Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (543)Книжкові видання та компакт-диски (444)Журнали та продовжувані видання (53)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЛАХ$<.>+<.>A=ГЕННАДИ$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
2.

Малахова О.Л. 
Банківська система у механізмі кредитного забезпечення підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Л. Малахова ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти організації кредитних відносин банків з підприємствами. Сформовано основні підходи щодо визначення підприємницької діяльності та особливостей її впровадження за умов перехідного періоду. Обгрунтовано роль банків як основних фінансових посередників на грошовому ринку та значення банківського кредиту у процесах формування фінансових ресурсів підприємств. Розроблено методологічні засади механізму кредитного забезпечення підприємницької діяльності та основні аспекти його практичної реалізації. Визначено вплив інструментів грошово-кредитного регулювання центрального банку у системі заходів щодо стимулювання кредитної активності комерційних банків. Проаналізовано сучасний стан та обгрунтовано практичні рекомендації щодо удосконалення організаційно-економчіних засад кредитного забезпечення банками підприємницької діяльності. Запропоновано удосконалення основних документів, що регламентують відповідну роботу комерційних банків. Наведено пропозиції щодо оптимізації кредитних відносин банків з підприємствами, розрахунку ефективності кредитних вкладень, активізації використання монетарних важелів впливу НБУ на операції комерційних банків та визначено напрями розширення спектру банківських кредитних продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА331763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Малахова С.О. 
Вдосконалення державного земельного кадастру для організації використання і охорони земель у населених пунктах (на матеріалах Львівської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / С.О. Малахова ; Рада по вивченню продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність державного земельного кадастру, його компонентну структуру, функції й основні особливості реалізації в населених пунктах України. Поглиблено науково-методичні засади якісної оцінки земель у межах населених пунктів на підставі використання нових критеріїв і принципів, що характеризують складність і багатофакторність території населених пунктів. Проаналізовано забезпечення державного земельного кадастру як інформаційної бази організації використання земель населених пунктів і функціонування ринку земель на регіональному рівні на прикладі Львівщини. Визначено наукові напрями використання даних державного земельного кадастру для організації використання й охорони земель у населених пунктах. Розглянуто особливості формування міського кадастру для цілей містобудівного розвитку як передумови раціонального управління земельними ресурсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-517
Шифр НБУВ: РА374923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Малахова Л.В. 
Вміст і розподіл хлорорганічних ксенобіотиків у компонентах екосистем Чорного моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Л.В. Малахова ; НАН України. Ін-т біології півд. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2006. — 21 с. — укp.

Визначено закономірності вмісту та розподілу хлорорганічних ксенобіотиків у воді, гідробіонтах і донних відкладах Чорного моря. Виявлено критичні зони забруднення хлорорганічними сполуками (ХОС). Визначено залежність рівнів накопичення ХОЗ від фізико-хімічних параметрів донних відкладів. Встановлено, що райони впливу стоків Дунаю та дампінгу у північно-західній частині Чорного моря, а також прибережні райони портів Севастополя, Керчі, Феодосії за вмістом ХОС в компонентах їх екосистем є критичними зонами Чорного моря. З'ясовано, що локальні джерела надходженя ПХБ в акваторію прибережних районів моря впливають на збільшення вмісту цих забруднювачів у водяних організмах. На підставі результатів моніторингу гексахлороциклогексану (ГХЦГ), дихлородифенілтрихлоретану (ДДТ) і поліхлорованих біфенілів (ПХБ) у воді, водоростях, молюсках та рибах встановлено тенденцію зниження їх концентрацій. Показано, що основним депо ХОС у Чорному морі є донні відклади, а серед чорноморських організмів найбільшими концентраторами ХОС є ссавці з високим вмістом ліпідів. Розраховано потік седиментаційного депонування ПХБ у донні відклади Севастопольської бухти та період седиментаційного очищення води бухти від ПХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8(922.8) + Е0*820*801.1-642:Г2 +
Шифр НБУВ: РА342368

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Малахов І.М. 
Вплив процесів видобутку залізних руд на стан навколишнього середовища та екологічну безпеку у Криворізькому гірничовидобувному регіоні: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 21.06.01 / І.М. Малахов ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Показано суттєву роль геологічного середовища у розвитку процесів техногенезу, що обумовлена незмінною з часів палеоліту привласнюючою (не відтворювальною) економікою використання мінеральних ресурсів, яка якісно вирізняє гірничодобувну промисловість між іншими технологічними галузями. З'ясовано комплексний характер техногенних перетворень у геологічному середовищі Кривбасу внаслідок інтенсивної розробки родовища залізних руд. На підставі одержаних результатів здійснено оцінку глибини трансформації складових навколишнього середовища в Кривбасі, а також прогнозування розвитку техногенної екосистеми та визначено напрямки управління процесами техногенезу, обумовлених видобутком залізних руд. Доведено, що навколишнє середовище гірничовидобувного регіону необоротно трансформувалося у техногенну екосистему внаслідок невідтворних змін у геологічних структурах, які відбулися в результаті гірничовидобувних робіт, що викликало якісні зміни у всіх складових довкілля. Обгрунтовано стратегію екобезпеки у техногенній екосистемі гірничовидобувного регіону, впровадження якої дає можливість обмежити вплив техногенезу на оточуюче природне середовище шляхом використання технологічних важелів, а також поліпшити екобезпеку у самій техногенній екосистемі за допомогою комплексу технологічних та економічних методів створення умов, сприятливих для життя людини. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для оцінки й прогнозування впливу гірничовидобувних робіт на стан довкілля та розвитку техногенної екосистеми, а також для розробки пропозицій щодо формування нових підходів у створенні технологій підземного видобутку залізистих кварцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332(4УКР-4ДНІ)301 н631 +
Шифр НБУВ: РА342180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Малахов Є. В. 
Інформаційна технологія моделювання складноструктурованих предметних областей в системах організаційного управління (теорія та реалізація): автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / Є. В. Малахов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Проаналізовано метамоделі предметних областей інформаційних систем організаційного управління в різних галузях науки та техніки. Розглянуто проблему виділення предметних областей та врахуванням динаміки їх структури та даних про їх елементи. Розроблено математичні операції над моделями предметних областей та їх сутностей. Запропоновано побудову інформаційних моделей предметних областей на базі інформаційних сховищ. Розв'язано проблему застосування метамоделей предметних областей для їх аналізу та побудови інформаційних систем. Здійснено практичне випробування результатів дослідження в об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. ф1 в + З970.410 + З970.61
Шифр НБУВ: РА372304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Петрович 
Історична топографія міста Володимира X - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено історичну топографію одного з найдавніших і найбільших міст Волині - Володимира Х - ХVIII ст. На основі проаналізованих матеріалів з'ясовано основні етапи розвитку міста, наведено характеристику оборонних укріплень та цитаделей, окремих соціально-топографічних частин міста та пам'яток культової архітектури. Висвітлено деякі питання історичної демографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4-22 Володимир +
Шифр НБУВ: РА326540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Малахов В.О. 
Клітинно-мембранні аспекти патогенезу, лікування і профілактики початкових стадій хронічних церебральних ішемій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.О. Малахов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 37 с. — укp.

Визначено структурно-функціональні особливості стану мембран еритроцитів, системи циклічних нуклеотидів, гемодинаміки та мікроциркуляції в аспекті їх причинно-наслідкового взаємозв'язку в патогенезі початкових стадій хронічних церебральних ішемій (ПСХЦІ) (початкових проявів недостатності кровопостачання мозку та початкової дисциркуляторної енцефалопатії). На підставі проведених досліджень виявлено ішемічно-гіпоперфузійні порушення у мікроциркуляторному руслі, а також ендотеліальну дисфункцію за даними співвідношення NO/ендотелін-1 та протизапального цитокіну фактора некрозу пухлин альфа. Розроблено нові діагностичні та прогностичні критерії та тести стадій і перебігу ПСХЦІ з урахуванням виявлених порушень. Запропоновано методи їх диференційованої медикаментозної та немедикаментозної корекції з застосуванням альфа-ацетилцистеїну, енкаду, ліпіну. Розроблено метод широкодіапазонної ендоназальної КВЧ-терапії й озонотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА332605

Рубрики:

      
9.

Петрович В.В. 
Корекція сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Петрович ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено програму корекції сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики, специфічними ознаками якої є організація корекційних заходів з урахуванням особливостей функціональних порушень опорно-рухового апарату та рухової сфери молодших школярів і послідовність вирішення завдань фізичного удосконалення. Уточнено наукові уявлення про особливості формування сагітального профілю постави тіла дітей молодшого шкільного віку. Вперше визначено показники гоніометрії тіла дітей молодшого шкільного віку, що мають порушення постави, які дозволяють за допомогою фізичних вправ різної біомеханічної спрямованості вибірково впливати на порушення просторової організації біоланок тіла школярів. Розроблено спеціальні нормативні шкали оцінювання для контролю й оцінювання процесу формування сагітального профілю постави школярів. Проведено дослідження фізичного розвитку та моторики дітей молодшого шкільного віку Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.491 + Ч516.517 +
Шифр НБУВ: РА370003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Малахівська 
Методологічні аспекти формування інвестиційної політики органів місцевого самоврядування: автореф. дис... канд. з держ. упр.: 25.00.04 / Станіслава Едуардівна Малахівська ; Національна академія держ. управління при Президентові України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-92
Шифр НБУВ: РА365729

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Малаховський Ю.В. 
Механізм формування, розподілу і використання фонду оплати праці підприємств машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.В. Малаховський ; Хмельниц. держ. ун-т. — Хмельниц., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано визначення поняття "фонд оплати праці". Конкретизовано зміст мети, принципів, напрямків та критеріїв реалізації виробничої, відтворювальної, стимулюючої, індикативної, регулюючої та соціально-економічної функцій фонду оплати праці за умов трансформаційного періоду. Наведено вимоги до формування даного фонду у разі застосування системи його регуляторів, розроблено динамічну модель розподілу виручки від реалізації продукції підприємства, здійснено систематизацію критеріїв комплексної трудової діяльності персоналу у процесі запровадження безтарифної моделі оплати праці. Системно вивчено методи регулювання фонду оплати праці та обгрунтовано необхідність тимчасового застосування поєднання прийомів державного впливу на розмір оплати праці та саморегулювання пропорцій господарського механізму підприємства. Обгрунтовано основні напрямки вдосконалення механізму оплати праці в машинобудуванні, конкретизовано зміст норм договірного регулювання щодо параметрів фонду, розроблено послідовність формування заохочувальних нормативів. Створено методику розрахунку гарантованого розміру фонду оплати праці у процесі розподілу доходу від реалізації продукції з застосуванням показників фактичної та прогнозної зарплатомісткості, а також коректування його розрахункової величини. Розроблено модель тарифної системи стосовно всіх категорій персоналу, надано рекомендації щодо її практичного впровадження та розрахунку окремих параметрів моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-645 +
Шифр НБУВ: РА328649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Малахова О.А. 
Мовна модель поетичного світу В.Самійленка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.А. Малахова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено мову ліричних поезій В.Самійленка. Проведено семантико-стилістичний аналіз лексичних засобів, яких розглянуто як певну модель світу письменника, що зумовлює особливості його ідіостилю. Питання ідіостилю авторів, штучно вилучених з історії української літератури, належать до кола актуальних у сучасній лінгвопоетиці. Уперше в українському мовознавстві у контексті дослідження індивідуальних мовних картин світу з позицій антропоцентризму, у аспекті взаємодії мови, людини та культури досліджено ліропоетичні твори В.Самійленка. З'ясовано джерела та передумови формування його ідіостилю. Здійснено аналіз лінгвальних одиниць, що експлікують мовний простір внутрішнього світу людини, душі поета. Визначено структуру мовної моделі поетичного світу В.Самійленка, класифіковано й охарактеризовано лексико-семантичні групи на позначення реалій зовнішнього світу. Висвітлено взаємозв'язок між його психотипом й індивідуально-мовними особливостями творів письменника. Проведено структурно-семантичний і типологічний аналіз слововживання. Укладено частотний словник, в якому опрацьований матеріал диференційовано за його морфологічними знаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Самійленко, В.І. 535 +
Шифр НБУВ: РА351202

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Малахова С.М. 
Обгрунтування підходів до комбінованої гіполіпідемічної терапії у хворих з поєднаним перебігом ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / С.М. Малахова ; Дніпропетр. держ. мед. акад., Ін-т гастроентерології Акад. мед. наук України. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано результати обстеження 150-ти хворих з поєднаним перебігом ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби, встановлено підвищені рівні високочутливого С-реактивного білка (вс-СРБ) і циркулюючих імунних комплексів, гальмування синтезу оксиду азоту й активацію процесів ліпопероксидації. У 99-ти пацієнтів зафіксовано підвищення рівнів печінкових трансаміназ не більше, ніж у 1,4 раза за верхній поріг норми. Встановлено, що додавання до терапії аторвастатином убіхінону сприяє нормалізації функціонального стану печінки через три місяці лікування. Виявлено, що комбінація аторвастатину з омега-3 поліненасичених жирних кислот (ПНЖК) більш ефективно знижує рівень вч-СРБ та підвищує синтез оксиду азоту, ніж монотерапія аторвастатином або додавання до аторвастатину убіхінону протягом шести місяців лікування. Доведено, що додавання омега-3 ПНЖК або убіхінону до терапії аторвастатином не має переваг щодо корекції показників обміну ліпідів у порівнянні з монотерапією аторвастатином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.030-52
Шифр НБУВ: РА370386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Малахова В.В. 
Основи оцінки ефективності управління автотранспортним комплексом як елементом інфраструктури регіону з урахуванням ризиків: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / В.В. Малахова ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні та методичні положення. Розроблено практичні рекомендації щодо оцінювання ефективності правління авторанспортним комплексом регіону з урахуванням ризиків. Розкрито суть функцій та ролі регіональної інфраструктури. З'ясовано зміст функцій і ролі автотранспортного комплексу як одного з найважливіших елементів інфраструктури регіону. Запропоновано комплексно-адаптивний підхід до розробки нової концепції управління зазначеним комплексом регіону. Розроблено підхід до комплексного оцінювання ефективності даного управління. Розвинуто класифікацію ризиків, структуру системи управління автотранспортним комплексом регіону, механізм управління ним. Запропоновано методику оцінювання ефективності управління автотранспортним комплексом регіону з урахуванням ризиків і проведено її апробацію на прикладі АО Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)683.73.3 + У9(4УКР-6КРИ)373.30-97-21 +
Шифр НБУВ: РА354114

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Малахов О.В. 
Підвищення точності і швидкодії системи контролю відносного переміщення коліс локомотива і рейок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / О.В. Малахов ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно підвищення точності та швидкодії системи виміру відносного переміщення локомотива та рейок за допомогою методу магнітометрії. До основи методу виміру швидкості руху локомотива покладено принцип визначення часу проходження сформованої на поверхні катання рейки магнітної мітки між двома ферозондовими датчиками, розташованими один від одного на визначеній відстані по ходу проходження локомотива. Розрахунково-експериментальним шляхом визначено параметри роботи пристроїв запису та зчитування магнітних міток з поверхні рейки, які забезпечують достатньо високу швидкодію і точність на режимах вирушення з місця та малої швидкості локомотива. Для підвищення точності й швидкодії магнітометричної системи вимір часу й обробку інформації необхідно проводити за допомогою вбудованої мікро ЕОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-015.2
Шифр НБУВ: РА314592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Малахова Н.Б. 
Природні монополії: сутність та інституціоналізація системи державного регулювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Н.Б. Малахова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено новий концептуальний підхід щодо сутності природного монополізму та процесу інституціоналізації системи його державного регулювання. На підставі поєднання інституційного підходу з діалектичним методом здійснено системний аналіз товарних властивостей послуг. Визначено особливості товарних ринків природних монополій шляхом розкриття довготривалості тенденції убування середніх витрат. Запропоновано нову методологію тлумачення маржинальних і середніх витрат. Розглянуто процес інституціоналізації системи державного регулювання природного монополізму. Запропоновано методологію регулювання цін на товари природних монополій на рівні довгострокових мінімальних середніх витрат даного підприємства. Концептуально визначено принципи формування основних параметрів системи державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.5 + У010.295.5 + У010.295.5
Шифр НБУВ: РА348268

Рубрики:

      
17.

Малаховська-Росоха Т.О. 
Системи TI-Sn(Pb)-S(Se, Te): фазові рівноваги, одержання монокристалів тернарних сполук та їх властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук: 02.00.01 / Т.О. Малаховська-Росоха ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.512,0 +
Шифр НБУВ: РА369720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Малаховська А. О. 
Удосконалення способів провідникового та комбінованого знеболення при операціях у хворих з одонтогенними запальними процесами в нижній третині обличчя та шиї (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. О. Малаховська ; ДУ "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено можливість застосування низьких концентрацій артифріну. Розроблено новий позаротовий метод провідникового знеболення язикоглоткового нерву - ангулярний. Запропоновано оптимальну схему премедикації для хворих з гнійно-запальними процесами в якості методу "попереджувальної аналгезії". Розроблено метод комбінованого знеболення операцій в щелепно-лицевій ділянці на основі комбінації провідникового знеболення на фоні оптимальної премедикації та подальшої внутрішньовенної седації. За результатами клініко-лабораторних методів дослідження визначено, що оптимізовані методики знеболення з використанням провідникових блокад не поступаються в ефективності загальному знеболенню у хворих за ASA I, застосування нестероїдних протизапальних препаратів у схемі премедикації дозволяє збільшити тривалість безболісного періоду після операції, а метод комбінованого знеболення забезпечує адекватність анестезії на всіх етапах оперативного втручання та достатню аналгезію в післяопераційному періоді, швидше відновлення свідомості та мінімізує розвиток побічних наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14-59
Шифр НБУВ: РА383016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Петрович С. Д. 
Формування професійної компетентності у майбутніх фахівців з обчислювальної техніки в процесі вивчення спеціальних дисциплін в технічних коледжах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. Д. Петрович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні умови підвищення професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки. Побудовано модель формування такої компетентності у процесі вивчення спеціальних дисциплін у технічних коледжах засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено компоненти, критерії та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА385046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Малахова Ю.В. 
Японські лексичні запозичення в контексті міжкультурної комунікації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Ю.В. Малахова ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняному мовознавстві систематично виділено та описано лексеми японського походження в синхронічному аспекті на підставі визначення їх структурних властивостей. Досліджено японські лексичні запозичення у контексті міжкультурної комунікації, розглянуто історичні передумови взаємодії російської й української мов з японською. Вперше розглянуто японські запозичення як один із вербальних засобів, що його використовують носії російської та української мов у контексті міжкультурної комунікації. Визначено критерії виділення запозичених слів як япономовних. Встановлено найвагоміші причини внутрішнього та зовнішнього характеру, що обумовили використання япономовних лексем у системі російської та української мов. Визначено особливості фонетико-графічного, семантичного й морфологічного адаптування японських запозичень, визначено їх стилістичні функції. Охарактеризовано предметно-тематичні групи япономовних запозичень у структурі російської й української мов, показано особливості їх функціонування, зокрема, встановлено співвідношення загальновживаної та термінологічної лексики, приналежність до активного або пасивного словникового складу. Доведено існування зв'язку між проблемою запозичень і проблемами міжкультурного спілкування, у процесі реалізації якого необхідно враховувати національні особливості учасників комунікації та культурно обумовлену специфіку вербальної та невербальної поведінки представників певної нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-322 + Ш141.4-322 + Ш175.121-322 +
Шифр НБУВ: РА350373
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського