Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (42)Тематичний інтернет-навігатор (22)Автореферати дисертацій (4359)Реферативна база даних (30697)Книжкові видання та компакт-диски (2473)Журнали та продовжувані видання (200)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧЕРГОВ$<.>+<.>K=ЧАСТИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 461
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.


Аграрне право України [Електронний ресурс] : підручник / ред. З. Янчук. - 2-е вид., перероб. і доп.. - [Б. м. : б. в.]. - 549 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Аграрне право становить складову i невідємну частину правової системи України. За допомогою аграрно-правових норм визначається правове становище всіх виробників сільськогосподарської продукцiї, регулюються їхня виробничо-господарська діяльність, суспільно-організаційнi, майновi, управлінськi, членськi, трудовi, соціальнi, господарчо-договірнi та іншi аграрнi відносини.



Кл.слова:
закон -- сільське господарство

   Тип видання:   бібліографія   
2.

Блащук, С.
«Історіографічні дослідження в Українській РСР» (1968–1973). «Історіографічні дослідження в Україні» (поновленi з 1997). Випуски 1–20. Бібліографічний покажчик публікацій [Електронний ресурс] / С. Блащук, Н. Пазюра. - [Б. м. : б. в.]. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Покажчик укладено за хронологічним принципом. Усі випуски переглянуто de visu. Для оптимізації пошуку необхідної інформації покажчик розділено на 2 частини: 1) Хронологічний покажчик (розпис вихідних даних за випусками); 2) Алфавітний покажчик публікацій. Всього у бібліографії представлено 421 позиція із 20 випусків «Історіографічних досліджень»



Кл.слова:
література -- історіографія

   Тип видання:   підручник   
3.

Бажанов, М. І.
Кримінальне право [Електронний ресурс] : особиста частина / М. І. Бажанов. - [Б. м. : б. в.]. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
злочин

   Тип видання:   альбом   
4.


Українська дерев'яна архітектура [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 31 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита лісами. Навіть на широких степових просторах Південної України, у долинах річок росли великі діброви. Тож дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння, господарський реманент, виробниче устаткування, транспортні засоби. У них було особливе, шанобливе ставлення до дерева як до матеріалу живого й одухотвореного, прихильного до людини. Аж до кінця 18 ст. всі в Україні – від простого селянина до ясновельможного гетьмана – були щиро переконані, що жити слід тільки у дерев’яному будинку чи палаці, бо кам’яні та цегляні будівлі є вкрай шкідливими для здоров’я. В історико-культурологічному плані це переконання зіграло злий жарт з українським народом. Мурованих палат, замків, храмів будували мало, а дерев’яні, яких було безліч, усі загинули – тож історична та культурна спадщина України виявилася штучно збідненою. Проте, якою вражаючою була наша дерев’яна архітектура, ми можемо лише здогадуватися на підставі результатів археологічних досліджень, захоплених описів мандрівників-іноземців та тих окремих дерев’яних пам’яток, які ще вціліли.



Кл.слова:
дерево -- будівля -- архітектура

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
5.


Кримінальне право і законодавство України [Електронний ресурс] : частина особлива. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Запропонований Курс лекцій викладено відповідно до програми навчального курсу «Кримінальне право України. Частина Особлива», затвердженої Міністерством освіти України. Матеріал у Курсі лекцій розташовано за темами.2 Найбільш поширені злочини - проти особи, розкрадання, господарські, посадові, хуліганство, автотранспортні - викладено більш повно, оскільки їх питома вага у слідчо-судовій практиці визначальна.



Кл.слова:
право -- злочин -- судова справа

   Тип видання:   монографія   
6.

Даниленко, В.
Пантелеймон Петрович Гудзенко [Електронний ресурс] : наукова та науково-організаційна діяльність / В. Даниленко, С. Юсов. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник, присвячений відомому українському архівісту й історику, керівнику архівних органів УРСР періоду 1940-х pp. і завідуючому кількох відділів Інституту історії АН УРСР П. П. Гудзенку, складається з шести частин. Перша частина містить дві біографічні студії: монографічний нарис В. М. Даниленка і С. Л. Юсова, в якому на основі нових джерел з ЦДАВО України, Наукового архіву Інституту історії України НАНУ і родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих висвітлюється життя, наукова і науково-організаційна діяльність П.П. Гудзенка; статтю Т.В. Вронської і Н.В. Платонової, де співавтори на основі матеріалів з Державного архіву МВС України розкривають колізії навколо несправедливого звільнення вченого з архівних органів та інші маловідомі сторінки його життя. У другій частині подано спогади колег і учнів ученого як про нього, так і про епоху, в якій він жив і працював. У третій частині публікуються документи і матеріали, що ілюструють віхи життя і діяльності П. П. Гудзенка (з фондів ЦДАВО України, з Наукового архіву Інституту історії України НАНУ, з родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих). У наступній частині подається епістолярій неофіційного характеру. П’ята частина містить фотодокументи з фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного, а також світлини з родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих. Шоста частина містить хронологічний покажчик праць П. П. Гудзенка, покажчик праць про нього і його творчість, а також іконографічний покажчик. Окрім зазначених частин збірник містить хроніку основних подій з біографії П. П. Гудзенка, іменний покажчик і покажчик умовних скорочень



Кл.слова:
історія -- нарис

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
7.


Кримінальне право і законодавство України [Електронний ресурс] : загальна частина. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 199 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кримінальне право є система правосвідомості, правових знань, переконань, поглядів; окрема галузь законодавства та наукова правова дисципліна.



Кл.слова:
право -- законодавство -- дисципліна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Книш, Зиновій.
Перед походом на Схід [Електронний ресурс] : спогади й матеріали до діяння Організації Українських Націоналістів у 1939-1941 роках : у 2 т. / З. Книш. - Торонто : Срібна сурма, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 187 с.

Ч. 2. - 192 с.


В роках 1939-1941 Організація Українських Націоналістів дійшла до верху своєї могутности. Зовнішньо-політичні умовини її діяльности в тому часі були дуже тяжкі, зате внутрішня українська політична дійсність давала їй небувалі досі можливості, через фактичну відсутність якоїнебудь іншої конкуренційноі української ідеї та організованої політичної сили і через мовчазну готовість української суспільности підчинитися керівництву ОУН, якщо б виявила вона в тому часі потрібний політичний розум. Не дивлячись на те, яким шляхом пішли пізніші події і чи було в можності ОУН відвернути їхній біг, треба сказати, що ОУН не використала вийняткової своєї історичної нагоди. Внутрішня хвороба почала підточувати її силу і величезну енерґію молодости політичного руху звернула на взаємопоборювання і самовинищування. Не варто закривати на те очей, промовчувати чи виправдувати об'єктивними причинами, бо від того ані нічого не завернеться, ані не поправиться. Краще мужньо глянути правді в очі з надією, що наші наступники не повторять помилок своїх попередників. Пам'ятаймо, що легше здобутися на геройство в обличчі ворога, як на відвагу визнати власні помилки. Зиновій Книш В історії українського націоналістичного руху період цей болючий, проте важливий. Бравши участь у подіях того часу, вважав я потрібним утривалити в формі спогадів те, що бачив тоді і переживав, так як воно збереглося в моїй пам'яті. Це спогади самовидця, не праця історика. Читачів прошу мати це на увазі. Тому — може й за багато в деяких місцях — особа автора висувається наперед, замість скромно стояти в тіні. Я свідомий цього недоліку. Хотілося б сказати на оправдання, що через те аж ніяк не мав я наміру поменшувати ролі й вартости інших націоналістів тієї доби. Переповідаючи подїі того часу, хочу вставитися в моє тодішнє положення і передавати тодішній спосіб думання і мій власний і інших тогочасних дієвих осіб. Критичне ставлення до деяких фактів і подій тоді було майже неможливе. Зате можливе і потрібне воно тепер і позмозі старався я в примітках і коментарях давати йому вияв. Для повноти образу користувався я інформаціями й розповідями інших осіб, що приймали активну угасть у націоналістичному русі в тих роках: Андрійків Іван (псевдо), Гайвас Ярослав, поручник Гутович-Норим Євген, Іванович Петро (псевдо), інж. Ґ-ий П., Карманін Юрко, Книш Ірина, д-р Коропей Йосип, Кранський Володимир (псевдо), Кричук Степан, Кришталь Юрко, д-р Лапичак Тома, д-р Мацях Євген, інж. Модрицький Северин, д-р С. С-ий, Терен Михайло, Тупісь Степан, поручник Чигун Володимир. Сердечне спасибі їм за допомогу. Дякую теж усім іншим, що тим чи іншим способом причинилися до написання цієї книжки. Па цьому місці висказую теж мою подяку Вельмишановним: полковникові Андрієві Мельникові, Голові Проводу Українських Націоналістів, генералові Миколі Капустянському, Заступникові Голови Проводу Українських Націоналістів, Ярославові Гайвасові, редакторові Олегові Ждановичєві і докторові Євгенові Мацяхові за їхні критичні завваження. Нехай вибачать мені, коли не з усіх їхніх порад я скористав. Це право автора. І не значить те, що їхні поради й завваження не були для мене цінні. Книжка ця була написана ще в 1954 році. Від тоді перейшла цілу історію, мусіла боротися за те, чи виходити їй у світ, чи лишатися в рукописі і плісніти десь в архівах. Одні вважали, що замало в ній критики противників і що критика ця за легка, другі хотіли б, щоб більше хвалити однодумців. Ці причини, разом з труднощами роздобули гроші на друк, склалися на те, що книжка спізнилася на п'ять років. Та й виходить покищо тільки перша її частина. Від того, як поставляться до неї читачі і чи підтримають вони мої видавничі зусилля, буде залежати, чи і коли будуть надруковані три дальші її частини. А я стояв і стою на становищі, що від лайки противника і власної самохвальби позиції націоналізму не окріпнуть. І хоч через те прийшлося мені пережити багато гіркого за тих п'ять років, від того мойого глибокого переконання не відступлю. І може з досвіду тих сумних років, що його старався я зафіксували в цих моїх спогадах і матеріялах, виловить хтось зерно істини, очистить з попелу вигорілих пристрастей і прийде тоді час, коли Сяйво Небесне зійде на серця всіх націоналістів і знатимуть вони, що чинити, щоб поширити царство Волі і Правди в Україні і щоб у тому їхня ласка й хоробрість кріпшали на вічну славу Батьківщини.



Кл.слова:
ОУН -- визвольні змагання -- совєтська окупація -- друга світова війна

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
9.

Куцаєва, Т. О.
Спогади про польські читацькі культури Модерної епохи в рефлексіях польських книжкових знаків (2-га пол. XІХ – поч. XХ ст.) [Електронний ресурс] : монографія / Т. О. Куцаєва ; Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", Громадська організація "Культура заради майбутнього". - Дніпро : "ФОП Середняк Т. К.", 2023. - 115 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.63 Мб


Монографія присвячена польським читацьким культурам Модерної епохи в рефлексіях книжкових знаків 2-ї пол. XIX – поч. XX сторічь на антикварних книгах із історичних колекцій бібліотек «Київського художньо-промислового і наукового музею» та «Державного історичного музею», а також пов’язаних із ними колекцій низки сучасних музеїв та бібліотек України, Литви, Польщі та США. Авторка приділяє рівну увагу як книжковому знаку, так і книзі, приналежність якої конкретний книжковий знак засвідчував. Власницькі та невласницькі книжкові знаки приватних та інституційних бібліотек – маркери фрагментів польських історичних книгозбірень, стали ключами для написання їх історій або продовження реконструкції складу вже відомих збірок. Вдалось віднайти фрагменти біографій, а також історій власників у зв’язку з їх життям та діяльністю в Україні впродовж 2-ї пол. XIX – перших декад XX сторічь. Більшість з цих власників залишили Україну, деякі були вбиті, а інституції – ліквідовані, внаслідок драм Першої світової війни, переслідувань та репресій більшовиків, а потім совєтської влади. Совєтська дійсність між двома світовими війнами, Друга світова війна та наступні довгі роки, ще більш драматично посилили розпорошеність історичних книгозбірень та спричинили великі труднощі пов’язані з відстеженням їх долі. Сліди та шляхи вцілілих фрагментів віднайдених польських історичних книгозбірень, які є самодостатніми соціокультурними явищами, довго залишались невідомими як в Національному музеї історії України, так і в кількох інших українських музеях і бібліотеках. Досліджені книжкові знаки та книжкові скарби уособлюють нове знання та є частиною важливого спогаду про втрачені в реаліях совєтської дійсності польські читацькі культури.

Монографія призначена усім зацікавленим історією польсько-українського історичного культурного діалогу, а також європейської культурної спадщини, бібліофільством, біографістикою, книгознавством, колекціонуванням книжкових знаків, полоністикою, рукописною та книжковою спадщиною, мистецтвознавством та українознавством. Публікація є першої в авторському циклі «Оприлюднення культурної спадщини». Дослідження та публікація підготовлені в рамках стипендіальної програми «Досліджуйте в Україні» (Badaj na Ukrainie) від Центру діалогу ім. Юліуша Мєрошевського, Республіка Польща.




   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Красова, Ольга Олександрівна.
Фіторізноманіття схилових ландшафтів причорноморської частини басейну Інгульця: структура та збереження [Електронний ресурс] = Phytodiversity of slope landscapes of the Black Sea part of the Inhulets basin: structure and conservation : монографія / О. О. Красова ; відп. ред. Д. В. Дубина ; Національна академія наук України, Криворізький ботанічний сад. - Київ : ТОВ "Талком", 2023. - 260 с.

  Текст у форматі PDF 5.03 Мб


У монографії представлені результати досліджень рослинного покриву схилових ландшафтів причорноморської частини басейну р. Інгулець. Проаналізовано структурний склад ценофлор. Розроблено класифікацію рослинності, розкрито специфіку її територіальної та екологічної диференціації. Виявлено раритетну складову флори, проведено созологічну оцінку угруповань і запропоновано заходи з оптимізації охорони фіторізноманіття. Для ботаніків, спеціалістів у галузі охорони природи, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.

The monograph presents the results of research on the vegetation cover of slope landscapes in the Black Sea part of the Inhulets river basin. The structural composition of cenoflora was analyzed. The classification of vegetation was developed, and the specifics of its territorial and ecological differentiation were revealed. A rare component of the flora was identified, a sociological assessment of the communities was carried out, and measures to optimize the protection of phytodiversity were proposed. For botanists, specialists in the field of nature protection, teachers and students of higher educational institutions.



Кл.слова:
флора -- рослинність -- ландшафт

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Соціологічні дослідження в бібліотеках [Електронний ресурс] : інформаційно-аналітичний бюлетень. Випуск 53 / уклад.: Л. М. Любаренко, Н. В. Єрмакіна, І. В. Лісова ; Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. - Київ : Нац. б-ка України ім. Ярослава Мудрого, 2021. - 104 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Черговий випуск інформаційно-аналітичного бюлетеня присвячено результатам загально-державного дослідження «Роль публічних бібліотек у промоції читання».

Видання адресовано бібліотекарям, викладачам, аспірантам, студентам закладів вищої та передвищої освіти.




   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.


Марко Теплінський : «Чинити як належить...» : Сповідь. Очима [Електронний ресурс] : книга / уклад. І. В. Козлик ; Міністерство освіти і науки України, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : СИМФОНІЯ ФОРТЕ, 2021. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 121.20 Мб


У книзі, яка створена на основі текстових рядів документальних фільмів Ігоря Козлика «Марко Теплінський – учитель, вчений, людина» (2012) та «Очима Іншого: Марко Теплінський і Володимир Матвіїшин» (2013, частина перша)», всебічно висвітлено життєвий і творчий шлях Марка Веніаміновича Теплінського (1924–2012) – видатного українського літературознавця, доктора філологічних наук, професора, Почесного професора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Для філологів, літературознавців, викладачів та студентів гуманітарних спеціальностей та всіх, хто цікавиться розвитком східнослов’янської науки про літературу у 2-й пол. ХХ – першому десятилітті ХХІ ст.




   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.


Українська наукова стоматологічна школа : історичні нариси [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Батіг В.М., Біденко Н.В., Білоклицька Г.Ф., Бойцaнюк С.І., Бургонський В.Г., Вахненко О.М., Возний О.В., Гризодуб В.І., Гриновець В.С., Дєньга О.В., Дорошенко О.М., Дорошенко C.І., Зубачик В.М., Ковач І.В., Копчак О.В., Костенко Є.Я., Куцевляк В.І., Куцевляк В.Ф., Лахтін Ю.В., Леоненко П.В., Лихота А.М., Лісова І.Г., Макєєв В.Ф., Маланчук В.О., Манухіна О.М., Новошицький В.Є., Ожоган З.Р., Петрушанко Т.О., Рибачук А.В., Романова Ю.Г., Рябоконь Є.М., Скиба В.Я., Смоляр Н.І., Удод О.А., Хлєбас С.В., Шінкарук-Диковицька М.М., Шнайдер С.А., Юнакова Н.М. ; ред.: І. П. Мазур, О. В. Павленко, І. Л. Скрипник ; Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кропивницький : "Поліум", 2020. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 130.33 Мб


Науково-популярне видання присвячено століттю Української наукової стоматологічної школи. У хронологічній послідовності висвітлено етапи формування, становлення і розвитку школи, визначено події стоматологічної спільноти України. Представлено основні складові частини Української наукової стоматологічної школи – стоматологічна освіта, фундаментальні наукові дослідження, система надання стоматологічної допомоги та об’єднавча діяльність громадських професійних організацій.

Для організаторів охорони здоров’я, істориків, викладачів закладів вищої медичної освіти, лікарів стоматологів, студентів стоматологічних факультетів.



Кл.слова:
стоматологічна освіта -- стоматологія -- травматичні ушкодження щелеп

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
14.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Нариси історії гідрохімії в Україні [Електронний ресурс] = Essays on the History of Hydrochemistry in Ukraine : монографія / В. К. Хільчевський. - Київ : ТОВ "ДІА", 2020. - 136 с.

  Текст у форматі PDF 10.54 Мб


Монографія присвячена історії гідрохімічних досліджень поверхневих вод в Україні. У вступній частині здійснено екскурс з цього питання в ХVІІІ-ХІХ ст. Перша частина книги присвячена огляду гідрохімічних досліджень поверхневих вод та їхньої якості, що виконувалися українськими вченими інститутів НАН України, галузевих установ та закладів вищої освіти (1920-2020 рр.). У другій частині висвітлено формування та історія наукової гідрохімічної школи Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1970-2020 рр.), до якої належить автор.

Книга буде корисною науковим працівникам і фахівцям-практикам, які займаються питаннями гідрохімії та якості води, викладачам та студентам, які вивчають гідрохімічні та гідроекологічні дисципліни.



Кл.слова:
історія гідрохімічних досліджень -- наукові гідрохімічні школи -- дослідження поверхневих вод

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Релігія   
15.

Пелеш, Юліян.
Дидактика. Годеґетика. [Електронний ресурс] : біоґрафічні матеріяли. Додатки / Кир Ю. Пелеш ; уклад. А. П. Черемський. - Харків : [б. в.], 2019. - 664 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 54.72 Мб


До цього тому ввійшли I, III і IV частини фундаментального підручника Кир Ю. Пелеша “Пастирське Богословіє”: Дидактика, Теорія душпастирства (Годеґетика) і Росправа о духовнім урядовім стилю. Друга частина книги (Літурґіка) вийшла окремим томом.



Кл.слова:
літургія -- тeолоґічна освіта -- Пастирське Богословіе

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Релігія   
16.

Пелеш, Юліян.
Літурґіка [Електронний ресурс] : біоґрафічні матеріяли / Кир Ю. Пелеш ; уклад. А. П. Черемський. - Харків : [б. в.], 2019. - 672 с.

  Текст у форматі PDF 60.85 Мб


“Літурґіка” є основною частиною фундаментального підручника Кир Ю. Пелеша “Пастирське Богословіє”, за яким навчалося кілька поколінь українських студентів-тeолоґів перед Другою світовою війною.



Кл.слова:
літургія -- тeолоґічна освіта -- Пастирське Богословіе

   Тип видання:   монографія   
17.


Оборонний огляд: український вимір 2014–2018 [Електронний ресурс] : монографія / Ф. Саганюк [и др.] ; Міністерство оборони України, Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. - Київ : РВВ Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, 2019. - 196 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.93 Мб


У монографії викладені сучасні підходи та досвід проведення у Міністерстві оборони і Збройних Силах України оборонного огляду в 2014–2015 роках. Надані певні методичні та практичні рекомендації для проведення чергового оборонного огляду сил оборони й розроблення за його результатами першої у новітній історії України Стратегії воєнної безпеки й Стратегічного оборонного огляду для більш ефективної протидії агресору в гібридній війні.

Видання розраховане на фахівців Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та науковців вищих військово-навчальних закладів, які досліджують або задіяні у організації проведення оборонного огляду сил оборони з метою розвитку їх спроможностей для спільних дій щодо оборони України та захисту її від агресора.



Кл.слова:
огляд -- правові та методологічні основи -- управління ризиками

   Тип видання:   каталог   
18.

Проців, Олег Романович.
Олег Проців – дослідник історії публічного управління Галичини в частині використання тваринного світу [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / О. Р. Проців ; Універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка. - Івано-Франківськ : "Фоліант", 2019. - 73 с.

  Текст у форматі PDF 1.56 Мб


Бібліографічний покажчик висвітлює праці науковця з питань історії ведення мисливського господарства, полювання та рибальства у Галичині наприкінці ХІХ –початку ХХ століття. Переважна більшість наукових досліджень автора пов’язана зі Станиславівщиною. Видання знайомить, зокрема, з опублікованими монографічними дослідженнями О. Проціва про історію мисливства і рибальства у Станиславівському та Долинському повітах, та окремими науковими статтями – по кожному повіту Станиславівщини. У покажчику представлений перелік монографій, книг, статей, опублікованих в наукових збірниках, матеріалах конференцій, фахових виданнях впродовж 2007-2019 років, а також Інтернет-ресурси. Окремий розділ подає інформацію про монографії Олега Проціва, представлену на веб-сайті обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка у розділі «Нові надходження». Матеріали у розділах розташовані за алфавітом. Бібліографічний опис та скорочення слів здійснено згідно діючих стандартів. Відбір літератури завершений у травні 2019 року.

Видання адресоване науковцям, історикам, краєзнавцям, бібліотечним працівникам, всім, хто цікавиться історією рідного краю у відповідній галузі.




   Тип видання:   зб. статей   
19.


Філософія і право [Електронний ресурс] : тези доповідей ХV Міжнародної наукової конференції аспірантів та студентів (23 травня 2019 року) / відп. ред. А. П. Гетьман ; ред. О. Г. Данильян [и др.] ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : «Право», 2019. - 406 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.08 Мб


У пропонованій до уваги читачів збірці тез і повідомлень ХV Міжнародної наукової конференції аспірантів та студентів «Філософія і право» висвітлюється широке коло як загальнофілософських проблем, так і різноманітних аспектів філософії права. Певна частина матеріалів конференції розвиває і поглиблює філософські уявлення у царині правової онтології, правової антропології, теорії правових цінностей, теорії пізнання права та інституційного виміру права. Деякі напрацювання містять спроби не тільки по-новому підійти до осмислення вже достатньо розробленої проблематики, а й виявляються кроком на шляху пізнання раніше не відрефлектованого шару правової реальності. У цьому сенсі зміст нижченаведених тез засвідчує зацікавленість майбутніх фахівців права у більш глибокому теоретичному освоєнні тих феноменів правової реальності, пізнання яких є умовою розв’язання нагальних практичних завдань правотворчого й правозастосовного характеру в контексті гідного виконання професійної місії у розбудові правової державності в Україні.



Кл.слова:
філософські проблеми права -- філософська рефлексія -- право

      
20.

Ємельянов, В. П.
Кримінальне право України: Загальна частина. Основні питання вчення про злочин [Електронний ресурс] : науково-практичний посібник / В. П. Ємельянов ; Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків : «Право», 2018. - 142 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.99 Мб


У посібнику на підставі Конституції України, чинного Кримінального кодексу України та досягнень науки кримінального права висвітлюються основні питання вчення про злочин Загальної частини кримінального права України, у тому числі деякі дискусійні питання, а також даються певні відомості про зарубіжне кримінальне законодавство. Для аспірантів, ад’юнктів та викладачів юридичних закладів вищої освіти, наукових і практичних працівників, а також студентів і курсантів.



Кл.слова:
злочин -- кримінальний закон -- кримінальна відповідальність
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського