Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (140)Реферативна база даних (2114)Книжкові видання та компакт-диски (528)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИГОТУВАНН$<.>+<.>K=СТРАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 288
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тарасюк В.П. 
Автоматизована система управління технологічним процесом приготування пралінових мас на основі експертних оцінок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.П. Тарасюк ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 22 с. — укp.

Удосконалено структуру автоматизованої системи управління технологічним процесом приготування пралінових мас за рахунок використання експертних оцінок з метою об'єднання в єдиній системі всіх етапів управлінського процесу - від аналізу споживацького попиту на продукцію до управління окремими технологічними операціями. Уточнено математичну модель формування плану випуску продукції на базі врахування експертної оцінки впливу попиту споживача на обсяг виробництва готових виробів. Зазначено, що використання розробленої математичної моделі дозволяє забезпечити досягнення оптимального значення комплексного показника якості пралінових цукерок. Вперше розроблено структуру автоматизованого модуля побудови оптимального розкладу управління технологічним обладнанням, який вносить корективи у стандартний розклад на підставі експертних оцінок технологічного регламенту та дозволяє забезпечити скорочення простоїв обладнання та підвищити продуктивність кондитерського виробництва. На підставі аналізу процедури планування експерименту одержано математичні моделі, що характеризують якість пралінових мас. Розроблено алгоритм прийняття рішень щодо вибору оптимальної управлінської операції, який дозволяє характеризувати стан технологічного процесу з урахуванням експертної оцінки для одержання кондитерської продукції високої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л863-5-05 +
Шифр НБУВ: РА337227

Рубрики:

      
2.

Галат М. М. 
Аналогічні алкілприщеплені стаціонарні фази в міцелярній та обернено-фазовій рідинній хроматографії: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / М. М. Галат ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано вплив органічних модифікаторів на міцелярні властивості гібридних елюентів на базі додецилсульфату натрію. Встановлено придатність методу міцелярної рідинної хроматографії для одночасного поділу гідрофільних і гідрофобних флавоноїдів в ізократичному режимі елюювання, що становить практичний інтерес для контролю компонентів рослинної сировини в лікарських препаратах. Розроблено та валідовано методики кількісного визначення деяких флавоноїдів у квітах ромашки лікарської, корені солодки та препаратах на його базі. Запропоновано методики, які дозволяють скоротити час аналізу та характеризуються меншими витратами токсичних органічних розчинників для приготування рухомих фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471.82,0
Шифр НБУВ: РА371826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Товкач 
Анатомія стравохідно-шлункового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Юрій Васильович Товкач ; Державний вищий навчальний заклад "Тернопільський держ. медичний ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.2*33 + Е70*694.3*33
Шифр НБУВ: РА365736

Рубрики:

      
4.

Чабанов А.С. 
Антракноз кавуна та розробка методів створення стійких сортів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 16.01.11 / А.С. Чабанов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.1-5(4Укр) + П241.76-31(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Аласас Ахмад 
Багаторівневе управління в автоматизованих системах приготування бетонної суміші: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Аласас Ахмад ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та дослідження ієрархічної структури автоматизованих систем управління приготуванням бетонної суміші у будівництві. Запропоновано трирівневу ієрархічну систему автоматизованого управління технологічним процесом приготування бетонної суміші. На основі принципу прогнозування взаємодій визначено алгоритми паралельної координації процесів дозування за узагальненим критерієм, а також алгоритми послідовної координації процесів виконання замісів для другого рівня координації. За принципом Белмана запропоновано оптимальний за швидкодією алгоритм управління завантаженням бетоновозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102-5-05
Шифр НБУВ: РА320134 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Пономарчук О.В. 
Безлужні склокристалічні матеріали з реакційно сформованою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.В. Пономарчук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Установлено основні технологічні параметри одержання низькорозширюваної безлужної склокераміки (хімічний склад базового скла та композиційної суміші, спосіб приготування шихти та формування виробів, температурно-часовий режим спікання, дисперсність вихідних компонентів), а також взаємозв'язок її властивостей з кристалофазовим складом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8 +
Шифр НБУВ: РА327644

Рубрики:

      
7.

Кислична Р.І. 
Безпігментні світлозабарвлені емалеві покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.І. Кислична ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 25 с. — укp.

Представлено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних світлозабарвлених емалевих покриттів з використанням адсорбційних та іонообмінних процесів, які відбуваються на стадії приготування емалевих шлікерів та випалу склопокриттів. Синтезовано склади боросилікатних малотитанових емалей і визначено фізико-хімічні властивості фрит і склопокриттів. Запропоновано раціональні параметри удосконаленої ресурсо- та енергозберігальної технології одержання світлозабарвлених емалевих покриттів. Виявлено залежність оптичних і колірних характеристик покриттів від типу аніонних груп (сульфатів, хлоридів і нітратів) водорозчинних солей металів змінної валентності. Встановлено оптимальну кількість сполук хрому, кобальту, міді та механізм одержання заданого кольору. Доведено можливість використання вогнетривких глинистих матеріалів Положського родовища з недосконалою структурою мінералу кволініту для приготування шлікерів білих і світлозабарвлених емалевих покриттів. За допомогою математичної обробки експериментальних даних визначено зміну оптичних і колірних показників покриттів залежно від кількості та співвідношення забарвлюючих сполук. На підставі результатів промислових випробувань розроблених склоемалевих безпігментних покриттів доведено доцільність їх використання у процесі емалювання виробів господарчо-побутового призначення. Здійснено часткове впровадження удосконаленої технології одержання світлозабарвлених покриттів на Дніпропетровському заводі електро-газового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА344008

Рубрики:

      
8.

Рамхурн А. П. 
Бужування післяопікових стриктур стравохідно-шлункового переходу в комплексі лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / А. П. Рамхурн ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено покращання результатів лікування хворих з післяопіковими стриктурами стравохідно-шлункового переходу на підставі комплексної клінічної розробки, індивідуальної тактики лікування з урахуванням власних розробок. Виявлено, що вібраційне бужування, окрім механічного розширення стриктури, посилює регіонарний кровотік і покращує трофіку ушкоджених тканин стравоходу. Роль гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у формуванні післяопікових стриктур стравохідно-шлункового переходу свідчить, що зміни, які відбуваються в клітинах на рівні субмікроскопічних є зворотними з використанням вібраційного бужування. Представлено ефективність методики вібраційного бужування стравохідно-шлункового переходу з розташуванням джерела вібрації в дистальному відділі пристрою, що дозволяє покращити результати лікування з 74,8 % до 92,4 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4-5
Шифр НБУВ: РА382712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Матеуш В. Л. 
Вдосконалена технологія вирощування ремонтних телиць з використанням регіональних кормових сумішок різних способів приготування: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / В. Л. Матеуш ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено технологію спрямованого вирощування ремонтних телиць, яка сприяє досягненню відповідних стандартів живої маси даної породи. Вивчено особливості інтенсивного росту ремонтних телиць у разі споживання об'ємистих кормів за умов регіону. З'ясовано, що корови-первістки мають добре розвинений шлунково-кишковий тракт, краще поїдають зелені корми пасовища, силос, сінаж, сіно - корми, багаті органічними та біологічно активними речовинами з високою їх перетравністю. З метою кращого поїдання об'ємистих кормів ремонтними телицями проведено підготовку кормів з використанням сучасних машин та устаткування: силосозбирального комбайна "John Deere" для подрібнення стебел силосних культур до часток в 2 см і кормороздавача "Mono Feeder" з додатковим подрібненням і змішуванням об'ємистих кормів. Уперше встановлено, що на ремонт стада слід вибирати телиць весняних отелів (березень - квітень), які б до шестимісячного віку споживали високоякісне молоко корів, що випасаються на поживних травосумішках, та екструдовані концентрати (горох, пшениця, ріпак), а після цього терміну одержували об'ємисті корми стійлового періоду (нові варіанти комбінованого силосу) для розвитку травного тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455
Шифр НБУВ: РА383328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лосєв О.М. 
Вдосконалення способів виведення та використання трутнів української породи бджіл: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.М. Лосєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-204 +
Шифр НБУВ: РА353259

Рубрики:

      
11.

Ксенофонтов С.С. 
Вдосконалення товстокишкової езофагопластики при високих опікових та протяжних доброякісних рубцевих стриктурах стравоходу і глотково-стравохідного переходу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.С. Ксенофонтов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення діагностики, тактики та методики хірургічного лікування пацієнтів з високими опіковими та протяжними доброякісними рубцевими стриктурами стравоходу та глотково-стравохідного переходу. Проведено лікування 85-ти хворих з використанням розроблених діагностичних способів, передопераційної підготовки, яким виконано субтотальну (58-ми пацієнтам) і тотальну (27-ми пацієнтам) колоезофагопластики. Вивчено виникаючі причинно-наслідкові зв'язки та морфофункціонально зв'язані стани в асоційованій системі природний - штучний стравохід, їх безпосередній вплив на розвиток післяопераційних ускладнень і невдач, функціонально-реабілітаційні показники езофагопластики. Розроблено діагностичні й оперативно-тактичні алгоритми курації хворих. Визначено прогностично значущі фактори щодо одержання певних результатів реконструктивно-пластичних операцій. Післяопераційна летальність становила 5,88 %. Розглянуто результати лікування, одержані внаслідок спостережень хворих протягом 5-ти та 15-ти років після проведення операції відповідно у 59-ти (69,5 %) пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.608.4 +
Шифр НБУВ: РА351127

Рубрики:

      
12.

Константінов П.Д. 
Ветеринарно-санітарний та радіометрично-гігієнічний контроль продуктів забою тварин, отриманих у зонах посиленого радіоекологічного контролю: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / П.Д. Константінов ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено наслідки Чорнобильської катастрофи (вплив радіонуклідів на якість м'яса забійних тварин), вдосконалено методи зниження рівня радіонуклідів у м'ясі та випуск екологічно безпечної м'ясної продукції. Проведено ретроспективний радіометричний аналіз продуктів забою тварин, забруднених радіонуклідами. Встановлено, що радіонукліди, концентрація яких знаходиться в межах допустимих рівнів ДР-97 (19 - 25 Бк/кг), впливають на біохімічний склад яловичини: знижується вміст білка, жиру, сухої речовини, глікогену, молочної кислоти; підвищується вміст летких жирних кислот, аміно-аміачного азоту.Розроблено спосіб приготування біологічно активного препарату "Лактоцидин" з культури молочнокислих мікроорганізмів (ацидофільних паличок штаму 48c). Досліджено і впроваджено спосіб виробництва вареної ковбаси з додаванням лактоцидину, який забезпечив підвищення органолептичних показників готового продукту, зменшив кількість МАФАМ, збільшив вихід ковбаси, подовжив термін її реалізації, знизив вміст радіонуклідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1
Шифр НБУВ: РА312773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ковальчук А.В. 
Вибір способу формування анастомозу при хірургічному лікуванні хворих на рак стравоходу та шлунка з переходом на стравохід: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / А.В. Ковальчук ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено основні показники перебігу оперативних втручань у хворих на рак стравоходу та шлунка з переходом на стравохід залежно від способу формування стравохідних анастомозів (ручного та механічного). Проаналізовано частоту та структуру післяопераційних ускладнень. Досліджено функціональні наслідки операцій залежно від методу анастомозування, зокрема: наявність стравохідного рефлюксу у вертикальному та горизонтальному положенні тіла хворих; частоту розвитку запальних ускладнень слизових оболонок в області анастомозів (анастомозиту, рефлюксу-езофагіту), рубцевих стуктур анастомозів, грануляційних розростань та рецидивів пухлини по лінії швів. Вивчено динаміку показників процесу реабілітації хворих протягом року після операції, проаналізовано віддалені результати лікування. Обгрунтовано необхідність диференційованого використання різних способів анастомозування залежно від локалізації пухлини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.1-59 + Р569.433.2-59 +
Шифр НБУВ: РА330737

Рубрики:

      
14.

Шудрік І.В. 
Визначення оптимальних параметрів заготівлі, розстилу та механічної обробки лляної соломи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / І.В. Шудрік ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 23 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень зміни якості лляного волокна на певних стадіях технологічного процесу первинної обробки лляної сировини. Проведено кореляційний аналіз впливу біометричних характеристик даної соломи на вихід і міцність лубу, а також терміну розстилання соломи та режимів механічної обробки трести на вихід, міцність і лінійну густину лляного волокна. На підставі кореляційного аналізу для різних сортів льону-довгунця одержано залежності виходу лубу від довжини стебел соломи та міцності лубу від діаметра стебел, які дозволяють з імовірністю 93,7 % визначити відсотковий вміст лубу у соломі за довжиною стебел і з імовірністю 96,9 % спрогнозувати його міцність за показниками діаметра стебел. За результатами кореляційного аналізу установлено, що з трести з терміном приготування 20 діб і оптимальними показниками відокремлюваності у межах 6,5 - 7,0 од. є можливим одержання найбільш міцного волокна з показниками розривного навантаження 13,3 - 15,2 даН і з лінійною густиною 118 - 126 текс. На підставі аналізу кореляційних залежностей міцності та лінійної густини волокна від тиску пружин у парах м'яльних вальців визначено оптимальні режими обробки трести на м'яльних машинах. Впровадження результатів досліджень у виробництво дозволило підвищити якість трести від 0,75 до 1,5 номера. Економічний ефект за цього становить 225 грн. на 1 т сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01 +
Шифр НБУВ: РА353329

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Вєялкіна Н. М. 
Використання клітинних біомаркерів рослинних і тваринних тест-організмів для оцінки токсичності води: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Н. М. Вєялкіна ; НАН України, Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В. Думанського. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено схему дослідження цитотоксичності водних проб за допомогою ядерцевого біомаркера на клітинах рослин і тварин. Модифіковано метод приготування та забарвлення цитологічних препаратів з клітин хвостового плавця риб для мікроядерного аналізу. Вперше досліджено вплив розчинів генотоксичних речовин на клітини хвостового плавця риб за допомогою мікроядерного тесту. На основі експериментальних даних обгрунтовано доцільність комплексного використання мікроядерного тесту та ядерцевого біомаркера для оцінювання цито- та генотоксичності водних зразків поряд зі стандартними методами визначення гострої та хронічної токсичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8 + Н761.101.06-1 с
Шифр НБУВ: РА381518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Мирзабаєва Н.А. 
Використання лазеро- та електропунктурної рефлексотерапії у хворих з шлунково-стравохідним рефлюксом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.А. Мирзабаєва ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати наукових досліджень 217 хворих з шлунково-стравохідним рефлюксом. Обгрунтовано основні засади підходу у використанні лазеро- та електропунктурної рефлексотерапії під час лікування стравохідно-шлункового рефлюксу. Показано ефективність рекомендованих методів на підставі клінічних, рентгенологічних, ендоскопічних, морфологічних, електрогастрографічних досліджень, а також досліджень секреторної функції шлунка, внутрішньошлункової рН-метрії й вимірів біоелектричних потенціалів і температури шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-584

Рубрики:

      
17.

Шило Г.В. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: особливості поєднаного перебігу, діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.В. Шило ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих з Helicobacter pylori- асоційованої виразковою хворобою (ВХ) (HP) дванадцятипалої кишки з супутньою гастроезафегеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Вивчено частоту захворювання за цих умов. Визначено особливості клінічної картини, динаміки антигелікобактерних антитіл класів IgA, IgM, IgG та базального гастрину-17 в пацієнтів з ВХ ДПК залежно від ендоскопічної картини стравоходу та рівнів аутоантитіл до комплексного антигену стравоходу. Визначено основні патогенетичні ланки становлення патологічного шлунково-стравохідного рефлюксу у хворих на HP-асоційовану ВХ ДПК та його трансформування в ГЕРХ. Установлено важливу роль зміни антиген-індукованої реактивності верхніх відділів травного такту. Базуючись на одержаних результатах, запропоновано спосіб лікування пацієнтів з поєднанням ВХ ДПК та ГЕРХ, що дозволяє оптимізувати тривалість лікування таких хворих та підвищити його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р413.1 +
Шифр НБУВ: РА349649

Рубрики:

      
18.

Ковальчук Г.І. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки, обтяжена дуоденогастральним та гастроезофагеальним рефлюксами: поширеність, особливості клінічної картини і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.І. Ковальчук ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше у мешканців Львівщини вивчено поширенність поєднання дуоденогастрального (ДГР) і гастроезофагеального (ГЕР) рефлюксів з виразковою хворобою дванадцятипалої кишки (ВХДК). Виявлено підвищення кількості випадків такого поєднання в останні 10 років удвічі. Установлено, що наявність ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК не впливає на ефективність ерадикації Hp-інфекції та загоєння дуоденальних виразок за умов використання потрійної антигелікобактерної терапії (АГТ) (блокатора водневої помпи (БВП) і двох антибіотиків) та модифікованої АГТ (БВП, колоїдного вісмуту та/або урсодезоксихолевої кислоти (УДХК)), а також встановлено позитивний ефект підтримувальної терапії протягом 4-х тижнів (омепразолу з ломперидоном або омепразолу з домперидоном і УДХК) на ці показники. На підставі результатів комплексного дослідження хворих на ВХДК у поєднанні з ДГР і ГЕР вивчено особливості клініки, дані ендоскопії та кислотно-лужного стану верхніх відділів травного каналу, інфікованість слизової оболонки шлунка таких хворих Helicobacter pylori, ефективність загоєння ерозивно-виразкових уражень і ерадикації гелікобактерної інфекції за різних режимів лікування. Розроблено пріоритетний оригінальний метод одночасного виявлення ДГР і ГЕР у хворих на ВХДК, який полягає у вимірюванні pH окремо вмісту шлунка і стравоходу за допомогою pH-мікрозонда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 + Р413.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА341614

Рубрики:

      
19.

Гейнц В.Т. 
Віддалені результати пневмонектомії у хворих на туберкульоз та неспецифічні захворювання легень у термін понад 20 років після операції (клініко-функціональна характеристика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.Т. Гейнц ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено найбільш проблемні аспекти функціонального та клінічного стану осіб, що перенесли пневмонектомію у термін 20 та більше років. Показано взаємозв'язок виявлених віддалених результатів лікування з початковими анатомічними та функціональними змінами одразу після операції. Здійснено всебічне обстеження 132-х хворих осіб. Встановлено пряму залежність віддалених клініко-функціональних результатів пневмонектомії від характеру перебігу основного легеневого процесу. Виявлено й описано анатомо-функціональні варіанти гриж межистіння, визначено особливості їх формування й обгрунтовано клінічне значення. Встановлено закономірності взаємозв'язку функціональних та анатомічних змін у ранньому та віддаленому післяопераційному періодах. Виявлено закономірності формування резидуальної дихальної системи, динаміки показників функції зовнішнього дихання в різних фазах післяопераційного періоду. Визначено критерії оцінки ступеня компенсації легенево-серцевої недостатності та встановлено показники якості життя пацієнтів у віддаленому періоді після пневмонектомії. Розроблено й апробовано інтраопераційні та післяопераційні заходи профілактики негативних проявів постпневмонектомічного синдрому, що зменшують частоту виникнення гриж межистіння на 24,5 %, високого стояння діафрагми на 10,1 %, зміщення стравоходу на 4,3 %. Сформульовано принципи амбулаторного спостереження та оцінки стану осіб, що перенесли пневмонектомію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-599.7 +
Шифр НБУВ: РА345848

Рубрики:

      
20.

Загороднюк О.М. 
Відеоендоскопічні операції в лікуванні кил стравохідного отвору діафрагми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Загороднюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу найближчих і віддалених результатів показано переваги лапароскопічних втручань під час лікування кил стравохідного отвору діафрагми у порівнянні з операціями з торакотомного та лапаротомного доступів. Вперше доведено можливість ефективного застосування методики лапароскопічної пластики за допомогою ушивання ніжок діафрагми у випадку невеликих гриж стравохідного отвору. Доведено необхідність застосування методики лапароскопічної герніопластики за допомогою сітчастого поліпропіленового аллотрансплантанту у разі великих розмірів грижового дефекту стравохідного отвору діафрагми (гриж II - III ступеня). Одержано дані про частоту інтра- та післяопераційних специфічних ускладнень у разі герніопластики стравохідного отвору діафрагми з використанням поліпропіленових сітчастих аллотрансплантантів. Вперше визначено причини та частота виникнення рецидивів лапароскопічної герніопластики та розроблено оригінальний метод виконання пластики грижі стравохідного отвору діафрагми великих розмірів, що відрізняється від існуючих методик простотою виконання, достатньою ефективністю та відсутністю ускладнень, пов'язаних з впливом сітчастого протеза на стравохід (Деклараційний патент України N4034, А61В17/00). Розроблено показання щодо використання різних методів пластики залежно від площі грижового дефекту стравохідного отвору діафрагми під час виконання лапароскопічних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.405.4 +
Шифр НБУВ: РА336891

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського