Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Автореферати дисертацій (597)Реферативна база даних (4904)Книжкові видання та компакт-диски (1125)Журнали та продовжувані видання (58)
Пошуковий запит: (<.>K=СПОРУД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 108
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
1.

Білецький, В. С.
Хронологія гірництва в країнах світу [Електронний ресурс] / В. С. Білецький, Г. І. Гайко ; Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. - Донецьк : УКЦентр, 2006

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 1 - 138 с.

. - 139 - 224 с.


У книзі викладено основні хронологічні дати від початків видобутку і переробки мінеральних ресурсів до сьогодення гірничої промисловості у країнах світу. Укладачі подають загальну картину гірництва, акцентуючи увагу на особливостях регіонів, описують найбільш характерні для різних часів прийоми і способи видобутку корисних копалин, зосереджують увагу на знакових спорудах, що ілюструють досягнення давньої гірничо-металургійної, гірничо-будівельної техніки і технології. Підбірка ілюстрацій залучена, головним чином, з історичних видань, архівів, частина з них оригінальні і друкуються вперше. Книга призначена для широкого кола читачів, які цікавляться історією техніки, гірництва і може бути використана як посібник для студентів гірничих спеціальностей.



Кл.слова:
корисні копалини -- мінеральні ресурси -- металургія

   Тип видання:   альбом   
2.


Храми України [Електронний ресурс] : альбом : пер. з англ. / вступ. ст., комент. та упоряд. Л. Прибєги. - К. : Мистецтво, 2000. - 296 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Альбом розповідає про тисячолітню історію храмового будівництва на теренах України, розкриває архітектурно-мистецькі особливості храмових споруд різних історичних періодів.



Кл.слова:
мистецтво -- храмова споруда

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 


Сас, П. M.
Хотинська війна 1621 року [Електронний ресурс] / П. M. Сас. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 522 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Темою цієї книги є грандіозний для XVII ст. воєнний конфлікт – Хотинська війна 1621 р. між Османською імперією та Річчю Посполитою. На основі історичних джерел окреслено політичні фактори, що спричинили Цецорську битву 1620 р., а також висвітлено її перебіг. Приділено увагу польсько-запорозьким відносинам у контексті підготовки до турецької війни. Розглянуто структуру та чисельність османської армії, польсько-литовських сил, а також війська запорозьких козаків. Встановлено дату початку Хотинської війни, докладно висвітлено як морську фазу цієї війни, так і її сухопутні воєнні дії, насамперед ті, що розгорнулися восени 1621 р. під Хотином. Вивчено особливості поля Хотинської битви, спорудження мостів через Дністер та способи виживання вояків в умовах облоги. Розглянуто питання воєнної тактики сил турецького султана Османа II, польсько-литовської армії під командуванням Я.-К. Ходкевича та С. Любомирського, запорожців на чолі з гетьманами Я. Бородавкою і П. Конашевичем-Сагайдачним. Детально висвітлено перебіг турецько-польських переговорів та укладення Хотинського миру. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Османська імперія -- Річ Посполита -- запорозьке козацтво

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Нанасов, П. С.
Управление проектно-строительным процессом (теория, правила, практика) [Електронний ресурс] : учебное пособие / П. С. Нанасов. - М. : Изд-во АСВ, 2005. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пособие адресовано для студентов высших учебных учреждений, учащихся по архитектурно-строительной специальности 2903, 29014, для студентов учащихся экстерном и слушателей курсов повышения квалификации инженерно-технического персонала. В работе приведены основы архитектурно-строительной законодательной базы, система информационного обеспечения управленческой деятельности, особенности, технология управления и порядок формирования инвестиционно-строительного проекта. Приведены функции, права и обязанности заказчика-застройщика, инвестора, генерального проектировщика, организаций, на которые возложены функции надзора, согласования и контроля. Приведены главные положения подготовки исходно-разрешительной, распорядительной и тендерной документации, стратегия контрактной деятельности.



Кл.слова:
будівля -- споруда -- проектування

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Шумицький, М.
Український архітектурний стиль [Електронний ресурс] / М. Шумицький. - К. : Друкарня 2-ої Артілі, 1914. - 60 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга складається з окремих розділів, присвячених історії та формам української архітектури, основним принципам будування українських церков і світських споруд (у т. ч. кооперативних і шкільних будівель). Окрему увагу звернуто на оздоблення та оброблення стін. Близько 70 рисунків ілюструють це видання.



Кл.слова:
архітектура

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Будівництво   
6.

Феклин, В. И.
Технология возведения подземных сооружений [Електронний ресурс] / В. И. Феклин. - Саратов : Саратовский государственный технический университет, 2009. - 125 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пособии изложена технология возведения подземных частей зданий и сооружений, а также внешних инженерных сетей. Значительное место уделено методам возведения сооружений глубокого заложения и технологиям «закрытой проходки» горизонтальных выемок. Рассмотрены особенности производства земляных работ при отрицательных температурах и вопросы обеспечения качества строительной продукции. Приведённые в пособии примеры возведения подземных сооружений могут быть использованы как вспомогательный материал при курсовом и дипломном проектировании. Учебное пособие предназначено для студентов специальности 290300 «Промышленное и гражданское строительство».



Кл.слова:
будівництво -- підземні споруди -- інженерія -- земляні роботи

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Гірнича справа   
7.


Технологічна карта улаштування горизонтального протифільтраційного екрану під існуючими спорудами з використанням технології горизонтально направленого буріння [Електронний ресурс] / Науково-дослідний інститут будівельного виробництва ; вик. О. М. Галінський [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2014. - 62 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.53 Мб


Розглянуто завдання створення нової технології влаштування горизонтального протифільтраційного екрана під спорудою з метою захисту ґрунтів від забруднення техногенними стоками. Проведено експериментальні дослідження з визначення впливу технологічних факторів на показники процесу влаштування горизонтального екрана під дією вертикального тиску. Підібраний склад глино-цементно-піщаного розчину, що твердіє, який дозволяє отримати найменшу водопроникність екрану. На основі отриманих залежностей обґрунтований вибір основного комплекту машин і устаткування для нової технології влаштування горизонтального екрану.



Кл.слова:
свердловини -- бурове обладнання -- протифільтраційний розчин

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
8.

Нагорний, В. П.
Технології інтенсифікації видобутку вуглеводнів [Електронний ресурс] / В. П. Нагорний, І. І. Денисюк ; Національна академія наук України, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна. - Київ : [б. в.], 2013. - 268 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 16.47 Мб


Викладені дані про фізико-механічні та фільтраційні характеристики порід-колекторів нафти і газу. Приведено опис сучасного стану імпульсних технологій підвищення дебіту нафтогазовидобувних свердловин. Основна увага приділена розробленим у Відділенні геодинаміки вибуху Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України широкому колу технологій покращання стану привибійної зони пластів, а саме: вибуховим технологіям і пристроям, комплексним обробкам свердловин, перфорації та обробці фільтрів свердловин. Особлива увага звернута на акустичну обробку свердловин як в межах привибійної зони, так і продуктивного пласта в цілому. Розглянуті також деякі види кислотних обробок, а також ремонтних робіт в свердловинах. Приведені технології інтенсифікації спорудження підземних ємкостей в кам’яних солях методом розмивання, в т. ч. в складних гірничо-геологічних умовах. Викладені відомості про результати випробувань розроблених технологій та їх ефективність. Показана динаміка дебіту свердловин після проведення робіт з інтенсифікації. Окреслені деякі перспективні напрямки в розробці високоефективних технологій підвищення продуктивності видобувних свердловин. Для інженерно-технічних працівників і спеціалістів нафтогазової галузі, які займаються питаннями підвищення нафтогазовидобутку на діючих родовищах.



Кл.слова:
видобуток вуглеводнів -- породи-колектори -- перфорація свердловин -- імпульсні навантаження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Будівництво   
9.
 


Барашиков, А. Я.
Технічна експлуатація будівель і міських територій [Електронний ресурс] / А. Я. Барашиков. - Київ : Вища школа, 2000. - 112 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Викладено основи технічної експлуатації для набуття знань і навичок у галузі проектування і безпосереднього проведення робіт з технічного обслуговування і ремонту житлових, громадських, промислових будівель і споруд із застосуванням сучасних матеріалів, конструкцій, технологій, машин та механізмів. Для студентів закладів освіти І-II рівнів акредитації, які навчаються за спеціальністю “Будівництво та експлуатація будівель і споруд". Може бути корисним робітникам служб технічного нагляду та експлуатації будівель і споруд.



Кл.слова:
архітектура -- будівництво -- урбаністика

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Будівництво   
10.

Абєлєшов, В. І.
Технічна експлуатація будівель [Електронний ресурс] : конспект лекцій / В. І. Абєлєшов. - Харків : ХНАМГ, 2009. - 119 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Життя і побут людей значною мірою залежать від наявності необхідних будівель і споруд, їх відповідності своєму призначенню, технічного стану, а також ступеня збереження та забезпечення експлуатаційної придатності.



Кл.слова:
будівництво -- будівельні норми -- експлуатація

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Будівництво   
11.

Конюхов, Д. С.
Строительство городских подземных сооружений мелкого заложения. Специальные работы [Електронний ресурс] / Д. С. Конюхов. - М. : Архитектура-С, 2005. - 304 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Приводятся современные методы устройства ограждений котлованов, этапности разработки грунта в котловане, работ по водопонижению, водоотливу, закреплению грунтов инъекцией и усилению фундаментов зданий, сопровождающих строительство городских подземных сооружений открытых способом. Рассматриваются составляющие геотехнического сопровождения подземного строительства. Приведены характеристики строительных машин и механизмов, используемых в городском подземном строительстве. Для студентов и аспирантов строительных специальностей вузов, а также для инженерно-технических работников строительных организаций.



Кл.слова:
споруда -- будівництво -- геотехніка -- ґрунт

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
Категорія: Будівництво   
12.


Строительные нормы и правила [Електронний ресурс] : бетонные и железобетонные конструкции / сост. В. М. Скубко. - М. : [б. в.], 1989. - 157 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящие нормы распространяются на проектирование бетонных и железобетонных конструкций зданий и сооружений различного назначения, работающих при систематическом воздействии температур не выше 50 °С и не ниже минус 70 °С. Нормы устанавливают требования к проектированию бетонных и железобетонных конструкций, изготовляемых из тяжелого, мелкозернистого, легкого, ячеистого и поризованного бетонов, а также из напрягающего бетона.



Кл.слова:
проектування -- будівля -- споруда

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Свербигуз, Володимир.
Старосвітське панство [Електронний ресурс] / В. Свербигуз. - Варшава : [б. в.], 1999. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Споконвічні риси шляхетства на Україні - внутрішній демократизм і європеїзм, які поєднуються з кріпацтвом і марним життям як наслідком російського поневолення. Розуміємо, що гіркий талан народного соловейка Тараса Шевченка, безправного кріпака, міг бути тільки при російському пануванні. Спілка польської і української аристократії на Україні є запорукою політичної стабільності старосвітського суспільства. Українські пани неодмінно використовують польську геральдичну школу, а українські козацькі і гетьманські традиції складають базу польської державної доктрини. Українсько-польська середньовічна унія має відгомін і серед російських діячів соціального руху. Г.Плеханов в праці "Освобождение селян” каже: "Хлопством” служилого стану в Московській державі пояснюється, між іншим, що західно-руська шляхта була так сильно прив'язана до католицької Польші і так вперто відверталася від православної Москви. Важкі історичні умови і значна економічна відсталість примусили Москву закріпачити на державній службі навіть тих, хто сам жив кріпацькою працею селян”. І все - таки родзинку цієї книги складають питання функціонування шляхетського парламентаризму. Широкі права шляхетського стану зосереджують функції локального сеймикового самоврядування. В середині XVI ст. біля 8 % населення України бере участь в шляхетській парламентарній діяль ності. Панські шляхетсько-лицарські традиції поширюються і на Українську Річпосполиту. В Гетьманщині відбувається поступова генеза радних парламентарних установ - старшинські ради перетворюються на Думу і Сейм. Книга є нібито путівником по давньому праву і органам державного управління на Україні, а отже є настільною книгою в галузі держави і права. Метою видання книги є ліквідація прогалини в українській науковій думці. Пригадаймо, що писав Вячеслав Липинський Сергію Єфремову 1913 року: "Я переконався безліч разів, що українське громадянство нашого руху не розуміє і в ньому не орієнтується. В результаті виходить на користь вшехполяків”. Великопанські українські і польські традиції на Україні складають найяскравішу сторінку з історії матеріальної і духовної культури, проте шляхетський рух подекуди носить не тільки національні, але і космополітичні риси, що виразно бачимо в доктрині Михайла Драгоманова, в творчості Юліуша Словацького і в т.зв. козакофільстві XIX ст. Представники шляхетського стану прославляють Україну своєю діяльністю. Наведемо приклади: 1632 року Галшка Гулевичівна своїм коштом засновує Київський колегіум, який утримує інший славетний меценат Ярема Корибут Вишневецький. 1648 року в Києві про це виходить книга "Maiores illustrissimorum principum Korybut Wiszniewieckiorum in suo nepote principe D. Jeremia Wiszniewiecki... redivivi ab au- ditoribus eloquentiae in Collegio Mohilaneo Kioviensi comice cum eorum gestibus memoralibus celebra- ti: Anno D (omi) ni 1648 Maii de”. 1576 року з власної ласки князь Костянтин Острозький засновує Острозьку слов'яно-греко-латинську академію. Архітектор Городецький імпозантними спорудами надає неповторного вигляду давньому Києву. Браницькі і Терещенки засновують і розбудовують цукрову промисловість. Потоцькі, Олександр Кониський, Теофіл Дембицький, Тишкевичі, Сими- ренки є меценатами преси, науки, і культури. Пани Борис Грінченко, Дмитро Дорошенко, Андрій Шептицький, Михайло Старицький, Михайло Малецький, Володислав Федорович, Юрій Федь- кович, Леся Українка та ін. популяризують українську мову і очолюють товариство "Просвіта”. Таких прикладів безліч. Вони заслуговують на дослідження і справедливе вшанування. Отже, ця книга написана саме для Вас. Пориньте в світ величних шляхетських і лицарських традицій на Україні і прочитавши книгу запитайте себе, якої України нам треба.



Кл.слова:
українська шляхта -- соціальна стратифікація -- суспільні прошарки

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Будівництво   
14.

Макаров, Е. В.
Справочные таблицы весов строительных материалов [Електронний ресурс] / Е. В. Макаров, Н. Д. Светлаков. - М. : Стройиздат, 1971. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В брошюре помещены таблицы, содержащие данные о насыпном, объемном и удельном весе различных строительных материалов, а также материалов, являющихся нагрузками в строительных конструкциях. Брошюра предназначена для инженерно-технических работников проектных и строительных организаций, а также для работников транспорта и складского хозяйства.



Кл.слова:
будівельний матеріал -- конструкція -- споруда

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Будівництво   
15.


Справочник проектировщика промышленных, жилых и общественных зданий и сооружений [Електронний ресурс] : вентиляция и кондиционирование воздуха (внутренние санитарно-технические устройства): в 2 ч. / под ред. И. Г. Староверова. - М. : Стройиздат, 1969

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 2. - 1969. - 527 с.


Настоящая книга является второй частью справочника по проектированию внутренних санитарно-технических устройств зданий и сооружений. В ней приведены руководящие и нормативные материалы, а также сведения по расчету и проектированию систем вентиляции, кондиционирования воздуха и краткие сведения по автоматике санитарно-технических устройств. Справочник предназначен для широкого круга инженерно-технических работников проектных, монтажно-строительных и эксплуатационных организаций, а также может быть полезен для учащихся высших и средних технических заведений.



Кл.слова:
проектування -- споруда -- вентиляція

   Тип видання:   довідник   
16.

Биргер, М. И.
Справочник по пыле- и золоулавливанию [Електронний ресурс] / М. И. Биргер, А. Ю. Вальдберг, Б. И. Мягков ; под общ. ред. А. А. Русанова. - 2-е изд., перераб. и доп.. - М. : Энергоатомиздат, 1983. - 312 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге систематизированы основные материалы, использованы в СССР при проектировании и эксплуатации систем пыле- и золоулавливания.Описаны конструкции и дана номенклатура различных газоочистных устройств. даны краткие рекомендации по проектированию и эксплуатации систем пыле- и золоулавливания. Книга рассчитана на специалистов, работающих в области пыле- и золоулавливания.



Кл.слова:
газоочисна споруда -- забруднення навколишнього середовища

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Будівництво   
17.

Шулькевич, М. М.
Справочник по контролю качества строительства жилых и общественных зданий [Електронний ресурс] / М. М. Шулькевич, Т. Д. Дмитренко, А. И. Бойко. - 2-е изд., перераб. и доп.. - К. : Будівельник, 1986. - 305 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга предназначена для инженерно-технических работников строительных организаций, инженеров по техническому надзору заказчиков, работников авторского надзора проектных организаций, инспекций государственного архитектурно-строительного контроля, общественного контроля профсоюзных организаций.



Кл.слова:
будівля -- споруда -- конструкція

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
18.

Нагорный, В. П.
Сооружение и эксплуатация подземных хранилищ углеводородов в отложениях каменной соли [Електронний ресурс] / В. П. Нагорный, В. М. Глоба ; Національна академія наук України, Інститут геофізики імені С. І. Субботіна. - Киев : [б. в.], 2010. - 176 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 14.83 Мб


Викладені основи спорудження підземних сховищ вуглеводнів у відкладах кам’яної солі методом розмиву. Приведені дані теоретичних та експериментальних досліджень зміни властивостей кам’яної солі та нерозчинних порід при динамічному навантаженні, здійснені з метою прискорення процесу розмиву. Запропоновані технології інтенсифікації спорудження ємностей в кам’яних солях і результати їх впровадження. Приведені технологічні схеми експлуатації підземних сховищ вуглеводнів, споруджених у кам’яних солях. Для інженерно-технічних працівників, викладачів та аспірантів, які займаються питаннями будівництва підземних сховищ у кам’яних солях.



Кл.слова:
гірнича справа -- корисні копалини -- підземні поклади порід -- кам'яні солі

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Будівництво   
19.

Ржеганек, Я.
Снижение теплопотерь в зданиях [Електронний ресурс] : пер. с чеш. / Я. Ржеганек, А. Яноуш. - М. : Стройиздат, 1988. - 168 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге авторов из ЧССР рассмотрены факторы, определяющие теплотехнические качества ограждающих конструкций, влияющие на теплопотери и расход энергии на отопление зданий. Дан анализ мероприятий, обеспечивающих эффективное использование энергии в зданиях. Уделено внимание вопросам упущения теплотехнических свойств строительных конструкций. Рассмотрены примеры экономической оценки строительных конструкций. Для научных и инженерно-технических работников.



Кл.слова:
будівля -- споруда -- конструкція

   Тип видання:   енциклопедія   
Категорія: Будівництво   
20.
 


Пустиннікова, І. С.
Середньовічні замки Європи [Електронний ресурс] / І. С. Пустиннікова, Н. Ю. Безпалова. - Х. : Мікко-Сервіс, 2010. - 160 с.. - (Ілюстрована енциклопедія)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Замки, спорудженні сотні років тому, донині вражають своєю могутністю і величчю. Для того щоб зрозуміти, хто і для чого будував ці фортеці, потрібно уявити собі середньовічну Європу. Це були ледь освоєні, напівдикі землі; античні міста вже лежали в руїнах, а міські центри щойно зароджувалися. Відчуйте неповторний шарм середньовічної Європи завдяки сторінкам ошатної і захопливої книги.



Кл.слова:
фортеця -- брама
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського