медицини. Висвітлено історію благодійництва засновниці Свято-Покровського жіночого монастиря великої княгині Олександри Петрівни Романової. Проаналізовано особливості становлення монастирів, чернецтва, християнської медицини та ченців-лікарів у стародавній Україні-Русі в Х - ХІІІ ст. Охарактеризовано методологічні та історичні аспекти взаємозв’язку релігії та медицини у сучасному суспільстві. Досліджено світоглядні аспекти кореляції релігійних переконань та медичних практик. Проаналізовано співіснування анатомії та релігії в світлі деяких історичних фактів. Наведено деякі особливості інтеграції тибетської медицини в західний культурний простір крізь призму діалогу буддизму з наукою. Наведено новітні підходи щодо оптимізації системи профілактики на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Акцентовано увагу на психологічних аспектах допомоги пацієнту в підготовці до операції. Доведено винятковість значення та ролі духовної турботи в паліативній медицині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.в2 я431 + Э212.4:Р я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кучин Ю. Л. 
Больовий синдром у пацієнтів із вогнепальними пораненнями кінцівок та посттравматичними стресовими розладами / Ю. Л. Кучин, В. Р. Горошко // Медицина невідклад. станів. - 2021. - 17, № 7. - С. 24-31. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Під час бойових дій на Сході України кількість пацієнтів із вогнепальними пораненнями кінцівок становить близько 64 %. Лікування посттравматичних стресових розладів у даних пацієнтів у 82,1 % випадків не завершується позитивним результатом. Причиною таких результатів є висока інцидентність розвитку хронічного больового синдрому та збереження стійкості до лікування посттравматичних стресових розладів. У 30 - 40 % випадків лікування больового синдрому в пацієнтів із вогнепальними пораненнями та посттравматичними стресовими розладами не призводить до позитивного ефекту. У подальшому реконструктивні оперативні втручання необхідно виконувати 35 - 40 % поранених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Інноваційна освіта та майбутнє України : колект. монографія / М. З. Згуровський, П. М. Куліков, В. П. Андрущенко, Ю. Л. Кучин, І. М. Грищенко, О. Ю. Шевченко, О. А. Шуст, Є. В. Імас, О. Г. Самойленко, О. О. Новомлинець, О. І. Тимошенко, В. А. Бортник, В. В. Коцур, М. О. Тимошенко, І. В. Девтеров, О. М. Яцунь, Т. В. Девтерова; ред.: О. В. Петроченко, Т. В. Девтерова, І. В. Девтеров; Рада ректорів Київського вузівського центру. - Київ : Політехніка, 2023. - 234 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 + Ч34(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866965 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Грижі : [навч. посіб.] / В. В. Скиба, Ю. Л. Кучин, О. В. Іванько, В. Ф. Рибальченко, М. М. Стець, Г. І. Пастернак, О. М. Гриб, А. В. Гоман, І. Г. Рибальченко, Д. І. Христюк, Д. А. Нога, Н. В. Войтюк, А. К. Рушай, П. В. Іванчов, І. Л. Насташенко; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика. - 2-ге вид. - Київ : Сталь, 2022. - 297 c. - Бібліогр.: с. 275-286 - укp.

Висвітлено питання клініки, діагностики, диференційної діагностики та хірургічного лікування різних за локалізацією гриж. Представлено нові інформативні методи візуалізації недуги. У повному обсязі представлено традиційні методи хірургічного лікування гриж, а також нові сучасні методи хірургічного лікування гриж з використанням ендоскопії та алопластичних матеріалів. Значна частина методик оперативного лікування мають історичнен значення, але вони не втратили актуальності і до сьогодні. Окремо висвітлено питанння хірургічного лікування гриж у дітей. Посібник ілюстровано рисунками та схемами операцій з метою кращого сприйняття матеріалу проведення операції. Розраховано на практичних хірургів початківців усіх хірургічних спеціальностей, та буде настільною книгою для лікарів-інтернів і лікарів на курсах спеціалізації, а також буде корисним для студентів старших курсів які мріють про хірургію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867764 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського