Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4=УКР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Палієнко М.Г. 
Архівні центри в українській еміграції в Європі у 1920-х - 1940-х рр. (створення, функціонування, доля документальних колекцій): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / М.Г. Палієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 31 с. — укp.

З використанням широкого кола джерел комплексно досліджено історію заснування та функціонування архівних центрів української еміграції в Польщі, Чехословаччині, Австрії та Франції у міжвоєнний період, з'ясовано їх організаційну структуру та функції. Визначено джерела комплектування документальних колекцій, організацію їх зберігання та опрацювання. У порівняльному аспекті проаналізовано діяльність Українського національного музею-архіву, Українського історичного кабінету та Музею визвольної боротьби України в Празі, Української бібліотеки ім. С. Петлюри в Парижі й осередку Національного музею у Відні. Висвітлено склад їх архівних зібрань. Досліджено процес переміщення українських еміграційних колекцій у роки Другої світової війни та у повоєнний період. Визначено основні місця їх сучасного зберігання в Україні та за кордоном. З'ясовано інформаційний потенціал і джерельне значення матеріалів з еміграційних колекцій для дослідження актуальних проблем української історії XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4=УКР)6 + Т211(49=УКР) +
Шифр НБУВ: РА363403

Рубрики:

      
2.

Краснодемська І.Й. 
Внесок вчених української діаспори європейських країн у розвиток українознавства (20 - 60-ті рр. XX ст.).: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 09.00.12 / І.Й. Краснодемська ; Нац. НДІ українознав. — К., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано напрями, зміст і форми українознавчих досліджень. Розкрито внесок дослідників на еміграції у визначенні концептуальних підходів і теоретико-методологічних засад розвитку українознавства як єдиної системи наукових інтегративних знань, формуванні його джерельних, історіографічних і історіософських основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С1(4УКР) + Ч213(4=УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА370109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Чугаєвська Л.В. 
Створення та діяльність українських студентських організацій в еміграції (1920 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Чугаєвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено створення та діяльність українських студентських організацій в еміграції (1920 - 1939 рр.). На підставі аналізу історіографії проблеми, залучення архівних документів і матеріалів розкрито форми та методи діяльності українських студентських організацій в еміграції. Проаналізовано процес створення, етапи та специфіку їх організаційної розбудови. Досліджено взаємовідносини між українськими студентськими організаціями в еміграції. Висвітлено культурно-просвітню роботу українського організованого студентсва, а також політичну діяльність студентських організацій, їх співпрацю з міжнародними та студентськими об'єднаннями країн перебування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)61-7 + Ф75(4=УКР) +
Шифр НБУВ: РА364079

Рубрики:

      
4.

Білас О.Л. 
Форми культурного життя українців у Німеччині та Австрії (1939 - 1955): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / О.Л. Білас ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано витоки українських і австро-німецьких відносин від початку XVIII ст. Розкрито соціально-політичні передумови та причини масової еміграції українців до Німеччини й Австрії, зокрема під час Другої світової війни. Розглянуто утворення еміграційних центрів, організацію в них освіти, мистецької культури. Увагу приділено розвитку різних форм театрального, образотворчого, музично-хорового життя, а також концертній діяльності у таборах для "переміщених осіб". Оцінено доробок провідних українських митців-емігрантів воєнного та повоєнного періодів (солістів-вокалістів, іструменталістів, хорових диригентів, композиторів) у національному та європейському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4=УКР)6
Шифр НБУВ: РА370210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського