Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (103)Книжкові видання та компакт-диски (85)
Пошуковий запит: (<.>U=Р627.703-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Римар В.В. 
Взаємозв'язок між станом різних відділів слухового аналізатора та мозкового кровообігу з урахуванням серцевої діяльності у осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / В.В. Римар ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Уперше проведено кореляційний аналіз між часовими характеристиками коротколатентних слухових викликаних потенціалів (КСВП) і показниками РЕГ, які відповідно характеризують стан стовбуромозкових структур слухового аналізатора та мозковий кровообіг у хворих з початковою і помірно вираженою сенсоневральною приглухуватістю (СНП) радіаційного генезу. Установлено наявність високого кореляційного взаємозв'язку між часовими характеристиками КСВП (латентним періодом Y хвилі та міжпікового інтервалу I - V КСВП), а також часом верхньої та нижньої центральної провідної (міжпікові інтервали I - III і III - V КСВП відповідно) та показниками реоенцефалографії (тривалістю анакротичної та катакротичної фаз), особливо у вертебрально-базилярній системі, у разі початкової та помірно вираженої СНП радіаційного генезу. Уперше визначено взаємозв'язок між станом різних відділів слухового аналізатора та мозкового кровообігу з урахуванням серцевої діяльності у випадку дії радіації. Показано прямий і опосередкований вплив радіації на центральні відділи слухового аналізатора, стовбуромозкові та кіркові) через серцево-судинну систему, що зумовлено декоменсацією її адаптаційних резервів. Обгрунтовано принципи корекції та профілактики слухових порушень, які виникають за дії радіації, з урахуванням стану серцевої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71-3 + Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА330143

Рубрики:

      
2.

Кривчун А. М. 
Вплив поліморфізму генів рецепторів ангіотензину II першого типу на клінічний перебіг та лікування гіпертонічної дисциркуляторної енцефалопатії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. М. Кривчун ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Одержано дані щодо розподілу частот генотипів генів рецепторів АТІР (поліморфний маркер А1166С) у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію (ГДЕ) - жителів Полтавщини. Доведено взаємозв'язок генотипів рецепторів АТІР з сімейним анамнезом щодо інсульту та АГ, факторами ризику розвитку ГДЕ (гіперліпідемія, ожиріння, паління). Уточнено вплив поліморфізму генів рецепторів АТІР на клінічний перебіг ГДЕ. Встановлено залежність клінічного ефекту кандесартану в комплексній терапії хворих на ГДЕ II стадії від структури гена рецептора АТІР. На підставі аналізу даних епідеміологічного обстеження, вивченого взаємозв'язку між генотипами генів рецепторів АТІР та розвитком і перебігом ГДЕ, запропоновано визначення у пацієнтів наявності поліморфних варіантів А1166С гена рецептора АТІР з метою прогнозування розвитку АГ та ГДЕ, формування групи ризику для профілактики виникнення ускладнень і вибору гіпотензивної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-37 + Р410.030-37
Шифр НБУВ: РА381136 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Таряник К.А. 
Вплив поляризованого світла на маркери гемостазу та перебіг дисциркуляторної енцефалопатії ІІ ступеня різного генезу (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / К.А. Таряник ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив поляризованого світла на показники гемостазу, гемодинаміку та перебіг дисциркуляторної енцефалопатії (ДЕ) II ст. на фоні гіпертонічної хвороби (ГХ) II ст., ДЕ II ст. у ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС та в експерименті на щурах лінії Wistar у разі розвитку в них гострого та хронічного порушення мозкового кровообігу. Проаналізовано вплив різних схем лікування (медикаментозного та немедикаментозного) хворих з ДЕ II ст. різного генезу. Показано модулювальний вплив поляризованого світла на загальний оксид азоту у разі ДЕ II ст. та встановлено прямий кореляційний зв'язок з малоновим діальдегідом, поліпшення показників гемодинаміки, згортання крові та фібринолізу, позитивну динаміку перебігу захворювання. Виявлено відновлення право-лівої асиметрії показників згортання крові, фібринолізу та антиоксидантної системи під впливом поляризованого світла лампи "Біоптрон" у хворих на ДЕ II ст. різного генезу, яка характерна для здорових осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА350879

Рубрики:

      
4.

Пашковська Н. В. 
Діабетичні енцефалопатії: механізм розвитку, диференційована діагностика, лікування та профілактика: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.15 / Н. В. Пашковська ; АМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження особливостей неврологічного статусу, когнітивного забезпечення, структурних змін головного мозку, церебральної гемодинаміки, морфофункціонального стану судинного ендотелію, цитокінової регуляції, індукції апоптозу, змін з боку про- та антиоксидантної систем, ліпідного обміну та гемокоагуляцінного гомеостазу на тлі діабетичної енцефалопатії. Розроблено диференційний підхід щодо діагностики діабетичних енцефалопатій з урахуванням особливостей механізмів розвитку та перебігу церебральних порушень залежно від типу цукрового діабету. Здійснено патогенетичне обгрунтування застосування цитиколіну у комплексному лікуванні діабетичних енцефалопатій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-37 + Р627.703-37
Шифр НБУВ: РА371067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Орос М.М. 
Клініко-діагностичні критерії та прогнозування транзиторно-ішемічних атак: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.М. Орос ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного клініко-інструментального обстеження хворих, що перенесли транзисторно-ішемічну атаку (ТІА), проведено теоретичне та практичне узагальнення результатів для нового розв'язання актуальної наукової задачі - оптимізації діагностики, прогнозування та вторинної профілактики у хворих з транзисторними ішемічними атаками. Опрацьовано механізм скринінг-досліджень ультразвукової доплерографії (УЗДГ) у хворих, що перенесли ТІА як першочергового обстеження. Розроблено клініко-доплеграфічні показання для виконання ангіографії у таких хворих. Доведено прогностичну цінність у них індексу цереброваскулярної реактивності (ІЦВР). Установлено показники ІЦВР, які корегують активність вторинної профілактики інсульту у конкретного хворого. Показано економічну доцільність масових скринінг-обстежень за допомогою УЗДГ у хворих, що перенесли ТІА. На підставі результатів досліджень доведено, що найбільш ефективними методами вторинної профілактики є тривалий регулярний прийом антитромботичних засобів і вторинна хірургічна профілактика у хворих зі стенозом екстракраніального відділу сонної артерії більше 50 %. Водночас, у кожного п'ятого хворого, що приймав виключно судиноактивні препарати з метою профілактики повторної ішемії головного мозку, фіксувався інсульт протягом року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА351114

Рубрики:

      
6.

Пінчук В.А. 
Клініко-діагностичні критерії, патогенетичні особливості та корекція лікворно-дистензійного синдрому при судинних і запальних захворюваннях головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Пінчук ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 22 с. — укp.

На підставі уточнення взаємозв'язку мікроциркуляторного, когауляційного гемостазу з показниками прооксидантно-антиоксидантного статусу та гемодинаміки як основної ланки у формуванні лікворно-дистензійного синдрому у разі запальних та судинних ураженнь головного мозку запропоновано патогенетично зумовлене лікування даного синдрому поліпептидним препаратом "Вермілат". Морфофункціональні дослідження головного мозку в осіб з дисциркуляторною енцефалопатією II ступеня, лікворно-дистензійним синдромом на фоні хронічного легеневого серця виявили наявність периваскулярного та перицелюлярного набряку мозку залежно від ступеня компенсації. Показано високу клінічну ефективність застосування вермілату в порівнянні з традиційним лікуванням за рахунок нормалізації процесів перекисного окиснення ліпідів, мікроциркуляторного та коагуляційного гемостазу, оптимізації церебральної гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА325664

Рубрики:

      
7.

Чернишова Т.І. 
Клініко-інструментальні та біохімічні зіставлення при церебральних ішеміях у хворих молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.І. Чернишова ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Наведено порівняльний аналіз клініко-інструментальних і біохімічних показників у молодих хворих з церебральними ішеміями (ЦІ), розроблено профілактичні заходи з урахуванням виявлених змін. Визначено фактори впливу на перебіг і наслідки ЦІ у даних хворих, виявлено характерні клінічні ознаки, особливості показників гемостазу та ліпідного обміну залежно від виду ЦІ. Встановлено, що наявність антифосфоліпідного синдрому та метаболічного синдрому Х погіршують перебіг і наслідки ЦІ у досліджуваних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА336588

Рубрики:

      
8.

Аль Хашим А. 
Клініко-метаболічні та імунологічні особливості у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. Аль Хашим ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Діагностовано зниження концентрації нітрит-аніону, розвиток синдрому ендогенної інтоксикації, пригнічення Т-клітинної ланки імунологічного захисту на тлі підвищення деяких показників гуморальної ланки у даної категорії хворих. Досліджено особливості мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію. Встановлено залежність даних показників від віку пацієнтів, стадії та варіанта перебігу захворювання, одержаної дози опромінення. Обгрунтовано доцільність оптимізації лікувальних програм з урахуванням змін метаболічних та імунологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р361.6
Шифр НБУВ: РА381052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Левадна А.В. 
Клініко-нейропсихологічна характеристика, особливості церебральної гемодинаміки і функції судинного ендотелію у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію на фоні стенозу внутрішньої сонної артерії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.В. Левадна ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-доплерографічні особливості, когнітивні порушення, функціональний стан судинного ендотелію у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕ) I та II стадій на фоні стенозу внутрішньої сонної артерії (ВСА) (менше 70 %). Вірогідно більш виражені когнітивні порушення виявлено у хворих на ДЕ зі стенозуючим ураженням лівої ВСА. Не виявлено кореляційного зв'язку між показниками когнітивних функцій і ступенем стенозу ВСА, а також товщиною комплексу інтима-медіа сонних артерій. За результатами дослідження визначено прямий зв'язок активності у периферійній крові оксиду з прогресуванням ДЕ. На підставі вивчення рівня нейрон-специфічної енолази у крові хворих на ДЕ з'ясовано, що її не можна розглядати як маркер ранніх стадій хронічної ішемії мозку. Доведено доцільність застосування аторвастатину та танакану у лікуванні хворих на ДЕ на фоні стенозуючого ураження ВСА з синдромом когнітивних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА363832

Рубрики:

      
10.

Гребенюк О.П. 
Клініко-патогенетичні особливості дисциркуляторних енцефалопатій з визначенням критеріїв експертної оцінки здоров'я військовослужбовців: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Гребенюк ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Розроблено критерії експертної оцінки стану здоров'я військовослужбовців, хворих на гіпертонічну та атеросклеротичну дисциркуляторні енцефалопатії з урахуванням патогенетичних особливостей їх розвитку та перебігу. На підставі даних клініко-неврологічних, магнітно-резонанснотомографічних, реоенцефалографічних та нейроофтальмоскопічних обстежень 233-х хворих, з яких 144 мають хронічну гіпертонічну енцефалопатію, а 89 - атеросклеротичну дисциркуляторну, виділено провідні чинники в патогенезі формування клінічних проявів та стадій захворювань і встановлено критерії військово-лікарської експертизи військовослужбовців. Досліджено структурні зміни головного мозку хворих методом магніторезонансної томографії, визначено особливості гемодинаміки та змін на мікроциркуляторному рівні в обстежених пацієнтів. Проведено порівняльне дослідження клінічних та параклінічних даних. Сформульовано нові принципи освідчення військовослужбовців та розроблено найбільш інформативні критерії діагностики та бальної системи, які уточнюють стадію прогресування патології під час проведення військово-лікарської експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р627.704-3 +
Шифр НБУВ: РА353107

Рубрики:

      
11.

Малахов В.О. 
Клітинно-мембранні аспекти патогенезу, лікування і профілактики початкових стадій хронічних церебральних ішемій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.О. Малахов ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 37 с. — укp.

Визначено структурно-функціональні особливості стану мембран еритроцитів, системи циклічних нуклеотидів, гемодинаміки та мікроциркуляції в аспекті їх причинно-наслідкового взаємозв'язку в патогенезі початкових стадій хронічних церебральних ішемій (ПСХЦІ) (початкових проявів недостатності кровопостачання мозку та початкової дисциркуляторної енцефалопатії). На підставі проведених досліджень виявлено ішемічно-гіпоперфузійні порушення у мікроциркуляторному руслі, а також ендотеліальну дисфункцію за даними співвідношення NO/ендотелін-1 та протизапального цитокіну фактора некрозу пухлин альфа. Розроблено нові діагностичні та прогностичні критерії та тести стадій і перебігу ПСХЦІ з урахуванням виявлених порушень. Запропоновано методи їх диференційованої медикаментозної та немедикаментозної корекції з застосуванням альфа-ацетилцистеїну, енкаду, ліпіну. Розроблено метод широкодіапазонної ендоназальної КВЧ-терапії й озонотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА332605

Рубрики:

      
12.

Демченко О. В. 
Нейропсихологічні і нейрофізіологічні особливості синдрому помірних когнітивних порушень у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію похилого віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / О. В. Демченко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено нейропсихологічні та нейрофізіологічні особливості у хворих на гіпертонічну дисциркуляторну енцефалопатію (ГДЕ) II ст. з синдромом помірних когнітивних порушень (ПКП) похилого віку. Встановлено особливості когнітивного статусу залежно від підтипу синдрому ПКП і визначено ризик розвитку синдрому деменції у хворих з синдромом ПКП. Встановлено, що особливістю нейропсихологічного профілю у хворих на ГДЕ II ст. з синдромом ПКП є зниження ментального, слухового та зорового контролю уваги, комплексу показників вербального логічного, простого та складного асоціативного та візуального асоціативного, а також складного зорово-просторового компонентів як короткотривалої, так і довготривалої пам'яті. Під час аналізу частотних характеристик і просторового розподілу ритмів електроенцефалографії у хворих похилого віку на ГДЕ II ст. з синдромом ПКП встановлено зменшення середньозваженої частоти бета-ритму, зниження відносної потужності бета- та підвищення відносної потужності тета-ритму. У результаті повторних досліджень через три роки в групі хворих на ГДЕ II ст. з синдромом ПКП похилого віку встановлено розвиток деменції в цілому у 35,3 % хворих. Залежно від підтипу синдрому ПКП встановлено, що через три роки синдром деменції виявлено у 55 % хворих з амнестичним підтипом, у 34,8 % - із мультидоменним, у 15,8 % - з неамнестичним. Показано можливість корекції преддементних когнітивних порушень (синдром ПКП) препаратами ноотропної групи у хворих на ГДЕ II ст. похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА380094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бойків Н. Д. 
Особливості взаємозв'язку між змінами системи гемостазу та функціонального стану ендотелію при гострих порушеннях мозкового кровообігу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. Д. Бойків ; Буков. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у разі ішемічного інсульта посилення коагуляційного потенціалу крові максимально виражене на п'яту добу захворювання та знижується до кінця гострого періоду. За геморагічного інсульта синдром гіперкоагуляції наростає поступово та найбільш виражений на 21-у добу захворювання. Зниження активності антикоагулянтів спостерігається в кінці гострого періоду ішемічного та геморагічного інсультів. Виявлено значне зростання показників ангіогенної функції ендотелію, основний фактор росту фібробластів (FGFb) і фактор росту ендотелію судин (FEGF) на п'яту добу ішемічного інсульту. Під час геморагічного інсульта на початку захворювання вміст FGFb у крові зростає, але вже на п'яту добу спостерігається його зниження. Виражене зростання вмісту FEGF, а також підвищення вмісту FGFb відбувається в кінці гострого періоду геморагічного інсульту. Встановлено, що збільшення змісту FEGF у крові на п'яту і 21-у доби ішемічного, а також на 21-у добу геморагічного інсульту корелює з підвищенням коагуляційного потенціалу крові. Підвищення вмісту FGFb у крові пов'язане зі зростанням активності фібринолітичної ланки системи гемостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3
Шифр НБУВ: РА377090 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Коробова Г.О. 
Особливості гіпертензівної дисциркуляторної енцефалопатії у залежності від адренореактивності організму: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.О. Коробова ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості перебігу гіпертензивної дисциркуляторної енцефалопатії (ГДЕ). Проаналізовано сучасні підходи щодо діагностики та лікування даної патології. Встановлено, що у разі високої бетаадренореактивності (БАР) у хворих на ГДЕ I стадії переважають запаморочення, більш інтенсивний і частий головний біль напруги, неточність виконання пальценосової проби та дисдіадохокінезу, більш виражені прояви синдрому вегетативної дистонії пароксизмального перебігу. Виявлено, що ГДЕ у поєднанні з БАР характеризується більш вираженим підвищенням середньодобового та денного систолічного артеріального тиску, недостатнім зниженням нічного артеріального тиску (АТ), підвищенням добової варіабельності, збільшенням і подовженням ранкового підвищення АТ, а також переважним зниженням кровотоку у вертебрально-базилярному басейні за даними ультразвукової доплерографії. З'ясовано, що лікування бетаблокатором небовололом хворих з високою БАР сприяє зниженню інтенсивності та частоти запаморочення, зменшенню проявів депресії та тривожності, симптомів вегетативної дисфункції. З'ясовано, що у хворих з низькою БАР дані зміни менш виражені. Доведено, що висока БАР обумовлює зниження АТ і його варіабельності, виразності та тривалості ранкового підвищення АТ і сприяє покращенню кровотоку. У хворих з низькою БАР дані зрушення були несуттєвими. Наведено рекомендації щодо застосування бетаблокатора небівололу у процесі лікування хворих на артеріальну гіпертензію з високою БАР з метою корекції дисциркуляторної енцефалопатії. Запропоновано методику визначення цільової групи хворих на ГДЕ, яким доцільно призначати бетаадреноблокатори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р627.703-3
Шифр НБУВ: РА368156

Рубрики:

      
15.

Кость А. С. 
Особливості змін маркерів запалення у хворих із гострими порушеннями мозкового кровообігу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / А. С. Кость ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше на основі дослідження маркерів запалення в динаміці гострого періоду мозкового інсульту (МІ) проведено оцінювання розвитку запальної реакції, її особливостей та відмінностей за ішемічного та геморагічного інсультів. Показано, що запальна відповідь виникає вже на першу добу за ішемічного та геморагічного інсультів. Встановлено, що розвиток запальної реакції пов'язаний з етіопатогенетичними особливостями МІ, та виявлено відмінність змін маркерів запалення між 1-, 10-, 21-ою добою за ішемічного та геморагічного інсультів. З'ясовано, що ступінь тяжкості неврологічних порушень, перебіг і наслідок МІ залежить від інтенсивності запальної реакції. Показано, що за відсутності позитивної динаміки в неврологічному статусі та несприятливому наслідку захворювання відбувається дисбаланс запального каскаду з гіперпродукцією прозапальних медіаторів і недостатньою продукцією протизапальних. Встановлено інформативність визначення рівня цитокінів, білків гострої фази, кількості лейкоцитів периферичної крові на 1-шу добу розвитку МІ для оцінки динаміки неврологічного статусу та ступеня тяжкості клінічного перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3
Шифр НБУВ: РА381093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дупляк Л.М. 
Особливості клінічних проявів, перебігу та діагностики багатовогнищевих уражень головного мозку судинного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.М. Дупляк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обстежено 151-го пацієнта, з яких 121 - з багатовогнищевими та 30 хворих - з одновогнищевими ураженнями головного мозку судинного генезу. Всім хворим здійснено нейровізуальні обстеження (комп'ютерна томографія (КТ) та магнітно-резонансна томографія (МРТ) головного мозку), а також морфометричні дослідження. Установлено, що для багатовогнищевих уражень характерна полісиндромність. Не всі вогнища, виявлені за нейровізуальними методами (КМ і МРТ), мають клінічні прояви. Патоморфологічно за умов багатовогнищевих уражень головного мозку судинного генезу виявлено феномен звивистості ходу екстра- й інтрацеребральних артерій, а також судин мікроциркуляторного русла з формуванням множинних мікроаневризм, зон венозного повнокрів'я та ішемії, що зумовлює персистуючий набряк речовини мозку. Зівставлено клінічні, нейровізуальні та патоморфологічні зміни за повторних гострих порушень мозкового кровообігу та з'ясовано, що вогнищева неврологічна симптоматика, перебіг і виходи інфарктів головного мозку, здатність до відновлення втрачених функцій залежать від величини та локалізації вогнищ, ступеня попередніх дифузних і вогнищевих змін головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА343346

Рубрики:

      
17.

Перцева Т.Г. 
Особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії у хворих з цукровим діабетом ІІ типу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.Г. Перцева ; АМН України. Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології АМН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено клініко-неврологічні прояви, структурні зміни головного мозку, церебральної та периферичної гемодинаміки та метаболічних порушень у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію та цукровий діабет II типу з метою розробки нових лікувально-профілактичних заходів. З використанням клініко-неврологічних, комп'ютерно томографічних методів дослідження головного мозку, а також доплерографічного та біохімічного аналізу проведено комплексне обстеження 138-ми хворих на дисциркуляторну енцефалопатію, з яких 88-м осіб віком від 45 до 65 років страждали на цукровий діабет II типу. Встановлено особливості клінічного перебігу досліджуваних патологій, вивчено структурні зміни головного мозку, церебральної та периферичної гемодинаміки, а також метаболічні порушення. Виявлено кореляцію взаємовідношення порушень церебральної та периферичної гемодинаміки. Показано, що майже у всіх хворих на цукровий діабет II типу наявні порушення периферичної гемодинаміки у вигляді двостороннього ураження дистальних відділів артерій нижніх кінцівок і більш частого розвитку кальцифікацій стінок судин. Встановлено, що комплекс метаболічних порушень посилює та прискорює прогресування атеросклеротичних порушень у хворих на цукровий діабет II типу. Визначено патологічні особливості ліпідного складу окремих фракцій ліпопротеїнів (зокрема, виявлено надлишок тригліцеридів і холестерину та дефіцит фосфоліпідів). Описано альтернативний механізм утворення дрібних ліпідів низької щільності під час активації ліпопротеїнліполізу у разі інсулінорезистентності. Визначено основні клініко-патогенетичні механізми формування дисциркуляторної енцефалопатії, запропоновано нові лікувально-профілактичні заходи щодо запобігання прогресуванню захворювання. Розроблено гепариновий тест для ранньої діагностики інсулінорезистентного стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р627.703-3 + Р627.703-3
Шифр НБУВ: РА356292

Рубрики:

      
18.

Лапшина І.О. 
Особливості церебральної та периферичної гемодинаміки у хворих з церебральними проявами атеротромбозу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.О. Лапшина ; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології" АМН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості церебральної та периферичної гемодинаміки у хворих з церебральними проявами атеротромбозу. Наведено результати комплексного обстеження 94-х хворих з мозковим інсультом (МІ) і транзиторною ішемічною атакою (ТІА) атеротромботичного генезу. Вивчено клінічні особливості цих захворювань, стан сонних артерій, периферичних судин, що дозволило визначити дефініцію ТІА та МІ у разі атеротромбозу. Визначено ступінь поширеності периферичної судинної недостатності у хворих з атеротромбозом, що клінічно має прояв як переміжна кульгавість. Доведено, що ТІА - стан, який потребує ургентної госпіталізації та проведення екстренного обстеження та подальшого лікування. Доведено необхідність динамічного спостереження лікарів за пацієнтами з церебральними проявами атеротромбозу. Встановлено, що проведення патогенетично зумовленої медикаментозної терапії з використанням антиагрегантів, гіполіпідемічних і антигіпертензивних препаратів зменшує частоту розвитку серцево-судинних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА361526

Рубрики:

      
19.

Візір І.В. 
Особливості церебральної та центральної гемодинаміки у хворих з порушеннями мозкового кровообігу атеротромботичного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.В. Візір ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного статусу, стану центральної, периферичної та мозкової гемодинаміки, процесів ремоделювання серця й артерій, а також клінічної ефективності лацидипіну у хворих з порушеннями мозкового кровообігу (ПМК) атеротромбічного генезу. Обстежено 228 хворих, з яких у 119-ти було діагностовано транзисторну ішемічну атаку, у 73-х - дисциркуляторну енцефалопатію, у 36-ти - стан після перенесеного ішемічного інсульту. З метою верифікації оклюзійно-стенотичних уражень брахіоцефальної артерії (БЦА), а також оцінки параметрів центральної, периферичної та внутрішньосерцевої гемодинаміки в усіх обстежених хворих була використана ультразвукова доплеграфія та рентгеноконтрастна ангіографія. Установлено, що особливості клінічного статусу хворих з різними варіантами ПМК формуються у взаємозв'язку з кардіогемодинамічними характеристиками, станом тотальної та локальної мозкової перфузії, асоційованої зі ступенем прохідності БЦА та їх здатністю до адекватної ауторегуляції мозкового кровотоку. Відзначено, що чутливість і специфічність показника "сумарна асиметрія лінійної швидкості кровотоку (ЛШК)" для скринінгового прогнозування стенотичного ураження БЦА суттєво вищі, ніж абсолютне значення асиметрії ЛШК в одному артеріальному сегменті. З'ясовано, що лацидипін відповідає основним вимогам до сучасного антигіпертензивного лікарського засобу, вирізняється не тільки високим ступенем антигіпертензивної ефективності та безпеки, але й позитивним впливом на стан центральної, периферичної та мозкової гемодинаміки, що дозволяє рекомендувати його для проведення терапії у хворих з артеріальною гіпертензією з різними формами ПМК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 +
Шифр НБУВ: РА338815

Рубрики:

      
20.

Любчик І.С. 
Порушення емоційної сфери в структурі деменцій судинного генезу (клініка, діагностика, принципи відновної терапії): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / І.С. Любчик ; Держ. установа "Ін-т неврології, психіатрії та наркології" АМН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено порушення емоційної сфери у хворих на деменцію судинного генезу. Розроблено принципи побудови заходів відновної терапії за умов стаціонару з використанням флуксетину та деприму. Вивчено динаміку емоційних порушень, гемодинамічних даних, показників вегетативного тонусу, розладів адаптаційних і не специфічної резистентності у хорих на деменцію судинного генезу з апатоадинамічним, тривожним і дисфоричним варіантами депресивного синдрому. Установлено позитивні зміни (у вигляді зменшення емоційних, депресивних розладів, тривожності, даних гемодинамічної функції, показників адаптаційних реакцій і неспецифічної резистентності) після використання флуксетину та деприму, більш виражені у хворих з тривожним, а також апато-адинамічними варіантами депресії. На підставі комплексного клінічного, патопсихологічного, психологічного обстеження, а також даних функціональних, гематологічних методів обстеження (з визначенням показників адаптивних реакцій і неспецифічної резистентності) і показників гемодинамічної функції визначено провідні емоційні й адаптаційні порушення у хворих на деменцію судинного генезу з апато-адінамічним, тривожним і дісфорічним варіантами депресивного синдрому. Виділено провідні емоційні порушення та соціально значущі чинники в обстежених групах хворих для обгрунтування відновлювальної терапії на постстаціонарному етапі реабілітації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р627.704.1-3 + Р645.028 +
Шифр НБУВ: РА361131

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського