Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (42)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (1157)Реферативна база даних (10354)Книжкові видання та компакт-диски (1100)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=КРАЇНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 194
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Ярош, Дмитро Анатолійович.
Українська революція: XXI століття [Електронний ресурс] / Д. А. Ярош. - Кам'янське : [б. в.], 2009. - 26 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вісімнадцять років минає від того часу, як моя країна волею обставин, без пролиття жодної краплі крові вийшла зі складу СРСР, проголосила свою Незалежність і вирішила творити нове життя. Цей крок українців мав епохальне значення, бо поставив хрест на існуванні однієї із наймогутніших комуністичних імперій світу з центром у Москві та дав шанс десяткам інших народів почати творити власні держави. Червона сатанинська ідеологія та система, що панувала ледь не на половині земної кулі враз впала, придушивши під своїми уламками радянський тоталітаризм. Світ змінився!.. Змінилась і моя країна. Зовнішня окупація була переможена і знищена. Здавалося, що війна Московської імперії проти українців, що тривала останні триста років, нарешті припиниться й українці отримають Свободу і Право на гідне життя. Та не судилося – українці не здобули своєї національної державності. Натомість прийшла окупація внутрішня, що продовжила нищення нашої нації та активну протидію устремлінням народу бути господарем своєї долі на своїй землі. Та й Москва, оговтавшись від поразки у 90-их роках минулого століття, перейшла у відчайдушний контрнаступ, намагаючись відвоювати втрачені позиції та повернути собі колишнє панування на українській землі. Держава Україна стала „нічийною” державою, перехідним неоколоніальним утворенням від УССР до Української Самостійної Соборної Держави. Причому цей перехід може вести не тільки у потрібному – національно-державному, але й у зворотному – імперському напрямку. Все залежить від того, чи виграє нинішнє покоління українців Війну за майбутнє Нації.



Кл.слова:
український націоналізм -- публіцистика -- Правий Сектор

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Яншина, А. М.
Центральний банк і грошово-кредитна політика [Електронний ресурс] / А. М. Яншина ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Економіки і Менеджменту. - К. : [б. в.], 2010. - 61 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У ринковій економіці центральний банк посідає особливе місце, він є ключовою ланкою, ядром грошової і банківської систем. У різних країнах цей банк називається по-різному із застосуванням таких означень, крім центрального, як національний, державний, резервний, або має скорочену назву — Банк Японії, Банк Франції.



Кл.слова:
економіка -- фінанси -- банківська справа

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Яншина, А. М.
Міжнародні кредитно-розрахункові і валютні операції [Електронний ресурс] / А. М. Яншина ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інститут Економіки і Менеджменту. - К. : [б. в.], 2010. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міжнародні розрахунки охоплюють торгівлю товарами та послугами, а також некомерційні операції, кредити і рух капіталів між країнами, у тому числі відносини, пов'язані з будівництвом об'єктів за кордоном і наданням економічної допомоги країнам. Більша частина всіх міжнародних розрахунків опосередковує міжнародні торговельні відносини. Міжнародна торговельна операція починається з продажу товару експортером імпортеру. Процес продажу являє собою обмін товарів на грошовий еквівалент. З юридичного погляду торгівля —- це акт, під час якого власність (товар) передається однією стороною (продавцем) другій (покупцю) в обмін на отриману грошову вартість. Беручи за основу відому формулу товарного обігу К. Маркса «товар—гроші— товар», зазначимо, що, з одного боку, розрахунки стають підсумковим етапом виробничо-збутового процесу, в ході якого відбувається громадське визнання корисності продукції, відшкодовуютьсявитрати на її виробництво, а також створюється і розподіляється дохід. З іншого боку, розрахунки є початковим етапом наступного виробничого циклу, передумовою безперервного відтворення. Єфективна організація розрахунків сприяє нормальному кругообороту коштів, забезпечує безперебійність реалізації продукції.



Кл.слова:
грошовий обіг -- макроекономіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.
 


Яневський, Данило.
Загублена історія втраченої держави [Електронний ресурс] / Данило Яневський. - Х. : Фоліо, 2009. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Нова книга журналіста, телеведучого, доктора історичних наук є навчальним посібником для політиків, журналістів, політологів та любителів з написання, переписування та удосконалювання Конституції України. На думку автора, вони — поза політичним зафарбуванням — не мають поняття, яку країну заповзято взялися розбудовувати і якою керувати. Агресивне невігластво, неповага до опонентів та партнерів, клептоманія, безвідповідальність та принципова безпринципність — це головні риси сучасного українського політика. Країна колосальної та незбагненної культурної традиції, її громадяни, яких зневажливо називають "населенням", є лише ресурсом для задоволення їх первинних рефлексів, задовольнити які можна лише викоріневши засадничі поняття: «БОГ», «ПРАВО», «ЗАКОН», «СОВІСТЬ», «КУЛЬТУРА», «ЛЮДИНА», «ОТЧИНА».



Кл.слова:
історія України -- державні діячі -- правові системи

   Тип видання:   підручник   
5.

Юлдашев, О. X.
Міжнародне приватне право: академічний курс [Електронний ресурс] : підруч. для студ. вищ. навч. закл. / О. X. Юлдашев. - К. : Ін Юре, 2004. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено сучасний стан регулювання приватноправових відносин. Значну увагу приділено праву власності в міжнародному приватному праві, міжнародним та національним правовим засадам у здійсненні інвестиційної діяльності, міжнародно-правовому регулюванню ринку цінних паперів, питанням подвійного оподаткування, зовнішньоекономічним договорам, правовому регулюванню договору (контракту) міжнародної купівлі-продажу товарів, міжнародним розрахункам, міжнародним перевезенням, державній закупівлі, її міжнародним аспектам, зокрема державній закупівлі в країнах ЄС, адаптації українського законодавства до права ЄС, принципам організації закупівель Світового банку та ін. Підручник стане у пригоді при вивченні курсів «Міжнародне приватне право», «Міжнародне торговельне право», «Правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності». Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів, аспірантів, а також широкого кола читачів, які цікавляться цією тематикою.



Кл.слова:
право інтелектуальної власності -- законодавство -- оподаткування -- міжнародний комерційний арбітраж

   Тип видання:   зб. статей   
6.

Щокін, Г.
Націоналізм як державна ідеологія: відверта розмова [Електронний ресурс] / Г. Щокін. - К. : Вид-во МАУП, 2005. - 52 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Георгій Васильович Щокін (1954 р.н., Запоріжжя) — українский соціолог і психолог. Кандидат психологічних наук, доктор філософії, доктор соціологічних наук (1996) . Професор (1995) . Засновник і президент Міжнародної Кадрової Академії, а також засновник і голова Наглядової ради Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП) , голова правління Всеукраїнского благодійного фонду "Милосердя", заступник керівників Міжнародного біографічного центру (Англія) й Американского біографічного інституту (США) . Має вчені ступені в галузі психології, соціології та управління, професор богослов’я. Почесний доктор і професор, почесний і дійсний член (академік) університетів та академій України, Азербайджану, Англії, Білорусі, Киргизстану, Куби, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, США.



Кл.слова:
культура -- нація -- країна

   Тип видання:   зб. статей   
7.

Щогін, Г.
Сучасний політичний стан та вибір 2006 року [Електронний ресурс] / Г. Щогін. - К. : МАУП, 2005. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання містить вже опубліковані статті, в яких розглядаються сучасні ідеологічні платформи політичного розвитку України.



Кл.слова:
політика -- країна -- Україна

   Тип видання:   словник   
8.

Шупу, Джен.
Короткий українсько-китайський і китайсько-український словник [Електронний ресурс] / Д. Шупу. - Пекін : Шан'у Іньшугуань ; Київ : Альтернативи, 2008. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це короткий словник, в якому містяться основні слова та словосполучення (основна мова словника - китайська). Словник був створений як результат взаємодії двох країн. Десятирічної взаємодії, за час якої багато чого змінювалось (зміни на міжнародній та внутрішній арені країн, реформ в Китаї та Україні), зміцнювалась політична, економічна, культурна та освітня взаємодії між країнами. Словник отримав досить багато хороших відгуків. Він представляє собою міст між двома великими мовами світу, кожна з яких відіграє свою важливу роль у ньому. Словник був створений для задоволення зростаючих потреб в ясності та зрозумілості комунікацій на міжнародному рівні.



Кл.слова:
китайська мова -- переклад -- усна комунікація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 



Шотландия [Електронний ресурс] : автобиография / відп. ред. P. Горинг. - М. : Эксмо, 2007. - 704 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Шотландия всегда находилась в тени могущественной южной соседки Англии, в борьбе с которой на протяжении многих столетий страна пыталась отстоять собственную независимость. Это соседство, ставшее причиной бесчисленных кровопролитных сражений, определило весь ход шотландской истории. И даже сегодня битва продолжается — уже не вооруженная, а экономическая, политическая, спортивная. Впрочем, борьбой с Англией история Шотландии вовсе не исчерпывается; в ней немало своеобычных ярких и трагических страниц, о которых и рассказывает автобиография этой удивительной страны, одновременно романтической и суровой, сдержанной и праздничной, печальной и веселой.



Кл.слова:
країна -- культура -- історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Шишка, Р. Б.
Цивільне право в Україні [Електронний ресурс] / Р. Б. Шишка, В. А. Кройтор. - Х. : Національний університет внутрішніх справ : Еспада, 2004-2005

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2004. - 417 с.

Т. 5, кн. 1 : Загальні положення зобов’язального права. - 2005. - 194 с.


Курс лекцій розроблено відповідно до програми Цивільне право України з урахуванням чинного, у тому числі новітнього цивільного законодавства, досвіду регулювання цих відносин в інших країнах, існуючих основних теоретичних конструкцій. В ньому поміщені авторські конструкції низки інститутів цивільного права, бачення розв’язання вузьких місць правозастосування. Розрахований на викладачів, аспірантів, студентів, вищих закладів освіти 3 – 4 рівнів акредитації. Буде корисний практикам та іншим особам, які цікавляться проблемами цивільного права, особливо молодим викладачам, магістрам і здобувачам. Доцільно використовувати у тих ВЗО, де ще нема стійких традицій та власних цивілістичних шкіл. Може бути використаний при проведенні наукових досліджень.



Кл.слова:
право -- закон

   Тип видання:   монографія   
11.

Шип, Н. А.
Київська духовна академія в культурно-освітянському просторі України (1818–1919) [Електронний ресурс] / Н. А. Шип. - К. : Фенікс, 2010. - 436 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.40 Мб


У монографії висвітлюється безперервність освітніх традицій в Україні, що беруть свій початок від Києво-Братської школи (1615) та розвинуті Києво-Могилянською (закрита в 1817) і Київською духовною (заснована в 1819) академіями. На основі фахового аналізу першоджерел та наукової літератури схарактеризовано реформаторську політику імперської Росії в галузі вищої духовної освіти, статути духовних академій, що ухвалювались відповідно до суспільно-політичної кон’юнктури ХІХ – початку ХХ ст. Розглянуті питання кадрового забезпечення Київської духовної академії, склад студентів та основні навчально-виховні принципи. На великому фактичному матеріалі розкрито навчальну, наукову, видавничу і просвітницьку діяльність Академії, участь викладачів у громадському і культурному житті Києва, розвитку науковоосвітніх зв’язків із православними країнами. Для науковців, викладачів та студентів духовних і світських навчальних закладів, служителів церкви, масового читача.



Кл.слова:
історія -- просвітництво -- історія освіти

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.
 


Шивельбуш, Вольфґанґ.
Смаки раю [Електронний ресурс] : соціяльна історія прянощів, збудників та дурманів / Вольфґанґ Шивельбуш. - К. : Критика, 2007. - 255 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Смаки раю» – розповідь про історію так званих «засобів насолоди» (калькований німецький вислів, якому нема адекватного відповідника в українській мові), до яких зараховано прянощі, каву, чай, шоколад, тютюн, алкоголь і наркотики. Автор послідовно розгортає історію появи кожного «засобу насолоди» в Європі, реакції на нього в суспільстві, коротко аналізує причини популярності чи непопулярності того чи іншого в різний час у різних країнах. Причому це не банальне переповідання відомостей: Шивельбуш не лишається «всередині» своєї теми, а постійно шукає паралелей між історією «засобів насолоди» та духом епохи, висуває припущення про неабиякий вплив їх на світову економіку, і навпаки (скажімо, чай став істинно «англійським» напоєм через чисто економічні міркування, які змусили англійських імпортерів поставляти до своєї країни саме чайне листя, а не кавові зерна).



Кл.слова:
культурологія -- одорологія -- органолептика -- делікатеси

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Шаповал, В. М.
Конституційне право зарубіжних країн [Електронний ресурс] : пiдручник для студентiв юридичних вищих навчальних закладiв i факультетiв / В. М. Шаповал. - К. : АртЕк : Вища школа, 1997. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дано загальну характеристику конституцiйно-правового регулювання в зарубiжних країнах. Зокрема, визначено поняття, предмет i систему конституцiйного права, його суб'єкти та джерела. Аналiзуються проблеми конституцiйно-правової вiдповiдальностi. Значне мiсце вiдведено питанням взаємодiї конституцiйного права i суспiльства, а також характеристицi держави як суб'єкта вiдповiдних правовiдносин. Розглянуто основнi конституцiйно-правовi iнститути в зарубiжних країнах, придiлено увагу конституцiйно-правовому статусу особи.



Кл.слова:
законодавство -- права людини

   Тип видання:   підручник   
14.

Шаповал, В. М.
Конституцiйне право зарубiжних країн [Електронний ресурс] : пiдручник / В. М. Шаповал. - К. : АртЕк : Вища школа, 1997. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дано загальну характеристику конституцiйно-правового регулювання в зарубiжних країнах. Зокрема, визначено поняття, предмет i систему конституцiйного права, його суб'єкти та джерела. Аналiзуються проблеми конституцiйно-правової вiдповiдальностi. Значне мiсце вiдведено питанням взаємодiї конституцiйного права i суспiльства, а також характеристицi держави як суб'єкта вiдповiдних правовiдносин. Розглянуто основнi конституцiйно-правовi iнститути в зарубiжних країнах, придiлено увагу конституцiйно-правовому статусу особи.



Кл.слова:
конституція  -- правова відповідальність -- суспільство

   Тип видання:   довідник   
15.

Шапиро, Ю. Г.
Культура и искусство Китая [Електронний ресурс] : для детей среднего возраста / Ю. Г. Шапиро. - Ленинград : Изд-во Эрмитажа, 1959. - 48 с.. - (Путешествия в прошлое по залам Эрмитажа )

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О стране древней культуры и замечательных открытий, о таланте и мастерстве великого народа расскажет вам одна из самых больших выставок Эрмитажа - 'Культура и искусство Китая'...



Кл.слова:
країна

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Чекаленко, Л. Д.
Зовнішня політика України [Електронний ресурс] / Л. Д. Чекаленко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Інститут права та суспільних відносин. Кафедра міжнародної інформації. - К. : Університет “Україна”, 2010. - 162 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
культура -- історія -- країна

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Цуладзе, А. М.
Политические манипуляции, или Покорение толпы [Електронний ресурс] / А. М. Цуладзе. - М. : Книжный дом «Университет», 1999. - 58 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В чем заключаются специфические особенности политических манипуляций? Каковы могут быть последствия манипуляций для страны? Как противостоять манипуляциям и манипуляторам? По каким признакам можно их распознать? Эти и многие другие вопросы автор поднимает на страницах настоящей книги.



Кл.слова:
політика -- країна

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.
 



Цивільне право в Україні [Електронний ресурс] : курс лекцій : в 6 т. / за ред. Р. Б. Шишки. - Х. : Еспада, 2004-2005

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2004. - 417 с.

Т. 5. - Кн. 1 : Загальні положення зобов’язального права. - 2005. - 177с.


Курс лекцій розроблено відповідно до програми Цивільне право України з урахуванням чинного, у тому числі новітнього цивільного законодавства, досвіду регулювання цих відносин в інших країнах зокрема європейського, існуючих доктрин. В ньому поміщені конструкції чинного законодавства, огляд основних теоретичних концепцій, авторські конструкції інститутів зобов’язального права, бачення перспектив їх розвитку та правозастосування. Розрахований на викладачів, магістрів, аспірантів, студентів, вищих закладів освіти 3 – 4 рівнів акредитації. Буде корисний практикам та іншим особам, які цікавляться проблемами цивільного права, особливо молодим викладачам і здобувачам. Доцільно використовувати у тих ВЗО, де ще нема стійких традицій та не створено власних цивілістичних шкіл. Може бути використаний при проведенні наукових досліджень.



Кл.слова:
юриспруденція -- законодавство -- правовідносини -- неустойка -- порука -- гарантія -- завдаток

   Тип видання:   монографія   
19.


Цивілізаційна суб’єктність України: від потенцій до нового світогляду і буття людини [Електронний ресурс] = Ukraine as a civilizational subject: from potencies to a new worldview and human existence : монографія / С. І. Пирожков, Н. В. Хамітов ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : "Наукова думка" НАН України, 2020. - 258 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


У монографії здійснено осмислення цивілізаційної суб’єктності України — такого стану розвитку, коли наша країна сама вирішує свою цивілізаційну долю, обирає ідентичність і партнерів. Автори ставлять і вирішують проблему винайдення ефективної методології осягнення країни як суб’єкта історії та геополітики. Вони розробляють методологію метаантропологічного потенціалізму, що дозволяє зрозуміти реальні можливості країни для створення її гуманістичного цивілізаційного проєкту, який сприятиме гідній самореалізації людини. В роботі обґрунтовано необхідність формування нової системи безпеки в умовах гібридної війни, а також євроатлантичний вектор як каталізатор суб’єктності України. Підкреслено важливу роль суспільної консолідації як засобу реалізації суб’єктності. Осмислено світоглядний вимір суб’єктності. Це дало змогу авторам визначити перспективи суб’єктності України у ХХI столітті.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, державних діячів та всіх, хто цікавиться проблемами цивілізаційного розвитку України як суб’єкта історії та сучасності.



Кл.слова:
суб'єктність -- міграція -- суб'єкт історії

   Тип видання:   художня література   
20.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського