Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (58)Тематичний інтернет-навігатор (228)Автореферати дисертацій (2479)Реферативна база даних (20881)Книжкові видання та компакт-диски (4173)Журнали та продовжувані видання (128)
Пошуковий запит: (<.>K=КРАЇНИ$<.>+<.>K=СВІТУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 334
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.
 


Гайн, Крістоф.
Вілленброк [Електронний ресурс] : роман : пер. з нім. / Крістоф Гайн. - К. : Юніверс, 256. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вчорашній інженер зі Східної Німеччини, а нині успішний берлінський торгівець уживаними автами, принциповий оптиміст і начебто переконаний пацифіст мало-помалу опиняється в ситуації, коли він змушений підняти зброю проти іншої людини. Всупереч законові, власним принципам, урозріз із засадами цивілізованого світу... Таким є, дуже стисло, основний зміст роману сучасного німецького письменника Крістофа Гайна «Вілленброк».



Кл.слова:
німецька література -- роман

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
2.


Управління річковими басейнами [Електронний ресурс] = Management of river basins : навчальний посібник / В. К. Хільчевський, В. В. Гребінь, М. Р. Забокрицька ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Географічний факультет, Волинський націіональний університет імені Лесі Українки. - Київ : Видавництво "ДІА", 2024. - 236 с.

  Текст у форматі PDF 6.13 Мб


У першому, виданому в Україні, навчальному посібнику з управління річковими басейнами охарактеризовано основні засади управління водними ресурсами, річкові басейни Європи та України, принципи гідрографічного та водогосподарського районування, органи управління водними ресурсами країни на басейновій основі. Розглянуто основні положення державного моніторингу вод з детальною ілюстрацією операційного моніторингу масивів поверхневих вод річкових басейнів України.

Навчальний посібник призначено для студентів університетів, які навчаються за освітніми програмами «Управління та екологія водних ресурсів» та «Гідрологія» спеціальності 103 «Науки про Землю». Він може бути корисним й для студентів інших освітніх програм гідрологічного та гідроекологічного профілю.



Кл.слова:
річкові басейни -- водні ресурси -- водогосподарське районування

   Тип видання:   монографія   
3.

Гордієнко, Сергій Георгійович.
Ґенеза сутності та змісту державної безпеки України [Електронний ресурс] : монографія / С. Г. Гордієнко. - Київ : "Видавництво Людмила", 2023. - 100 с.

  Текст у форматі PDF 1.27 Мб


Монографію присвячено міждисциплінарному аналізу такого звичного для всіх, на перший погляд, феномену державної безпеки. Методологія дос-лідження переконливо доводить, що зазначений феномен має складну бага-тошарову структуру й підпорядковується закономірностям функціонування й розвитку складних соціальних систем. У роботі досліджено теоретичні та суто прикладні проблеми безпеки країни, території, суспільства і органів влади та управління; наведено й про-аналізовано практику правового та нормативного їх захисту в умовах сього-дення; визначено компетенцію органів влади у даній сфері; наведені пропо-зиції стосовно її оптимізації.

Монографія розрахована на науковців, викладачів, здобувачів науко-вих ступенів, студентів, державних службовців, тобто усіх, хто цікавиться проблемою забезпечення державної безпеки України.




   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Тарадайко, Сергій Миколайович.
Філософія лінії. Микола Колядко. [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / С. М. Тарадайко. - Київ : ArtHuss, 2021. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.17 Мб


Микола Колядко (1951 – 1999) дуже цікавий художник, який поєднує досить абстрактні та стародавні, власне народні мотиви. Це розкрито в есеї, примітному вже за жанром, а саме: коли про твори живопису пише філософ. Отож увагу зосереджено не на впливах і «запозиченнях», а на баченні світу, що притаманне самому майстру. Додається великий обсяг ілюстрацій.




   Тип видання:   монографія   
5.

Пролеєв, Сергій Вікторович.
Влада і суспільство: постмодерна перспектива [Електронний ресурс] : монографія / С. В. Пролеєв ; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди. - Київ : Дух і Літера, 2021. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.33 Мб


Монографія присвячена аналізу самоорганізації сучасної соціаль- ності, й передусім ефектів і ролі влади в ній. Ситуація глобального світу сьогодення розглядається як в її культурно-історичній генеалогії в контексті модерної цивілізації, так і в тих радикальних інноваціях соціально- го і антропологічного гатунку, якими вона визначає поточну структуру людської життєдіяльності. Особлива увага приділена „владі розуму” як інтегративному виразу модерних передумов глобальної дійсності та її підважуванням і спростуванням з боку глобального інформаційного середовища. Висувається концепція інфовлади як новітньої універсальної сили, що визначає порядок людського існування та обумовлює новий антропологічний тип – сингулярність. Завершує дослідження аналіз особливостей політичного самовизначенні сучасної України в контексті глобальних трансформацій.

Для науковців, викладачів університетів, аспірантів і студентів.



Кл.слова:
глобалізація -- політичне самовизначення -- філософія

   Тип видання:   монографія   
6.


Цивілізаційна суб’єктність України: від потенцій до нового світогляду і буття людини [Електронний ресурс] = Ukraine as a civilizational subject: from potencies to a new worldview and human existence : монографія / С. І. Пирожков, Н. В. Хамітов ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії. - Київ : "Наукова думка" НАН України, 2020. - 258 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


У монографії здійснено осмислення цивілізаційної суб’єктності України — такого стану розвитку, коли наша країна сама вирішує свою цивілізаційну долю, обирає ідентичність і партнерів. Автори ставлять і вирішують проблему винайдення ефективної методології осягнення країни як суб’єкта історії та геополітики. Вони розробляють методологію метаантропологічного потенціалізму, що дозволяє зрозуміти реальні можливості країни для створення її гуманістичного цивілізаційного проєкту, який сприятиме гідній самореалізації людини. В роботі обґрунтовано необхідність формування нової системи безпеки в умовах гібридної війни, а також євроатлантичний вектор як каталізатор суб’єктності України. Підкреслено важливу роль суспільної консолідації як засобу реалізації суб’єктності. Осмислено світоглядний вимір суб’єктності. Це дало змогу авторам визначити перспективи суб’єктності України у ХХI столітті.

Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, державних діячів та всіх, хто цікавиться проблемами цивілізаційного розвитку України як суб’єкта історії та сучасності.



Кл.слова:
суб'єктність -- міграція -- суб'єкт історії

   Тип видання:   монографія   
7.

Проців, Олег Романович.
Генеза публічного управління у сфері використання тваринного світу Галичини [Електронний ресурс] : монографія / О. Р. Проців ; Львівський регіональний інститут державного управління, Національної академії державного управління при Президентові України. - Івано-Франківськ : "Лілея-НВ", 2019. - 578 с.

  Текст у форматі PDF 5.20 Мб


Наведено результати наукових досліджень щодо публічного управління у сфері використання тваринного світу Галичини. Обгрунтувані сутності, закономірності, структурування, функціонування, еволюції управління тваринним світом Галичини досліджуваного періоду. Окреслено джерельну базу дослідження, розкрито вплив груп тиску, національних, релігійних, культурних впливів на формування публічного управління. Розглянуто вплив публічного управління на соціально-економічний стан галузі мисливства та рибальства. Розкрито позитивні та негативні сторони формування та здійснення державної політики в організації мисливства і рибальства в означений історичний період розвитку Галичини. Видання орієнтоване для науковців та практиків у сфері публічного управління та економіки, представників громадських об’єднань та політичних діячів.

Видання орієнтоване для науковців та практиків у сфері публічного управління та екології, представників громадських об’єднань та політичних діячів.



Кл.слова:
мисливське товариство -- одомашнення тварин -- ведення рибальського господарства

   Тип видання:   аналітична доповідь   
8.


Міжнародні аспекти інтеграції Донбасу і Криму в політико-правовий і соціокультурний простір України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. І. Кудряченко [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : Державна установа "Інститут всесвітньої історії НАН України", 2019. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.57 Мб


В аналітичній доповіді систематизовано і концептуалізовано історичний досвід щодо реалізації інтеграції Донбасу і Криму в політичний і соціальний простір України, з'ясовано її міжнародні аспекти, сучасні виклики і перспективи. Проаналізовано складові втілення інтеграційної політики у провідних та транзитивних країнах світу задля досягнення національної єдності. Виявлення її форми, методи і засоби. Встановлення можливості адаптації цього досвіду для потреб України.



Кл.слова:
інтеграційний процес -- захист культурних цінностей -- міжнародні санкції як інструмент впливу

   Тип видання:   каталог   
9.

Проців, Олег Романович.
Олег Проців – дослідник історії публічного управління Галичини в частині використання тваринного світу [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик / О. Р. Проців ; Універсальна наукова бібліотека ім. І. Франка. - Івано-Франківськ : "Фоліант", 2019. - 73 с.

  Текст у форматі PDF 1.56 Мб


Бібліографічний покажчик висвітлює праці науковця з питань історії ведення мисливського господарства, полювання та рибальства у Галичині наприкінці ХІХ –початку ХХ століття. Переважна більшість наукових досліджень автора пов’язана зі Станиславівщиною. Видання знайомить, зокрема, з опублікованими монографічними дослідженнями О. Проціва про історію мисливства і рибальства у Станиславівському та Долинському повітах, та окремими науковими статтями – по кожному повіту Станиславівщини. У покажчику представлений перелік монографій, книг, статей, опублікованих в наукових збірниках, матеріалах конференцій, фахових виданнях впродовж 2007-2019 років, а також Інтернет-ресурси. Окремий розділ подає інформацію про монографії Олега Проціва, представлену на веб-сайті обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка у розділі «Нові надходження». Матеріали у розділах розташовані за алфавітом. Бібліографічний опис та скорочення слів здійснено згідно діючих стандартів. Відбір літератури завершений у травні 2019 року.

Видання адресоване науковцям, історикам, краєзнавцям, бібліотечним працівникам, всім, хто цікавиться історією рідного краю у відповідній галузі.




   Тип видання:   довідник   
10.


Стоматологічна допомога в Україні: основні показники діяльності за 2008 – 2018 роки [Електронний ресурс] : довідник / Ю. В. Вороненко, О. В. Павленко, І. П. Мазур ; Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад "Центр медичної статистики МОЗ України", Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кіровоград : "Поліум", 2018. - 212 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.48 Мб


В довіднику представлено дані державних та галузевих статистичних звітів закладів МОЗ України, які були подані до державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України» протягом 2008 – 2017 років. Працівниками Державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України», Інституту стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика та громадської організації «Асоціація стоматологів України» проведено аналіз діяльності стоматологічної допомоги в Україні протягом останнього десятиріччя. По областям країни та України в цілому представлено основні показники забезпеченістю стоматологічною допомогою населення України, кількість лікарів – стоматологів, лікувально-профілактичних закладів, забезпеченість лікарями на 10 тисяч населення та укомплектованість посад лікарів - стоматологів у закладах охорони здоров’я. В довіднику надано основні показники діяльності стоматологічних кабінетів – кількість відвідувань, санацій порожнини рота, лікування основних стоматологічних захворювань, в тому числі ортопедичної, ортодонтичної та хірургічної допомоги. Проведено аналіз роботи приватних стоматологічних клінік та кабінетів, та представлено основні показники їх діяльності. В довіднику представлено визначні події стоматологічної спільноти протягом останнього десятиріччя. Видання ілюстровано таблицями, фотографіями.

Довідник для організаторів охорони здоров’я, лікарів – стоматологів, викладачів вищих навчальних медичних закладів.



Кл.слова:
стоматологія -- неінфекційні захворювання -- стоматологічна допомога

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Лознянський, Борис.
Лузна-Лозна. Село на Поділлі [Електронний ресурс] = Вибрані твори : історико-науковий та художній нарис. Том 11 / Б. Лознянський. - Вінниця : ТОВ "Твори", 2018. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 60.00 Мб


У пропонованому виданні автор ґрунтовного дослідження історії села намагався через різноманітні джерела інформації з минулого і сьогодення подати хоча б наближену до істини історію села в суголосі з життєдіяльністю багатьох селян Лузни-Лозни, історією Вінничини, Поділля та України. Розглядається життя селян Лозни в різні епохи колонізації: Татарської (1240-1362 рр.); Литовської (1362-1569 рр.); Польської (1569-1775 рр.); Московської (1654 (1775-Поділля)-1991 рр.). Ці епохи рабської залежності від чужинців генетично вплинули як на селян Лузни-Лозни, жителів Поділля так і всієї України. Подається сучасний невтішний стан Лозни, обґрунтовуються його причини та вносяться пропозиції щодо майбутнього. Основна ідея твору – відновити історію села, показати вузлові моменти нашої важкої історії та відзначити, що історія кожного поселення є проекція історії краю і нашої країни – древньої Русі, згадати селян давнього і сучасного періоду, хоча б окремі особливості їхнього життя.




   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.


Інституалізація історичної пам'яті як складова формування національної єдності в країних світу: досвід для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. І. Кудряченко [и др.] ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : Державна установа "Інститут всесвітньої історії НАН України", 2018. - 60 с.

  Текст у форматі PDF 0.78 Мб




Кл.слова:
Політика історичної пам'яті -- історія і сучасність -- націєтворення

   Тип видання:   монографія   
13.


Україна — Китай — 25 років співробітництва: результати та перспективи. «Один пояс, один шлях» [Електронний ресурс] : монографія / відп. ред. О. М. Олійник ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України, Інститут Конфуція Київського національного лінгвістичного університету. - Київ : «ПП «Фоліант», 2018. - 392 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.48 Мб


У колективній монографії проаналізовано результати та перспективи українськокитайського співробітництва за останні 25 років із часу встановлення дипломатичних відносин, які трансформувались у відносини стратегічного партнерства. Представлено осмислене значення і роль активного залучення України до участі у такому глобальному проекті, як «Один пояс, один шлях», що дозволить значно повніше реалізувати геополітичний, науковотехнічний, інтелектуальний та економічний потенціал України. Поглиблення співпраці між Україною та Китаєм виведе сторони на шлях сталого, довготривалого розвитку та сприятиме процвітанню двох великих держав.

Пропонується тим, кого цікавить історія Китаю, розвиток українсько-китайських відносин, історія країн світу, сучасна політика та економіка.



Кл.слова:
Співробітництво -- Україна - Китай -- Міжнародні відносини

   Тип видання:   аналітична доповідь   
14.


Режим Путіна перед викликами часу [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / М. М. Розумний [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2017. - 84 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.52 Мб


Розглянуто актуальний стан внутрішньої та зовнішньої політики Російської Федерації. Проаналізовані наявні ресурси для збереження нинішнього керівництва РФ при владі, основні тенденції соціально-економічного та внутрішньополітичного життя Росії, її зовнішньополітичні інтереси та засоби досягнення геополітичних цілей. Визначено основні сценарії розвитку ситуації, пов’язаної з реалізацією курсу Кремля на відновлення імперського статусу, в тому числі – реінтеграцію пострадянського простору, конфронтацію із Заходом, розширення присутності Росії в стратегічно важливих регіонах світу. Доповідь підготовлено в Центрі досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень. Для науковців, політологів, широкого кола читачів, що цікавляться актуальною суспільно-політичною проблематикою.



Кл.слова:
авторитаризм -- військова агресія -- терористична діяльність

   Тип видання:   монографія   
15.

Корецький, Антон Ігорович.
Пріорітети інноваційного розвитку економіки України : наукометричний аспект [Електронний ресурс] : монографія / А. І. Корецький ; Національна академія наук України, Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва. - Київ : ДКС Центр, 2017. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.56 Мб


В Україні накопичено достатній досвід обґрунтування науково-технічних та інноваційних пріоритетів, однак прогнозно-аналітичні дослідження вітчизняних фахівців не передбачали використання інформаційних потужностей веб-наукометричних баз даних (БД) для визначення результативності науково-технічної діяльності та параметрів її динаміки. Саме тому питання використання інформаційних технологій із цією метою потребує подальших досліджень і систематизації. Таким чином, наукове завдання, яке вирішується у монографії, полягає в розробці комплексної методики обґрунтування пріоритетів науково-технічного та інноваційного розвитку національної економіки із застосуванням наукометричних засобів. Монографія складається з трьох розділів та висновків. У першому розділі проаналізовано можливості застосування концепцій кількісних методів вимірювання у зв’язку з появою сервісів веб-середовища, процесу їх інтегрування до апарату веб-наукометричних БД та напрямів залучення наукової інформації організаційного й управлінського характеру для потреб визначення потенційних пріоритетів інноваційного розвитку економіки. У другому розділі обґрунтовано, що з метою передбачення появи нових інновацій в економіці необхідно відстежувати розвиток науково-технічного потенціалу країни. Провідним засобом вирішення цієї проблеми є кількісний аналіз інтенсивності публікаційної активності дослідників в розрізі галузей науки, зокрема вчених України та держав ЄС на інформаційному масиві БД Scopus. У третьому розділі реалізовано запропонований авторський науково-методичний підхід до визначення пріоритетів із залученням наукометричних засобів на основі БД Scopus, реферативної БД «Україніка наукова», що поєднує аналіз офіційних статистичних даних динаміки розвитку окремих складових науково-технічного потенціалу та результатів Державної програми прогнозування (ДПП). Обґрунтовано висновки та розроблено низку рекомендацій, спрямованих на вдосконалення механізму реалізації пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності в Україні.



Кл.слова:
публікаційна активність -- форсайтні дослідження -- інновації в економіці

   Тип видання:   зб. статей   
16.


Стратегії зовнішньої та безпекової політики провідних міжнародних акторів [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. С. В. Толстов ; відп. ред. О. О. Мітрофанова ; ред. Т. Ю. Перга ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : Інститут всесвітньої історії НАН України, 2017. - 150 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.08 Мб


У збірнику наукових праць представлені статті учасників Всеукраїнської наукової конференції «Зовнішньополітичні стратегії держав євроатлантичного співтовариства: історія та сучасність», проведеної Державною установою «Інститут всесвітньої історії НАН України» 11 квітня 2017 року. У статтях авторів збірника висвітлено актуальні проблеми міжнародних відносин у контексті формування зовнішньополітичного курсу різних країн світу. Проаналізовано тенденції та особливості зовнішньополітичних позицій США, держав ЄС та діяльності провідних міжнародних організацій на різних етапах еволюції міжнародної системи. Розглянуто вплив міжнародно-політичних процесів на стан безпеки України.



Кл.слова:
зовнішньополітичні стратегії -- проблеми міжнародної безпеки -- політика

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Фінансова система України в умовах економічної та фінансової глобалізації світу [Електронний ресурс] : збірник матеріалів всеукраїнської науково-практичної конференції (Київ, 15 грудня 2017 р.) : у 3 т. / Київський інститут банківської справи ; за ред. В. М. Фурмана. - Київ : [б. в.], 2017

Рубрики:

Географічні рубрики:

Т. 1. - 288 с.  Текст у форматі PDF 2.27 Мб

Т. 2. - 236 с.  Текст у форматі PDF 1.65 Мб

Т. 3. - 243 с.  Текст у форматі PDF 1.51 Мб


Головними напрямами роботи конференції є: пошук шляхів реагування на глобальні процеси, що відбуваються в світі й недопущення негативного впливу глобалізації на економіку та фінансову сферу України; стратегічні аспекти розвитку економіки України в умовах напруження міжнародних відносин. Конференція проведена з метою надання можливості молодим вченим та студентам донести свої думки науковому співтовариству.



Кл.слова:
інвестиційний клімат -- інноваційна діяльність -- трансфертне ціноутворення -- кредиторська заборгованість

      
Категорія: Астрономія   
18.

Кондратенко, Петро. Національний авіаційний університет.
Модель створення та еволюції Всесвіту з мінімальною початковою ентропією [Електронний ресурс] : фундаментальні взаємодії у Всесвіті / Петро Кондратенко ; Національний авіаційний університет. - [Б. м.] : LAP Lambert Academic Publishing, 2017. - 140 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.00 Мб


У книзі з використанням Закону подібності і Закону єдності запропонована модель створення і еволюції Всесвіту, в якій виконуються фізичні закони. З моделі випливає, що наш Всесвіт є частиною Супер-Всесвіту, окремим шаром в розшарованому просторі, причому між сусідніми шарами існує інформаційний зв'язок через одну делокалізовану точку. У кожному просторі народжуються відповідні частки. Еволюція чотиривимірного Світу завершується створенням Брани п’ятивимірного Світу. На підставі нової моделі розглянуті схеми слабкої і сильної взаємодій в двох суміжних просторах: двовимірному і тривимірному просторі. Ці схеми дозволяють описати відомі експериментальні результати. Запропоновано механізм народження речовини у Всесвіті за рахунок енергії Скалярного Поля та приведені ядерні реакції, що зумовили створення всіх відомих на даний момент стабільних і нестабільних атомних ядер. Ці процеси відповідальні за випромінювання зірок. У книзі розглянуті властивості Скалярного Поля. Дано опис структури важких (Z ≥ 4) ядер, а також ієрархії бозонів взаємодії. Розглянуто механізм народження зоряної і планетної системи.



Кл.слова:
Модель народження і еволюції Всесвіту -- розшарований простір -- Скалярне Поле

   Тип видання:   зб. статей   
19.


Історичні та стратегічні імперативи модернізації провідних і транзитивних країн світу [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. О. В. Зернецька ; відп. ред. І. І. Вітер ; ред.: М. В. Бондарець, Т. Ю. Перга ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : ТОВ «Видавництво «Центр учбової літератури», 2017. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.04 Мб


У збірнику наукових праць представлені статті учасників Міжнародної наукової конференції «Історичні та стратегічні імперативи модернізації провідних і транзитивних країн світу», проведеної Державною установою «Інститут всесвітньої історії НАН України» у жовтні 2016 р. Автори збірника зосереджують увагу на різних аспектах модернізації. Проаналізовано стратегічні імперативи модернізації провідних країн світу; досліджено модернізацію економіки транзитивних країн як фактор підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Значну увагу приділено історичним, соціальним, політичним, геополітичним та культурним вимірам модернізації.



Кл.слова:
глобальна комунікація -- глобалізація -- Неоіндустріалізація

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Економіка України в глобальному і внутрішньому вимірі [Електронний ресурс] : монографія / В. Г. Федоренко [и др.] ; ред.: В. Г. Федоренка, І. М. Грищенка, Т. Є. Воронкової ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет технологій та дизайну. - Київ : ТОВ «ДКС центр», 2017. - 394 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.37 Мб


В монографії висвітлено теоретичні основи розвитку світового господарства, форм міжнародних економічних відносин в економічних аспектах глобальних проблем. В роботі особливу увагу приділено ролі міжнародних економічних організацій в багатосторонньому економічному співтоваристві і регулюванні міжнародних економічних відносин. В роботі проведено ґрунтовний аналіз щодо унікальності розвитку волонтерського руху в Україні, а також залучення та використання внутрішньо переміщених осіб як ресурсу розвитку територіальних громад та країни. Досліджено проблему щодо перспектив розвитку глобалізації в контексті четвертої промислової революції і її соціально-економічних наслідків.

Монографія призначена для науковців, викладачів, державних службовців, фахівців, менеджерів підприємств і фінансових установ, викладачів, аспірантів, студентів, а також широке коло читачів, які досліджують проблеми інвестування економіки в умовах глобалізації.



Кл.слова:
Сучасне світове господарство -- економіка -- перспективи розвитку
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського