Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (84)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш100.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Космеда Т.А. 
Аксіологічні аспекти прагмалінгвістики: засоби вираження категорії оцінки в українській та російській мовах: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01; / Т.А. Космеда ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Вперше у вітчизняному мовознавстві зроблено спробу теоретичного осмислення універсальної лінгвістичної категорії оцінки. Доведено можливість розвитку аксіологічної прагмалінгвістики як нового напряму, в межах якого описано ознаки категорії оцінки в статиці та динаміці; враховано основні досягнення української лінгвофілософської думки, нового та новітнього мовознавства. Оцінку визначено як стуктурно-, функціонально- та прагмасемантичну категорію; подано характеристику типів класифікації значень категорії оцінки; описано засоби її вираження у проекції на текст. Вивчено оцінку в ракурсі мовленнєвих і міжмовних процесів конотації, нейтралізації/актуалізації, запозичення, міжмовної аналогії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.1
Шифр НБУВ: РА314849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Степанюк Н.В. 
Засоби інтеграції іншокодових повідомлень у текст (на матеріалі наукової та художньої англомовної прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Степанюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження іншокодових включень, що функціонують у англомовних наукових та художніх творах. Описано зв'язок вербального тексту та іншокодових включень за допомогою спільної змістовно-фактуальної інформації, теми, образу автора, концепту, художнього простору, часу та стилістичних засобів. Вивчено формально-структурні зв'язки різнокодових повідомлень: їх змістовну, мовну зв'язність та візуальну співвіднесеність. У процесі дослідження змістовної зв'язності вербальних та іншокодових повідомлень використано поняття автосемантії та синсемантії складників полікодового тексту. Розглянуто фактори, які впливають на засоби інтеграції іншокодових фрагментів у цілісний текст, доведено вплив функціонального стилю твору, його жанрової специфіки й фактора адресата на типи іншокодових повідомлень, їх функції у комунікативній та мовній структурі цілого тексту, а також на засоби їх інтеграції у текст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.15 + Ш143.21-712 + Ш5(0)943.21-334
Шифр НБУВ: РА320224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Єрмоленко С.С. 
Знакова структура мовної одиниці в комунікативно-епістемічній перспективі: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / С.С. Єрмоленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Проведено дослідження теоретичних і методологічних проблем, пов'язаних з визначенням способу відображення конкретного смислового підходу до мовного моделювання дійсності у знаковій структурі мовних одиниць, що беруть участь у даному процесі. Проаналізовано характер взаємовідношень між комунікативно-епістемічними рисами фольклорно-міфологічного та літературно-художнього типів дискурсу та семіотичними й іншими властивостями паремійних утворень іконічного характеру й інтенціонально вжитих одиниць перцептивного дейксису. Обгрунтовано методологічні засади та способи дослідження мовних і семіотичних властивостей епістеміко-комунікативних дискурсивних різновидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.1 + Ш401.171 + Ш201.7 +
Шифр НБУВ: РА348658

Рубрики:

      
4.

Гончаренко М.В. 
Логіко-філософські принципи прагматики мови (аналіз концепції "мовних ігор" Л.Вітгенштейна): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.06 / М.В. Гончаренко ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджується концепція "мовних ігор" Л.Вітгенштейна, що є основоположною для генези як принципів прагматики мови, так і принципів логічної прагматики. На підставі проведеного аналізу концепції "мовних ігор" запропонована семантична відносність "значення слова". Структура семантики "мовних ігор" розглянута як структура семантики "можливих світів", так як критерій "достовірності" Л.Вітгенштейна передбачає нескінченну множину істинних значень перемінних у різних контекстах чи за різного "стану речей". Інтенсіональне значення детермінується його екстенсіоналом ("значення слова - це його вживання" Л.Вітгенштейн).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ВЕЛ)6-671.224 + Ю252:Ш1 + Ш100.1

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Коротченко Ю.М. 
Моделювання знакових структур (на матеріалі текстів культури): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / Ю.М. Коротченко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано синтаксну модель знака, що дає змогу узагальнити наявні підходи до знакових явищ. Зазначено, що денотативна модель не може бути застосована до знакових комплексів культури. Показано, що структурно-аксіологічна модель знака дає змогу включити до сфери знакового аналізу природну мову та знакові комплекси культури завдяки введенню додаткової характеристики знака - цінності. Синтаксна модель узагальнює денотативний і структурно-аксіологічний підходи до знака на підставі введення до знакового аналізу двох нових термінів - синтаксу та семіотичної здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.1 + Ю224.22 +
Шифр НБУВ: РА327694

Рубрики:

      
6.

Черненко Г.А. 
Моделювання інтерпретації семантичних аномалій (на матеріалі мовних суперечностей): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Г.А. Черненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено динамічне моделювання інтерпретації семантичних аномалій (на основі матеріалу мовних суперечностей). Проаналізовано семантико-синтагмантичну структуру мовних суперечностей (МС). Описано три інтерпретаційні моделі, відповідно до яких відбувається розуміння МС реципієнтом. Розроблено методику обчислювання ступеня значущості вербального контексту в інтерпретації МС. Доведено релятивність семантичної норми та її залежність від функціональних характеристик проаналізованого тексту. Обгрунтовано доцільність використання дихотомії "нормативний ступінь конвенціалізованості /нормативний ступінь довільності" замість дихотомії "семантична норма /семантична аномалія".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.1 + Ш103.1
Шифр НБУВ: РА312214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Анохіна Т. О. 
Невербальні та вербальні засоби екстеріоризації силенціального ефекту в англомовному художньому дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т. О. Анохіна ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено статус мовчання як силенціальний компонент невербальної комунікації. Доведено, що комунікативне мовчання позначено абсолютною антропоцентричністю, ситуативністю, гетерогенністю психологічних та ментальних витоків. Виокремлено графічні та вербальні знаки відтворення та базові номінації мовчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш100.15 +
Шифр НБУВ: РА342845

Рубрики:

      
8.

Янова О.А. 
Номінативно-комунікативний аспект позначення усмішки як компонента невербальної поведінки (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.А. Янова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості мовної опосередкованості усмішки як компонента невербальної поведінки. На підставі результатів дослідження лексикографічного й ілюстративного матеріалів встановлено основні розряди мовних одиниць, які використовуються для позначення усмішки в сучасній англійській мові. Визначено характер їх семантичної організації та способи класифікації. Запропоновано систематизацію корпусу лексичних одиниць, що експлікують якісні характеристики усмішки, виявлено й конкретизовано закономірності функціонування мовних засобів позначення усмішки з позиції теорії емотивності. На підставі характеру взаємозв'язку емотивного та інтенсифікуючого потенціалів номінацій усмішки обгрунтовано роль даних одиниць у створенні прагматичного ефекту виразності художнього тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5 + Ш100.15
Шифр НБУВ: РА317626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського