Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (68)Книжкові видання та компакт-диски (31)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К204.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Гладка Л. І. 
Взаємна дифузія та еволюція структури в локально-неоднорідних потрійних сплавах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / Л. І. Гладка ; НАН України ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто розвиток взаємоузгоджених підходів до термодинамічного та кінетичного методів моделювання дифузійних процесів і процесів фазоутворення у потрійних системах і розроблено методи розрахунку ефективних кінетичних коефіцієнтів для двофазних дифузійних зон. За моделювання процесу взаємної дифузії з використанням взаємоузгодженої моделі розрахунку діаграми стану та дифузійної взаємодії в потрійній системі Ті - АІ - N показано, що розроблена модель ефективного середовища описує перколяційну поведінку двофазної зони у разі довільних значень об'ємних часток фаз. Показано, що за використання лігатур з високим вмістом алюмінію навколо частинки виникає окіл альфа-фази, який перешкоджає дифузійному перерозподілу ванадію та негативно впливає на процес гомогенізації, сприяє виникненню пор на межі між лігатурами та матрицею. Розв'язано задачу дифузії для потрійної системи Fе - Ni - Сr в конфігурації Т-зразка з використанням побудованої взаємоузгодженої моделі. Доведено, що додавання Nі до системи Ni - Cr спричинює досить значний вплив на швидкість дифузійної взаємодії атомів хрому та заліза. Розв'язано обернену задачу дифузії для потрійної системи Ni - Cu - Zn з використанням методик Матано-Больцмана та Даянанди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32
Шифр НБУВ: РА377370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Мохун С.В. 
Взаємозв'язок структури і дифузійних параметрів водню у гідридотвірних матеріалах (V, Nb, Ta, Dd - Fe - B): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.В. Мохун ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2008. — 21 с. — укp.

На підставі результатів дослідження процесу сорбції - десорбції водню запропоновано методику наближеної оцінки коефіцієнту дифузії водню у порошкових гідридотвірних матеріалах, що дозволило вперше визначити D у порошкових сплавах системи Dd - Fe - B.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32 +
Шифр НБУВ: РА358325

Рубрики:

      
3.

Дивинський С.В. 
Закономірності дифузії в інтерметалідах та сплавах на основі перехідних металів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.13 / С.В. Дивинський ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Досліджено дифузію в об'ємі, межах зерен та фаз інтерметалевих сполук перехідних металів на основі алюмінію. Розглянуто питання застосування комп'ютерного моделювання для встановлення діючих механізмів дифузії. Розроблено модель дифузії в нанокристалічному інтерметаліді з ієрархічною структурою та проаналізовано концентраційні профілі, одержані в кінетичних режимах. Встановлено прискорення дифузії в нанокристалічних матеріалах в процесі спікання молотих порошків окиснювання до атомного переносу вздовж нерелаксованих поверхонь агломератів нанозерон. Відзначено фундаментальну неоднорідність розподілу атомів домішки в сплавах після високотемпературних відпалів. Доведено існування фазового переходу в системі "мідь - вісмут" з особливою квазі-рідкою міжзеренною фазою з прискореними дифузійними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32 +
Шифр НБУВ: РА342256

Рубрики:

      
4.

Ковальчук А.О. 
Кінетика початкових стадій реакційної дифузії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.О. Ковальчук ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено комп'ютерне моделювання за методом Монте-Карло кінетики початкових стадій дифузійної взаємодії в бінарних системах. Під час моделювання процесу взаємної дифузії в системі, що припускає фазовий перехід другого роду, встановлено немонотонний режим еволюції повного об'єму впорядкованої області в зоні взаємного проникнення компонентів на ранній стадії. Це явище пояснено з використанням простої феноменологічної моделі, яка враховує скінченну швидкість релаксації параметра дальнього порядку в дифузійній зоні та залежність коефіцієнта дифузії від ступеня впорядкованості сплаву. Для системи, в якій може відбуватися фазовий перехід першого роду, встановлено існування кореляцій розмірів і форми малих рівноважних частинок впорядкованої фази за різних температур, що призводить до нового ефекту розмірної залежності поверхневого натягу для наночастинок нової фази. Під час моделювання реакційної дифузії в мультишарах у такій системі встановлено існування двостадійного росту нової впорядкованої фази. Підтверджено гіпотезу, що перша стадія відповідає зародкоутворенню на дифузійному контакті компонентів з наступним латеральним розростанням острівців нової фази, а друга - нормальному росту утвореного прошарку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242в641.8,022 + К204.32
Шифр НБУВ: РА320218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Замулко С.О. 
Формування силіцидних фаз при реакційній дифузії в системах "плівкові шари (5 - 30 нм) Ni Ti, - монокристалічний кремній": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / С.О. Замулко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Запропоновано багатостадійну модель структурних та фазових перетворень у процесах реакційної дифузії в системах Ni - Si, Ti - Si за термічної обробки в інтервалі температур 773К - 1273К. Виявлено ефект "дифузійної перебудови" системи Ni - Ti - Si в систему Ti - Ni - Si за температури відпалу 723 К на основі порівняльного аналізу концентраційних розподілень компонентів. Встановлено, що особливу роль в дифузійному масопереносі компонентів за термічної обробки досліджених систем відіграє зовнішня поверхня: процеси, що розвиваються на зовнішній поверхні, термодинамічно обумовлюють масоперенос компонентів в об'ємі тонкоплівкової системи; зовнішня поверхня є стоковою для атомів титану, коли титан є проміжним шаром; коли на поверхні утворюється оксид титану, зовнішня поверхня відіграє роль дифузійного бар'єра для атомів речовини глибинних шарів. Запропоновано моделі дифузійного росту нових фаз: модель дифузії з реакцією в системі "підкладинка - шар скінченної товщини"; модель масопереносу у плоскошаровій системі "тверда фаза - рідка фаза - тверда фаза"; модель дифузійного росту включень нової фази різної геометричної форми в об'ємному середовищі, що є вичерпним джерелом дифузанту. Показано можливість практичного використання одержаних числовими методами розв'язків для моделювання та прогнозування дифузійного росту нових фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32 + К663.7 +
Шифр НБУВ: РА342457

Рубрики:

      
6.

Холявко В.В. 
Формування фазового складу, структури та властивостей квазікристалічних сплавів системи Al - Cu - Fe при реакційній дифузії галію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.В. Холявко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 23 с. — укp.

Встановлено закономірності формування фазового складу, структури та властивостей квазікристалічних сплавів (КС) системи Al - Cu - Fe у процесі реакційної дифузії (РД) галію за нормальних умов та на підставі термобаричної та лазерної обробки (ТЛО). Встановлено, що масоперенос Ga в КС, що розвивається за типом РД за нормальних умов і під час термобаричної обробки, є багатостадійним процесом, який включає формування острівців кристалічної фази Al - Cu - Fe - Ga (х-фази) на поверхні розділу "сплав - Ga" за умов перебудови квазікристалічної і-фази, а також латеральне зростання кристалічної х-фази, нормальне зростання шару кристалічної х-фази, відновлення вихідної квазікристалічної і-фази у приповерхневих шарах сплаву в процесі ізотермічної витримки з формуванням остаточної трьохшарової структури сплаву. Показано принципову можливість керування структурою, фізико-механічними й електричними властивостями КС системи Al - Cu - Fe шляхом цілеспрямованої зміни структурних співвідношень квазікристалічних і кристалічних фаз у процесі виготовлення, термобаричної та лазерної обробок за умов різних режимів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К204.32 +
Шифр НБУВ: РА342938

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського