Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (561)Книжкові видання та компакт-диски (37)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІДХОДИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Ходун В.М. 
Дьогтебетони з комплексно модифікованою мікроструктурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.М. Ходун ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному і експериментальному обгрунтуванню здобуття довговічного дорожнього дьогтебетону на основі установлення закономірностей формування комплексно модифікованої мікроструктури дьогтебетону, представленої дьогтеполівінілхлоридним в'яжучим і мінеральним порошком, поверхня якого активована олігомером, котрий містить функціональні групи (карбамідоформальдегідна смола КФ-МТ, епоксидні смоли, полімервміщуючі відходи виробництва епоксидних смол).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62

Рубрики:

      
2.

Глушкова Т.Г. 
Споживчі властивості фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Т.Г. Глушкова ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню споживчих властивостей фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів. Доведено, що легкоплавкі глини та відходи вуглезбагачення можуть бути використані як основний сировинний матеріал для виробництва фігурних керамічних виробів. Визначено області оптимальних співвідношень мінералів, а також домішок вугілля для одержання фігурних керамічних виробів. Результати досліджень дозволили отримати фігурні керамічні вироби з поліпшеними споживчими властивостями при економії сировини і палива. Враховуючи сучасні вимоги до фігурних виробів, особливості сировинної бази України розроблено проект технічних умов. Наведені дані економічної ефективності основних результатів праці від впровадження у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.7-3

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Гурін Ю.А. 
Забезпечення транспортабельності видобувної гірничої маси в умовах низьких температур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Ю.А. Гурін ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі аналітичних та експериментальних комплексних досліджень розроблено й обгрунтовано технологічні параметри рудопідготовки для забезпечення транспортабельності гірничої маси за умов низьких температур повітря шляхом її обробки нетрадиційними профілактичними засобами, створеними на основі відходів хімічного виробництва та природного бішофіту. Розроблено мобільні установки для приготування та транспортування однорідних рідких профілактичних засобів та обробки гірничої маси, що міститься в ємності транспортної машини та на складі. Ефективність одержаних результатів - у заміні дорогих пожежо-небезпечних нафтопродуктів на безпечні відходи хімічного виробництва та природний бішофіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И169.4
Шифр НБУВ: РА311703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Кіяшко Ю.І. 
Науково-технічні принципи створення високопродуктивних технологій очисної виїмки вугільних пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / Ю.І. Кіяшко ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2001. — 30 с. — укp.

Досліджено процеси проектування гірничовидобувної техніки та розроблено високопродуктивні технології очисної виїмки вугілля. Розроблено науково-технічні принципи створення високопродуктивних технологій розробки пластів вугілля за допомогою комплексів нового технічного рівня та систем багатофункціональних машин. Встановлено особливості зміни в часі характеристик технологічних схем застосування та закономірності розвитку окремих машин, а також систем обладнання для видобувних, прохідницьких і закладальних процесів. Розроблено систему моделювання на ПЕОМ параметрів процесів і рекомендації щодо створення виїмково-транспортно-закладних та інших багатофункціональних машин, застосування яких дозволяє у разі зменшення кількості процесів збільшити навантаження на шахту, продуктивність праці гірників, знизити трудо-, матеріало- й енергоємності видобутку, зольність гірської маси та залишати відходи виробництва у відпрацьованих просторах. Запропоновано конструктивні схеми нових виїмково-закладних, виїмково-транспортно-закладних машин, принципові схеми прохідницько-видобувних і закладних комплексів, а також перспективні варіанти високопродуктивних технологій розробки вугільних пластів за різних форм шахтних полів - квадратних, прямокутних, коловидних, у тому числі - з закладанням відпрацьованих просторів блоками з породи та відходами виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1-53
Шифр НБУВ: РА315825 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пелюгіна І.Ю. 
Підвищення ефективності регіонального управління у сфері використання відходів виробництва: Автореф. дис... канд. наук з державного управління: 25.00.04 / І.Ю. Пелюгіна ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Проведено теоретичне дослідження системи регіонального управління в сфері використання відходів виробництва. Висвітлено напрями підвищення її ефективності. Запропоновано методику еколого-економічної оцінки утилізації відходів виробництва, доповнено її показниками екологічної переваги, що дозволяє підвищити вірогідність вибору інвестиційних проектів. Обгрунтовано доцільність створення спеціалізованих підрозділів з використання відходів у складі органів виконавчої влади регіонального та місцевого рівней. Надано рекомендації щодо оцінки їх ефективності. Розкрито фінансово-економічні заходи щодо стимулювання використання відходів у регіоні, які базуються на механізмі надання податкових пільг для суб'єктів господарювання, що утилізують відходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-553.84-21
Шифр НБУВ: РА316458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Майборода Ю.В. 
Дослідження витрат енергії на сколочування вершків у масло з метою інтенсифікації процесу та розрахунку обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Ю.В. Майборода ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

З метою одержання об'єктивних даних, необхідних для обгрунтування режимів сколочування вершків, визначено питомі витрати енергії залежно від технологічних чинників та гідромеханічних параметрів. Визначено оптимальні співвідношення енергетичних і технологічних параметрів, що дає змогу одержати відповідну ефективність процесу сколочування та мінімальні відходи жиру у маслянку. Установлено залежність енерговитрат на сколочування вершків та їх дисперсних характеристик. Одержано емпіричні рівняння питомих витрат енергії у взаємозв'зку з часткою кристалічної фази в жирі вершків, а також жирністю вершків. У критеріальному вигляді наведено рівняння, що описує процес сколочування вершків у апаратах з мішалками. Розроблено методику розрахунку потужності приводу циліндра сколочування масловиготовлювача безперервної дії та рекомендації для уточнення технології виробництва масла за даним методом. Визначено, що застосування рекомендованих параметрів даного процесу дає змогу знизити питомі витрати енергії на збивання на 20 - 25 %, інтенсифікувати процес і одержувати готовий продукт гарантованої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л957.02 +
Шифр НБУВ: РА328440

Рубрики:

      
7.

Тарасенко Г.В. 
Розробка способу одержання хромових дубителів з відходів шкіряного виробництва та їх використання у виробництві шкір: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Г.В. Тарасенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено спосіб одержання хромових дубителів шляхом відновлення Cr (VI) до Cr (III) з застосуванням як відновників хром-білоквмісних відходів шкіряного виробництва та способу застосування цих дубителів у шкіряному виробництві, який забезпечує максимальну фіксацію сполук хрому (III) дермою та мінімальний вміст його у відпрацьованих дубильних розчинах. Зазначено, що реалізація способу за виробничих умов дасть змогу раціонально використовувати ці відходи та зекономити кошти внаслідок обмежування придбання хромових дубителів за кордоном. Встановлено закономірність впливу природи різного типу відновників на властивості розчинів синтезованих дубителів та на підставі одержаних результатів дослідження складу, хімічних і фізико-хімічних властивостей комплексних сполук хрому (III), запропоновано можливу будову цих дубителів та вивчено природу їх взаємодії з колагеном дерми. Доведено, що присутність у внутрішній сфері хромових комплексів дубителів водночас аніонів аміно- та мурашиної кислот сприяє орієнтуванню колагенових пучків, підвищенню розривної міцності та збільшенню міцності у разі розтягування хромованого напівфабрикату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.3-36 + М520.9 +
Шифр НБУВ: РА323116

Рубрики:

      
8.

Петраускас А.В. 
Ремесла та промисли сільського населення Середнього Подніпров'я в IX - XIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / А.В. Петраускас ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Зібрано та систематизовано археологічні дані щодо вивчення ремесел і промислів давньоруського сільського населення Середнього Подніпров'я, які відображають сировину, інструменти та пристосування, виробничі споруди, напівфабрикати, готові вироби, виробничий брак і відходи виробництва. Доведено, що зіставлення археологічних знахідок із даними письмових джерел та етнографічними матеріалами дозволило визначити продуктивність давньоруських сільських металургійних горнів та їх потенційні можливості. Запропоновано пояснення значного відсотку на південноруських землях суцільносталевих виробів за рахунок використання спеціалізованих тепло-технічних споруд для навуглецювання. Уточнено найбільш вірогідну форму конструкції давньоруського жорнового поставу. Визначено приблизно пропорційне розповсюдження у селищах жорен із різних типів порід каменю, на цій підставі простежено відсутність виразних відмінностей у споживанні борошна з різних видів злакових у районах із сприятливими та несприятливими для землеробства умовами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23УКР)431.2 +
Шифр НБУВ: РА323637

Рубрики:

      
9.

Шульга А.М. 
Кримінально-правова охорона земель від забруднення або псування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.М. Шульга ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано вважати родовим об'єктом забруднення або псування земель екологічну безпеку; основним безпосереднім об'єктом - нормальний якісний стан грунтового покриву земель, як необхідну умову екологічної безпеки; додатковим безпосереднім - безпеку життя, здоров'я людей чи довкілля, а предметом цього злочину - грунтовий покрив земель. Аргументовано доцільність виокремлення забруднення та іншого псування земель у самостійні форми злочинного впливу на землю. Наведено аргументи щодо визнання забруднення або псування земель внаслідок злочину з похідними наслідками. Установлено, що обов'язковою ознакою об'єктивної сторони злочинного забруднення або псування земель є засоби вчинення цього злочину - шкідливі для життя, здоров'я людей або довкілля речовини, відходи чи інші матеріали. Обгрунтовано тезу, що суб'єктом першої форми злочину є особа, яка зобов'язана дотримуватися спеціальних правил поводження зі шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля речовинами, відходами та іншими матеріалами, тобто спеціальний суб'єкт злочину. Запропоновано не вважати злочинним необережне забруднення та псування землі. Наведено пропозиції щодо вдосконалення диспозиції та санкції статті 239 КК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)118 +
Шифр НБУВ: РА328403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Щетинін В.Т. 
Підвищення ефективності дії вибухів циліндричних зарядів вибухових речовин з багатоточковим ініціюванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.Т. Щетинін ; Держ. ком. України з нагляду за охороною праці, Нац. НДІ охорони праці (ННДІОП). — К., 2004. — 21 с. — укp.

Запропоновано методи підвищення ефективності дії вибуху циліндричних зарядів вибухових речовин (ВР) під час руйнування гірських порід з одночасним зниженням викиду шкідливих газів в атмосферу кар'єру за рахунок удосконалення конструкцій циліндричних зарядів ВР з багатоточковим ініціюванням. Теоретично та експериментально доведено, що зміщення бойовиків відносно вісі заряду збільшує ефект багаторазового навантаження. Встановлено раціональне співвідношення між діаметрами свердловини та бойовика, зя якого середній діаметр зруйнованої гірської маси має найменше значення. Виявлено, що застосування різноспрямованого багатоточкового ініціювання дозволяє на 8 - 10 % збільшити сітку свердловин. Доведено, що розміщення двох або трьох бойовиків заряду в його верхній частині зі зміщенням відносно вісі дозволяє покращити вибухове руйнування верхніх шарів масиву. Обгрунтовано раціональний склад газонейтралізуючої композиції, використання якої у циліндричному заряді дозволяє зменшити кількість шкідливих газів вибуху, що викидаються в атмосферу кар'єру. Встановлено, що відходи промислових підприємств (солі важких металів) входять до складу даної композиції. Доведено, що розташовувати її доцільно як забивку циліндричного заряду, оскільки в цьому випадку кількість шкідливих газів, що викидаються в атмосферу, зменшується в 1,3 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-31
Шифр НБУВ: РА330908

Рубрики:

      
11.

Берлінг Р.З. 
Державне управління поводженням з твердими відходами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Р.З. Берлінг ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні проблеми ефективного управління поводженням з твердими відходами в Україні, встановлено шляхи їх вирішення. Запропоновано визначення терміну "відходи", яке чітко відмежовує їх від вторинних ресурсів. Розглянуто основні складові процесу управління поводженням з відходами (утилізацію та зберігання), визначено їх переваги та недоліки. Створено удосконалену систему управління поводженням з твердими відходами на регіональному рівні. Як один з можливих методів поліпшення її функціонування запропоновано проведення аукціонних торгів за принципом "аукціони навпаки", який передбачає не виплату певних коштів покупцями аукціонних лотів, а одержання коштів на утилізацію відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553.84-21
Шифр НБУВ: РА331089

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Погібельна Ю.О. 
Вплив різних рівнів селену на ембріогенез курчат, продуктивність та обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Ю.О. Погібельна ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати науково-господарських досліджень ефективності передінкубаційної обробки яєць селенітом натрію, а також впливу різних рівнів селену (0,2; 0,3; 0,4 і 0,5 мг/кг комбікорму) на продуктивність і обмін речовин у ремонтного молодняку і курей-несучок. Установлено, что передінкубаційна обробка яєць 0,01 %-им розчином селеніту натрію сприяє підвищеному вмісту цього елемента в компонентах яйця (білку, жовтку та шкарлупі), внаслідок чого у жовтку збільшується концентрація вітаміну E та каротиноїдів, а також зменшуються відходи інкубації та зростають виводимість яєць (на 7,2 %) - і виведення курчат (на 9,7 %). Визначено оптимальну дозу селену в комбікормі для ремонтного молодняку і курей-несучок, яка становить 0,3 мг/кг. Доведено, що забезпечення в комбікормі цієї дози сприяє підвищенню середньодобового приросту курчат та молодняку на 12,6 %. За результатами дослідження з'ясовано, що згодовування курям-несучкам комбікорму з вмістом селену 0,3 мг/кг зумовило підвищення несучості на 10,5 % та маси яйця - на 6,2 %. Відзначено, що яйця курей дослідженої групи відрізнялись від контрольної більшою масою білка (на 9,9 %) і жовтка (на 20,0 %), концентрація селену у білку зростала у 2,08 рази, а у жовтку - у 2,3 рази. Показано, що застосування селену в раціоні курей-несучок сприяє покращанню інкубаційних якостей яєць, завдяки чому виводимість їх у дослідній групі становила 97,2 %, у контрольній - 90,2 %, а виведення курчат - відповідно 90,7 % та 79,1 %. Виявлено позитивний вплив підвищеної дози селену на перетравність поживних речовин, баланс кальцію, фосфору, селену та зростання вмісту у крові ремонтного молодняку і курей-несучок гемоглобіну, загального білка, gamma-глобулінів, кальцію, фосфору, сірки, селену та вітаміну E. Визначено економічну доцільність застосування селеніту натрію для обробки яєць перед інкубацією та забезпечення оптимального рівня селену в раціоні курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.232 + П682-23 +
Шифр НБУВ: РА335099

Рубрики:

      
13.

Тіщенко А.П. 
Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовій камері: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.П. Тіщенко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади технології виплавки вуглецевого напівпродукту на базі застосування процесу відновлення залізовмісних матеріалів у звідній камері дугової сталеплавильної печі за рахунок використання теплового та хімічного потенціалів пічних газів, які відходять, та їх подальшого плавлення у ванні печі. Обгрунтовано доцільність застосування газодинамічного розподільника для забезпечення оптимальних газодинамічних характеристик у звідній камері. Для формування оптимального балансу нагріву та відновлення в дуговій сталеплавильній печі розроблено спеціальну звідну камеру з обертовою тареллю, а також газодинамічний розподільник для формування спрямованого потоку пічних газів, що відходять, і газовідвідний патрубок з похилою газопроникною решіткою. За допомогою методів математичного та фізичного моделювання визначено оптимальні щодо відновлення котунів поля швидкостей газового потоку в звідній камері. Зазначено, що запропонована технологія дозволяє використовувати в процесі переробки відходи металургійного виробництва (окалину, шлами), знизити вміст домішок кольорових металів у виплавленій сталі та зменшити ступніть забруднення навколишнього середовища. Встановлено, що у разі застосування фізичного тепла газів, що відходять, для нагріву та відновлення суттєво підвищується енергетична ефективність дугової сталеплавильної печі. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для реконструкції дугових сталеплавильних печей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.41-64 +
Шифр НБУВ: РА337197

Рубрики:

      
14.

Шарбатіан М.Д. 
Розробка математичної моделі і системи керування процесом шлакоутворення у ванні конвертера: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.Д. Шарбатіан ; Держ. п-во "НВК "Київ. ін-т автоматики". — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми розробки математичних моделей і системи керування процесом шлакоутворення. Вперше встановлено функціональні зв'язки пульсаційних параметрів (частоти й амплітуди) газу, що відходить, а також зміни маси фурми в процесі продувки зі шлакоутворенням в плавці, що суттєво розширило сферу застосування інформації газової фази, зокрема дозволило здійснити безперервний контроль рівня ванни. Досліджено новий підхід до побудови моделі керування шлакоутворенням у конвертері, який базується на системному розгляді процесів знесіркування до, під час продувки, додувки та в агрегаті доводки сталі. Удосконалено підхід до проблеми побудови математичної моделі процесу шлакоутворення, заснованого на сукупному застосуванні детермінованих, імовірних та евристичних методів з наступною ідентифікацією моделі в процесі експлуатації за плавками позитивного досвіду. Вперше вирішено проблему оптимізації процесу видалення сірки в конвертерному виробництві. Розвинуто методи контролю рівня ванни та ходу шлакоутворення, що враховують параметри роботи водоохолоджуючого устаткування, газу, що відходить і футерівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203-15 +
Шифр НБУВ: РА344313

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Губачева Л.О. 
Теоретичні основи синтезу фрикційних зв'язків і удосконалення демпферів екіпажу швидкісного поїзда: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.07 / Л.О. Губачева ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 32 с. — укp.

Здійснено синтез фрикційних зв'язків екіпажної частини рухомого складу, що базується на моделюванні просторової картини динамічного навантаження ресорного підвішування та поглибленому дослідженні характеристик рухливих сполучень, здійснених з урахуванням впливу коструктивних особливостей, фізичних процесів зношування поверхонь тертя з урахуванням теплових потоків у матеріалах елементів, що сполучаються, фізико-механічних властивостей матеріалів, динамічних і кліматичних чинників, що зумовило вибіркову дію на індивідуальні властивості елементів системи з метою досягнення заданих експлуатаційних властивостей системи в цілому. На підставі тривимірного моделювання за методом кінцевих елементів процесів фрикційної взаємодії рухливих сполучень екіпажної частини рухомого складу та рішення задач у термо-пластичній постановці здійснено обгрунтований вибір конструкції фрикційного демпфера. На підставі синтезу фрикційних зв'язків установлено технічні вимоги до фрикційних демпферів, створено нову високонадійну конструкцію, запропоновано прогресивні маловідхідні технології виготовлення його основних деталей. Розроблено нові методи підвищення показників безвідмовності демпфувальних пристроїв і довговічності ланок, які є причиною їх відмов. Фізично обгрунтовано модель процесу тертя - зношування, методики збору експлуатаційних даних та їх статистичної обробки, визначення зносу рухливих сполучень фрикційних демпферів. Вирішено задачу забезпечення надійності їх роботи шляхом конструкторсько-технологічних удосконалень контактних поверхонь сполучень. На підставі результатів теоретико-експериментальних досліджень динаміки екіпажа швидкісного поїзда визначено межі стабільної роботи фрикційного демпфера, що забезпечують його експлуатаційну надійність у міжремонтний період. Розроблено методи підвищення зностійкості та довговічності ланки, яка є причиною відмов (втулки шпінтона), у розмірному ланцюзі зв'язаних деталей фрикційного демпфера. Запропоновано нові ресурсоощадні технології виготовлення заготовок елементів фрикційних демпферів за методами штампування, що дозволяє значною мірою підвищити їх міцність, жорсткість і зностійкість шляхом поліпшення мікроструктури деталі. Здійснено моделювання та розрахунок напружено-деформованого стану процесів пластичної деформації з використанням методу кінцевих елементів, що дозволило визначити зусилля деформації, розміри заготовки, деформації, поточні та залишкові напруги. Нова конструкція фрикційного демпфера дозволить забезпечити рівномірний знос поверхонь, що труться, запобігання схоплюванню та заклинюванню, підвищити надійність і збільшити міжремонтний пробіг транспортних засобів у 1,5-2 рази, а вживання нових ресурсоощадних технологій штампування - скоротити відходи дорогих матеріалів у 2,5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-046 +
Шифр НБУВ: РА347953

Рубрики:

      
16.

Якімішина В.В. 
Розвиток методів оцінки надійності структурно-складних схем систем електропостачання з урахуванням трьох видів відмов електрообладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / В.В. Якімішина ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення методів оцінки надійності структурно-складних схем систем електропостачання та живучості вузлів навантаження. Проаналізовано методи розрахунку надійності захисного комутаційного апарата, що допомагає враховувати помилкові спрацьовування засобів релейного захисту, а також відмови в спрацьовуванні системи відключення захисного комутаційного апарата з випадковою появою струмів короткого замикання у зоні дії максимального струмового захисту. Розроблено математичну модель надійності системи "елемент, що захищається - основний захист - резервний захист" з урахуванням відмов у спрацьовуванні двох захисних комутаційних апаратів. Досліджено ймовірність відмов у спрацьовуванні системи автоматичного введення резерву на секційному вимикачі з коротким замиканням в лінії, що відходить від вузла навантаження на основі системи рівнянь. Наведено статистичні дані про відмови електрообладнання напруги та визначено відповідні параметри потоку відмов. Викладено методики оцінки надійності структурно-складних схем з урахуванням трьох видів відмов обладнання, а також живучості вузлів навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5 +
Шифр НБУВ: РА342946

Рубрики:

      
17.

Савченко О.М. 
Розроблення інгібіторів корозії сталей на основі модифікованої гірчичної олії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.М. Савченко ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади створення нових ефективних інгібуючих композицій шляхом модифікації рослинних олій, які забезпечують високий протикорозійний захист сталі в агресивних середовищах з різним pH, виявляють біологічну активність, підвищують фізико-механічні та захисні властивості покриттів на основі алкідних та олійних лакофарбових матеріалів, задовольняють сучасним санітарно-гігієнічним та екологічним вимогам. Вперше досліджено закономірності протикорозійної дії інгібуючих композицій на основі модифікованих продуктів виробництва рослинних олій. Визначено кінетичні параметри спряжених електродних процесів корозії сталі в кислих, нейтральних і лужних середовищах. Встановлено вплив 2-алкіл- та 2-арілбензімідазолів на ефективність протикорозійного захисту сульфатованих рослинних олій. Обгрунтовано доцільність заміни похідних бензімідазолу на відходи виробництва гірчичної олії. З'ясовано роль основних реакційних центрів молекул розроблених інгібуючих домішок у механізмі інгібування та в активізації процесу утворення адсорбційних зв'язків на поверхні металу. Обгрунтовано рекомендації для одержання антикорозійних покриттів з покращеними фізико-механічними показниками та хімічною стійкістю на основі алкідних та олійних лакофарбових матеріалів, модифікованих розробленими інгібуючими домішками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л79 + К66-12 +
Шифр НБУВ: РА345583

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Ковальський В.П. 
Карбонатний бетон на золоцементному в'яжучому, модифікованому лужною алюмоферитною добавкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.П. Ковальський ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість хімічної активації золи-винесення лужною алюмоферитною комплексною домішкою, що призводить до збільшення кількості активного кремнезему та глинозему. Виявлено вплив бокситового шламу на фазовий склад новоутворень золоцементного в'яжучого, якими є алюмозалізовміщувальні гідрогранати, залізовміщувальні гідросилікати, гідроалюмінати та гідроферит кальцію, які покращують макроструктуру золошламового в'яжучого за рахунок створення додаткових активних центрів кристалізації. Установлено залежність зміни міцності в'яжучого від вмісту золи-винесення та бокситового шламу, одержано ефективне малоклінкерне золоцементне в'яжуче з необхідними показниками міцності. Виявлено закономірності зміни фізико-механічних властивостей шламозолокарбонатного бетону залежно від складу компонентів і технологічних параметрів виготовлення, які дозволяють одержати новий штучний камінь з необхідними властивостями. Удосконалено ресурсоощадну технологію виготовлення пресованих стінових виробів і шламозолокарбонатного бетону, який містить до 90 % техногенних відходів промисловості, що дозволило залучити до технологічного процесу відходи енергетичної, металургійної та видобувної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.64 +
Шифр НБУВ: РА350129

Рубрики:

      
19.

Трач С.В. 
Агроекологічне обгрунтування утилізації відходів спиртового виробництва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Трач ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено один з методів утилізації відходів спиртового виробництва шляхом внесення під сільськогосподарські культури (вологозарядові поливи за норм 500, 750 і 1 000 т/га) та результати цього заходу. Проведено комплексну іригаційну оцінку відходів, досліджено їх придатність для поливу. Установлено вплив на фізико-хімічні, фізичні та хімічні властивості, на мікробіологічну активність чорнозему типового, важкосуглинкового. Доведено, що відходи за оптимальних доз позитивно впливають на врожайність і якість сільськогосподарських культур. Установлено, що використання відходів спиртового виробництва спричиняє зміни у структурному складі, сприяє нагромадженню у грунті окремих елементів живлення, підвищенню мінералізації грунтової водної витяжки, покращанню загальної біологічної активності. Визначено найефективнішу дозу внесення відходів (750 т.га), яка має забезпечити максимальну утилізацію та уникнення негативного впливу на грунт і сільськогосподарські культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.5 +
Шифр НБУВ: РА360872

Рубрики:

      
20.

Карпук Л.М. 
Посівні якості та продуктивні властивості насіння цукрових буряків залежно від способів його підготовки: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Л.М. Карпук ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за всіх режимів шліфування істотно підвищується інтенсивність проростання насіння, особливо, на перших його етапах. Вперше доведено, що регулювання режимів шліфування насіння шляхом зміни частоти змінного струму від 35 до 50 Гц істотно не впливає на ступінь шліфування та фізико-механічні властивості обробленого насіння, що більш суттєво впливає на ступінь шліфування насіння навантаження на шліфувальну машину, тобто положення заслінки, яка регулює час обробки насіння та його кількість у барабані шліфувальної машини. Вперше визначено, що сортування насіння за аеродинамічними властивостями посівних фракцій 3,5 - 4,5 мм та 4,5 - 5,5 мм з метою підвищення однонасінності не є ефективним навіть за режиму сортування, коли в аспіраційні відходи потрапляло 60 % і більше однонасінних плодів. Вперше вивчено біологічні особливості та продуктивність ЧС гібридів цукрових буряків залежно від способів підготовки насіння. Встановлено пряму залежність інтенсивності проростання насіння, його польової схожості, густоти рослин, урожайності та збору цукру з одного гектару від способів підготовки. Доведено, що за однакової вологості грунту новий вид насіння - капсульоване, проростає більш інтенсивно, ніж дражоване.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-44 +
Шифр НБУВ: РА362120

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського