Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1192)Журнали та продовжувані видання (905)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ДНІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сметана О.М. 
Антропогенна трансформація біогеоценозів Кривбасу (біоіндикація, відновлення, управління): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.М. Сметана ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 17 с. — укp.

На підставі результатів біогеоценотичних досліджень встановлено, що структура рослинного покриву у природних спепових біогеоцинозах (БГЦ) стала та детермінована грунтовим покривом та зволоженням. Виявлено, що у грунтах степових БГЦ переважають карбонатизація, нагромадження гумусу аморфного та типу муль, а також соленагромадження. Зазначено, що наземна мезофауна степових БГЦ має сталу еудомінантну морфо-екологічну та трофічну структури. Доведено, що у антропогенних БГЦ рослинний покрив специфічний, його зміни призводять до зміни типу гумусонагромадження (лісове гумусонагромадження у штучних лісових БГЦ) або до зміщення балансу у бік мінералізації гумусу (в агроБГЦ). Встановлено, що зміни чисельності наземної мезофауни (на рівні субдомінантів і рецедентів) під антропогенним впливом зумовлені зменшенням екологічної місткості (за рахунок кількості екологічних ніш і трансформації екологічного простору певних з них). Виявлено, що у техногенних БГЦ відбувається докорінна зміна (техногенна дигресія) або формування нового рослинного покрову. Доведено, що у техногенних БГЦ Криворіжжя виникають нові елементарні грунтові процеси: низхідна міграція мулистих шламових часток за профілем (технолесіваж), нагромадження пилуватої фракції у поровому просторі, гіпергенез гірських порід, які не властиві денній поверхні. Зазначено, що загальна чисельність мезофауністичного комплексу БГЦ порушених земель залежить від стадії формування БГЦ та якісного складу грунтотворної породи. Виявлено індивідуальну сполученість індикаторних блоків наземнної мезофауни з елементарними грунтовими процесами. Встановлено, що у регіоні переважають БГЦ техногенного підтипу антропогенного типу біогеосфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П32.233(4УКР-4ДНІ) + Е0*806.3(4УКР-4ДНІ) + Е0*801.48(4УКР-4ДНІ) +
Шифр НБУВ: РА323344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Руденко Г. Г. 
Археологія в краєзнавстві Катеринославщини (друга половина XIX - початок 30-х років XX століття): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г. Г. Руденко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Описано процес археологічного дослідження Катеринославщини в другій половині ХІХ ст. - на початку 1930-х рр. Розглянуто процеси інституціоналізації в регіоні, проаналізовано меценатську діяльність та досягнення місцевих наукових осередків, зокрема Катеринославського музею ім. О.М. Поля. Визначено персональний склад аматорів і науковців, охарактеризовано наукові роботи і рукописні матеріали з особистих фондів, та розкрито їх внесок в археологічне краєзнавство. Виділено та досліджено основні періоди археологічного вивчення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР-4ДНІ)0,02 + Т3(4УКР-4ДНІ)5/61
Шифр НБУВ: РА380848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Клименко Т.К. 
Біоекологічні особливості розподілу важких металів в урбосистемах промислового Дніпродзержинська: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.К. Клименко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості розподілу важких металів в урбосистемах м. Дніпродзержинськ. Вивчено особливості компонентів урбосистем різного функціонального призначення, а саме: властивостей грунтів, особливостей формування рослинного покриву. Досліджено вміст важких металів у поверхневому шарі грунтів міста та їх внутрішньопрофільний розподіл. Визначено вплив властивостей грунтів на просторову неоднорідність вмісту в них важких металів. Оцінено рівні забруднення грунтів урбосистем важкими металами з використанням різних методичних підходів. Визначено склад і структуру геохімічних аномалій у грунтах, а також джерела їх виникнення. Визначено буферну здатність грунтів стосовно забруднень їх важкими металами. Оцінено рівні забруднення рослин видів Taraxacum officinale і Pon angustifolia важкими металами. Визначено особливості процесу розподілу металів у системі "грунт - рослина". Досліджено можливість використання рослин виду Taraxacum officinale як індикаторів забруднення грунтів важкими металами і толерантність рослин виду Pon angustifolia щодо забруднення грунтів цими полютантами. Проведено класифікацію грунтів і урбосистем м. Дніпроджержинськ за рівнем забруднення їх компонентів важкими металами та за буферною здатністю грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518(4УКР-4ДНІ) + Е50*801.1-641.1 важких +
Шифр НБУВ: РА354108

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Павличенко А.В. 
Біоіндикаційна оцінка екологічного стану територій гірничопромислових центрів Дніпропетровської області: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.В. Павличенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 21 с. — укp.

З використанням методів біоіндикації оцінено вплив гірничої промисловості на стан об'єктів навколишнього середовища. Визначено рівні екологічної та еколого-генетичної небезпеки для населення на території гірничопромислових центрів Дніпропетровщини. Виявлено міста з високими рівнями екологічної та еколого-генетичної небезпеки - Жовті Води та Вільногірськ. Апробовано систему еколого-соціального моніторингу на територіях гірничо-промислових центрів Придніпров'я. Одержано модель оцінки стану здоров'я населення за рівнем ушкодженості біоіндикаторів. Одержано експоненціальну модель та шкалу оцінювання небезпеки для здоров'я населення від забруднення грунтів важкими металами за рівнем ушкодженості біоіндикаторів. Установлено залежність зниження рівня токсичності грунтів у разі обробки розчином гумату натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.8(4УКР-4ДНІ) + П034.29(4УКР-4ДНІ) + Р11(4УКР-4ДНІ)0 +
Шифр НБУВ: РА360540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Щітова С.А. 
Взаємодія гетерогенності та адитивності в регіональній музичній культурі Дніпропетровщини: від витоків до сучасності: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / С.А. Щітова ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено професійну музичну культуру Дніпропетровщини від витоків до сьогодення як частку української культури. Головну увагу приділено питанню взаємодії адитивності та гетерогенності в історичному аспекті становлення та розвитку культури Катеринослава - Дніпропетровська та на сучасному етапі шляхом перетворення ознак постмодернізму у музичних творах різних жанрів. Розкрито динаміку відображення гетерогенних процесів у регіональній музичній культурі, що складається в адитивну картину цілого. Головні напрямки музичної культури Катеринослава у період XIX - початку XX ст. розглянуто у єдиному процесі становлення та росту професіоналізму. Творчість перших професійних композиторів Дніпропетровська Л.Усачова, О.Соловйова, В.Сапєлкіна продовжує цей процес і стає фундаментом для створення Дніпропетровської композиторської організації. Розглянуто історичні витоки, зв'язки місцевої композиторської школи, її склад і основні творчі пріоритети у жанрах хорової, камерної, симфонічної музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4Дні)-69 +
Шифр НБУВ: РА348101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Малахов І.М. 
Вплив процесів видобутку залізних руд на стан навколишнього середовища та екологічну безпеку у Криворізькому гірничовидобувному регіоні: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 21.06.01 / І.М. Малахов ; Ін-т геохімії навколиш. середовища НАН та МНС України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Показано суттєву роль геологічного середовища у розвитку процесів техногенезу, що обумовлена незмінною з часів палеоліту привласнюючою (не відтворювальною) економікою використання мінеральних ресурсів, яка якісно вирізняє гірничодобувну промисловість між іншими технологічними галузями. З'ясовано комплексний характер техногенних перетворень у геологічному середовищі Кривбасу внаслідок інтенсивної розробки родовища залізних руд. На підставі одержаних результатів здійснено оцінку глибини трансформації складових навколишнього середовища в Кривбасі, а також прогнозування розвитку техногенної екосистеми та визначено напрямки управління процесами техногенезу, обумовлених видобутком залізних руд. Доведено, що навколишнє середовище гірничовидобувного регіону необоротно трансформувалося у техногенну екосистему внаслідок невідтворних змін у геологічних структурах, які відбулися в результаті гірничовидобувних робіт, що викликало якісні зміни у всіх складових довкілля. Обгрунтовано стратегію екобезпеки у техногенній екосистемі гірничовидобувного регіону, впровадження якої дає можливість обмежити вплив техногенезу на оточуюче природне середовище шляхом використання технологічних важелів, а також поліпшити екобезпеку у самій техногенній екосистемі за допомогою комплексу технологічних та економічних методів створення умов, сприятливих для життя людини. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для оцінки й прогнозування впливу гірничовидобувних робіт на стан довкілля та розвитку техногенної екосистеми, а також для розробки пропозицій щодо формування нових підходів у створенні технологій підземного видобутку залізистих кварцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332(4УКР-4ДНІ)301 н631 +
Шифр НБУВ: РА342180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Бондар Г.С. 
Екологічний аналіз трав'янистої рослинності схилових екотопів Південно-Східного Степу України (відновлення, охорона, раціональне використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Г.С. Бондар ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено флору та рослинність схилових земель центральних і північних районів Дніпропетровщини. Проведено геоботанічні обстеження та порівняльний екоморфічний аналіз флори схилів різних експозицій. Розроблено систему репродуктивних екоморф, визначено господарську цінність зареєстрованих видів рослин. Розглянуто біогеоценотичні взаємозв'язки рослинності та екотопів. Вивчено сингенетичні сукцесії рослинності ярів і надано екоморфічну оцінку стадій демутації рослинності. Проведено екоморфічний аналіз флори скошених і нескошених ділянок. Досліджено вплив режимного ведення покосів на флористичний склад і приземний мікроклімат. Розглянуто особливості сильватації схилових земель під впливом штучних лісових насаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*803.123*801.65(4УКР-4ДНІ)
Шифр НБУВ: РРА316715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кабар А.М. 
Еколого-біологічні властивості грунтового покриву ботанічного саду Дніпропетровського національного університету (становлення, охорона, раціональне використання): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.М. Кабар ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено грунтовий покрив ботанічного саду Дніпропетровського національного університету (ДНУ), його трансформацію під впливом угруповань інтродуцентів колекції ботанічного саду та інших антропогенних критеріїв. Визначено роль різних угруповань та окремих видів інтродуцентів дендрарію саду в трансформації властивостей грунтового покриву. Виявлено, що стан грунтів дендрарію пов'язаний зі станом угруповань його інтродуцентів. Установлено позитивний вплив окремих видів інтродуцентів на властивості грунтів. Вивчено негативну роль агро-меліоративних робіт у трансформації властивостей грунтів лабораторно-виробничих ділянок, показано особливості штучно створених грунтів саду та зв'язок їх властивостей з особливостями матеріалів, що використовувались у процесі їх створення. Визначено вплив автотранспорту та рекреаційних навантажень на грунтовий покрив саду. Створено карту-схему грунтового покриву території ботанічного саду ДНУ, наведено класифікацію грунтів відповідно існуючим класифікаційним системам, проведено оцінку родючості та розроблено рекомендації щодо їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032(4УКР-4ДНІ) +
Шифр НБУВ: РА325367

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Філіна Т.В. 
Еколого-біохімічні особливості забруднених важкими металами урбоедафотопів в межах м.Дніпропетровська: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.В. Філіна ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості вмісту та розподілу важких металів у техногенних едафотопах м.Дніпропетровська. Вивчено вплив техногенезу на стан органічної речовини грунтів, а саме: зниженння загальної кількості гумусу, зміна його фракційного складу, за цього збільшується частина фульвокислот, зменшується кількість гумусових кислот, знижується вміст вуглеводів і елементів мінерального живлення рослин. У техноземах, що зазнають впливу промислових емісій, які містять сполуки важких металів, знижується активність грунтових гідролаз та оксидоредуктаз. З'ясовано диференційовану дію промислових забруднювачів на біохімічну активність грунтів за умов модельного досліду. Виявлено основні носії ферментів за умов їх локалізації у грунті - фракцій гумінових кислот. Установлено вплив промислових викидів, які містять важкі метали, на локалізацію ферментів, що має прояв у зниженні ферментативної активності препаратів гумінових кислот і підвищенні у цьому процесі ролі фульвокислот і гуміну. Забруднення важкими металами значною мірою змінює кінетику ферментативних процесів вуглеводного обміну, що спричинене спряженим збільшенням константи Міхаеліса і зменшенням максимальної швидкості ферментативної реакції, що свідчить про інгібування ферментативного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ДНІ) н6,022 + П032.518(4УКР-4ДНІ) +
Шифр НБУВ: РА344728

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Непошивайленко 
Еколого-соціальні наслідки підтоплення міських територій та розробка заходів до його зменшення (на прикладі міста Дніпродзержинська): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Наталія Олександрівна Непошивайленко ; Український НДІ екологічних проблем. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ДНІ-2ДНД) н6 + Д471.1(45УКР4-4ДНІ-2ДНД)
Шифр НБУВ: РА337417

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Пахомовська М.В. 
Ефективна зайнятість в аграрному секторі економіки (на прикладі Дніпропетровської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / М.В. Пахомовська ; НАН України, Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано методологічні підходи та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення ефективної зайнятості в аграрному секторі економіки. Розкрито сутність поняття "ефективна зайнятість". Удосконалено теоретичні підходи щодо визначення мотиваційних чинників, які обумовлюють ефективну зайнятість. Досліджено фактори впливу на ефективну зайнятість в аграрному секторі економіки, встановлено критерії їх оцінювання. Розроблено методологічні підходи щодо оцінювання ефективної зайнятості. Проаналізовано сучасний стан зайнятості в аграрному секторі Дніпропетровщини. Розроблено прогноз чисельності та складу економічно активного населення у сільській місцевості регіону до 2020 р. Здійснено оцінку факторів, які впливають на ефективну зайнятість в аграрному секторі Дніпропетровщини. Обгрунтовано заходи підвищення ефективності зайнятості на макро-, мезо- та мікрорівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-ДНІ)64-212 + У9(4УКР-4ДНІ)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА367709

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Чепурко О.О. 
Ідейні погляди та діяльність меншовиків Катеринославської губернії в 1903 - 1907 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Чепурко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу певних джерел і літератури комплексно досліджено проблему становлення та розвитку меншовицьких осередків Катеринославської губернії в 1903 - 1907 рр. Виокремлено актуальні проблеми історії діяльності меншовиків Катеринославщини. Виявлено, систематизовано та класифіковано джерела,що містять інформацію з історії меншовиків губернії. До наукового обігу введено документи меншовицьких партійних організацій і правоохоронних органів. Розглянуто програмні засади й основні напрями партійної діяльності меншовиків Катеринославщини в 1903 - 1907 рр. Виділено два етапи, упродовж яких партійна робота меншовиків суттєво відрізнялась у сфері агітаційно пропагандистської та бойової діяльності. З'ясовано характер стосунків меншовиків з більшовиками. Проаналізовано причини їх конфронтації. Виявлено умови, за яких співробітництво реалізувалося на практиці. Одержано певний історичний матеріал, на підставі якого досліджено мережу соціал-демократичних організацій Катеринославщини, їх організаційну структуру, розглянуто основні форми та методи діяльності меншовиків, висвітлено динаміку росту чисельності членів організацій РСДРП губернії у 1903 - 1907 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ)52-48 + Ф69(4УКР-4ДНІ)2 +
Шифр НБУВ: РА365606

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шевченко В. В. 
Інвестиційний механізм управління соціальними процесами на регіональному рівні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. В. Шевченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні засади формування та функціонування інвестиційного механізму управління соціальною сферою регіону. Проаналізовано інвестиційний механізм управління соціальними процесами в регіонах на прикладі Дніпропетровської області та м. Дніпропетровськ. Запропоновано систему заходів з вдосконалення інвестиційних методів у процесі управління соціальними процесами в регіоні. Охарактеризовано існуючі інвестиційні методи управління соціальними показниками регіону, такими як регіональний індекс людського розвитку, рівень та якість життя. Встановлено, що соціальна політика - це система заходів, спрямованих на мінімізацію соціальних ризиків з метою підвищення добробуту громадян, посилення соціальної солідарності в суспільстві та соціалізації. Запропоновано концепцію інвестиційного механізму управління соціальними процесами на регіональному рівні, яка базується на основній місії - створенні цілісної комплексної системи управління соціалізацією в регіоні. Визначено основні проблеми сучасної вітчизняної соціальної сфери регіонів і запропоновано шляхи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНІ)270-56-21
Шифр НБУВ: РА382736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Щербатюк О.М. 
Комплексний механізм зміцнення конкурентних позицій місцевих товаровиробників (на прикладі м'ясо- та молокопереробних підприємств Криворіжжя): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Щербатюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади побудови комплексного механізму зміцнення конкурентних позицій місцевих товаровиробників, наведено практичні рекомендації щодо його впровадження. Опрацьовано понятійний і методичний апарат конкурентного позиціонування підприємств. Сформовано концептуальний підхід щодо побудови комплексного механізму зміцнення конкурентних позицій підприємств. Проаналізовано стан ринку м'ясо-молочної продукції та визначено його основні характеристики. Ідентифіковано конкурентні позиції криворізьких м'ясо- та молокопереробних підприємств і тенденції їх змін. Проаналізовано доцільність та наведено оцінку фінансової спроможності впровадження комплексного механізму зміцнення конкурентних позицій досліджуваних підприємств. Визначено особливості побудови та процесу впровадження комплексного механізму зміцнення конкурентних позицій місцевих виробників м'ясо-молочних продуктів з урахуванням специфіки їх продукції, зовнішнього та базпосереднього оточення. Розроблено рекомендації щодо створення підсистем забезпечення впровадження та функціонування субмеханізмів зміцнення конкурентних позицій як складових елементів стратегічного управління досліджуваними підприємствами та субмеханізму державного регулювання та підтримки зміцнення конкурентних позицій місцевих товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНІ)306.751.20-13 + У9(4УКР-4ДНІ)306.751.3-13 +
Шифр НБУВ: РА342722

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шендригоренко М.Т. 
Методика обліку, контролю і аналізу матеріальних ресурсів (на прикладі гірничовидобувних підприємств м.Кривого Рогу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.Т. Шендригоренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до вирішення питань організації обліку, контролю та аналізу матеріальних ресурсів відповідно до сучасних вимог управління. Розроблено пропозиції стосовно удосконалення порядку класифікації матеріальних ресурсів на гірничовидобувних підприємствах. Запропоновано нові форми документів, які розроблено з застосуванням АРМ бухгалтера і наведено у вигляді машинограми. Визначено напрямки удосконалення методики аналізу забезпеченості підприємства матеріальними ресурсами, ефективність яких підтверджено практично. Рекомендовано методику аналізу показників матеріаломісткості та матеріаловіддачі продукції з врахуванням особливостей гірничовидобувного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.72 + У052.9(4УКР-4ДНІ)305.4-145.72
Шифр НБУВ: РА310310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Меркушов В.Т. 
Методологія техніко-економічної оцінки проектів термореновації житлових будинків, які експлуатуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.Т. Меркушов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено загальну методологію прийняття інвестиційних рішень про термореновацію житлових будинків, що експлуатуються, на підставі технічного та економічного проектного аналізу. Удосконалено методику оцінки енергоефективності будинків шляхом уточнення кліматичних умов експлуатації будинків і методики розрахунку тепловитрат. Встановлено кількісні дані та проведено ранжування елементів огороджуючих конструкцій будинків з метою забезпечення їх енергоефективності. Сформульовано технічні вимоги до зовнішніх теплоізоляційно-оздоблювальних систем з метою розробки вітчизняних систем утеплення будинків. На основі розробленої методики проведено оцінку економічної ефективності та термінів окупності термореновації великопанельних житлових будинків. Сформульовано пропозиції щодо розвитку економічних, організаційних і правових умов енергозбереження в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.353.4 + У9(4Укр-4Дні)441.353.4
Шифр НБУВ: РА309904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ступко А. В. 
Механізм соціально-економічного розвитку малого бізнесу в регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / А. В. Ступко ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено сутність малого бізнесу в сучасних умовах ринкової економіки, компонентну будову малого бізнесу в межах регіонального підходу. Проведено комплексний аналіз стратегічної інформації стосовно показників розвитку малого бізнесу в Україні та в Дніпропетровському регіоні. Побудовано економетричну модель зв'язку між валовим внутрішнім продуктом України та обсягом реалізованої продукції (робіт, послуг) малими підприємствами України, валовим регіональним продуктом Дніпропетровської області й обсягом реалізованої продукції малими підприємствами регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНІ)291.9
Шифр НБУВ: РА380010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Рябцева І. М. 
Музичний простір Катеринославщини - Дніпропетровщини першої третини XX ст. в контексті становлення національного музичного професіоналізму: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / І. М. Рябцева ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше в українському музикознавстві досліджено музично-історичний процес на Катеринославщині - Дніпропетровщині в першій третині XX ст. як цілісного історико-культурного явища. Визначено співвідношення культурних комплексів двох провідних модусів у процесі розвитку музичного професіоналізму та культурно-мистецького життя регіону в першій третині XX ст. На основі аналізу виявлених архівних матеріалів охарактеризовано структуру й організацію начального процесу, провідні принципи навчальної, характер і типологія концертно-просвітницької діяльності музичного училища Катеринославського відділення Імператорського російського музичного товариства (1898 - 1917 рр.), приватних музичних навчальних закладів і Катеринославської консерваторії (1919 - 1921 рр.) - Музичного технікуму (1921 - 1925 рр.). Вперше констатовано вагомість національного музичного просвітництва, різноманітних форм освітньо-виховної та концертної діяльності аматорських і професійних музичних колективів і виконавців у процесі інтенсифікації націєтворчого поступу в регіоні. Вперше окреслено фази поступального розвитку музичного професіоналізму в контексті розгортання українського культурно-мистецького руху на Катеринославщині. В історію національної музичної культури повернуто забуті імена, реконструйовано творчі долі митців, які відіграли визначну роль у розвитку музичного життя не тільки регіону, а й музичного мистецтва XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4ДНІ)61-69
Шифр НБУВ: РА380237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пирог О.В. 
Науково-методичні засади оцінки і регулювання інвестиційної діяльності в промисловому секторі регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Пирог ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні питання оцінки результатів інвестиційної діяльності. Удосконалено понятійний апарат теорії інвестицій. Розвинуто науково-методичні засади обгрунтування та структурування чинників, що впливають на формування основних субстанцій і результатів інвестиційної діяльності. Обгрунтовано доцільність використання теоретичних положень системного аналізу щодо умов оцінки результатів інвестиційної діяльності. Розроблено модель даної діяльності у промисловому секторі регіону. Здійснено кластеризацію галузей промисловості регіону у координатах "інвестиційна активність - інвестиційна привабливість". Досліджено вплив інвестиційної активності та привабливості на інтегральний показник інвестиційної діяльності галузей промисловості Дніпропетровщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНІ)300-56 +
Шифр НБУВ: РА340316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Трепкачова О. 
Окупаційний режим та єврейське населення Дніпропетровщини 1941 - 1943 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Трепкачова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено катастрофу єврейського населення Дніпропетровської області в період її окупації нацистами в 1941 - 1943 рр. Проведено аналіз вивченості теми Катастрофа в сучасній науковій літературі, вивчено регіональні причини Голокосту. Розглянуто основні напрями антиєврейської політики фашистів у регіоні, надано нові дані про єврейські жертви німецького геноциду на Дніпропетровщині. Проаналізовано та розкрито міжнаціональні відносини в період окупації. Визначено економічну політику нацистів стосовно відношення до єврейського населення. Зібрано та проаналізовано інформацію про єврейське Протистояння й Опір. Наведено форми та методи проведення антирадянської й антиєврейської пропаганди окупантами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНІ)622.8 + Т3(4УКР=9Е)622.8
Шифр НБУВ: РА381170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського