Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (24)Автореферати дисертацій (303)Реферативна база даних (2342)Книжкові видання та компакт-диски (590)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІТЕРАТУРНІ$<.>+<.>K=ДИСКУСІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 74
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Барвінок, В.
Скошений цвіт [Електронний ресурс] : виїмок з галицьких образків / В. Барвінок. - 2-е вид.. - Ляйпциг : Українська Накладня, 1890. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Володи́мир Григо́рович Барві́нський (* 25 лютого 1850, Шляхтинці — † 3 лютого 1883, Львів) — український громадський діяч, видавець, історик, соціолог, журналіст, письменник (літературні псевдоніми Василь Барвінок, Ришмидинов та ін.), літературний критик і публіцист, перекладач.



Кл.слова:
українська література -- нація -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Яворский, Ю. А.
Из этнографической тетрадки 1830-ых годов [Електронний ресурс] / Ю. А. Яворский. - Л. : Издание «Галицько-русской Матиці», 1902. - 15 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга літературознавця, фольклориста, історика і громадського діяча русофільської орієнтації Ю. А. Яворського (1873–1937) вийшла друком в ті роки, коли він досліджував давньоруські літературні пам'ятники та фольклорні твори в Галичині, що входила до складу Австро-Угорщини. Основний зміст збірки складають колядки та щедрівки, зібрані, як зазначено у передмові, літератором Й. Левицьким. Його записи відтворені повністю, зі збереженням орфографії оригіналу.



Кл.слова:
народна творчість -- народна пісня -- фольклор

   Тип видання:   художня література   
3.


Струни [Електронний ресурс] : антологія української поезії від найдавніших до нинішніх часів : в 2 ч. / уклад. Б. Лепкий. - Берлін : Українське слово, 1922

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 2. - 1922. - 312 с.


Вирісши на фольклорно-літературній традиції, Лепкий не протиставився їй, а скоріше синтезував із модерними здобутками як митець новочасний, європейського типу. Цей його "європеїзм" був прикметним результатом дії ряду чинників — генетичних (родовід, навчання і пробування в культурних центрах Європи); контактних (приязні стосунки з краківськими літераторами С Виспянським, К. Тетмаєром, В. Орканом, знайомство з лідером "Молодої Польщі" С.Пшибишевським, ТМіцінським, із українськими європейцями !.Франком, М.Коцюбинським, В.Стефаником. П.Карманським), а також типологічних.



Кл.слова:
українська література -- фольклор

   Тип видання:   словник   
4.

Огієнко, І.
Словник місцевих слів, у літературній мові не вживаних [Електронний ресурс] / І. Огієнко. - Л. : Друкарня ОО. Василіян у Жовкві, 1934. - 155 с.. - (Рідне писання)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання в свій час мало на меті стабілізувати українську літературну мову та звести її до єдиного зразку. Містить перелік літературних слів та їх невірних відповідників.



Кл.слова:
говірка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Пеленський, Євген Юлій.
Райнер Марія Рільке й Україна [Електронний ресурс] / Є. Ю. Пеленський. - 2-ге вид.. - Мінден : Бистриця, 1948. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Райнер Марія Рільке найвидатніший німецький поет першої половини 20 ст., це рівночасно одна з найцікавіших постатей тогочасної Європи, замітна не лише своїм надзвичайним поетичним хистом, великою глибиною думки, особливою силою почувань, але і своєю загальною всеєвропейскістю. Рільке мав великий вплив на модерну поезію різних народів, у тому числі й на українську. Враження Рільке з відвідин України 1899 і 1900 років позначилися на циклі «Книга про чернече життя», збірці «Часослов», як також на книжці коротких розповідей «Про Господа Бога та інше» (1900) (передусім два оповідання з української тематики — «Як старий Тимофій умирав співаючи» та «Пісня про правду»). Враженнями цієї подорожі навіяні вірші Рільке з «Книги про паломництво» (зокрема, поема «Карл XII, шведський король, їде степами України»). Зацікавившись тоді «Словом о полку Ігоревім», Рільке переклав його у 1902–1904 роках (опубліковано 1930 року). Саме впливам України на творчість видатного поета присвячена дана книга.



Кл.слова:
літературознавство -- літературні зв'язки -- компаративістика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Хогган, Девід.
Міф про шість мільйонів [Електронний ресурс] / Девід Хогган. - [Б. м.] : [б. в.], 1965. - 115 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована читачеві робота є першою англомовною книгою, яка спростовує "голокост" - упорядковане знищення шести мільйонів європейських жидів, що нібито відбулося в Німеччині та на окупованих територіях в роки Другої світової війни. Вона була видана в 1965 р. під назвою "The Myth of the Six Million" і являє собою стислий і одночасно вагомий огляд теми "голокосту". Застосовуючи суто науковий підхід і спираючись на безліч літературних і наукових джерел, автор переконливо доводить, що ми маємо справу з грубою фальсифікацією і небаченою змовою.З дня свого опублікування книга "Міф про шість мільйонів" викликала суперечки і палкі дискусії. Професор історії в Стенфордському університеті Девід Л. Хогган, автор цієї роботи під час її написання, спочатку не погодився вказати своє ім'я в рукописі, побоюючись переслідувань, пов'язаних з професійною діяльністю. Тому оригінальний текст був вперше надрукований з підписом "Anonymous" (Безіменний). Деякі видавці визнали книгу "занадто гарячою, щоб тримати її в руках" і відмовлялися видавати її. Що ж саме, настільки «небезпечне», міститься в цій книзі? Щоб отримати відповідь, пропонуємо вам зазирнути всередину. Але пам'ятайте, що одним з найбільш серйозних злочинів, який може вчинити історик в нашому 21 столітті, є ГУЛАГ думок - "заперечення Голокосту". У випадках, коли підсудний обвинувачується у цьому злочині, на думку суддів і прокурорів "істина не є захистом". Остерігайтеся: ця книга може перетворити Вас у "заперечника голокосту", оскільки Ви станете свідком того, як "міф про шість мільйонів" буде витягнутий на світ чесної історії. Професор Девід Л. Хогган зачіпає такі політично некоректні теми, як реальне ставлення Гітлера до жидів; нелукаві спогади жидів про концентраційні табори; спогади коменданта Освенціма Хьосса; фактична діяльність оперативних груп (айнзатцгруп); напівміфічна Ванзейська конференція; ненадійність зізнань, отриманих під тортурами; справдішні факти про інтернування жидів; реальна оцінка концтаборів Червоним Хрестом; Адольф Ейхман; легенди про порочність Гітлера; наслідки політики "беззаперечної капітуляції" та багато іншого.



Кл.слова:
друга світова війна -- ревізіонізм -- голокост

   Тип видання:   бібліографія   
7.


Українські літературні альманахи і збірники ХІХ - початку ХХ ст. [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / Академія наук Української РСР, Центральна наукова бібліотека ; склав І. З. Бойко. - К. : Наукова думка, 1967. - 371 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   художня література   
8.

Купер, Фенімор.
Звіробій [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Фенімор Купер. - К. : Веселка, 1968. - 739 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Джеймс-Фенімор Купер (1789–1851) — видатний американський письменник романтичного напрямку. Його обдарування найповніше розкрилося в книжках про індіянів, що складають знаменитий цикл «Шкіряна панчоха», куди входить і «Звіробій». Головна тема цих творів — боротьба індіянських племен проти американських колонізаторів, драматична історія загибелі родового укладу індіянів під хижацьким наступом капіталістичної «цивілізації».«Читаючи Купера, — писав славнозвісний французький фантаст Жюль Верн, — я ніколи не відчував утоми. Деякі з його романів гідні безсмертя, і я сподіваюсь, про них пам'ятатимуть і тоді, коли так звані літературні гіганти пізнішого часу кануть у Лету».Безперечно, до таких творів Ф. Купера Жюль Верн відносив і «Звіробоя»



Кл.слова:
пригодницький роман -- романтизм

   Тип видання:   хрестоматія   
9.

Кримський, А. Ю.
Твори [Електронний ресурс] : в 5 т. / А. Ю. Кримський. - К. : Наукова думка, 1972

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2 : Художня проза. Літературознавство і критика. - 1972. - 719 с.

Т. 3 : Мовознавство. Фольклористика. - 1973. - 512 с.

Т. 4 : Сходознавство. - 1974. - 640 с.

Т. 5, кн. 1 : Листи (1890 - 1917). - 1973. - 548 с.

Т. 5, кн. 2 : Листи з Сірії та Лівану (1896 - 1898). - 1973. - 336 с.


У першому томі вміщено оригінальні поетичні твори А. Ю. Кримського та його переклади з перської, турецької, арабської мов. У такому широкому обсязі поетична спадщина письменника видається вперше. У другій половині тому вміщено кращі прозові твори з книжки «Повістки й ескізи з українського життя» (Коломия—Львів, 1895) та з циклу «Бейрутські оповідання», опублікованого 1906 р. у журналі «Нова громада». Другий том відкривається романом А. Кримського «Андрій Лаговський» в чотирьох частинах, який вперше виходить повністю. Другу, більшу частину цього тому складають історико-літературні й критичні статті, розвідки та рецензії, присвячені українській літературі. У третьому томі вміщено лінгвістичні, фольклористичні та етнографічні праці А. Ю. Кримського з питань української, російської та інших слов’янських мов та їх взаємозв’язків, з проблем народної творчості і народознавства. Четвертий том присвячено працям А. Кримського з орієнталістики. Ця частина спадщини видатного українського орієнталіста і поліглота вимагає подальшого всебічного вивчення, яке тепер тільки розпочалося. Оскільки ця галузь науки є сферою посиленої уваги головним чином учених-сходознавців, а не широкого загалу читачів, у четвертий том включено тільки найпопулярніші праці А. Кримського з орієнталістики. Малося на увазі, що всі інші численні (зокрема капітальні за обсягом, змістом і значенням) праці А. Кримського з орієнталістики відомі й доступні фахівцям у перших виданнях та публікаціях: В пригоді сходознавцям стане й повна бібліографія літературних і наукових праць А. Кримського, яка незабаром вийде у видавництві «Наукова думка». П’ятий том зібрання творів А. Кримського присвячено його багатій і змістовній епістолярії. Тут вміщено родинне листування Кримського, а також його листи до багатьох письменників, учених, діячів культури української (І. Франка, П. Житецького. Б. Грінченка, О. Кониського, О. Маковея і т. д,) і російської (В. Міллера, І. Кратковського та ін.).



Кл.слова:
фольклористика -- орієнталістика -- епістолярія

   Тип видання:   словник   
10.


Етимологічний словник української мови [Електронний ресурс] : в 2 т. / уклад. Я. Рудницький. - Вінніпег : УВАН ; Оттава : УММАН, 1972-1982

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Г. - 1972. - 968 с.

Т. 2 : Д - Ь. - 1982. - 1128 с.


Етимологічний словник Ярослава Рудницького, виданий у складних умовах в діаспорі, надає українські слова з їх англійським перекладом та англомовним поясненням про походження. Кожне гасло будується за однією формулою: слово кирилицею, його літературні й діалектні різновиди, семантика, синоніми та переклад англійською мовою, порівняння з відповідниками в інших мовах, вичерпна історія слова. До словника включено значну кількість запозичень різного часу, етноніми, топоніми та власні імена. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з історії української та інших слов'янських мов.



Кл.слова:
слово -- походження -- переклад

   Тип видання:   словник   
11.

Огієнко, Іван.
Словник слів, у літературній мові не вживаних [Електронний ресурс] / Іван Огієнко ; Науково-дослідче товариство української термінології "Бібліотека термінологічних словників і монографій". - Нью-Йорк : [б. в.], 1973. - 161 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
мовознавство

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Сковорода, Григорій.
Повне зібрання творів [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. Сковорода. - К. : Наукова думка, 1973

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 530 с.

Т. 2. - 572 с.


До цього видання увійшли всі ориґінальні твори Сковороди. Твори розміщено у хронологічному порядку. До першого тому увійшли літературні та філософські твори Г. Сковороди, написані ним з середини 50-х до середини 70-х років XVIII ст. До другого — твори, написані з середини 70-х років XVIII ст. до кінця життя. Крім філософських творів, тут публікуються понад 120 листів Сковороди, значна частина яких написана латинською мовою, здійснені Сковородою переклади творів Плутарха і Ціцерона та інші матеріали, які є джерелом вивчення життя, творчості та світогляду мислителя. У другому томі вміщено написану М. Ковалинським біографію Г. С. Сковороди та кілька листів до Сковороди його сучасників



Кл.слова:
філософська література -- кордоцентризм -- притчі

   Тип видання:   художня література   
13.

Чехов, Антон Павлович.
Полное собрание сочинений [Електронний ресурс] : в 30 т. / А. П. Чехов. - М. : Наука, 1974-1982

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Рассказы, повести, юморески 1880-1882. - 1974. - 1192 с.

Т. 2 : Рассказы, юморески 1883-1884. - 1975. - 1006 с.

Т. 3 : Рассказы, юморески 1884-1885. - 1975. - 1145 с.

Т. 4 : Рассказы, юморески 1885-1886. - 1976. - 983 с.

Т. 5 : Рассказы, юморески 1886. - 1976. - 1221 с.

Т. 6 : Рассказы 1887 . - 1976. - 1227 с.

Т. 7 : Рассказы, повести 1888-1891. - 1977. - 1410 с.

Т. 8 : Рассказы, повести 1892-1894. - 1977. - 1029 с.

Т. 9 : Рассказы, повести 1894-1897. - 1977. - 1018 с.

Т. 10 : Рассказы, повести 1898-1903. - 1977. - 966 с.

Т. 11 : Пьесы 1878-1888. - 1978. - 781 с.

Т. 12 : Пьесы 1889-1891. - 1978. - 685 с.

Т. 13 : Пьесы 1895-1904. - 1978. - 1123 с.

Т. 14 / 15 : Из Сибири. Остров Сахалин. - 1978. - 1470 с.

Т. 16 : Статьи. Рецензии. Заметки 1881-1902. - 1979. - 1517 с.

Т. 17 : Записные книжки. Дневники. - 1980. - 1317 с.

Т. 18 : Гимназическое. Стихотворения. Коллективное. - 1982. - 810 с.

Т. 19 : Письма 1875-1886. - 1974. - 1400 с.

Т. 20 : Письма 1887-1888. - 1975. - 1306 с.

Т. 21 : Письма 1888-1889. - 1976. - 1301 с.

Т. 22 : Письма 1890-1892. - 1976. - 1294 с.

Т. 23 : Письма 1892-1894. - 1977. - 1504 с.

Т. 24 : Письма 1895-1897. - 1977. - 1656 с.

Т. 25 : Письма 1897-1898. - 1979. - 1808 с.

Т. 26 : Письма 1899. - 1980. - 1545 с.

Т. 27 : Письма 1900-1901. - 1980. - 1502 с.

Т. 28 : Письма 1901-1902. - 1982. - 1410 с.

Т. 29 : Письма 1902-1903. - 1982. - 1722 с.

Т. 30 : Письма 1904. Надписи. - 1982. - 1529 с.


Полное собрание сочинений и писем Антона Павловича Чехова в тридцати томах — первое научное издание литературного наследия великого русского писателя. Оно ставит перед собой задачу дать с исчерпывающей полнотой всё, созданное Чеховым.



Кл.слова:
розповідь -- повість -- гумореска -- літературні пародії

   Тип видання:   словник   
14.

Коваль, А. П.
Крилаті вислови в українській літературній мові [Електронний ресурс] : афоризми, літературні цитати, образні вислови / А. П. Коваль, В. В. Коптілов. - 2-е вид., перероб. і доп.. - К. : Вища школа, 1975. - 335 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці зібрано крилаті вислови в українській літературній мові, подано пояснення та ілюстрації до них. Автори не тільки з'ясовують походження висловів, а й показують особливості їх вживання, відзначають переосмислення, розширення чи зміну значення.



Кл.слова:
ідіома -- фразеологізм

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Гнатишак, Микола.
Літературні періоди [Електронний ресурс] / М. Гнатишак. - 2-е вид.. - Авґсбурґ : Накладом Т-ва Прихильників УВАН Slavistica №79 ; Монреаль, 1979. - 16 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено проблеми періодизації історії української літератури



Кл.слова:
історія літератури -- українська література -- теорія літератури

   Тип видання:   художня література   
16.

Юриняк, Анатоль.
Літературні жанри малої форми [Електронний ресурс] / Анатоль Юриняк ; Інститут дослідів Волині. - Вінніпег : Накладом товариства "Волинь", 1981. - 118 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглядаються літературні жанри малої форми: байки, гуморески, оповідання, різні види лірики тощо.



Кл.слова:
світова поезія -- лірика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Костюк, Григорій.
У світі ідей і образів: вибране. Критичні та історико-літературні роздуми 1930-1980 [Електронний ресурс] / Григорій Костюк. - Нью-Йорк : Сучасність, 1983. - 537 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український письменник -- розстріляне Відродження

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Костюк, Григорій.
У світі ідей і образів [Електронний ресурс] : вибране. Критичні та історико-літературні роздуми 1930-1980 / Григорій Костюк. - Нью-Йорк : Сучасність, 1983. - 536 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
національна ідея -- національний універсалізм

   Тип видання:   словник   
19.

Коломієць, Миколай Пилипович.
Словник фразеологічних синонімів [Електронний ресурс] / М. П. Коломієць, Є. С. Регушевський ; за ред. В. О. Винник. - К. : Радянська школа, 1988. - 200 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить групи близьких або однакових за значенням фразеологізмів, з якими даються короткі відомості щодо їх семантичних відтінків, емоційно-експресивне забарвлення, стилістичне використання і особливості вживання у сучасній українській літературній мові. Словник допоможе обрати найбільш вдалий фразеологічний синонім для точного і яскравого висловлювання. Читач знайде у словнику більше 300 синонімічних рядів, що охоплюють 2 тис. фразеологічних одиниць.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Наливайко, Д. С.
Спільність і своєрідність: українська література в контексті європейського літературного процесу [Електронний ресурс] / Д. С. Наливайко. - К. : Дніпро, 1988. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці висвітлюються питання розвитку української літератури в контексті європейського процесу від середньовіччя до сучасності. Нариси, що її складають, відтворюють значні етапи ідейно-естетичного руху як української, так і інших літератур — Відродження, бароко, романтизм, критичний реалізм XIX ст. та соціальний реалізм.



Кл.слова:
літературний процес -- літературні напрямки -- компаративістика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського