Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (542)Журнали та продовжувані видання (2127)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УГО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Мушкетик Л. Г. 
Антропоцентризм народної казки Українських Карпат: оповідна традиція українців та угорців: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.07 / Л. Г. Мушкетик ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Вперше в українській фольклористиці на порівняльному українсько-угорському регіональному матеріалі проаналізовано людиноцентровані погляди, розглянуто людину в багатоманітності її зовнішнього та внутрішнього простору. Висунуто й обгрунтовано тезу про антропоцентризм казки як основоположну ознаку, на противагу, наприклад, космологізму інших жанрів (обрядові пісні тощо). Не беручи до уваги зв'язок з ініціаційним ритуалом, чарівна казка досить далеко відходить від обряду, вже переосмисленого в гру, що підтверджує широко висвітлена в роботі дидактична спрямованість казкового жанру. Набули нового звучання морально-етичні виміри людини, які перебувають на периферії зацікавлень сучасної гуманітарної науки. Вперше зібрано та проаналізовано розлогий регіональний матеріал про феномен казкаря та казкарства, свідчення багатьох фольклористів, наведено типи та портрети оповідачів Закарпаття, конкретні приклади казкових антропокомпонентів. Вперше дані розглянуто з поглядів лінгвопрагматики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-615.1 + Ш3(4УГО)-615.1
Шифр НБУВ: РА383963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Семйон В. С. 
Бухгалтерський облік необоротних активів в Україні та Угорщині: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. С. Семйон ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади використання компаративного методу в наукових дослідженнях у сфері бухгалтерського обліку, уточнено визначення понять "активи" та "необоротні активи". Визначено основні відмінності систем бухгалтерського обліку в Україні й Угорщині. Проведено порівняльний аналіз організації бухгалтерського обліку необоротних активів в Україні й Угорщині. Надано рекомендації щодо вдосконалення документального оформлення операцій з необоротними активами й облікової політики щодо основних засобів. Розкрито особливості облікового відображення операцій з надходження, вибуття, амортизації та відновлення основних засобів на підприємствах України й Угорщини та вдосконалено методичні підходи щодо бухгалтерського обліку у частині оцінки основних засобів, визнання та відображення. Розроблено методичний підхід щодо трансформації облікових даних на підставі використання ситуаційно-матричної моделі бухгалтерського обліку з урахуванням особливостей облікових систем даних країн. Висвітлено можливості та шляхи вдосконалення комп'ютерних програм щодо обліку основних засобів і розроблено модуль оперативної трансформації звітної інформації на підставі ситуаційно-матричної моделі бухгалтерського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.71 + У052.9(4УГО)20-145.71
Шифр НБУВ: РА376126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Філеп Д. 
Еколого-економічні засади розвитку прикордонних регіонів України та Угорщини: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Д. Філеп ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено еколого-економічні особливості розвитку прикордонних регіонів України (Закарпаття) та Угорщини (Саболч-Сатмар-Берег область). Відзначено стратегічну роль геополітичного фактора в розширені транскордонного співробітництва даних прикордонних регіонів. Розглянуто шляхи імплантації досвіду Європейского Союзу в практику реалізації регіональної політики України та Угорщини в сфері транскордонного співробітництва. Запропоновано форми і методи активізації співпраці прикордонних регіонів даних держав. Обгрунтовано пріоритетні напрями активізації співробітництва прикордонних регіонів у сфері екологічної безпеки та освоєння рекреаційного потенціалу територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)828 + У9(4УГО)828 +
Шифр НБУВ: РА325528

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гузинець Ю.І. 
Етнополітичний аспект угорсько-українських міждержавних відносин: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.05 / Ю.І. Гузинець ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Комплексно та системно проаналізовано роль і місце України в системі східної політики Угорщини на сучасному етапі. Розкрито роль етнополітичних факторів у політиці право- та ліволіберального угорських урядів стосовно України. Обгрунтовано, що співробітництво між Угорщиною та Україною в етнополітичній сфері займає важливе місце у двосторонніх міждержавних взаєминах і має різноплановий, цілісний і комплексний характер. Воно здійснюється на всіх рівнях міждержавних взаємин - від центрального до регіонального та локального. За цього співробітництво охоплює різноманітні сфери - від захисту прав національних меншин до господарської співпраці та координації соціально-економічного розвитку прикордонних регіонів двох сусідніх держав. Обгрунтовано, що політика Угорщини щодо України після розширення ЄС в 2004 р. та 2007 р. продовжує базуватися на основних пріоритетах угорської зовнішньої політики: загальноєвропейській та євроатлантичній інтеграції, добросусідських відносинах, турботі про угорську національну меншину за кордоном. Ці зовнішньополітичні пріоритети політики Угорщини закріплені на довгостроковий період - до 2020 р. у новому концептуальному документі Угорщини "Стратегії зовнішніх зв'язків Угорщини".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УГО)64-(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(4УГО) + Ф51(4УКР) + Ф51(4УГО) +
Шифр НБУВ: РА360948

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Григоренко А. О. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України та парламентаріїв Італії, Польщі та Угорщини: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. О. Григоренко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розкрито значення нормативного регламентування та соціально-правову сутність статусу народного депутата України. Обгрунтовано конституційно-правові особливості статусу парламентаріїв Італії, Польщі й Угорщини, репрезентовано систему їх функцій і повноважень. Проведено аналіз інституту гарантій здійснення повноважень народним депутатом України та парламентаріями Італії, Польщі, Угорщини. Проведено полемічну аргументацію рекомендацій щодо запровадження досвіду регулювання правового статусу парламентаріїв відповідних зарубіжних країн у національну правову систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4ІТА)624 + Х809(4ПОЛ)624 + Х809(4УГО)624 + Х999.80
Шифр НБУВ: РА371028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Балян А.В. 
Міжрегіональне транскордонне співробітництво України та Угорщини в умовах розширення Європейського Союзу (питання методології, методів і практики): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / А.В. Балян ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено теоретичні дослідження перспектив міжрегіонального транскордонного співробітництва України за умов розширення ЄС. Проведено комплексний конкретно-економічний і порівняльний аналіз специфіки формування й основних закономірностей розвитку українсько-угорського транскордонного співробітництва згідно принципів регіональної політики ЄС і базових європейських засад єврорегіонального транскордонного співробітництва. Запропоновано методологічні підходи до формування системи єврорегіонів у контексті реалізації політики "подолання" переферійності прикордонних регіонів країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 + У9(4УГО)8 +
Шифр НБУВ: РА343166

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Баркалова О. М. 
Політична та економічна інтеграція Угорщини до ЄС (1989 - 2004 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Баркалова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено політичні, економічні та соціальні чинники європейського вибору Угорщини. Досліджено участь Угорщини в організаціях міжнародного співробітництва (НАТО, Вишеградській груш, ОБСЄ, Раді Європи, Центрально-європейській асоціації вільної торгівлі). Проаналізовано процес правового оформлення повноправного членства Угорської республіки в Європейських Співтовариствах. Запропоновано концепцію періодизації політичної й економічної інтеграції Угорщини до Євросоюзу. На основі статистичних джерел висвітлено переваги та недоліки зближення країни з ЄС. Проведене дослідження показало, що з усієї групи країн, які вступали до ЄС у 2004 р., Угорщина була найбільше наближена до виконання критеріїв членства. Аналіз перших результатів вступу дозволив зробити висновок про те, що участь у ЄС принесла значну кількість економічних і політичних преференцій. Вивчення громадської думки показало, що переважна більшість мешканців Угорщини позитивно ставилиася до членства країни у Євросоюзі. Порівняння євроінтеграційних стратегій Угорщини та України показало, що наша держава може запозичити досвід у галузі адаптації права, створенні мереж центрів європейської інформації та документації, реалізації економічних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УГО)64-6
Шифр НБУВ: РА381643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шуфрич Н.І. 
Розвиток і трансформація аграрного виробництва в Угорщині: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.І. Шуфрич ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Установлено, що визначальними умовами угорської моделі розвитку сільського господарства у другій половині XX ст. були: запровадження прогресивних технологій виробництва у межах науково-виробничих систем, створення єдиного економічного інтегрованого середовища, зростання внутрішнього споживання продуктів харчування та формування зовнішньоторговельної політики країни на базі експорту агропродовольчих товарів. Досліджено перспективи розвитку галузі, які полягають у розв'язанні проблем земельних відносин, досягненні достатньої конкуренто-спроможності виробництва за умов посилення інтеграції до світового агропродовольчого ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УГО)320 +
Шифр НБУВ: РА326016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гульпа Л.Ю. 
Тенденції розвитку іншомовної освіти у середніх навчальних закладах Угорської Республіки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Ю. Гульпа ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток іншомовної освіти у середніх навчальних закладах Угорської Республіки. На підставі ретроспективного аналізу її становлення та розвитку з середини XIX - до початку XXI ст. з'ясовано, що динаміку розвитку якісних змін у сфері іншомовної освіти в Угорщині започатковано у 1990-х рр. під впливом рекомендацій Ради Європи з мовної освіти. Виявлено особливості угорської національної моделі даної освіти. Охарактеризовано основні стратегічні документи, що сприяли її реалізації. У контексті розглянутих тенденцій розвитку іншомовної освіти конкретизовано особливості формування її змісту та засобів реалізації у середніх навчальних закладах Угорської Республіки та доведено, що вони розвиваються у взаємозв'язку з європейськими традиціями. У контексті європейських тенденцій та національних освітніх традицій (впровадження профілізації іншомовної освіти, європейської загальноосвітньої школи, новітніх мовних проектів, дворівневої підсумкової атестації з іноземної мови) Угорщина у числі перших постсоціалістичних держав екстраполювала рекомендації Ради Європи з питань мовної освіти та розробила національну доктрину її розвитку. За період кінця XX - початку XXI ст. у країні є очевидні дидактико-розвивальні здобутки. Бажання угорців опановувати іноземні мови у середній школі та їх прагнення до багатомовності має велику підтримку на рівні належного фінансування інноваційних педагогічних технологій. За результатами аналізу виявлено й обгрунтовано можливості використання в Україні позитивного досвіду Угорської Республіки у сфері іншомовної освіти. Сфомувальовано рекомендації щодо забезпечення ефективного розвитку на шляху інтегрування нашої країни в європейський освітній простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-916 г(4УГО) +
Шифр НБУВ: РА351709

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Несух Л. М. 
Урбаріальна реформа Марії Терезії в північно-східних слов'янських землях Угорського королівства: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Л. М. Несух ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Виявлено та проаналізовано головні здобутки вітчизняної та зарубіжної історіографії в дослідженні урбаріальної реформи Марії Терези. Вперше у вітчизняній історіографії залучено до наукового обігу вагомий пласт неопублікованих архівних і друкованих матеріалів з історії досліджуваної проблеми. Розширено суму знань про зміст, характер, межанізм та глибину урбаріальної реформи, особливо в комітатах зі слов'янським населенням. Розкрито механізм координації зусиль владних інструкцій від розробки рішень до їх практичної реалізації. Узагальнено комплекс висновків з історії урбаріальної реформи Марії Терези.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)46-203 + Т3(4УГО)43-203
Шифр НБУВ: РА379996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського