Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (84)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Д225.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Ямборак Р.С. 
Автоматизоване оцінювання та прогнозування гідрохімічного стану водних ресурсів Подільського Придністер'я: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Р.С. Ямборак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

На базі методики комплексного багатопараметричного автоматизованого оцінювання та прогнозування динаміки гідрохімічного стану водних ресурсів річкових систем досліджено екологічну якість водної системи Подільського Придністер'я за гідрохімічними показниками й установлено тенденцію погіршення екологічного стану Подільського району за період 1993 - 2004 рр. Розроблено архітектоніку ГІС-інформаційної системи, яка дозволяє одержувати інформацію за показниками гідрохімічної якості стосовно геоекологічного стану дослідженої географічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 +
Шифр НБУВ: РА353418

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Довгаль Л.І. 
Геоекологічні основи зниження впливу зворотних вод шахт при їх скиданні в річкові басейни (на прикладі р.Самари): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Л.І. Довгаль ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено геоекологічні засади мінімізації впливу мінералізованих вод техноакваландшафту на природні аквальні ландшафти на прикладі басейну р. Самара. Наведено порівняльну характеристку існуючих геотехнологій з охорони поверхневих вод від забруднення мінеральними солями у разі їх відведення. Вивчено особливості просторово-часової динаміки гідрологічного та гідрохімічного режимів акваландшафтів даної річки. Розроблено критеріальну шкалу сольового навантаження на біотичну складову акваландшафту. Виявлено, що мінералізація води в межах 3,1 - 3,5 г/л є зоною дуже небезпечною стосовно якісних та кількісних змін живої складової природних акваландшафтів. Доведено, що мінімізація впливу техноакваландшафту є складним багатоступеневим завданням, розв'язання якого доцільно здійснювати поетапно: I етап - природничо-географічний; II - хіміко-технічний. Шляхом обмеження завдання розроблено перший географо-природничий етап. Доведено, що в межах географічної науки зменшення впливу антропогенно-природного утворення можливо шляхом утворення регулювання об'ємів випуску мінералізованих вод в межі природного акваландшафту відповідно з особливостями його гідролого-гідрохімічного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И17-1 + Д225.1
Шифр НБУВ: РА326822

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Савіна М.Ю. 
Двовимірна модель та метод розрахунку переносу забруднюючих речовин у відкритих потоках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.05 / М.Ю. Савіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено двовимірну модель процесу переносу консервативних забруднюючих речовин в основній зоні змішування у водотоках, особливістю якої є врахування анізотропного стану турбулентного потоку. Розроблено метод реалізації запропонованих моделей, що дає змогу адекватно враховувати реальні фізичні процеси у відкритих потоках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 с181 + Д225.8 с181 +
Шифр НБУВ: РА325805

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Боярин М. В. 
Конструктивно-географічні засади оптимізації природокористування в басейні ріки Західний Буг у межах Волинської області: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / М. В. Боярин ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Адаптовано теоретичні та методичні розробки з використання конструктивно-географічних засад оптимізації природокористування щодо басейнової системи ріки. Визначено ступінь антропогенної трансформації геосистеми басейну ріки та побудовано тематичну карту в масштабі 1:200 000 "Антропогенне навантаження в басейні ріки Західний Буг на території Волинської області". Обгрунтовано особливості та закономірності просторово-часового розподілу забруднювальних речовин у поверхневих водах басейну Західного Бугу в межах Волинської області з використанням програмного забезпечення SURFER і Maplnfo. Вдосконалено підходи щодо розробки комплексних оптимізаційних заходів для покращання екологічного стану річкового басейну шляхом вибору загальногеографічного підходу як пріоритетного напряму відновлення природних ресурсів. Розроблено комплекс адресних оптимізаційних заходів з управління природокористуванням у басейнових системах і створено серію з шести тематичних геоекологічних карт у масштабі 1:100 000 для басейнів приток ріки Західний Буг у межах Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 + Д229.5 Західний Буг
Шифр НБУВ: РА379404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Клоченко П.Д. 
Метаболізм азоту у прісноводних водоростей та його роль у формуванні їх угруповань і якості води: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / П.Д. Клоченко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2002. — 38 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності асиміляції, трансформації та виділення сполук азоту прісноводними водоростями та з'ясовано роль цих процесів у формуванні альгоугруповань та якості води. На прикладі зелених та синьозелених водоростей показано, що процеси асиміляції та трансформації нітратів і сечовини клітинами цих організмів зумовлені їх таксономічною приналежністю, а питомий вміст нітритного та амонійного азоту, що утворюється, найбільший в період інтенсивного росту культур.Виявлено, що структурні зміни, які відбуваються в угрупованнях фітопланктону, пов'язані з особливостями ферментних систем, що зв'язують аміак у зелених та синьозелених водоростях. Серед азотвмісних речовин водоростевого походження ідентифіковано різноманітні амінокислоти та легкі аміни, які здатні трансформуватися в канцерогенні сполуки, що можуть впливати на вегетацію фітопланктону. Функціонування рослинного планктону зумовлює підвищення у воді вмісту вільних амінокислот і речовин білкової породи, зокрема, циклічнихпептидів-мікроцистинів, що негативно впливають на якість води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*806 + Е50*725.11 + Д225.1 +
Шифр НБУВ: РА321358

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Верес К.О. 
Моделювання стану малих басейнових геосистем урбанізованих ландшафтів (на прикладі Києва): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / К.О. Верес ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено всі компоненти методики математичного моделювання стану малих басейнових геосистем урбанізованих ландшафтів. Запропоновано поняття про малу урболандшафтну басейнову геосистему (МУБГ), її модельні підсистеми та рівень стану геосистеми за її стійкістю та надійністю. Визначено способи та критерії моделювання всіх класифікованих для цього складників рівня стану (стікості та надійності) МУБГ. Запропоновано параметри основних моделей і схем оцінювання стану геосистеми та розглянуто шляхи їх удосконалення. Модифіковано моделі та категорійно-класифікаційну схему водно-якісної стійкості МУБГ, яка передбачає застосованість обгрунтованих підходів для розвитку загальних принципів категорійної оцінки якості поверхневих вод. Запропоновану методику протестовано з задовільними результатами на створеному сучасному геоінформаційному базисі щодо МБУБГ річок Києва. Розроблено рекомендації щодо модельної оцінки стану малих урболандшафтних басейнових геосистем, ідентифікації причин погіршання стану та визначення заходів стосовно його поліпшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.12 +
Шифр НБУВ: РА352570

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Соловей Т.В. 
Оцінка впливу гідрологічних чинників на якість води річок басейну верхнього Пруту в маловодний період року: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Т.В. Соловей ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено основні чинники формування якості річкових вод у маловодний період року (гідрологічні, гідрохімічні, гідробіологічні, фізико-географічні, антропогенні) та закономірності їх прояву у річках досліджуваної території. Запропоновано алгоритм оцінки впливу гідрологічних факторів на якість води річки. Розглянуто головні гідрологічні процеси й особливості формування гідрохімічного режиму та якості води річок басейну верхнього Пруту, виявлено закономірності залежності якості води від мінливості водного стоку. Досліджено вплив локальних умов турбулентного обміну на розподіл розчинених речовин у районах скидання стічних вод. Розглянуто окремі аспекти практичного використання результатів виконаного дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 + Д229.5 Прут +
Шифр НБУВ: РА330895

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Кравчинський Р. Л. 
Оцінка гідрохімічного режиму та якості поверхневих вод басейну р. Інгулець: автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.07 / Р. Л. Кравчинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено детальний огляд і критичний аналіз стану вивченості басейну р. Інгулець. Визначено пріоритетні напрями гідрохімічних досліджень, методи та засоби реалізації мети й основних завдань роботи. Досліджено особливості фізико-географічних умов, природо-ресурсний потенціал території, структуру гідрографічної сітки й охарактеризовано основні риси гідрологічного режиму поверхневих вод басейну р. Інгулець. Визначено структуру господарського комплексу, рівень впливу антропогенного навантаження та дніпровської води на гідроекологічний стан басейну Інгульця. Досліджено сезонний, багаторічний та просторовий розподіл основних гідрохімічних показників у річкових водах. Проведено екологічне оцінювання якості поверхневих вод за відповідними категоріями та здійснено гідроекологічне районування території досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 Інгулець + Д229.5 Інгулець
Шифр НБУВ: РА383683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Морозова А.О. 
Режим завислої речовини, фосфору та заліза в водоймах гирлової області річок Дніпра та Південного Бугу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / А.О. Морозова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено фактори формування режиму завислої речовини, фосфору та заліза, а також закономірності їх розподілу в просторово-часовому аспекті. Визначено вплив режиму пропусків води з Каховського водосховища у р.Дніпро та фактора змішування різних водних мас на режим та динаміку завислої речовини, фосфору та заліза. Розраховано стік завислої речовини, фосфору та заліза річок Дніпра і Південного Бугу з урахуванням його трансформування у Дніпровсько-Бузькому лимані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1
Шифр НБУВ: РА310098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Горбачова Л.О. 
Чинники, структура і динаміка виносу розчиненого цезію-137 з водним стоком у басейні Прип'яті: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / Л.О. Горбачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено чинники, умови та динаміку виносу розчиненого цезію-137 з водним стоком в транскордонному басейні Прип'яті. Проведено територіально-часовий аналіз радіоактивного забрудення басейну цезієм-137. Наведено результати вивчення розподілу внутрішньорічного водного стоку Прип'яті за період 1987 - 2002 рр. Розроблено балансовий метод оцінки ролі різногенезисних складників водного стоку у формуванні виносу розчиненого цезію-137. Виконано кількісну оцінку середньої активності досліджуваної сполуки та її компонентів і визначено структуру та величину виносу цезію-137 з річного стоку з даними складниками. Деталізовано й удосконалено моделі довготермінової динаміки питомої активності цезію-137 у Прип'яті з урахуванням генезису її живлення. Розроблено й апробовано методичні підходи щодо розрахунково-прогнозного моделювання коефіцієнтів змиву розчиненого цезію-137 за різними складниками живлення річки. Результати наукового дослідження рекомендовано до використання у практичній діяльності органів охорони довкілля для планування та реалізації еколого-реабілітаційних заходів на радіоактивно забруднених водозборах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.1 + Д229.5 Прип'ять +
Шифр НБУВ: РА336145

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського