Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (42)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (194)Реферативна база даних (10354)Книжкові видання та компакт-диски (1100)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=КРАЇНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1157
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пашков О.М. 
Автоматизація бібліотек: історико-бібліотекознавчий аспект (II половина XX - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.М. Пашков ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Відтворено цілісну картину процесу автоматизації бібліотек протягом другої половини XX - початку XXI ст. як фактора їх модернізації, інноваційного розвитку та трансформації. Визначено провідні історичні тенденції та напрями автоматизації діяльності бібліотек у різних країнах світу та в Україні. Вивчено джерельну базу з питань історії бібліотечної автоматизації. Виявлено історичну специфіку процесів автоматизації бібліотек та її зумовленість соціальними, економічними й технологічними факторами. Визначено основні етапи та напрями автоматизації бібліотечної діяльності в зарубіжних країнах. Описано, проаналізовано й узагальнено історію комп'ютеризації книгозбірень в Україні, насамперед національних, публічних та університетських.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4/8)75 с51 +
Шифр НБУВ: РА336130

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Скворцов С.С. 
Адміністративний договір як засіб управлінської діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.С. Скворцов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 25 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання щодо використання адміністративного договору як специфічного засобу управлінської діяльності державними органами виконавчої влади. Розкрито суть поняття адміністративного договору, визначено його місце в адміністративному праві. Значну увагу приділено питанню актуальності договору в управлінській діяльності державних органів. Здійснено аналіз розвитку договору в Україні та зарубіжних країнах, а також історико-правове дослідження. Розглянуто існуючі нормативно-правові засади адміністративного договору в Україні, розкрито його юридичну природу та основні функції, а також підстави для виникнення, зміни, припинення адміністративно-договірних відносин. Досліджено ознаки, принципи й елементи договору. Запропоновано правову класифікацію адміністративних договорів, наведено характеристику взаємодії та співвідношення договору з актом управління. З'ясовано критерії недійсності такого договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА341103

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Москаленко С. І. 
Адміністративно-правове регулювання в сфері екологічної безпеки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. І. Москаленко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері забезпечення екологічної безпеки, зокрема, створення кодифікованого акта - екологічного кодексу. Акцентовано увагу на необхідності групування всіх складів проступків у досліджуваній сфері в окрему главу шляхом їх трансформування з КУпАП. Цей нормативний акт повинен містити перелік прав та обов'язків суб'єктів здійснення контролю у сфері екологічної безпеки, перелік обов'язків користувачів джерел підвищеної небезпеки та перелік правопорушень. З метою удосконалення та забезпечення державного контролю запропоновано створення єдиної бази адміністративних правопорушень у сфері екологічної безпеки. Визначено та досліджено адміністративні правопорушення у даній сфері: основні етапи адміністративного впровадження, види та принципи накладання адміністративних стягнень за порушення відповідного законодавства. Запропоновано класифікацію поділу адміністративних правопорушень на види, проаналізовано адміністративно-правове регулювання екологічної безпеки в Україні та зарубіжних країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1
Шифр НБУВ: РА384935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Туманов В. В. 
Адміністративно-правове регулювання господарської діяльності з проведення лотерей: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Туманов ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історичний розвиток правового регулювання лотерей, висвітлено основні засади правового регулювання організації та проведення лотерей в Україні, країнах Європейського союзу та Росії. Розкрито механізм адміністративно-правового регулювання лотерейної діяльності та його елементи. Розглянуто процедуру створення суб'єктів підприємництва, які прагнуть здійснювати господарську діяльність з проведення лотерей, визначено порядок ліцензування такої діяльності та контролю за її здійсненням. Окреслено напрями удосконалення адміністративно-правового впливу на господарську діяльність з проведення лотерей, сформульовано пропозиції щодо удосконалення ряду адміністративно-правових норм, чинних у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.01 + Х839(4УКР)921.26
Шифр НБУВ: РА382595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дорогих В.М. 
Адміністративно-правове регулювання грального бізнесу в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Дорогих ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Розкрито поняття, зміст і структуру грального бізнесу. Визначено його місце в системі підприємницької діяльності. Висвітлено законодавство, що регулювало даний бізнес у Російській імперії, Радянському Союзі, країнах дальнього та ближнього зарубіжжя. Розглянуто процедуру легалізації грального бізнесу в Україні як самостійний вид адміністративного провадження, у зв'язку з чим з'ясовано адміністративно-процесуальну специфіку кожної зі стадій цього провадження. З'ясовано специфіку підстав, порядок контролю та нагляду за додержанням правил у сфері грального бізнесу. Досліджено структуру адміністративних правовідносин, які складаються між підприємцями - організаторами грального бізнесу та органами виконавчої влади. Проведено аналіз чинного адміністративно-деліктного законодавства, що визначає відповідальність за порушення правил у сфері грального бізнесу, його ефективності, наведено пропозиції щодо їх усунення. Досліджено повноваження органів, що забезпечують виконання правил даного бізнесу, сформульовано пропозиції щодо оптимізації їх роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)139 +
Шифр НБУВ: РА328389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шаповал Р. В. 
Адміністративно-правове регулювання освітньої діяльності в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / Р. В. Шаповал ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність адміністративно-правового регулювання (АПР) освітньої діяльності (ОД) в Україні. Обгрунтовано доцільність вивчення правового забезпечення дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної освіти. Проаналізовано особливості системно-структурної характеристики АПР ОД та визначено функції і завдання освіти за сучасних умов. Розглянуто проблемні питання діяльності суб'єктів державного управління, органів місцевого і громадського самоврядування в сфері освіти. Визначено найбільш суттєві чинники впливу на ефективність АПР ОД, особливості економіко-правового регулювання освіти та характеристику правосуб'єктності навчальних закладів у контексті ефективного застосування їх форм для забезпечення належного виконання сучасних завдань освіти. Вивчено позитивний досвід АПР ОД у закордонних країнах та особливості його застосування в Україні. Надано рекомендації щодо визначення напрямів реформування ОД, сформульовано рекомендації щодо введення змін і доповнень до чинного законодавства та відповідних підзаконних актів з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132 + Ч34(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА381922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Яцків І. І. 
Адміністративно-правові засади протидії корупції в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. І. Яцків ; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". — К., 2011. — 16 c. — укp.

Визначено поняття, сутність зміст та ознаки корупції як соціально-небезпечного явища, корупційного адміністративного правопорушення. Встановлено найбільш вразливі зони корупційних ризиків у публічних правовідносинах. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення протидії корупції в Україні. Визначено суб'єкти протидії корупції та проведено їх класифікацію. Висвітлено практику протидії корупційним проявам у зарубіжних країнах, а також міжнародні механізми боротьби з корупцією. Висвітлено напрями удосконалення адміністративно-правового механізму протидії корупції в Україні. Наведено пропозиції з удосконалення українського антикорупційного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011-7 + Х883.9(4УКР)73
Шифр НБУВ: РА378450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вишневська Ю. В. 
Адміністративно-правові заходи забезпечення діяльності у сфері сільського туризму в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Вишневська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано авторське право на визначення поняття "туристична діяльність", розглянуто понятійний апарат туризму та сільського туризму, досліджено роль та значення сільського туризму в туристичній діяльності України. Виділено тенденції та проблеми агротуризму з урахуванням міжнародного та національного досвіду, висвітлено особливості та прогалини у правовому забезпеченні сільського туризму, а також проблеми сертифікації, стандартизації та ліцензування окремих видів послуг, що надаються у даній сфері. Проаналізовано та розкрито основні шляхи впровадження у національний правовий механізм європейського досвіду з організації сільського туризму. На підставі грунтовного аналізу держваної туристичної політики в країнах Європи, зокрема Франції, визначено основні механізми державного регулювання туризму. Висвітлено стан державної підтримки розвитку туризму в Україні та запропоновано шляхи розв'язання проблем туристичної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Ч518.113.9
Шифр НБУВ: РА381667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Лебедєва А.В. 
Адміністративно-правові та організаційні засади взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Лебедєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009 — укp.

Висвітлено становлення взаємодії ОВС із ЗМІ за часів незалежності, наведено визначення "взаємодія ОВС із ЗМІ". Визначено специфіку взаємовідносин ОВС України з представниками ЗМІ, враховуючи принципи, форми, напрямки та методи взаємодії за сучасних умов. Розглянуто основні функції та повноваження взаємодії ОВС із ЗМІ, на яких побудовано діяльність Департаменту зв'язків з громадськістю (ДЗГ) та МД МВС України та його обласних відділів. Висвітлено необхідність запровадження в практичну діяльність підрозділів зв'язків з громадськістю нових форм взаємодії для підвищення ефективності роботи ОВС із ЗМІ та формування позитивної громадської думки серед населення. Досліджено міжнародний досвід налагодження взаємодії ОВС з мас-медіа. Запропоновано приклади практичного досвіду використання ЗМІ в інтересах служби в таких країнах як США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Японія, РФ і Білорусь. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності прес-центру ДЗГ і МД МВС України завдяки запровадженню посади прес-секретаря та надання йому відповідних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112:ч62 : Ч62 в2:Х819 +
Шифр НБУВ: РА368928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Мазур М.В. 
Акти органів судової влади як джерело конституційного права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.В. Мазур ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості юридичної природи актів органів судової влади, що визначають їх місце та роль у системі джерел сучасного конституційного права України. Проаналізовано основні положення концепції джерел конституційного права, здійснено їх класифікацію. Проведено порівняльно-правове дослідження судового прецеденту в країнах англосаксонської та романо-германської правових сімей. З'ясовано правову природу актів Європейського суду з прав людини, Конституційного Суду України та судів загальної юрисдикції та визначено їх місце в правовій системі України. Зроблено висновок про зростання протягом останніх років значення актів органів судової влади в системі джерел вітчизняного конституційного права; надано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України та юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)-3 + Х891.9(4УКР)1-383 +
Шифр НБУВ: РА367534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лозко Г.С. 
Актуалізація української етнорелігії в європейському контексті: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.12 / Г.С. Лозко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено нову філософську проблему, пов'язану з актуалізацією етнічної релігії (рідної віри) в Україні та аналогічні процеси у країнах Європи. Українське язичництво розглянуто як духовно-культурний феномен, що проявляється у світогляді, моральних нормах поведінки, звичаєвості й обрядовості у процесті функціонування етносу. Встановлено, що феноменальність рідної віри полягає в її здатності фіксувати, а за сприятливих умов - самовітворювати власні етнічні цінності. Показано, що дана актуалізація може відбуватися у підсвідомості носіїв власної етнічної культури як своєрідне підсвідоме "пригадування" окремими представниками етносу колективного досвіду своїх предків. Зроблено висновок, що етнорелігія (язичництво) - це природний генератор духовного життя етносів та упорядник їх життєвого простору та морально-звичаєвих відносин, в яких гарантом цілісності етнічної спільноти виступає сама етнічна група з її усталеними етнічними звичаями та цінностями Роду. Доведено, якщо розвитку етнічної релігії не перешкоджають зовнішні чинники - війни, поневолення, окупація, асимілятивні процеси, - то рідна віра може бути самодостатньою духовною системою на будь-якому етапі розвитку свого етносу, навіть на самому модерному. Зроблено висновок, що багатотисячолітні духовні традиції, що склалися природним шляхом, мають переваги перед штучними глобальними релігійними доктринами. Встановлено, що етнічні релігії виявляють більшу життєздатність і зберігають властивість періодично відроджуватись, і виступають засобом самозбереження етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.6/9 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА349951

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Карбовник О.І. 
Акціювання в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.І. Карбовник ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджуються основні проблеми здійснення процесу акціювання в умовах перехідної економіки України. Теоретично обгрунтовані функціональні особливості та переваги акціонерної форми власноті. Розглянуто досвід акціювання в країнах перехідної економіки Центральної та Східної Європи. Проаналізовано діяльність акціонерних товариств, макроекономічні умови їх становлення та функціонування в Україні. Намічено основні напрями вдосконалення процесу акціюванння та перспективи розвитку підприємств акціонерної форми власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.5

Рубрики:

      
13.

Зубаренко І.В. 
Американсько-єгипетські відносини в контексті близькосхідної політики США (1952 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Зубаренко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено питання ролі США у формуванні та розвитку зовнішньої політики Єгипту у 1952 - 1991 рр. Визначено головні напрями та фази американсько-єгипетського співробітництва з урахуванням близькосхідних подій, що вплинули на розвиток відносин між двома країнами. З'ясовано зовнішні та внутрішні чинники, які мотивували поведінку єгипетських керівників щодо реалізації відносин з США. Показано значення радянського фактора в американсько-єгипетських відносинах, причини та наслідки його "пульсації". Проаналізовано стратегічні маневри та тактичні заходи, застосовані США та Єгиптом для захисту своїх інтересів на Близькому Сході. Висвітлено координацію позицій США та Єгипту у пошуку напрямків формування стабільних умов у сфері близькосхідної безпеки та співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)63-6 + Т3(6ЄГИ)63-6 +
Шифр НБУВ: РА335087

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Нетудихата С.Л. 
Антидемпінгове регулювання в системі зовнішньоекономічних зв'язків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Л. Нетудихата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні концептуальні підходи щодо визначення демпінгу в системі міжнародних економічних відносин, антидемпінгове регулювання в системі ГАТТ/СОТ, економічні наслідки запровадження антидемпінгового мита. Визначено поняття та мотиви демпінгу. Системно розглянуто поведінку окремої фірми, яка намагається одержати перевагу на ринку іншої країни шляхом дискримінаційних цінових домовленностей, використовуючи при цьому лише власні фінансові ресурси. З'ясовано відмінності демпінгу від цінової дискримінації, що базується на субсидіях. Визначено форми реалізації та види демпінгу. Проаналізовано практику антидемпінгового регулювання в межах ГАТТ/СОТ. Розглянуто економічні наслідки застосування антидемпінгових санкцій: споживацький, виробничий та торговельний ефект, ефект доходу державного бюджету, ефект перерозподілу. Запропоновано методику обчислення ефективної ставки захисного мита з доданої вартості у складі середньої ціни продажу в країні-експортері товару й розрахунок ефективної ставки мита з доданої вартості у складі середньої ціни, що декларується під час імпорту товару в Україну. Розглянуто чинники та специфічні умови демпінгу в країнах з перехідною економікою, формування механізму антидемпінгового регулювання в Україні, інституційні засади національної системи антидемпінгових процедур. Запропоновано механізм визначення нормальної ціни за умов антидемпінгових розслідувань. Систематизовано справи з антидемпінгу в Україні. Проаналізовано передумови й характер антидемпінгового переслідування українських товарів за кордоном, форми захисту українських товаровиробників на зовнішніх ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА325458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Літвін Н.М. 
Антикризове управління підприємствами в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.М. Літвін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти антикризового управління підприємствами країн СНД, Центральної та Східної Європи (Словенії, Чехії, Польщі, Росії, Білорусії та України). Проаналізовано сучасні концепції антикризового управління, визначено його особливості за умов перехідної економіки. Представлено класифікацію кризових явищ і ситуацій, визначено принципи та елементи механізму антикризового управління. Виявлено переваги, недоліки та можливості використання методик оцінки схильності підприємств до банкрутства у перехідний період. Встановлено, що найбільш прийнятним є використання кількісних методик оцінки неплатоспроможності підприємств, які враховують коефіцієнт менеджменту, а основним інструментом антикризового управління є санація та реструктуризація. Наведено економетричну модель оптимального антикризового управління підприємствами, проаналізовано можливості її використання в Україні. Визначено вплив державного регулювання на становлення вітчизняної системи антикризового управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)290-971-21 + У9(4УКР)290-971-21 +
Шифр НБУВ: РА331756

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Требін М.П. 
Армія в суспільстві, що трансформується (соціально-філософський аналіз): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / М.П. Требін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 32 с. — укp.

Створено соціально-філософську концепцію місця та ролі армії в суспільстві за умов трансформації, у контексті якої на підставі аналізу взаємозв'язків армії та суспільства в економічній, соціальній, політичній і духовній сферах життєдіяльності розкрито специфіку, типологію та форми взаємодії армії та суспільства за сучасних умов, запропоновано моделі оптимізації цієї взаємодії у пострадянських країнах. Здійснено апроксимацію характеру розвитку сучасної збройної боротьби на оборонну політику держави у сфері економіки. Висвітлено особливості трансформації даних держав та її вплив на соціальні процеси у Збройних силах. Визначено місце та роль армії за умов демократичного суспільства. З'ясовано суть глобальних проблем сучасності та особливості їх впливу на життєдіяльність Збройних сил. Обгрунтовано головні напрямки оптимізації взаємодії армії та суспільства у перехідних системах. Запропоновано конкретні заходи в соціальній, економічній, політичній і духовній сферах життєдіяльності суспільства, що мають сприяти підвищенню бойової готовності та боєздатності Збройних сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ю6*328.933 + Ц018 +
Шифр НБУВ: РА337809

Рубрики:

      
17.

Мер'є О.В. 
Архітектура дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини ХVII - першої половини ХХ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.В. Мер'є ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше створено цілісну картину формування архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини другої половини XVII - першої половини XX століть. Проведені натуральні обстеження й інвентаризацію виявили на теренах Галичини 246 дерев'яних храмів. Розкрито прийоми застосування архітектурно-декоративних засобів опорядження в екстер'єрі й інтер'єрі досліджених святинь. Встановлено, що особливістю архітектури є те, що вона формувала стилістичні епохи (бароко, рококо, класицизм, історизм, модерн) під впливом місцевих, регіональних та зовнішніх чинників. Виявлено нові об'єкти та здобуті імена творців дерев'яних костелів. Визначено стилістичний аспект архітектурного формотворення та періодизацію розвитку стилістичних напрямів досліджених об'єктів. Проведено порівняльний аналіз архітектури дерев'яних римо-католицьких храмів Галичини з дерев'яними храмами цього ж та інших обрядів у сусідніх регіонах (Волині, Закарпатті) та країнах (Польщі, Швеції).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.5(4УКР-9ГАЛ)4/6 +
Шифр НБУВ: РА363747

Географічні рубрики:

      
18.

Сапунова М.Ю. 
Архітектурно-композиційні прийоми мусульманських громадських будівель Криму XIII - XVIII ст.: автореф. дис... канд. архіт: 18.00.01 / М.Ю. Сапунова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто прийоми архітектурної композиції мусульманських громадських будівель Криму, які побудовані у XIII - XVIII ст. Проаналізовано архітектурно-композиційні прийоми даних будівель, які класифіковано на три основні групи, зокрема, тектонічної організації, гармонізації та декоративно-пластичні прийоми. Визначено специфічні та універсальні, постійні та короткотривалі, головні та підпорядковані архітектурно-композиційні прийоми внаслідок групування прийомів архітектурної композиції. Висвітлено еволюцію архітектурно-композиційних прийомів даних будівель у суміжних країнах, їх взаємини з Кримом у різні історичні періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-6КРМ)4 +
Шифр НБУВ: РА352758

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Ель-Саббаг К.І. 
Архітектурно-планувальна організація житлових висотних будівель в Лівані (на прикладі Бейрута): автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.02 / К.І. Ель-Саббаг ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему архітектурно-планувальної організації житлових висотних будівель Бейрута з урахуванням сучасних світових тенденцій проектування. Проаналізовано фактори, що впливають на розвиток висотного житлового будівництва та архітектурно-планувальне формування висотних житлових будівель: соціально-економічні, демографічні та кліматичні умови, архітектура. Проаналізовано та узагальнено ліванський і зарубіжний досвід проектування висотних житлових будівель у країнах з близькими до Бейрута демографічними та містобудівними умовами. Розроблено рекомендації щодо принципів подальшого розвитку висотного житлового будівництва в Бейруті з урахуванням раціональних за умов міста об'ємно-просторових та архітектурно-планувальних рішень, збереження традицій у формуванні функціональної структури сучасного житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.023-022.5 +
Шифр НБУВ: РА367192

Рубрики:

      
20.

Данильченко Л. С. 
Асиметричність процесів інформатизації світогосподарського розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. С. Данильченко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено економічні передумови виникнення міжнародного цифрового розриву за умов формування глобального інформаційного суспільства. Досліджено роль сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) як інструментів соціально-економічного розвитку. Виявлено сучасні тенденції розвитку світового ринку ІКТ і здійснено аналіз, і прогноз динаміки міжнародного цифрового розриву. Досліджено регіональні особливості готовності країн до використання сучасних ІКТ у цілях розвитку та зростання. Запропоновано механізм вдосконалення методики оцінювання асиметричності процесів інформатизації світогосподарського розвитку, який застосовано на прикладі країн ЄС та обгрунтовано необхідність його впровадження вітчизняною системою статистики. Розроблено структурну модель подолання цифрового розриву між Україною та розвиненими країнами, запропоновано напрями інституційного забезпечення її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У5 ф + У539.0 + У9(4УКР)390
Шифр НБУВ: РА379616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського