Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (542)Книжкові видання та компакт-диски (124)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мирзабаєва Н.А. 
Використання лазеро- та електропунктурної рефлексотерапії у хворих з шлунково-стравохідним рефлюксом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.А. Мирзабаєва ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати наукових досліджень 217 хворих з шлунково-стравохідним рефлюксом. Обгрунтовано основні засади підходу у використанні лазеро- та електропунктурної рефлексотерапії під час лікування стравохідно-шлункового рефлюксу. Показано ефективність рекомендованих методів на підставі клінічних, рентгенологічних, ендоскопічних, морфологічних, електрогастрографічних досліджень, а також досліджень секреторної функції шлунка, внутрішньошлункової рН-метрії й вимірів біоелектричних потенціалів і температури шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-584

Рубрики:

      
2.

Шило Г.В. 
Виразкова хвороба дванадцятипалої кишки та гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: особливості поєднаного перебігу, діагностики та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / Г.В. Шило ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих з Helicobacter pylori- асоційованої виразковою хворобою (ВХ) (HP) дванадцятипалої кишки з супутньою гастроезафегеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Вивчено частоту захворювання за цих умов. Визначено особливості клінічної картини, динаміки антигелікобактерних антитіл класів IgA, IgM, IgG та базального гастрину-17 в пацієнтів з ВХ ДПК залежно від ендоскопічної картини стравоходу та рівнів аутоантитіл до комплексного антигену стравоходу. Визначено основні патогенетичні ланки становлення патологічного шлунково-стравохідного рефлюксу у хворих на HP-асоційовану ВХ ДПК та його трансформування в ГЕРХ. Установлено важливу роль зміни антиген-індукованої реактивності верхніх відділів травного такту. Базуючись на одержаних результатах, запропоновано спосіб лікування пацієнтів з поєднанням ВХ ДПК та ГЕРХ, що дозволяє оптимізувати тривалість лікування таких хворих та підвищити його ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 + Р413.1 +
Шифр НБУВ: РА349649

Рубрики:

      
3.

Пономаренко О.А. 
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба та її поєднання з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки: морфо-функціональні порушення гастродуоденальної зони та обгрунтування їх медикаментозної корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.А. Пономаренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології АМН України". — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено діагностику та лікування хворих на гастродуоденальну рефлюксну хворобу (ГДРХ) за умов пептичної виразки дванадцятипалої кишки (ПВДПК). На підставі результатів дослідження з'ясовано особливості стану верхніх відділів травного каналу у цих хворих, а також моторно-секреторних порушень гастродуоденальної зони та їх вплив на клінічний перебіг, функціональні можливості слизопродукувального апарату клітин антрального відділу шлунка. Показано, що у більшості обстежених хворих зменшення захисних властивостей шлунка, що має прояв у зниженні концентрації та дебюту глікопротеїнів на фоні диспропорції вуглеводних компонентів шлункового слизу, відбувається на фоні гелікобактерного інфікування та запальних змін слизової оболонки (СО) езофагогастродуоденальної зони. Визначено, що формування запального процесу у СО супроводжується зривом антиоксидального захисту та розвитком оксидативного стресу. За результатами експериментальних досліджень доведено доцільність застосування глутаргіну як цитопротектора, що покращує слизотвірну функцію мукоцитів і зменшує прояви оксидативного стресу у СО шлунка. Обгрунтовано необхідність використання глутаргіну за умов проведення кислотосупресивної терапії та доведено його ефективність під час лікування хворих ГДРХ з ПВДПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 + Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА354628

Рубрики:

      
4.

Острогляд А.В. 
Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба: діагностика, поширеність, фактори ризику: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / А.В. Острогляд ; Івано-Франків. держ. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2008. — 33 с. — укp.

Наведено результати оцінювання специфічності та чутливості сучасних методів діагностики гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, обгрунтовано доцільність їх використання. На підставі даних анкетування 2 280-ти практично здорових осіб і 1 686-ти стаціонарних хворих з найпоширенішими захворюваннями внутрішніх органів, аналізу 6 495-ти протоклів ендокринних обстежень та 209-ти некропсій, проведеного комплексного клінічного спостереження за 421-им хворим вивчено епідеміологію цього захворювання, найважливіші фактори ризику. Розроблено спосіб прогнозування її клінічних форм. Доведено доцільність антигелібактерної терапії за поєднання гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з пептичною виразкою дванадцятипалої кишки з наступною підтримувальною терапією за використання блокатора водневої помпи, домперидону та / або урсодезоксихолевої кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 + Р413.2 +
Шифр НБУВ: РА360562

Рубрики:

      
5.

Безруков О. П. 
Гігієнічні аспекти формування захворювань щитоподібної залози в Кримському регіоні, їх профілактика і лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / О. П. Безруков ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Складено карти вмісту йоду й інших мікроелементозів у грунтових водах Криму. Виділено типи території з різним рівнем захворюваності з визначенням причин виникнення зобної патології. Проведено картування патології щитовидної залози (ЩЗ) за нозологічними формами. Зроблено висновки особливостей у структурі та динаміці захворюваності ЩЗ населення Криму за останні 12 років. Виявлено, що найбільш небезпечною патологією є вузлові зоби, які виявляються самостійно, та в контексті аутоімунного тиреоїдиту або у формі аденом ЩЗ. Відносна стабільність цієї патології протягом ряду років дозволяє зробити висновок, що основною етіологічною причиною їх виникнення є природні геобіохімічні чинники і, насамперед, нестача йоду в питній воді та харчових продуктах. Розроблено алгоритм лікування мікрокарцином ЩЗ. Запропоновано нові підходи у веденні перед- і післяопераційного періоду в даного контингенту хворих. Запропоновано нові технічні прийоми дренування ран після тиреоїдектомії. Запропоновано застосування препарату L-лізину - есцинат. Для реабілітації хворих у ранній післяопераційний період розроблено комплекс лікувальної фізкультури. Зазначено, що з метою профілактики мікроелентозів і для лікування хворих із вузлами в ЩЗ (у разі виключення злоякісного росту) з позитивним ефектом застосований препарат барба-йод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.12-1 + Р11(4УКР)284.1
Шифр НБУВ: РА375965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Китайський С.Є. 
Застосування фізико-хімічної детоксикації в комплексному лікуванні гнійних ускладнень цукрового діабету: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.Є. Китайський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі лікування гнійно-запальних ускладнень цукрового діабету (ЦД). В роботі встановлено взаємозв'язок між ступенем порушень у системах гомеостазу та тяжкістю ендотоксикозу, що розвивається у хворих на ЦД з гнійно-запальними процесами. З'ясовано вплив різних методів лікування (внутрішньосудинне лазерне опромінювання крові - ВЛОК, електрохімічна детоксикація організму - ЕДО, поєднане використання ВЛОК та ЕДО) на порушення в системах гемеостазу залежно від важкості ендотоксикозу і виявлено на які ланки кожний із методів найефективніше впливає. Розроблено та впроваджено в практику патогенетично обгрунтований метод лікування гнійно-запальних процесів у хворих на ЦД, основою якого є комплексна терапія з поєднаним застосуванням ВЛОК і ЕДО. Метод ефективний при різних ступенях важкості ендотоксикозу, скорочує тривалість перебування хворих у стаціонарі, зменшує кількість високих ампутацій, знижує вартість лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.160.23-52

      
7.

Чернявський В.В. 
Значення багатогодинного внутрішньостравохідного рН-моніторингу для діагностики гастроезофагеальної рефлюксної хвороби і оцінки якості її терапевтичного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.В. Чернявський ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Шляхом порівняльного аналізу даних pH-моніторингу серед хворих на ГЕРХ і здорових осіб визначено межові значення норми його показників. Виявлено залежність важкості ГЕРХ від тривалості стравохідної експозиції кислоти та частоти епізодів рефлюксу. Установлено, що показники pH-моніторингу не залежать від віку, статі, давності захворювання та Helicobacter pylori-статусу, чутливість даного методу становить 88,9 %, а специфічність - 95 %. Відзначено, що запропонований метод дає змогу здійснювати порівняльну оцінку ефективності терапії з використанням певних препаратів. Науково обгрунтовано застосування добового pH-моніторингу, зокрема системи "Bravo" для діагностики ГЕРХ і контролю ефективності її лікування. Показано, що перевагами капсульного pH-моніторингу є комфортність процедури та більша чутливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337871

Рубрики:

      
8.

Дуднік 
Клініко- патогенетичні стадії діабетичних ангіопатій нижніх кінцівок: їх діагностика і лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Алла Пилипівна Дуднік ; Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.160.23-3 + Р457.862
Шифр НБУВ: РА306247

Рубрики:

      
9.

Афанасьєв М.В. 
Клініко-лабораторне обгрунтування неінвазивної діагностики і прогнозування перебігу гастроезофагеальної рефлюксної хвороби: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / М.В. Афанасьєв ; Дніпропетр. держ. мед. акад. АМН України, ДУ "Ін-т гастроентерології". — Д., 2008. — 24 с. — укp.

Удосконалено діагностування та лікування хворих на різні форми гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). Вивчено клінічні, ендоскопічні особливості хворих на різні форми ГЕРХ. Розроблено математичну модель прогнозування тяжкості перебігу захворювання. Вивчено стан вегетативної регуляції та особливості складу слини у таких хворих. Визначено основні показники слини, що відіграють патогенетичну роль у порушенні та підтримці морфологічної цілісності слизової оболонки стравоходу. Запропоновано способи диференціального діагностування ендоскопічно негативної та позитивної форм ГЕРХ, а також оцінювання ефективності її терапії. Обгрунтовано доцільність сумісного призначення інгібіторів протонної помпи та блокаторів H2 гістамінових рецепторів на початку лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 +
Шифр НБУВ: РА360888

Рубрики:

      
10.

Яременко О.Б. 
Клініко-патогенетична гетерогенність та шляхи оптимізації лікування ревматоїдного артриту та системного червоного вовчаку: значення змін кисневого забезпечення тканин та визначаючих його процесів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / О.Б. Яременко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі підвищення ефективності та безпеки застосування методів інтенсивної терапії у хворих на ревматоїдний артрит та системний червоний вовчак. Розроблено новий напрямок в побудові індивідуалізованої лікувальної тактики, який грунтується на об'єктивізації гетерогенності хворих за параметрами кисневого забезпечення тканин і стану клітинних мембран. Встановлено, що перебіг захворювань і результат застосування еферентних методів і пульс-терапії значною мірою залежать від інтенсивності тканинного дихання, швидкості дифузії кисню в тканині і проникності мембран еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.180.11-3 + Р603.51-3

Рубрики:

      
11.

Мосійчук 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування пептичної виразки дванадцятипалої кишки, поєднаної з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою з урахуванням індивідуальних протекторних факторів організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / Лідія Миколаївна Мосійчук ; Івано-Франківський держ. медичний ун-т. — Івано-Франківськ, 2006. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА346816

Рубрики:

      
12.

Гараздюк О.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування методів удосконалення лікування хворих на хронічний пієлонефрит у поєднанні з гастроезофагальною рефлюксною хворобою: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.І. Гараздюк ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вивчення клінічних особливостей та лікування хворих на хронічний пієлонефрит (ХП) з супутньою гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). На підставі результатів обстеження 146-ти хворих на ХП і 26-ти здорових осіб виявлено вищу у порівнянні з загальною популяцією поширеність симптомів ГЕРХ у хворих на ХП, резистентність пацієнтів до лікування омепразолом. Визначено підвищення кислотності сечі, її протеолітичної та фібринолітичної активності у зазначених хворих внаслідок курсового прийому омепразолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5 + Р413.1-5 +
Шифр НБУВ: РА362231

Рубрики:

      
13.

Жукова Н.В. 
Клінічна ефективність різних методів лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у хворих на бронхіальну астму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.В. Жукова ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено клінічний перебіг і динаміку ендоскопічних і функціональних показників у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) та бронхіальну астму (БА) III та IV ступеня під час різних періодів хвороби за умов стандартного лікування та різних комбінацій медикаментозних засобів. Однак через 4 місяці після закінчення лікування більшість з них рецидивували, що призводило до повторної госпіталізації 45,5 % хворих. Виявлено статистично вірогідну залежність клінічних проявів і показників функціонального стану органів дихання у хворих на БА та ГЕРХ від стану їх психоемоційного статусу. Виявлено, що у хворих на БА з супутньою ГЕРХ спостерігаються різні за характером рефлюкси у 56,7 % кислі (acid-reflux) і у 43,3 % лужні (non-acid reflux), що необхідно враховувати під час призначення медикаментозної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р412.202-37 +
Шифр НБУВ: РА349504

Рубрики:

      
14.

Рева Т. В. 
Клінічно-патогенетичні особливості перебігу гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у хворих зі зниженою функцією щитоподібної залози та оптимізація лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.02 / Т. В. Рева ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П. Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено патогенетичні особливості гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) у хворих зі зниженою функцією щитовидної залози (ЩЗ). На підставі вивчення особливостей клінічного перебігу ГЕРХ, морфофункціонального стану слизової оболонки стравоходу та слизової оболонки шлунка, змін ліпідного обміну, тиреоїдного гомеостазу та функціонального стану ендотелію, даних рентгенологічного, ендоскопічного обстежень та експрес-pH-метрії стравоходу та шлунка встановлено зв'язок між давністю захворювання на гіпотиреоз, важкістю його перебігу та розвитком симптомів ГЕРХ. Удосконалено методику лікування хворих за поєднання ГЕРХ та гіпотиреозу із застосуванням ентеросгелю та електричного поля постійного струму. Доведено ефективність запропонованого методу лікування в залежності від виду рефлюксу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-3 + Р415.12-37
Шифр НБУВ: РА381801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кушніренко 
Оптимізація діагностики і лікування рефрактерної гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, поєднаної з ожирінням: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Інеса Василівна Кушніренко ; Харківський національний медичний ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р415.202.1
Шифр НБУВ: РА359057

Рубрики:

      
16.

Колісник С.П. 
Особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з атиповими проявами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / С.П. Колісник ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості діагностики та лікування гастроезофагальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) з атиповими проявами. Розроблено показники норми добового езофаго-pH-моніторингу. Апробовано та втілено до науково-практичної діяльності експрес-методу діагностики та контролю ефективності лікування ГЕРХ. Виявлено основні предиктори розвитку атипової симтоматики, а саме: ерозивні зміни слизової оболонки стравоходу, супутню килу стравохідного отвору діафрагми та патологію хребта. Досліджено вплив його патологічних змін на клінічний перебіг, ендоскопічну картину та показники добового езофаго-pH-моніторингу у хворих на ГЕРХ з атиповими проявами. Вивчено ефективність домперидону, пантопразолу, ланзопразолу, а також комбінації пантопразолу з домперидоном за умов лікування ГЕРХ з супутньою патологією хребта. Проведено порівняння фармакотерапії з вертебрологічними методами лікування. Оцінено віддалені наслідки цих методів терапії. Обгрунтовано застосування вертебрологічних методів за умов вживання пантопразолу в дозі 40 мг за потребою для збільшення ефективності лікування ГЕРХ з атиповими проявами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА346031

Рубрики:

      
17.

Арбі М. 
Особливості діагностики та лікування хворих з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, рефрактерною до антисекреторної терапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.36 / М. Арбі ; Дніпропетр. держ. мед. акад., ДУ "Ін-т гастроентерології НАМН України". — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення клінічних проявів, функціональних і морфологічних показників, взаємозв'язків між ними, що мають провідне значення у механізмі розвитку рефрактерності у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ). На підставі комплексного дослідження сформовано уявлення про патогенетичні механізми рефрактерної ГЕРХ з урахуванням особливостей перебігу різних клінічних форм захворювання, характеру рефлюксату та морфологічного стану слизової оболонки стравоходу у взаємозв'язку з показниками гастринової ланки регуляції. Одержані дані дозволили розробити нові підходи до корекції функціонального стану нижнього стравохідного сфінктера та довести її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА380564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Гнатенко О.П. 
Особливості перебігу та лікування хворих з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / О.П. Гнатенко ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу гастроезофагеальної рефлюсної хвороби (ГЕРХ) з метою підвищенння ефективності лікування хворих на ГЕРХ (93-х пацієнтів), що зазнали впливу іонізуючого випромінювання. За результатами клініко-лабораторних та інструментальних методів вивчено морфологічний стан слизової оболонки стравоходу і стан імунітету таких хворих. Досліджено ефективність омепразолу за умов лікування ГЕРХ у хворих, що зазнали радіаційного впливу. Розроблено індивідуальні лікувальні комплекси за даними добового внутрішньостравохідного pH-моніторингу залежно від характеру рефлюксу: кислого, лужного чи змішаного. Оцінено ефективність антихелікобактерної терапії на підставі результатів вивчення чутливості штамів H. pyliri до антимікробних препаратів у обстежених хворих, що дає змогу підвищити ефективність їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р413.1-5 + Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА362216

Рубрики:

      
19.

Зенько Н. А. 
Особливості порушень та корекція кальцієвого обміну при черепно-мозковій травмі на фоні глюкокортикоїдного остеопорозу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. А. Зенько ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено методику експериментального моделювання, встановлено невідомі раніше сторони патогенезу та лікування черепно-мозкової травми (ЧМТ), поєднаної з глюкокортикоїдним остеопорозом. Уточнено механізми порушення кальцієвого обміну й участь у ньому гормонів КТ, ПТГ, тиреотропного гормону (ТТГ), тироксину та трийодтироніну, а також ІЛ-6 і ФНП- . Встановлено патогенетичну роль КТ у підтримці рівня іонізованого кальцію в крові й участь у механізмах лікувальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-37 + Р413.12-5
Шифр НБУВ: РА382432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Потапова Т.М. 
Особливості функціональних і морфологічних порушень в езофагогастродуоденальній зоні та їх корекція при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі, поєднаній з хронічним обструктивним захворюванням легенів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.М. Потапова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності лікування хворих на гастрофагеальну рефлюксну хворобу (ГЕРХ) на фоні хронічних обструктивних захворювань легень. Обстежено 148 хворих на ГЕРХ, з них - 90 пацієнтів - з хронічними обструктивними захворюваннями легень. Установлено, що детермінуючими у формуванні змін слизової оболонки езофагогастродуоденальної зони є недостатність забезпечення трофіки й адекватності проліферативної активності епітелію стравоходу, пригнічення резистентності слизової оболонки шлунка, яке посилюється порушеннями процесів колагеноутворення, та типи реагування антиоксидантної системи. Оптимізовано лікувальні заходи з урахуванням установлених закономірностей формування структурно-функціональних змін слизової оболонки езофагогастродуоденальної зони, що дозволило підвищити ефективність лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356 + Р413.1 +
Шифр НБУВ: РА352173

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського