Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (51)Реферативна база даних (383)Книжкові видання та компакт-диски (247)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=АФРИКАНСЬК$<.>+<.>K=ВОЇН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Умбритин, Дмитрий.
Воины-звери, воины-колдуны. Традиционные пути обретения боевой силы [Електронний ресурс] / Д. Н. Умбритин. - Минск : Харвест, 2007. - 304 с.. - (Боевые искусства)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги исследует малоизвестную, во многом загадочную сферу - методы традиционной психологической подготовки воинов, сложившиеся в далеком прошлом и дожившие до наших дней. Он рассмотрел основные разновидности таких методов: ритуалы посвящения, воинские пляски, тайные культы богов войны, шаманство, а также "йогу воинов". Материалы для своего анализа автор нашел в трудах этнографов и путешественников, описывавших жизнь примитивных племен в труднодоступных уголках Земли. Кроме того, он использовал исследования историков-востоковедов и психологов. Автору удалось представить сложные проблемы в виде, доступном широкому кругу читателей. Книга легко читается, побуждает думать, сравнивать, делать выводы.



Кл.слова:
бойові мистецтва -- африканський воїн -- американський індіанець

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Боплан, Г. Л.
Описание Украины [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Г. Л. Боплан. - М. : Древнехранилище, 2004. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Опис України" французького воїна, інженера, математика, картографа Гійома Левасера де Боплана містить багатопланову характеристику економіки, побуту та традицій українського народу, зокрема козацтва. Боплан презентував світу Україну як самостійне політичне і культурне явище у розпал визвольної війни під керівництвом Б. Хмельницького. Він же склав перші карти всієї України (Генеральна карта 1648 р., спеціальна - перша топографічна військова карта 1650 р.) та Дніпра. Нове видання праці відрізняється широким коментуванням тексту спеціалістами (істориками, культурологами, картографами, географами, етнографами).



Кл.слова:
козацтво -- мапа України

   Тип видання:   монографія   
4.


Мова і процеси суспільного розвитку [Електронний ресурс] / відп. ред. В. М. Русанівський. - К. : Наукова думка, 1980. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядаються процеси розвитку сучасних літературних мов світу, характерні ознаки мови нації - її функціональна різноманітність, тенденції збагачення словникового складу, інтернаціоналізація лексичних засобів, зокрема в галузі нової термінології, - що не однаково проявляються в старописемних і молодописемних мовах. Аналізуються процеси розвитку мов у СРСР і США, а також у країнах, що розвиваються, африканського, південноамериканського і азіатського континентів. Для мовознавців - дослідників, викладачів і студентів, суспільствознавців, вчителів, лекторів і пропагандистів.



Кл.слова:
літературна мова -- мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Котляр, М. Ф.
Київський літопис XII століття [Електронний ресурс] : історичне дослідження / М. Ф. Котляр. - К. : Ін-т історії України НАНУ, 2009. - 316 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Складова частина Південноруського ізвода кінця XIII - початку XIV ст., що звичайно публікується за Іпатіївським списком XV ст. Київський літописний ізвод не має собі рівних в давньоруськом письменстві за різноманітністю і багатством історичної інформації й надзвичайно високими літературно-художніми властивостями Досі в науці немає єдності поглядів щодо структури і джерел цієї видатної пам'ятки давньоруської літератури XII ст. Автор висуває і розвиває думку, що Київський літопис складається в основному з великих і малих воїнських повістей, з'єднаних суто літописними статтями. Він пропонує розроблену ним структуру пам'ятки, вказує її джерела, розкриває її можливості в дослідженнях з давньоруської історії. Праця розрахована на науковців - істориків і філологів, - викладачів вузів, студентів і на широкий загал любителів минувшини.



Кл.слова:
Київ -- Русь

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
6.

Ribeiro, J.
Catimbo [Electronic resource] : magia do nordeste / J. Ribeiro. - Rio de Janeiro : Pallas, 1992. - 128 с.
Переклад назви: Катімбо. Магія північного сходу

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Catimbó це певний набір магічно-релігійної діяльності, що відбуваються на північному сході Бразилії. Відомий з середини сімнадцятого століття, Catimbó є результатом злиття практики магії з Європи і корінних ритуалів шаманізму, який додається в контексті переконання католицизму. В сфері богослужіння, африканських впливів можна відзначити, однак, як обмежений.



Кл.слова:
езотерика -- магія

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Wagner, P.
Pictish warrior AD 297-841 [Electronic resource] / P. Wagner. - Oxford : Osprey Publishing, 2002. - 64 p.. - (Warrior)
Переклад назви: Воїн-пікт 297-841 н.е.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


First mentioned by name in AD 297, the Picts inhabited Northern Britain from the end of the 3rd century AD to the 9th. They rose to power in the devastation following Emperor Septimus Severus's repression of the Caledonians in AD 208, and dominated Northern Britain for over 500 years, before vanishing mysteriously. The Picts represent a high point of Celtic civilisation, remaining free and unconquered beyond the borders of the Roman world, and rising to become the first barbarians to form a recognisable 'nation'. This title takes a detailed look at their origins, and examines Pictish heroic and warrior society, covering education and training, appearance and equipment, the status of women, and the experience of battle.



Кл.слова:
імператор -- війна -- армія

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Turnbull, S.
Mongol warrior 1200-1350 [Electronic resource] / S. Turnbull. - Oxford : Osprey Publishing, 2003. - 64 p.. - (Warrior)
Переклад назви: Монгольський воїн 1200-1350

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The Mongol warriors are one of the great success stories of world military history. Under the leadership of Genghis Khan and his successors the Mongols conquered much of the known world, fighting in territory ranging from the frozen steppes, the wilderness of Palestine, the jungles of Java and the great rivers of China. Through all this they showed a remarkable ability to adopt, adapt and improve a vast range of military techniques and technology, from siege weapons to naval warfare. This book tells the story of this remarkable military organisation, including details of weaponry, tactics, training and beliefs.



Кл.слова:
війна -- армія -- монгол

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Анисимов, Е. В.
Древняя Русь [Електронний ресурс] : рюриковичи: школьный путеводитель / Е. В. Анисимов. - СПб. : БКК, 2010. - 112 с.. - (Узнай мир)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Около восьмисот лет Россией правила династия Рюриковичей - потомков варяга Рюрика. За эти столетия Россия стала европейским государством, приняла христианство, создала самобытную культуру. Разные люди сидели на русском троне. Среди них были выдающиеся правители, думающие о благе народов, но много было и ничтожеств. Из-за них к XIII веку Русь распалась как единое государство на множество княжеств, стала жертвой монголо-татарского нашествия. Лишь с большим трудом возвысившаяся Москва к XVI веку сумела создать государство заново. Это было суровое царство с деспотичным самодержцем и молчащим народом. Но и оно пало в начале XVII века... Для среднего и старшего школьного возраста.



Кл.слова:
заснування держави -- воїн -- Київська Русь

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Фетисов, А. А.
Викинги. Между Скандинавией и Русью [Електронний ресурс] / А. А. Фетисов, А. С. Щавелев. - М. : Вече, 2009. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хорошо ли мы знаем, кто такие викинги - эти великие и суровые воители Севера? Какую роль они сыграли в истории Руси? Уже написано немало книг о викингах, об их боевых походах и океанских странствиях — вплоть до Гренландии и Северной Америки. Но с каждой, неизвестной прежде сагой (а именно такая встреча ожидает читателя в этой книге!) мы открываем для себя заново забытый мир, в котором слагают свои песни седые скальды, и воины бестрепетно встречают смерть, зная, что им завещана светлая Валгалла.



Кл.слова:
вікінг -- воїн -- сага

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Бондаренко, Г. В.
Повседневная жизнь древних кельтов [Електронний ресурс] / Г. В. Бондаренко. - М. : Молодая Гвардия, 2007. - 396 с.. - (Живая история: Повседневная жизнь человечества)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассказывается о повседневной жизни древних и средневековых кельтов Британских островов. Затрагиваются самые различные ее стороны - время и пространство, брак и семья, война и гостеприимство, экономика и власть. В повествовании излагаются многочисленные мифы и легенды кельтов, многие из которых не переводились на русский язык.



Кл.слова:
воїн -- міф -- легенда

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Пилат, В.
Бойовий гопак [Електронний ресурс] / В. Пилат. - Л. : Галицька видавнича спілка, 1999. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглядаються історичні, технічні та світоглядні проблеми українського бойового мистецтва. Автор на підставі вивчення багаточисельних історичних друкованих джерел, аналізу матеріалів народного фолькльору й стародавніх вірувань частково відродив і пристосував до сьогодення один із різновидів бойового вишколу лицарів України - Гопак. Висвітлено особливості світогляду воїнів Гопака. Технічні елементи подані у такий спосіб, щоб кожен бажаючий міг самотужки вивчити головну техніку бойового Гопака. Правила і вимоги на рівні майстерності допоможуть зрозуміти особливості бойового вишколу. Книга є навчально-методичним підручником для учнів Центральної Школи Бойового Гопака, а також розрахована на фахівців бойових мистецтв і спорту, військовослужбовців Збройних Сил України, працівників органів безпеки і правопорядку в Українській Державі, мистецтвознавців; на усіх свідомих українців що відчувуають у собі дух Воїна.



Кл.слова:
бойове мистецтво -- спорт

   Тип видання:   наукове видання   
13.


Винайдення традиції [Електронний ресурс] / за ред. Е. Гобсбаума, Т. Рейнджера. - К. : Ніка-Центр, 2005. - 24 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Винайдення традиції» - одна з найвідоміших і найвпливовіших книг з історії ідей. Вперше вона вийшла 1983 р. і відтоді витримала щонайменше 12 перевидань різними мовами. У книзі на багатому фактичному матеріалі шотландської, англійської, британської, валлійської, колоніальної індійської та африканської історії проаналізовано, як винаходять нові та переформульовують старі традиції, видаючи їх за давні й сталі. Під «винайденими традиціями» в книзі маються на увазі культурні практики, які ставили за мету легітимізувати інституції, виразити належність до спільноти і прищепити певні цінності через наголошування на історичній давності, часто фіктивній. Книга має ґрунтовний науковий апарат і розрахована на істориків, культурологів, фахівців з інтелектуальної історії, студентів-гуманітаріїв.



Кл.слова:
влада

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Ki-Zerbo, J.
História geral da África, I [Electronic resource] : metodologia e pré-história da África / J. Ki-Zerbo. - [S. l.] : UNESCO, 2010. - 992 с.
Переклад назви: Загальної історії Африки I: Методологія і африканських передісторій

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Os autores são responsáveis pela escolha e apresentação dos fatos contidos neste livro, bem como pelas opiniões nele expressas, que não são necessariamente as da UNESCO, nem comprometem a Organização. As indicações de nomes e apresentação do material ao longo deste livro não implicam a manifestação de qualquer opinião por parte da UNESCO a respeito da condição jurídica de qualquer país, território, cidade, região ou de suas autoridades, tampouco da delimitação de suas fronteiras ou limites.



Кл.слова:
історія -- культура

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Савчин, О. М.
"Неправильний" погляд на війну [Електронний ресурс] : збірка / О. М. Савчин. - [Б. м. : б. в.], 2011. - 138 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Чи виявиться сучасне суспільство спроможним відмовитися від усталених ідеологем та догматів, де все поділено на своїх та чужих, на чорне та біле, ворогів та визволителів, героїв та зрадників? Український вимір окупації років Другої світової війни – це й подвиг мільйонів воїнів Червоної армії, і тавро запроданців для тих, хто опинився у полоні.



Кл.слова:
війна -- історичний факт -- ревізіонізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Борець-Чумак, Ю.
Рейд без зброї. УПА на заході [Електронний ресурс] : спогади / Ю. Борець-Чумак. - К. : Українська видавнича спілка, 1989. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


ЮрІЙ Борець-Чумак уже відомий українським читацьким кругам Із своєї першої повісті "У вирі боротьби", яка появилася 1971 р. у видавництві Спілки Української Молоді. Спогади "Рейд без зброї" може підказувати читачеві зосередження автора на житті упістів на Заході. Але так воно не є на ділі. Будучи відданим бойовиком української визвольної справи, автор постійно повертає в Україну, а сторінки його опогадів заповнені даними про визначних людей підпілля, події, геройську боротьбу. Це надає його спогадам особливу вартість для виховних і дослідницьких потреб. Описані автором підпільники й епізоди подій по обидвох сторонах "залізної заслони" пригадують про незрівняне геройство Воїнів України і реалістично насвітлюють дійсність на теренах під московською займанщиною і в світі. Цікаво і кольористо зафіксував автор свої і своєї дружини враження і спостереження з "рейду без зброї" довкола світу, зустрічей та розмов з багатьома українськими діячами та друзями з ОУН і УПА.



Кл.слова:
боротьба -- визвольна армія -- історія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Сушинський, Б.
Козацькі вожді України [Електронний ресурс] : історія України в образах її вождів та полководців XV-XIX ст.: в 2 кн. / Б. Сушинський. - О. : Кирилиця, 2004

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1, 2 : Лицарі дикого поля; Клейнади козацької слави. - 585 с.

Кн. 3 : Полум'я "Великої руїни". - 573 с.


«Козацькі вожді України. Історія України в образах її вождів та полководців XV-XIX ст.» — унікальне видання, в якому подаються історико-літературні есе про відомих, маловідомих, або й зовсім невідомих широкому загалу — всього 205 імені — військових діячів України, через долю яких пізнаємо мужню, трагічну і, водночас, славну півтисячолітню історію нашої Вітчизни. Характерною ознакою есе є те, що письменник відходить від традиційних «виразно класових», а отже, упереджених оцінок діянь багатьох українських полководців. Об'єктивно аналізуючи військову та політичну ситуації, в яких їм доводилося діяти, автор нерідко вступає в полеміку з деякими істориками, знімаючи з українських лицарів давнє тавро «зрадників», «відступників», відкидаючи неприпустимий тон зверхності при оцінці ролі в нашій історії окремих її постатей. Автором цих есе є відомий письменник та історик, автор понад п’ятдесяти художніх та історико-публіцистичних книжок, лауреат Міжнародної літературної премії ім. О. Дюма, академік Богдан Сушинський. Майже всі есе публікувалися в періодиці і викликали значний громадський та читацький інтерес, котрий засвідчує, що книга ця має велике пізнавальне значення як для учнів та студентів, так і для вчителів, викладачів вузів, науковців, всіх, хто цікавиться історією України. Цілком природно, що вона є чудовим посібником для патріотичного виховання воїнів Української армії.



Кл.слова:
козак -- гетьманство -- Військо запорізьке

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Kelsall, T.
Culture under cross-examination. International justice and the special court for Sierra Leone [Electronic resource] / T. Kelsall. - Cambridge : Cambridge university press, 2009. - 312 p.
Переклад назви: Культура під перехресним допитом: Міжнародне правосуддя та Спеціальний суд для Сьєрра-Леоне

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
африканська справа -- міжнародне право

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Шинни, Питер.
Нубийцы. Могущественная цивилизация древней Африки [Електронний ресурс] / Питер Шинни. - М. : Центрполиграф, 2004. - 279 с.. - (Загадки древних цивилизаций)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги, знаменитый археолог, познакомит вас с обычаями и традициями древней страны, которая у различных народов и в разные времена именовалась как Нубия, Та-Сети, Куш, Напата и, наконец, - Мероэ. Могущественное африканское государство процветало с VI века до н.э. по III век н.э. Его влияние распространялось на сотни километров вдоль Нила. Вы узнаете о "трапезе солнца", об археологических экспедициях, которые открыли миру керамику, ювелирные изделия, множество металлических изделий тонкой работы, гробницы и культовые сооружения.



Кл.слова:
давні цивілізації -- африканська держава

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Відейко, Михайло Юрійович.
Подорож до прадавньої країни [Електронний ресурс] / Михайло Відейко. - К. : Вища школа, 2011. - 167 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спробуйте уявити собі багату, заможну країну, обмежену на заході Карпатами, а на сході — Дніпром. Край, мешканці якого живуть у достатку, ведуть жваву та вигідну торгівлю із Заходом і Сходом. ТІЇ мешканці широко відомі у навколишньому світі як хлібороби і вмілі майстри, могутні та відважні воїни, мудреці. Країна, мешканці котрої не потребують жодної візи, щоб перетнути всю Європу — аж до узбережжя Атлантичного океану. Країну, добробуту якої, можливо, заздрили її сусіди на півночі, сході та півдні. Ні, це не така собі казка із прийдешніх століть чи модерна комп’ютерна гра про державу Україна, котра успішно інтегрувалася, нарешті, у Європейську спілку. Ні, це зовсім не казка з майбутнього і не гра. Це наукова реконструкція, зроблена на підставі археологічних джерел—решток давно зниклих із поверхні землі поселень і поховань та знайдених у них посуду, інструментів, зброї при підтримці цілого арсеналу природничих наук — від геофізики до молекулярної біології. Це всього лише спомин про прадавню країну, котра існувала на цій землі ще якихось 5000 років тому. Це спогади про країну, мешканцям якої ми багато чим завдячуємо, історія якої стала інтегральною складовою історії України. І нині серед нас живе чимало людей, чиї предки багато тисячоліть тому створили це диво на землях між Карпатами і Дніпром — Трипільський Світ.



Кл.слова:
Україна -- історичні події
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського