Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-712$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Ільченко О.М. 
Етикетизація англо-американського наукового дискурсу: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / О.М. Ільченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 37 с. — укp.

Досліджено етикетизацію сучасного англо-американського наукового дискурсу як специфічну функціонально-комунікативну категорію, за допомогою якої реалізується персуазивна інтенція адресанта щодо поліпшення ефективності комунікації. Засобами передачі категорії етикетизації є комплекс вербальних текстуальних структурно-композиційних та інтерперсональних комунікативних одиниць, ряд яких є культурно забарвленими, а також невербальні візуально-риторичні засоби. До мовних засобів передачі етикетизації належать апроксиматори, індикатори епістемічної модальності, поступки та протиставлення, некатегоричного заперечення, умови, засоби вираження деперсоналізації, волюнтативної й деонтичної модальності, а також оцінні та емоційно-експресивні номінації, риторичні запитання і гіпофори. Етикетизація передається через модуляції категоричності та некатегоричності номінацій з тяжінням до некатегоричності на рівнях слова, речення й тексту та через структурування тексту. Стратегіями етикетизації є "зменшення" впливу на адресата, вуалювання негативної думки, виявлення солідарності з адресатом, привертання його уваги, полегшення декодування інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712
Шифр НБУВ: РА320151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Степанюк Н.В. 
Засоби інтеграції іншокодових повідомлень у текст (на матеріалі наукової та художньої англомовної прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Степанюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження іншокодових включень, що функціонують у англомовних наукових та художніх творах. Описано зв'язок вербального тексту та іншокодових включень за допомогою спільної змістовно-фактуальної інформації, теми, образу автора, концепту, художнього простору, часу та стилістичних засобів. Вивчено формально-структурні зв'язки різнокодових повідомлень: їх змістовну, мовну зв'язність та візуальну співвіднесеність. У процесі дослідження змістовної зв'язності вербальних та іншокодових повідомлень використано поняття автосемантії та синсемантії складників полікодового тексту. Розглянуто фактори, які впливають на засоби інтеграції іншокодових фрагментів у цілісний текст, доведено вплив функціонального стилю твору, його жанрової специфіки й фактора адресата на типи іншокодових повідомлень, їх функції у комунікативній та мовній структурі цілого тексту, а також на засоби їх інтеграції у текст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.15 + Ш143.21-712 + Ш5(0)943.21-334
Шифр НБУВ: РА320224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Подолкова С.В. 
Засоби реалізації комунікативності у науково-технічних текстах (на матеріалі текстів технічної реклами і анотацій науково-експериментальних статей): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.В. Подолкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено лексичні, синтаксичні та структурні засоби реалізації комунікативності у текстах технічної реклами та анотацій науково-експериментальних статей. Комунікативність трактовано як здатність тексту передавати інформацію, що забезпечує найефективнішу реалізацію комунікативного наміру автора. Характер мовних одиниць та структурно-композиційна організація текстів, зазначених жанрів, обумовлені їх комунікативними функціями. Домінуюча комунікативна функція текстів технічної реклами - вплив на цільового читача і переконання його в перевагах рекламованого об'єкта - реалізується за допомогою епістемічних та лінгвістичних засобів, що одночасно впливають на інтелект і почуття адресата. Експресивно-емоціонально-оцінні засоби у текстах технічної реклами допомагають передати технічну інформацію з максимальною ефективністю. Вплив анотацій до текстів науково-експериментальних статей здійснюється фактичною стороною інформації та її вірогідністю, що обумовлено провідною комунікативною функцією текстів даного жанру - функцією повідомлення. Домінуюча експліцитна фактична інформація є засобом реалізації комунікативності на рівні змісту. Кожний елемент композиції текстів технічної реклами має конкретну прагматичну задачу, виконання якої забезпечило реалізацію прагматичної настанови тексту. Принцип подання інформації у текстах (переважно дедуктивний) має на меті реалізацію прагматичної спрямованості. Лексичні, синтаксичні, структурно-композиційні особливості досліджуваних текстів є засобами реалізації їх комунікативності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712
Шифр НБУВ: РА313170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бровченко І. В. 
Концептуальна метафора у кліше англомовного наукового тексту: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / І. В. Бровченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Надано результати лінгвокогнітивного дослідження концептуальних метафор, що лежать в основі метафоричних виразів - кліше англомовного наукового тексту. Аналіз фактичного матеріалу - 3 320 автентичних кліше-метафор - проведено на підставі положень, розроблених у теорії концептуальної метафори, фреймовій семантиці та когнітивній граматиці. Передумовою появи концептуальних метафор як номінативної основи наукових кліше є взаємодія референтного поняттєвого простору, концептосфери "наукова діяльність", з корелятивними поняттєвими доменами. Концептосфера "наукова діяльність" упорядкована на підставі багатовимірної концептуальної моделі "мережі-в-мережах", за допомогою якої встановлено поняттєві домени, що конститують концептосферу, та зв'язки між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712
Шифр НБУВ: РА381149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вострова С.В. 
Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні особливості сучасного англомовного медичного дискурсу (на матеріалі медичних текстів з проблематики ВІЛ/СНІДу): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.В. Вострова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано поєднання лінгвокогнітивного та комунікативного підходів до вивчення англомовного медичного дискурсу (АМД) з проблематики ВІЛ/СНІДу в його письмовій формі та досліджено характерні особливості комунікативної ситуації, що впливають на вибір мовних засобів подачі інформації. Із застосуванням нових методик, розроблених у когнітивній лінгвістиці, встановлено основні риси АМД як виду професійного спілкування, визначено його місце в системі професійного спілкування, а також комунікативні стратегії та тактики адресанта АМД. Виявлено концептуальну структуру АМД з проблематики ВІЛ/СНІДу. Знайдено зв'язок між складовими концептуальних структур та основні чинники їх мовного варіювання. Визначено роль концептуальних метафоричних моделей у відтворенні референтної ситуації "Перебіг і лікування хвороби".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712 +
Шифр НБУВ: РА324639

Рубрики:

      
6.

Багрій О. і. 
Наукова дискусія: дискурсивні та прагмариторичні характеристики (на матеріалі англомовних статей середини ХХ - початку ХХІ сторіч.): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. і. Багрій ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено писемну наукову дискусію з огляду на її дискурсивні, жанрові, аргументативні, прагмариторичні та мовні характеристики. Розглянуто специфіку дискурсивної організації дискусійних фрагментів та показано впливовий потенціал їх дискурсивної структури. Зроблено висновок про те, що через продуману послідовність дискурсивних процедур реалізовано комунікативно-прагматична складова тексту, спрямована на переконання опонента та цільової аудиторії читачів. Розглянуто типові й аргументативні стратегії та риторичні прийоми наукової дискусії, які розглянуті як логічні й експресивно-емоційні засоби переконання, що разом визначають комлексну природу впливу наукового дискусійного тексту. З'ясовано, що провідними засобами переконання у науковій дискусії виступають раціональні засоби - різні дискурсивні процедури обгрунтування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712
Шифр НБУВ: РА369551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Жук Л.Я. 
Приклад як тип тексту: лінгвостилістичні та прагматичні аспекти (на матеріалі англійської дидактичної літератури): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Я. Жук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне системне дослідження лінгвостилістичних і прагматичних характеристик англомовного тексту прикладу, розроблено теоретико-практичний підхід до аналізу функціонування текстів прикладів у підмовах економіки й психології дидактичної літератури наукового функціонального стилю. Уперше виявлено механізм дії та закономірності функціонування текстових категорій і лінгвостилістичних засобів сучасних текстів прикладів у контексті досягнення прагматичного ефекту в зоні адресата. Виділено інваріантну модель текстів прикладів, визначено константні та факультативні компоненти цієї моделі. З'ясовано типологічні характеристики текстів прикладів. Систематизовано функції текстів прикладів. Виявлено різновиди базових композиційно-мовленнєвих форм, що з'єднують семантичний і структурний план у текстах прикладів. На засадах аналізу композиційно-змістових, типологічних і функціональних характеристик розроблено визначення прикладу як типу тексту та стилістичного прийому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-712 +
Шифр НБУВ: РА334287

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського