Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (31)Реферативна база даних (337)Книжкові видання та компакт-диски (229)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ХІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Хімічні науки   
1.


Хімія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : профільний рівень / Н. М. Буринська [та ін.]. - К. : Педагогічна думка, 2010. - 45 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якщо 10-класники обрали майбутню професію, пов’язану з використанням хі- мічних знань, відтак обрали певний хімічний профіль – біолого-хімічний, хіміко- технологічний, агрохімічний тощо, то цей підручник саме для них. У ньому роз- криваються відомості про хімічні елементи та їх сполуки на профільному рівні, тобто поглиблено. Курс хімії 10 класу починається з повторення основних теоретичних питань, що вивчалися у попередніх класах, їх зміст поглиблюється, а обсяг збільшується. Особлива увага в підручнику приділяється хімії елементів, ролі елементів та їх сполук у здоров’ї людини та матеріальному житті суспільства. Одним із найсуттєвіших чинників, які забезпечують успіх у засвоєнні на- вчального матеріалу, є самостійна робота, передусім робота з підручником.



Кл.слова:
хімічні елементи -- хімічні реакції

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Шахматов, О. Л.
Нариси з історії української мови та хрестоматія [Електронний ресурс] : з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. / О. Л. Шахматов, А. Г. Кримський. - К. : Друкар, 1922. - 182 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство

   Тип видання:   монографія   
3.

Фалалеева, И. Н.
Политико-правовая система Древней Руси IХ - XІ вв. [Електронний ресурс] / И. Н. Фалалеева. - Волгоград : Изд-во ВолГУ, 2003. - 164 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография дает представление о современном состоянии отечественной и зарубежной науки в изучении становления государственности России (до конца ХІ в.). Работа основана на критическом переосмыслении как широко, так и малоизвестных источников и представляет собой комплексное, системное исследование государственно-правовой истории Древней Руси.



Кл.слова:
політична влада -- правова система

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Питання термінології [Електронний ресурс] : науково-методичні матеріали : випуск ХІ / за ред. Л. О. Пономаренко. - Житомир : ЖВІРЕ, 2000. - 60 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-методичні матеріали присвячені проблемам фахових слів та словосполучень, зокрема етимології, термінологічному сленгу, вживанню в "нерідному" контексті, перекладу, абревіації. Значну питому вагу займають розвідки, пов'язані з обчислювальною технікою. Збірник складений колективом авторів (викладачів, ад'юнктів, курсантів) за загальною редакцією професора Лілії Олександрівни Пономаренко. Викладений матеріал призначений для викладачів, ад'юнктів, курсантів і всіх тих, хто цікавиться питаннями термінології.



Кл.слова:
лінгвістика -- етимологія -- термінологія

   Тип видання:   дисертація   
Категорія: Релігія   
5.

Гончаров, Александр Иванович.
Доминирующий код Ветхого Завета и феномен Отечественной прапублицистики ХІ-ХІІІ вв. [Електронний ресурс] : дисс. ... канд. фил. наук : 10.01.10 / А. И. Гончаров. - Воронеж : Воронежский гос. ун-т, 2006. - 163 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
журналістика -- публіцистика

   Тип видання:   фотоальбом   
6.

Гнутова, С. В.
Кресты, иконы, складни [Електронний ресурс] : медное художественное литье ХІ - начала ХХ века / С. В. Гнутова, Е. Я. Зотова. - М. : Интербук-бизнес, 2000. - 126 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Компания «ТрансТелеКом» представляет Вашему вниманию альбом «Кресты, иконы, складни. Медное художественное литье», в который вошли уникальные меднолитые изделия — иконы, образки, складни, кресты нательные, наперсные, напрестольные из коллекции Музея имени Андрея Рублева. Эти великолепные образцы российского творчества не только неотъемлемая часть христианской жизни, церковного богослужения, но и явления высокого искусства, воплощающие стремление человеческой души к возвышенному, прекрасному.



Кл.слова:
мистецтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Лебедев, А. П.
Исторические очерки состояния Византийско-восточной церкви от конца ХІ до середины XV века [Електронний ресурс] / А. П. Лебедев. - СПб. : Алетейя, 1998. - 383 с.. - (Византийская библиотека)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія -- релігія -- аналіз

   Тип видання:   монографія   
8.

Фаріон, І.
Мова - краса і сила. Суспільно-креативна роль української мови в ХІ - середині ХІХ ст. [Електронний ресурс] / І. Фаріон. - Л. : Вид-во Національного ун-ту "Львівська політехніка", 2010. - 212 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це дослідження перше в українському мовознавстві, де взаємини між мовою і людиною, мовою і нацією, мовою і державою розглянуто в онтологічно-діяхронному розтині: мова не лише передумова буття людини і суспільства – вона основа його творення впродовж століть (від ХI до ХIХ століття). Унікальність і феноменальність української ситуації у тому, що не держава була на сторожі мови, а мова забезпечила собою всі можливості для відродження нації та держави. Цей феномен авторка вкладає у метафоричне поняття мови як "краси і сили". "Краса" – це найвідкритіший фонетичний бік мови, а "сила" – це її суспільно-креативна роль в українському націє- та державотворенні. Краса і сила мови – це те, що "двигнуло з упадку ту масу, якій, бачилося, не було рятунку" (І. Франко). Позаяк мова – справа всіх і кожного, то це нетрадиційне лінгвістичне дослідження адресоване, не лише лінгвістам, а усім мовцям.



Кл.слова:
українська мова -- мовознавство

   Тип видання:   альбом   
9.
 



Українські народні узори [Електронний ресурс] : з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини / уклад. О. Кривинюк. - К. : [б. в.], 1928

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1 : Вирізування і настилування. - 1928. - 6 с.


Історія вишивки дуже давня. Перші згадки про вишивку відомі ще в ІІ ст. до нашої ери. В ХІ ст. на Русі існувала перша вишивальна школа, яка була організована сестрою Володимира Мономаха Ганкою, де молодих дівчат навчали гаптувати золотом та сріблом. Довгий час одним із найпоширеніших видів народного мистецтва на Україні була вишивка, якою в основному оздоблювали одяг, рушники. Вишивкою могли прикрашати головні убори – очіпки, намітки, хустини, а також кожухи, свити, скатертини. Вишивка – це переважно дівоче і жіноче заняття. Колись за кількістю й майстерністю вишитих рушників, сорочок, скатертин, які дівчина підготувала до свого весілля, робили висновки про її працьовитість.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Кумеков, Б. Е.
Государство Кимаков ІХ - ХІ вв. по арабским источникам [Електронний ресурс] / Б. Е. Кумеков. - Алма-ата : Наука, 1972. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
історія -- розвиток -- аналіз подій

   Тип видання:   методичний посібник   
11.

Шахматов, О.
Нариси з історії української мови та хрестоматія з пам'ятників письменської старо-українщини ХІ-ХVІІІ в.в. [Електронний ресурс] / О. Шахматов, А. Кримський ; Українська академія наук. - К. : Друкарня Української академії наук, 1924. - 208 с.. - (Збірник історично-філологічного відділу ; № 12)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


О.Шахматов займався у тому числі й питанням історії української мови, якому і присвячена пропонована книга. Шахматов брав участь у складанні декларації Петербурзької АН «Про скасування обмежень малоруського друкованого слова» (1905 — 1906) (див. також Заборона українського слова в Росії. Реферат Петербурзької Академії наук (1916) [PDF]). Це було в згоді з політичними поглядами Шахматова: як типовий російський ліберал (член партії конституціоналістів-демократів) він обстоював культурні права народів Росії, але при умові недоторканости Рос. Імперії. Відповідно, коли 1917 Україна йшла до незалежності, Шахматов зайняв різко негативну позицію. Початки української мови автор виводив з «південного наріччя» «спільнодавньоруської» мови. Шахматов вважав витоки української мови у загальних рисах автохтонними (хоч часом містив їх між Прутом і дол. Дніпром, а часом далі на північ, у середньому Подніпров'ї). Не зважаючи на вразливі місця у теорії Шахматова, його історично-генетичні концепції підкуповували своєю цілісністю, включенням колосальної кількости фактів, синтетичністю. На кілька десятиліть вони визначили трактування цих проблем у східньослов'янському мовознавстві, навіть у противників Шахматова; жодна мовознавча школа не мала такого впливу в Росії — СССР у першій половині 20 ст., як школа Шахматова.



Кл.слова:
мовознавство -- мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
12.
 


Галичанець, Микола.
Українська нація [Електронний ресурс] : походження і життя української нації з найдавніших часів до XI століття / М. Галичанець. - Т. : Мандрівець, 2005. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подано походження та життя української нації від її утворення 40 тисяч років тому і до ХІ століття н. е. Автор висвітлює той період розвитку українського народу, що його забороняли описувати московські колонізатори. Пишучи за нас нашу історію, вони “відрубали” історичні корені нації, чим знівечили тяглість її походження, розвитку і життя. А “історію” її почали з ІХ ст. н. е. – від князювання Олега ІІ Українського. У книзі вміщено унікальні матеріали, що їх досі в історії нації не публікували або друкували мало та розрізнено. Але це не історія нації, як може здатися на перший погляд, а лише краєзнавчі веди (знання) автора. Тому книжка буде добрим помічником саме для осягнення походження і життя української нації з найдавніших часів. Для широкого загалу читачів. При вивченні історії в школах та вузах може бути використана як книга для додаткового читання.



Кл.слова:
етногенез -- краєзнавство

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Семантика мови і тексту [Електронний ресурс] : матеріали XІ Міжнародної наукової конференції (Івано-Франківськ, 26–28 вересня 2012 р.). - Івано-Франківськ : [б. в.], 2012. - 716 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 18.17 Мб


У збірнику вміщено статті учасників ХІ Міжнародної наукової конференції «Семантика мови і тексту». Статті відображають різні аспекти сучасної філології. Діапазон проблем, охоплених матеріалами конференції, є досить широкий: від лінгвістики до лінгвофілософії, психолінгвістики, семіотики тощо. Матеріали конференції є певним підсумком розвитку української гуманітарної науки за останні п’ять років.



Кл.слова:
лінгвістика -- семіотика -- філософія мови

   Тип видання:   хрестоматія   
14.


Сузір'я французької поезії [Електронний ресурс] : антологія : в 2 т. / пер. і переспіви М. Терещенка. - К. : Дніпро, 1971

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 440 с.

Т. 2. - 430 с.


«Сузір'я французької поезії» - найбільший здобуток перекладацької діяльності Миколи Івановича Терещенка (1898-1966) - українського поета та перекладача. У двотомному виданні 1971 року, зібрано твори 250 поетів Франції (від ХІ до 20-х рр. ХХ століття).



Кл.слова:
французька література -- лірика

   Тип видання:   хрестоматія   
Категорія: Релігія   
15.


"Скарбниця потребна й пожиточна" [Електронний ресурс] : українські монастирські літописи, житія, повчання ченцям, чуда та інше / упор. В. Шевчука. - К. : Либідь, 2012. - 492 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Унікальна багатожанрова збірка представляє маловідомі, а то й зовсім не знані історично-літературні пам’ятки ХІ-ХVIII ст., що вийшли зі стін українських монастирів чи дотичного середовища. Тексти супроводжено ґрунтовною вступною статтею, коментарями та ілюстровано витворами староукраїнського мистецтва. Для широкого читацького загалу.



Кл.слова:
патристика -- агіографія -- апокрифи -- літописи

   Тип видання:   монографія   
16.
 


Пещак, Марія.
Розвиток давньоруського і староукраїнського наукового тексту [Електронний ресурс] / Марія Пещак. - К. : Українознавство, 1994. - 289 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія написана на основі дослідження структури тексту рукописних історичних пам'яток ХІ-ХУІІ ст. Пропонується опис мовного оформлення композиційно! структури наукових творів, способи включення чужого до авторської розповіді, особливості розгортання тексту при наявності в ньому таблиць і малюнків, мовні ознаки поділу давньоруських і староукраїнських історичних писемних пам'яток на первинну і вторинну наукову ліетратуру, розвиток ознак поділу наукових творів на книжки і томи. Розрахована на науковців, аспірантів, викладачів вузів, студентів і вчителів середніх шкіл, істориків, мовознавців та книгознавців.



Кл.слова:
текстологія -- мовознавство -- графологія

      
17.


Віктор Федорович Іваницький (1881–1955). Життя, віддане книзі. [Електронний ресурс] ; Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського / Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, 2018. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.94 Мб


Збірник присвячено заступнику директора Всенародної бібліотеки України (нині – Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського) в 1923–1933 рр., керівнику відділу Орієнталія та інших спеціалізованих відділів установи, видатному бібліотекознавцю, книгознавцю, сходознавцю Віктору Федоровичу Іваницькому (20.ХІ.1881–26.ІІ.1955). Збірник складається зі статей про В. Ф. Іваницького, публікації архівних документів (автобіографія, спогади, заяви щодо реабілітації, а також підготовлені ним бібліотечні інструкції) та бібліографічних покажчиків – списків праць ученого, літератури про нього, іменного покажчика. Видання підготовлено до 100-річчя Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, призначено для бібліотекознавців, бібліотекарів, бібліографів, біографістів, книгознавців, істориків сходознавства.



Кл.слова:
життєвий шлях -- Віктор Федорович Іваницький -- діяльність
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського