Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (60)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (9423)Реферативна база даних (50796)Книжкові видання та компакт-диски (2188)Журнали та продовжувані видання (115)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗБЕРЕЖЕНН$<.>+<.>K=ДАНИХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 422
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   хрестоматія   
1.


Думи кобзарські [Електронний ресурс]. - Чернігів : [б. в.], 1897. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Думи і кобзарське мистецтво, які досягли найвищого розквіту в козацьку епоху, і сьогодні становлять значний інтерес як для науковців, так і для шанувальників музичної і словесної традиційної культури. Намагання зберегти їх - чи то через аудіо записи з раритетних архівних матеріалів, чи то через писемні джерела, є цілком природним явищем. Козаччина, козацькі думи, кобзарське мистецтво - органічна частина національного менталітету. І в яких формах - духовних і мистецьких - вони б не проявлялися, цілком очевидно, що це свідчення нетлінної віри в ту історичну дійсність, яка, хоч і не повториться, але залишиться національною гордістю для майбутніх поколінь. Хоча сьогодні й немає вже того соціально-культурного середовища, яке плекало епічну традицію, проте діяльність поодиноких ентузіастів переконливо доводить потребу збереження української епічної традиції.



Кл.слова:
фольклор -- народна творчість -- епос

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Яворский, Ю. А.
Из этнографической тетрадки 1830-ых годов [Електронний ресурс] / Ю. А. Яворский. - Л. : Издание «Галицько-русской Матиці», 1902. - 15 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга літературознавця, фольклориста, історика і громадського діяча русофільської орієнтації Ю. А. Яворського (1873–1937) вийшла друком в ті роки, коли він досліджував давньоруські літературні пам'ятники та фольклорні твори в Галичині, що входила до складу Австро-Угорщини. Основний зміст збірки складають колядки та щедрівки, зібрані, як зазначено у передмові, літератором Й. Левицьким. Його записи відтворені повністю, зі збереженням орфографії оригіналу.



Кл.слова:
народна творчість -- народна пісня -- фольклор

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Кореспонденція Якова Головацького [Електронний ресурс] : в 2 ч.. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1905

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : в літах 1835-49. - 1905. - 614 с.

Ч. 2 : в літах 1850-62. - 1905. - 766 с.


ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович (псевд. — Головацький Ярослав, Русин Гаврило, Балагур Яцко, Галичанин та ін.; 29.Х 1814, с. Чепелі, тепер Бродівського р-ну Львів, обл. — 13.V 1888, Вільнюс) — укр. мовознавець, етнограф, фольклорист, поет, педагог і громад. діяч, чл. Рос. геогр. т-ва, почес. чл. Т-ва історії і старовини російської з 1866. У 1834 — 35 навч. в духовній академії в Кошице та ун-ті в Пешті; закін. 1841 Львів. ун-т. У 1842 — 48 був священиком. Протягом 1848 — 67 працював професором, а 1863 — 64 — ректор Львів. ун-ту. В 1868-88 — голова Віденської археогр. комісії, одночасно (з 1871) — голова Тимчас. комісії по організації Вілен. публ. бібліотеки й музею. Належав до «Руської трійці», організував випуск альм. «Русалка Дністровая» (1837). Досліджував фольклор і етнографію українців зони Карпат («Нарис старослов’янського байкарства або міфології», 1860; «Народні пісні Галицької та Угорської Русі», кн. 1 — 4, 1878; «Про костюми або народне вбрання русинів чи руських у Галичині й північно-східній Угорщині», 1867). Підготував праці про писемні пам’ятки («Хрестоматія церковнословенська і давньоруська», 1854; «Пам’ятки дипломатичної і судово-ділової мови руської в давньому Галицько-Волинському князівстві й суміжних руських областях в XIV та XV століттях», 1867). Велике значення у справі відродження укр. шкільництва і культури мала «Грамматика руского Азыка» Г. (1849), яка спиралася на мовну практику Галичини, була осн. посібником у школах до 1862. На підставі нових діал. даних Г. здійснив одну з перших у вітчизн. мовознавстві спроб опису діал. диференціації укр. мови — «Розправа о язиці южноруськім і єго нарічіях» (1848); виділив волин.-поділ. (або українське), галицьке (або наддністрянське) і карпаторуське наріччя. Обстоював самобутність укр. мови, підкреслював її глибокі істор. корені. У питаннях реформування правопису, витворення норм укр. літ. мови виявляв непослідовність. Створив «Географический словарь западнославянских и югославянских земель и прилежащих стран» (1877, вид. 1884), опубл. «Читанку» М. Шашкевича (1850) тощо. Уклав досконалий для свого часу регіональний словник говорів Галичини, Буковини і Закарпаття — «Материалы для словаря малорусского нарЂчія, собраныя в Галиціи и въ СЂверо-восточной Венгрии...» (1857 — 59, літери А — 3) та «Словник української мови» (обидва — в кн.: Науковий збірник Музею української культури у Свиднику, т. 10. Пряшів, 1982).



Кл.слова:
нація -- українська література -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Дубровський, В.
Нариси з історії Чернігівської Троїцько-Іллінської друкарні в першій половині XIX ст. [Електронний ресурс] / В. Дубровський. - К. : Київ-Друк, 1928. - 63 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історика, сходознавця, перекладача, сина священика В. В. Дубровського (1897–1966) не могла не зацікавити малодосліджена історія друкарні при Чернігівському Троїцько-Іллінському монастирі. У своїй науковій праці В. В. Дубровський, вміло оперуючи вузькоспеціальними поліграфічними термінами, характеризує видавничу діяльність монастиря, наводить багато цікавих статистичних даних.



Кл.слова:
видавництво -- книги

   Тип видання:   життєпис   
5.

Всегоренко, М.
Богдан Хмельницький. Історія його воєн і політики [Електронний ресурс] / М. Всегоренко. - Л. : Українське видавництво, 1941. - 48 с.. - (Проект зі збереження видавничої спадщини української еміграції)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Коротка оповідь про воєнні кампанії та зовнішню політику гетьмана Богдана Хмельницького від 1648 року до його смерті.



Кл.слова:
український гетьман -- Середньовіччя -- Військо запорізьке -- козацтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Николишин, С.
Культурна політика большевиків і український культурний процес [Електронний ресурс] / С. Николишин. - [Б. м.] : [На чужині], 1947. - 119 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проект зі збереження спадщини української еміграції.



Кл.слова:
імперський шовінізм -- розстріляне відродження -- русифікація

   Тип видання:   зб. статей   
7.


У боротьбі за волю - під бойовими прапорами УПА [Електронний ресурс] : проект зі збереження видавничої спадщини української еміграції. - Авгсбург : Вид-во ТПН ОУН, 1949. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка "У боротьбі за волю - під бойовими прапорами УПА" це повний передрук однойменного нелегального циклостилевого видання 1946 року, революційної ОУН на Україні. Розміщення матеріалів як також мова і зміст залишені такими як вони є в збірці виданій циклостилем.



Кл.слова:
циклостиль

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Купранець, О.
Топономастика Ґванінуса з 1611 р. [Електронний ресурс] / О. Купранець. - Вінніпег : Українська Вільна Академія Наук ; Мондер, 1954. - 32 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Алессандро Гваньїні (Гваніус, Гванінус) (1538 — †1614) — італієць з Верони, який служив у Великому князівстві Литовському, у Вітебську, і залишив кілька праць, які стосуються історії східних слов'ян. Найвідоміший своєю працєю «Хроніка Сарматії Європейської», що була надрукована в Кракові в 1578 році. В ній описується історія Польщі, Литви, Русі, Московії, Мазовії, Прусії, Померанії та ін. Пропоноване дослідження греко-католицького священника о. Ореста Купранця стосується аналізу назв "Русь", "Україна", "Волинь" у світлі текстів Гваньїні. Праця цінна в першу чергу для збереження видавничої спадщини української еміграції.



Кл.слова:
Україна -- самоназва -- Русь

   Тип видання:   зб. статей   
9.

Шеннон, К.
Работы по теории информации и кибернетике [Електронний ресурс] / К. Шеннон. - М. : Иностранная литература, 1963. - 832 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой сборник статей выдающегося математика и инженера, члена Национальной академии наук США, Клода Эльвуда Шеннона. Многие из включенных в сборник работ, опубликованных проф. Шенноном в различных журналах в 1938-1962 годах, положили начало новым областям исследований в области общей теории связи, теории автоматов, электротехники, теории информации и лингвистики, таким, как теория анализа и синтеза релейных устройств, теория вероятностных схем, теория передачи информации и т.д. Статьи расположены в сборнике по тематическому принципу: в первой части помещены работы по теории управляющих систем, во второй - по теории информации, в третьей - все остальные. В конце книги приводится библиография работ по теории информации. Книга представляет интерес для широкого круга математиков и специалистов, работающих в области автоматического управления, теории связи, радиотехники, теории надежности и в смежных областях, так иили инае связанных с использованием результатов теории информации. Она будет полезна также студентам страших курсов университетов и технических вузов инженерам и научным работникам различных специальностей, занимающимся вопросами, связанными с математическими аспектами кибернетики.



Кл.слова:
шифрування даних -- передача даних -- секретна інформація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Винар, Богдан.
Матеріяли до історії економічних дослідів на еміґрації (1919-1964) [Електронний ресурс] / Богдан Винар ; Українське Історичне Товариство. - Munchen : [б. в.], 1965. - 115 p

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міжвоєнна українська політична еміграція в Європі – складне суспільне явище. Вона майже два десятиліття була носієм політичних, соціально-економічних, ідеологічних та культурно-освітніх засад, вироблених напередодні і під час Української революції 1917-1921 рр. Перебуваючи в іншому політичному, економічному, етнічному, релігійному, мовному середовищах, маючи матеріальні нестатки, еміграція намагалася самоорганізуватися. Створення емігрантами різноманітних громадських, економічних, культурно-освітніх та фахових організацій слугувало засобом збереження національної ідентичності й адаптації до нових умов життя поза межами Батьківщини.



Кл.слова:
економічні дослідження -- українська діаспора

   Тип видання:   монографія   
11.

Финк, Л. М.
Теория передачи дискретных сигналов [Електронний ресурс] / Л. М. Финк. - 2-е изд., доп. и перераб. - М. : Советское радио, 1970. - 728 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография посвящена изложению вопросов теории передачи дискретных сообщений. Рассматривается построение оптимальных систем связи при заданных характеристиках канала, а также определяются параметры систем, отличающихся в той или иной степени от оптимальных. Книга рассчитана на инженеров-исследователей, занимающихся проектированием и разработкой систем связи, на аспирантов и преподавателей вузов связи, а также на студентов старших курсов.



Кл.слова:
фізика -- передача даних -- інформація -- код -- канали зв’язку -- комунікаційні технології -- загальна теорія зв’язку

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Міщук, Петро.
Коліївщина. Гайдамацьке повстання 1768 р. [Електронний ресурс] / Петро Міщук. - Нью-Йорк : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1973. - 319 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця професора Петра Мірчука може служити за зразок всебічної історії цього періоду. Автор дбайливо зібрав джерельні дані, опубліковані досі з архівів і спогадів сучасників повстання 1768 року, використав усю літературу українських і чужих істориків, проаналізував це все належно науковою методою і на основі цих даних зробив переконливий висновок, що Коліївщина була наперед запланованим повстанням з виразною програмою відновлення української гетьмансько-козацької держави на зразок держави гетьмана Богдана Хмельницького. В праці дані переконливі докази, що повстання мало головно національний характер. Інші моменти, як соціальне визволення від шляхетсько-колоніального ладу, оборона свободи православної церкви і інші грали роль також, але вони не були на першім плані.



Кл.слова:
народне повстання -- гайдамацький рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
13.

Лучишин, Іван.
Про суспільну мораль [Електронний ресурс] : проект зі збереження спадщини української еміграції / Іван Лучишин. - 2-е вид.. - Мюнхен : Друкарня д-ра Петра Белея, 1974. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
суспільство

   Тип видання:   художня література   
14.

Українка, Леся.
Зібрання творів [Електронний ресурс] : у 12 т. / Л. Українка. - К. : Наукова думка, 1975

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Поезії. - 1975. - 448 с.

Т. 2 : Поеми. Поетичні переклади. - 1975. - 372 с.

Т. 3 : Драматичні твори (1896-1906). - 1976. - 404 с.

Т. 4 : Драматичні твори (1907-1908). - 1976. - 356 с.

Т. 5 : Драматичні твори (1909-1911). - 1976. - 342 с.

Т. 6 : Драматичні твори (1911-1913). Переклади драматичних творів. - 1977. - 416 с.

Т. 7 : Прозові твори. Перекладна проза. - 1976. - 568 с.

Т. 8 : Літературно-критичні та публіцистичні статті. - 1977. - 320 с.

Т. 9 : Записи народної творчості. Пісні, записані з голосу Лесі Українки. - 1977. - 432 с.

Т. 10 : Листи (1876-1897). - 1978. - 544 с.

Т. 11 : Листи (1898-1902). - 1978. - 486 с.

Т. 12 : Листи (1903-1913). - 1979. - 704 с.


Дане видання є науково-критичним, розрахованим на широке коло читачів. Порівняно з попереднім десятитомним виданням 1963—1965 pp., воно доповнене новими матеріалами, зокрема перекладами, статтями, записами народної творчості та листами. Принцип розташування матеріалу у виданні — жанрово-хронологічний: т. 1 — поетичні твори; т. 2 — поеми і поетичні переклади; тт. 3—6 — драматичні твори; т. 7 — прозові твори, перекладна проза; т. 8 — літературно-критичні та публіцистичні статті; т. 9 — записи народної творчості. Пісні з голосу Лесі Українки; тт. 10—12 — листи. В основу подачі текстів кладуться останні редакції прижиттєвих публікацій, підготовлених до друку самою письменницею. Не друковані за життя Лесі Українки твори подаються за автографами. Тексти супроводжуються історико-літературним та реальним коментарем У примітках наводяться лише важливіші з початкових редакцій і варіантів, головним чином окремі строфи, опущені поетесою з остаточного тексту, чи такі, що зовсім не друкувалися. Тексти подаються за сучасним правописом із збереженням всіхморфологічних та лексичних особливостей мови письменниці.



Кл.слова:
українська література -- поезія -- драматургія -- епістолярії

   Тип видання:   монографія   
15.

Пеккер, Я. Л.
Теплотехнические расчеты по приведенным характеристикам топлива [Електронний ресурс] : обобщенные методы / Я. Л. Пеккер. - М. : Энергия, 1977. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии изложена методика расчетов топливоиспользования, основанная на приведенных характеристиках. Даны и другие обобщенные методы теплотехнических расчетов. Рассмотрены элементарные основы погрешностей измерений и рациональной точности вычислений. Освещены методы определения избытка воздуха в продуктах сгорания, контроль анализа дымовых газов, сушка топлива на складе и паровая разомкнутая сушка, диссоциация и рециркуляция продуктов сгорания, вопросы, относящиеся к аэродинамическим расчетам и др. Книга рассчитана на инженеров, работающих в области наладки, исследования, эксплуатации и проектирования парогенераторов, а также на студентов энергетических институтов и техникумов.



Кл.слова:
паливо -- використання -- збереження

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Ullman, J. D.
Principles of database systems [Electronic resource] / J. D. Ullman. - Rockville : Computer Science Press, 1982. - 484 p.
Переклад назви: Основи систем баз даних

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
база даних

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Maier, David.
The theory of relational databases [Electronic resource] / David Maier. - Rockville : Computer Science Press, 1983. - 637 p. - (Computer software engineering series)
Переклад назви: Теорія реляційних баз даних

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This remarkably comprehensive new book assembles concepts and results in relational databases theory previously scattered through journals, books, conference proceedings, and technical memoranda in one convenient source, and introduces pertinent new material not found elsewhere. The book is in- tended for a second course in databases, but is an excellent reference for researchers in the field.. The material covered includes relational algebra, functional dependencies, multivalued and join dependencies, normal forms, tableaux and the chase computation, representation theory, domain and tuple relational calculus, query modification, database semantics and null values, acyclic database schemes, template dependencies, and computed relations. The final chapter is a brief survey of query languages in existing relational systems. Each chapter contains numerous examples and exercises, along with bibliographic remarks.



Кл.слова:
функціональна залежність -- кортеж -- домен

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
18.

Ljung, Lennart.
Theory and practice of recursive identification [Electronic resource] / Lennart Ljung, Torsten Soderstrom. - Cambridge : MIT Press, 1983. - 523 p.
Переклад назви: Теорія та практика рекурсивної ідентифікації

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Methods of recursive identification deal with the problem of building mathematical models of signals and systems on-line, at the same time as data is being collected. Such methods, which are also known as adaptive algorithms or sequential parameter estimation methods, may be applied to a wide spectrum of online adaptive systems, such as devices for signal processing, prediction, or control and are useful for modeling systems in general. For example, they can be used to analyze the demand for power on an electric generating grid and help the grid adjust to continually changing power needs, or applied to the changing conditions of a papermaking plant, or to monitoring pollution in a river. This book provides a comprehensive and systematic framework for developing, describing, and analyzing such recursive algorithms. It has been carefully designed and organized to meet the needs of readers with different objectives. With a myriad of algorithms now in use, it provides a simple and coherent frame of reference for understanding the subject and will serve as a guide to the large number of choices made available by the advent of inexpensive, powerful digital processors. Readers primarily interested in theory will find a detailed development of convergence analysis and asymptotic distribution results. For graduate students it is a basic introduction to the subject. And for engineers interested in practical applications, the book's earlier theory-oriented chapters are equipped with "user's summaries" that provide direct access to the discussion of practical aspects developed in the final three chapters on implementation and applications.



Кл.слова:
рекурсивна ідентифікація -- моніторинг даних

   Тип видання:   підручник   
19.

Wallace, M.
Communicating with databases in natural language [Electronic resource] / M. Wallace. - New York : John Wiley & Sons, 1984. - 170 p.
Переклад назви: Взаємодія з базами даних природною мовою

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
база даних

   Тип видання:   зб. статей   
20.


Методологические проблемы кибернетики и информатики [Електронний ресурс] : материалы методологического философского семинара / Академия наук Украины, Институт кибернетики им. В. М. Глушкова ; отв. ред. В. С. Михалевич. - Киев : Наукова думка, 1986. - 272 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 17.28 Мб


Изложены основные положения информатики, показаны её значение и ведущая роль в народном хозяйстве и машинизации умственного труда, особенно в период его компьютеризации.



Кл.слова:
інтеграція знань -- бази даних -- штучний інтелект
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського