Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (193)Книжкові видання та компакт-диски (413)Журнали та продовжувані видання (232)
Пошуковий запит: (<.>U=С1(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Краснодемська І.Й. 
Внесок вчених української діаспори європейських країн у розвиток українознавства (20 - 60-ті рр. XX ст.).: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 09.00.12 / І.Й. Краснодемська ; Нац. НДІ українознав. — К., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано напрями, зміст і форми українознавчих досліджень. Розкрито внесок дослідників на еміграції у визначенні концептуальних підходів і теоретико-методологічних засад розвитку українознавства як єдиної системи наукових інтегративних знань, формуванні його джерельних, історіографічних і історіософських основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР) + Ч213(4=УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА370109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Кітов Д.Ю. 
Дніпро як феномен етнічної культури й традиційного світогляду в контексті українознавства: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.12 / Д.Ю. Кітов ; Нац. н.-д. ін-т українознав. Мін-ва освіти і науки України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості формування світогляду українців через вияви ставлення до великої Ріки. Уточнено знання щодо культового значення води, давніх звичаїв, обрядів і вірувань населення Наддніпрянщини. Визначено роль Дніпра, яку він відіграв у становленні й існуванні Запорозького козацтва, як об'єднувального чинника українських земель часів козацтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР) + Т52(45=УКР)-7
Шифр НБУВ: РА372838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Надєїн І. О. 
Культуротворча діяльність політичної еліти України: історична традиція та сучасний стан: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 09.00.12 / І. О. Надєїн ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження підходів і концепцій розуміння сутності феномену політичної еліти. Проаналізовано умови та визначено шляхи формування культуротворчої діяльності політичної еліти від Київської Русі до сьогодення. Досліджено історичні умови становлення сучасної політичної еліти нашої країни в історичній ретроспективі. Визначено особливості й основні моделі діяльності сучасної української політичної еліти, за умов трансформації суспільства від тоталітарного до демократичного через прискорену модернізацію. Розкрито питання трансформації української політичної еліти, культурної політики сучасної української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА372976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гомотюк О.Є. 
Становлення і розвиток наукових засад українознавства (90-ті рр. XIX - перша третина XX ст.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 09.00.12 / О.Є. Гомотюк ; МОН України. НДІ українознав. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку наукових засад українознавства, розкрито їх сутність і значення в процесі інституціалізації комплексної системи знань про Україну та українців. Проаналізовано концептуальні підходи засновників наукового українознавства щодо визначення завдань і функцій наукової дисципліни. Висвітлено питання організаційного розвитку українознавства, становлення його освітніх і дослідницьких інституцій. Виокремлено українознавчий компонент у структурі всієї науки, висвітлено внесок у його збагачення учених Харківського, Київського, Одеського, Львівського та Чернівецького університетів, наукових товариств. Реконструйовано специфіку розгортання українознавчих студій в УСРР, на території Західної України та в еміграції, проаналізовано якісні зміни у формах і змісті наукових досліджень у період українського державотворення 1917 - 1920 рр. Розглянуто процес радянізації українознавства у контексті політки "українізації", активізації та заборони наукових досліджень за умов утвердження тоталітарного режиму та проведення антиукраїнських репресій. Узагальнено історичний досвід розвитку українознавста та розроблено пропозиції щодо подальшого розвитку українознавчих досліджень і підвищення їх ролі на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР) + С1(4УКР) + С1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357261

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Нагірняк О.Р. 
Становлення та розвиток українознавчих досліджень у системі університетських центрів і провідних наукових організацій Наддніпрянської України (остання чверть XIX ст. - 1917 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / О.Р. Нагірняк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше здійснено узагальнювальний аналіз процесу українознавства з використанням наукових принципів і методів дослідження, сучасних теоретико-методологічних засад українознавчої науки. Вивчено наукову творчість найбільш відомих вчених наприкінці XIX - початку XX ст. (М.Грушевського, М.Сумцова, Д.Багалія, А.Кримського), їх внесок у розвиток українознавчих досліджень у вищих навчальних закладах, наукових установах, інших інституціях. Узагальнено досвід діяльності провідних організацій Наддніпрянської України у даній сфері. На базі широкого кола джерел і наукової літератури докладно висвітлено роль Київського, Харківського, Новоросійського (Одеського) університетів у розгортанні українознавчих досліджень, розглянуто основні напрями та форми діяльності Українського Наукового Товариства та Харківського історико-філологічного товариства у становленні наукового українознавства, розвиток якого здійснювався на концептуальному та дослідницькому рівнях. Показано значення та місце українознавчих розробок даного періоду для активізації українського національно-визвольного руху, піднесення української національної самосвідомості, розкрито внесок учених у процес формування та становлення національної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР)52 г + Ч483(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА337559

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мельник Л.М. 
Українознавчий контекст науково-педагогічної та видавничої діяльності Осипа Бодянського: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Л.М. Мельник ; НДІ українознав. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази досліджено українознавчий контекст науково-педагогічної та видавничої діяльності О. Бодянського в XIX ст. Визначено чинники, що вплинули на формування його українознавчого світогляду та становлення громадянської позиції. Висвітлено основні етапи діяльності О. Бодянського у контексті українознавства. Увагу приділено фольклористичній, викладацькій і видавничій діяльності, а також питанню створення ним за роки роботи в Московському університеті школи славістики. Розкрито значущість різних наукових і літературних контактів ученого, його знань у галузях джерелознавства й етнографії слов'ян, здобутих під час закордонного відрядження до слов'янських країн. Оцінено його громадську діяльність, зв'язки з науковою та творчою українською та російською елітою в середині XIX ст. і значущість співпраці з Т. Шевченком, П. Кулішем, М. Гоголем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР)5 + Ч617.1(4УКР)5-8 Бодянський, О. +
Шифр НБУВ: РА363649

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кононенко Т. П. 
Українознавчі виміри філософської спадщини Г. Сковороди. Розвиток методології науки: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.12 / Т. П. Кононенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Вперше у вітчизняній українознавчій літературі здійснено спеціалізоване українознавчо-філософське дослідження філософської спадщини Г. Сковороди. Доведено, що вирішального значення набуває необхідність укладання системи вимірів певної науки, в межах якої буде досліджуватись навіть вже звичне у характеристиках явище. Ця обставина зумовила чітке означення парадигми галузі знань, в межах якої має провадитись наукове дослідження. Обгрунтовано перспективність між- і полідисциплінарних досліджень в галузі гуманітарних наук, здійснених на основі розвитку інтегративної методології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)46-8 Сковорода Г. С. + С1(4УКР) в
Шифр НБУВ: РА382677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Федорченко І.М. 
Український національний характер як чинник державотворення: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.12 / І.М. Федорченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано визначення національного характеру, окреслено найважливіші функції національного характеру як чинника державотворення, а також основні структурні та сутнісні складові українського національного характеру, наявність яких дозволяє забезпечити стабільність українського суспільства та його здатність протистояти зовнішнім деструктивним впливам і давати адекватні відповіді на "виклики часу". Проаналізовано різні рівні та форми вияву національного характеру, які зумовлюють силу та дієвість впливу національного характеру суб'єктів на державотворчі процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР) + Т597.5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА374954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Охрімчук О. М. 
Формування цілісності культурного простору України як пріоритет державної гуманітарної політики: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 09.00.12 / О. М. Охрімчук ; Нац. НДІ українознав. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено концепцію, яка грунтується на розуміння культурного простору країни як впливової на її території системи смислів, втілених у діяльності людей та в її продуктах. Визначено типи цілісності культурного простору країни: статична, генетична, динамічна. Встановлено механізм саморегуляції культурного простору, ядро якого складає взаємодія цінностей і норм, а посередницьку роль виконують смисли. Сформульовано принципи гуманітарної політики держави у справі забезпечення цілісності культурного простору. Доведено, що вони повинні грунтуватись на принципі гуманістичнотті й орієнтуватися на максимальний ступінь підтримання населенням спільних загальнонаціональних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 + С5*671*333.64 + С1(4УКР)0,02
Шифр НБУВ: РА373097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського