Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (189)Книжкові видання та компакт-диски (134)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Е50*725.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Клоченко П.Д. 
Метаболізм азоту у прісноводних водоростей та його роль у формуванні їх угруповань і якості води: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / П.Д. Клоченко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2002. — 38 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності асиміляції, трансформації та виділення сполук азоту прісноводними водоростями та з'ясовано роль цих процесів у формуванні альгоугруповань та якості води. На прикладі зелених та синьозелених водоростей показано, що процеси асиміляції та трансформації нітратів і сечовини клітинами цих організмів зумовлені їх таксономічною приналежністю, а питомий вміст нітритного та амонійного азоту, що утворюється, найбільший в період інтенсивного росту культур.Виявлено, що структурні зміни, які відбуваються в угрупованнях фітопланктону, пов'язані з особливостями ферментних систем, що зв'язують аміак у зелених та синьозелених водоростях. Серед азотвмісних речовин водоростевого походження ідентифіковано різноманітні амінокислоти та легкі аміни, які здатні трансформуватися в канцерогенні сполуки, що можуть впливати на вегетацію фітопланктону. Функціонування рослинного планктону зумовлює підвищення у воді вмісту вільних амінокислот і речовин білкової породи, зокрема, циклічнихпептидів-мікроцистинів, що негативно впливають на якість води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*806 + Е50*725.11 + Д225.1 +
Шифр НБУВ: РА321358

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Давидюк Ю.М. 
Мінливість рДНК рослин та її використання в якості молекулярного маркера: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ю.М. Давидюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено організацію, характер мінливості та закономірності успадкування повторів pДНК під час внутрішньовидової гібридизації у представників виду Zea mays, родів Narcissus і Nicotiana. Виявлено помірну гетерогенність форм кукурудзи за довжиною міжгенного спейсера (МГС) та за нуклеотидною послідовністю. Встановлено, що гібридні форми кукурудзи успадковують варіанти pДНК, характерні для обох батьківських форм, та повтори pДНК виду Zea mays є стійкі до перебудов під час гібридизації. Обгрунтовано можливість застосування pДНК як маркера для молекулярної паспортизації й ідентифікації ліній і гібридів кукурудзи. У представників роду Narcissus виявлено значний поліморфізм повторів pДНК за довжиною та наявністю/відсутністю сайтів впізнавання використаних ендонуклеаз в МГС. Доведено придатність pДНК як молекулярного маркера для визначення предкових видів сучасних культурних сортів виду Narcissus x hybridus hort. Виявлено, що для видів Nicotiana характерна внутрішньовидова гомогенність повторів pДНК за довжиною. Зроблено висновок про можливість ідентифікації видів тютюнів за наявністю, кількістю та локалізацією сайтів впізнавання окремих ендонуклеаз в МГС. Обгрунтовано придатність pДНК як маркера для якісного визначення ступеня спорідненості видів в роді Nicotiana і з'ясування питань систематики та філогенії у межах роду. Встановлено нуклеотидну послідовність <$E5 prime>-зовнішнього транскрибованого спейсера (ЗТС) виду N.paniculata та доведено можливість використання порівняльного аналізу послідовностей <$E5 prime> ЗТС для кількісної оцінки ступеня спорідненості видів тютюнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.112.1 +
Шифр НБУВ: РА346569

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Осійчук О.В. 
Особливості пероксидазного окиснення фенольних сполук: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / О.В. Осійчук ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2007. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.41 + ЕО*725.183 +
Шифр НБУВ: РА351646

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Нипорко О.Ю. 
Особливості просторової структури тубуліну як основа клітинної відповіді рослин на дію гербіцидів динітроанілінового та фосфороамідного рядів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / О.Ю. Нипорко ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2006. — 24 с. — укp.

З'ясовано просторову структуру тубулінів рослинного походження та досліджено її особливості, які обумовлюють характер клітинної відповіді рослин на дію динітроанілінових і фосфороамідних гербіцидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.3 +
Шифр НБУВ: РА341954

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Яковенко О.М. 
Роль фосфоліпази С в механізмах дії абсцизової кислоти в клітинах рослин: автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / О.М. Яковенко ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено участь фосфоінозитид-специфічної фосфоліпази C (ФЛC), одного з основних ферментів фосфоінозитидного метаболізму клітин рослин, в реалізації сигналу абсцизової кислоти (АБК). Зроблено висновки про активізацію ФЛC на ранніх етапах впливу АБК. Досліджено роль ФІ-ФЛC у трансдукції сигналу АБК у клітинах продихів за допомогою неоміцину, інгібітора ФІ-ФЛC. З'ясовано, що екзогенне додаванна неоміцину призводить до відкривання продихів, припиняє закривання продихів АБК і порушує здатність АБК пригнічувати відкривання продихів за дії світла. Попередня обробка неоміцином порушує чутливість продихів до сигналу АБК. Епідерміс, попередньо оброблений АБК, втрачає чутливість до дії неоміцину. На підставі результатів дослідження підтверджено участь ФІ-ФЛC у клітинних реакціях, що зумовлюють АБК-індуковане закривання продихів, та у подіях, пов'язаних з інгібуванням відкриття продихів АБК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.386.4 + Е50*725.111.431 +
Шифр НБУВ: РА364389

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Колесников Я.С. 
Роль фосфоліпази D в реалізації біологічної дії цитокінінів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 02.00.10 / Я.С. Колесников ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено різке підвищення рівня фосфатидилбутанолу на п'ятій хвилині дії даних фітогормонів, що тривало на тридцятій хвилині. Досліджено механізм регуляції фосфоліпази D в клітинах, роль кофакторів - кальцію та фосфатидилінозитол-4,5-бісфосфату. Зазначено, що застосування інгібітору каналів кальцію плазматичних мембран і хелатору іонів кальцію в апопласті (ЕГТА) зумовлює пригнічення формування фосфатидилбутанолу, індукованого цитокінінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.431 + Е50*725.386.3
Шифр НБУВ: РА372614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Лісневич Л.О. 
Фізіолого-біохімічні властивості та функціональна роль запасних білків буряків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / Л.О. Лісневич ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 1999. — 37 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.111.3,022 + П215.2-272.5,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського