Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (561)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДХОДИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Трач С.В. 
Агроекологічне обгрунтування утилізації відходів спиртового виробництва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Трач ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено один з методів утилізації відходів спиртового виробництва шляхом внесення під сільськогосподарські культури (вологозарядові поливи за норм 500, 750 і 1 000 т/га) та результати цього заходу. Проведено комплексну іригаційну оцінку відходів, досліджено їх придатність для поливу. Установлено вплив на фізико-хімічні, фізичні та хімічні властивості, на мікробіологічну активність чорнозему типового, важкосуглинкового. Доведено, що відходи за оптимальних доз позитивно впливають на врожайність і якість сільськогосподарських культур. Установлено, що використання відходів спиртового виробництва спричиняє зміни у структурному складі, сприяє нагромадженню у грунті окремих елементів живлення, підвищенню мінералізації грунтової водної витяжки, покращанню загальної біологічної активності. Визначено найефективнішу дозу внесення відходів (750 т.га), яка має забезпечити максимальну утилізацію та уникнення негативного впливу на грунт і сільськогосподарські культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.5 +
Шифр НБУВ: РА360872

Рубрики:

      
2.

Мушкетик Л. Г. 
Антропоцентризм народної казки Українських Карпат: оповідна традиція українців та угорців: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.07 / Л. Г. Мушкетик ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше в українській фольклористиці на порівняльному українсько-угорському регіональному матеріалі проаналізовано людиноцентровані погляди, розглянуто людину в багатоманітності її зовнішнього та внутрішнього простору. Висунуто й обгрунтовано тезу про антропоцентризм казки як основоположну ознаку, на противагу, наприклад, космологізму інших жанрів (обрядові пісні тощо). Не беручи до уваги зв'язок з ініціаційним ритуалом, чарівна казка досить далеко відходить від обряду, вже переосмисленого в гру, що підтверджує широко висвітлена в роботі дидактична спрямованість казкового жанру. Набули нового звучання морально-етичні виміри людини, які перебувають на периферії зацікавлень сучасної гуманітарної науки. Вперше зібрано та проаналізовано розлогий регіональний матеріал про феномен казкаря та казкарства, свідчення багатьох фольклористів, наведено типи та портрети оповідачів Закарпаття, конкретні приклади казкових антропокомпонентів. Вперше дані розглянуто з поглядів лінгвопрагматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 + Ш3(4УГО)-615.1
Шифр НБУВ: РА383963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тіщенко А.П. 
Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовій камері: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.П. Тіщенко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади технології виплавки вуглецевого напівпродукту на базі застосування процесу відновлення залізовмісних матеріалів у звідній камері дугової сталеплавильної печі за рахунок використання теплового та хімічного потенціалів пічних газів, які відходять, та їх подальшого плавлення у ванні печі. Обгрунтовано доцільність застосування газодинамічного розподільника для забезпечення оптимальних газодинамічних характеристик у звідній камері. Для формування оптимального балансу нагріву та відновлення в дуговій сталеплавильній печі розроблено спеціальну звідну камеру з обертовою тареллю, а також газодинамічний розподільник для формування спрямованого потоку пічних газів, що відходять, і газовідвідний патрубок з похилою газопроникною решіткою. За допомогою методів математичного та фізичного моделювання визначено оптимальні щодо відновлення котунів поля швидкостей газового потоку в звідній камері. Зазначено, що запропонована технологія дозволяє використовувати в процесі переробки відходи металургійного виробництва (окалину, шлами), знизити вміст домішок кольорових металів у виплавленій сталі та зменшити ступніть забруднення навколишнього середовища. Встановлено, що у разі застосування фізичного тепла газів, що відходять, для нагріву та відновлення суттєво підвищується енергетична ефективність дугової сталеплавильної печі. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для реконструкції дугових сталеплавильних печей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.41-64 +
Шифр НБУВ: РА337197

Рубрики:

      
4.

Юссеф К. 
Вогнева утилізація відходів виробництва біодизеля в складі композиційних палив: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / К. Юссеф ; НАН України, Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне та теоретичне дослідження процесів спалювання відходів виробництва біодизеля (гліцеринового залишку - G-фази) у складі композиційних палив на предмет подальшого використання палив у теплоенергетичних установках, що дозволяє з користю утилізувати відходи та зекономити традиційні палива. Описано процес прогріву краплі палива багатокомпонентного складу. Досліджено вплив різних речовин-активаторів на передполуменеві процеси у краплі палива, експериментально доведено активаційний вплив пічного палива на інтенсивність передполуменевих процесів композиційних палив на основі відходів виробництва біодизельного палива. Удосконалено технологію виробництва композиційних палив з використанням гідрокавітаційної обробки. На підставі експериментальних даних обгрунтовано доцільність застосування гідрокавітаційної обробки для композиційних палив з низькою плинністю безпосередньо у форсунках-змішувачах. Експерименально визначено видаткові характеристики форсунки-змішувача. Встановлено вплив речовин-активаторів на процеси подачі, розпилу та спалювання газоподібних речовин-активаторів (G-КП) у модельній камері згоряння. Проведено термогравіметричний і термометричний аналіз досліджуваних комбінованих палив на основі G-фази з додаванням речовин-активаторів. Запропоновано фізичну двовимірну модель, що описує поводження краплі композиційного піноподібного палива на основі G-фази з газоподібними речовинами активаторами у високотемпературному окисному середовищі. Розроблено математичну модель процесу. На підставі комплексних розрахунково-теоретичних досліджень, а також вогневих випробувань визначено діапазони найбільш доцільних співвідношень G-КП і речовин-активаторів, що забезпечують стійкий процес спалювання з мінімальним підсвічуванням, визначено його енергетичну корисність. Оцінено ефективність використання G-КП з визначеними експериментально мінімальними домішками речовин-активаторів, наведено рекомендації щодо їх промислового застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З65
Шифр НБУВ: РА372788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Голенко І.Л. 
Вплив зольності на характер вигоряння енергетичного вугілля в топках котлоагрегатів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / І.Л. Голенко ; Нац. ун-т харчових технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено значення поверхні мікропор органічної та мінеральної частини та показано, що питома поверхня й об'єм мікропор зменшується із збільшенням температури піролізу. Визначено, що питома швидкість горіння антрациту із зростанням температури піролізу знижується, а з ростом ступеня конверсії цей ефект послаблюється. Знайдено вплив зольності й умов попередньої термічної обробки на пористу структуру та характер конверсії вугілля різного ступеня метаморфізму. Досліджено розподіл золи за класами крупності вугільної продукції та сухих відходів антрациту. Розроблено рекомендації щодо вибору та підготовки палива для спалювання в пиловугільних і ЦКШ-котлоагрегатах. Оцінено ефективність модернізації енергоблока із встановленням нового ЦКШ-котлоагрегату, що спалює високозольний антрацит і сухі відходи антрациту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-042.62 +
Шифр НБУВ: РА364632

Рубрики:

      
6.

Погібельна Ю.О. 
Вплив різних рівнів селену на ембріогенез курчат, продуктивність та обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.О. Погібельна ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати науково-господарських досліджень ефективності передінкубаційної обробки яєць селенітом натрію, а також впливу різних рівнів селену (0,2; 0,3; 0,4 і 0,5 мг/кг комбікорму) на продуктивність і обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок. Установлено, что передінкубаційна обробка яєць 0,01 %-им розчином селеніту натрію сприяє підвищеному вмісту цього елемента в компонентах яйця (білку, жовтку та шкарлупі), внаслідок чого у жовтку збільшується концентрація вітаміну E та каротиноїдів, а також зменшуються відходи інкубації та зростають виводимість яєць (на 7,2 %) - і виведення курчат (на 9,7 %). Визначено оптимальну дозу селену в комбікормі для ремонтного молодняку і курей-несучок, яка становить 0,3 мг/кг. Доведено, що забезпечення в комбікормі цієї дози сприяє підвищенню середньодобового приросту курчат та молодняку на 12,6 %. За результатами дослідження з'ясовано, що згодовування курям-несучкам комбікорму з вмістом селену 0,3 мг/кг зумовило підвищення несучості на 10,5 % та маси яйця - на 6,2 %. Відзначено, що яйця курей дослідженої групи відрізнялись від контрольної більшою масою білка (на 9,9 %) і жовтка (на 20,0 %), концентрація селену у білку зростала у 2,08 рази, а у жовтку - у 2,3 рази. Показано, що застосування селену в раціоні курей-несучок сприяє покращанню інкубаційних якостей яєць, завдяки чому виводимість їх у дослідній групі становила 97,2 %, у контрольній - 90,2 %, а виведення курчат - відповідно 90,7 % та 79,1 %. Виявлено позитивний вплив підвищеної дози селену на перетравність поживних речовин, баланс кальцію, фосфору, селену та зростання вмісту у крові ремонтного молодняку і курей-несучок гемоглобіну, загального білка, gamma-глобулінів, кальцію, фосфору, сірки, селену та вітаміну E. Визначено економічну доцільність застосування селеніту натрію для обробки яєць перед інкубацією та забезпечення оптимального рівня селену в раціоні курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.232 + П682-23 +
Шифр НБУВ: РА335099

Рубрики:

      
7.

Хитько О.Ю. 
Графітизуюче модифікування чавунних прокатних валків у ливарній формі: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.04 / О.Ю. Хитько ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розв'язано науково-прикладну задачу підвищення якості виливків прокатних валків модифікуванням їх осьової зони, що забезпечує покращання їх фізико-механічних і експлуатаційних властивостей. На підставі результатів проведених наукових і експериментальних досліджень розроблено високоефективну технологію внутрішньоформенної обробки чавунів графітизувальним модифікатором оптимального складу для валків з пластичним і кулястим графітом, механічні й експлуатаційні властивості яких перевершують аналогічні властивості валків, виготовлених за серійними технологіями. Запропоновано й експериментально обгрунтовано застосування математичної моделі твердіння чавунного прокатного валка за умов введення плавкого модифікатора. Наведена модель описує стан елементів зазначеної системи після заповнення ливарної форми та після модифікування, а також її стан та теплові процесі, які в ній відбуваються. За допомогою розробленоої моделі є можливим моделювання процесу тверднення розплаву за різних варіантів конфігурації модифікатора, діаметра валка, теплофізичних властивостей металу та ливарної форми. Наведено алгоритм розрахунку процесу твердіння виливка, реалізованого як комп'ютерної програми. Відзначено, що обробка розплавів запропонованим графітизувальним модифікатором дозволяє підвищити механічні та службові властивості матеріалу валків, утилізувати відходи, які раніше не використовувалися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.943 + К722.521.204.2 +
Шифр НБУВ: РА365360

Рубрики:

      
8.

Берлінг Р.З. 
Державне управління поводженням з твердими відходами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.З. Берлінг ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні проблеми ефективного управління поводженням з твердими відходами в Україні, встановлено шляхи їх вирішення. Запропоновано визначення терміну "відходи", яке чітко відмежовує їх від вторинних ресурсів. Розглянуто основні складові процесу управління поводженням з відходами (утилізацію та зберігання), визначено їх переваги та недоліки. Створено удосконалену систему управління поводженням з твердими відходами на регіональному рівні. Як один з можливих методів поліпшення її функціонування запропоновано проведення аукціонних торгів за принципом "аукціони навпаки", який передбачає не виплату певних коштів покупцями аукціонних лотів, а одержання коштів на утилізацію відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84-21
Шифр НБУВ: РА331089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Майборода Ю.В. 
Дослідження витрат енергії на сколочування вершків у масло з метою інтенсифікації процесу та розрахунку обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Ю.В. Майборода ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

З метою одержання об'єктивних даних, необхідних для обгрунтування режимів сколочування вершків, визначено питомі витрати енергії залежно від технологічних чинників та гідромеханічних параметрів. Визначено оптимальні співвідношення енергетичних і технологічних параметрів, що дає змогу одержати відповідну ефективність процесу сколочування та мінімальні відходи жиру у маслянку. Установлено залежність енерговитрат на сколочування вершків та їх дисперсних характеристик. Одержано емпіричні рівняння питомих витрат енергії у взаємозв'зку з часткою кристалічної фази в жирі вершків, а також жирністю вершків. У критеріальному вигляді наведено рівняння, що описує процес сколочування вершків у апаратах з мішалками. Розроблено методику розрахунку потужності приводу циліндра сколочування масловиготовлювача безперервної дії та рекомендації для уточнення технології виробництва масла за даним методом. Визначено, що застосування рекомендованих параметрів даного процесу дає змогу знизити питомі витрати енергії на збивання на 20 - 25 %, інтенсифікувати процес і одержувати готовий продукт гарантованої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л957.02 +
Шифр НБУВ: РА328440

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Ходун В.М. 
Дьогтебетони з комплексно модифікованою мікроструктурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.М. Ходун ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному і експериментальному обгрунтуванню здобуття довговічного дорожнього дьогтебетону на основі установлення закономірностей формування комплексно модифікованої мікроструктури дьогтебетону, представленої дьогтеполівінілхлоридним в'яжучим і мінеральним порошком, поверхня якого активована олігомером, котрий містить функціональні групи (карбамідоформальдегідна смола КФ-МТ, епоксидні смоли, полімервміщуючі відходи виробництва епоксидних смол).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62

Рубрики:

      
11.

Башева Т.С. 
Екологічно безпечна маловідхідна технологія реутилізації сірчанокислого електроліту акумуляторних батарей: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Т.С. Башева ; Нац. акад. природоохоронного та курортного будівництва. — Сімф., 2009. — 22 с. — укp.

Вперше охарактеризовано вплив відпрацьованого акумуляторного електроліту на компоненти біосфери. Визначено екологічний ризик, що виникає під час поводження з сірчанокислими відходами акумуляторних батарей (АБ) на прикладі Донеччини як найбільш екологічно несприятливого регіону. Проведено оцінку впливу розробленої природоохоронної технології на навколишнє середовище. Розроблено та запатентовано спосіб реутилізації відпрацьованого акумуляторного електроліту, який може бути використано у технологіях захисту навколишнього середовища на підприємствах автомобільного транспорту, а також на виробництвах, що мають сірчанокислі відходи, які за складом схожі до акумуляторного електроліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.32-01 +
Шифр НБУВ: РА365251

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Поспєлова Г.Д. 
Еколого-біологічна роль лектинів при формуванні біотичних взаємозв'язків в агроценозах Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.Д. Поспєлова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нові екологічні підходи щодо екзогенного застосування лектинів та лектинвмісних екстрактів з метою зменшення ураженості хворобами та підвищення продуктивності сільськогосподарських культур. Установлено, що хімічно чисті лектини та лектинвмісні екстракти рослинного походження мають широкий спектр біологічної дії. Залежно від концентрації вони пригнічують або стимулюють біотести. Виявлено рослини, які характеризуються наявністю лектинів і комплексу біологічно активних речовин, якими є бузина чорна, обліпиха крушиновидна, нагідки лікарські, цмин пісковий, шавлія лікарська, звіробій звичайний, суниці лісові, парило звичайне. Нативні екстракти рослин здатні інгібувати проростання теліоспор летючої сажки ячменю. За цього активність екстрактів залежить від наявності в них лектинів. Вивчено ефективність лектинвмісних екстрактів для екзогенного застосувння з метою зменшення ураженості ячменю летючою сажкою. Установлено, що за умов передпосівної обробки насіння ячменю рослинними біологічно активними екстрактами обліпихи крушиновидної та нагідок лікарських зменшилась ураженість посівів ячменю летючою сажкою на 53,5 % - 73,3 % та підвищилась продуктивність культури на 2,2 - 4,4 ц/га. Відзначено, що відходи переробки лікарської сировини на фармацевтичних підприємствах містять лектини. Розроблено екологічно безпечні технологічні схеми одержання лектинів і лектинвмісних екстрактів у препаративних формах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.39 + П478.13 + П491.127.05 +
Шифр НБУВ: РА363483

Рубрики:

      
13.

Аксьонова І. М. 
Енерго- та ресурсозберігаючі технології муніципальної теплоенергетики на основі установок термознешкодження відходів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / І. М. Аксьонова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Розроблено принципи теплопостачання міської території автономними котельними установками термічного знешкодження твердих побутових відходів. Визначено критерії оцінки й аналізу території теплопостачання для проведення інженерного районування. Сформовано принципи та методи інженерного районування міського середовища для раціонального розміщення автономних котелень з установками термічного знешкодження твердих побутових відходів. Досліджено поля швидкості, тиску, температури та передача теплової енергії теплоносію. Встановлено тип пристрою спалювання, найбільш ефективно та безпечно нейтралізуючий тверді побутові відходи. Проведено еколого-економічне обгрунтування даного засобу термознешкодження твердих побутових відходів з утилізацією тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5
Шифр НБУВ: РА372893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Гурін Ю.А. 
Забезпечення транспортабельності видобувної гірничої маси в умовах низьких температур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Ю.А. Гурін ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі аналітичних та експериментальних комплексних досліджень розроблено й обгрунтовано технологічні параметри рудопідготовки для забезпечення транспортабельності гірничої маси за умов низьких температур повітря шляхом її обробки нетрадиційними профілактичними засобами, створеними на основі відходів хімічного виробництва та природного бішофіту. Розроблено мобільні установки для приготування та транспортування однорідних рідких профілактичних засобів та обробки гірничої маси, що міститься в ємності транспортної машини та на складі. Ефективність одержаних результатів - у заміні дорогих пожежо-небезпечних нафтопродуктів на безпечні відходи хімічного виробництва та природний бішофіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И169.4
Шифр НБУВ: РА311703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шестопалов О. В. 
Закономірності гідромеханічних процесів утилізації твердих відходів содового виробництва: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / О. В. Шестопалов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено процеси підготовки, транспортування та закладки пульпової суспензії, яка містить відходи виробництва соди, до соляних порожнин. Одержано нові математичні залежності процесів осідання й ущільнення твердої фази шламів під впливом гідродинаміки у розсільних камерах. Розроблено технологічну схему закладки відходів у камери вилуговування з одночасною утилізацією рідкої фази шламу за видобування розсолу. Розроблено математичну модель прогнозування стійкості покрівлі підземної камери-відстійника в процесі утилізації відходів содового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.240.9
Шифр НБУВ: РА379993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Ковальський В.П. 
Карбонатний бетон на золоцементному в'яжучому, модифікованому лужною алюмоферитною добавкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.П. Ковальський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість хімічної активації золи-винесення лужною алюмоферитною комплексною домішкою, що призводить до збільшення кількості активного кремнезему та глинозему. Виявлено вплив бокситового шламу на фазовий склад новоутворень золоцементного в'яжучого, якими є алюмозалізовміщувальні гідрогранати, залізовміщувальні гідросилікати, гідроалюмінати та гідроферит кальцію, які покращують макроструктуру золошламового в'яжучого за рахунок створення додаткових активних центрів кристалізації. Установлено залежність зміни міцності в'яжучого від вмісту золи-винесення та бокситового шламу, одержано ефективне малоклінкерне золоцементне в'яжуче з необхідними показниками міцності. Виявлено закономірності зміни фізико-механічних властивостей шламозолокарбонатного бетону залежно від складу компонентів і технологічних параметрів виготовлення, які дозволяють одержати новий штучний камінь з необхідними властивостями. Удосконалено ресурсоощадну технологію виготовлення пресованих стінових виробів і шламозолокарбонатного бетону, який містить до 90 % техногенних відходів промисловості, що дозволило залучити до технологічного процесу відходи енергетичної, металургійної та видобувної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.64 +
Шифр НБУВ: РА350129

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Драговоз І. В. 
Комплексна фізіологічна спрямованість дії регуляторів росту рослин з природної сировини: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.12 / І. В. Драговоз ; НАН України, Ін-т фізіології рослин та генетики. — К., 2010. — 45 с. — укp.

Вперше показано,що відходи пивоварного й спиртодріжджового виробництва, асоціації мікроорганізмів можуть використовуватись як джерела фітогормонів-стимуляторів та інших фізіологічно активних речовин для створення препаратів регуляторів росту рослин. Розроблено універсальний спосіб одержання фітогормональних препаратів з різних видів природної сировини. На підставі аналізу лабораторних та польових дослідів оцінено біологічну ефективність одержаних препаратів регуляторів росту рослин, зменшення фітотоксичного впливу пестицидів, їх антимутагенну, генопроекторну дію та індукцію системної стійкості рослин до несприятливих факторів довкілля. Встановлено, що застосування регуляторів росту з природної сировини, завдяки широкому прояву їх фізіологічних властивостей, сприяє підвищенню продуктивності або зменшенню втрат урожаю сільськогосподарських культур за дії несприятливих умов довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.3 + Е50*334.23
Шифр НБУВ: РА369541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Радовенчик В. М. 
Комплексні маловідходні технології захисту гідросфери від забруднення промисловими скидами: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / В. М. Радовенчик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 39 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено наукові засади для створення на промислових підприємствах комплексних маловідходних технологій очищення та повторного використання стічних вод, ефективного знешкодження рідких і твердих токсичних відходів, що утворюються в процесах очищення. Запропоновано нові підходи й інженерні рішення, що дозволяють одночасно утилізувати рідкі відходи різних галузей промисловості з отриманням корисних продуктів і повторним їх використанням в народному господарстві. Вивчено окремі аспекти іонообмінного вилучення важких металів з присутністю іонів жорсткості, особливості процесів сорбції з багатокомпонентних розчинів, можливість та ефективність використання в процесах очищення води різних типів іонітів. Розроблено ефективні та перспективні технології регенерації іонітів та утилізації регенераційних розчинів. Створено технологічні схеми видалення з води іонів важких металів, що забезпечують можливість формування локальних замкнутих систем водопостачання з регенерацією й утилізацією цінних компонентів. Розроблено технологію очищення стічних вод, що не можуть бути оброблені методами іонного обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4
Шифр НБУВ: РА385035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Шульга А.М. 
Кримінально-правова охорона земель від забруднення або псування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Шульга ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано вважати родовим об'єктом забруднення або псування земель екологічну безпеку; основним безпосереднім об'єктом - нормальний якісний стан грунтового покриву земель, як необхідну умову екологічної безпеки; додатковим безпосереднім - безпеку життя, здоров'я людей чи довкілля, а предметом цього злочину - грунтовий покрив земель. Аргументовано доцільність виокремлення забруднення та іншого псування земель у самостійні форми злочинного впливу на землю. Наведено аргументи щодо визнання забруднення або псування земель внаслідок злочину з похідними наслідками. Установлено, що обов'язковою ознакою об'єктивної сторони злочинного забруднення або псування земель є засоби вчинення цього злочину - шкідливі для життя, здоров'я людей або довкілля речовини, відходи чи інші матеріали. Обгрунтовано тезу, що суб'єктом першої форми злочину є особа, яка зобов'язана дотримуватися спеціальних правил поводження зі шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля речовинами, відходами та іншими матеріалами, тобто спеціальний суб'єкт злочину. Запропоновано не вважати злочинним необережне забруднення та псування землі. Наведено пропозиції щодо вдосконалення диспозиції та санкції статті 239 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 +
Шифр НБУВ: РА328403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Карзун Е. 
Моделювання і інтенсифікація процесу сухої гідратації при двостадійній обробці вапна водою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Е. Карзун ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Удосконалено основні стадії виробництва високодисперсного гідроксиду кальцію та вироблення "пушонки" у виробництві кальцинованої соди з метою підвищення ступеня використання сировини, зменшення відходів виробництва та підвищення якості продукції. Наведено загальну характеристику технологічних процесів та обладнання для виробництва даних продуктів. Встановлено причини низького ступеня використання вапна в технологічному циклі. З'ясовано, що на першій стадії найбільш раціонально використовувати метод повного занурювання шматків вапна під шар рідини на період, за якого відбувається тільки сорбція води без хімічної реакції. Досліджено процес попереднього змочування вапна методом повного занурення, наведено його математичний опис, визначено механізми, кінетику та шляхи інтенсифікації. Розроблено математичні моделі процесів гідротації на першому та другому етапах двостадійної обробки, доведено їх адекватність. Обгрунтовано можливість використання даних моделей для розрахунку продуктивності та якості продуктів за умови визначених вхідних параметрів для будь-якого типу гідраторів. Проведено дослідно-промислові випробування апаратури та технологічних процесів. Доведено, що їх впровадження дозволяє підвищити ступінь утилізації вапна в 1,5 рази, зменшити відходи виробництва втричі й одержувати продукти гідратації, якість яких перевищує відомі світові стандарти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л454.207.5 +
Шифр НБУВ: РА358406

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського