Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (218)Реферативна база даних (1980)Книжкові видання та компакт-диски (1184)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕВОЛЮЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 356
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Щербакова 
Автор і герой у прозі Анатолія Дімарова: еволюція взаємодії (компаративний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Тетяна Олексіївна Щербакова ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Дімаров, А.А. 534 + Ш5(О)-334
Шифр НБУВ: РА346966

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
3.

Купріяненко Е. Б. 
Альт у політембровому камерно-інструментальному ансамблі австро-німецької традиції (пізнє бароко - Й. Брамс): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Е. Б. Купріяненко ; Харк. держ. ун-т мистецтв ім. І.П. Котляревського. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано розгляд альтового стилю у аспекті взаємодії трьох складових камерно-інструментального жанру. Змістовні характеристики інструментально-видового стилю визначено на підставі оригінального поняття "жанрові константи", що унаочнюється у визначенні ключової позиції інструментально-ансамблевого музикування - камерності з її атрибуціями у вигляді суб'єктивно-особистісного начала, поданого через форму гри у широкому та вузькому її тлумаченнях. Запропоновано оригінальну дефініцію поняття "альтовий стиль" в камерно-інструментальному музикуванні. Підкреслено, що формування даного різновиду видового інструментального стилю йшло саме у камерному ансамблі політембрового типу, де ролеві функції інструментів взаємозбагачувалися у напрямку від монофункціональної сталості до універсальної поліфункції широкого образно-виразового діапазону. Зазначено, що еволюція камерно-ансамблевого стилю відображувала процес змін ідейно-художніх спрямувань епох та індивідуальних стилів, що унаочнюється "віховими" з даної точки зору творами Г.Ф. Телемана, Й.С. Баха, В.А. Моцарта, Р. Шумана, Й. Брамса. Еволюційна "спіраль" у використанні альта демонструє у кінцевому підсумку синтетичне бачення інструмента, що послідовно втілювалось у альтово-стильових концепціях майстрів австро-німецької школи (класичний етап).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.55-73 + Щ315.23-0-73(4НІМ)
Шифр НБУВ: РА376878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Ткач В.І. 
Аморфізація розплавів метал-металоїд при швидкому охолодженні і еволюція аморфних фаз при нагріві: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.І. Ткач ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2003. — 40 с.: рис. — укp.

З використанням оригінальної термоелектричної методики на базі сплавів метал - металоїд на основі заліза, нікелю та кобальту, а також надпровідних металооксидів визначено емпіричні залежності між основними параметрами методу спінінгування обмеженого потоку розплаву, швидкістю охолодження стрічок та їх товщиною. Установлено механізми процесів структурної релаксації стекол і визначено їх вплив на властивості переважно за температур поблизу температури склоподібного переходу. Одержано аналітичні рівняння, які описують кінетику кристалізації стекол, контрольовану дифузією на межі поділу та в об'ємі, а також розміри зерен у закристалізованих стеклах залежно від швидкості неперервного нагріву. Оцінено термодинамічні та кінетичні параметри, які контролюють швидкості зародження та росту кристалів у стеклах. Визначено механізми впливу термічної передісторії та релаксаційних процесів у розплавах та стеклах на кристалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В372.3,022
Шифр НБУВ: РА327053

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Соколовський О. Л. 
Антитринітаризм і социніанство в Україні: еволюція віровчення: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / О. Л. Соколовський ; Житомир. держ. ун-т ім. І. Франка. — Житомир, 2011. — 15 с. — укp.

Проведено цілісне філософсько-рілігієзнавче, історіософське дослідження особливостей еволюції віровчення антитринітаризму та социніанства в Україні. Розкрито ідейно-культурні, структурно-типологічні, світоглядно-доктринальні особливості антитринітаризму в Україні, його становлення й еволюції. Встановлено етапи трансформації антитринітаризму, які зумовлені процесами його адаптації до нових умов функціонування. Визначено джерела віровчення та форми ідеологічної трансформації антитринітаризму в Україні та проаналізовано його основні доктринально-інституційні моделі. Розглянуто антитринітарні течії, визначено їх місце в суспільному, духовному та міжконфесійному житті, спрогнозовано тенденції та динаміку їх розвитку. Встановлено процес інституалізації сучасного антитринітаризму в Україні на рівні релігійної свідомості, релігійних і позарелігійних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.141.640.9(4УКР)
Шифр НБУВ: РА384201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
6.

Попов Ю.К. 
Артистична спадщина С.Рахманінова та її вплив на фортепіанне мистецтво ХХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ю.К. Попов ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження феномену артистичної індивідуальності С.Рахманінова та його вплив на розвиток фортепіанного мистецтва XX ст. Розглянуто формування особистості С.Рахманінова-артиста, театральність його гри, що наділяє музичний процес дієвістю та сценічністю. Еволюція артистизму С.Рахманінова полягає у підвищенні ступеня зрілості його інтерпретацій. Розглянуто лінію спадкоємності від піанізму Ф.Ліста та М.Рубінштейна, синтез російської та західноєвропейської традицій у грі великого артиста. Проведено паралелі між С.Рахманіновим і його видатними сучасниками: Й.Гофманом, Й.Левіним, Л.Годовським, Ф.Бузоні, В.Горовцем, Ар.Рубінштейном. Наголошено на надзвичайній силі гри великого артиста та зазначено його виняткову виконавську енергетику. З метою з'ясування цілісної характеристики рахманіновської артистичної індивідуальності досліджено особливості складно організованої психіки митця, якому були притаманні демонстративність темпераменту, екзальтованість ефектів, емотивність. Розглянуто відображення піаністичних традицій С.Рахманінова на прикладах виконавських стилів музикантів, які чули його особисто (К.Ігумнов, В.Горовиця, Ар.Рубінштейна, О.Гольденвейзера) та через вплив усної традиції, породженої інтонуванням С.Рахманінова, на піаністів наступних поколінь (В.Софроницького, Л.Оборіна, П.Серебрякова, Г.Нейгауза, С.Ріхтера, Е.Гілельса, Є.Кісіна, М.Луганського).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4РОС)6-83 Рахманінов С. +
Шифр НБУВ: РА358339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Босик З. О. 
Архетипові мотиви весільної обрядовості Середньої Наддніпрянщини: їх специфіка та еволюція: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / З. О. Босик ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено актуалізовану сучасними соціокультурними змінами українського суспільства проблему специфіки й еволюції архетипових мотивів української традиційної весільної обрядовості в період кінця XIX - початку XXI ст., зокрема Середньої Наддніпрянщини. Проведено теоретичне узагальнення та нове вирішення проблеми умов збереження та меж трансформацій традиційної весільної обрядовості, яке полягає в експлікації та концептуалізації її архетипового виміру. Переосмислено традиційну весільну обрядовість як один із проявів специфічної культуротворчості українського народу, за своєю базовою глибинною структурою співмірного та взаємопов'язаного з іншими її проявами, зокрема, мистецтвом та грою. Зазначено, що здобуті результати суттєво трансформують уявлення щодо архетипової основи весільної традиції та можливості збереження, відродження й репродукції ціннісних засад народної обрядовості, дозволяють ефективніше будувати державну політику в культурній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(52=УКР3А/Я)-519.2
Шифр НБУВ: РА375798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Мамонова Г.В. 
Багатоканальні системи обслуговування у схемі усереднення та дифузійної апроксимації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Г.В. Мамонова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Побудована асимпотично усереднена еволюція вимог у багатоканальній мережі є зручним об'єктом для постановки та розв'язання оптимізаційних задач, приклади яких наведено у роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.121,0 + З965.911 +
Шифр НБУВ: РА348581

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Березовський А. А. 
Бівальвії середнього та верхнього еоцену платформної України: таксономічна ревізія, еволюція, палеогеографія і палеоекологія: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.09 / А. А. Березовський ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Проведено ревізію всіх виявлених на території платформної України еоценових видів і родів бівальвій. Описано та зображено 344 види та 41 підвид. Вивчено умови проживання та географічний ареал усіх розглянутих таксонів еоценових морів України. Проведено оцінювання швидкості еволюції видів у нормально-морських еоценових басейнах України. Висунуто гіпотезу про центр походження латдорфських молюсків. Запропоновано нову стратиграфічну схему розчленування еоценових відкладень південного схилу Українського щита. Розроблено біостратиграфічну схему кореляції стратонів середнього та верхнього еоцену південної та північної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.116 "072.12"
Шифр НБУВ: РА374760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Борняк У.І. 
Біомінералогічні фактори стійкості жовчевих камінців: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / У.І. Борняк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження біомінералогічних факторів стійкості жовчних камінців, виявлено структурно-текстурні параметри з мінімальними стійкісними характеристиками. Експериментально обгрунтовано чинники зовнішнього впливу на конкременти, які мають найбільш ефективний дезінтеграційний вплив. Досліджено вплив мінерального складу на стійкість жовчних камінців (виявлено, що найслабкішими є чисті холестеринові камінці, з ускладненням мінерального складу в бік збільшення вмісту білірубінату кальцію та карбонатів стійкість зростає). Вивчено структурно-текстурні особливості, мікро- та макропорожнини, дефекти та тріщини у жовчевих камінцях, закономірності їх орієнтації в просторі, визначено головні чинники стійкості жовчних камінців до зовнішнього впливу, які зумовлюють характер та напрям руйнування. Досліджено міжкаміневі взаємодії у численних асоціаціях жовчевих камінців, які визначають особливості самоорганізації морфології, активно впливають на ущільнення та руйнування приповерхневих прошарків жовчних камінців, визначають можливість агрегації та сегрегації поліядерних конкрементів. З'ясовано, що еволюція мінерального складу, структурно-текстурних особливостей, морфології жовчних камінців визначає їх різну стійкість на різних етапах онтогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.43 +
Шифр НБУВ: РА361264

Рубрики:

      
11.

Іванов 
Біономія бджіл-мегахілід (Hymenoptera, Apoidea, Megachilidae) і еволюція їх гніздобудівельних інстинктів: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.24 / Сергій Петрович Іванов ; Інститут захисту рослин УААН. — К., 2007. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-2 + Е621.158.264.232*801.58
Шифр НБУВ: РА354461

Рубрики:

      
12.

Махорін Г.Л. 
Благодійна діяльність на Волині (1793 - 1917): історичний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Л. Махорін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено доброчинну діяльність на Волині (1793 - 1917 рр.). Висвітлено історичні та соціально-економічні передумови розвитку благодійництва, виникнення різних напрямків, форм і засобів доброчинної діяльності. На підставі аналізу й узагальнення архівних матеріалів, статистичних даних розкрито вплив політики держави на розвиток благодійництва у Волинській губернії. Відзначено, що у досліджений період відбувалась еволюція благодійної діяльності від релігійної до державної та громадської. Наголошено, що розвиток капіталістичних відносин спричинив пауперизацію частини населення, а також зростання активності добродійної допомоги цій категорії людей, створенню мережі філантропічних товариств і закладів. Доведено, що головними суб'єктами благодійництва була соціальна еліта - нащадки козацької старшини, дворяни, польські поміщики, знатні чиновники, купці, торгівці - представники різних національних меншин - евреїв, чехів, німців. З'ясовано вплив історинчих процесів, подій і явищ на еволюцію благодійництва у Волинській губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5-7 + У03(4УКР-9ВОЛ)502.48 +
Шифр НБУВ: РА352658

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Стороженко І.С. 
Богдан Хмельницький і Запорозька Січ кінця XVI - середини XVII ст. (генезис, еволюція та реформування організаційної структури Січі): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.С. Стороженко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено організаційні й етнічні структури українського козацтва на засадах історико-системного методу та теорії етногенезу. Вперше визначено причини й умови виникнення, організаційну структуру й основні етапи реформування Запорозької Січі, здійсненого Б.Хмельницьким. Висвітлено генезис та еволюцію організаційної структури українського козацтва другої половини XVI ст. та його першої Запорозької (Базавлуцької) Січі кінця XVI - першої половини XVII ст. з урахуванням впливу на даний процес умов Великого Степового Кордону України та правових актів Речі Посполитої. З'ясовано причини, які змусили Б.Хмельницького відродити у 1652 р. Чортомлицьку Запорозьку Січ, реконструйовано її організаційну структуру. Визначено відмінності у структурі Чортомлицької Запорозької Січі у порівнянні з Базавлуцькою, знищену польською армією у 1638 р. Обгрунтовано рицарську гіпотезу утворення Запорозької Січі наприкінці XVI ст., а також походження й еволюції етнічних структур українського козацтва кінця XV - середини XVII ст. відповідно до теорії Л.Гумильова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442-8 Хмельницький + Т3(4УКР)4-294.1 +
Шифр НБУВ: РА355699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Мацевко Л.В. 
В.Винниченко та І.Бунін: еволюція психологізму в малій прозі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Л.В. Мацевко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 24 с. — укp.

Малу прозу В.Винниченка та І.Буніна розглянуто у принципово новому теоретичному ракурсі. Досліджено твори обох письменників з точки зору специфіки художнього психологічного аналізу. Засадним принципом, на якому грунтується дослідження, є зміна ідейно-естетичних пріоритетів у літературі початку XX ст. і як наслідок - трансформація літературних жанрів. Зіставний аналіз малої прози Винниченка і Буніна довів перспективність встановлення і вивчення типологічних паралелей у їх творчості, зокрема, на рівні філософсько-світоглядного та естетичного узагальнення. Досліджено засоби психологізації, які функціонують у малій прозі, зроблено висновки: у художній системі Винниченка і Буніна домінує психологізм, як визначальний чинник характеротворення; традиційні (статичні й динамічні) засоби психологізації увиразнюються і видозмінюються, підпорядковуються неореалістичним засадам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Бунін І. 534 + Ш5(УК=4ФРА)-4 Винниченко В. 534 + Ш5(4ФРА=УК)-4 Винниченко В. 534
Шифр НБУВ: РА310292 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Рарицький О.А. 
Василь Стус: еволюція поетичного мислення: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.А. Рарицький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено характер розвитку й естетичну природу творчості поета, а також визначено проблематику його поезій та своєрідність художнього втілення у різних поетичних формах. Розглянуто витоки, філософський зміст та масштабність лірики митця. Значну увагу приділено особливостям його інтелектуалізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Стус В.535
Шифр НБУВ: РА308977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Панишко Г.Т. 
Велике землеволодіння на Волині: 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Т. Панишко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджується еволюція великої земельної власності на Волині, вплив аграрної реформи на розміри поміщицьких маєтків, форми і методи господарювання та роль великої земельної власності у виробництві товарної сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)61-2

Рубрики:

      
17.

Гладка Л. І. 
Взаємна дифузія та еволюція структури в локально-неоднорідних потрійних сплавах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / Л. І. Гладка ; НАН України ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто розвиток взаємоузгоджених підходів до термодинамічного та кінетичного методів моделювання дифузійних процесів і процесів фазоутворення у потрійних системах і розроблено методи розрахунку ефективних кінетичних коефіцієнтів для двофазних дифузійних зон. За моделювання процесу взаємної дифузії з використанням взаємоузгодженої моделі розрахунку діаграми стану та дифузійної взаємодії в потрійній системі Ті - АІ - N показано, що розроблена модель ефективного середовища описує перколяційну поведінку двофазної зони у разі довільних значень об'ємних часток фаз. Показано, що за використання лігатур з високим вмістом алюмінію навколо частинки виникає окіл альфа-фази, який перешкоджає дифузійному перерозподілу ванадію та негативно впливає на процес гомогенізації, сприяє виникненню пор на межі між лігатурами та матрицею. Розв'язано задачу дифузії для потрійної системи Fе - Ni - Сr в конфігурації Т-зразка з використанням побудованої взаємоузгодженої моделі. Доведено, що додавання Nі до системи Ni - Cr спричинює досить значний вплив на швидкість дифузійної взаємодії атомів хрому та заліза. Розв'язано обернену задачу дифузії для потрійної системи Ni - Cu - Zn з використанням методик Матано-Больцмана та Даянанди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32
Шифр НБУВ: РА377370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Павлюкович О. В. 
Визначення давності настання смерті при деяких видах механічної асфіксії та масивній крововтраті методами лазерної поляриметрії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / О. В. Павлюкович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше виявлено, що часова динаміка трупних змін зразків біологічних тканин померлих внаслідок механічної асфіксії та крововтрати (МАКВ) супроводжується змінами статистичної структури фазових розподілів їх лазерних зображень. Вперше одержано взаємозв'язок між змінами статистичних моментів 1 - 4-го порядків координатних розподілів фаз зображень зрізів зразків біологічних тканин і часовими інтервалами давності настання смерті у разі МАКВ. Вперше встановлено, що найбільш чутливими до посмертних змін структури лазерних зображень зрізів зразків біологічних тканин трупів і біологічних тканин осіб померлих внаслідок МАКВ є часова еволюція величини статистичних моментів 1 - 4-го порядків координатних розподілів ступеня деполяризації лазерного випромінювання. Вперше проаналізовано можливі зміни ступеня деполяризації лазерного випромінювання, перетвореного зрізами зразків біологічних тканин, і розроблено метод поляриметрії, що дозволяє диференційовано визначати давність настання смертів внаслідок МАКВ шляхом статистичного аналізу координатних розподілів ступеня деполяризації поля розсіяного лазерного випромінювання. Вперше запропоновано використання аналізу статистичної часової зміни фазових і деполяризаційних параметрів лазерних зображень зрізів біологічних тканин для диференціації причин настання смерті внаслідок МАКВ і визначення її давності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.43 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА382045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Фицик Л.А. 
Виникнення та еволюція української козацької старшини Гетьманщини (1648 - 1782 рр.). Історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.А. Фицик ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено системний науковий аналіз історіографічних джерел та досліджено проблему виникнення й еволюції козацької старшини Гетьманщини (1648 - 1782 рр.). Вивчено питання її формування та функціонування за конкретно-історичних умов становлення, стабілізації та занепаду української держави. З'ясовано основні етапи та виокремлено чотири періоди розробки теми. Виділено головні напрями досліджень упродовж XIX - початку XXI ст., установлено достовірність їх відображення в історіографії. Висвітлено методологічні та методичні підходи вчених до розробки питання участі козацької старшини в українському державотворенні, виокремлено її персональний внесок у вивченні цієї проблеми. Висвітлено недостаньо вивчені аспекти, спотворені або сфальсифіковані події, явища та процеси. Визначено напрями майбутніх дослідницьких пошуків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-294 г + Т1(4УКР)-1(4УКР)46 +
Шифр НБУВ: РА349536

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Плешко М. В. 
Витоки й еволюція ідеології українського державотворення в середньовічну і ранньомодерну добу: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.12 / М. В. Плешко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено витоки й еволюцію ідеології українського державотворення в середньовічну та ранньомодерну добу. Розглянуто розвиток ідеосфери слов'янських племен на території України в ранньому середньовіччі. Розкрито ідейні першочинники державотворення Русі, структуру давньоруської ідеології, актуалізовано питання її ефективності в Галицько-Волинській державі. Розглянуто Литовсько-Руський і Річпосполитий періоди в контексті еволюції ідеології державотворення в Україні. Розкрито вплив зміни юрисдикції Київської митрополії на еволюцію ідеології українського державотворення. Розглянуто проблему мазепинства в контексті еволюції ідеології державотворення в Україні. Висвітлено зміни ідеосфери Гетьманщини під дією ідеології імперського централізму. Розкрито роль малоросійської ідеології, запропоновано авторське бачення витоків комплексу меншовартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР) + Ф50(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського