Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (225)Автореферати дисертацій (41)Книжкові видання та компакт-диски (161)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ДАВНЬОГРЕЦЬК$<.>+<.>K=МІФОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 338
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Звонська-Денисюк Л. Л. 
Внутрішня структура давньогрецької мови. Особливості функціональної морфології системи дієслова / Л. Л. Звонська-Денисюк; НАН України. Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 73 c. - Бібліогр.: 149 назв. - укp.

Досліджується парадигматична регулярність та нерегулярність явищ морфологічної системи давньогрецького дієслова на матеріалі текстів різножанрового класичного нормативу. На морфологічному рівні розгляду системи дієслова зроблено спробу розширити сферу його функціональної інтерпретації та зіставлено типові і нерегулярні явища, пов'язані з категоріями часу, способу і стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145.1-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Звонська-Денисюк Л. Л. 
Внутрішня структура давньогрецької мови: Особливості функціонального синтаксису системи дієслова / Л. Л. Звонська-Денисюк; НАН України. Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 82 c. - Бібліогр.: 77 назв. - укp.

Предметом дослідження є парадигматична регулярність та нерегулярність явищ системи давньогрецького дієслова на синтаксичному рівні. Проведено зіставний аналіз регулярних та нерегулярних явищ з обгрунтуванням структурно-функціональних закономірностей нерегулярності та застосуванням методу граматичної лінгвогерменевтики оригінальних текстів різножанрового класичного нормативу. У функціонально-семантичному аспекті досліджено особливості дієслівної комбінаторики в системі функціонального синтаксису відмінків, нерегулярних узгоджувальних моделей у системі паратаксису, предикативності дієслівних форм у незалежних синтаксичних конструкціях та при гіпотаксисі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145.1-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Левченко Т. Л. 
Гомілетика Іоаникія Галятовського / Т. Л. Левченко // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 431-437. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано барокову гомілетику І. Галятовського - "Наука албо способ зложеня казаня" (1659 - 1660), укладену задля допомоги православному священникові-провінціалу в написанні проповідей за часів Руїни. Мета дослідження - виявити впливи давньогрецької (V - IV ст. до н.е.) риторичної спадщини на барокову теорію церковного красномовства, для якої характерною рисою була "нерефлексована взірцевість античності", що неодноразово підкреслювалося вченими у студіях більш загального плану. Проведено порівняльний аналіз вчень про структурування промови поданих, вірогідно, вже у перших риториках Тісія та Корака (V ст. до н.е.), досліджуваних Платоном, підсумованих Арістотелем та його послідовниками; розглянуто вчення про емоційний вплив і зацікавлення реципієнта, про "відповідність", "ясність", "переконливість", "доказовість" промови тощо. Зазначено, що на компонуванні барокових проповідей позначилися принципи укладання орацій судового, дорадчого й епідиктичного родів, які культивувалися Давньою Грецією та Римом, породжені потребами функціонування тогочасних соціумів.


Ключ. слова: риторика, гомілетика, проповіді, структура, якості промови
Індекс рубрикатора НБУВ: Ш73(0) + Э372.27-462.13 + Ш5(4Укр)3-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лучканин С. М. 
Латинські сентенції з історико-літературним коментарем і відповідниками з давньогрецької та новоєвропейських мов : Навч. матеріали до вивч. лат. афоризмів для студ. філол. та іст. ф-тів / С. М. Лучканин; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Філол. ф-т. Каф. заг. мовознав. і класич. філології. - К. : Знання, 1999. - 56 c. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Подано в оригіналі й перекладі 150 латинських афоризмів, кожний з яких пояснено, наведено його першоджерело й автора (якщо є), охарактеризовано історію вживання, семантичну еволюцію, його значення в сучасний період, по можливості - фразеологічні відповідники в новоєвропейських мовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Пригодій С. М. 
Література давньої Греції : Навч. посіб. / С. М. Пригодій; Київ. держ. лінгв. ун-т. - К., 1999. - 243 c. - укp.

Наводиться періодизація давньогрецької літератури. Розглядаються особливості давньогрецької міфології, героїчного та дидактичного епосу (Гомер, Гесіод), лірики, драми (Есхіл, Софокл, Евріпід, Арістофан), прози. Висвітлюються особливості новоаттичної комедії (Менандр), Олександрійської поезії (Каллімах, Аполлоній Родосський, Феокріт), а також творчість Плутарха, Лукіана та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)33 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гнатюк В.  
Нарис української міфології / В. Гнатюк. - Л. : Ін-т народознав. НАН України, 2000. - 264 c. - укp.

Досліджено українську міфологію та висвітлено "міфологіяну" Володимира Гнатюка. Наведено перелік великої кількості літературних джерел, що стосуються української міфології інших слов'янських і неслов'янських народів. Вміщено відповідні публікації до кожного конкретного випадку відсилок до порівнянь, паралелей і аналогій у скороченому бібліографічному описі. Подано список скорочень. Запропоновано переклад розділу "Огляд праць із царини слов'янської міфології" зі знаменитої монографії чеського вченого Любора Нідерле (1865 - 1944 рр.) "Життя старих слов'ян". Збережено підрядкові авторські примітки, посилання та пояснення, вони мають цифрове позначення. Дослідження проілюстровано рисунками визначної української художниці Олени Кульчицької (1877 - 1967 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-60 + Э319.1(4УКР) + Т52(23=УКР)-7 + Т3(4УКР)0-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Різун В. В. 
Нариси про текст. Теоретичні питання комунікації і тексту / В. В. Різун, А. І. Мамалига, М. Д. Феллер. - К. : РВЦ "Київ. ун-т", 1998. - 335 c. - Бібліогр.: 110 назв. - укp.

Представлено три наукові нариси, які є цілком самостійними дослідженнями. У першому нарисі "Аспекти теорії тексту" розкривається загальне уявлення про текст як продукт авторської творчості, предмет читацького сприймання і розуміння, засіб впливу, а також як відносно самостійну інформаційну систему. У другому нарисі "Синтаксис тексту" досліджуються можливості виокремлення певного ряду мовних одиниць (речення, складне синтаксичне ціле, висловлювання про предмет мовлення, текст), які формуються на грунті текстових зв'язків і відношень компонентів. У третьому нарисі "Текст як модель комунікативного акту" представлено концепцію тексту як створюваної і оброблюваної автором моделі комунікативного акту з читачем. Спираючись на думки Арістотеля щодо процесу "промови", які містяться у "Риториці" давньогрецького філософа, на сучасні психолінгвістичні погляди, теорії перекладу і редагування, висловлювання видатних вчених автор цього нарису розглядає функціонування тексту у "вільному спілкуванні", коли читач (слухач) у процесі читання (слухання) позбавлений можливості перепитати автора, а кількість читачів є невизначено великою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.70 + Ш141.4-70

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Богач М. Р. 
Поетичний космос Юрія Клена / М. Р. Богач // Філол. науки: Зб. наук. пр. - Суми, 1999. - С. 115-122. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито один з аспектів світобачення Юрія Клена крізь призму космічної символіки, внаслідок чого простежено трансформацію космогонічних міфологем у його світосприйнятті, закоріненому в античній та слов'янській міфологіях, народно-національній основі, що знайшло суб'єктивно-об'єктивне відображення в поетичному тексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Гер=Ук)-4 + Ш5(Ук=4Нім)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Проблеми лінгвістики науково-технічного і художнього тексту та питання лінгвометрики / ред.: В. В. Задорожний. - Л., 2001. - 139 с. - (Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка"; N 419). - укp.

Висвітлено актуальні проблеми мовознавства, літературознавства, психо- та соціолінгвістики. Проаналізовано роль гри у формуванні комунікативних навичок на занятті з іноземної мови. Розглянуто формально-граматичні особливості давньогрецьких складнопідрядних речень з підрядними відносними (означальними) у діалозі Платона "Крітон" та специфіку їх передачі у перекладах новогрецькою та українською мовами. Основну увагу приділено фольклорній традиції у поетичній творчості В.Симоненка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4Укр)3 + Ш1я54(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Арендт Г.  
Становище людини / Г. Арендт; Пер.: М. Зубрицька. - Л. : Літопис, 1999. - 254 c. - укp.

Осмислено основні причини кризи сучасного суспільства, яке стикається з втратою значення таких традиційних ключових понять політичних наук, як справедливість, поміркованість, відповідальність тощо. Грунтовно описано прірву між світоглядом сучасної доби та давньогрецьким полісом, коли діяльність людини відбувалась за умов природного притулку-захисту. Значну увагу приділено детальному аналізу триади "праця - творчість - дія", що посідає значне місце в контексті viva activa людського становища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216,0 + А8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Міщенко М. Д. 
Ідеологія, соціальна міфологія та трансформаційні процеси в українському суспільстві / М. Д. Міщенко; Рада нац. безпеки і оборони України. - К., 1998. - 101 c. - (Соц. стратегії; Вип. 4). - укp.

Аналізується вплив поширених в українському суспільстві ідеологічних та соціально-міфологічних концепцій на суспільно-політичні та економічні процеси в Україні. Значну увагу приділено розкриттю домінуючих у суспільній свідомості ідеологем та міфологем у формуванні політики приватизації та її перебігу, проблемам соціальної напруженості.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*622.2 + С5*15 + Ю6*18:С5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Андрєєва Н. Б. 
Архаїчна культура праслов'ян та східнослов'янських племен : Метод. вказівки. Ч. 1. Вірування та міфологія / Н. Б. Андрєєва; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. - Миколаїв, 2004. - 35 c. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано основні аспекти української культури від її витоків до прийняття християнства. Розглянуто питання прадавньої релігії та міфів наших предків. Приділено увагу особливостям культу природи, ритуалів, східнослов'янського релігійного календаря та святилищ.

Проанализированы основные аспекты украинской культуры от ее истоков до принятия христианства. Рассмотрены вопросы древней религии и мифов наших предков. Уделено внимание особенностям культа природы, ритуалов, восточнославянского религиозного календаря и святилищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(0)941 р30 + Э319(49=СЛ) + Т4(4)45 + Т597.6/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348399 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Калашник Л. С. 
Давньокитайська міфологія як засіб родинного виховання : Моногр. / Л. С. Калашник; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Запоріжжя : Поліграф, 2004. - 260 c. - Бібліогр.: с. 176-188. - укp.

Розкрито суть поняття міфу, запропоновано класифікацію міфів як закономірного явища культурної історії людства. Розглянуто особливості формування та розвитку китайської міфології як засобу родинного виховання. Охарактеризовано основні персонажі даної міфології. Показано роль міфології у сімейному вихованні в Китаї з найдавніших часів до сьогодення.

Раскрыта сущность понятия мифа, предложена их классификация как закономерного явления культурной истории человечества. Рассмотрены особенности формирования и развития китайской мифологии как средства родственного воспитания. Охарактеризованы основные персонажи данной мифологии. Показана роль мифологии в семейном воспитании Китая с древнейших времен до настоящего времени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(54КИТ)-60 + Ч313(5КИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Тімашева О.  
Екологічна спадщина Олімпійських ігор [Електронний ресурс] / О. Тімашева // Теорія і методика фіз. виховання і спорту. - 2001. - № 4. - С. 94-97. - Бібліогр.: 6 назв. - укp. - Режим доступу: /articles/2001/

Розглянуто екологічні аспекти олімпійських ігор з давньогрецького періоду до Ігор XXVII Олімпіади в Сіднеї, представлено стисло олімпійську історію і перспективи розвитку ігор майбутнього, визначено необхідність гармонійного співіснування людини та природи.

Рассмотрены экологические аспекты Олимпийских игр, с древнегреческого периода до Игр XXVII Олимпиады в Сиднее, представлена кратко олимпийская история и перспективы развития игр будущего, отмечена необходимость гармоничного сосуществования человека и природы.

Environmental aspects of the Olympic games from games of Ancient Greece, to XXVII Olympic games in Sydney are depicted. The main periodsof the modern Olympic games' environmental legacy are described. And it is shown the long-term outlooks of the future Olympiads, which lie in the harmonic human & nature coexistence.


Ключ. слова: екологічна, спадщина, олімпійські ігри
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(0)90

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Звонська Л. Л. 
Історія грецької мови : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Л. Л. Звонська; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К. : Вид. центр КНЛУ, 2011. - 384 c. - грец.

Розкрито основні зміни граматики та лексики на етапі багатодіалектного періоду існування давньогрецької мови, часу загальногрецького койне, ранньовізантійського та пізньовізантійського періодів, на етапі турецького панування та в період формування новогрецької літературної мови. Проаналізовано такі мовні феномени як аттикізм, тривале співіснування двох типів загальної мови (катаревуси та димотики). Розглянуто питання історичної діалектології, наведено матеріали для ілюстрації багатодіалектності грецьких літературних та епіграфічних пам'яток. Визначено структуру та функціональні особливості грецької мови у різні періоди її розвитку.

Раскрыты основные изменения грамматики и лексики на этапе полидиалектного периода существования древнегреческого языка, времени общегреческого койне, ранневизантийского и поздневизантийского периодов, на этапе турецкого владычества и в период формирования новогреческого литературного языка. Проанализированы такие языковые феномены как аттикизм, длительное сосуществование двух типов общего языка (катаревусы и димотики). Рассмотрены вопросы исторической диалектологии, приведены материалы для иллюстрации полидиалектности греческих литературных и эпиграфических памяток. Исследованы структура и функциональные особенности греческого языка в различные периоды его развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш145-930

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА765512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ономастика і апелятиви : Зб. наук. пр. Вип. 23 / ред.: В. О. Горпинич; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2005. - 225 с. - укp.

Розглянуто питання лексикології, лексикографії, термінології української, російської, англійської, французької та давньогрецької мов. Висвітлено актуалізацію пасивної лексики в мас-медіа. Проаналізовано особові апелятиви як джерело творення сучасних прізвищ Дніпровського Припоріжжя. Висвітлено особливості функціонування дериваційних морфем з семантико-синтаксичною функцією інструменталя, а також дериваційні особливості катойконімних суфіксів у французькій мові.

Рассмотрены вопросы лексикологии, лексикографии, терминологии украинского, русского, английского, французского и древнегреческого языков. Освещена актуализация пассивной лексики в масс-медиа. Проанализированы личностные аппелятивы как источник создания современных фамилий Днепровского Припорожья. Освещены особенности функционирования деривационных морфем с семантико-синтаксической функцией инструменталя, а также деривационные особенности катойконимных суффиксов во французском языке.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж70131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Матяш І.  
Первісні джерела символіки українського героїчного епосу - дум та історичних пісень / І. Матяш // Нар. творчість та етнографія. - 2004. - № 6. - С. 3-8. - Бібліогр.: с. 8. - укp.

У контексті структурно-символічного аналізу розглянуто епічні тексти як витвори культури, що висвітлюють специфіку світогляду і побуту наших предків, втілену у символічних образах. Охарактеризовано види епічної символіки: космічну, соціальну, темпорально-просторову. Зазначено, що первісним джерелом епічної символіки є міфологія.

В контексте структурно-символического анализа рассмотрены эпические тексты как творения культуры, освещающие специфику мировоззрения и быта наших предков, воплощенную в символических образах. Охарактеризованы виды эпической символики: космическую, социальную, темпорально-пространственную. Указано, что первобытным источником эпической символики является мифология.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-611 + Т597

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Зборовец И. В. 
Русский музей восковых фигур в гостях у харьковчан / И. В. Зборовец // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2005. - № 4. - С. 43-51. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Наведено критичний огляд експонатів виставки воскових фігур за розділами "Міфологія давньої Греції", "Давній Єгипет", "Мешканці інших планет", "М.В. Гоголь і його персонажі".

Приведен критический обзор экспонатов выставки восковых фигур по разделам "Мифология древней Греции", "Древний Египет", "Инопланетяне", "Н.В. Гоголь и его персонажи".

The critical review of exhibits of wax figures on sections Д Mythology of ancient Greece ", Д Ancient Egypt ", "Aliens", "Waxworks exhibition", Д N.V.Gogol and his characters ".


Ключ. слова: восковая скульптура, выставка, экспонаты, паноптикум, ожившие герои мифов, истории, литературы
Індекс рубрикатора НБУВ: Щ135.8л61(4РОС)-183(4УКР-2ХАР) + Щ137.5л62

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Волочай В. Г. 
Словник імен богинь дохристиянських цивілізацій : Понад 500 ст. / В. Г. Волочай; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. - Вінниця : О.Власюк, 2005. - 326 c. - Бібліогр.: с. 320-326. - укp.

На підставі узагальнення літературних джерел, зокрема, словників, енциклопедій та маловідомих видань з мови, міфології, релігієзнавства, психології, філософії, а також історичних, серед яких зразки на санскриті, давньогрецькій, латинській та іншіх мовах, розкрито зміст понад 500 понять, що стосуються імен богинь дохристиянських цивілізацій, зокрема, давньоукраїнської, давньогрецької, давньоримської, давньоіндійської.

На основании обобщения литературных источников, в частности, словарей, энциклопедий и малоизвестных изданий по языку, мифологии, религиеведению, психологии, философии, а также историко-сравнительного метода, среди которых примеры на санскрите, древнегреческом, латинском и других языках, раскрыто содержание более 500 понятий имен богинь дохристианских (древнеукраинской, древнегреческой, древнеримской, древнеиндийской) цивилизаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э242.1 я2 + Э32-421.1 я2 + Ш12-424:Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Войтович В. М. 
Українська міфологія / В. М. Войтович. - 2-е вид. - К. : Либідь, 2005. - 664 c. - Бібліогр.: с. 642-663. - укp.

Розглянуто питання, пов'язані з українською дохристиянською міфологією. Розкрито суть понять народних уявлень, звичаїв, обрядів, вірувань та повір'я у контексті духовної культури предків, їх світогляду, світосприйняття та ментальності. Наведено бібліографічні відомості про визначних етнографів минулого.

Рассмотрены вопросы, связанные с украинской дохристианской мифологией. Раскрыта сущность понятий народных представлений, обычаев, обрядов, верований и поверий в контексте духовной культуры предков, их мировоззрения, мировосприятия и ментальности. Приведены библиографические сведения о выдающихся этнографах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1Ук)-60 я20 + Т597.77 я20 + Т52(23=УКР)-7 я20 + Т3(4УКР)0-7 я20 + Э319(4УКР)-103.64 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26289 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського