Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>U=В372.4,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Ткач В.І. 
Аморфізація розплавів метал-металоїд при швидкому охолодженні і еволюція аморфних фаз при нагріві: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.І. Ткач ; Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна НАН України. — Донецьк, 2003. — 40 с.: рис. — укp.

З використанням оригінальної термоелектричної методики на базі сплавів метал - металоїд на основі заліза, нікелю та кобальту, а також надпровідних металооксидів визначено емпіричні залежності між основними параметрами методу спінінгування обмеженого потоку розплаву, швидкістю охолодження стрічок та їх товщиною. Установлено механізми процесів структурної релаксації стекол і визначено їх вплив на властивості переважно за температур поблизу температури склоподібного переходу. Одержано аналітичні рівняння, які описують кінетику кристалізації стекол, контрольовану дифузією на межі поділу та в об'ємі, а також розміри зерен у закристалізованих стеклах залежно від швидкості неперервного нагріву. Оцінено термодинамічні та кінетичні параметри, які контролюють швидкості зародження та росту кристалів у стеклах. Визначено механізми впливу термічної передісторії та релаксаційних процесів у розплавах та стеклах на кристалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В372.3,022
Шифр НБУВ: РА327053

Рубрики:

      
2.

Цалий В.З. 
Ближній порядок в аморфних сплавах на основі телуру: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.З. Цалий ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру ближнього порядку аморфних сплавів систем Ga - Te, In - Te, Si - Te, отриманих методом спінінгування розплаву, у взаємозв'язку з концентрацією компонентів сплавів та термічною стабільністю. З використанням дилатометрії, диференційно-термічного, електронографічного методів аналізу встановлено мікроструктурні типи, класифікацію яких можна провести на базі двох ознак: квазіевтектики та хімічно впорядкованої ковалентної сітки. Визначено, що на початку концентраційного інтервалу тип структури близький до структури телуру в кристалічному стані. Розраховано характеристичні температури Дебая та повні середньоквадратичні динамічні зміщення атомів, ряд параметрів концепції вільного об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022
Шифр НБУВ: РА316507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сліпенюк О.М. 
Вплив температури на структуру, механізми деформації і механічні властивості аморфних і нанофазних матеріалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Сліпенюк ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022

Рубрики:

      
4.

Моісеєва Т.М. 
Двостадійна кристалізація аморфних сплавів Fe - B - (Si): кінетика і механізми формування кристалічних фаз: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.М. Моісеєва ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2008. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В375.143.1,022 +
Шифр НБУВ: РА335311

Рубрики:

      
5.

Кришталь О.П. 
Зміна параметра гратки в острівцевих вакуумних конденсатах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.П. Кришталь ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Отримано експериментальні дані про розмірну залежність параметра гратки в острівцевих вакуумних конденсатах Cu, Ag, Au, Al та Ni, одержаних шляхом термічного випаровування та магнетронного розпилення під час зміни умов препарування в широких межах. Розроблено метод двох еталонів для презиційного вимірювання параметра гратки в острівцевих плівках з використанням дифракції електронів. Встановлено, що параметр гратки досліджених металів може збільшуватись і зменшуватись у разі зменшення характерного розміру в залежності від умов їх препарування. Відмічено, що коли вплив газових домішок зведено до мінімуму, параметр гратки досліджених елементів зменшується у разі зменшення характерного розміру. Зменшення параметра гратки пояснено в рамках вакансійного механізму, який грунтується на урахуванні збільшеної концентрації вакансій в малих частинках у порівнянні з масивними зразками. Визначено розмірну залежність енергії утворення об'ємних і поверхневих вакансій, а також показано, що зміну параметра гратки в малих частинках ГЦК металів обумовлено поверхневими і приповерхневими вакансіями. Отримано вираз з метою оцінки об'єму вакансії та обчислено вакансії для ряду елементів. Показано, що характер розмірної залежності параметра гратки (зменшення або збільшення в порівнянні з масивними зразками) визначається співвідношеннями між об'ємами атома та вакансії. Отримано дані про поверхневу енергію та її розмірну залежність в малих частинках Cu, Ag, Au, Al та Ni.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022
Шифр НБУВ: РА309846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Міца В.М. 
Кореляції структури, динамічної та променевої стійкостей широкозонних некристалічних напівпровідників: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.М. Міца ; Ін-т фізики напівпровідників НАН України. — К., 2003. — 26 с. — укp.

Запропоновано шарувато-неоднорідну модель структури плівок широкозонних некристалічних напівпровідників. Розроблено фізико-технологічні засади створення променевостійких покрить на базі широкозонних халькогенідних склоподібних напівпровідників для силової оптики та лазерної техніки, проміжних і контрастуючих шарів для плоских пристроїв відображення інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 +
Шифр НБУВ: РА322959

Рубрики:

      
7.

Лямаєв В.І. 
Люмінесцентні властивості кристалічного і склоподібного тетраборату літію легованого марганцем та сріблом: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.І. Лямаєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В372.4,022 +
Шифр НБУВ: РА364711

Рубрики:

      
8.

Леміш П.В. 
Механізми перемагнічування аморфних стрічок з гелікоїдальною магнітною анізотропією: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / П.В. Леміш ; Ін-т магнетизму НАН України та М-ва освіти і науки України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Виявлено можливість формування шаруватої доменної структури в аморфній стрічці із гелікоїдальним розподілом осей легкого намагнічування. Експериментально досліджено механізми демпфування руху доменних стінок шаруватої магнітної структури та наведено оцінку компонент повного коефіцієнта демпфування. Визначено залежність компонент коефіцієнта демпфування від координати доменної стінки (в частотному діапазоні <$E1.5~ sybmobl Ш ~5~ roman kГц>. Розроблено модель інверсії намагніченості в об'ємі стрічки з шаруватою доменною структурою і гелікоїдальною магнітною анізотропією під дією імпульсних полів розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА353719

Рубрики:

      
9.

Шпотюк М.В. 
Радіаційно-індуковане фізичне старіння склуватих селенідів миш'яку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / М.В. Шпотюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В372.4,022
Шифр НБУВ: РА371691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Руденко С. П. 
Розмірні ефекти лінійної амплітудної анізотропії у явищі поверхневого плазмонного резонансу: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / С. П. Руденко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова, НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено нові особливості лінійної амплітудної анізотропії у явищі поверхневого плазмонного резонансу (ППР). Запропоновано новий принцип реєстрації явища ППР на базі вимірювання поляризаційної різниці коефіцієнтів внутрішнього відбивання лінійно поляризованого випромінювання. Визначено, що знак кривизни кутових характеристик даного параметру для нанорозмірних плівок золота та його нанокомпозитів свідчить про різні механізми резонансного збудження поверхневих плазмон-поляритонів електромагнітним випромінюванням. Встановлено даний ефект для плівок золота з різним ступенем кластеризації. Продемонстровано в поляризаційній модуляції представленні прояв класичного та топологічного розмірних ефектів, а також перехід між ними в нанорозмірних плівках золота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022
Шифр НБУВ: РА369966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Падляк 
Спектроскопія і структура центрів люмінесценції та радіаційних дефектів в склі системи CaO-Ga2O3-GeO2: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Богдан Володимирович Падляк ; Інститут фізичної оптики. — Л., 2006. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В374.7,022
Шифр НБУВ: РА348941

Рубрики:

      
12.

Кулій Т.В. 
Спінові флюктуації в невпорядкованих феромагнетиках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.В. Кулій ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив спінових флюктуацій на спектр магнонних збуджень та магнітні властивості розведеного та аморфного феромагнетиків, що описуються ізотропною моделлю Гайзенберга. Використано метод конфігураційно усереднених двочасових температурних функцій Гріна. Отримані рівняння для спектру і загасання магнонів з врахуванням спінових флюктуацій. В наближенні Тяблікова отримані рівняння для намагніченості та спінових флюктуацій розведеного феромагнетика. Розраховані польова та температурна залежності намагніченості та спінових флюктуацій при малій концентрації немагнітних домішок. Показано, що спінові флюктуації є квадратичними за концентрацією немагнітних домішок. У випадку аморфного феромагнетика в наближенні середнього поля отриманий зв'язок між спіновими флюктуаціями і флюктуаціями просторової структури. Отримане також у наближенні Тяблікова рівняння для спінових флюктуацій в аморфному феромагнетику і проаналізований його розв'язок у наближенні найпростішого розчеплення конфігураційних середніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022

Рубрики:

      
13.

Борисенко О.О. 
Тунельні ефекти в аморфних твердих тілах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.О. Борисенко ; НАН України. Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Побудовано нову модель для опису аморфізації кристалічних тіл під дією електронного опромінення. Результати, одержувані з використанням цієї моделі, погоджуються з експериментальними даними, які раніше не знаходили теоретичного пояснення. З використанням узагальненого методу випадкового середнього поля до ансамблю тунельних дворівневих систем в аморфних твердих тілах розраховано перенормовану взаємодією щільність станів ансамблю. У даному підході не використовується припущення про слабкість взаємодії. Побудовано модель парамагнітних тунельних систем, що є узагальненням стандартної тунельної моделі на випадок тунельних систем, що мають спін 1/2. Ця модель дає змогу адекватно пояснити вплив магнітного поля на тунельні системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В314,022 +
Шифр НБУВ: РА358960

Рубрики:

      
14.

Лобода П.І. 
Фізико-хімічні основи створення нових боридних матеріалів для електронної техніки і розробка керамічних катодних вузлів з підвищеною ефективністю: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.06 / П.І. Лобода ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2004. — 44 с. — укp.

Досліджено проблему одержання чистих спечених, композиційних та монокристалічних боридних матеріалів. Наведено фізико-хімічні засади синтезу порошків боридів з контрольованим надлишком бору та дисперсністю, їх компактування з одночасною очисткою частинок та розробку керамічних катодних вузлів з підвищеними строком служби, накальними та просторово-геометричними характеристиками в газорозрядних та електронно-променевих пристроях електронної техніки. На підставі результатів експериментального дослідження кінетики процесів одержання порошків боридів заданої дисперсності та підвищеної частоти, компактування, ущільнення, очистки від домішок на рівні окремо взятих частинок розплавом на основі бору, а також вивчення росту та перекристалізації зерна, капілярного транспорту розплаву розчинника, теплопередачі, що відбуваються у пористому твердому тілі за умов безперервного нагрівання та під дією великого температурного градієнта, сформульовано фізико-хімічні принципи виготовлення боридних полі-, монокристалічних та спрямовано-армовних композиційних матеріалів підвищеної чистоти та міцності, з використанням яких створено технології виробництва нового покоління керамічних катодних вузлів з заданими енергетичними, просторово-геометричними характеристиками та високою технологічністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.226,022 + В372.4,022 + З851-041.1 +
Шифр НБУВ: РА333678

Рубрики:

      
15.

Куцева Н.О. 
Формування аморфних та аморфно-кристалічних структур у сплавах ПМ-(B, Si, Nd) з оптимальними магнітними властивостями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.О. Куцева ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с.: рис. — Бібліогр.: с. 14. — укp.

Для сплаву типу "Finemet" установлено значний вплив напружень, які виникають у литому мікродроті (МД) внаслідок розходження термічних коефіцієнтів розширення металевої жили та скляної ізоляції, на структуру МД. Вивлено, що зростання макронапружень призводить до здрібнення структури МД, що пов'язано з перебудовою первинної структури МД шляхом полігонізації та рекристалізації. Установлено, у разі вмісту 12 - 15 ат.% Nd у тонких плівках Fe - Nd - B утворюється структура, яка складається з аморфної фази, збагаченої Fe, і аморфної фази, що містить Nd, Fe, B.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА326569

Рубрики:

      
16.

Дьяконенко Н.Л. 
Формування тонких плівок потрійних халькогенідних сполук, які містять лужний елемент: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.Л. Дьяконенко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022

Рубрики:

      
17.

Стронський О.В. 
Фотостимульовані процеси в халькогенідних склоподібних напівпровідниках та їх застосування для отримання голограмних оптичних елементів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.В. Стронський ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Досліджено оптичні властивості, спектри комбінаційного розсіювання, фотоструктурні перетворення, селективне травлення у шарах As - S - Se. Композиційні залежності оптичних властивостей в області прозорості та краю поглинання, а також їх еволюцію під дією зовнішніх чинників (опромінення або відпалу) проаналізовано в рамках одноосциляторної моделі та моделі Пена. Розглянуто особливості механізму незворотніх фотоструктурних перетворень. Розроблено основи застосування реєструючих середовищ на основі шарів As - S - Se для голографії та технології отримання голограмних оптичних елементів з використанням таких реєструючих середовищ. Значення дифракційної ефективності відбиваючих рельєфно-фазових граток, отриманих на основі шарів As - S - Se, близьке до теоретичної межі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В379.4,022 + З843.342.022
Шифр НБУВ: РА315201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського