Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Автореферати дисертацій (233)Реферативна база даних (1226)Книжкові видання та компакт-диски (616)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЗДОБЛЕНН$<.>+<.>K=ОДЯГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 95
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.
 


Андреева, Р. П.
Энциклопедия моды [Електронний ресурс] / Р. П. Андреева. - СПб. : Литера, 1996. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данная книга представляет собой словарь терминов моды от Древнего Египта до наших дней. Рассчитана на широкий круг людей, интересующихся историей моды. Также приводится обзор различных периодов, в течение которых мода была относительно стабильна.



Кл.слова:
мода -- стиль -- ґламур -- одяг -- взуття -- аксесуар

   Тип видання:   енциклопедія   
2.

Кох, В.
Энциклопедия архитектурных стилей [Електронний ресурс] : пер. с нем. / В. Кох. - М. : ЗАО "БММ", 2005. - 528 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Большая энциклопедия архитектурных стилей Вильфрида Коха представлена в 21-м исправленном и переработанном издании и является с момента своего первого выхода в свет в 1982 г. всеобъемлющим справочником для всех интересующихся историей искусства и незаменимой энциклопедией архитектурных стилей как для специалистов, так и для людей, изучающих историю искусства и архитектуру. Вы найдете в этой книге необычно большой объем иллюстраций и другой информации о европейском зодчестве от античности до современности: подробные, следующие тщательно продуманной систематике тексты к разделам "Культовая архитектура", "Укрепленный замок и дворец", "Городские и общественные сооружения", а также "Развитие городов" наглядно иллюстрируются примерно 2800 архитектурными эскизами. В число последних входит также и целый ряд исправленных или же до сих пор не публиковавшихся горизонтальных проекций, а также 50 карт расположения объектов. В завершение общего широкого обзора европейских архитектурных стилей за 3 тысячелетия в конце книги помещены составленный в алфавитном порядке иллюстрированный словарь терминов примерно на 1100 ключевых слов, подробные указатели географических названий и имен, а также пятиязычный глоссарий.



Кл.слова:
будівля -- оздоблення

   Тип видання:   методичний посібник   
3.


Школа шитья [Електронний ресурс] : пер. с англ.. - М. : Эксмо, 2006. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Современное руководство по технике шитья. Изготовление одежды от раскроя до отделки.



Кл.слова:
шиття -- одяг

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Левчук, В. Л.
Червоними і чорними нитками [Електронний ресурс] / В. Л. Левчук. - К. : Реклама, 1986. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В практичному посібнику докладно описано прийоми виконання багатьох вишивальних швів, які використовуются для оздоблення одягу та деталей житлового интер'єру. Подано рекомендації щодо оволодіння необхідними навичками, вміння створювати художні композиції тощо. Вміщено багато узорів і орнаментів. Розраховано на широке коло читачів.



Кл.слова:
вишивка -- узор -- орнамент

   Тип видання:   монографія   
5.

Сидорович, С. Й.
Художня тканина західних областей УРСР [Електронний ресурс] / С. Й. Сидорович. - К. : Наукова думка, 1979. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тканини мистецькі, ткані вироби (ручні і машинові), що відзначаються орнаментальним оформленням, грою кольорів і мистецьким виконанням, один з видів декоративного ужиткового мистецтва, яке відогравало важливу ролю в побуті українського народу. В Україні виробництво мистецьких тканин, разом з вишивкою належить до найдавніших та найпоширеніших нар. мистецтв, що мають призначення прикрашати одяг, предмети хатнього вжитку та оформлення інтер'єру. У різних етнографічних зонах, а то й окремих селах, Т. м. мають льокальні відміни в способі орнаментальної композиції, кольористики і навіть у техніці виконання. Народні ткачі виробляли різні ґатунки взористих полотен з конопель чи лону на сорочки, хустки, найтонші полотна на головні убори (білі намітки, «убруси», «рантухи» тощо). Узори Т. м. створюються різним переплетом ниток («окружки», «сосонки», «коропова луска»), що дає декоративні ефекти. З вовни ткали плахти, запаски, спідниці, опинки, пояси, крайки тощо. Одягові тканини декорувалися тканими, вибиваними або вишиваними взорами. Для інтер'єрів хат ткалися різнорідні декоративно-ужиткові взористі тканини. З льону і конопель — рушники, покривала, верети, рядна, а з вовни — покривала, коци, коври, ліжники, полавники, килимці, килими тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- орнамент

   Тип видання:   альбом   
6.
 


Гасюк, О. О.
Художнє вишивання [Електронний ресурс] : альбом / О. О. Гасюк, М. Г. Степан. - 2-е вид., стереот.. - К. : Вища школа, 1989. - 247 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В альбомі дано короткий історичний огляд розвитку мистецтва вишивання в Україні, розкрито мотиви українського народного орнаменту. Описано різні види мережки, швів, методи вишивання, наведено зразки вишивок для оздоблення виробів і приклади деяких характерних виробів, прикрашених художньою вишивкою та аплікацією. Для учнів художньо-промислових училищ. Буде корисний працівникам художніх промислів і всім, кого цікавить вишивка.



Кл.слова:
мистецтво вишивання -- український орнамент

   Тип видання:   підручник   
7.

Корнеева, В. М.
Художественная штопка [Електронний ресурс] / В. М. Корнеева. - М. : Высшая школа, 1989. - 79 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рассмотрены разные методы художественной штопки, позволяющие вполне возобновить покоробленную ткань: штуковка, распошив, вплетение вставки с концами и в отсутствии концов и другие. Даны советы по использованию любого из приемов к разным тканям согласно с их текстурой.



Кл.слова:
вишивка -- ремонт одягу

   Тип видання:   довідник   
8.

Буэно, Хосе Мария.
Униформа гражданской войны в Испании 1936-1939 гг. [Електронний ресурс] / Х. М. Буэно. - М. : Восточный горизонт, 2002. - 64 с.. - (Униформа армий мира)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Справочник по униформе противоборствующих сторон Испании в период гражданской войны 1936 - 1939 г..



Кл.слова:
армія -- військова форма -- одяг

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Антонович, Катерина.
Український одяг. Історичні замітки [Електронний ресурс] : одяг козацької доби / К. Антонович. - 3-е изд.. - Торонто : [б. в.], 1976. - 42 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
козаччина -- українська культура -- одяг

   Тип видання:   монографія   
10.

Матейко, Катерина Іванівна.
Український народний одяг [Електронний ресурс] / К. І. Матейко ; Академія наук Української РСР, Музей етнографії та художнього промислу. - К. : Наукова думка, 1977. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії досліджується одяг як типовий показник матеріальної культури в його історичному розвиткові в період феодалізму й капіталізму. Якщо в період феодальної роздробленості крім селянського розглядається ще й одяг інших соціальних груп населення, то в період капіталізму обмежуємося лише дослідженнями селянського одягу, що зберіг своєрідності традиційного крою, його утилітарні й естетичні функції і менше зазнав впливу фабричного виробництва і міського крою. За принципом основного призначення, залежно від того, яка частина тіла прикривається, автором виділяються такі складові частини жіночого й чоловічого одягу: сорочки, поясний, нагрудний, верхній одяг, пояси, головні убори, взуття, прикраси, доповнення.



Кл.слова:
одяг -- етнографія

   Тип видання:   альбом   
11.


Український костюм [Електронний ресурс] / уклад. В. В. Миронов. - К. : Мистецтво, 1977. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Традиційне вбрання кожного народу є одним з найбільш масових видів його художньої творчості. Народний одяг відзначається простотою форм, стрункістю силуету, багатством і різноманітністю прикрас, насиченим колоритом. У ньому яскраво виявляється вміння народних майстрів за допомогою простих, логічних засобів органічно поєднувати практичність і красу. Народне вбрання включає до єдиного художньо-практичного ансамблю мистецтво крою, ткацтво, вишивку, аплікацію, плетіння, обробку шкіри, металу тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- одяг -- мода

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Шумицький, М.
Український архітектурний стиль [Електронний ресурс] / М. Шумицький. - К. : Друкарня 2-ої Артілі, 1914. - 60 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга складається з окремих розділів, присвячених історії та формам української архітектури, основним принципам будування українських церков і світських споруд (у т. ч. кооперативних і шкільних будівель). Окрему увагу звернуто на оздоблення та оброблення стін. Близько 70 рисунків ілюструють це видання.



Кл.слова:
архітектура

   Тип видання:   альбом   
13.


Українське народне вбрання [Електронний ресурс]. - К. : Балтія-друк, 2004. - 57 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця ХIХ - початку ХХ сторіччя, що зберігаються в музеях Києва, Харкова, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних колекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи український національний одяг в усьому його багатстві та розмаїтті.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- мода

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Петренко, М. З.
Українське золотарство XVI - XVIII ст. [Електронний ресурс] / М. З. Петренко. - К. : Наукова думка, 1970. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вироби українських золотарів, які жили в XVI-XVIII ст., і досі не втратили чарівності. Вони приваблюють нас чудовим декоративним оздобленням, реалістичністю трактування сюжетних композицій. Про митців, які своєю самобутньою творчістю вписали яскраву сторінку в історію художньої спадщини українського народу, розповідає ця книга.



Кл.слова:
прикраса -- коштовність -- дорогоцінний метал

   Тип видання:   альбом   
15.

Кара-Васильєва, Т. В.
Українська сорочка [Електронний ресурс] : альбом / Т. Кара-Васильєва. - К. : Томіріс, 1994. - 29 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В цьому альбомі подано основні техніки традиційної української вишивки, застосовані для оздоблення жіночих та чоловічих сорочок, подано практичні поради, що допоможуть початківцю осягнути таємниці цього чарівного мистецтва. В альбомі використано матеріали Переяслав-Хмельницького державного історико-культурного заповідника.



Кл.слова:
вишивка -- народна творчість -- оздоблення одягу

   Тип видання:   альбом   
16.

Кисіль, Г.
Українська вишивка: орнаменти, шрифти, тематичні композиції [Електронний ресурс] / Г. Кисіль. - Вип. 1. - Полтава : Дивосвіт, 2005

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга - плід багаторічної праці автора. У ній запропоновано різноманітні орнаменти, шрифти, тематичні композиції народної української вишивки, які можна використовувати при вишивці хрестом у найсміливіших і різноманітних проектах. Книга буде цікава як досвідченим, так і початківцям вишивальницям, які цікавляться семантикою українського орнаменту.



Кл.слова:
народна творчість -- узор -- рушник -- оздоблення одягу

   Тип видання:   альбом   
17.


Українська вишивка [Електронний ресурс] : альбом / уклад. Т. Кара-Васильєва. - К. : Мистецтво, 1993. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Українська вишивка - розкішний альбом, ілюстрований в основному матеріалами музейних колекцій України. Вперше так повно і широко висвітлена історія розвитку української вишивки. У альбомі показані також роль і місце вишивки в оформленні народного одягу і житла. Розрахований як на спеціалістів, так і на широке коло любителів народного мистецтва.



Кл.слова:
народна творчість -- оздоблення одягу

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Пістун, Т. В.
Українські прадавні обереги [Електронний ресурс] : земля. Вода. Вогонь. Рослини. Рушник. Одяг / Т. В. Пістун. - Т. : Навчальна книга - Богдан, 2007. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сейчас модными стали китайские традиции фэн-шуй . Да нам и заимствовать ничего не нужно. В этой книге вы найдете все про наши древние украинские и славянские обереги - землю, воду, огонь, вышитое полотенце, рубашку, пояс, платочки, растения. В народе говорили: "Если хочешь возродить здоровое поколение, нужно возродить все попраное, забытое, возродить свои корни".



Кл.слова:
фольклор -- магія -- фетишизм

   Тип видання:   альбом   
19.
 



Українські народні узори [Електронний ресурс] : з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини / уклад. О. Кривинюк. - К. : [б. в.], 1928

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1 : Вирізування і настилування. - 1928. - 6 с.


Історія вишивки дуже давня. Перші згадки про вишивку відомі ще в ІІ ст. до нашої ери. В ХІ ст. на Русі існувала перша вишивальна школа, яка була організована сестрою Володимира Мономаха Ганкою, де молодих дівчат навчали гаптувати золотом та сріблом. Довгий час одним із найпоширеніших видів народного мистецтва на Україні була вишивка, якою в основному оздоблювали одяг, рушники. Вишивкою могли прикрашати головні убори – очіпки, намітки, хустини, а також кожухи, свити, скатертини. Вишивка – це переважно дівоче і жіноче заняття. Колись за кількістю й майстерністю вишитих рушників, сорочок, скатертин, які дівчина підготувала до свого весілля, робили висновки про її працьовитість.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.


Товарознавство одяго-взуттєвих товарів [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. П. Головко [та ін.] ; Харківський державний університет харчування та торгівлі. - Харків : [б. в.], 2015. - 459 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.90 Мб


Розкрито основні властивості одяго-взуттєвих товарів, наведено їх призначення, умови використання, основи первинної обробки, дефекти, стандартизацію, сортування, приймання, зберігання, пакування і транспортування.



Кл.слова:
текстильні товари -- трикотажні товари -- килимові вироби -- хутряні товари -- шкіряне взуття
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського