Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бичкова Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Бичкова Г. О. 
Люмінесцентне визначення кверцетину у фармацевтичних препаратах і лікарських рослинах / Г. О. Бичкова, С. В. Бельтюкова // Фармац. журн. - 2009. - № 1. - С. 90-94. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бичкова Г. М. 
Клінічний поліморфізм та генетична гетерогенність синдрому Мартіна-Бела : Автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.15 / Г. М. Бичкова; Укр. наук. гігієн. центр. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Встановлено, що синдром проявляється як мінімум у двох клінічних формах, які характеризуються специфічним комплексом фенотипічних і психопатологічних ознак. Показано, що в основі виявленого клінічного поліморфізму лежить істинна генетична гетерогенність (відмінність молекулярно-генетичних змін при різних клінічних формах синдрому). Вперше проведений аналіз порушень психічних функцій у хворих дозволив виявити переважне ураження у них лобних відділів мозку. Впроваджені у практику основні результати роботи дозволять підвищити ефективність діагностики і профілактики синдрому Мартіна-Бела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.095-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Рибченко Л. А. 
Аналіз частоти найбільш поширених мутацій генів IBBRCA1D та IBBRCA2D у жінок, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи / Л. А. Рибченко, Г. М. Бичкова, Г. В. Скибан, Н. Є. Ярошенко, С. В. Клименко // Пробл. радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 17. - С. 267-273. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*440.223 + Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Рибченко Л. А. 
Порівняння моделей оцінки ризику носійства мутації BRCA1 та BRCA2 у хворих на рак молочної залози / Л. А. Рибченко, Г. М. Бичкова, Г. В. Скибан, С. В. Клименко // Мед. перспективи. - 2013. - 18, № 4. - С. 68-74. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Лівшиць Л. А. 
Асоціація генотипу і клінічних проявів найпоширеніших моногенних спадкових захворювань / Л. А. Лівшиць, Г. М. Бичкова, М. В. Нечипоренко, О. Ю. Екшиян, Н. В. Грищенко, С. Г. Малярчук, В. М. Пампуха, С. А. Кравченко, Н. О. Афанасьєва, Н. А. Пічкур, Г. В. Скибан // Біополімери і клітина. - 2004. - 20, № 1/2. - С. 107-114. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано асоціації генотипу та фенотипу у хворих на муковісцидоз (МВ), фенілкетонурію (ФКУ), спінальну м'язову атрофію (СМА) та синдром Мартіна-Белла (СМБ) з України. Одержано дані про кореляцію певних мутацій генів ТРБМ, ФАГ, SMN і FMR-1 з деякими проявами фенотипу. Обговорено роль інших генів-модифікаторів, причетних до патогенезу МВ, ФКУ, СМА та СМБ. На підставі одержаних даних припущено, що ген HFE-1 може бути модифікуючим фактором клінічного фенотипу у хворих на МВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р602.5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бичкова Г. О. 
Сорбційно-люмінесцентне визначення поліфенольних сполук у харчових продуктах, рослинній сировині та фармацевтичних препаратах : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Г. О. Бичкова; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В. Богатського. - Одеса, 2013. - 20 c. - укp.

Установлено можливість принципово нового розв'язання задачі визначення поліфенольних сполук з використанням їх твердофазної молекулярної люмінесценції, посиленої іонами Y (III) або Sc (III), а також твердофазної сенсибілізованої поліфенолами люмінесценції іонів Tb (III) у рослинній сировині, харчових продуктах, лікарських препаратах. Знайдено нові аналітичні форми для люмінесцентного визначення поліфенольних антиоксидантів: сорбати комплексів Y (III) з кверцетином і рутином і Sc (III) з морином, сорбати різнолігандних комплексів Y (III) з хлорогеновою кислотою та триоктилфосфіноксидом, Tb (III) з пропілгалатом і галовою кислотою, Sc (III) з катехінами. Встановлено, що використання сорбатів комплексів флавоноїдів (кверцетину та рутину) створює передумови для створення методик роздільного як тестового, та і твердофазного люмінесцентного їх визначення у разі спільної присутності, що не видається можливим спектрофотометричним методом. Встановлено міжмолекулярне перенесення енергії збудження від донора енергії - бичачого сироваткового альбуміну до акцептора - рутину (морину), що сприяє збільшенню інтенсивності люмінесценції сорбатів. Вперше для визначення суми поліфенольних сполук у рослинній сировині, що визначає його біологічну активність, за люмінесцентний стандарт запропоновано використовувати галову кислоту, яка сенсибілізує люмінесценцію іонів Tb (III). Вперше показано можливість твердофазного люмінесцентного визначення катехінів з використанням сорбатів їхніх комплексів з Sc (III) та лаурилсульфатом натрію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 с + Л80-1 с + Л66-1 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Рибченко Л. А. 
Прогнозування вірогідності носійства мутацій BRCA1 ТА BRCA2 у жінок з обтяженим сімейним анамнезом щодо раку молочної залози та/або раку яєчників = Prognosis of probability of BRCA1 and BRCA2 mutations carriage in women with compromised family history of breast and/or ovarian cancer / Л. А. Рибченко, Г. М. Бичкова, Г. В. Скибан, С. В. Клименко // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 18. - С. 253-260. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обтяженість сімейного анамнезу щодо раку молочної залози та/або раку яєчників може свідчити про носійство мутації в BRCA1 та BRCA2 генах. Мета роботи - оцінити та порівняти можливості Манчестерської бальної системи, алгоритму Penn II та Myriad на індивідуальному рівні відрізняти пацієнтів з мутацією BRCA1/2 та осіб без мутантних алелей серед українських жінок з раннім розвитком раку молочної залози (РМЗ) та/або обтяженим сімейним анамнезом щодо РМЗ та/або раку яєчників. Матеріалом дослідження слугували результати генеалогічного, молекулярно-генетичного та клініко-морфологічного обстеження 44-х осіб, хворих на РМЗ, з раннім розвитком захворювання або з обтяженим сімейним анамнезом щодо онкологічної патології молочної залози та/або яєчників. Визначення найбільш імовірних носіїв мутацій BRCA1 і BRCA2 серед обстежених жінок проводили за допомогою 3-х вищезгаданих алгоритмів. Манчестерська бальна система має кращу здатність на індивідуальному рівні відрізняти пацієнтів з мутацією та осіб без мутантних алелей. Площа під кривою Манчестерської бальної системи складає 0,84, Penn II - 0,66, Myriad - 0,68.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-14 + Р569.715.2-14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Рибченко Л. А. 
Мутації у генах BRCA1 та BRCA2 у жінок, хворих на рак яєчників, які зазнали впливу чинників Чорнобильської катастрофи / Л. А. Рибченко, Л. О. Полубень, Г. М. Бичкова, Г. В. Стефанович, С. В. Клименко // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 24. - С. 455-464. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - встановити частоту гермінальних мутацій 185delAG, 5382insC гена BRCA1 і 6174delT гена BRCA2 у хворих на рак яєчників (РЯ) в Україні, зокрема у жінок, які зазнали впливу чинників Чорнобильської катастрофи. У дослідження включено 306 хворих на РЯ різного віку, яким було проведено молекулярно-генетичне визначення мажорних мутацій в генах BRCA1 і BRCA2 за допомогою аллель-специфічної мультиплексної полімеразної реакції. Частота мутацій у хворих на РЯ з радіаційним анамнезом (основна група) склала 5,3 % (2 з 38). У хворих без радіаційного анамнезу (контрольна група) виявлено 11,2 % (30 з 268) випадків з мутацією. Проте значущої різниці в частоті мутацій між групами хворих виявлено не було (p = 0,39). Встановлено, що частота мутацій BRCA1/2 у пацієнтів обох груп склала 10,4 % (32 із 306). На долю мутації 5382insC у гені BRCA1 припадає 87,5 % (28 з 32) випадків з мутацією, натомість алельний варіант 6174delT гена BRCA2 не виявлено у жодної пацієнтки обох груп. Виявлено тенденцію до більш раннього віку захворювання на РЯ у постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС з мутаціями порівняно з BRCA-позитивними особами контрольної групи (p = 0,06). При порівнянні хворих з BRCA-позитивним РЯ та BRCA-негативним РЯ основної когорти встановлено статистичну значущість щодо маніфестації захворювання у пацієнтів з мутаціями в більш ранньому віці (p = 0,04). Однак таких відмінностей не спостерігалося в контрольній групі (p = 0,22). Висновки: частота мутацій у хворих на РЯ з радіаційним анамнезом і без такого не відрізняється та залежить від спектру досліджуваних мутацій у генах BRCA1/2, від ступеня ампліфікації ДНК і чисельності вибірки. Алельний варіант 5382insC у гені BRCA1 є домінуючим і становить 87,5 % від загальної кількості знайдених мутацій. Через дію радіаційного фактора захворювання на РЯ у BRCA1-позитивних осіб реалізується у більш ранньому віці, ніж у пацієнтів без мутацій. Захворюваність на РЯ спостерігалась тільки через 27 - 38 років після Чорнобильської катастрофи у когорті жінок, яким на момент аварії було від 4 до 40 років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2 + Р361.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського