Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю955.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Куєвда В. Т. 
Традиційність як спосіб буття людини / В. Т. Куєвда. - К. : "Знання", 1998. - 23 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp. - рус.

Аналізуються поняття традиції й традиційності як соціально-психологічної закономірності суспільної спадкоємності, розглядаються особливості психологічних чинників реалізації традицій, співвідношення інноваційних впливів у психологічному просторі дії традиції. Звертається увага на традиційність як об'єктивну реальність, що існує поза свідомістю людини, істотно впливає на формування її світогляду і способу життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.5 + Ю6*326.3 + С5*122.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Скуловатова О. В. 
Міфологеми як чинник формування традиційної картини світу людини автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О. В. Скуловатова; Ін-т психол. ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2009. - 16 c. - укp.

Здійснено історико-психологічний аналіз генези міфологеми "доля" як одного з базових чинників традиційної картини світу людини. Обгрунтовано поняття "міфологема", запропоновано методику дослідження міфологем у рамках психосемантичної парадигми на основі методу асоціативного експерименту. Визначено, що традиційна картина світу людини є фактором детермінації поведінки і настанов, що об'єктивує світовідчуття та світорозуміння людини. Сформульовані висновки містять нові теоретико-концептуальні положення про місце та значення міфологеми "доля" в структурі традиційної картини світу людини, про її психологічні функції та механізми актуалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ю955.5 + Ю212.73

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Донченко О.  
Архетип як носій колективної пам'яті / О. Донченко // Соц. психологія. - 2010. - № 6. - С. 3-11. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Феноменологія архетипу потребує відповідей на багато питань, зокрема й на головні: який рівень психічного репрезентують архетипи? Що відтворює архетип як носій колективної пам'яті - істину, від збереження якої залежить існування людства, чи випадкові сюжети, форми, смисли? Чи містить архетип у своїх образах і формах мораль для людства, елементи системи заборон, табу, основних правил людського життя? Як працює архетип? Що треба знати управлінцеві, політику, бізнесмену про вплив архетипів на людей?


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.5-953.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Власов Г. В. 
Психологія у сфері соціального захисту населення : навч.-метод. посіб. для студентів ВНЗ / Г. В. Власов, В. Г. Власов, В. І. Хоронжук; Миколаїв. нац. ун-т ім. В.О. Сухомлинського. - Миколаїв : ІЛІОН, 2013. - 173 c. - Бібліогр.: с. 167-172 - укp.

Розглянуто предмет психології у сфері соціального захисту населення, її структуру, функції та основні поняття. Надано основні поняття психології соціальної роботи. Висвітлено антропологічні концепції та ідеї сучасної соціології. Викладено основи психологічної практики у сфері соціального захисту населення. Розглянуто загальнопсихологічні теорії особистості, її біологічні, фізіологічні, психологічні, конституціонально-психологічні та клінічні типології. Розкрито особливості соціально-психологічної роботи з різними групами населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю955.5 я73 + С4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Заверуха О. Я. 
Соціально-психологічні особливості проявів адикції та їх корекція у підлітків з сімей трудових мігрантів : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / О. Я. Заверуха; Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. - Сєвєродонецьк, 2020. - 20 c. - укp.

Узагальнено та систематизовано поведінкові патерни та психогенезу проявів адикції у підлітків із сімей трудових мігрантів. Виокремлено соціально-психологічні особливості проявів адикції та їх корекції. Визначено соціально-психологічну типологію підлітків з адиктивною поведінкою із сімей трудових мігрантів. Розкрито концептуальні засади комплексної соціально-психологічної програми корекції проявів адикції у підлітків із сімей трудових мігрантів, ефективність якої забезпечена принципами її побудови та функціонування. Зазначено, що програма спрямована на вироблення механізмів повноцінної компенсації сімейної депривації, набуття здатності до формування розширеного досвіду поведінкових реакцій у різних життєвих ситуаціях, більш повне та адекватне сприйняття себе і своїх якостей у статичному та динамічному аспектах. Визначено основні складові ефективної реалізації комплексної соціально-психологічної програми корекції проявів адикції із задіянням методів системної сімейної психотерапії для роботи у групах, когнітивно-поведінкового та тілесно-орієнтованого підходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.2-353.3-81 + Ю955.5-734-81 + С5*665.24*4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444761 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського